Damesteam MHC: geen problemen verwacht Herenteam MHC: aan kwaliteit inge HOCKEY WOENSDAG 31 AUGUSTUS 1994 SOESTER COURANT/SPORTBIJLAGE PAGINA 8 Een smalle selectie, dat varkentje heeft Henk Hugen wel vaker ge wassen in de acht jaar dat hij trainer/coach is van MHC Soest. Maar in de afgelopen zomermaanden heeft zijn ploeg, net als vorig jaar, wel aan kwaliteit moeten inboeten. Doelman David Haverman ver dedigt voorlopig de vaderlandse bodem en Arjen Buijs probeert het nog een keertje in de overgangsklasse bij Voordaan. Tenminste, als hij daar een vaste plaats kan afdwingen. Hugen heeft de deur op een kier staan voor het geval Buijs voor de competitiestart op zijn schre den terugkeert en een basisplaats bij MHC Soest prevaleert boven een noodgedwongen figurantenrol bij zijn nieuwe club. Het zou de hockeytrainer niet slecht uitkomen. Hugen zou voor de positie van laatste man graag Buijs gebruiken. Al vorig seizoen probeerde Hugen hem in de achterhoede in te passen. De speler die jarenlang zijn goaltjes meepikte, functioneerde niet sterk op zijn nieu we stek, maar is volgens Hugen wel capabel voor die plek. '"Hij wordt wat ouder en dus moest ik hem uit de voorhoede halen. De in passing ging niet goed, maar hij kan het wel. Ik moet nog zien of hij bij Voordaan regelmatig aan de bak komt. Zo niet, dan sluit ik het niet uit dat hij aan het einde van de voorbe reidingsperiode bij ons terugkomt. Hij is sterk genoeg om met ons mee te doen." Voorlopig verricht Hugen evenwel denkwerk om de juiste naam in te vullen bij de functie van laatste man. Steven Blommers vertolkte die rol vorig seizoen 'heel goed', maar Hu gen wil hem naar het middenveld doorschuiven. "Dat is goed voor de ontwikkeling van zijn hockey-kwali- teitën", verklaart de trainer aan de vooravond van zijn negende seizoen bij MHC Soest. "De laatste positie is dus nog niet ingevuld en dat is een probleem." Hugen kan geen beroep meer doen op keeper David Haverman. Hij moet de defensiebelangen dienen en besloot daarop zijn hockey-activitei- ten op een laag pitje te zetten. Zijn plaats wordt ingenomen door Jami Hillegehekken die, evenals Edwin Ros, uit het tweede komt. Volgens Hugen heeft het geen zin nog meer spelers uit dat elftal te halen, omdat het kwaliteitsverschil te groot is. Spijtig voor Hugen en de hockeyclub is dat Jeroen Goedhart vertrok naar Stichtse. De Al-speler werd in de laatste zes weken van de vorige com petitie bij de herenselectie gevoegd en voldeed uitstekend als spits. Het was de bedoeling dat Goedhart als zodanig bij de heren zou blijven spe len, maar hij koos voor zijn leeftijdge noten bij Stichtse, met wie hij een reë le kans maakt op deelname aan de Nederlandse kampioenschappen. Hugen begrijpt dat de jonge hockeyer die kans heeft aangegrepen, maar is daarmee met nog een probleem op gezadeld. Hij legt zich erbij neer "Dat risico loop je altijd." Pepijn Goedhart maakt wel de over stap vanuit de jeugd en mogelijk wordt een jeugdspeler uit Amers foort, die zich bij MHC Soest aan meldde, als dertiende man aan de se lectie toegevoegd. ,Voor MHC Soest staan dit seizoen 'slechts' twintig wedstrijden op het programma. Dat heeft te maken met de fusie tussen Be Fair en Kameleon. Beide Hilversumse clubs speelden voorheen afzonderlijk in de eerste klasse. De confrontaties met Kame leon waren bijna altijd goed voor Soester succes. MHC Soest had de laatste jaren sowieso niet te klagen. Na de promotie in 1992 bewees het herenteam thuis te horen in de eerste klasse. Tot tweemaal toe hielden de hockeyers zich kranig staande. Selectie: Jami Hillegehekken (MHC Soest 2), Steven Blom mers, Michiel Berendsen, Hilco Krook, Matthias Slagl, Wouter van Rensen, Jeroen van Tol, Pe ter van Kessei, Maarten van der Klink, Laurens Ros, Edwin Ros (MHC Soest 2), Pepijn Goedhart (jeugd), Herman Stam. Weg: Arjen Buijs (Voordaan), David Haverman (gestopt). Trainer/coach: Henk Hugen. Eerste klasse: Aieeto, Be Fair/ Kameleon, Bennebroek, HBS, HÏC, Leusden, Maarssen, Over- bos, Reigers, MHC Soest, Straw- berries. Hij kan wel vertellen wat ze fout doen, maar het zelf voordoen, dat wil nog niet altijd lukken. Maar voor dat aspect heeft Peter Heems kerk een uitstekende collega in de persoon van Frank de Laat. De voormalige voetbalkeeper van SEC, Wageningen en Soest en de er varen hockeyer nemen de dames van MHC Soest onder hun hoede. Het wordt een seizoen zonder problemen, meent Heemskerk. Om dat op papier alles er goed uitziet, ondanks het vertrek van aanvoer ster Caroline van de Meer en strafcorner-specialiste Stephanie van der Spoel. Het uitgangspunt van Heemskerk/De Laat is lekker mee draaien in de eerste klasse en minimaal hetzelfde bereiken als in de achterliggende competitie. Toen eindigden de hockeysters als vierde, maar als ze de laatste wed strijd hadden gewonnen, zouden ze zich vice-kampioen hebben mogen noemen. Meer zit er naar het oordeel van Heemskerk nog niet in, maar dat hoeft ook niet. Vanuit de jeugd kon digden zich dit jaar vier speelsters aan. Het betreft Marieke Langbroek, Nathalie Corsmit, Leontien Fleischer en Quirine Schoornagel. *"Met die nieuwe dames zitten we goed. Het is voor het hockey in Soest sowieso positief dat er vier overko men uit de jeugd. Soest is geen uni versiteitsstad en het probleem is dat de jeugd dan vaak wegtrekt als ze de middelbare school heeft verlaten. Overigens is het bij ons ook zo, dat speelsters die ver weg wonen, bij ons blijven spelen", constateert Heems kerk. Het geeft aan hoe goed de ver standhoudingen binnen de club zijn. Van de Meer en Van der Spoel haak ten echter wel af. Daarmee verliest MHC Soest twee belangrijke steun punten. Het gevolg zal zijn dat één of twee speelsters vanuit een voor hen nieuwe positie moeten starten. Voor de strafcorners, waaruit Van der Spoel vorig seizoen vijf, zes keer doel trof, mikken Heemskerk en De Laat in eerste instantie op Ilonka Slis. Niet uitgesloten wordt dat één van de 'jon kies' het overneemt. Er is nog niet lang genoeg getraind om dat nu te kunnen bepalen. Heemskerk is blij dat De Laat zijn in trede in de 'coöperatie' heeft gedaan. Toen Anthonie Willems door tijdge brek gedwongen was te stoppen, werd Heemskerk gevraagd de techni sche leiding in zijn eentje voort te zet ten. "Je moet veel tijd aan specifieke onderdelen besteden. Dan is het prettig als je met z'n tweeën bent, zo dat je de taken kunt verdelen. Frank en ik doen alles samen, op hockeyge- bied dan. Frank loopt geruime tijd mee in de club en ik kende hem al. Onze ideëen stemmen behoorlijk overeen", aldus Heemskerk over de oud-heren 1 speler van MHC Soest. Heemskerk weet inmiddels aardig goed de weg in de hockeywereld. Voetbal speelt nog wel eens in zijn achterhoofd, maar hij denkt er alleen aan op 'stille momenten'. "Vorig jaar heb ik het voetbal nog wel gemist, ze ker in het begin. Maar ik vind het ge woon leuk om met deze damesgroep te werken. De techniek? De dames zijn nog steeds handiger, maar ik pro beer me staande te houden. Hockey en voetbal vertonen veel overeen komsten, maar technisch gezien is het een moeilijke stap van voetbal naar hockey. Dat pakje niet in één jaar op. Maar ik oefen regelmatig en dan leer je snel. Ik was er in het begin een beetje bang voor, maar met Anthonie en nu met Frank was en is dat geen probleem." Selectie: Petra Lainbert, Mariël- ie van Rensen, Ilonka Slis, Lisan- ne Sudmeyer, Marieke Lang broek (jeugd), Marieke Schtti- ling, Nathalie Corsmit (jeugd), Merion van Ascft, Chris-Marije Sudmeyer, Yvette Schavenuïter, Muriël Haverman, Ingeborg Blaattw, Valerie Vermeulen- Windsant, Leontien Fietscher (jeugd), Quirine Schoornagel (jeugd). Weg: Caroline van de Meer (ge stopt), Stephanie van der Spoel (gestopt), Trainer/coach: Peter Heems kerk en Frank de Laat Eerste klasse B: Rood Wit, Amersfoort, Amstelveen, Fores- cate, Voordaan, Alkmaar, HBS, Alliance, Qui Vive, Huizen, MHC Soest, Strawberries. Staand v.l.n.r. Michiel Berendsen, Steven BlommersPepijn Goedhart, Jami Hillegehekken, Henk Hugen, Peter van Kessel, Maarten van der Klink. Zittend v.l.n.r. Hilco Kr ook, Wouter van Rensen, Edwin Ros, Laurens Ros, Matthias Slagt, Herman Stam, Jeroen van Tol. Dat is op dit mo ment de voltallige selectie van MHC Soest. Oud- voetbalkeeper Peter Heemskerk links) geeft een aantal van zijn speelsters tekst en uitleg tij dens een training in de aanloop naar de competitie. Bij de begeleiding van het damesteam werkt Heemskerk nauw samen met Frank de Laat die jarenlang in het eerste herenteam hockeyde. De Laat volgt daarmee Anthonie Willems op. Volgens Heemskerk staan de zaken er gunstig voor.

Soester Courant | 1994 | | pagina 30