Seizoenmarkt weer bron van informatie clubs en instellingen l/ -27 Friendsl iSEIZOENMARKT Programma-overzicht Dan Wie zit waar op de seizoenmarkt? N WOENSDAG 31 AUGUSTUS 1994 SOESTER COURANT PAGINA] Zaterdag 3 september, van 11.00 tot 16.00 uur op het Raadhuisplein pvo V fr Iweer 32ste gewondent Soester Courant sponsor van de Seizoenmarkt Wegen bij kruispunt kennelijk te smal Stijldansen Kom eens langs* om dansschool te ervar Geen massa s 20 jaarverse Zaterdag 3 september van 11.00 tot 16.00 uur SEIZOENMARKT (op het Raadhuisplein) 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 34 33 32 31 30 29 23 22 21 20 19 18 17 s O Meningen van lezers Huisvuil aan de Plesmanstraat Wie informatie wil over een club, een instelling, een stichting, een vereni ging of een project, heeft zaterdag 3 september een buitenkansje. Op het Raadhuisplein staan dan voor de derde maal tientallen kraampjes opge steld, van waaruit leden van de betreffende organisaties informatie over hun doelen en werkzaamheden geven. Tussen 11.00 en 16.00 uur kun nen belangstellenden met al hun vragen terecht op de Seizoenmarkt die wederom bij het gemeentehuis wordt gehouden. Evenals in 1992 en 1993 lopen optre dens, demonstraties en presentaties als een rode draad door het programma heen. Uit alle hoeken van de Soester sa menleving hebben instellingen een plaatsje aangevraagd. Hieronder een aantal van de verenigingen en stichtin gen. Ned. Lapidaristen Club De N.L.C. is een vereniging, opgericht in 1967, die zich bezig houdt met het bevorderen van de hobby verzamelen en bewerken van mineralen en gesteen ten. De N.L.C. telt inmiddels 1400 le den, die verspreid zijn over het gehele land; de werkgroep Midden-Neder land telt ca. 50 actieve leden, woonach tig in Soest en omgeving. In Den Haag, Haarlem en Soest heeft de N.L.C. de beschikking over zogenoemde 'slijp- en smeedholen', waar veel activiteiten in plaatsvinden. Zes maal per jaar ont vangt u ons goed verzorgde clubblad 'Facetten', boordevol tips, clubnieuws en informatie over deze interessante en leuke hobby. Ook worden cursussen georganiseerd. Amnesty International De kraam van Amnesty op de seizoen markt is net als voorgaande jaren weer te vinden bij de waterpartij. Er is infor matie verkrijgbaar over het werk van Amnesty. Dat werk gebeurt voor men sen die in de gevangenis zitten, bijvoor beeld vanwege hun politieke opvattin gen of omdat zij de vrijheid hebben ge nomen een mening te uiten die de machthebbers niet aanstond. Natuur lijk is het mogelijk bij de stand een lid maatschapskaart voor Amnesty in te vullen. Voor belangstellenden is er ook gelegenheid een kaart voor een gevan gene te ondertekenen en te posten in de grote brievenbus bij de kraam van Am nesty. De kaartenactie betreft een jon geman uit Nigeria, de 24-jarige Simeon Agbo. Orgelclub Eemland Orgelclub Eemland is een club van en thousiaste orgel- en/of keyboardspe lers die maandelijks samen komen in Soest. Als toetsenist (en zeker als orgel speler) speel je vaak alleen thuis, voor hoogstens enkele gezinsleden, tenzij je in een band speelt of echt optreedt. Het is dan ook zeer leerzaam om eens voor andere muziekliefhebbers te spelen of naar hun te luisteren en hierover samen van gedachten te kunnen wisselen. Dat en veel meer is mogelijk bij deze club mede omdat zij over een prachtig groot elektronisch orgel beschikken. C-drie In tegenstelling tot voorgaande jaren heeft Cultureel Centrum C-drie de toe gewezen plek omgebouwd tot een bij zondere 'kijk-doos'. Hiervoor zijn twee billboards beschikbaar gesteld. Deze vormen een onderdeel van het bill board project. Cursisten hebben een pakkend beeld van hun cursusinhoud gemaakt. Zes van de borden zijn langs de invalswegen van Soest geplaatst. In de 'kijkdoos' is alle informatie te ver krijgen over het vernieuwde cursusaan bod en het sterk uitgebreide cultuur programma. De opzet van het cur susaanbod heeft een wijziging onder gaan: de cursist start met een basiscur sus waarna er doorgestroomd kan wor den naar de vervolgcursussen. BC Selby Selby zal niet alleen informeren over al le activiteiten van de vereniging, maar ook de badmintonsport in zijn alge meenheid promoten. Selby is een vereniging waar voor jong en oud, waar voor competitiespeler en recreant voldoende mogelijkheden zijn en activiteiten worden georganiseerd. Verder kunt u deelnemen aan een prijs vraag. Tegen de klok van 12.40 uur kunt op het plein getuige zijn van een trainingsdemonstratie. Als u zich op de dag van de seizoen markt als nieuw lid aanmeldt, hoeft u het verschuldigde inschrijfgeld (voor jeugd en junioren f 15,- en voor senio ren en recreanten f 25,-niet te betalen. Groei en Bloei Wij organiseren elke maand een lezing. Bovendien zijn er regelmatig excursies, ruilbeurzen, cursussen en speciale aan biedingen (b.v. pelargoniums, knolbe gonia's en eenjarig tuingoed). Tevens ontvangt u elke maand onze in formatieve Soester convo 'Bloeiwijzer', met hierin o.a. uitgebreide informatie over de lezing, cursus of excursie van die maand. Maandelijks vindt u ook het landelijke prachtige tijdschrift 'Groei Bloei' in uw brievenbus. Een lidmaat schap kost 72 gulden per jaar. KBO De Katholieke Bond van Ouderen (KBO) is een vereniging met ruim 1.300 leden van 55 jaar en ouder uit Soest en Soestérberg. Landelijk telt de KBO zo'n 235.000 leden. Met dé inzet van een groot aantal vrijwilligers spant de KBO zich in om de belangen van de ouderen te behartigen, zowel op plaat selijk als op landelijk niveau. Ook ver zorgt de KBO Soest/Soesterberg rei zen en evenementen tegen betaalbare prijzen. Dit geldt ook voor de wekelijk se kaartmiddagen en de kerkelijke vie ringen. Dank zij de vele vrijwilligers en de gemeentelijke subsidie kan de con tributie bijzonder laag worden gehou den (momenteel f 25,- per jaar per echtpaar en f 15,- per alleenstaande). Sinds 1898 bestaat muziekvereniging PVO. Al jaren is deze opgebouwd uit vier groepen: harmonie, drumband, majorettes en minirettes. De Eemlan- der Blaaskapel is natuurlijk ook een on derdeel van PVO, maar wordt gevormd door leden uit de vier groepen. Het har monie-orkest telt momenteel ruim 45 leden. Een harmonie-orkest bestaat, in tegenstelling tot een fanfare, ook uit hout-instrumenten, waaronder klari netten en fluiten. Het orkest is vaak op straat, of bij andere optredens te zien. Het eerste belangrijke optreden van het orkest, is het concours waaraan op 29 oktober in Veenendaal zal worden deelgenomen. Gastouderburo Stichting Gastouderburo brengt men sen die kinderopvang zoeken in contact met mensen die op kinderen willen pas sen; bemiddelt voor vraagouders die kiezen voor kinderopvang binnen de gezinssituatie; bemiddelt voor vraag ouders die flexibele kinderopvang no dig hebben; bemiddelt voor gastouders die opvang willen bieden; bemiddelt voor kinderen van 0 tot 12 jaar. Voor informatie: tel. 21427. 11.00-11.05: Officiële opening (podium) Opening door de burgemeester of wethouder Neks Blommers. Daarna toelichting op wat deze dag verwacht kan worden door ceremoniemeester Bert Krijger. 11.20-11.40: Soester Muziek Gezelschap (podium) Klassieke muziek op een professio nele manier door hard oefenende amateurs ten gehore gebracht. 15.15-15.30: PVO (podium) 11.05-11.20: PVO (plein) De mini-majorettes van muziekver eniging PVO verzorgen een jeugdige opening van deze dag. 14.00-14.15: ttv Shot (plein) 12.40-12.55: bc Selby (plein) 12.00-12.30: Turnvereniging Soest (plein) 14.35-15.00: Julianakoor (podium) 11.40-12.00: Toermalijn (podium) 13.00-14.00: Conny Vnk (podium) 15.00-15.15: La Chapelle (plein) 12.30-12.40: Dirk Jan Ranzijn (podium) 10.30-11.00: Dirk Jan Ranzijn (podium) Muziek bij de opbouw van de kra men juist voor de 'werkers'. 14.15-14.35: La Chapelle (plein) 15.30-16.00: Dirk Jan Ranzijn (podium) Turn Vereniging Soest Turn Vereniging Soest maakt dit jaar gebruik van de mogelijkheid om zich als nieuwe vereniging te presenteren op de Seizoenmarkt. Op onze stand aan de zijde van het politiebureau, kan men zich laten informeren over de diverse mogelijkheden binnen deze nieuwe vereniging. Op 1 april 1994 is de nieu we vereniging gestart met dertien turn selectieleden. Al snel werd een basis turngroep en een onderbouw selectie- groep toegevoegd. Om in te spelen op de grote populariteit van trampoline springen werd ook hier snel gestart met het samenstellen van een groep enthou siaste springers. Inmiddels is een twee de groep gestart, waarin plaatsing op beperkte schaal nog mogelijk is. Naast informatie over de vereniging, zal van 12.00 tot 12.20 uur een demonstra tie op het plein gegeven worden. JHOS Het Jeugd Harmonie Orkest Soest (JHOS) is een enthousiast jongeren-or kest. Onder de leiding van dirigent Wim Vos is elke repetitie een sensatie. Ben je een hout- of koperblazer en heb je een jaar les gehad, kom dan op onze repetitieavond eens vrijblijvend mee spelen. Ook als je nog geen les hebt ge had, maar overweegt te gaan spelen, kun je in een startgroepje beginnen. We hebben een aantal intstrumenten voor verhuur. In de kraam (nr.34) kan men kennis maken met de orkestleden, de dirigent, bestuur en de muziek en in strumenten. Groepjes orkestleden la ten onze muziekstijl horen. De repe titieavond is elke maandag van 18.45 tot 19.45 uur in het kerkgebouw aan de Parallelweg 1 te Soest. Informatie bij: Elly Merkus, tel. 12421 of Wim Vos, tel. 25939. Volksuniversiteit Ook dit jaar zijn we erin geslaagd om u opnieuw vele interessante cursussen aan te bieden. We denken dat u hieruit uw keuze kunt maken. Want ons motto luidt nog steeds: 'Voor elk wat wils!' U weet waarschijnlijk dat de talencursus sen in de zeventien jaar van ons bestaan een belangrijk onderdeel van ons aan bod uitmaken. Hiervoor heeft u geen specifieke vooropleiding nodig. De Volksuniversiteit heeft cursussen voor zowel echte beginners als voor gevor derden. Bovendien is het cursusaanbod breed. Immers, het gaat van psycholo gie tot culinair en van techniek tot crea tief. Verder is belangrijk dat in alles wat de Volksuniversiteit voor u doet, ge werkt wordt zonder winstoogmerk. Dit betekent dat uw cursusgeld gebruikt wordt voor de docenten, huur en admi nistratiekosten. Chr. gem. koor Juliana Het programma dat het Julianakoor gaat brengen op de seizoenmarkt: 1. Honour Him alone. Muziek en tekst van Tom Parker. 2. One hand, one heart. Uit: Westside Story. Duet van Tony en Maria, van Leonard Bernstein. 3. Plaisir d'amour. Giovanni Martini D.P. Arr. Tom Parker. 4. In a monastery garden. Albert W. Ketelby. VBV Al rijdt u elke dag met de auto naar het werk, ook al gaat u alleen met de bus naar het winkelcentrum, of met de fiets naar de bibliotheek; op enig moment bent u toch óók voetganger. Het voet ganger zijn is onvermijdelijk; het stukje van huis naar de auto, van de parkeer plaats naar kantoor; van huis naar de bushalte en van daar naar de winkel. Daarom is de voetgangersvereniging VBV er voor iedereen. Veel informatie in de stand. Pergamano Op stand 53 (in de linker straat van het bordes, als men naar het podium kijkt) treft men een expositie aan van de hob by perkamentbewerken met pergama- nomaterialen. Hier kan men kennis ma ken met een creativiteit die in enkele ja ren tijd is uitgegroeid tot één van de meest beoefende hobby's in Nederland en ver daar buiten. Leeftijd speelt geen rol. De werkstukken die men kan bekijken zijn voor een groot deel gemaakt door deelnemers aan de cursussen, gegeven door de exposant Piet Vonk uit Soest, erkend Pergamano-docent, die ook ei gen werk laat zien. Boemerang Jeugdtheaterschool Boemerang geeft speciaal informatie over haar speel plaats- en theaterklassen in Soest. Kin deren kunnen zich van 11.00 tot 16.00 uur gratis laten schminken bij de stand. Jeugdtheaterschool Boemerang is twee jaar geleden ontstaan en sindsdien uit gegroeid tot één van de grootste scho len van Nederland. Deze groei heeft echter geen invloed gehad op de her kenbaarheid, want Boemerang werkt kleinschalig op verschillende lokaties. Door samenspel met leeftijdsgenoten in een gezellige en vertrouwde sfeer ont staan zelfvertrouwen en persoonsvor ming, twee belangrijke punten bij jeugdtheaterschool Boemerang. Derde Wereldgroep Soest Dat is een uit particulier initiatief ont stane stichting die enerzijds de bevol king van Soest bewust wil maken (en houden!) van de problemen van de armsten in de derde wereld en ander zijds door middel van steun aan klein schalige projecten in die derde wereld een praktische vorm van ontwikke lingswerk waar wil maken. Hiertoe zijn vertegenwoordigers/sters van de mees te politieke partijen en kerken in Soest tot de werkgroep toegetreden. De DWG wil verbetering van slechte leefsituaties bevorderen door steun te verlenen aan kleinschalige projecten of gerichte deelprojecten in een groter ge heel. De financiering van dit alles is mogelijk door een jaarlijkse subsidie van de ge meente Soest, giften van particulieren b.v. ter gelegenheid van een jubileum, een huwelijk e.d. en, niet te vergeten, de jaarlijkse bijdragen van onze donateurs. Klusjesdienst De Klusjesdienst in ontstaan na uitge breid overleg tussen de drie ouderen bonden in Soest, de ANBO, PCOB en KBO. Er ligt een, door de gemeente Soest goedgekeurd, reglement aan ten grondslag en staat onder verantwoor ding van de SWOS (Stichting Welzijn Ouderen Soest). De Klusjesdienst heeft een eigen bestuur en beschikt over een aantal goedwillende, vakbekwame vrij willigers. Het doel is o.m. het verrichten van klei ne huishoudelijke klusjes t.b.v. ouderen in Soest met de nadruk op kleine klusjes in en om het huis zoals: Schilderijen op hangen, meubels verplaatsen, gordij nen afnemen en weer ophangen, lek kende kranen repareren, CV ketel vul len, TL buizen en lampen vervangen, snoeren, stekkers en stopkontakten herstellen, rolgordijnen gangbaar ma ken, Luxaflex ophangen of verwisselen, sloten gangbaar maken e.d. Het centrale meldpunt voor uw klusje is de SWOS, tel. 23681. Milieudefensiegroep Het ligt voor de hand te denken, dat er nauwelijks iets natuurlijker kan zijn dan een mooie bos blóemen. Helaas is de werkelijkheid anders. In ons land wor den jaarlijks alleen al zes miljard bollen geproduceerd. Om een productie van een dergelijke omvang en van een door de consument gewenste kwaliteit te be reiken, is jammergenoeg het gebruik van grote hoeveelheden meststoffen en bestrijdingsmiddelen noodzakelijk. Het is van belang, dat ook de consu ment zich bewust wordt van de milieu- vragen. Daarbij willen we hun graag een milieuvriendelijk geteelde bloem aan bieden. VYB De Vrijwilligers Vakature Bank Soest, afgekort WB-Soest, heeft sinds haar oprichting in 1982 een centrale functie in 'vrijwilligersland' van Soest en omge ving. Bemiddelen, informeren, advise ren, motiveren, dat is het dagelijks werk op de Vakature Bank. De vele inschrij vingen van mensen die, om de meest uiteenlopende redenen, vrijwilligers werk willen gaan doen aan de ene kant en het grote vakature-aanbod van in stellingen aan de andere kant, leveren het bewijs dat de WB in Soest en om geving in een grote behoeft voorziet. Ook op de Seizoenmarkt. Neon Tetra Neon Tetra presenteert zich in kraam 12 tegenover het koffieterras! Symbo lisch voor de rustgevende 'hobby' die wij hebben: het verantwoord verzorgen van aquarium en vijvervissen. Wij 'hou den' dan ook geen vissen, maar 'verzor gen' ze. Erg noodzakelijk, daar reeds vele soorten in de tropische gebieden zijn uitgestorven of zeer bedreigd. Er zijn dan ook hele kweekprogramma's opgezet om bepaalde soorten te red den, terwijl voor andere invoerverbo den zijn ingesteld. Opi de kennis over te dragen organiseert Neon Tetra per sei zoen een 8-tal lezingen en praatavon den. Attractie: er staat een aquarium met veel kleine vissen. Daarvan mag u het aantal raden. De winaars krijgen een waardebon beschikbaar gesteld door plaatselijke dierenspeciaalzaken. Trema'87 Wij richten ons op 3 september speciaal op de Nederlandse Soesters. Trema'87 is er niet alleen voor buitenlanders. Weet u dat zeventig Nederlandse Soes ters het afgelopen cursusjaar bij Tre ma'87 lessen hebben gevolgd. Weet u dat u bij Trema'87 Engelse les sen kunt volgen in een heel rustig tem- po. Weet u dat wij drie verschillende ni veaus bij de Nederlandse lessen heb ben. Weet u dat wij u een korte cursus ken nismaken met het toetsenbord en ken nismaken met de computer aanbieden. Weet u dat er op deze markt docenten aanwezig zijn. Weet u dat u zich nog kunt inschrijven. Weet u dat als deze zaterdag u niet goed uitkomt het kantoor van Trema'87 aan de Klaarwaterweg 5 geopend is van maandag t/m donderdag van 10.00 tot 13.00 uur en volgens afspraak. Toermalijn Toermalijn verzorgt onder meer cultu rele reizen en arrangementen op thea- tergebied. Verder vraagt zij aandacht voor speciale theaterprodukties op het gebied van opera, operette, musicals, ballet. Op de stand zijn ook seizoenbro chures van diverse theaters aanwezig. Speciaal voor de seizoenmarkt heeft het team van Toermalijn in samenwerking met de Culturele Raad van Soest de be kende toetsenist Dirk Jan Ranzijn uit Alkmaar uitgenodigd. Hij zal geduren de de gehele dag een keur van bekende melodieen brengen op zijn Magie orgel. SOES •ijdag 26 augustus 1994, 16.00 ir, vliegbasis Soesterberg. Onder toeziend oog van een handje- I mensen zet gezagvoerder ma- >r Henk van der Wdk van het Squadron zijn F-27 Frtends- Troopship in Soesterberg aan grond. •t betreft een ambulancevlucht van rajewo via het Italiaanse Ancona ar onder andere Nederland. Als eer n stappen dokter Rob van der Meu- .1 en verpleegkundige Rico Wan 'lhers uit het toestel. Zij zijn de eersten 'nnen de Koninklijke Luchtmacht die Stijds in Canada een zes weken du- De derde editie van de Seizoen markt, komende zaterdag, zou niet in deze opzet mogelijk zijn zonderde belangeloze medewerking van de Soester Courant, die als sponsor op treedt. Aanvankelijk was de organisatie in zee gegaan met een ander Soester bedrijf, dat zich echter vrij kort voor het evenement door omstandighe den moest terugtrekken. Snel en goed overleg tussen de orga nisatoren en de directie van de Soes ter Courant heeft er echter toe geleid dat de Seizoenmarkt, met name in de muzikale ondersteuning, zonder problemen kan plaatsvinden. Het enige dat men nog niet in de hand heeft zijn de weersomstandig heden van aanstaande zaterdag. Naar verluidt heeft men daarvoor nog geen sponsor kunnen vinden. inde training volgden, special gene «o het begeleiden van patiënten bij er ^er door de lucht en alles wat daarbij oor de vluchten op Sarajevo worden - tvoe C-4 en de C-l 1 vliegtuigen in- :zeï Deze toestellen zijn voorzien van et Missile Approach Warn,"8.^S^™ ■gen luchtafweerraketten. Beide toe ellen worden momenteel vrijwel al- •en voor gewondentransport gebruikt. het ?oestel ruik je onmiddellijk de rcht van ether, terwijl aan beide kanten edden zijn aangebracht. Vlak achter e cockpi' staat de medische uitrusting „et een omvang niet groter als die van MndeTMeulen: "Door de afmetingen s het ook mogelijk andere in de burger uchtvaart gebruikte toestellen, met be min van deze luchtmachtuitrusting ;ne?om te bouwen tot vliegende ambu- ances Bij het formuleren van de be- noefte aan apparatuur, medicijnen en verbandmiddelen, heeft de organisatie Wereldwinkel Oo de hoeken van de kruising van di Kampweg en de Rademakerstraa staan bloembakken gevormd door fnel zen Kennelijk zijn de wegen te smal, U bloembakken vertonen duidelijk spo ren van botsingen met voertuigen. Dl verse personenauto's moeten behoo. Europa open voor eerlijke koffie. On- zijn beschadigd gezien de a' g der dit motto vragen de Europese We- richte vernielingen. Het is atwac reldwinkels het Europarlement maat- wanneer de vernielingen aan de o oen regelen te nemen, die leiden tot een bakken worden hersteld en voor rechtvaardiger koffiehandel. Welke iang. maatregelen zijn noodzakelijk om de levensomstandigheden van de kleine koffieboer en de koffie-arbeider op een redelijk pijl te brengen? Daarvoor zijn minimum koffieprijzen, afschaffing van de importtarieven en minimumlonen voor koffieplukkers nodig. Bent u het hiermee eens? Kom dan naar de Wereldwinkel en zet uw handteke ning in het bonenboek dat u, evenals een informatiefolder over de aktie, ge durende de gehele maand september óp de toonbank vindt. Ook op de sei zoenmarkt kunt u in het bonenboek uw handtekening zetten. Rademakerstraa 1 Organisatie 2 VVV/Soester Muziek Gezelschap 3 KBO-Soest/Soesterberg 4 Muziekvereniging Apollo 5 Muziekvereniging PVO 6 Vrijwilligers Vakature Bank 7 Amnesty International 8 T+v Shot 9 Wereldwinkel Soest 10 Postzegelver. Eemland 11 Milieugroep Soest/Vrouwen voor Vrede 12 Neon Tetra 13 PCOB-Soest/Soesterberg 14 Radio Soest 15 Catering 16 Catering 17 vacant 18 Stam/SoVoCo 19 Vereniging Soest-Kedzierzyn/ Kozle 20 Eemvogels 21 Selby 22 Internationaal Vrouwencentrum 23 Cabrio/Soester Bowling Ver. 24 vacant 25 Modelvliegclub Otto Lilienthal 26 Modelvliegclub Vrije Vogels 27 RM A-muziekschool 28 EHBO-Soest 29 SWOS 30 ANBO-Soest 31 De Schieter 32 Ned. Christenvrouwenbond 33 Fakkeldraagsters 34 Jeugd Harmonie Orkest 35 Knickerbockers 36 Turnvereniging Soest 37 Ned. Bond van Plattelandsvrouwen 38 Stichting Jumelage 39 AV Pijnenburg 40 Gastouderbureau 41 Acapellakoor Tourdion 42 Orgelclub Eemland 43 VBOK 44 KMTP-Groei en Bloei 45 Toermalijn 46 Ver. Nederland-Noorwegen 47 Bibliotheek 48 Bibliotheek 49 Trema '87 50 Trema '87 51 St. Welzijnswerk Soest 52 St. Welzijnswerk Soest 53 Pergamano 1 54 Derde Wereldgroep Soest 55 vacant 56 Historische Vereniging 57 Voetgangersvereniging 58 Volksuniversiteit 59 RTV Tempo 60 Vereniging Artishock SPORTDEMONSTRATIES 16 15 CATERING TERRAS 8 9 10 11 12 13 14 56 7 57 6 DALWEG 58 5 59 4 60 3 2 1 VIJVER in Graag wil ik even een aanvulling g op het artikel over het zich ophop huisvuil in de Plesmanstraat. De was het de bedoeling van de Reinig dienst om de cocons met de conti vóór de duplcxwoningen op het tr te plaatsen. (Op de Moetbesse hebben de cocons enkele weken de slaapkamerramen gestaan ei daarna weer verwijderd op aandi van de bewoners, wegens stank- e eenoverlast). In de Plesmanstra; de cocons -inderdaad alleen vc bovenbewoners - toen in de brar een geplaatst. De afspraak was i dat dit op proef zou gebeuren en na een half jaar een gesprek met woners zou zijn over het functn van het systeem. Als plaats van i komst was zelfs al het Dorpsh noemd. Dit overleg heeft echter nooit pl vonden. Direct werd al door de ners geconstateerd dat de capa klein was, met als gevolg zwerf de cocons. De gemeentelijk! gingsdienst was echter met te i oen en pas na veel aandringen Vrienden van het Vliegdorp zij kele cocons bijgeplaatst. Het is jammer, dat het kontak reinigingsdienst met optimaa men aan de telefoon met alt vriendelijk te woord wordt ges derdaad, als men opbelt wo containers geleegd, maar er b nooit iemand en wie nog wel b steeds dezelfde personen, zoal Van Loveren en ondergeteke Cl U.v. 1" val zit, leegt men de contai niet, met het gevolg dat er we hoeveelheid van zes weken 1 der is het inderdaad waar, da bewoners uit de omliggenc huisvuil in de groene contain Plesmanstraat wordt gedumj Tenslotte: Hebt u wel eens overvol de cocons op de ho pleinPlesmanstraat zijn? 1 geen toestand bij een tanda praktijk voor natuurgeneesk de deur? Misschien is er toe overleg mogelijk nu de heei tenstein weer wethouder bedrijven enz. is. Met dank voor plaatsing, mw. A.A. Wels-Gi k.

Soester Courant | 1994 | | pagina 16