iekenboeg geen kapstok om nederlaag aan op te hangen DVS-Hees: kat-en-muis spelletje Nederlaag nu nog raadsel voor Maas Sportieve opening van atletiekbaan Succes WZ'49 biedt geen garanties !N Dansschool Qellum tieP moeP d/ gek /open dfs wen n/eP kftnnen he/pen, Zie pagina 25. debuterend Soest gooit te laat schroom van zich aftegen SDO: 0-2 .GINA 18 WOENSDAG 7 SEPTEMBER 1994 SOESTER COURANT SEC maakt achterstand goed en overleeft eerste bekerronde PAGINA 19 SEC komt te laat op gang en mist daarna reeks grote kansen VOETBAL zondag Hees wacht tevergeefs op visite Hoopvolle start van bowlers in C-drie Zege Michiel Jansen in prutmarathon TRIATHLON EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN Startschot leidt nieuw tijdperk in voor A V Pijnenburg Stijldansen, Aerobics Callanetics. Kom eens langs* om de gezellige sfeer van onze dansschool te ervaren. Zeker de moeite waard Geen massa systeem Persoonlijke aandacht Zege op SVM Boys morele opkikker voor incomplete ploeg VOETBAL zaterdag 'P- in- x. VOETBAL zondag M Het klasseverschil tussen DVSV Lazy Louis en Hees is maandag avond in dubbele cijfers uitge drukt. In het bekerduel in Beuken dal won hoofdklasser DVS/Lazy Louis na een ruststand van 4-0 met 11-4. SEC bereikte een uurtje later de volgende bekerronde ten koste van Buna. De 'gélegenheidsploeg' maakte een 0-2-achterstand goed: 4-2. Hees hield veertien minuten stand te gen DVS/Lazy Louis, kreeg in die pe riode zelfs twee kansen, maar bezweek onder de druk toen Ramon Heijnen zijn nieuwe club op voorsprong zette. Vijf minuten later was het al 3-0, onder meer doordat René Ribberink notabe- ne met links uithaalde. Even later slaag de Ronald de Rooij er niet in om met rechts te scoren. Jan Frommink (rechts) kan niet ver hinderen dat Ramon Heijnen 4-0 scoort voor D VS/Lazy Louis. Foto: Aldo Allessie Tijdens de wedstrijd werd onmisken baar aangetoond dat het niveauverschil tussen de hoofdklasse en de tweede klasse aanzienlijk is. Daar kwam nog eens bij dat Hees onvoorbereid en in een nieuwe samenstelling de zaal in ging, terwijl Henk van Asch zijn op el kaar ingespeelde ploeg al eens aan het werk had kunnen zien. Na rust protesteerde Hees even met twee treffers van Stefan van Ameron- gen. Het werd zelfs 5-3, maar vanaf dat moment was het een spelletje tussen kat en muis. Waarbij moet worden opge merkt dat de muis zich aan de sportieve regels hield. Bij DVS/Lazy Louis werd Heijnen topschutter met vier doelpun ten Uitzendbureau Zonder Hans Peter van Zoelen en Ri- chard de Bruin ontving SEC twee deklasser Buna. Uitzendbureau SEC 2 had daarom Sander van der Heijden en Rogier van Eijsten beschikbaar gesteld. Beiden begonnen onwenning, maar zouden later 7 5 procent van de produk- tie op zich nemen. Het debuut van coach Nico van Delden dreigde op een teleurstelling uit te lopen, toen de gas ten met twee doelpunten de deur naar de tweede bekerronde voor zich zelf op een kier zetten. Van Eijsten begon als eerste terug te duwen, waarna Fred Bos de stand in 2-2 veranderde. Van der Heijden en nogmaals Van Eijsten scho ten SEC vervolgens in de tweede ronde. Firtina'93 komt vrijdagavond uit voor de eerste bekerwedstrijd. De ploeg speelt om 21.00 uur in Blaricum tegen BW'31. "Dat we niet gewonnen hebben, is me nu nog een raadsel." Ruud Maas was een dag na de wedstrijd I tegen Stichtse Boys nog steeds ver- I baasd over de 3-2-nederlaag, ook al wist hij de reden ervan meteen boven te halen. "Ik heb er in de voorbereiding duizend keer op ge- nerd dat we fanatiek moeten beginnen. Maar het is elke keer hetzelfde, joh." SEC moet. eerst maar eens werken en dan pas aan voetballen denken, vindt Maas. Dat gebeurde pas in de laatste twintig minuten van de uitwedstrijd. Het gevolg was een legio mogelijkhe den, waarvan er slechts twee werden benut. Te weinig om de 3-0-achter- stand uit te wissen. n dat verband ligt de naam van Ramon deijnen nu nog voorop de lippen van vlaas. "Wat heeft hij een kansen gemist, zeg. Hij kwam zeker vier keer alleen op iet doel af." Heijnen kreeg de bal er :venwel niet in. Stichtse Boys, geen terke, maar wel geroutineerde ploeg, vas opgebrand, maar won bij de gratie an de SEC-spitsen. let kwaad was eigenlijk al voor rust ge- chied. SEC speelde te slap, de verdedi- ers stonden te ver van hun directe te enstanders af en toen ging Edwin van ie Luitgaarden na tien minuten in de Dut. "Als 'ie 'em goed raakt, ligt die bal m de struiken", haalde Maas het mo ment, waarop de doelman de bal miste, rerug. Stichtse Boys reageerde ade- fuaat. Tien minuten later kon dat niet van Nando Heijnen worden gezegd: 2-0. Beterschap In de kleedkamer werd beterschap be loofd, maar de Utrechters stichtten nog meer verwarring in het Soester kamp door vlot 3-0 te maken. Wederom ging Van de Luitgaarden in de ogen van Maas niet vrij uit. SEC schakelde ver volgens over op een spelletje Russisch roulette. Nando Heijnen en Jeffrey Dorrestein werden ingeruild voor Peter de Jong en Dennis Brons. De laatste zorgde er in de zeventigste minuut voor dat de vlam in de pan sloeg. Zijn treffer bracht datgene, wat Maas wil zien: fel heid en werklust. Stichtse Boys werd overrompeld, was total loss. De ene na de andere aanval leek te worden verguld, maar in werke lijkheid werden ze verprutst. De ballen werden op een presenteerblaadje ge legd, maar met name Ramon Heijnen wist er geen raad mee. Peter de Jong, de andere invaller slaagde er wel in, acht minuten voor tijd. Daar bleef het bij, al kan Maas dat nog steeds niet vatten. De Jong en Brons komende zondag in de basis? "Daar kun je wel van uit gaan", antwoordde Maas die verder al leen maar een goed woordje over had voor Ronald de Rooij en Jos Kramer. De 'vrienden voor het leven' vormden het centrum van de defensie. Daarente gen vielen het middenveld en de flan ken de trainer zwaar tegen. "Je ziet dat de angst er nog steeds in zit na een sei zoen, waarin ze zijn gedegradeerd." Of Ramon Heijen deel uitmaakt van het elftal, is de vraag. Hij werd zondag door Maas uit het veld gehaald, omdat hij zijn trainer een grote mond gaf. Maas had zijn wissels toen al gebruikt, zodat SEC de wedstrijd met tien spelers uit maakte. Maas heeft, zo weet hij, weinig achter de hand in zijn smalle selectie. Daarom is werken voorlopig het parool bij SEC dat zondag het op papier zwakke Ri- vierwijkers ontvangt. Vorig seizoen verspeelde SEC een 2-0-voorsprong (2-4) tegen de mede-degradant die overigens twee spelers aan Stichtse Boys kwijtraakte. "Van Rivierwijkers moet je normaal gesproken winnen, maar het gevaar bij ons is onderschat ting. Als de bovenste komt, hoefje niets te zeggen. Maar dat ligt zondag an ders." De spelers van Hees hebben zater dag niet in actie hoeven te komen. Tegenstander EMM kwam niet opdagen op het sportpark aan de Kooiweg. Naar verluidt heeft de Hilversumse club het zaterdag-elftal uit de com petitie teruggetrokken. Hees had de pech in de eerste wedstrijd van de competitie tegen EMM te moe ten spelen, maar groepeerde zich voor alle zekerheid op de afgespro ken tijd op de afgesproken plek. De visite kwam evenwel niet opdagen. Voor de roodwitten begint het se rieuze karwei daarom komende za terdag met een uitwedstrijd tegen Nederhorst. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. jgUjj Licht- en krachtinstallaties Telefoon (02155)-1 30 14 De bowlers hebben een hoopvolle start van dit seizoen achter de rug. Zo scoorde debutant Arnold de Kroon van Karei de Stoute een gemiddelde van 163 met een hoogste game van 195 pins. Tegenstander P-team liet zich evenmin onbetuigd. Peter Brehler smaakte het genoegen om als eerste dit seizoen bo ven de 200 te scoren: 201. Daarmee had hij een belangrijk aandeel in de 3-2-zege van het P-team op Karei de Stoute. Bij Shj-ammer moest Ad van der Schoot, niet de slechtste bowler van de Soester Bowling Vereniging, kennelyk wennen. Zijn totaalscore bedroeg niet meer dan 331. Shj-ammer verloor kansloos met 5-0 van de Cobra's. Voor een overwinning in het overall klassement.van de loodzware prutma rathon, die in Bunschoten werd ge houden, tekende het nog tot de jeugd van triathlonvereniging De Schieter behorende talent Michiel Jansen. Hij werkte zich lopend, ploeterend en zwemmend als snelste door het uit modder, weilanden, sloten en weterin gen bestaande 4400 meter lange par koers. Van de meer dan honderd deel nemers waren er slechts enkelen, die in zijn spoor konden blijven. Nat en be smeurd passeerde hij de finish in 27.12. Voor de eerste plaats bij de veteranen kwam Henk Schaak met 28.36 in aan merking, kort daarop gevolgd door Frans Jansen, die 30.08 noteerde. Tijdens de TNO-loop in Soesterberg werd de Schieter-eer hoog gehouden door Christiaan Rietveld, die met 20.59 over vier kilometer de tweede plaats voor zich opeiste. VERENIGING JEUGD- EHBO De opleiding voor het JEUGDDIPLOMA A (11 - en 12-jarigen) en het JEUGDDIPLOMAB(13-, 14-en 15-jarigen) begint op dins dag 13 september 1993, aanvang 18.30 uur, in hetEHBO-ge- bouw aan de Parallelweg 7a te Soest (16 lessen plus examen). Kosten jeugdcursus A f 30,-, kosten jeugdcursus B f 40,-. Aanmelden bij de EHBO-jeugdleidster: Mevrouw J.H. Kok-van Daatselaartel. 1 50 65 ♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦«♦♦♦♦♦♦♦♦«♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦Hl Onder grote belangstelling is vrijdagavond op sportieve wij ze de uitgebreide atletiekbaan van A V Pijnenburg geopend. Sportwethouder Ries van Logtenstein loste het startschot voor een aantal kinderen. Zijn voorganger Jan Menne, onder wiens beleid het startsein voorde uitbreiding werd gegeven, keek op de achtergrond toe. Voor de atletiekvereniging, die de laatste jaren enorm is ge groeid, is een nieuw tijdperk aangebroken. De club heeft nu veel meer mogelijkheden voor zowel de trainingen als het hou den van wedstrijden. De accommodatie heeft, inclusief het Foto: Aldo Allessie clubhuis, ongeveer 1,4 miljoen gulden gekost. Dat is inclusief de eigen investeringen van de vereniging en exclusief de zelf werkzaamheid van de leden. Tien jaar nadat de eerste paal in de grond werd geslagen, bereikte A V Pijnenburg vrijdag avond een nieuwe mijlpaal. Na de traditionele toespraakjes werden invitatiewedstrijden gehouden over verschillende afstanden. Op de 100 meter moest Deborah de Boer geblesseerd uitvallen, maar dat had niets met de kwaliteit van de baan te maken. 20 jaar persoonlijke aandacht voor elke cursist,. Rademakerstraat 24, Soesterberg, tel. 03463-52213/52590 Inschrijven van •maandag t/m vrijdag van 19.00-21.00 uur of vraag geheel vrijblijvend de folder aan. Voor WZ'49 is de hernieuwde kennismaking met de hoofdklasse goed uitgepakt. De 0-1-overwin- ning op SVM Boys was een morele opkikker, te meer daar Sjirk Baje- ma topscorer Cees-Jan de Vries en Peter van der Munt moest missen. Willem de Vries was wel op tijd te rug en werd uitgerekend 'match- winnaar'. De routinier van WZ'49 was eind vo rig seizoen ook al verantwoordelijk ge weest voor het enige doelpunt in de kampioenswedstrijd tegen Veluwse Boys. WZ'49 nam direct het initiatief in han den en had het betere van het spel. Na vijftien minuten was het vizier scherp gesteld. Barry van den Berg zond Ge- rard Becker de diepte in, die op zijn beurt Willem de Vries bereikte. Het mondde uit in het eerste en laatste doel punt van de wedstrijd in Maartensdijk. Na de treffer nam WZ'49 gas terug, waardoor SVM Boys wat meer in haar spel kwam. Gevaarlijk werd de thuis club niet. Ton Wolfsen hield de verde diging dicht en als er al lichte lekkage was, stopte Mare Brouwer als een echte Hansje Brinkman zijn vinger in het gat. Aanvallend kwam WZ'49 niet meer tot opzienbarende prestaties. Frank Baars en Becker werden scherper ge dekt, waardoor ze niet meer in staat wa ren gevaar te stichten. Hoewel, in de tweede helft kopte Becker de bal nog wel een keer tegen de lat, nadat Willem de Vries hem een wederdienst had be wezen door de bal naar hem te sturen. Maar de wedstrijd zat op slot. Dat bleek 'wel uit het feit dat SVM Boys eveneens slechts één kans kreeg in de laatste 75 minuten. Dat was vlak voor tijd. Verder gebeurde er weinig. SVM Boys was niet bij machte het spel te maken en VVZ'49 kon het juiste ritme nog niet te pakken krijgen. Teveel combinaties sneuvelden voortijdig en te vaak waren de posities niet goed bezet. De verdien de overwinning is dan ook geen garan tie voor een goed seizoen. Reeds komende zaterdag kan WZ'49 haar borst natmaken voor de 'klassie ker' tegen Loosdrecht. Het bezoek van de Loosdrechters wordt de eerste 'test case' voor WZ'49, waaraan waarde mag worden gehecht. Loosdrecht klop te zaterdag VOP met 8-1. Hij had een waterdicht excuus. De meesten zouden het hebben kunnen pruimen als Dick Schinkel de overvolle ziekenboeg had aangehaald om de 0-2-nederIaag tegen SDO te verklaren. Maar de trainer van Soest ver stopte zich niet achter het feit dat hij met kunst- en vliegwerk in elke linie één of twee noodverbandjes had moeten aanleggen. "Daar krijgt ieder een mee te maken. Wij hebben vorig seizoen het geluk gehad dat we wei nig blessures en schorsingen hadden. Vandaag was het gewoon geen bes te wedstrijd." kwam. De doelman redde, maar werd in de 33ste minuut alsnog knap om speeld door dezelfde tegenstander. De billen bleven tot de rust samengekne pen. Agressie Pas daarna kon Soest worden betrapt op verantwoorde agressie. d'Aquino, die dertig seconden voor de 0-1 de bes te kans van Soest miste, had de douche kraan toen al beroerd. Luits Houkes die hersteld is van een voetblessure, maar nog een conditionele achterstand heeft, maakte zijn opwachting en moest zo veel mogelijk voor zijn verdediging (Paul van der Grift, Bart Aart en Mi- chel Evers) spelen. Daardoor kon Mar- tijn Stalenhoef vooruitschuiven en baanbrekend werk gaan verrichten. Soest had meer balbezit dan SDO dat zich naarmate het eindsignaal naderde meer concentreerde om de voorsprong om te zetten in een overwinning. Veel meer dan een handjevol semi-mogelijk- heden voor de enige echte spits in het Foto: Aldo Allessie .eeds in de voorbereiding haakte de jhe na de andere speler met eeh kwets uur af. Het kwam de automatismen in iet elftal niet ten goede. Van een ploeg iie debuteert in de tweede klasse had ïchter meer inzet verwacht mogen wor- len. Met name aan het front ontbrak iet aan bezieling. Maurice d'Aquino en 'eter van den Berg hadden de messen Sliet geslepen. Jeroen van Veenendaal eed in de openingsfase teveel balverlies :n zou nooit de vorm bereiken, waarin edereen hem zo graag ziet voetballen, at gold voor veel spelers. >f dat met zenuwen had te maken, dat ist Schinkel niet. Maar hij stelde na ie minuten spelen vast dat de schrik er eteen in zat. SDO was toen al drie ;er in de buurt van een doelpunt ge- eest, onder meer doordat Paul van der rift een keer uitgleed en Raymond teur vrij voor Gerard van de Bedem gezelschap (Van den Berg) leverde het niet op. "De afstand tussen de linies was te groot", stelde Schinkel. Ook individueel schoten de meeste Soesters te kort. Stalenhoef won ge woontegetrouw de meeste duels die hij uitvocht, maar van de rechter noch de linker flank werd gevaar gesticht. Al leen René van den Deijssel kwam een paar keer door. De kopzorgen van Schinkel nemen wat dat betreft alleen maar toe, want Van den Deijssel liep evenals Van Veenendaal (onterecht) en Van der Grift tegen geel op. Omdat de twee gele kaarten van Van den Deijssel in de oefenwedstrijd tegen 't Gooi zijn geregistreerd, zal de middenvelder één duel in burger moeten toekijken. Elke volgende kaart betekent meteen een nieuwe schorsing. Versnelling Schinkel miste de versnelling van de vertrokken Van der Hoeven, kon geen beroep doen op de turbo van Michel Vlaswinkel en had geen Paul Hilhorst tot zijn beschikking om op links het gras plat te lopen. "Voorin miste ik het zelf vertrouwen van: ik zal laten zien dat ik de beste ben in de tweede klasse. Ze ke ken eerst of de ander achter de bal aan liep. Zo van: jij staat er dichter bij", al dus Schinkel die echter geen andere troeven meer had. Raymond Brandes kon er evenmin verandering in bren gen. De enige nieuwkomer bij de kam- pioensploeg kon vanwege een ham string-blessure niet doen, waarvoor hij is gehaald: het spel maken. En dat ge beurde dus te weinig. Ook zonder het 'doelpunt-van-de-maand', waarmee invaller Paul Vermanen drie minuten voor het verstrijken van de officiële speeltijd aan alle illussies een einde maakte, had SDO gewonnen. Schinkel gebruikte de absentie van meer dan een half elftal niet als kapstok om de nederlaag aan op te hangen. De afwezigheid van vaste dan wel potentië le basiskrachten zal hem nog wel even parten spelen. Brandes blijft nog zeker vier weken aan de kant, Vlaswinkel heeft nog steeds teveel pijn in zijn rech ter voet om te schieten. Paul Hilhorst en André Doorduin zijn de komende twee weken in elk geval niet van de partij, Gerwin Leeghwater is deze week pas begonnen aan de looptraining en Wil- fred Janmaat tobt ook nog met een bles sure. Het verhoogt de feestvreugde allemaal niet. Maar als Soest voortaan vanaf de eerste minuut agressie toont, is mis schien, ook buiten de ziekenboeg, het ergste leed geleden. Ook Jeroen van Veenendaal kon zijn debuterende ploeg niet op het juiste spoor zetten. Soest verloor het duel met SDO met 0-2.

Soester Courant | 1994 | | pagina 18