CY E f1.3075,- W Kantoorefficiency Van de Ven vestigt 'Business-center' op het Industrieterrein Opruimings 4-daagse! Kinderdagverblijf Mickey's (Birkhoven) in trek bij werkende ouders uit Soest BOSMAN Fantastische Verbouwing Gemar is opmaat voor moderne supermarkt Parallelweg Ongewild urineverlies, daar is iets aan te doen! Laat de zon uw water opwarmen f met een zonneboiler. Win» van Doorn SOESTER COURANT PAGINA 9 Sluiting en uitverkoop aan Korte Brinkweg OPICAL 495,- Inbraken bedrijven op Kostverlorenweg Kneuzingen vormen souvenirs botsing De showroom aan de Korte Brinkweg nummer 32 moet zo snel mogelijk léééééégü! FABELACHTIGE kortingen Woensdag 24 augustus: 35% korting Donderdag 25 augustus: 40% korting Vrijdag 26 augustus: 45% korting Zaterdag 27 augustus: 50% korting kantoor effitienty 'Gezinsmarkt' gaat een week dicht Geld gestolen uit woning Obrechtstraat Nare ontdekking na terugkeer vakantie Muntgeld gestolen uit banencentrum Kinderopvang 'onder de wok van Soest' Kruiswerk organiseert cursus MET DE VAN BETER VRAAG VRIJBLIJVEND \J\/^ EEN VOORSTEL BIJ EEN VAN ONZE ZONNEBOILER-^ ^SPECIALISTEN AAN. Franse cursussen bij Alliance Frangaise Byzantijns koor hervat repetities refficien en e hebben er ruim drie jaar geze- en: Kantoorefficiency Van de 'en aan de Korte Brinkweg 32 oest. Romantisch plekje, maar at de ruimte betreft niet ideaal, e klein en te hokkerig. Een goede overzichtelijke uitstalling van het grote assortiment was er niet of nauwelijks mogelijk. Er werd al lang uitgekeken naar een mooie royale hal en dan het liefst dichtbij de doelgroep: bedrijven en kanto ren die snel en goed geholpen wil len worden als het om kantoor meubelen en -machines en kan toorartikelen gaat. Sinds jaar en dag voorziet Van de Ven ruimschoots in die behoefte met vesti gingen in Soest en Baarn. De geschikte locatie is nu gevonden: recht tegenover het Postkantoor aan de Nijverheidsweg op het Industrieterrein in Soest. De Korte Brinkweg wordt opgeheven en dat betekent een forse uitverkoop. Het geel-groen van de winkelpuien van Van de Ven domineert zowel in Soest, in de Steenhoffstraat, als in Baarn, in de Nieuwstraat. De klant weet mede daar door die twee vestigingen gemakkelijk te vinden, maar de bedrijven kampen bij het inkopen met de moeilijkheid dat een goed assortimentsoverzicht ont breekt en dat in de beide winkels de 'particuliere' en de 'bedrijven'-markt door elkaar lopen. Om dat euvel op te lossen werd in 1991 de showroom voor kantoormeubelen en -machinés ge opend aan de Korte Brinkweg in Soest. Henk van den Oosterkamp, die in Soest de scepter over deze afdeling zwaait, wist toen al dat die nederzetting een tij delijke zou zijn. Van den Oosterkamp: "We zijn al jaren op zoek naar een alle- s-onder-één-dak-situatie. We bedie nen de gehele regio en het is plezierig en vooral efficiënt als onze klanten alles in één grote, overzichtelijke ruimte kun nen afhandelen. Dat is aan de Korte Brinkweg gewoon niet mogelijk. Voor het afhalen van papier, schrijfwaren en allerlei andere accessoires moet er nog steeds een apart tochtje of naar de Steenhoffstraat of naar de Nieuwstraat worden gemaakt. Het lijkt zo eenvou dig, maar we zijn toch nog een behoor lijk poosje bezig geweest om een hal te vinden die in alle opzichten voldoet aan de eisen die wij aan zo'n permanente showroom met een daaraan gekoppeld afhaalmagazijn stellen. Maar het is ge lukt en we zijn er bijzonder happy mee." Nijverheidsweg Die 'we' dat zijn Henk van den Ooster kamp en zijn collega Dick de Waard uit Baarn met de mensen om hen heen. Aan de Nijverheidsweg op nummer 24a, recht tegenover het Postkantoor, zijn ze alletwee volop bezig met de in richting van de ruim 750 m2 tellende hal, waarin op een eenvoudige, maar vernuftige manier voor een deel een verdieping werd gebouwd. De Waard: "Die verdieping is gereserveerd voor al le kantoormeubelen. Eronder wordt het centraal magazijn voor alle vier ves tigingen ingericht, want ook voor de boekwinkel in Hartje Zuid zal de Nij verheidsweg als zodanig dienst gaan doen. En vergeet vooral niet te melden dat de winkels in Soest en Baarn zowel voor de particulier als voor de zaken man gewoon op dezelfde manier blijven doordraaien. Het assortiment wordt zelfs nog wat uitgebreid." Van de Ven hoopt de fraaie glazen en tree, van waaruitje het interieur van de nieuwe ruime hal helemaal kunt over zien, half september officieel voor de cliënten te openen. Die kunnen nu nog even zeer voordelig terecht aan de Kor te Brinkweg. Opruiming* 4-daagse Het assortiment bij Kantoorefficiency Van de Ven aan de Nijverheidsweg zal bij de start fonkelnieuw zijn. Er gaat geen stukje goed van de Korte Brink weg naar het Industrieterrein. Alles wordt finaal leegverkocht tegen prijzen die bepaald uiterst interessant te poe- men zijn. De staffel die Van de Ven in de vier dagen dat het opruimingspecta- kel duurt, heeft bedacht, getuigt van creativiteit. Wie het mooist eruit wil ha len, moet natuurlijk zorgen er als de kippen bij te zijn. Die snelle voordeel zoekers kunnen rekenen op 35% kor ting. De tweede dag wordt dat percen tage opgeschroefd naar 40, de derde dag naar 45 en u raadt het al, op de laat ste dag 27 augustus, gaat alles wat er dan nog voorhanden is de deur uit voor de helft van de prijs: 50% korting! 24, 25, 26 en 27 augustus Het zal in die week van woensdag tot en met zaterdag druk worden aan de Korte Brinkweg. De voorbereidingen zijn ook daar in volle gang. U treft er onder an- Henk van den Oosterkamp (l) en Dick de Waard voor de nieuwe Van de Ven vestiging aan de Nijverheidsweg op het Industrieterrein in Soest. dere een markt van inruilgoederen aan met faxen, buro's, kopieermachines etc, waarvan de prijzen ongelofelijk laag zijn gehouden. Van den Ooster kamp: "We gaan nóg een stapje verder op die markt: als er nou iemand is die zelfs nog niet over die lage prijzen kan of wil heenstappen, dan mag hij of zij een bod doen. We willen echt alles graag kwijt, want de Nijverheidsweg wordt kompleet nieuw." Aan het enthousiasme van de beide he ren zal het niet liggen. Ze gaan ook gre tig voor de schitterend geel/groen op getuigde roldeur van het pand aan de Nijverheidsweg staan als we vragen of ze even op de foto willen. Er zijn nog een paar dagen te gaan voor het grote uitverkoopfeest losbarst. De Waard: "Als ze allemaal straks terug zijn van vakantie, kunnen ze onder het genot van een kop koffie aan de Korte Brink weg hun ogen komen uitkijken naar de ongekend mooie aanbiedingen, want geloof me: voor velen is dat een unieke kans om te komen kopen wat ze eigen lijk al lang hadden willen hebben. En al les is in perfecte staat en uiteraard mét garantie; er mankeert helemaal niets aan." Het lijkt aan te bevelen eerst nog even langs te gaan bij de showroom aan de Korte Brinkweg op nummer 32 voor u half september het spiksplinternieuwe 'Business-center' van Van de Ven aan de Nijverheidsweg bezoekt, want die opening zult u zéker niet willen missen. Zonnestudio VERKOOP VAN ALLE SOORTEN ZONNEHEMELS EN ZONNEBANKEN ZONNEHEMELS vanaf Voor partikulier en professioneel gebruik: Scherpste prijzen van Nederland. Grote showroom aanwezig. Ook 's avonds geopend. Brinkstraat 34, Baarn 02154-22392 In twee bedrijven aan de Kostverloren weg is in de nacht van zondag op maan dag ingebroken. Van de panden werd een deur geforceerd, waarna de daders in beide gevallen een grote hoeveelheid gereedschap meenamen. Wat er precies is ontvreemd, was gisteren nog niet be kend bij de politie, omdat daarvan nog geen exacte aangifte was gedaan. Diverse lichte kneuzingen vormen de souvenirs voor een Soester vrouw die vorige week woensdag betrokken was bij een aanrijding op de Soesterbergse- straat. Met haar bromfiets stak ze tussen drie uur en half vier de rijbaan over. Kenne lijk had ze een tegemoetkomende auto niet gezien. De 61-jarige bestuurder uit Amersfoort kon de vrouw niet meer ontwijken. De persoonlijke gevolgen van de botsing waren niet van dien aard, dat de vrouw naar het ziekenhuis moest worden gebracht. De bromfiets werd volledig vernield, de auto beschadigd. Kantoorefficiency Van de Ven verlegt zijn aktiviteiten van de Korte Brinkweg naar de Nijverheidsweg 24 A op het Industrieterrein in Soest (tegenover het Postkantoor). Daar beginnen we helemaal nieuw dus: op alle kopieermachines, telefaxen, burolampen, stoelen, kasten, buro's en nog veel meer, meer, meer, meer Geopend van 09.00 - 17.00 uur. 3764 BH Soest Steenhoffstraat - Tel. 02155 - 1 01 15 Fax 02155-2 20 22 3743 BK Baarn Nieuwstraat 29 - Tel. 02154 - 1 23 01 Fax 02154- 1 28 37 Showroom: Korte Brinkweg 32h 3761 EE Soest Na maanden van voorbereiding gaat het dan toch gebeuren bij de Gemar, de bekende "gezins markt" aan de Parallelweg: de verbouwing tot een moderne su permarkt. Helaas kan dat niet zon der de zaak enige dagen te sluiten. Een portemonnee met daarin meer dan driehonderd gulden en nog eens twee briefjes van honderd gulden uit een kast zijn vrijdagnacht gestolen uit een wo ning aan de Obrechtstraat. Dat is ge meld door een 52-jarige bewoonster van het huis. De inbreker heeft geen braaksporen achtergelaten. Net terug van vakantie deden bewoners van een woning aan de Verlengde Ko- lonieweg een nare ontdekking. Tijdens hun afwezigheid bleken inbrekers hun slag te hebben geslagen. De bewoners missen een cd-speler, zestig cd's, een draadloze telefoon, Nederlands geld en buitenlandse valuta. Door de poort aan de achterzijde en vervolgens de achterdeur te forceren, is een inbreker erin geslaagd het banen centrum te betreden. Hij doorzocht het kantoor aan de Steenhoffstraat en stel de zich tevreden met een onbekende hoeveelheid muntgeld. De inbraak werd vorige week maandagnacht ge pleegd. Een verpleeghuis, waar in het alge meen (hoog)bejaarde mensen ver blijven, is doorgaans niet de eerste plek waar men een kinderdagver blijf zal zoeken. Toch heeft Birk hoven - het bekende verpleeghuis op de grens van Soest en Amers foort - zo'n kinderopvang, luiste rend naar de naam Mickey's. Om precies te zijn is het kinderdagver blijf ondergebracht in de personeelsflat van Birkhoven, op hetzelfde terrein als het verpleeghuis. Het k.d.v. heeft zijn ontstaan dan ook te danken aan de be hoefte aan kinderopvang die bij een en quête onder de medewerkers van Birk hoven werd geconstateerd. Er werken in totaal zo'n 250 mensen in Birkhoven, plus nog eens 150 in de Thuiszorg, en daaronder zijn heel wat jonge ouders. Mickey's ging dit voorjaar van start on der leiding van Margit Thijn, die de coördinatie heeft en zelf al een kinder dagverblijf in Kattenbroek onder haar hoede had. Haar zoontje Mick (tweeë neenhalf jaar) "leende" de kinderop vang in Birkhoven zijn naam. De baby's en peuters worden opgevangen door Margit - die zichzelf een beetje verdeelt tussen de beide kinderdagverblijven - en haar medewerksters Monique, Mi randa en Marjan (alle drie gediplo meerd). Mickey's is een particulier kinderdag verblijf-zonder gemeente-subsidie - en beschikt over 23 "kindplaatsen"; 14 in de peutergroep (anderhalf tot vier jaar); 9 in de babygroep (zes weken tot anderhalfjaar). De groepen hebben elk een eigen ruimte, die volledig naar de eisen is ingericht. De peuters hebben iets meer ruimte dan de baby's, want de laatsten brengen de dag grotendeels Margit, Miranda en Mirjan van Mic- key 's mei enkele van "hun kinderen in het kinderdagverblijf. Stichting Kruiswerk Noord-oost Utrecht organiseert dit najaar de cursus "Blaastraining en bekken- bodemtherapie" voor vrouwen die last hebben van een matige tot halfzware vorm van ongewild uri neverlies (urine-incontinentie). Onvrijwillig urineverlies is voor veel vrouwen een behoorlijk probleem. De bewegingsvrijheid kan door inconti nentie sterk worden beperkt. Zo is boodschappen doen of sporten alleen mogelijk wanneer men weet dat er een toilet in de buurt is. Andere situaties waarbij de klachten zich kunnen voor doen zijn o.a. hoesten, lachen, tillen. De cursus "Blaastraining en bekkenbo- demtherapie" is een van de mogelijkhe den om iets aan dit probleem te doen. Tijdens deze cursus krijgt men informa tie over de: anatomie van het bekkenbodemge- bied; mogelijke oorzaken van incontinen tie; mogelijkheden om incontinentie te verminderen; leefgewoonten en incontinentie; incontinentiemateriaal; overgewicht en incontinentie; Daarnaast wordt er elke bijeenkomst geoefend. Het doel van deze oefenin gen is het versterken van de bekkenbo- demspieren waardoor de incontinentie verdwijnt of vermindèrt. Van de deel nemers wordt verwacht dat zij de be sproken oefeningen thuis oefenen. Ook is er gelegenheid tot het uitwisselen van ervaringen met de andere deelnemers. Na drie maanden vindt er een vervolg- bijeenkomst plaats. De cursus bestaat uit 8 wekelijkse bij eenkomsten en start donderdagavond 22 september a.s. in het wijkgebouw van het Kruiswerk, Koningsweg 4 te Baarn (19.30- 21.30 uur). De leiding is in handen van een speciaal hiervoor op geleide fysiotherapeut; zij heeft vooraf gaand aan de cursus een kennisma kingsgesprek met iedere deelnemer. Een verwijzing van de huisarts is een voorwaarde voor deelname aan de cur sus. De cursus kost voor leden van Stichting Kruiswerk Noord-oost Utrecht f 125,-; niet-leden betalen f 150,-. Aanmelding en informatie: tel. 06-8344 (tijdens kantooruren). LOODGIETERS Uw voordeel: Financieel voordeel door zuiniger stoken. Comfortabel. Een beter milieu. Subsidie mogelijkheden tot Werkend te zien op ons bedrijf 2 jaar all-in garantie op al onze werkzaamheden. Gecertificeerd Waarborg- installateur Bosman Loodgieters b.v. - Oude Utrechtseweg 31 - Soest - Tel. 06-022.22.11 (gratis) nog slapend door, maar de peuters kun nen naar hartelust spelen. Ze hebben bovendien een mooie buitenspeelplaats tot hun beschikking, compleet met een zandbak, waarin ze lekker vrij kunnen rondlopen. Perfecte ligging Heel wat ouders uit Soest, die in Amersfoort en omgeving werken, heb ben Mickey's intussen ontdekt als de ideale opvangplaats voor hun kroost. Zowel via bedrijven als rechtstreeks neemt het aantal Soester ouders toe. "We hebben blijkbaar een perfecte lig ging hier," aldus Margit Thijn, "en de wachtlijsten in Soest zijn erg lang." Mickey's maakt veel werk van de kin deropvang. De activiteiten staan altijd in het teken van een bepaald thema. Deze week is dat bijvoorbeeld "tanden poetsen" en dat komt dan terug bij de verhaaltjes, de spelletjes en het knippen en het plakken. Straks gaat het over de herfst en nog later of Sinterklaas of Kerst. Mickey's is dagelijks geopend van 07.30 tot 17.30 uur. De kosten bedra gen f 6,- per kind per dagdeel (vier uur) of f 10,- voor twee kinderen (uit hetzelf de gezin). Met de "dagdelen" wordt overigens flexibel omgegaan. Margit: "We gaan daar flexibel mee om. Een dagdeel hoeft niet persé van acht tot twaalf te duren; het kan ook tot één uur of half twee. Op die manier kunnen we heel goed inspelen op de werktijden van de ouders." 'Huis-ritme' Margit en haar medewerksters zijn in de eerste plaats dol op kinderen, zoals aan alles te merken is. "We hebben natuur lijk een min of meer vaste dag-indeling, maar we houden zoveel mogelijk vast aan het eigen 'huis-ritme' van de kinde ren, met slapen, spelen en eten. Dat is best belangrijk, ook al kan dat per kind erg verschillen. Maar we proberen het allemaal af te stemmen op de situatie thuis." Er zijn op diverse dagen nog enkele plaatsen vrij bij Mickey's, dat, zoals ge meld, gevestigd is in de personeelsflat bij Birkhoven, aan de Soesterweg 535 in Amersfoort. Wie belangstelling heeft kan telefonisch kontakt opnemen met Margit Thijn, tel. 033-558688. Van maandag 29 augustus tot en met dinsdag 6 september is de Gemar voor de verkoop gesloten. "Wij betreuren dat zeer," aldus Cor van Boeijen van de Gemar, "maar als we de klanten ook in de toekomst op een goede manier van dienst willen zijn, moeten er enige voor zieningen worden aangebracht die het winkelen tijdelijk onmogelijk maken." In de afgelopen weken zijn al diverse werkzaamheden verricht, maar de aan leg van een nieuwe vloer en de aanslui ting van koelingen en diepvriezers ver gen zo'n ingreep dat sluiting onvermij delijk is. "We proberen van de oude fa briekshal van de firma Van Hengstum een moderne supermarkt te maken," aldus Van Boeijen. In de week van 29 augustus t/m 3 sep tember blijft ook de verspreiding van de bekende Gemar-folder achterwege. Ook ontbreekt de advertentie in deze krant. "Vanaf woensdag 7 september, 08.30 uur, is iedereen weer welkom in onze fantastische moderne super markt," aldus Van Boeijen. "We ont vangen de klanten dan graag met eern aantal feestelijke aanbiedingen." De Alliance Frangaise Amersfoort geeft cursussen Frans op alle niveaus, waarbij de nadruk ligt op de spreek- en luistervaardigheid. Avondcursussen worden gegeven op maandag-, dins dag- en donderdagavond van 19.30 tot 21.30 uur in het Corderius Lyceum, Lambért Heynricsstraat 23, Amers foort. In de Groene Stee, Wiekslag 92 worden op dinsdagmorgen van 9.00 tot 10.30 uur of van 10.30 tot 12.00 uur dagcursussen gegeven. De kosten voor een dagcursus bedragen f 250,-, exclusief lesmateriaal; voor een avondcursus zijn de kosten f 300,-, ex clusief lesmateriaal. De Alliance Frangaise organiseert ook speciale cursussen Frans voor het be drijfsleven. Cursisten worden getraind in het onderhouden van kontakten met Franssprekende handelspartners. In het Corderius Lyceum, Lambert Heynricsstraat 23, Amersfoort, worden op maandag 29 augustus van 20.00 tot 21.00 uur en op dinsdag 30 augustus en maandag 20 september van 19.00 tot 21.00 uur informatie- en inschrijfavon- den gehouden. De cursussen beginnen in de eerste week van oktober en eindi gen medio april. Nadere inlichtingen: tel. 033-942989 of 033-6146.62. I Sinds 1963 BOUWBEDRIJF SOEST UITVOERING VAN: NIEUWBOUW VERBOUW RENOVATIE f NVOB - EN ONDERHOUD LAANSTRAAT 52 - 3762 KE SOEST TEL. 02155 - 15073 - FAX 02155 - 17496 Het "Soester Byzantijns Kamerkoor" o.l.v. Frans J. Wertwijn hervat de repe tities op woensdagavond 28 augustus. Het koor heeft sinds 1992 een repertoi re opgebouwd van 25 composities uit de traditie van de Russisch-Orthodoxe kerkmuziek. Op dit moment bestaat het uit 9 sopranen, 8 alten, 5 tenoren en 5 bassen. Er is nog plaats bij alle stem soorten. In het vorig seizoen heeft het koor al met succes medewerking verleend aan enkele erediensten en aan de kamermu ziekdag in Kasteel Groeneveld. Het grote presentatieconcert voor de Soes ter bevolking moet echter nog komen en dit nu is vastgesteld op zondagmid dag 6 november in de Oude Kerk. Na dere aankondiging volgt. Het repertoire vermeldt intussen wer ken van o.a. Katorsky, Kedroff, Bort- nianski, Dvoretsky en Tsjaikowski. Voor nieuwe deelnemenden zijn cas settebandjes beschikbaar, zodat men snel de partij kan leren. De kerkslavi- sche taal wordt eveneens op bandjes in gesproken en staat ook fonetisch onder de muziek. De Russisch-Orthodoxe koormuziek dateert uit de tijd dat in 988 het Russi sche volk tot het christendom werd be keerd. De kerkslavische muziek ken merkt zich door haar volharmonische klankschoonheid. Zij is een geïnte greerd onderdeel van de Russisch-Or thodoxe liturgie. Het SBK wil deze muziek onder de mensen brengen door medewerking aan erediensten op oecumenische basis. Ieder christelijk kerkgenootschap, van welke richting dan ook, kan de mede werking van het SBK vragen. Het SBK is een zelfstandig werkend gemengd koor, aan geen enkele organisatie ge- of verbonden. Wie ooit door deze muziek getroffen is of er anderszins belangstelling voor heeft, is welkom om vrijblijvend een re petitie bij te wonen, woensdagavond 20.15-22.15 uur) voorafgegaan door een half uur stemvorming door de zang pedagoge (elke week een andere groep), in de kapel van de Zusters van Onze Lieve Vrouwe aan de Heideweg 52 (hoek Braamweg). Informatie: tel. 2 15 98.

Soester Courant | 1994 | | pagina 9