Shot verlangt weer naar tweede divisie Eemvogels doet vrijwillig stapje terug in competitie Selby geeft jeugd noodgedwongen kans Waterpoloërs richten vizier op ereplaatsen A TAFELTENNIS WATERPOLO KORFBAL BADMINTON WOENSDAG 31 AUGUSTUS 1994 SOESTER COURANT/SPORTBIJLAGE PAGINA 10 Met dezelfde spelers en vertrouwde trainer Eddy Gayant begint het eerste team van Shot op zaterdag 10 september aan een nieuwe com petitie met enige vreemde gezichten. In de streekderby tegen Victo ria zal het Soester team zonder plaatselijke spelers niet tegenover verrassingen komen te staan, maar de vier overige kandidaten voor de titel in de derde divisie zijn min of meer onbekend voor Shot. Wat dat betreft zijn de kansen op succes volgens Berend Jonker moeilijk in te schatten. "Maar het is wel leuk om weer eens tegen andere teams te spelen", zegt Jonker die toe is aan promotie naar de tweede divisie. In het vooijaar zat Shot daar dicht tegen aan. In de voor jaarscompetitie werd geen wedstrijd verloren, maar De Blaeuwe Werelt scoorde meer punten en werd kam pioen. Jonker heeft geen moeite met die merkwaardige ontknoping, om dat hij vindt dat de Apeldoorners aan de tafeltennistafel beter waren. Na anderhalfjaar derde divisie wordt het wel weer eens tijd voor een klim partij. Ook al beseft Jonker dat Shot eigenlijk net een maatje te klein is voor de tweede divisie. "Het leuke van de derde divisie is, datje altijd wel twee en vaak drie potjes wint. En dan hoefje meestal niet eens tot het uiter ste te gaan. In de tweede divisie moet je op de top van je kunnen spelen. En dan win je één, twee of helemaal geen partijen. Misschien zouden we ons kunnen handhaven als we een gunsti ge poule zouden loten." Jonker, Aksel van Elteren, Martin Fransen en routinier Rene Daselaar verlangen ernaar en komen dit sei zoen waarschijnlijk beter beslagen ten ijs dan in voorgaande jaren. Ze trainden de zomer door, al moet daar volgens Jonker niet te veel bij worden voorgesteld. Maar ze zijn dit jaar in elk geval beter voorbereid. In de afgelopen seizoenen kwamen de meeste spelers pas vlak voor de competitiestart weer bij elkaar. Het puntenverlies in de openingsfases brak Shot regelmatig op, waardoor de ploeg genoegen moest nemen met een tweede plaats of soms minder. Het behoeft geen betoog dat er daar door wel eens achter de oren werd ge- De meest opmerkelijke mutatie in de herenselectie van De Duin kikkers is ongetwijfeld veroor zaakt door Ron van de Plaats. Jarenlang was hij het vertrouwde gezicht in het doel van de water poloërs, maar Van de Plaats heeft besloten in het tweede team te gaan spelen. Trainer/coach Joop Molenaar, sinds vorig jaar actief bij De Duinkikkers, kan eventueel een beroep doen op de geroutineerde keeper, als hij met per soneelsproblemen kampt. De Duinkikkers slaagden er vorig jaar niet in het verloren terrein terug te winnen. Daarom wordt dit jaar al les in het werk gesteld één van de twee promotieplaatsen aan het einde van de rit op het droge te trekken. Dat Selectie heren: Marco Bemer, Marcel Brittijn, Jeroen van Drie, Steffen Land. Pieter Schalkwijk, Cees Thie, Steven Uyland, Jan Vrakking, Peter Weerdenburg. Weg: Ron van de Plaats (De Duiukikkers 2). Trainer/coach: Joop Molenaar. Tweede klasse: De Doinkikkers, Poseidon'59, 't West-Fries land, ZPCH, Quintus, HZPC, Aalscholvers, Amstel. De dames op herhaling? houdt automatisch terugkeer naar de eerste klasse in. De dames promoveerden een jaar ge leden al naar de eerste klasse. Daarin hielden ze zich goed staande. Met al leen maar handhaving willen de wa- terpolosters vooraf geen genoegen nemen. Het vizier is gericht op de ere plaatsen bovenin de ranglijst. Drie mensen moeten daarvoor de basis leggen. De trainingen worden ver zorgd door Marcel Brittijn. Tijdens de wedstrijden zullen John van de Boon en Remco Meinema zich met de begeleiding van de dames bezig houden. Selectie dames: Petra Buist, An neke van de Bnrgh, Diana Hols, Adriana Jonkhehn, Manna van den Maas, Sonja Pappot, Pe- troesjka Reetman, Willy van Ruitenbeek, Engelina van Vel zet», Petra Wildenburg, Bianca van Wuijckhuise. Trainen Marcel Brittijn. Coach: John van de Boon en Remco Meinema. Eerste klasse: De Duinkikkers, De Vnnrsche, Watervlo 2, Alba tros, De Kwakeï 2, Wilskracht 2, Zeist 2, Poseidon'59, Woerden, UZSC 3. krabt. Dat de 'vaandeldragers' van Shot nu langer hebben getraind, be rust overigens voornamelijk op het toeval dat ze allemaal in het land wa ren en elkaar makkelijker konden op zoeken. De competitie voor Shot begint op zaterdag 10 september. Het betreft een vooruitgeschoven uitwedstrijd tegen De Trefhoek in Almelo. Een week later begint de tafeltenniscom- petitie officieel. In december hoopt Shot de vaker gememoreerde 'hee n-en-weer uit het stof te kunnen ha len. Selectie: Rene Daselaar, Aksel van Elteren, Berend Jonker, Martin Fransen. Trainer: Eddy Gayant. Derde divisie: GTR 2 Gaande ren, OTTC Oss, Shot, De Toe komst Lochem, De Trefhoek Al melo, Victoria 2 Hilversum. Berend Jonker in actie voor het eerste van Shot. Een niet alledaagse positie wordt ingenomen door het eerste team van de Eemvogels. De korfballers hebben op eigen verzoek een stap je terug gedaan en spelen niet meer in de standaardklasse. Het is een bewuste keuze van de club die gezelligheid hoger in het vaandel heeft staan dan prestige en op het sportieve vlak geen ambities koes tert. "We hebben het een tijdje geprobeerd, maar we hebben er de mensen niet voor", verklaart mrs. Eemvogels Agnes Kraaikamp. Ze noemt het besluit van de vereni ging logisch, ook al omdat de huidige hoofdmacht te licht wordt ingeschat voor de standaardklasse. "Dan kun je beter zonder stress en ontspannen het veld instappen." Over de eenheid binnen de ploeg valt er volgens Kraaikamp niet te klagen. Die is groter dan ooit, meent ze. De hechtheid kwam vorig seizoen al na drukkelijker tot uitdrukking, toen de ploeg zonder trainer de competitie op het veld en in de zaal indook. De acht hoofdrolspelers zijn, aldus Kraai kamp, bereid om voor elkaar te vech ten. En dat is nodig, want ook ko mend seizoen zijn de spelers op el kaar aangewezen. "We hebben advertenties geplaatst voor een trainer, maar als kleine ver eniging kunnen wij niet zoveel geld opbrengen. Het gaat ons te ver om al le leden een contributieverhoging voor te schotelen, alleen maar om een trainer voor het eerste aan te kunnen stellen", verduidelijkt Kraaikamp. Kritischer Afgesproken is dat de korfballers on derling de trainingen invullen. De suggesties en ideeën van de spelers worden bij elkaar geschraapt en moe ten leiden tot de oefenstof. "Dat is in de laatste helft van het vorige veldsei- zoen al aardig gelukt. Je wordt daar door kritischer op elkaar. Als er geen trainer is, is iedereen meer bezig met de andere spelers." Wim Oldewarris en Anissa van Bem- mel zijn er in verband met werk en Selectie: Astrid Doornekaitip, Agnes Kraaikamp, Katbja Rauch, Henriëtte Wisse, Ronald van Bemmel, Erik van der Pol, Stanley de Vries, Sein Wilden burg. Weg: Wim Oldewarris (lager team), Anissa van Bemmel (ge stopt). Trainer/coach: geen. Veldcompetitie: Dindoa 4, Eem vogels, HKC 3, Luno 3, OWO 5, RDZ 3, Spirit, Viko 3. studie niet meer bij. Sem Wildenburg vult de vacature in, die Oldewarris heeft achter gelaten. Hij speelde in zijn jeugdperiode al voor Eemvogels, maar keerde de club vanwege zijn studie voor een aantal jaren de rug toe. Stanley de Vries verving in de loop van vorig seizoen Fons Verduin die ook al met de factor tijd te maken kreeg. Erik van der Pol en Ronald van Bemmel roken enkele jaren terug aan het eerste en komen er nu weer bij. De meeste routine wordt geleverd door de dames Kraaikamp, Astrid Doomekamp, Kathja Rauch en Hen riëtte Wisse. Dat het eerste team van de 'gezellig heidsclub' fluitend de wedstrijden zou kunnen winnen, is in de ogen van Kraaikamp een grote misschatting. "We spelen wel tegen derde en zelfs vijfde teams van andere clubs, maar dan heb je juist de kans dat je tegen geroutineerde spelers komt te staan v die in een lager team zijn gaan spe len." Bij Selby doet voor vijftig pro cent de jeugd zijn intrede. Door dat Marcel Pas en Johan Velt- man hun rackets opbergden voor wat betreft de competitie, betrof het een gedwongen maatregel die door Sjaak Vreugdenhil als een prima ontwikkeling wordt beschouwd. "Je probeert natuurlijk altijd de jeugd op te leiden voor je eerste team", zegt het lid van de technische commissie van de badmintonvereniging. "Het is een kunst om je goede spelers te be houden, want BC Amersfoort trekt ontzettend." BC Amersfoort is een club van ni veau, iets wat Selby op het sportieve vlak nog niet kan zeggen. De Soesters degradeerden van de vierde klasse naar de overgangsklasse en komen daarin uit tegen onder andere BC Amersfoort 10 hetgeen overigens geen schande is. Marcel Pas was jarenlang een ver trouwd gezicht in de hoofdmacht van Selby, maar zet nu een punt achter zijn actieve badmintoncarrière. Jo han Veltman werd vorig seizoen te ruggehaald, nadat Jeroen Voorburg was uitgestapt. Ook Veltman, die el ke week veel moest reizen, vindt het nu welletjes en kiest voor het recrea tieve niveau. Volgens Vreugenhil is het voor Selby uniek dat in het eerste team onerva ren spelers staan. Kox, die overigens in maart van dit jaar clubkampioen werd, en Kruiswijk komen recht streeks uit het juniorenteam. De da mes Van Kooten en Westerveld sle pen veel meer ervaring in hun bagage mee. Voor hen verwacht Vreugden hil geen problemen. Hoe Kox en Kruiswijk zich staande houden tussen de senioren, zal de competitie uitwij zen. Beide tieners krijgen in elk geval het vertrouwen van de badminton club die haar thuiswedstrijden in de sportzaal van C-drie speelt. De competitie begint op zaterdag 1 oktober. Dan ontvangt Selby het team van Putten. Dat duel vangt, net als de overige thuiswedstrijden, aan om 12.30 uur. Selectie: Gerdie van Kooten, Jeannette Westerveld, Dennis Kox, Bas Kruiswijk. Weg: Marcel Pas (gestopt), Jo han Veltman (gestopt). Overgangsklasse: BC Amers foort 10, Doorn, DVS, Evoha'70, Harderwijk, Putten, Selby, De Treffers.

Soester Courant | 1994 | | pagina 32