STOP JE HUUR IN EEN EIGEN HUIS. VAFMÏ 'Rendez Vous' luistert Koningsbal op Programma Gildefeesten Gildefeesten 94 naderen hoogtepunt Nieuws van de gemeente Unieke theatershow met Yolendams Belcantokoor Eerste bej mist elk s] Gildefietstocht breekt record WOENSDAG 24 AUGUSTUS 1994 SOESTER COURANT PAGINA 4 WOENSDAG 24 AU Showorkest vervangt Bob East Band NVM HYPOTHEEKSHOP, TOEKOMSTIGjE EIGEN VOOR WONINGBEZITTERS. DE NVM HYPOTHEEKSHQP. Schoeman Makelaars Deelen Makelaars lees de Soester Courant Gilde valt in de prijzen Or op afspraak Buffetten, i 1 I C Soester troonre Zondagavond 28 augustus wordt in het kader van de Gildefeesten Soest in de feest tent aan de Ferdinand Huycklaan het Koningsbal gehouden, waarin de nieuwe schutterskoning van het Groot Gaesbeeker Gilde officieel wordt geïnstalleerd. De muzikale inbreng op deze avond zou worden verzorgd door de bekende Bob East Show Band. Doordat deze echter onverwacht moet optreden in een Duits televisie programma kan zij niet naar Soest komen. In haar plaats heeft de organisatie het showorkest 'Rendez Vous' kunnen contracteren. Ook dit uit 6personen bestaande orkest staat borg voor muzikale topprestaties. Maandag 22 augustus: 18.00 uur Rekreatieve Fietstocht door en rond Soest geor ganiseerd door Tempo Toer Soest. Dinsdag 23 augustus: 18.00 uur Avondwandeling geor ganiseerd door Wandel comité Jacob van Gaes- beek; 19.00 uur Behendigheidswedstrijd met landbouwtractoren. Woensdag 24 augustus: 19.00 uur Gildeloop georganiseerd door AV Pijnenburg. Donderdag 25 augustus: 20.15 uur Theaterconcert met Vo- lendams Belcanto Koor. Vrijdag 26 augustus: 18.00 uur Afhalen Schutterskoning Peter Kuyer vanaf Lange Brinkweg 109; 19.30 uur Eucharistieviering en feestavond voor gildele- den en gildevrienden. Zaterdag 27 augustus: 08.00 uur Toertochten Tempo; 10.00 uur Volkspaardenfeest met rond 15.00 uur Boeren bruiloft m.m.v. Soester Boerendansgroep; 11.30 uur Opening activiteitendag voor Soester gemeen schap door burgemeester J. de Widt; 11.30 uur Kinderkermis; 12.00 uur Volksspelen; 12.00 uur Beklimmen toren Oude Kerk; 13.30 uur Kampioen- en Prijs schieten; 14.00 uur Oud-Koningen Kampen; 20.30 uur Feest-/Dansavond met Mercedes en optredens van Gordon en Corry Konings. Zondag 28 augustus: 09.30 uur Plechtige Eucharistievie ring met Gilde-eer in Pe trus en Pauluskerk; 12.00 uur Zondagmorgenconcert Eemlander Blaaskapel; 13.00 uur Koningschieten en Kin derkermis; 13.00 uur Beklimmen toren Oude Kerk; 13.30 uur Kampioenschieten en Prijsschieten; 13.30 uur Optreden tamboer-, hoorn blazer en vendelkorps; 19.30 uur Afhalen nieuwe schut terskoning; 20.30 uur Huldiging nieuwe schut terskoning, uitreikingprij- zen schietwedstrijden, aansluitend Koningsbal m.m.v. Bob East Show Band. Maandag 29 augustus: 14.00 uur Ouderencontactmiddag met als thema 'Toppers van Toen' georganiseerd door de gezamenlijke ou derenbonden ANBO, KBO/St. Jozef en PCOB in Soest./Soesterberg; 20.00 uur Veronica Drive-in Show. De festiviteiten vinden plaats (indien niet anders aangegeven) op het gil- deterrein 'De Blaak' aan de Ferdinand Huycklaan te Soest. De festiviteiten vinden plaats (indien niet anders aangegeven) op het gildeter- rein "De Blaak" aan de Ferdinand Huycklaan te Soest. Maandagavond zijn de Gildefeesten Soest 1994 van start gegaan met een re creatieve fietstocht met een lengte van ruim 27 km. De tocht ging door Amers foort, Soesterberg, Zeist en Den Dol- der, merendeels door de bosrijke omge ving van Soest. Aan deze fietstocht na men bijna 250 fietsers deel, die ieder voor zich de tocht als een hele mooie betitelden. Het aantal is een record in de al jarenlange geschiedenis van de fietstocht. De organisatie was in handen van Tem po Toer, aie naast een goede routebe schrijving ook had gezorgd dat de route via pijlen goed te volgen was. Elke deel nemer kreeg een vaantje als herinne ring. Komende zaterdag is het wederom mo gelijk een recreatieve fietstocht te rijden van ruim 20 kilometer. Deze tocht kent echter een andere route. Daarnaast is het mogelijk deel te nemen aan uitge zette toertochten over 85 en 100 kilo meter. Alle tochten starten vanaf het gildeterrein De Blaak. ;s Ook een briefje gehad van uw huisbaas? Is de huur weer omhoog? Denk dan eens aan een eigen huis. Dat is sparen voor later. Wilt u weten wat de moge lijkheden zijn? Loop dan eens vrijblijvend binnen bij de NVM Hypotheekshop. Daar rekent men u alles precies voor. Hoeveel u kunt lenen en wat u dat per maand gaat kosten. Bovendien heeft men bij de NVM Hypotheekshop ook verstand van de huizenmarkt. Doe er uw voordeel mee. BON voor mensen piet een huurwoning. Ik wil graag eerst vrijblijvend informatie ontvangen over hypotheken en de NVM Hypotheekshop. Naam Adres Postcodex Woonplaats Deze bon invullen en opsturen aan: OOK VERSTAND VAN HET PAND. N V M I HYPOTHEEK SHOP m Middelwijkstraat 54 Gallenkamp Pelsweg 11 3764 CH Soest 3768HT Soest Tel. 13539 Tel. 15360 Een historische opname: het Koningschieten in 1960 - 34jaar geleden! Men ziet dat het toen wat eenvoudiger toeging dan tegenwoordig. Na de sportieve activiteiten die dè Gildefeesten al jaren aan het begin van de week inluiden, zal de rest van de week de Blaak, het feestter rein van het Groot Gaesbeeker Gilde, door tienduizenden mensen bezocht worden tijdens één of meerdere programma-onderdelen van de Gildefeesten. Ieder jaar groeien de Gildefeesten qua belangstelling, deelname en betrokken heid van de Soesters, en ook buiten on ze gemeente raakt dit feest steeds be kender. Evenals voorgaande jaren zal komende zaterdag en zondag Radio Soest nagenoeg de hele dag recht streeks reportages uitzenden met me dedelingen, interviews en sfeerimpres sies van de Gildefeesten. Maar het leukst is het natuurlijk om zelf te komen naar de Blaak waar ook dit jaar extra parkeerterrein is gecreëerd, waardoor het mogelijk is om de Ferd. Huycklaan af te kunnen sluiten en daarmee vrij te houden van auto's. Gelieve de aanwij zingen ter plaatse op te volgen. Ook mag bekend zijn dat er op de mid dag voorafgaand in de voorverkoop voor de zaterdag- en zondagavond bij de Gildetent maximaal vier kaarten verkrijgbaar zijn. Op de Kabelkrant is de meest recente informatie te zien over alle activiteiten en daarop zal dan ook vermeld worden of er 's avonds nog kaarten aan de kassa verkrijgbaar zijn. Zaterdag 27 augustus: gemeenschapsdag Op zaterdag staan de verschillende ac tiviteiten in het teken van een gemeen schapsfeest met Volksspelen, Volks paardenfeest, Kinderspelen, Schiet wedstrijden e.a. Er zijn ook enkele on derdelen voor de individuele persoon als de Toertochten en Rekreatieve Fietstocht georganiseerd door Tempo Toer, het beklimmen van de toren van de Oude Kerk en een speurtocht door historisch Soest voor de jeugd, georga niseerd door de VW Soest. Ook zal 's middags het Oud-Koningen Kampen plaatsvinden. De dag wordt besloten met een Feest-Dansavond met de band December en optredens van Gordon en Corry Konings. Bijzonder is dit jaar de Boerenbruiloft om 15.00 uur of het feestterrein. Wim van Roomen en Desi- rée van den Breul worden op een wijze zoals dat een eeuw geleden gebruikelijk was in de 'echt' verbonden door burge meester De Widt, waarna een feest los brandt waaraan ook de Soester Boeren Dansgroep haar medewerking ver leend. Verschillende met bloemen ver sierde wagens getrokken door Gelderse paarden zullen het gezelschap vervoe ren. Zondag 28 augustus: gildedag het hoogtepunt Na de eucharistieviering om 9.30 uur in de Petrus en Pauluskerk, voorgegaan door pastores Erdhuizen en Houben, met aansluitend vendelen op het Kerk plein, zal tijdens het zondagmorgen concert van de Eemlander Blaaskapel de tent weer volstromen met liefheb bers van deze muziek, maar ook met gil- deleden, die zich dan kunnen inschrij ven voor het Koningschieten. Om 13.00 uur begint de hele ceremonie, die voorafgaat aan dit centrale onderdeel van de Gildefeesten, met aftreden van de koning, en schoten van de geestelijke en wereldlijke overheid. Tijdens het Koningschieten (waaraan naar verwachting 130 gildebroeders zullen deelnemen) zal er een muzikale vendeldemonstratie van het Gilde op het middenterrein plaatsvinden, waarin zowel aandacht zal zijn voor het indivi duele acrobatisch vendelzwaaien als voor het in groepsverband vendelen. Onderwijl blijft er net als op zaterdag de mogelijkheid om op verschillende schietbomen te schieten: slechts het Koningschieten is voorbehouden aan gildeleden. Rond 16.00 uur wordt het koningsschot verwacht en zal bekend zijn wie zich dit jaar koning mag noe men en zich al kleine hulde op het veld mag laten welgevallen. Daarna zal het korps hem door de overvolle tent lei den, zodat niemand kan zeggen, dat hij/ zij de koning niet gezien heeft. X Met deze en andere schitterende boe renwagens, getrokken door Gelderse paardenwordt het Boerenbruiloft-ge- zelschap vervoerd. 's Avonds zal het nieuwe koningspaar door het gildekorps thuis opgehaald worden en naar de tent worden bege leid.-Na de officiële huldiging kan dan het Koningsbal beginnen, waarbij de naam Bob East Showband voldoende moet zijn om niet anders te verwachten dan dat dit een geweldig feest zal wor den in een ongetwijfeld goed bezette tent. Het Volendams Belcantokoor zal morgenavond op de Blaak ongetwijfeld de sterren van de hemel zingen. (publikatie onder verantwoordelijkheid van de Soester Courant) Vergaderingen raadscommissies Maandag 29 augustus, 19.30 uur: Algemene Bestuurszaken Dinsdag 30 augustus, 19.30 uur: Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Welzijn Woensdag 31 augustus, 19.30 uur: Milieu, Sport etc. Donderdag 1 september, 19.30 uur: Financiën Agenda en stukken liggen ter inzage in het INFOcentrum. Het publiek kan ge bruik maken van het spreekrecht. In lichtingen: Infocentrum, tel. 93777. Wet Miliebeheer Beschikking: B. en W. hebben vergunning verleend aan: Grift Trappen Soest b.v. Nijver- heidsweg 2, Soest, voor het veranderen (i.v.m. uitbreiding) en het in werking hebben van een inrichting bestemd tot het vervaardigen van trappen op/in het perceel Nijverheids weg 2. Stukken liggen tot 6 oktober ter inzage in het gemeentehuis en de bibliotheek Albert Cuyplaan. Beroepschriften en verzoeken om voorlopige voorzienin gen richten aan de afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Inlichtingen: afd. Milieubeheer, tel. 93593. Ontwerp-beschikkingen: B en W. willen vergunning verlenen aan: 1. Super Cleaner b.v., voor het re- conditioneren van kleding in/op de percelen Koningsweg 16 en Dorre- steinweg 71-73, Soest; 2. J J. Roovers, voor een fitness-, ae robics- en zonnecentrum in/op het per ceel Rademakerstraat 51, Soester berg*; 3. Jongerius b.v., (revisievergun ning) voor een handelsvertegenwoor diging met testruimte voor pneumati sche transporten en montage/maga zijnsfaciliteiten op/in het perceel Amersfoortsestraat 78c, Soesterberg* 4. Flame Control b.v., (uitbreidings vergunning) voor een gasflessenopslag in/op het perceel Molenstraat 148, Soest. Stukken liggen tot 21 september ter in zage in het gemeentehuis en de biblio theek; ook in de dependance Soester berg. Bedenkingen schriftelijk tot 21 september richten aan het gemeentebe stuur, of mondeling op een openbare zitting (afspraak maken vóór 14 sep tember). Inlichtingen: afd. Milieube heer, tel. 93593. Bouwzaken B. en W. willen vergunning verlenen voor: het bouwen van een bedrijvenge- bouw, Batenburgweg 7, Soesterbeig (art. 19WROen art. 50.5 Woningwet); en vrijstelling van het bestemmingsplan "Soesterberg-Kom" voor: het veranderen van horecaruimte m winkelruimte, Rademakerstraat 61, Soesterberg (art. 19 WRO). Schriftelijke bezwaren binnen twee we ken bij B. en W. Stukken liggen ter inza ge in het gemeentehuis, afdeling ROB, en in de dependance Soesterberg). Bouwvergunningen Gevraagd: Apollo 86: plaatsen van een blokhut; Bartolottilaan 7B: plaatsen van een blokhut; Margrietlaan 14: bouwen van een plantenkas; Hermes 14: plaatsen van een blok hut; Vinkenweg 49: bouwen van een er ker. Verleend: Apollo 38: plaatsen van een blok hut; Schrikslaan 18: plaatsen van een blokhut. Bezwaarschriften AWB: binnen 6 we ken bij B. en W. Stukken liggen ter inzage in het ge meentehuis, afdeling ROB. Kapverguuuingen Gevraagd: Irenelaan 37: 2 berken; Middenlaan 4: 1 grove den; Park Vredehof 4:1 acacia, 1 fijnspar, 1 meidoorn, 1 esdoorn; Apollo 113: 2 eiken, 1 berk. Bezwaren binnen 4 weken bij afdeling Groenbeheer, postbus 2000, 3760 CA Soest, tel. 93709. Verleend: Wiardi Beckmanstraat 342: 1 berk; Apollo 208: 1 esdoorn; Foekenlaan 4: 8 grove dennen; Molenstraat 13: 1 perzikboom, 1 pruimeboom; Burg. Grothestraat 68: 1 dode beuk (met spoed wegens gevaar). Bezwaren binnen 6 weken bij B. en W. Informatie Voor alle nadere informatie: Gemeen tehuis, Raadhuisplein 1 postbus 2000, 3760 CA Soest, tel. (02155)93411,fax (02155)93689, of bij de betreffende af deling. Het Volendams Belcanto Koor zal dit jaar de Theatershow op don derdagavond 25 augustus opluis teren. Dit uit 60 personen bestaan de koor (niet te verwarren met het misschien meer bekende Volen dams Operakoor) uit Volendam (in hun originele klederdracht) heeft inmiddels veel bekendheid verworven. Het Groot Gaesbeeker Gilde is zon dag in Oefelt in de prijzen gevallen. Tijdens de kringdag van het Land van Cuijk werden vier prijzen in de wacht gesleept. Na deelname aan de optocht werden wedstrijden gehouden op muzikaal gebied, vendelen en schieten. De vendelzwaaiers van het Groot Gaesbeeker Gilde slaagden er in de categorie 'zes of meer vendeliers' de eerste prijs te behalen. De tamboers Xander Dazelaar (A-klasse) en Ed win Kortekaas (jeugdklasse) sleep ten beiden een tweede prijs in de wacht en het totale korps maakte in de optocht zoveel indruk dat de eer ste prijs voor de neus van de andere 44 korpsen werd weggekaapt. i r ZON DA GS is ons b Het koor beschikt over een uitgebreid repertoire. Tijdens deze Theatershow in Soest zullen zij twee uur lang door de muzikale wereld dwalen. Het program ma zal zeer gevarieerd zijn met muziek uit Opera (Parelvissers, Carmen), Mu sical (My fair lady), terwijl ook het Weense en het Hollandse Lied niet zal ontbreken. Het koor staat onder leiding van de heer Ruwald Dietrich. De piano-begelei ding wordt verzorgd door mevrouw Emma Ullrich Roele. Solisten op deze avond zijn mevrouw Harda van Oosten en de heer Jan Koning. Hiermee sluit het programma weer aan op de vele po sitieve reakties op de programma's van de afgelopen jaren met bijvoorbeeld de Gooise Operette en Marco Bakker. De avond begint rond 20.15 uur en zal zeker tot zo'n 23.00 uur duren. De toe gangsprijs bedraagt f 15,-. In de voor verkoop zijn deze kaarten verkrijgbaar bij: VVV Soest, Steenhoffstraat 9a, tel. 12075 (tijdens kantooruren); Tabako- rie J. Akkerman, Steenhoffstraat 62; Tabakorie L.P.M. de Beer, Tamboerijn 7; Rijwielhandel Jac. de Bruin, Gallen- kamp Pelsweg 1. Ook aan de kassa van de zaal zullen donderdagavond vanaf 19.30 uur nog kaarten worden verkocht. Het belooft weer een van de vele hoogtepunten te worden van de Gildefeesten Soest 1994. Andere tijden, andere zedt steen en been geklaagd ovei kabinet, waarin een eventue gelijking daarmee waren oj aangetreden WD-CDA-Pv maanden oud) waarschijnlijl week gepubliceerde ontwer] jaren is nog geen spoor te on wat daarvoor moet doorgaar is een tamelijk kleurloos vis Nog niet zo lang geleden kend< bij de jaarlijkse begrotingsbehar het fenomeen van de Nota van A ding, een stuk waarin het Colle visie gaf en de plannen - beleidsv mens, zoals dat in het officiële bruik heet - op een rijtje zette, n den voorzien van de nodige min c politiek-filosofisch getinte over gen, kanttekeningen en ideeë "Soester troonrede", werd het st genoemd. Die tijd is voorbij. In de lijvige band plus bijbehorende boekx waarin de toekomst van Soest - tot en met 1998 - op vele honderc gina's vooral cijfermatig is vastge een tekst die ook maar een bet zo'n "troonrede" lijkt vrijwel ai Wie er - geïnteresseerd in diept spiegelingen over het politiek-bt lijke va et vient in Soest - bewust r zoek gaat, komt terecht bij enkeh inleidinkjes bij elk van de begrt hoofdstukken (hoofdfuncties) e een gevoel van teleurstelling schijnlijk niet onderdrukken. Bij hoofdfunctie 0 (nul) - over h stuur en Burgerzaken - raakt het ge nog wel iets van een visie kwi doet vermoeden dat er althan eventjes op dit ei gebroed is, m; tekst is wel geschreven in het jarg de politiek voor grote groepen b juist zo ondoorzichtig maakt. D voorbeeld: "Het is noodzakelijk periodiek een bezinning plaatsvii de rol en de plaats van de gemeen overheid in de samenleving. In de plaats omdat legitimatie van overl gezag en sturing geen vanzelfspre heid is die gewaarborgd wordt doe mele wettelijke bepalingen. 5 weer opnieuw moet bij wijze van ging in een dynamische samen) waarin burgers veranderende eis verwachtingen hebben ten opzich die gemeentelijke overheid en i menspraak met hen de legitimatie den waargemaakt." Takenpakket Met deze volzinnen - inderdaad: der één komma - heeft het Colleg politieke kruit vrijwel verschoten, wat er volgt is een kurkdroge uitee ting over zaken als beschikbare m len en doelmatige besteding, ambt organisatie en personeelsbeleid, kiest het College voor werk-bove komen, zoals blijkt uit de zinsnee de nominale loonstijging "mede i licht van de financiële probleme duidelijk moet worden beheerst, ders zal dit ten koste gaan van de vang van de formatie. Dat vinde ongewenst, omdat daarmee voo zou ontstaan van inkomen-bc werk." De ambtenaren hoeven du te rekenen op royale salarisverhc

Soester Courant | 1994 | | pagina 4