En dit zijn de knallers van deze week: 0.99 2.99 1.98 0.89 7.98 4.98 C1000 Winkelkring houdt auto-consumenten graag in 'auto-luwe' Van Weedestraat Geschiedenis Gilde herhaalt zich m Gewonden bij aanrijding op uitrit van basisschool 'Praten met B. en W.' voor Smitsveen en Klaarwater Bureau sociale raadslieden wil bijna anderhalve ton subsidie 13 Actueel 16 Actueel Sportbijlage '94-'95 Soest wil wéér bezwaar maken tegen onderdelen Streekplan KUNSTNAGELS Gevraagd VASTE-, en INVAL- LOPERS Ondernemers voor CD A-variant rondweg Woensdag 7 september, Honsbergen: Twee inbraken in gezondheidscentrum Auto belandt na koprol in sloot Jan van Steen voor de tweede keer koning 'Resultaten inspraak zijn goed' James Grieve appels Hand- en pers sinaasappels Makreel Delmonte fruitthee Hamlappen Paardeworst C1000 Van de Graaf Zuidpromenade 6 3768 EM Soest Tel. 02155 - 15724 VOORDEELMARKT Parkeerverbod aan Korte Brinkweg HET VLEESCENTRUM TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Lamswolkraam Aankomende secretaresses kennen hun plaats Soest! Soester Courant De ondernemers in de Van Wee destraat en omgeving, verenigd in de Winkelkring, zijn voorstanders van een loskoppeling tussen de aanleg van een rondweg en de ge deeltelijke afsluiting van de Stad houderslaan. De omleidingsroute zou wat hen betreft dan ook verder de polder in moeten komen, vanaf de Dalweg door naar de spoorlijn en aansluitend op de Praamgracht, zoals het CDA heeft voorgesteld. Bovendien willen ze de winkel straat ook voor de auto-consu ment bereikbaar houden. De parkeerplaatsen mogen de straat dan ook niet uit. De winkeliers wijzen de autovrije variant A en de eenrich- tingsverkeer-variant (B) dan ook af. Hoogstens gaan ze akkoord met een "autoluwe" Van Weedestraat (variant C), die de individuele winkels bereik baar houdt voor de auto-consument. Een en ander valt op te maken uit de notitie "De kern van de zaak", waarin de winkeliers hun zienswijze op de ver keersproblematiek hebben neergelegd. Ze baseren zich daarbij op een flink aantal eerder verschenen notities en ge meentelijke plannen, zoals de Struc tuurvisie en het ontwerp-bestemming- plan Soestdijk. De Winkelkring constateert weliswaar dat er op het gebied van het winkelbe- leid door de voortvarendheid van de gemeente in Soest een nieuwe weg is in geslagen, en dat er diverse aanzetten zijn gemaakt om het winkelgebied te verbeteren, maar dat het allemaal wel erg lang duurt. "Door de verkeerspro blematiek in en rond het winkelgebied heeft dat tot op heden niet geleid tot in tegrale planvorming." Ruimte nodig In de notitie klinkt de visie van de be trokken ondernemers door over de noodzakelijke structurele verbetering van het winkelcentrum, waarin met na me de lokatie van de nieuwe Albert Heijn en de rondweg bepalend zijn. "De ondernemers hebben ruimte nodig om een kwalitatief volledig pakket goe deren en diensten te kunnen aanbie den," aldus de notitie. "Een winkelge bied dat goed bereikbaar is en waar op loopafstand voldoende parkeerplaat sen zijn. Een winkelgebied met meer uitstraling en minder (doorgaand) ver keer." De Van Weedestraat is een bovenwijks winkelgebied, stellen de winkeliers nog maar eens vast, waar nauwelijks gewin keld wordt maar waar de consument wel z'n boodschappen doet. Daarom horen parkeermogelijkheden op zeer korte afstand van de winkels te liggen. Knelpunt is de kruising met de Stad houderslaan en het Nassauplantsoen. De Winkelkring is voorstander van een plein-afsluitend gebouw op de Stad houderslaan ("een warenhuis-achtige formule"). Dat kan in de kelder en aan de achterkant aanvullende parkeer voorzieningen opleveren (80 plaatsen), gebruik makend van het natuurlijke hoogteverschil. Het winkelcentrum kan worden ingericht als "winkelerf", met handhaving van het tweerichtingsver keer. Een omleidingsroute wil men al leen voor het niet-bestemmingsverkeer (om de woonstraten rondom het win kelcentrum niet te belasten), waardoor het gebied tussen de spoorweg en de Anna Paulownalaan autoluw (30 kilo- meter-zone) kan worden ingericht met behoud van het tweerichtingsverkeer. Dat is van belang voor de goede bereik baarheid van de individuele winkel. Het voetgangersgebied kan worden uitge breid en er komt meer ruimte voor la den/lossen en parkeren. Als besloten wordt tot een rondweg en als de Albert Heijn-vestiging proble matisch wordt bij Braamhage, denkt de Winkelkring (alsnog) aan de hoek van de Korte Brinkweg en de Stadhouders laan. Dat sluit nog beter aan bij de struc tuurverbetering van de Van Weede- De winkeliers willen de parkeerplaat sen in de winkelstraat behouden. straat en zorgt ervoor dat er een belang rijke parkeeraccommodatie bijkomt op een centraler gelegen punt. Must "Parkeren voor de winkels is een must," aldus de notitie. "Gezien de functie van het winkelgebied is het behoud van de parkeerplaatsen in de winkelstraat be slist noodzakelijk." Als er op geringe loopafstand kleine parkeerterreinen komen is het verstandig een parkeerre- giem af te dwingen met parkeermeters. Naar het bundelen van ontsluitingen achter de winkel moet nader gekeken worden, aldus de winkeliers. Onder het motto 'Praten met Burge meester en Wethouders' wordt woensdagavond 7 september in de grote zaal van Honsbergen aan de Wiardi Beckmanstraat een bijeen komst gehouden, speciaal bedoeld voor de inwoners van de wijken Smitsveen en Klaarwater. Globaal betekent dat het gebied dat begrensd wordt door de Vrijheidsweg, Beu kenlaan, Nieuweweg en Konings weg. Het voltallige College van Burge meester en Wethouders is die avond van 20.00 uur tot circa 22.00 uur aanwezig om te horen wat er aan vra gen, opmerkingen, wensen of kritiek leeft onder de ingezeten van deze wijk. Voor de pauze heeft de bijeenkomst het karakter van een forum onder leiding van burgemeester J. de Widt. De collegeleden zullen trachten de vragen zoveel mogelijk direkt te beantwoorden. Soms zal een defini tief antwoord pas later kunnen wor den gegeven. Om die reden wordt van het gedeelte voor de pauze een verslag gemaakt. Iedere aanwezige die zijn of haar naam op de presen tielijst zet, krijgt het verslag met de antwoorden na verloop van tijd thuis gestuurd. Na de pauze bestaat de gelegenheid om op ongedwongen wijze persoon lijk met de leden van het College te spreken. Het College wordt na de pauze bijgestaan door enkele ambte naren. Voor inwoners uit de wijken Smits veen en Klaarwater die nog maar en kele maanden in de gemeente Soest wonen is deze bijeenkomst een uit stekende gelegenheid om kennis te maken met het gemeentebestuur. Het College van B. en W. heeft vo rige week afwijzend beschikt op de subsidie-aanvraag van de dames Heidoting uit Zwolle en Wegge- mans uit Almere. Zij willen in Soest een bureau sociale raadslie den starten, maar verlangen daar voor een subsidie van 125.000 a 150.000 gulden. Vorig jaar heeft Soest ook al eens het hoofd gebroken over de mogelijkheid van een dergelijk bureau. Het Instituut Sociale Raadslieden uit Amersfoort bood toen aan te beginnen met een spreekuur in Soest en voor een periode van drie jaar zou dat de gemeente zo'n 26.500 gulden gaan kosten. Wat de da mes uit Zwolle en Almere nu voor een periode van twee jaar vragen is echter vijf a zes maal zoveel. Het oude College had weinig trek in het Amersfoortse aanbod, omdat er in Soest toch al sprake was van een wirwar van voorlichting en hulpverlening op deze en aanverwante gebieden, zoals oud-wethouder Frans Kingma het des tijds omschreef. De raadscommissie voelde er wél wat voor, maar het ver haal hield bij de begroting op omdat er geen geld was. Dat argument geldt nog steeds en ook het nieuwe College wil er dus niet aan, zeker niet nu er sprake is van een nog groter bedrag. Het verzoek wordt dan ook afgewezen op grond van de over weging dat de financiële ruimte niet aanwezig is - "mede gelet op de finan ciële situatie van de gemeente en de ko mende ontwikkelingen" - en dat B. en W. niet bereid zijn de raad te vragen als nog gelden voor dit doel beschikbaar te stellen. De Gildefeesten. Alle informatie over de Seizoenmarkt die zaterdag 3 september voor de derde keer wordt gehouden op het Raadhuisplein. De opening vindt plaats om 11.00 uur en de markt sluit om 16.00 uur. De deelnemers, de gasten en een plattegrond. Gerard, Sjirk, Ronald, Judith, Igor, Arjan en vele anderen blikken te rug, maar vooral vooruit in de sportbijlage '94-'95. Aan de vooravond van het nieuwe seizoen veel aandacht voor de veld- en zaalsporten. Interviews, achtergronden, selec ties, indelingen en programma's op een rijtje. Gezondheidscentrum De Bundeling is in het weekeinde twee keer bezocht door inbrekers. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd een geldkistje met twee- tot driehonderd gulden ont vreemd. Het kistje werd later leeg te ruggevonden op de Parklaan. Ook een collectebus met een onbekend bedrag verdween. Een dag later kwamen, vermoedelijk, dezelfde inbrekers terug. Ditmaal laad den ze een fax, een stereotoren en een groot aantal cd's in. Beide keren werd een raam aan de ach terzijde van het gezondheidscentrum aan de Schoutenkampweg geforceerd. Een 29-jarige inwoner van Zwarte- broek is zondagavond met de schrik vrij gekomen na een eenzijdig ongeval op de A.P. Hilhorstweg. Hij reed even na zeven uur in de richting van Amers foort. De man moest uitwijken voor een tegenligger en daarbij kwamen zijn rechter wielen in de berm terecht. Het gevolg was dat hij de macht over het stuur verloor. De auto botste tegen een verkeerspaal en een boom en sloeg over de kop. Het avontuur eindigde met een landing in de sloot. De man bleef onge deerd. De ambtenaren vinden dat de re sultaten van inspraak en bezwaren op het Streekplan voor Soest best goed zijn, maar voor het College van B. en W. is daarmee de kous niet af. Het wil de raadscommissie voor R.O. dan ook voorstellen op nieuw bezwaar te maken tegen en kele onderdelen. Uit het ambtelijk advies is op te maken dat Soest redelijk heeft "gescoord" met zijn wijzigingsvoorstellen voor het Streekplan. Zo werd de opmerking dat Soest na 2005 "zoekgebied voor stads gewestelijke verstedelijking" zou moe ten worden gewijzigd en komt er nu iets té staan in de trant van "ruimtelijk- functionele afbakening stadsgewest". Dat voorkomt misverstanden, hoopt het provinciebestuur... Ook het dringende verzoek van Soest om aan de Richelleweg bedrijfsterrein te mogen aanleggen werd gehonoreerd. De provincie gaat akkoord met vijf hec tare, waarvan drie voor "binnenge meentelijke" verplaatsing". Soest wil het terrein - dicht bij de A-28 - gebrui ken voot de vestiging van bijvoorbeeld transportbedrijven. De bezwaren van Soest tegen het opne men van de Amerikaanse woningen in Soesterberg bij de zgn. restcapaciteit werd niet gehonoreerd, evenmin als de beperking van de bouwcapaciteit aan de Jachthuislaan en bij het Griftland College. Dat laatste past niet in het be leid, aldus de provincie, en voor het eer ste wordt er bij de vaststelling van het definitieve Streekplan opnieuw geteld. Van verruiming van de geluidscontou ren in Soesterberg wil het provinciebe stuur voorlopig ook niets weten. Tenslotte bleek de provincie nog niets •te voelen voor aanpassing van het ont- werp-streekplan voor de aanleg van een golfbaan op de lokatie Monniken bosch. De afweging van de waarden van deze en alternatieve lokaties in de regio heeft nog niet plaatsgevonden; stelde de provincie vast. Het College van B. en W. gaat het afwij zende besluit van de provincie nu voor leggen aan de raadscommissie en voor stellen alsnog (opnieuw) bezwaar te maken, met name voor wat betreft de golflokatie en de Amerikaanse wonin gen, of aan te dringen op aanpassing. Drie kinderen en een volwasse ne zijn gewond geraakt bij een aanrijding op de uitrit van de christelijke basisschool De Bron. Ze werden per ambulan ce en politieauto naar het zie kenhuis gebracht. Na behande ling mochten ze naar huis. Het merkwaardige ongeval gebeur de vorige week dinsdag op de Swee- linckstraat. Een 41-jarige vrouw uit Soest gaf kennelijk te veel gas toen ze achteruit wilde rijden. Met een vaart schoot ze de uitrit op, waar juist schoolkinderen en ouders liepen. Enkele kinderen kwamen klem te zitten tussen de auto en een hek. An dere scholieren, alsmede een aantal volwassenen, werden door de auto opzij geworpen. Een 35-jarige moeder hield een hoofdwond en beenletsel over aan het ongeluk, terwijl haar fiets werd vernield. Ook de tweewieler van een twaalf-jarige basisscholier werd be schadigd. Schaafwonden aan zijn rechter been herinneren de jongen aan de aanrijding. Met een rib wond en pijn in hoofd en hals eindigde het avontuur voor een acht-jarige leer ling van De Bron. Een zes-jarige jon gen liep hoofd- en schaafwonden op. Door de botsing werd het hek op de uitrit ontzet, de auto van de vrouw werd eveneens beschadigd. kilo 2 kilo blik 425 gram per blikje kilo 500 gram per stuk De geschiedenis herhaalde zich op zondag 28 augustus 1994. Evenals vijf jaar daarvoor ondervond Jan van Steen hoe het is om tot koning van het Groot Gaesbeeker Gilde te worden gekroond. Dat gebeur de na een bijna drie uur durende strijd tussen 129 Gildebroeders. Het 235ste schot werd de vogel fataal. Het houten blok viel van zijn torenhoge voetstuk en de spanning onder de leden van het Gilde en belangstellenden be hoorde tot de verleden tijd. Tijdens het traditionele beraad onder de schietbomen kwam het Gildebe- stuur al vlot tot de conclusie dat Van Steen geschikt kan worden bevonden als koning. De ervaringen die het Gilde met de Soester had in 1989 zijn immers goed. Jan van Steen woont aan de Vondel laan, iets verder dan een steenworp af stand van het Gildeterrein De Blaak aan de Ferdinand Huycklaan. Bij zijn woning werden hij en zijn vrouw Gem- ma 's avonds opgehaald. Ook de hofda mes Tonnie Hagen en Ida van Doorn Jan van Steen heeft het voorde tweede keer in vijf jaar geflikt en gaat op de schouders. De nieuwe koning had een dag eerder ook al de Oud-Koningen Kampen gewonnen. waren van de partij. Per boerenwagen en onder begeleiding van het Gilde- korps werden ze naar de feesttent ge bracht, waar de officiële inhuldiging van de opvolger van Peter Kuyer plaatsvond. Dat Van Steen gevoel heeft voor rich ting, bewijst hij regelmatig als schutter van het tamboer-, hoornblazer-, schut ters- en vendelkorps van het Groot Gaesbeeker Gilde. Een dag voordat hij gekroond werd, viel hij ook al in de prij zen. Van Steen werd toen winnaar van de Oud-Koningen Kampen door de vo gel op het 103de schot naar beneden te halen. De Korte Brinkweg krijgt over een lengte van 22,5 meter een parkeerver bod aan de zuidzijde. Dat gebeurt door middel van een doorgetrokken gele streep. Het College komt daarmee te gemoet aan het verzoek van de eigena ren-bewoners van het flatgebouw Be- versstein (Van Weedestraat/Korte Brinkweg). Volgens de bewoners is er sprake van een problematische ver keerssituatie bij de uitritten van het ter- Birkstraat 49 - Soest - Tel. 12477 VARKENSHAASJES 4Qcn per kilo10?" HAMLAPPEN Q50 per kiloy?u RUNDERGEHAKT onn per kiloO. Geopend do. en vr. 8.00-17.00 uur. Altijd kwaliteit en betaalbaar. ENGELS - FRANS - DUITS - SPAANS - PORTUGEES - ITALIAANS - ZWEEDS - NEDERLANDS Telefoon 033 - 729097 al vanaf f. 40,- per set. Afslank- en Nagelstudio Stance Andeweg Vosseveldlaan 47 Soest Beh. volgens, afspr. 02155-12013 Op zaterdag 3 september a.s. ter kennismaking met de 10 warme modieuze nieuwe herfstkleuren. Ronde hals, Polo en Col in tweed, normale prijs 59,95 aanbieding 2 voor 100,- Vesten normale prijs 75,- voor 65,- Tevens ons overbekende superkoopjes-rek. Exclusieve damesmode, Byoux, Beenmode, Lederaccessoires, Schoenen ZUID PROMENADE 5 SOEST TEL 24314 Interacademie Hulscher Hl SteenhofTstraat 30A, Soest. 021 SS 12900 voor de Aanmelden: tel. 1 41 52

Soester Courant | 1994 | | pagina 1