OPHEFFINGS UITVERKOOP "De Ster Kindermode" TWEE KUNNEN MEER DAN ÉÉN. £3 20 tot 60% W Maarten Corbij (8) kweekt reuze-pompoen -fVARIAT Nog éven i Ruime meerderheid van Artishockleden wijst kritiek op bestuur af BOSMAN TROUW Onbeperkt Nieuwe expositie in Molendael Gemeenteraad vergadert Nieuws van de gemeente met bloemenh heeft 'n leuke CD-aktie Protest van viji tegen nieuwe s WOENSDAG 31 AUGUSTUS 1994 SOESTER COURANT Jongste tuinder van 't Nut "pAGÏNa7\a/OFNSDAG 31 AUGUST! Gemeente hervat avondopenstelling De Soester Duinen Keramiek en fotografie 15 Vanaf donderdag 1 september. NVM HYPOTHEEKSHOlj*, VOOR TWEE- HYPOTHEEKIDEEEN VERDIENERS. NVM Hypotheekshop NVM Hypotheekshop Schoeman Deelen DE NVM HYPQTHEEKSHOP. bosje korte ZOnneb bosje lavendel RIOEMENHUIS Resolutie verontrusten weggestemd Bromfietsdieven nemen de benen Westeneng Inbrekers op bezoek bij middenstanders Lege flessen uit bedrijf gestolen MET DE VAN BETER (Gratis CD bij offerte-aanvraag). Uw voordelen: Zuinige en milieuvriendelijke HR-verwarmingsketel Hoogwaardig Nederlands kwaliteitsprodukt Comfortabele warmwater-voorziening Vakkundige installatie door Atag select-dealer 2 jaar all-in garantie Gratis onderhoudscontract tot 1-1-'96 Ook mogelijkheid tot lease of huur 1 Momenteel met f200,- milieusubsidie ATAG 8 lavv/c Btfujet VRAAG VRIJBLIJVEND ONZE DOCUMENTA TIEMAP AAN. S,baS rt Geen 'herhaling van zett Tsjernobyl-hulp houdt inzamelir Vermoedelijk is hij met z'n acht jaar de jongste tuinder van Soest, maar hij heeft - voor zo ver bekend - wél eventjes de grootste pom poen op zijn naam staan: Maarten Corbij, in het dagelijks leven leer ling van de Van der Huchtschool aan de Libel. Maartens hobby is de tuin. Hij brengt liever z'n tijd door tussen de aardbeien, zonnebloemen, (pof)maïs, rabarber, tomaten, komkommers en aardappelen (voor patat en chips!), dan bijvoorbeeld op het voetbalveld. Maarten is sinds vo rig jaar dikwijls te vinden op zijn tuin aan de Jachthuislaan - het tuinencom- plex van 't Nut - en zijn vader helpt hem van tijd tot tijd een handje, evenals zijn broer Jeroen (10)." Het leukste is datje 't allemaal ziet groeien," aldus Maarten. Toen hij vorig jaar begon met tuinieren trof Maarten op zijn lapje grond ook een paar pompoenen aan. Hij heeft ze - zoals dat hoort - goed verzorgd en zag ze de laatste weken almaar groeien en groeien. De grootste weegt zo'n beetje V.l.n.r. de pompoen, Maarten Corbij en chef-kok Jacques Smedts. 50 kilo en heeft een omtrek van zo om en nabij de 180 centimeter. Maarten besloot de reuze-pompoen al te staan aan restaurant de Soester Dui nen, waar chef-kok Jacques Smedts er wel weg mee weet. Pompoentaart of -soep staat er met enige regelmaat op het menu, al is de vrucht in het buiten land nog altijd wat populairder dan in Nederland, vooral in Amerika. Vorige week stond de reuze-pompoen even te pronken bij de ingang van het restaurant, samen met wat kleinere ex emplaren. Maarten is ook van plan er eentje mee naar school te nemen, maar die zal dan vast wel wat kleiner zijn... Vanaf vrijdag 2 september is er weer de avondopenstelling van een drietal ge meentelijke afdelingen. Tussen 19.00 en 20.00 uur kan men iedere vrijdag avond (wekelijkse koopavond) terecht bij de afdeling Burgerzaken, de afdeling Huisvesting en bij het Informatiecen trum. RESTAURANTS PARTY- EN VERGADERCENTRUM gourmetten, steengrillen, fondue of gekookte mosselen. Dagelijks een uitgebreid buffet voor slechts fl. 27.50 p.p. Graag reserveren. Soesterbergsestraat 188, 3768 MD Soest Telefoon 02155-12739. Fax 02155-25961 In de expositieruimte in Molen dael Soest is t/m 10 oktober een expositie te zien van keramische objecten van Inge van Rijn uit Zwartewaal en art-fotografie van Tonnie Veenstra uit Hoogeveen. Twee kunstzinnige vrouwen exposeren een bijzondere combinatie van art-fo tografie en keramische objecten, die wonderwel bij elkaar passen. Het ge bruik van abstracte beeldvlakken in de fotografische werken sluit aan bij de pa tronen die op de keramiek zijn aange bracht. Het werk van Inge van Rijn (43) bestaat uit potten, schalen en reliëfs. Haar keu ze van de klei en de speciale verwerking zorgen voor een prachtig resultaat. De meeste potten worden met de hand op gebouwd uit repen klei en niet op de draaischijf vervaardigd. Dit is zeker op merkelijk gezien de forse afmetingen van de meeste potten en schalen. De pa tronen en de kleuren van de glazuren geven de objecten een bijzondere uit straling. Wat opvalt zijn de perfecte vormen en de fijnzinnige afwerking. De patronen en figuren onstaan vaak eerst op textiel, maar andersom kan net zo goed. De reliëfs zijn gemaakt van fijne witte aardewerkklei, die Inge polijst. De vormen zijn ontleend aan de groeivor men in de natuur. Het resultaat is een boeiend wandobject, dat door de wisse ling van licht en schaduw steeds anders lijkt. Inge van Rijn is lerares textiele werk vormen en handvaardigheid. In het vak keramiek is zij autodidact. Zij geeft al 15 jaar les in keramiek aan volwassenen en kinderen, o.a. in haar woonplaats Zwartewaal en Rozenburg. Inge expo seert de laatste jaren op verschillende plaatsen in Nederland. Fotografie Het werk van Tonnie Veenstra (39) is een combinatie van fotografie, airbrush en collagetechnieken. De Hoogeveense is vakfotografe met als specialisatie ar chitectuurfotografie. Haar opleiding volgde zij deels aan de fotovakschool en deels aan de Gerrit Rietveld Academie in Amsterdam. Naast haar technische werk is zij kunstenares. Een unieke combinatie: door haar andere manier van kijken naar architectuur ontstaan zeer bijzondere opnames. Deze foto's zijn basis voor haar werkstukken. Ton nie werkt volgens een door haarzelf ontwikkelde techniek. De foto, meestal een zwart-wit opname, vormt het uit gangspunt. Door manipulatie in de donkere kamer en het bewerken van de plaat door mid del van airbrush en transparante verf ontstaat een verrassend abstract beeld. Zij voegt veelal nog een extra dimensie toe door gebruik te maken van collage technieken, waarbij zij uitgaat van de lijnen en de vlakken van het beeld. De laatste maanden is zij bezig met het spiegelen van haar onderwerp, het re sultaat is uniek en fascinerend.-Veel van haar werk is o.a. te zien geweest tijdens exposities in de provinciehuizen van Drenthe, Groningen en Friesland. Binnenkort heffen wij "De Ster kindermode" op maar de nieuwste kollekties zijn al binnen. Dus gaan we ruimen, ruimen en nog eens ruimen. Daar kunt u van profiteren met kortingen van Van Weedestraat 8a - Soest Je bent jong. Je bent al een poosje met zijn tweeën. Je wilt wel eens wat anders dan dat huurhuis. Een betere plek om te wonen. Een eigen huis! Dat kan. Tweeverdieners krijgen tegenwoordig alle ruimte voor het kopen van een huis. Wat gaat dat per maand kosten? Loop eens vrijblijvend binnen bij de-NVM Hypotheekshop. Ze hebben daar allerlei slimme hypotheekideeën voor tweeverdieners. En men heeft bovendien ook verstand van de huizenmarkt. Dat is mooi meegenomen. Middelwijkstraat 54, 3764 CH Soest Gallenkamp Pelsweg 11, 3768 HT Soest Tel. 13539 Tel. 15360 OOK VERSTAND VAN HET PAND. De gemeenteraad vergadert donderdag 15 september om 19.30 uur in het ge meentehuis. De agenda telt de volgende punten: 1. Spreekrecht. 2. Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 16 juni 1994 en 7 juli 1994. 3. Ingekomen stukken en mededelingen van de voorzitter. 4. Vragenhalfuurtje. 5. Voorstel 94- 90: tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor een perceel aan de Dorresteinweg (G-8526 ged.) 6. Voorstel 94- 92: tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor een perceel op de hoek Koningsweg/Eigendomweg, sectie C,nr. 4302, 8208 en 8211. 7. Voorstel 94-109: tot het verlenen van een vrijstelling als bedoeld in arti kel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening ten be hoeve van het bouwplan De Lindenhof. 8. Voorstel 94-102: tot herziening van de nota financieel beleid. 9. Voorstel 94- 89: tot de vierde wijziging van de 'Verordening staangeld woonwagenstandplaatsen 1992'. 10. Voorstel 94- 97: tot vaststelling van een nieuwe arbeidsovereenkom stenverordening. 11. Voorstel 94- 99: tot-vaststellen rechtspositieregeling vrijwilligers bij de brandweer van de gemeente Soest, - vaststellen ver goedingsregeling vrijwilligers bij de gemeentelijke brandweer. 12. Voorstel 94- 98: tot vaststelling van de Verordening winkelsluiting Soest. 13. Voorstel 94-113: tot wijziging van de Verordening behandeling be zwaarschriften sociale dienstverlening. 14. Voorstel 94- 93: tot deelname aan de Stichting Waarborgfonds Eigen Woningen (WEW) en tot het beschikbaar stellen van een krediet in verband met de overdracht aan het WEW van de bestaande financiële risico's die voort vloeien uit verstrekte gemeentegaranties. 15. Voorstel 94- 94: tot het beschikbaar stellen van een krediet voor aanleg en verzwaring van riolen buiten het plangebied Dalweg in verband met de aanleg van het Zorgcentrum. 16. Voorstel 94-108: tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het herberekenen van het rioolstelsel van Soesterberg. 17. Voorstel 94- 87tot het beschikbaar stellen van een krediet voor uitbrei ding van onderwijsleerpakket en meubilair voor één groep ten behoeve van de 3e van der Huchtschool, Va leriaanstraat 169a te Soest. 18. Voorstel 94- 95: tot voorlopige vaststelling van de uitgaven en inkom sten van de openbare basisscholen over het 5-jarig tijd vak 1985 tot en met 1990 (van 1 augustus 1985 tot en met 31 december 1990). 19. Voorstel 94- 96: tot voorlopige vaststelling van de uitgaven en inkom sten ten behoeve van de personeelskosten en de mate riële instandhouding van de openbare basisscholen over 1993. 20. Voorstel 94-101: tot aankoop van grond in het plangebied Nieuwe Gracht 2 van de heer J. Floor. 21Voorstel 94-100: tot ruiling van gronden bij de Zuidpromenade met Ma- ceka Vastgoed Baarn B.V. 22. Voorstel 94- 91: tot verkoop van bedrijfsterrein gelegen in het plan Soesterberg-Noord aan de heer M.F. Eikelboom. 23. Voorstel 94-103: tot verkoop van bedrijfsterrein gelegen in het plan Soesterberg-Noord aan de heer M. van den Hooff. 24. Voorstel 94-110: tot verkoop van grond gelegen in Nieuwe Gracht 2 aan de heer B.J.M. van der Linden. 25. Voorstel 94-104: tot verhuur van grond gelegen nabij de Banningstraat aan de Volkstuinvereniging 'Bloemheuvel'. 26. Voorstel 94-105: tot verhuur van grond aan de Soesterbergsestraat aan mevrouw L.D. van der Blom-van de Pol voor de ex ploitatie van een kiosk annex snackbar. 27. Voorstel 94-112: tot verhuur van het Anna Paulownahuis aan de heer A.A. Oudheusden. 28. Voorstel 94-106: om verzoekschrift ex artikel 49 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor te leggen aan de SAOZ. 29. Voorstel 94-111: tot het afwijzen van de verzoeken van bewoners van de Kastanjelaan ex artikel 49 van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening. 30. Voorstel 94-116: tot het beschikbaar stellen van een krediet als gevolg van invoering van de Wet Onroerende Zaken (WOZ). Agenda en stukken liggen ter inzage in het gemeente lijk Informatiecentrum. Spreekrecht publiek a. De totale inspreeRtijd per openbare raadsvergadering bedraagt 30 minuten. Het in spreken vindt voorafgaande aan de behandeling van het betreffende agendapunt plaats en bedraagt maximaal drie minuten per persoon of groepering. b. Het spreekrecht (één termijn) geldt niet bij de agendapunten: opening, vaststelling van notulen, mededelingen, vragenhalfuurtje en bij voorstel tot benoeming van per sonen. c. Het spreekrecht geldt niet bij een agendapunt waarvoor reeds eerder in de raads commissie^) de mogelijkheid heeft opengestaan van het spreekrecht aldaar gebruik te maken. d. Van het gestelde onder c. is uitgezonderd het agendapunt waarbij het college een ge wijzigd voorstel heeft verzonden, danwel schriftelijk een reactie heeft verzonden op de ontvangen commissie-adviezen. Het spreekrecht heeft dan alleen betrekking op de wijzigingen. e. De wens om gebruik te maken van het spreekrecht moet uiterlijk 14.00 uur op de dag voorafgaande aan de vergaderdatum van de raad bij het kabinet van de burge meester schriftelijk of telefonisch gemeld worden. (publikatie onder verantwoordelijkheid van de Soester Courant) Bouwzaken B. en W. willen vergunning verlenen voor: het bouwen van tien seniorenwonin gen, de Binnentuin (art. 19 WRO); het bouwen van een woonhuis, Wieksloterweg WZ 25 (art. 19 WRO). Schriftelijke bezwaren binnen twee we ken bij B. en W. Stukken liggen ter inza ge in het gemeentehuis, afdeling ROB. Bouwvergunningen Gevraagd: Beukenlaan 29: plaatsen van een blokhut; Dennenweg 5: bouwen van een hob by-broeikas; Foekenlaan 24: uitbreiden van een woonhuis; Gerrit v.d. Veenstraat 29: bouwen van een bijkeuken; Hartweg 26: verbouwen van een er ker; Klinkveld 12: plaatsen van een blok hut; Prunuslaan 1: plaatsen van een blok hut; Theo Dobbehof 17: plaatsen van een dakkapel; Vliegtuiglaan 19: bouwen van een dakkapel; Zuidergracht: bouwen van een hoog spanningsruimte. Verleend: Bartolottilaan 7B: plaatsen van een blokhut; Dorresteinweg 10: bouwen van een garage met kelder; Margrietlaan 14: bouwen van een plantenkas; Eigendomweg 48: bouwen van een woonhuis met garage/berging en bij keuken; Erica weg 2: verbouwen en uitbrei den van een woonhuis; Jan Steenlaan 11: plaatsen van een dakkapel; Korte Hartweg 34: verbouwen en uitbreiden van een woonhuis; Middelwijkstraat 3A: plaatsen van een dakkapel. Bezwaarschriften AWB: binnen 6 we ken bij B. en W. Stukken liggen ter inzage in het oe. meentehuis, afdeling ROB. Kapvergunningen Gevraagd: Waldeck Pyrmontlaan: 1 spar; Apollo 119: 1 berk; 3 bomen; Apollo 220: 2 berken; Pelikaanweg 19: 1 spar, 1 den; Wilhelminalaan 16: vogelkers; Laanstraat 30: 1 spar, 1 berk; Colenso 163: 2 essen; Paulus Potterlaan 3: 1 berk. Bezwaren binnen 4 weken bij afdelini Groenbeheer, postbus 2000, 3760 CA Soest, tel. 93709. Verleend: Gemshoorn 38: 1 ceder; De Genestetlaan 9: 3 berken; Schoutenkampweg 119: 2 grove dennen, coniferenhaag. Bezwaren binnen 6 weken bij B. en W. per bos heerlijk geurend, nieuwe per bos Alleen op vrijdag en zaterdag Soestr0rnena^e 9' Fax:' 02155-28649' Wegverkeer Parkeerplaatsen B. en W. hebben besloten de volgende parkeerplaatsen voor een mindervalide aan te geven met bord E6: Draailier 21 (onderbord YV-81-ZK); Beukenlaan 22 (onderbord HS-JN-29). Parkeerverbod: B. en W. hebben besloten d.m.v. een doorgetrokken gele streep een parkeer verbod in te stellen aan: Korte Brinkweg (zuidzijde vanaf nr. 2, lengte 22,5 meter). Bezwaren binnen 6 weken bij B. en W: Gemeentebegroting De gemeenteberoting 1995 ligt vanaf heden veertien dagen ter lezing in het INFO-centrum en de hulpsecretarie Soesterberg en is algemeen verkrijg baar tegen betaling van de kosten. Informatie Voor alle nadere informatie: Gemeen tehuis, Raadhuisplein 1 postbus 2000, 3760 CA Soest, tel. (02155) 93411fax (02155) 93689, of bij de betreffende af deling. Door het machtswoord te spreken heeft het Artishock-bestuur vrij dagavond voorkomen dat de (bui tengewone) ledenvergadering haar afkeuring over het gevoerde beleid uitsprak. Het bestuur dreigde met opstappen als de leden zich aan sloten bij een resolutie van "ver ontrusten", waarin de kritiek uit voerig was verwoord. Aanleiding tot de bijeenkomst waren de klachten over vernielingen, overlast en wanbeheer, waarvan volgens de groep verontrusten in toenemende ma te sprake was. Als oorzaak daarvan werd o.m. het gebrekkig naast elkaar functioneren van de werkgroepen aan gegeven. Volgens de verontrusten was het bestuur tekortgeschoten in toezicht en controle. Een ruime meerderheid van de leden was het met de kritiek niet eens, nadat ook het bestuur de verwijten catego risch van de hand had gewezen. De klachten - die tijdens de vergadering vooral betrekking bleken te hebben op het functioneren van de jongerensoos - zouden overdreven, tendentieus of zelfs geheel onjuist zijn, aldus het be stuur. Volgens voorzitter Ank v.d. Berg was het ook niet juist om het bestuur aan te spreken op de problemen, omdat alle leden verantwoordelijk zijn voor de manier waarop de vereniging functio neert. In de ontwerp-resolutie die de veront rusten aan de vergadering voorlegden werd o.a. aangedrongen op passende maatregelen om klachten voortaan te voorkomen en op nadere bezinning op het functioneren, de koers en de struc tuur van de vereniging en haar organen. Daarvoor werd een beleidsplan ge vraagd, dat het bestuur binnen een jaar aan de leden zou moeten voorleggen. Na een uitvoerige discussie in een tame lijk geladen atmosfeer bleek de leden vergadering - waarvoor zich kort voor het begin nog 17 bezoekers van de om streden jongerensoos als lid hadden aangemeld, waarmee ze zich stemrecht verwierven - de resolutie met ruime meerderheid te verwerpen (19 voor, 36 tegen, 8 onthoudingen), ook nadat de verontrusten de tekst enigszins hadden afgezwakt. Ernstig Ofschoon de klachten van bestuurszij de enerzijds als "flauwekul" werden af gedaan stelde voorzitter Ank v.d. Berg aan het slot vast dat een niet onaanzien lijk aantal leden ze kennelijk als een ernstige zaak beschouwde. Ze beloofde dat het bestuur er dan ook ernstig mee zal omgaan. De ledenvergadering ging tenslotte met vrijwel algemene stemmen akkoord met een bemiddelingsvoorstel van Jan van Vlierden, die zich persoonlijk aan bood om de coördinatie van de ver schillende activiteiten op zich te nemen en op te treden tegen eventuele wanor delijkheden. Hij zal daartoe mettertijd in het bestuur plaatsnemen. De eigenaar van een bromfiets kwam vrijdagmiddag net op tijd terug bij zijn bromfiets. Hij zag dat twee jongens pro beerden zijn voertuig te stelen. Het stuurslot was al vernield, maar de da ders namen de benen toen ze zagen dat ze waren betrapt. UURWERKMAKERIJ vf voor reparaties met ambachtelijke precisie. 14 "f Den Blieklaan 48 - Soest -11766 Door de ruit van de voordeur in te slaan, zijn inbrekers er zondagnacht in geslaagd een kapperszaak aan de Tam boerijn te betreden. Dezelfde procedu re werd gevolgd bij de naastgelegen sla gerij. In beide gevallen ging de dader met lege handen naar huis. In de kap perszaak vernielde hij overigens wel de (lege) kassa. Een horecabedrijf aan de Lange Brink- weg is bestolen van ongeveer tien krat ten met lege flessen. De diefstal werd in de nacht van vrijdag op zaterdag ge pleegd. LOODGIETERS Bij aanvraag van 'n offerte om uw huidige c.v.-ketel te vervangen, ontvangt u 'n leuke CD Deze aktie geldt van 1 juli 1994 t/m 31 december 1994. Gecertificeerd Bosman Loodgieters b. v. - Oude Utrechtseweg 31 -3768 CA Soest - Bel gratis 06.022.22.11 De vijf ouderenbonden in Soest e Soesterberg, samenwerkend in tl Cosbo, hebben vorige week in ee brief aan het gemeentebestuur 1: ten weten dat ze (opnieuw) bi zwaar maken tegen de nieuwe sul sidieregeling op basis van het We Zorg-plan. De brief, ondertekend namens ANBO-Soest, ANBO-Soesterberg, KB Soest/Soesterberg, PCOB-Soest PCOB-Soesterberg, is ook verzond aan de gemeenteraadsfracties, wa mee inmiddels gesprekken zijn aan; vraagd. De bonden laten het er dus r bij zitten. In de eerste plaats spreken zc hun v wondering uit over het feit dat het meentebestuur al rept van een bes sing", terwijl de behandeling in de meenteraad nog moet plaatsvinc Verder stoten zij zich aan de verwr dat ze een (te) groot deel van hun c tributie-inkomsten afstaan aan de vinciale en landelijke organisaties. "Het mag toch bekend worden vel dersteld dat landelijke organisaties als politieke partijen, belangenorg saties, sportbonden e.d. - getrapt georganiseerd, met regionale en lo aftakkingen," aldus de bonden, paalde activiteiten op lokaal m moeten nu eenmaal centraal ge worden om effectief te kunnen zijl afdracht lijkt misschien hoog, maa vergeten mag worden dat een ged aanpak op centraal niveau veel des digheid vraagt." Daar tegenover dat de contributie laag gehouden om de toegang tot de bonden ook ouderen met een krap inkomen O) houden. DE GILDEFOTOGI DAT ZIE JE AAN Z'N WERK: JE HUWELIJKSDAG WEER H BOVENDIEN BlEf EXTRA'S. ZOALS HET MINI-I JE TROUWREPORTAGE. JE DIT UNIEKE ALBUM ALTIJD VAN WEEDESl TEL. 02155-13! Op donderdag 29 septembei Soesters Heine en Hielkje Piet Terlouw opnieuw te naar het door radio-activitei gebied rondom Tsjernobyl. ze reis willen ze een bezoek b de kinderafdeling, met stralii fertjes, van het Regional H Gomel en opnieuw aan schoolinternaten. Op hun la maart kampten enkele van naten met grote probleme momenteel veel fabrieken 11 hun deuren wegens financi men moeten sluiten, droge nen waarop deze internaten De kinderen worden verdei dere, toch al overbevolkte Dit alles heeft maar een zeer slechte economische si onmacht, door verschillenc om uit dit diepe dal omhoc In het bijzonder zijn dan oo ten hiervan de dupe. De c leeg, wat betekent gebrek nen, kleding (en sokken dergoed), schoolmatenal komt nog dat dit gebied v weer voor een zeer koude Het hulpverleningsteam

Soester Courant | 1994 | | pagina 4