liSHISj VERBOUWINGSOPRUIMING JAN SLUYTER Bakkerij van Buuren nog even 'ongezien' WANDEL WANDEL Duizenden boeken met 40% of hogere korting! Kvan OP HARTJE ZUID Unieke veiling en expositie Herman Brood bij Goed Wonen-Inter Casa Midds: kledingzaak met 'n eigen gezicht Kwaliteit en gezelligheid Danscentrum Yan Mourik Volvo-lines: vanaf nu stelt u zelf uw Volvo samen Autofood start goedkope snel-servie Libris. De Complete Boekhandel. HeP woeP at gek /ogen als we a m'eP kannen helpen, Zie pagina 25. Sportief afslanken bij Physical VAN TOL - SOEST WOENSDAG 7 SEPTEMBER 1994 SOESTER COURANT ^Pinkel verscholen achter bouwwerkzaamheden PAGINA 7 Wie vergelijkt leest de Soester Courant STERK IN KLE Drukker ij Brink LJ Aktieweken bij Drukkerij Brink van 7 sept. t/m 5 oktober '94 Nieuwe zaak voor sportieve vrijetijds-mode Wim van Hoorn Oefeningen met voedingsadvies Drie auto's tijdens ongeval beschadigd PIANOHANDEL Primeur bij Volvo-dealer A. van der Lee bv "Een toestand," zo karakteriseert bakker Peter van Buuren de situa tie rondom de bekende bakkers winkel aan de Smitshof. Door de bouwwerkzaamheden voor het nieuwe winkelcentrum is de zaak voor voorbijgangers nagenoeg aan het oog onttrokken, maar dat be tekent allerminst dat de bakker "weg" is. Integendeel, mag men wel zeggen. Want Bakkerij van Buuren draait vol op. De vaste klanten weten dat wel, maar de argeloze voorbijganger zal zich, als hij de Smitshof passeert, mis schien afvragen waar de bakkerswinkel wel gebleven kan zijn. De hekken van de bouwplaats staan op twee meter van zijn pui, loodrecht op de toegangsdeur, waardoor de winkel nagenoeg aan het oog onttrokken wordt. Gelukkig prijkt bovenop de lichtbak als een baken in zee. "Het is al zo vanaf juni," legt Peter van Buuren uit, "en het zal helaas nog wel even zo blijven. Als de werkzaamhe den volgens schema blijven verlopen komt er begin oktober gelukkig een eind aan de problemen. Dan staat de oplevering van de vernieuwde bakkers winkel in de planning en komt ook de voltooiing van het totale winkelcen trum in zicht. In de derde volle week van september wordt de nieuwe winkelpui geplaatst. De zaak blijft dan overigens gewoon open. "We hopen het ongemak voor de klanten tot anderhalve week te beper ken, maar het zal niet eenvoudig zijn," aldus Peter van Buuren. De eerste week van oktober gaat de bakkerij wel tijde lijk dicht. Dan wordt het interieur aan gepast aan de nieuwe "plattegrond" (met o.a. een veel langere toonbank en De bakkerswinkel wordt door het hekwerk nagenoeg aan het oog onttrok ken, maar is volop in bedrijf. meer ruimte voor de klanten). Zoals het er nu uitziet gaat de winkel op donder dag 13 oktober weer open. Tot die tijd zal bakker Van Buuren nog wel even "verscholen" zitten... Winkelcentrum "Hartje-Zuid" - Tel. 12419 Sinds 1947 heeft Goed Wonen een geheel eigen visie op wonen ont wikkeld, waarmee de organisatie zich sterk onderscheidt op het gebied van stijl, ergonomie en kwaliteit. Omdat Inter Casa sa menwerkt met zo'n dertig Goed Wonen-detaillisten kan men in de winkel aan de Burg. Grothestraat la uitgebreid kennismaken met het toonaangevende werk van na tionale en internationale top-ont- kverpers. Men vindt er dan ook een eeer exclusief assortiment design meubelen, woningtextiel, verlich ting en accessoires. >aarnaast heeft Goed Wonen een ex clusieve eigen collectie; meubelen ont- vorpen door ontwerpers van naam en ;eproduceerd door gerenommeerde neubelfabrikanten. Sinds 1993 organi seert Goed Wonen tweejaarlijks een -ootse consumentenbeurs. Op de roed Wonen Expo '93 beschilderde (erman Brood twee boekentorens ^'Cake Walk" uit de Goed Wonen-col lectie. Schilderen behoort alweer enige jaren tot een van de activiteiten die Herman Irood - de koning van de Nederlandse Lock 'n Roll - vol overgave doet. Hij ferkt rusteloos. Meestal met emmers rerf, kwasten, rollers en spuitbussen, linnen 5 minuten staat er iets op het loek; herkenbare figuren; vliegtuigen, nan met hoed, hond, de zwarte kuif van de kunstenaar zelf en vaak teksten, vlaar Brood is niet gauw tevreden en fi- 'uren veranderen of verdwijnen onder ;en nieuwe laag verf. Haring, Appel en "dward hopper vindt Brood mooi. laar zijn grootste inspiratiebron is zijn -jarige dochter Lola. Brood: "Muziek is heerlijk, maar na een optreden ga ik bijna altijd schilderen. Op die manier raak ik overtollige agressie kwijt. Soms ik de hele nacht door, alleen". De door Herman Brood beschilderde "Cake Walks" die geveild worden Veiling De twee door Herman Brood beschil derde "Cake Walks" worden geveild. Door schriftelijk een bod uit te bren gen bij Inter Casa kan men in het bezit komen van één van de prachtige kunst werken. De opbrengst is bestemd voor het Wereld Natuur Fonds. Zo steunt men dus ook nog een goed doel. Naast de boekentorens worden ook schilderijen en zeefdrukken van Her man Brood geëxposeerd. De expositie is bij Inter Casa deze week te zien tot en met zaterdag. Dorresteinweg 12A - Tel. 02155 - 1 27 87 Bestelt U in deze periode uw geboorte- of huwelijks- kaarten, dan worden deze gratis door ons bedrukt. Ook voor handelsdrukwerk zoals: briefpapier, enveloppen, visitekaartjes, brochures, jaarverslagen, doorschrijfsets kunt U bij Drukkerij Brink terecht. Afgelopen donderdag heeft Midds, de nieuwe kledingzaak in het "Middelman-rijtje" aan de Van Weedestraat, zijn deuren ge opend voor het publiek. Soest is daarmee een opvallende mode winkel rijker geworden, met een heel eigen gezicht. "Niet te hoog in prijs, wél goeie mer ken," zo vatten Edwin Middelman en zijn zus Anja de formule van Midds sa men. "Voor dames én heren, zeg maar vanaf een jaar of vijftien, zestien." Dat wil zeggen dat ook de jeugd die de ba sisschool inmiddels is ontgroeid er uit stekend terecht kan.- Midds heeft voor jong en oud een zeer complete collectie vrijetijdsmode: jeans uiteraard, maar ook truien, blouses, overhemden en alles wat een mens no dig heeft om eens "wat anders" aan te trekken. Eigentijds, vlot, kleurrijk, jong, smaakvol en inspelend op de snel wisselende trends op het gebied van de "casual" kleding. In de collectie zijn de bekende merken volop vertegenwoordigd: Tripper, Ed win, Salty Dog, News en Cracker, maar ook Cotton Club, More More, Lapa- gayo, Vanilia en Frou-Frou, om maar wat te noemen. Edwin en Anja - zoge zegd de nieuwe generatie-Middelman - kopen zélf in en zijn bijvoorbeeld kind- aan-huis bij het confectiecentrum in Amsterdam en de jeans-beurs in Keu len. "Belangrijk is dat er een continue aan voer is, niet alleen aan het begin van het seizoen, maar het hele jaar door," aldus Edwin en Anja, die zich in Midds laten bijstaan door de verkoopsters Marcia en Carolien. "Het basis-assortiment is dus altijd op voorraad en we volgen de trends van het moment, de 'hot items', op de voet." Met deze frisse aanpak richt Midds zich niet alleen op het vertrouwde publiek in Soest, maar profileert zich over de ge meentegrenzen voor jonge mensen (hoewel: echt jóng hoef je voor vrije tijdsmode niet persé te zijn) die het "ei gen gezicht" van Midds weten te waar deren. Klantenkaart Edwin en Anja hechten veel waarde aan het Middelman-handelsmerk: goe- Anja, EdwinMarcia en Carolien van Midds. Foto: Aldo Allessie de service, veel aandacht voor de klan ten, kortom, de persoonlijke benade ring. Ook Midds heeft daartoe een klantenkaart geïntroduceerd, waarmee vaste klanten een heel interessante kor ting op nieuwe aankopen kunnen krij gen. Bovendien komen er van tijd tot tijd speciale acties voor de kaarthou ders, wat het bezit ervan extra de moeite waard maakt. Midds is gevestigd aan de Van Weede straat 59. De winkel is op maandagmor gen gesloten, maar alle andere dagen van de week geopend, ook op de vrij dagse koopavond. I Sinds 1963 BOUWBEDRIJF SOEST UITVOERING VAN: NIEUWBOUW VERBOUW f,111A- RENOVATIE f NVOB - EN %X'Jj ONDERHOUD LAANSTRAAT 52 - 3762 KE SOEST TEL. 02155 - 15073 - FAX 02155 - 17496 Op woensdag 14 september begint bij Sportstudio Physical (Steen- hoffstraat) een nieuwe cursus "Sportief afslanken". De cursus is bedoeld voor iedereen die echt wat aan zijn/haar figuur wil doen. De cursus is een combinatie van li chaamsoefeningen met een verant woord voedingsadvies, waarvoor Phy sical samenwerkt met een diëtiste. Door deze combinatie van oefeningen en een beter voedingspatroon neemt niet al leen het gewicht af, maar wordt ook het figuur gecorrigeerd. Het gewichtsver lies van 10 a 15 kilo lijkt daardoor nog groter, met name door een plattere buik, een slanke taille en heupen. L»e oefeningen werken speciaal in op de dieper gelegen spierlagen. Het voe dingsadvies wordt gepresenteerd onder de naam "Reduce", met deskundige begeleiding. De cursus omvat twee lessen van een uur per week, tien weken lang, op woensdagavond. Na elke les is er ge wichtscontrole en iedere week is er een cursusboekje met een weekmenu, tips en recepten. Uiteraard is er gelegenheid voor persoonlijke begeleiding door de diëtiste. Op woensdag 14 september wordt er een informatieavond gehouden (20.00-21.00 uur). Vrijblijvende infor matie is ook te krijgen bij Sportstudio Physical, Steenhoffstraat 30A, tel. 16000. Op de Koningsweg is woensdag nogal wat blikschade ontstaan bij een botsing tussen twee personenauto's en een vrachtwagen. De 23-jarige chauffeur van de vrachtwagen kon niet tijdig rem men, toen de automobilist voor hem (een 33-jarige Nijkerker) stopte. Door de botsing werd de wagen van de Nij kerker tegen de auto van een Amers- foorter gedrukt, die daar weer voor reed. Van opgeklopte verhalen houden zij niet zo. "Leren dansen is ge woon leuk. Mensen voelen zich bij ons meestal direct op hun gemak". Nico en Anja Van Mourik zijn de drijvende krachten achter dans centrum Van Mourik. Dezer da gen staan zij veel mensen te woord die zich willen oriënteren op het nemen van dansles. "Nu kun je wel hele mooie verhalen houden over wat we allemaal in huis hebben, dat we voor tieners top veertig muziek draaien met mooie lichtshows en voor de volwassenen aantrekkelijke muziek, de mensen zullen het zelf moe ten ervaren", zeggen de beide danslera- ren. Vanaf 26 september staan zij vrij wel alle avonden van de week op de dansvloer om hun cursisten een prettige avond te bezorgen. Mannen "Nu de avonden weer korter worden denken veel mensen na over een invul ling van hun vrije tijd in de winterperio de. Het nemen van dansles is daarbij vaak wel een discussiepunt. Meestal zijn het de mannen die wat aarzelend reageren. Ze denken dat ze geen ritme gevoel hebben en dus al gauw op zullen vallen". Al die mensen willen de beide danslera- ren geruststellen. Door hun jarenlange ervaring hebben ze gezien dat hun cur sisten zich al tijdens de eerste les op hun gemak gaan voelen. Iedereen staat voor hetzelfde: "We beginnen bij het begin en gaan methodisch door de verschil lende dansen heen. Als een bepaalde dans eens niet zo goed gaat, stappen we over op een volgende en pakken de draad een andere keer weer op", aldus de Van Mouriks. Erg benauwd voor concurrentie van an dere dansscholen is Nico Van Mourik niet. Maar het is hem wel opgevallen dat zijn danscentrum toonaangevend is. "We zien onze ideeën vaak overgeno men door andere. Maar door de vele aandacht die er traditiegetrouw in deze weken is voor het nemen van dansles worden mensen erop geattendeerd en dat is winst", aldus Van Mourik. Keurmerk Door de jaren heen heeft danscentrum Van Mourik twee sterke kanten ont wikkeld. "We benadrukken dat de kwa liteit van ons danscentrum hoog is," zegt volledig gediplomeerd Van Mou rik. Zijn danscentrum is aangesloten bij de Nederlandse Bond van Dansleraren (NBD), een soort keurmerk voor dans scholen. Een tweede pijl op hun boog is de gezel ligheid. Anja van Mourik: "Dat hebben we niet van onszelf, maar dat komt steeds terug als we onze cursisten aan het eind van een dansseizoen vragen naar hun bevindingen. Met in het verle den geuite kritiek hebben we goed reke ning gehouden, waardoor we nu een goed uitgebalanceerd programma kun nen aanbieden". Enthousiasme Een volledige danscursus bij danscen trum Van Mourik bestaat uit 28 lessen. Deze worden steeds gehouden op een vaste avond in de week. Mensen die dat willen kunnen hun vaardigheden aan het eind van het seizoen laten zien in een 'danstest'. In de praktijk blijkt dat mensen zo enthousiast zijn geworden, dat ze daar aan meedoen. "Mensen die een heel seizoen zo met elkaar hebben opgetrokken vinden het ook leuk om op deze wijze met elkaar een cursus te beëindigen", aldus de beide danslera ren. Danscentrum Van Mourik heeft cur sussen voor jongeren en (echtparen). Nieuw in het aanbod dit jaar is een cur sus jazzdance op dinsdag- en donder dagochtend. "We weten dat er vrouwen zijn die hier belangstelling voor hebben. De tijd hebben we gezet op tien uur 's morgens. Als extraatje bieden we alle cursisten tot die tijd een gratis kopje koffie aan, zodat ze aan onze bar eerst even gezellig bij kunnen komen". Telefoon Nico en Anja zitten komende weken ie dere middag en avond aan de telefoon om mensen die meer willen weten over de cursussen bij Danscentrum Van Mourik te woord te staan. "Langsko men kan natuurlijk ook. Dan kunnen we ze gelijk onze grote dansvloer -de grootste in de regio- en de gezellige am biance" laten zien", aldus Nico Van Mourik. Danscentrum Van Mourik is gevestigd aan de Lt. Gen. Van Heutszlaan 10 in Baarn. Het telefoonnummer is 02154 13319. De beste tijd voor een bezoekje of een telefoontje is 's middags tussen drie en vijf en 's avonds tussen zeven en negen. Stemmen Reparatie Verhuur vanaf 75,- p.mnd In- en verkoop Burg. Grothestraat 20 Soest Tel. 02155 - 12968 b.g.g. 17517 Bij Volvo dealer Van der Lee in Soest (Kerkstraat 58) gaat vanaf nu het modeljaar 1995 in. Nieuw is bijvoorbeeld de 5-cilinder 850 nu met 2.0i motor en een aantrekke lijk prijskaartje van f59.950,-, incl. ABS en airbag. Eveneens aan trekkelijk geprijsd is de Volvo 480, f44.950,- in ES 2.0i uitvoering. Nu staat er ook de in de pers al veel vuldig lovend beschreven nieuwe 960, met 6-cilinder motor. Prijs: vanaf f71.900,-. Uiteraard is ook de 940 2.3i Polar prominent aanwezig in de show room; Sedan vanaf f57.900,-, Estate al vanaf f60.900,-. Maar misschien nog belangrijker is het gegeven dat men bij de Volvo-dealer vanaf nu tevergeefs vraagt om een DL, een GL of GLE-uitvoering. Die zijn er namelijk niet meer. Bij Volvo kan men nu allereerst kiezen voor het gewenste model, dus de 440, 460,480, 940, 850 of 960. Vervolgens kiest de klant de motorvariant die het best bij zijn of haar situatie/wensen aansluit. En tenslotte kiest men voor de -reeds zeer complete- standaarduitvoering of voor één van de Volvo-Lines. Deze Volvo-Lines zijn speciaal samen gesteld, royale optie-pakketten waar mee men voor de scherpst mogelijke prijs de auto kan aanpassen aan per soonlijke wensen, situatie en budget. Zo is er een Sports-line, een 400 Fami- ly-Line, een Comfort-Line enz. Volvo-dealer Van der Lee benadrukt dat de standaarduitvoering vanaf heden ook completer zijn dan voorheen. Zo is elke 440/460 standaard o.a. voorzien van stuurbekrachtiging, Side Protec- tion System, centrale vergrendeling, gordelaanspanners en automatische hoogteverstelling van de veiligheids- gordels voor. En beschikken de 940 Po lar en 850 en 960 bijvoorbeeld stan daard over ABS, airbag en SIPS, Vol- vo's unieke bescherming bij aanrijding in de flanken. En daarbovenop kan men dus één van de Volvo-lines kie zen. Omdat het keuzeproces nu vereenvou digd is tot A. het model, B. de motor, C. standaard of Volvo-lines, nodigt Vol vo-dealer Van der Lee belangstellen den graag uit voor de ABC Primière Party. Vanaf 8 september staat de show room feestelijk in het teken van 1995. U bent daar van harte welkom! Met een wel zeer voordelige sep- temberactie start Autofood Splin ter aan de Eemnesserweg 22 hun 'Splinternieuwe snel-servicesta- tion. Gedurende de maand sep tember kan men olie laten ver versen (inclusief filter) voor slechts 55,- (4 cilinder-motoren) of 65,- (6 cilinder). Bovendien kost de APK keuring in september maar 70,-. Het nieuwe snel-servi- cestation - voor alle reparaties aan alle merken auto's - heeft 12 maal per jaar, elke maand dus, een nieu we super voordelige actieaanbie ding voor de autobezitter in petto. 'Al enige rijd liepen we met plannen rond een snel-servicestation te creëren. Met name voor de niet meer zo piepjon ge particuliere auto's.' Aan het woord is de heer Splinter eigenaar van de ford- garage in Soest en Baarn en van het Au- tofoodstation. 'In de Fordgarage hebben we vooral te maken met vaak nieuwe auto's, meren deels geleast, die we volgens de zeer strenge Ford-normen en tarieven in on derhoud nebben, vaax is dat ook een verplichting bij de garantie. Voor oude re auto's is dit systeem eigenlijk te kost baar. Vandaar ons nieuwe Autofood snel-ser- vice bedrijf. Voordeel is dat Ruud Dorresteijn, die samen met administrateur Ron Ver schoof het station gaat runnen, een goed opgeleide Ford-monteur is, die de laatste 2 jaar bij een all-round service station gewerkt heeft om ervaring op te doen. De actuele kennis van de nieuwste mo toren, gecombineerd met de all-round kennis van alle ook (oudeauto's is na tuurlijk ideaal voor een all-round servi ce-station! Men kan bij Autofood snel-service te recht voor olieverversen (uitsluitend de meest hoogwaardige 10W40), APK, bandenservice, uitlaatservice, las- werkzaamheden, schokbrekers, accu's, remmen etc. etc. Klaar terwijl u wacht Het streven is om de 'kleinere' klussen in het nieuwe snel-service station te fi- xen in zeer korte tijd: klaar terwijl u wacht. Voordeel van het Autofoodsta- tion is dat men in drukke tijden de mon teurs van de Ford-werkplaats kan in schakelen. Veel klanten kunnen het ook zeer waar deren dat Autofood een pompstation met bediening is. Gekoppeld aan 't feit dat de benzine gemiddeld 2 cent goed koper is dan elders, maakt dat een be zoekje aan het Autofood snel-service station extra aantrekkelijk. Het hele snel-service en benzinesta tion is bij renovatie geheel aangepast aan de nieuwste en zelfs al aan een aan tal toekomstige milieu-eisen.Daaruit kan men afleiden dat Splinter -in tegen stelling tot eerdere berichten- voorlo pig nog op 't fraaie stekje aan de Eem nesserweg zal blijven. Het nieuwe Autofood service station is geopend van maandag tot en met vrij dag van 8.30 tot 17.00 uur. Voor de su pervoordelige prijzen is het raadzaam de advertentie elders in deze krant te raadplegen.

Soester Courant | 1994 | | pagina 7