cr Nieuws van de bibliotheek aruóhocK Ji -JMMM WËLZjMlr /T\ C-drie opent nieuw seizoen met open dag Vocaal ensemble Umbellifera: 'Mateloos!' in Cabrio-openluchttheater Soest Het met af gek /ogen aIs we u niet kunnen helpen. Zie pagina 25. Koffieboeren prijken op koffiebus GROENEVELD Voorlichtin; van alcohol Hulpverle WOENSDAG 7 SEPTEMBER 1994 SOESTER COURANT PAGINA 24 Aanstaande zaterdag, 12.00-16.30 uur Zondagmiddag 11 september, 14.00 uur: Fietsster valt Antiek-restauratie Plattelandsvrouwen stichting openbare bibliotheek Nieuwe aanwinsten cd's NNereldH/Inkel Natuur O) Nabij Wandeling Bindwedstrijd bij Bloemkunst '94 Expo in Maastricht N. van Ittersum V olksuniversiteit Soest/Soesterberg Voor elk wat wils: gevarieerd cursus aanbod 'Autumn Moon' Jazzconcert Gijs Hendriks Quartet Wie van Soest houdt leest de Soester Courant WOENSDAG 7 S klei hooi coupe at O Dames Woensdag 14 sepi Open avond V Tussen 12.00 en 16.30 uur staan zaterdag de deuren van C-drie open voor alle belangstellenden. Alle informatie is er te krijgen over het vernieuwde cursusaanbod en het sterk uitgebreide cultuur/thea teraanbod. Cursussen De opzet van het cursusaanbod heeft een wijziging ondergaan: de cursist start met een basiscursus, waarna er doorge stroomd kan worden naar de vervolg cursussen. Een greep uit het nieuwe programma van de basiscursussen voor volwassenen: 'Korte verhalen schrijven': de deelne mers leren hun eigen teksten kritischer te bekijken en een aantal vaardigheden voor het schrijven wordt aangeleerd. 'Mixed media': een cursus waarin fo tografisch zeefdrukken, tekenen en schilderen, diep- en hoogdruktechnie ken aangeleerd worden en gemengd in een beeld verwerkt kunnen worden. 'Van gedachten naar vorm': een cur sus ruimtelijk ontwerpen. Basisbegrip pen van het beeldhouwen passeren de revue, evenals het zelf leren verzinnen van ideeën voor sieraden. 'Zes maal vijfeen oriënterende cur sus, die afwisselend tekenen, schilde ren, fotografie en kalligrafie behandeld, begeleid door verschillende docenten. Een brede basis! Meer informatie over de cursussen staat in het nieuwe programmaboekje. Tijdens de open dag zijn er op de gehele benedenverdieping van het gebouw verschillende docenten en cursisten aan het werk. Zo tekent een docent naar model (cursus modeltekenen), kan men een eenvoudige ring maken (cur sus edelsmeden), wordt er naar model geboetseerd (cursus portret/model boetseren), zal een lange rol papier van plafond naar vloer van de docent kalli grafie te zien zijn. In de expositieruimte en de vijverzaal is werk te bewonderen van cursisten ex perimenteel tekenen/schilderen en edelsmeden. Wie al een keuze heeft ge maakt voor een bepaalde cursus, kan zich direkt bij de administratie inschrij ven. Daar wordt men uitvoerig geïnfor meerd over de inhoud van de cursus en de verdere procedure van inschrijving en betaling. Theateraanbod In de hal staat ook een grote infostand waar men alle informatie kan krijgen over het nieuwe theateraanbod 1994/1995. Reservering van plaatsen voor het gehele seizoen is al mogelijk. Tal van interessante en leuke artiesten zullen in het theater te zien zijn, zoals: Ivo de Wijs met een literair programma (do. 22 sept.), de Nederlandse pop groep De Jazzpolitie (zat. 29 okt.), Remco Campert en Jan Mulder met een literair theaterprogramma (zat. 19 nov.), Jules Deelder (zat. 21 jan.), Paul Haenen (zat. 4 febr.), Cabarestafette met jong cabaret talent (zat. 8 april). Voor de kinderen is er een mooi jeugd theaterprogramma samengesteld met o.a. Engels poppentheater 'Frank Ein- stein' (wo. 12 okt.), Hakim (bekend van Sesamstraat) (wo. 9 nov.), Burrp met 'Klatergoud' (wo. 11 jan.). In de kin- derbios zijn er dit jaar weer populaire films te zien, zoals de bekende Walt Disney produktie 'Belle en het Beest' en de animatie-klassieker 'De Redder- tjes'. Meer en uitgebreide informatie over het theaterprogramma, muziek, film en exposities is te lezen in de nieu we maandelijkse culturele agenda. De ze wordt ook deze week huis aan huis verspreid in Soest en Soesterberg. Horeca Bij de infostand kan men ook alle infor matie vragen over de horeca-arrange- menten, zoals bowling-, barbecue- en 'Hoog en Droogvrolijkt de open dag bij C-drie op. steengrillpartijen, recepties, vergader accommodaties e.d. Gedurende de open dag zal het muzika le theaterduo 'Hoog en Droog' de boel nog eens extra opvrolijken. Dit duo be staat uit Peer de Graaf en Michaël Breukers. Het is een van de weinige im proviserende en ter plekke transforme rende muzikale duo's die met alle le vensvragen raad weten in hun geestrijke gelegenheids-acts. Als klap op de vuurpijl vindt er om 16.30 uur een openingsceremonie plaats van het vernieuwde cursusaan bod en de schitterend nieuw aangekle de theaterzaal. Gedurende de zomer maanden heeft de theaterzaal een nieuw jasje gekregen met een uitschuif- bare tribune, waardoor het zicht en het zitcomfort van de bezoeker aanzienlijk verbeterd is. Burgemeester De Widt zal de onthul ling doen. Hoe deze handeling verpakt gaat worden blijft een grote verrassing! Iedereen is hierbij van harte welkom. Kortom: een dag om zeker niet te mis sen. De Schoof, De Engh, De Praatpaal, tel. 12527 tel. 21987 tel. 19546 'Handig om te weten' Het nieuwe programmaboekje 1994/1995 staat bol van de activiteiten voor kinderen, tieners, jongeren en vol wassenen. Haal zo'n handig 'Handig om te Weten' gratis af bij buurthuis De Engh, Alb. Cuyplaan 200, buurthuis De Praatpaal, Smitsweg 311 of bij De Schoof, Molenstraat 142, en kom deel nemen aan de gezellige activiteiten. De Praatpaal Smitsweg 311, tel. 19546. Avond-inloop voor buurtbewoners: vanaf maandag 5 september, 20.00 uur, gratis; Eetcafe: vanaf maandag 12 sep tember, f 7,50, vanaf 18 jaar om het 'al leen' zijn even te doorbreken, opgeven op maandag vóór 14.00 uur; Stijldan sen: vanaf maandag 26 september, f 27,50 voor tien avonden; Toneel: start oktober, f 65,- voor het hele sei zoen. De Schoof Molenstraat 142, tel. 17615. Kinderen: Cursus creatieve handvaardigheid: 6 t/m 10 jaar, maandag 22 september, 16.00 uur; f 85,- voor 10 lessen; Jeugd- pergamano 1: vanaf maandag 20 sep tember, 16.00 uur, f 37,50 voor 6 mid dagen, 8 t/m 11 jaar. Kinderen/tieners: Instuif: vanaf woensdag 7 september, 14.00 uur, 41/m 6 jaar f 1,-, 7 t/m 9 jaar f 1,25, 10 t/m 13 jaar f 1,50; Jeugd- origami: vanaf woensdag 21 septem ber, 16.00 uur, f 30,- voor. 6 lessen; 10 t/m 13 jaar; Zondagbios: vanaf 18 sep tember, f 1,50, 10 t/m 13 jaar. Tieners: Tienerinloop: vanaf 5 september, elke maandagen donderdag, 12t/m 15 jaar, 19.30 uur; Tienerinloop, sport en spel: vanaf 6 september elke dinsdag, 12 t/m 15 jaar, 16.00 uur; Info-inloop voor tie ners: woensdag, 12 t/m 15 jaar, 15.30 uur, gratis. Volwassenen: Maandagavondsoos: vanaf 5 septem ber elke maandag 19.30 uur, f 2,50, vanaf 18 jaar; Crea-uurtje: vanaf don derdag 22 september, 9.30 uur, f 25,- voor tien ochtenden; Zelf kleding ma ken: 10 ochtenden vanaf 22 september, f 37,50; Klaverjassen: donderdag 15 september, 20.00 uur, f 3,75, eenmaal per twee weken; Brakken: vanaf 8 sep tember elke donderdag, 20.00 uur, f 3,75; Bingo: vajiaf zaterdag 10 sep tember 20.00 uur, f 10,- voor tien ron den. Workshops: Decoratief textiel schilderen: vanaf dinsdag 20 september, 9.30 uur, 6 les sen, f 30,-; Sieraden van fimoklei: vier lessen, vanaf dinsdag 20 september, 19.30 uur, f 30,-; Fantasiepoppen van fimoklei: 7 lessen, vanaf dinsdag 20 september, 9.30 uur, f 50,-; Borduren op papier: vanaf dinsdag 20 september, 6 lessen, f 40,-. Cursussen: Boetseren/keramiek basis 1: vanaf donderdag 22 september, 9.30 uur, f 110,- voor 10 lessen; Werken met gips: vanaf dinsdag 20 september, 19.30 uur, 4 lessen f 57,50; Tekenen/ aquarelleren basis 1: vanaf maandag 19 september, 19.30 uur, f 125,- voor tien lessen; Conditie-gym en aerobic: vanaf woensdag 21 september, conditie-gym 19.00 uur, aerobic 20.00 uur, f 66,- per cursus (12 lessen). Voor alle cursussen en workshops is op gave vooraf noodzakelijk. Hiervoor kan men elke donderdag van 10.00 tot 12.00 uur bij De Schoof terecht. Op de Peter van den Breemerweg kwam vorige week een vrouw uit Nij megen ten val. Ze moest met schaaf wonden en vermoedelijk een gebroken pols naar een Amersfoorts ziekenhuis gebracht worden. Het vocaal ensemble Umbellifera uit Utrecht presenteert op zondag 11 september zijn nieuwe pro gramma "Mateloos!' in het open luchttheater Cabrio, Soesterberg- sestraat (t.o. het Medisch Centrum Molendael te Soest.) Aanvang 14.00 uur. Met 'Mateloos!' brengt Umbellifera onder leiding van dirigent Harold Len selink een concert van vocale muziek in verschillende genres. In dit geheel nieu we programma ligt het accent op de jazz, close harmony en popmuziek. Men hoort werken van componisten als Cole Porter, George Gershwin, Scott Joplin, Thelonious Monk en Stevie Wonder. Umbellifera heeft in 'Mateloos!' een speciale plaats ingeruimd voor de poë zie: op muziek gezette literatuur van Duitse en Nederlandse dichters. Zo brengt Umbellifera het muziekstuk 'Avondgeluiden', een cyclus op drie ge dichten van Paul van Ostayen, gecom poneerd door Egbert Kemner. Deze jazzy compositie met close harmony elementen werd speciaal voor Umbelli fera geschreven ter gelegenheid van haar 15-jarig bestaan in 1993. 'Avond geluiden' beleeft op 24 september in Utrecht zijn première. Umbellifera zingt in 'Mateloos!' zowel a capella als met begeleiding van een combo. Dit combo bestaat uit Edwin Berg (piano), Medy Doves (bas) en Joost Renders (slagwerk). In 'Mate loos!' wordt veel aandacht besteed aan de visuele kant van de presentatie: wis selende opstellingen en getimede bewe gingen in een choreografie maken dit concert ook aantrekkelijk om te zien. Umbellifera bestaat uit 24 vocalisten en Umbellifera, hier tijdens een repetitie o.l.v. dirigent Harold Lenselink. heeft haar wortels in Utrecht. Vanaf de oprichting in 1978 wordt het koor gedi rigeerd door Harold Lenselink. Umbel lifera treedt regelmatig op met concer ten in Nederland en daarbuiten en zong al meerdere malen voor radio en televi sie. De afgelopen jaren zijn diverse mu ziekstijlen in het repertoire opgeno men. Close harmony neemt hierbij een belangrijke plaats in bij o.a. jazz, pop, klassieke en experimentele muziekstij len. Umbellifera zoekt steeds bewust naar muziek die wat minder vaak wordt uitgevoerd. Met 'Mateloos!' wordt hiermee de lijn doorgetrokken van eer dere succesvolle programma's als 'Spe lenderwijs' (1990) en 'Couleur Vocale' (1992). Kaarten zijn verkrijgbaar bij de VW Soest en aan de kassa van het theater. Bij slechte weersomstandigheden wordt uitgeweken naar de theaterzaal van Medisch Centrum Molendael. De afdeling Soest van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen houdt op woensdag 14 september om 20.00 uur haar eerste bijeenkomst van dit sei zoen in "De Deel", Kerkstraat 11b. De verzorging van deze avond is in han den van Dhr. Van Valkengoed uit Nij- kerk. Hij komt vertellen (met dia's) over het restaureren van antiek. Entree 3,-. Wie eens kennis wil maken met de Bond van Plattelandsvrouwen is hartelijk welkom. 00 Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Klassiek 21 Antheil, George: Sonates voor viool en piano 1923, 1948. Vera Beths en Reinbert de Leeuw voeren deze sonates trefzeker uit. 40 Bingen, Hildegard von: Grego- rianische Gesange aus Messe uitd Offizium. Het koor van de Benedik- terinnen Abtei St. Hildegard zingt deze Gregoriaanse gezangen. 13 Krommer, Franz: Klarinetcon certen op. 36 en op. 86. Op deze cd is behalve de klarinettist Paul Meyer ook de bekende fluittist Jean-Paul Rampal te horen. 30 Villa-Lobos, Heitor: Songs. Roberta Alexander zingt behalve een aantal Braziliaanse volksliede ren ook de bekende Bachianas Bra- sileiras no.5 Niet Klassiek 73 Best of Bleu Note. Selectie van de beste opnames van het Blue Note-label. 78 Buckshot Lefonque: Buckshot Lefonque. Opvallend project van de bekende saxofonist Brandford Marsalis met jazz, rock en Afrikaanse muziek. 68 Four weddings and a funeral. Muziek uit de succesvolle Engelse film met o.a. Wet Wet Wet, Elton John en Sting. 64 Guerra, Juan Luis: Fogarate. Nieuwe cd van de koning van de me rengue. 68 The Oscar Album. Verzamel-cd met muziek uit films die ooit bekroond zijn met een Oscar. 78 Santing, Mathilde: Ballads. Ballads daterend uit de periode 1982-1993. 68 Speed Muziek uit de film "Speed" waar mee de Nederlandse cameraman Jan de Bont zijn regie-debuut maakte. 73 Thanks Duke. Bekende jazzartiesten voeren num mers uit van de 20 jaar geleden over leden Duke Ellington. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest, tel. 02155-15210. Woensdag- tot en met zaterdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30-21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees, Wil- laertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 02155-12468. Dinsdag- en donderdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag-, woensdag- tot en met vrij dagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30-20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg, Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 03463-52017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. N^^Stichhng Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 28132 De decoratie van de koffiebonenbus. Foto: Chris Pennarts. Nog steeds kan men door het spa ren van zegels, die op elk pak kof fie zitten, in het bezit komen van zo'n originele koffiebus tegen ge reduceerde prijs (spaarkaarten zijn in de Wereldwinkel verkrijg baar). Een goed sluitende bus, waarop in sprekende kleuren de koffieboeren en -boerinnen uit Guatemala zijn afgebeeld. Mannen en vrouwen die samen de kof- fiecoöperatie runnen. Mannen en vrou wen die het geluk hebben tenminste een deel van hun produktie aan de Max Ha- velaar-koffiebranders te kunnen afzet ten. Mannen en vrouwen die, door de zekerheid die Max Havelaar hun in de afgelopen jaren gaf, de kans kregen hun eigen bestaan en dat van hun kinderen op te bouwen. Maar ook mannen en vrouwen die als seizoenarbeider op de koffieplantages een armoedig en rech teloos bestaan leiden. 'Bonenbus' Bijna vanzelfsprekend viel ook de keus op deze koffiebus voor de aktie: 'Euro pa open voor eerlijke koffie'. In die 'bo nenbus' vraagt de Wereldwinkel de klanten één koffieboon te deponeren, nadat zij eerst een handtekening in het 'bonenboek' hebben gezet. Een infor matiefolder over de achtergronden van de aktie ligt in de winkel klaar en het koffiemanifest ligt ter inzage. Met de handtekening ondersteunt men de oproep aan het Europarlement om te komen tot een rechtvaardige koffie handel, zoals vervat in het koffiemani fest. In oktober worden de Soester handtekeningen, met als symbolische ondersteuning de koffiebonen, over- Op zondag 11 september 1994 houdt IVN Eemland de maandelijkse wande ling door het interessante natuurgebied 'de Zoom' in Soest. Het beginpunt vindt men aan de rechterzijde van het spoortraject Soest richting Den Dolder bij de overweg naar het Berkenlaantje waar de gidsen om 14.00 uur gereed staan. In het beroemde Verkade-album 'Zo mer' schrijft Jac P. Thijsse: "Toen in 't voorjaar de zon door de bladerlooze takken heen den grond kon bereiken, kleurde die zich met allerliefste kleine bloempjes. Doch naarmate het zomert neemt het bladerdak in dichtheid toe en op sommige plaatsen wordt het licht zo schaars, da er geen bloempje meer kan bloeien." Veel van het mooie dat Thijsse be schrijft, is aangetast of verdwenen, maar er is ook nog veel gebleven. Ge durende deze wandeling kunt u zich daar zelf van overtuigen, ook al zitten we nu al een beetje in de nazomer. De route gaat door een gebied met veel va riatie: dennenbos, beuken- en eikenla nen, nog kleine (levende) zandverstui vingen, heide en zelfs langs een vroege re vuilstortplaats, eigenlijk een voor malige kolen(sintel)stortplaats van de spoorwegen, die een ware schatkamer is voor de plantenliefhebber. Voor inlichtingen: tel. 11186. KASTEEL Tel. 02154-20446 Voor de eerste keer wordt bij de ten toonstelling Bloemkunst in Kasteel Groeneveld, die dit jaar voor de vijfde keer wordt gehouden, een wedstrijd ge organiseerd voor bloembinders, profs en amateurs. Ruim dertig binders heb ben zich ingeschreven. Hun inzendin gen zullen beoordeeld worden door een drietal juryleden van de Vaste Keu ringscommissie uit Aalsmeer. De drie juryleden zijn: P.J.R. van Laar, meesterbinder, ex-tuinbaas Paleis Soest- dijk; B. de Jonge, meesterbinder, ex-le raar tuinbouwschool Rotterdam; Qui- no Dame, freelance arrangeur uit Amersfoort, jurylid bij binnen- en bui tenlandse bloemmanifestaties. De win naar ontvangt naast de 'Groeneveld- bokaal' een geldprijs van f 1000,-. Ook de bezoekers fungeren als jury. Zij kunnen de publieksprijs aanwijzen middels een stemformulier. Onder hen die de winnende inzending hebben ge kozen zal een prijs worden verloot. Kasteel Groeneveld: 'Bloemkunst '94, Afscheid van de zomer'; 3 t/m 11 sep tember; dagelijks geopend van 10.00-17.00 uur. handigd aan Karla Peijs, lid van het Eu roparlement. Kom naar de winkel en teken het bo nenboek! De burgemeester en de wet houders van Soest gaven reeds het goe de voorbeeld. Zij tekenden als eersten het 'bonenboek'. Deze maand heeft de Wereldwinkel nog een tweetal koffie-attracties in pet to: 17 september is gereserveerd voor koffieproeven in de Wereldwinkel; 23 september kan men een cabaret- en muziekavond meemaken in de Speeldoos in Baarn. Entreekaarten a f 10,- verkrijgbaar in de Wereldwinkel, De Soester kunstenares Nadjezjda van Ittersum is met haar assemblages ,en "mixed media" present in galerie Anny v.d. Besselaar in Maastricht. De ten toonstelling wordt op zaterdag 10 sep tember om 15.00 uur geopend en duurt tot 2 oktober. De galerie is gevestigd aan de Tafelstraat 6a in Maastricht, ge opend vrijdag en maandag van 13.00-17.00 uur en op afspraak. Steenhoffstraat 9A, tel. 22195 Open dag: zaterdag 10 september. Op zaterdag 10 september houdt de Volkuniversiteit Soest/Soesterberg, voor het nieuwe cursusseizoen begint, een Open Dag van 10.30 tot 14.00 uur in de Muziekschool, Kerkplein 1. Bestuurs leden en zoveel mogelijk docenten zijn aanwezig om nadere informatie te ge ven over de cursussen. Tevens kan er ingeschreven worden. Naast de'"gewone talencursussen zijn er dit jaar ook weer de snelcursussen voor beginners: Frans, Duits, Spaans en Portugees (25 lessen van 2 '/2 uur) en de snelcursus Engels (opfriscursus van 15 lessen van 2 '/2 uur). Dit jaar staat ook weer de taalcursus Bahasa Indonesia op het programma. Naast de altijd succesvolle cursussen, o.a. bridge, yoga, pech onderwëg, com bi-magnetron, Indonesische keuken, Nederlandse literatuur, Word Perfekt en kerstkaarten maken, is er een ruime keuze uit diverse andere aktiviteiten: werken aan zelfvertrouwen, antiek, nouvelle cuisine, parapsychologie, ho meopathie, wegwijs in jeugdliteratuur, decoupage enz. Voor het voorjaar van 1995 staan ver schillende culinaire cursussen, paasver sieringen maken, elektriciteitsklusjes en doe-het-zelf klussen in en om het huis gepland. De lessen starten vanaf maandag 26 september. Alle cursussen staan, met de nodige in formatie, vermeld in het programma boekje dat inmiddels huis-aan-huis is verspreid. Mocht men geen boekje ont vangen hebben, dan ligt er een klaar op het kantoor. Om teleurstelling te voor komen is het aan te bevelen niet te lang te wachten met inschrijven op een cur sus. Het cursusgeld dient tegelijk met de inschrijving voldaan te worden: in contant geld of met een bank- of giro cheque (betaalkaart). Volksuniversiteit Soest/Soesterberg, Steenhoffstraat 9a, tel. 22195; maan dag en woensdag 13.00-16.00 uur; dinsdag en donderdag 10.00-13.00 uur. Extra openingstijd op zaterdag 17 september 10.00-13.00 uur. Sleenhotïslraat 46. lel. 19577 Donderdag 8 september 'Autumn Moon' opent met de bijna abstracte beelden van de futuristische skyline van Hongkong. We zien niet het unieke van de stad maar het universele. De beelden zouden overal gemaakt kunnen zijn. Zo ziet de wereld er uit door de lens van de Japanse toerist To kio, een welgestelde jongeman die naar de stad is gekomen om eens echt Chi nees te eten. Hij isoveral geweest en ziet de wereld vooral als grote brij van glo bale overeenkomsten, met hier en daar een regionaal accent. Mc Donald s is voor hem een geruststellende thuisha ven. In Hongkong ontmoet hij het vijftien jarige meisje Wai die de stad nog nooit heeft verlaten. Voor haar is de lokale Mc Donald's de plek waar ze haar ver jaardagen vierde. Maar ook Wai zal zich binnenkort moeten onderwerpen aan de nieuwe wereldorde als Hong kong onder beheer van China komt. Wai's familie is al naar Canada gereisd maar zij is achtergebleven om voor haar grootmoeder te zorgen die zich niet meer laat ontwortelen. Het is duidelijk dat haar oma het laatste bastion van een 'zuivere cultuur' vertegenwoordigd. Zij stippelt haar eigen leven uit dat vooral bestaat uit het prepareren van gecom pliceerde Chinese maaltijden. Tegen hanger van de Amerikaanse Fast-food cultuur waar haar kleindochter voor valt. Van Boeddha tot Mc Donald's Hoofdrolspeler Matoshi Nagase die eerder een hoofdrol speelde in Jar- musch' Mystery Train, komt in Hong kong nog een zuster van een ex-vrien din tegen. Hun typisch nihilistische houding wordt door Law verrassend heftig in beeld gebracht. Zijn bestude rende onverschilligheid doet sterk den ken aan die van de jonge Belmondo die zelf weer studie maakte van de Ameri kaanse Film noir-helden. En zo is alles tweedehands in deze wereld waarin men zich van een primitief soort Engels bedient om de taalbarrière te overbrug gen. Aanvang 20.30 uur. Entree f 7,50; cjp/65+ f 5,00. Zaterdag 10 september Wat de serie jazzconcerten in Artishock betreft wordt op de tweede zaterdag van september de draad weer opgepakt met een optreden van Gijs Hendriks en zijn nieuwe groep. Vanaf begin jaren ze ventig was saxofonist Gijs Hendriks hoofdzakelijk actief binnen zijn eigen vaste groep. Hij was toen vaak te horen op de diverse jazzpodia (hij trad ook in Artishock een aantal malen op) en maakte een paar opmerkelijke lp's. He laas kwam er enige jaren geleden een einde aari de samenwerking met zijn toenmalige collega's, de vaste groep viel uiteen en er werd een poosje weinig van Hendriks vernomen. Hij bleef ech ter actief; hij gaf en geeft nog steeds workshops door heel Nederland, iets wat hij in zijn woonplaats Utrecht al veel langer deed. Het contact met jon gere musici stelt hij blijkbaar zeer op prijs. Zo verscheen er tot tweemaal toe een plaat waarop hij werd bijgestaan door mensen die uit zijn workshops af komstig waren. De laatste tijd treed Gijs Hendriks weer wat vaker op met een nieuwe groep waarmee hij zeer te vreden is. Naast het vanzelfsprekende vakman schap wordt deze band gekenmerkt door het plezier in het samenspelen. Muzikaal gezien is er na de "comeback" van Gijs Hendriks niets wezenlijks ver anderd. Nog steeds zijn het de composi ties van de leider die een duidelijke stempel drukken op de muziek, evenals zijn zeer eigen, onmiddellijk herkenba re spel, op de diverse saxofoons. De muziek staat onmiskenbaar in de jazz traditie, maar wel op een eigenzinnige manier. Gijs Hendriks behoort niet tot degenen die buiten de (jazz)traditie om aan het experimenteren slaat, maar evenmin is hij een conventionele jazzmuzikant. Mede hierdoor was en is hij moeilijk in een hokje te plaatsen. In het verleden werkte dat nogal eens in zijn nadeel, maar het muzikale klimaat van de jaren negentig lijkt wat gunstiger voor een dergelijke aanpak. Wellicht is het juist de combinatie van traditie en avontuur die er toe kan bijdragen dat Gijs Hen driks nu een groter publiek bereikt. Dat zou prettig zijn voor hem én het pu bliek. Bezetting: Gijs Hendriks, saxo foon (sopraan, alt, tenor bariton); Aleksander Milosevic, bas;Frank Stag- nitta, piano; Joost van Schaik, drums. Aanvang: 21.00 uur. Entree: 6 -. |HM Alcohol, voor wie een p Het is zo gewoon: een lel of een borrel 's avonds n moeiende dag. Een feestj gezellig meer zonde drank... Spanningen worden minder dens alcoholgebruik. Wie niet af en toe behoefte aan? elke dag één of twee glazen c leen in het weekend zal niet blemen komen. Voor veel mensen is alcohol een probleem. Het begint zo met één glaasje. Het wordt gewoonte als men denkt alc te hebben om problemen h< kunnen bieden. De alcoho baas. De kater: Hoofdpijn, bever roerd voelen zijn het gevolg De oplossing is even fout als nog meer alcohol. Vrouwen die zijn afgestudeei versiteit of hogeschool zijn welkom op de open avond vt ling Gooi en Eemland van (Vereniging van Vrouwen ir mische Opleiding). De vere hartigt de belangen van de (h< leide) vrouw op plaatselijk, li internationaal niveau. Naast gen, workshops en lezingen s matie-uitwisseling via social ken voorop. De openavond v op donderdag 15 september Inlichtingen tel: 02153-8 02152-68241. Weekend-opvangdienst Maatschappelijke Dienstverlen Hulp in dringende moeilijkhede dag, zondag en algemeen erken gen, tel. (035) 245555. Samenwerking Psychologen i lijn Praktijk voor diagnostiek, psyi begeleiding, opvoedingsadviezc chotherapie. Volgens afspraak, Stichting Hulpdienst Soester Hulp aanvragen dagelijks tussi 10.00 uur, tel. (03463) 51789 c Nazorg borstkankerpatiëntei Informatie: Borstkanker infc trum Utrecht (BIC), tel. 030 - t/m. vrij. 10.00 - 13.00 uur. Werkgroep Kind en Ziekenl Behartigt de belangen van kinc vóór, tijdens en na de ziekenh Informatie: mevr. M. Vrieling, Vrouwensprcekuur Iedere donderdag 20.00-21.00 ring 31A (Vrouwenhuis), Ame (033) 16612. Als je anoniem wili dat. Meidentelefoon Voor specifieke meisjesproblen dag 19.00-21.00 uur: woensi 18.00 uur; donderdag 19.00-21 (030) 322020. Vrouwen in de Bijstand Vrouwen die problemen hebber rein van de bijstand kunnen daar bij de werkgroep Vrouwen in telefonisch dagelijks 12.00-1: 18.00 uur. Soest: tel. 17431 Spreekuur: elke 2e vrijdag van 10.00-11.30 uur. in het Inl Vrouwencentrum, Smitsweg 31 Buro Vrije Tijd Bemiddelt in vrijetijdsbestedin; mensen bij elkaar die samen iets op het gebied van hobby en inte bus 3074, 3760 DB Soest, te: 14650. VTO-samenwerkingsverban Vroegtijdige Onderkenning Onl stoornissen bij kinderen, postbu AE Amersfoort, tel. (033) 637 Slachtofferhulp Soest Praatpaal en vraagbaak voor van misdrijven en verkeersong 27719. Slachtofferhulp Eemland 24 uur per dag telefonisch bere Soest, Soestdijk Soesterberg; en 23.00 uur: tel. 02155-27' 23.00 en 7.00 uur: via de mcldk Amersfoortse politie, tel. 033-( Al Anon-groep Soest Steun aan familie van degene di veel drinkt of dronk, tel. 1233 15474 Baarn. Ouders van een overleden I Landelijke zelfhulp-organisatii adres: Eveline Mossel, Weegbrt 3765 XR Soest, tel. 14310. Thuishulpcentrale Eemland De THC biedt partners en fan menterenden, van chronisch zi ders van verstandelijk of licham dicapte kinderen hulp door acti oppassen door vrijwilligers. Inf 033-631334. Thuiszorg/Maatschappelijk Stichting Thuiszorg en Maa Werk N.O. Utrecht. Bureau 5 Grothestraat 74, 3764 CN 02155-19004, fax 02155-2658

Soester Courant | 1994 | | pagina 23