-27 Friendship: ambulance in lucht 1 SPORT!' mode Dansschool Rellum Eén Amersfoortsestraatje met In memoriam C.J. van der Donk Dorpsplein wordt heringericht Daniëlle nieuwe assistente van huisarts P. Creutzberg Nqjaars Modeshow 94/95 illill Activiteiten 25 jaar Dorpshuis osssmm WOENSDAG 31 AUGUSTUS 1994 jlweer 32ste gewondentransport uit Joegoslavië ister Courant onsor van de ïizoenmarkt Wegen bij kruispunt kennelijk te smal Stijldansen, Aerobics Callanetics. Kom eens langs* om de gezellige sfeer van onze dansschool te ervaren. Zeker de moeite waard Geen massa systeem Persoonlijke aandacht Meningen van lezers Huisvuil aan de Plesmanstraat Dure 'snack': 40.000 gulden 7e TNO-loop in bossen Austerlitz Kerkdiensten Medische dienst ^urgerlqk^tandj ïlulpverlenin^j KORFBAL Internationale deelname aan KVO recreatietoernooi 'De Drie Eiken' Open repetitie van Z.Ph.O. op Uitmarkt in het dorpshuis Soesterberg Maandagavond 5 september a.s. om 08.00 uur. Toegangskaarten a fl. 3,50 vanaf heden verkrijgbaar bij De Korte Mode (in de zaak) of bij het Dorpshuis. Modeshow en dans in het Dorpshuis Kinderkermis Meningen I van lezers Gebruik van papier en glasbakken Agenda Currespondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (03463) 51252. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (02155) 21841 e editie van de Seizoen- amende zaterdag, zou niet tzet mogelijk zijn zonder de ;ze medewerking van de ourant, die als sponsor op- ïlijk was de organisatie in f m« e™ ander Soester t zich echter vrij kort voor ment door omstandighe terugtrekken, ed overleg tussen de orga- 'n de directie van deSoes- t heeft er echter toe geleid aenmarkt, met name in de ondersteuning, zonder kan plaatsvinden, dat men nog niet in de zijn de weersomstandig- aanstaande zaterdag dt heeft men daarvoor 'onsor kunnen vinden.. rijdag 26 augustus 1994, 16.00 uiwpiegbasis Soesterberg. Onder t toeziend oog van een handje- I mensen zet gezagvoerder ma- "enk van der VVilk van het Iquadron zijn F-27 Friends- roopship in Soesterberg aan nd. GgUpe treft een ambulancevlucht van :wo via het Italiaanse Ancona lider andere Nederland. Als eer- stappen dokter Rob van der Meu- en verpleegkundige Rico Wan- irs uit het toestel. Zij zijn de eersten linnen de Koninklijke Luchtmacht die lestijds in Canada een zes weken du- training volgden, speciaal gericht i)p het begeleiden van patiënten bij ver- oer door de lucht en alles wat daarbij tomt. Joor. de vluchten op Sarajevo worden le type C-4 en de C-11 vliegtuigen in- jezet; Deze toestellen zijn voorzien van iet Missile Approach Warning System egen luchtafweerraketten. Beide toe stellen worden momenteel vrijwel al leen voor gewondentransport gebruikt. In het toestel ruik je onmiddellijk de lucht van ether, terwijl aan beide kanten bedden zijn aangebracht. Vlak achter deBckpit staat de medische uitrusting met een omvang niet groter als die van eeffltiraagbaar. Van der Meulen: "Door de afmetingen is het ook mogelijk andere in de burger luchtvaart gebruikte toestellen, met be hulp van deze luchtmachtuitrusting snel om te bouwen tot vliegende ambu lances. Bij het formuleren van de be hoefte aan apparatuur, medicijnen en verbandmiddelen, heeft de organisatie ikel voor eerlijke koffie. On- mgen de Europese We- 't Europarlement maat- nen' ^ie leiden tot een koffiehandel. Welke ijn noodzakelijk om de igneden van de kleine e koffie-arbeider op een brengen? Daarvoor zijn ^prijzen, afschaffing van ven en minimumlonen kers nodig. iee eens? Kom dan naar en ze* uw handteke- enboek dat u, evenals >Jder over de aktie, ge- ^aand september vindt. Ook op de sei- u in het bonenboek uw tten. Öp de hoeken van de kruising van de Kampweg en de Rademakerstraat staan bloembakken gevormd door biel zen. Kennelijk zijn de wegen te smal, De bloembakken vertonen duidelijk spo ren van botsingen met voertuigen. Di verse personenauto's moeten behoor lijk zijn beschadigd gezien de aange richte vernielingen. Het is afwachten tyanneer de vernielingen aan de bloem bakken worden hersteld en voor hoe niet alleen gekeken naar de F-27. We kunnen hier spreken van een stan daardpakket voor alle transportvlieg tuigen en helicopters die de luchtmacht heeft. Ze moeten allemaal kunnen wor den ingezet voor het vervoer van ge wonden. Om die reden is gekozen voor een medisch standaardpakket dat net zo makkelijk in een Hercules als in een Chinook is in te bouwen. En dat gaat nog behoorlijk snel ook. Zo kun je een Friendship in een kwartiertje omtover en tot een vliegende ambulance." Afgezien van de vliegtuigbemanning gaan bij gewondentransporten drie me dische verzorgers mee in de persoon van een arts, een specialist geneeskun dige verzorging en een hulp. Afhanke lijk van de situatie van de patiënten kunnen nog andere specialisten worden meegenomen. Aan apparatuur kan dit team beschikken over een infuuspomp, een monitor voor het in de gaten hou den van vitale functies, een afzuigappa- raat, een uiterst moderne zuurstoftoe- dieningsinstallatie en een defibrillator. Van der Meulen: "De aanschaf van de beademingsapparatuur heeft ons veel kopzorgen gekost, omdat de zuurstof- flessen op grote hoogte eigenlijk een soort vliegende bommen zijn. We moesten dus een systeem hebben met een luchtwaardigheidscertificaat, licht van gewicht en compact van omvang. De F-2 7 Friendship wordt regelmatig ingezet voor transport van gewonden uit het door oorlog verscheurde Joegosla- Na veel touwtrekken beschikken we nu over een installatie die aan alle eisen voldoet. Ze behoort tot de modernste van haar soort en is in staat om één pa tiënt gecontroleerd te beademen en vier extra zuurstof te geven." In het toestel zitten zeven min of meer ernstige gewonden, afkomstig uit het voormalige Joegoslavië. Vijf patiënten worden samen met vijf familieleden overgebracht naar ziekenhuizen in Ne derland. De twee andere patiënten vlie gen door naar Praag en Hannover. Ook deze evacuatievlucht kwam tot stand op verzoek van de International Organisation for Migration. De Ko ninklijke Luchtmacht heeft inmiddels al 32 medische evacuatievluchten uit gevoerd. De eerste vlucht werd ruim een jaar geleden gemaakt. In totaal zijn inmiddels 213 zieken of gewonden af komstig uit voormalig Joegoslavië op gehaald. Hiervan zijn achttien patiën ten voor medische hulp naar Nederland gebracht. Soesterberg zal de'- F-27 Friendship, als de enige echte vliegende ambulance nog vele keren zien. 20 jaar persoonlijke aandacht voor elke cursi: Rademakerstraat 24, Soesterberg, tel. 03463-52213/52590 Inschrijven van *maandagt/m vrijdag van 19.00-21.00 uur of vraag geheel vrijblijvend de kleurenfolder 3raag wil ik even een aanvulling geven bp het artikel over het zich ophopende huisvuil in de Plesmanstraat. Destijds was het de bedoeling van de Reinigings dienst om de cocons met de containers vóór de duplexwoningen op het trottoir Re plaatsen. (Op de Moerbessenberg f hebben de cocons enkele weken onder de slaapkamerramen gestaan en zijn daarna weer verwijderd op aandringen I van de bewoners, wegens stank- en vlie- genoverlast). In de Plesmanstraat zijn j de cocons -inderdaad alléén voor de bovenbewoners - toen in de brandgan gen geplaatst. De afspraak was echter, dat dit op proef zou gebeuren en dat er na een halfjaar een gesprek met de be woners zou zijn over het functioneren van het systeem. Als plaats van samen komst was zelfs al het Dorpshuis ge noemd. Dit overleg heeft echter nooit plaatsge vonden. Direct werd al door de bewo ners geconstateerd dat de capaciteit te klein was, met als gevolg zwerfvuil om de cocons. De gemeentelijke reini- r gingsdienst was echter niet te overtui- I IÉ gen en pas na veel aandringen door de Vrienden van het Vliegdorp zijn er en kele cocons bijgeplaatst. Het is jammer, dat het kontakt met de reinigingsdienst niet optimaal is en dat men aan de telefoon niet altijd even vriendelijk te woord wordt gestaan. In derdaad, als men opbelt worden de containers geleegd, maar er belt haast nooit iemand en wie nog wel bellen zijn steeds dezelfde personen, zoals de heer Van Loveren en ondergetekende. Ook gaan de medewerkers van de reini gingsdienst niet geheel vrijuit, want als er b.v. in een GFT-container weinig af val zit, leegt men de container soms niet, met het gevolg dat er wel eens een hoeveelheid van zes weken inzit. Ver der is het inderdaad waar, dat door de bewoners uit de omliggende straten huisvuil in de groene containers aan de Plesmanstraat wordt gedumpt. Tenslotte: Hebt u wel eens gezien hoe overvol de cocons op de hoek Dorps plein/Plesmanstraat zijn? Dit is toch geen toestand bij een tandarts en een praktijk voor natuurgeneeskunde voor de deur? Misschien is er toch nog eens overleg mogelijk nu de heer Van Log- tenstein weer wethouder van milieu, bedrijven enz. is. Met dank voor plaatsing, mw. A.A. Wels-Groolendorst "Dit is weer eens wat anders dan een patatje met", luidde een reac tie van één van de omwonenden van de Amersfoortsestraat naar aanleiding van een ongeval dat vrijdagmorgen om half twaalf op de Amersfoortsestraat plaatsvond. Ter hoogte van de Dumoulinkazerne wilde een personenauto met aanhang wagen linksaf slaan. Voorsorteren en snelheid verminderen zijn dan de geijk- Zaterdag 3 september wordt voor de zevende maal de TNO-loop over een uniek parcours van 10 kilometer door de bossen bij Austerlitz georganiseerd. Als herinnering krijgen alle deel nemers een finishfoto tliuisgestuurd. Start en finish vinden plaats op het ter rein van TNO-TM in Soesterberg aan de Kampweg nr. 5. Het evenement be gint op 14.00 uur. Informatie: TNO- TM in Soesterberg 03463-56211 of buiten kantooruren (03402- 35587/033r553284). te handelingen. De bestuurder van een achteropkomende vrachtwagen zag dat te laat en trachtte door naar rechts uit te wijken en te remmen het obstakel voor hem te passeren. Die poging mislukte. De vrachtwagen ramde vier steigerdelen die op de aan hanger lagen. Vervolgens zwenkte de vrachtauto naar links, waar een boom en een lantaarnpaal, een verkeerslicht en een schakelkast in de weg stonden. Pas aan de overzijde van de weg kwam dè wagen in de berm tot stilstand. Door de botsingen was de zijkant van de wagen opengereten. Het gevolg was dat een groot aantal etenswaren, waar onder mayonaise, op straat kwam te lig gen. De brandweer was snel ter plaatse met een tankautospuit en een hulpverle- ningsvoertuig. Al vlot bleek dat de mayonaise zich niet van het wegdek liet spuiten. Om die reden werden absorbe rende korrels op de glibberige massa gegooid, waarna de troep kon worden opgeruimd. Niet alleen kostte het hele geval veel tijd en overlast, ook de kos ten vielen hoog uit. De schade wordt geschat op 40.000 gulden. Een duur 'patatje met'. Dinsdag 23 augustus j.1. is op ruim 90-jarige leeftijd overleden dhr. Corne- lis Johannes van der Donk. In 1947 was hij de redacteur van het 'Soesterbergs Nieuws', de eerste krant van het dorp. Als ondernemer en lid van de plaatselij ke middenstandsvereniging heeft hij dit pionierswerk vele jaren en met succes gedaan. In maart van dit jaar bezochten we hem in de Mirtehof te Zeist. Daar troffen we een vrij sterke man aan met veel gevoel voor humor. Ook wist hij zich namen van toenmalige Soesterber- gers duidelijk te herinneren. Hij was blij met de huidige Soesterbergse Courant en behoorde tot de trouwe lezers. Maandag 23 augustus is hij in zijn slaap overleden. Vrijdag 26 augustus werd in de Mirtehof te Zeist een avondwake voor hem gehouden. Zaterdag 27 au gustus vond in de r.k. kerk in ons dorp de plechtige uitvaartdienst plaats en aansluitend de begrafenis op het paro chiekerkhof. De naam Cornelis Johannes van der Donk is onlosmakelijk verbonden aan de eerste Soesterbergse Krant. Hij was de grondlegger van het weergeven van het plaatselijk nieuws. Zo zal hij als een dankbare herinnering in onze gedach ten blijven. Dat hij moge rusten in vre de. Zondag 4 september ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 gemengd koor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da gelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. NED. HERVORMDE GEMEENTE De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 zie geref kerk GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 ds. M.A.A. Nawijn, mmv Le Shaddai uit Zeist STERRENBERG 'De Lichtpunt', Huis ter Heide 10.30 B.H. van Empel Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: P.L. Galjart, Prof. Lorentzlaan 21, tel. 51200. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts mevr. Hornizek (Bilthoven), Röntgenlaan 47, tel. 030-280129; mevr. Van Donk (Bilthoven), Rubenslaan 9, tel. 030-286091. GEBOREN Geen. GEHUWD Geen. OVERLEDEN 23 augustus: Cornelis Johannes van der Donk, (90), weduwnaar van Adriana Johanna Giele. Opgaven: Van Maarenplein 1. Hulp Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 51789, b.g.g. 51658 of 51437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06-8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Centrum voor Maatschappe lijke Dienstverlening Soest-Baarn- Eemnes Generaal Winkelmanstraat 103 (geref. kerk), tel. 52606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Dorpsplein 17A, tel. 51555; werkda gen 12.00-13.00 uur, elke donderdag 19.00-21.00 uur; overige tijden: tel. 02155-19444; alarmnummer: 06-11. Grof vuil Tel. 02155-93666. Voor de vierde keer in successie houdt KVO een recreantentoernooi. Ook dit jaar wordt het eendaagse sportevene ment opgeluisterd met deelname van buitenlandse ploegen. Twee Duitse korfbalteams maken op zaterdag 10 september hun opwachting op het terrein aan de Kerklaan. Verder heeft KVO een groot aantal clubs uit Nederland uitgenodigd. KVO bestaat inmiddels veertig jaar, de recreantengroep viert haar eerste lus trum. Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 03463 - 5 14 02 Vrijdag 2 september houden de ou derenbonden ANBO en PCOB in sa menwerking met de beheercommissie van De Drie Eiken, ter gelegenheid van de opening van het nieuwe seizoen een gezellige middag in het Dienstencen trum. Het programma 'Heeft u het al gehoord' staat garant voor een optimale sfeer. Het Rietwijk ensemble met solis te Joke Wit zorgt voor de muzikale om lijsting. Verder werken mee Bert Stooks, Lex Goudriaan en Richard Wanders. Iedereen is welkom, de toe gang is gratis, evenals een kopje koffie of thee. Dinsdag 6 september is men om 12.30 uur in De Drie Eiken welkom voor de gezamenlijke warme maaltijd. Het menu bestaat uit: meloen met ham, varkensvlees met champignons en roomsaus, rijst, doperwten, gemengde salade, ijsdessert. De kosten zijn 7,50 gulden per persoon. Opgave uiterlijk 5 september tot 12.00 uur: tel 51402 of aan het kantoor Dienstencentrum van De Drie Eiken. Een droom kan in vervulling gaan: meespelen in een groot orkest. Op za terdag 3 september wordt van 11.30 tot 12.30 uur op de Uitmarkt in Zeist een openbare repetitie gegeven van het Zeister Philharmonisch Orkest. Het ge heel staat onder leiding van dirigent Meivin Margolis. Dit alles gaat plaats vinden in de congreszaal van het Slot Zeist. Wie zijn daar welkom? Allen die een in strument bespelen dat in een symfonie orkest past. Dat zijn alle strijkinstru menten, dwarsfluiten, hobo's, klarinet ten en fagotten. Ook koperinstrumen ten als hoorns, trompetten en trombo nes zijn welkom. Gespeeld wordt de Arlésienne Suite van George Bizet. Wat men moet doen? Het instrument onder de arm nemen en zaterdag 3 sep tember om 11.30 uur in het Slot Zeist zijn. Wie weet een doorbraak naar be roemdheid... Rondom het Dorpsplein staan gro te zakken niet stenen enz. te wach ten op maandag 12 september. Te keningen zijn gemaakt en bespro ken en nu is het wachten op de rea lisering daarvan. Vele bewoners van De Drie Eiken zijn niet geheel gerust over deze reconstruc tiewerkzaamheden. Ze zijn bang dat ze anders zullen uitpakken dan met de ge meente is afgesproken. Om die reden zullen dagelijks heel wat ogen de werk zaamheden volgen. De bekende busverbindingen, elke woensdag op het Dorpsplein, komen te vervallen. Zolang de werkzaamheden duren zal naast The Oriëntal Swan een tijdelijke bushalte worden ingericht voor de lijnen in de richting Amers foort/Soest. Welke wijzigingen worden aange bracht? Op de plaats waar nu de bushal- "Ikfwas nog maar een week zonder werk en toen kwam deze baan bij dokter Creutzberg. Dat noem ik nog eens mazzel hebben", zegt Daniëlle Martens die Els Elshuis opvolgt als assistente van de Soes terbergse huisarts. Geboren en getogen in Soesterberg on der de familienaam Van Beek, zijn haar heel wat gezichten en namen bekend. Dat kan een voordeel zijn ofOnge veer twee jaar geleden trouwde ze met ene Martens, een beroepsmilitair en ook een Soesterberger. Ze verhuisden naar Ede, maar kortgeleden verruilden ze hun woning voor een huis in Apollo. Het beroep van doktersassistente is Da niëlle niet vreemd. Ook in enkele apo thekersbedrijven deed ze ervaring op, zodat Creutzberg een vakbekwame as sistente heeft gekregen. "Het werk is mij niet vreemd, maar elke arts heeft zijn eigen wijze van indeling en arbeid en dat moet ik me even eigen l maken", aldus Daniëlle die het voor de toekomst best ziet zitten. Els Eshuis mag zich dagelijks en tot en met van daag woensdag 31 augustus verheugen in de vele reacties die zij naar aanleiding van de krant heeft ontvangen. "Soester berg krijgt er een goede doktersassis tente bij", aldus Els en zij kan het weten. Ruime parkeergelegenheid voor de zaak. 03463-51367 i-a de korte rademakerstraat 25 - 3769 bb soesterberg Het Dorpshuis bestaat 25 jaar en dat laat het goed zien. Van 1 tot en met 10 september staat het ge bouw bol van de vele aktiviteiten. Zaterdag 3 september laten Soester- bergeTS zich als niet-beroepsmatige kunstenaars in de schuifdeurenshow zien. Wie weet wordt nog niet ontdekt groot talent waargenomen. De nieuwe trends en kleuren op mo degebied zijn maandagavond 5 septem ber te zien. Toegangskaarten zijn ver krijgbaar bij Modehuis de Korte, Dan sinstituut van Rellum en bij het Dorps huis. Op dezelfde tijd kan men kennis maken met het begrip tafeltennis. Dinsdag 6 september is er voor de jeugd van 8 tot en met 14 jaar een tafel tennistoernooi. Woensdag 7 september is er van 14.00 tot 16.00 uur een workshop van bewoners van de Sterrenberg, over di verse materialen en technieken. Alles is van deskundige uitleg verzekerd, 's Avonds zullen vele teams van vereni gingen uit het dorp met elkaar de krach ten meten in een volleybaltoernooi. Het bestuur van het Dorpshuis zet de deur wijd open, een uitnodiging om gehoor aan te geven. Verder kan men de hele maand septem ber én oktober een tentoonstelling van het beeldend werk van bewoners van de Sterrenberg bekijken. Vooral een schil derij van de 75-jarige Piet Koopman in zaal I, genaamd 'gespikkelde huisjes', vraagt om bijzondere aandacht. 'Gespikkelde huisjesvan Piet Koop man. Op maandag 5 september kan men van af 20.00 uur getuige zijn van de laatste trends en kleuren op modegebied. Het Dorpshuis toont in samenwerking met De Korte Mode de nieuwste najaars- en wintercollectie. De pauze in deze show wordt opgevuld met een optreden van drie dansparen van Dansschool van Rellum. Ónder hen Mark en Nicole, het danspaar dat zich Nederlands kampioen Latijnsame- rikaanse dansen mag noemen. In de stijl van de avond bestaat hun dansoutfit uit kleding van De Korte Mode. Stichting Jeugdwerk I Soesterberg tel. 02155-19546 03463-53411 Op zaterdag 10 september wordt er voor alle kinderen vanaf 4 t/m 14 jaar een grootse kinderkermis georgani seerd door Stichting Jeugdwerk Soes terberg om het 25-jarig bestaan van het Dorpshuis te vieren. Het spektakel vindt plaats in Het Dorpshuis vanaf 11.00 uur. De kinderen krijgen van de vrijwillige medewerk(st)ers van Stichting Jeugd werk Soesterberg een Spelenpaspoort, waarop staat wat er allemaal te doen is. Alvast een voorproefje: er zal een grab belton, bibberbaan, octopus, hotdog- machine, springmatras, hellingbaan, snoepwijzer, vingerverven en nog veel meer, aanwezig zijn. De toegang is gratis, maar een hapje en een drankje kosten wat geld. Stichting Jeugdwerk en Het Dorpshuis hopen al le kinderen op zaterdag 10 september te te staat komen een wegversmalling en een bushokje. Het Dorpsplein aan weerszijden van de bushalte krijgt pa rallel aan de weg een blokhaag van ca. 60 cm hoog. De groene mededelingen bus verdwijnt en naast de bushalte komt een mededelingenbord te staan. Tegenover de bushalte verdwijnt een aantal parkeerplaatsen en in plaats daarvan komt een terras met twee ban ken met aan weerszijden een heester vak. De glas- en papiercontainers blij ven op dezelfde plaats staan, maar wor den vanaf het Dorpshuis omzoomd met een blokhaag. De bomen op het plein worden ver plaatst. Eén komt voor het Diensten centrum en één in het terras tegenover de bushalte. Vier bomen komen in de blokhaag naast de bushalte en parallel aan de weg. Eén boom komt in de blok haag bij de containers en drie bomen komen voor het Dorpshuis. Twee gaan naar de hoek Plesmanstraat/Dorps- plein, drie bomen naar de Van Ange- renstraat en drie komen voor het ge bouw van de tandarts en natuurgenees kunde. De parkeerplaatsen op de hoek Ples- manstraat/Dorpsplein verdwijnen. Dit terrein wordt omzoomd door een blok haag met daarin onder andere de tele fooncel, een tijdschriftenbus van het Rode Kruis en een bank. Voor De Drie Eiken en aan de kant van de Van Ange- renstraat blijven acht parkeerplaatsen met een heestervlak aan het eind. Deze parkeerplaatsen krijgen aan elke kant weer een boom. De weg voor het post kantoor verdwijnt, hiervoor komt een terras voorzien van blokhagen, banken en twee vlaggemasten. Het plein krijgt een capaciteit van 32 parkeerplaatsen. Velen spreken over een aanmerkelijke verbetering. De tijd zal het leren. Papier en karton hoort in de blauwe co cons. Als u dat in dozen brengt moeten de dozen platgemaakt worden en ook in de blauwe cocon gegooid worden, en niet ernaast gezet worden. Als het in houten kisten zit neemt u de kisten weer mee naar huis en gooit het daar, stukge maakt, in de groene container. Dus niet tussen de papierbakken, want dat geeft zo'n rotzooi. Glas hoort in de groene glasbak en dus ook niet ernaast. Het is ook niet prettig als u het glas er 's avonds ingooit, want dat is zo'n overlast voor de omgeving. Of mag men niet weten dat u een drank probleem hebt...? Afval hoort in de daarvoor bestemde containers. Sommige mensen, die zelf twee containers hebben, gooien hun af val soms in de containers die bij een flat of duplex horen, want dan stinkt het thuis niet zo. Dan wordt het bij een an der een zooitje en de containers zijn zo vol. Een goede kweek voor ongedierte. Dus ruim uw eigen afval op in de daar voor bestemde bakken en zadel niet een ander (of de openbare weg) ermee op. H. Prinselaar Woensdag 31 augustus 10.15 Volksdansen, Drie Eiken 13.30 Bridge instuif, Drie Eiken 13.30 Engelse les, Drie Eiken 14.00 Ballet, Dorpshuis 18.00 Badminton, Banninghal 19.30 Sjoelen, Drie Eiken 19.30 Drumband Odeon 20.00 Funky Robics, Dorpshuis Donderdag 1 september 14.00 foto-expositie, Dorpshuis 19.30 Caroluskoor, Carolusschool 19.30 Volksdansen, Drie Eiken 19.30 Jeu de Boules, Drie Eiken Vrijdag 2 september 18-21 Chemokar, Buys Ballotlaan 14.00 Rietwijk-ensemble, Drie Eiken 16.00 Receptie 25 jaar. Dorpshuis 19.00 Leerlingenorkest Odeon Zaterdag 3 september Oud papier, Buys Ballotlaan 09.00 Judo Laetita, Dorpshuis 20.00 Schuifdeurenshow, Dorpshuis Zondag 4 september 14.00 Open Huis, Drie Eiken Maandag 5 september 10.30 sport 55+, Banninghal 14.00 Handwerken, Drie Eiken 19.30 Harmonie Odeon 19.30 Kaarten, Drie Eiken 19.30 Esbergkoor, Dorpshuis 20.00 Tafeltennistoernooi Dorpshuis 20.00 Modeshow de Korte, Dorpshuis Dinsdag 6 september 10.00 Spreekuur, Drie Eiken 10.45 Ouderengymnastiek, Dorpshuis 12.30 Warme maaltijd, Drie Eiken 13.00 Piep noch Stok, Carolushuis 18.00 Majorettes Odeon 19.00 Jeugdtafeltennis, Dorpshuis 19.30 Dameskoor, Carolusschool 20.00 Bridge, Drie Eiken Woensdag 7 september 10.15 Volksdansen, Drie Eiken 13.30 Bridge instuif, Drie Eiken 13.30 Engelse les, Drie Eiken 14.00 Ballet Laetita, Dorpshuis 14.00 Workshop Sterrenberg, huis 19.00 Volleybaltoernooi, Don 19.30 Drumband Odeon 12.00 uur 19.30 Sjoelen, Drie Eiken uur 20.00 Funky Robics, Dorps'"1600 uur Opgaven voor de agenda: Van Maarenplein 1.

Soester Courant | 1994 | | pagina 17