OPEN HUIS óchmtemakenj Hulleman optiek J cmoacr Een volledige oogmeting bij Hulleman Optiek eg Kunst Schuitemaker Mode viert het najaar met doorlopende modeflitsen Schoemaker biedt in nieuw pand straks onderdak aan 'shops in a shop' Dansschool Rellum Nabij test Unicef-hulde voor Syllie Hair Zaterdag 17 september open huis ïkhandei van 1 Open dag op zaterdag 17 september Details Open huis-aanbieding Bezoek ons a.s. zaterdag 17 september vanaf 11.00 uur doorlopend mode-flitsen in onze zaak. Onder het genot van een hapje en drankje showen wij u de nieuwe najaarscollectie. natuurlijk „-•V ,.,.n\euke OPEN HUIS-aanbieding: Suède bodywarmer 98,- Waarnemingen aan de hand van kaarsvlam Vision 2000 Open dag nmiLSHS en!' Oogmeting per computer Oogmeting per phoropter Rood-groen test Oogdruk controle Du/c/a Ton/ca, op d/t momefft éév vaf7 de toppers, Kapsalon Syllie Hair Voor opbrengst kinderknip-actie Nieuwbouw aan Burg. Grothestraat/Anna Paulownalaan i s Parkeren Nog niets bekend Stijldansen, Aerobics Callanetics. Kom eens langs* om de gezellige sfeer van onze dansschool te ervaren. Zeker de moeite waard! Geen massa systeem Persoonlijke aandacht ^^WOENSDAG 14 SEPTEMBER 1994 SOESTER COURANTHANDEL WANDEL PAGINA 11 en de billboards er, beschilderd.' ;estemd met hetj Iknng om de bil] 'are weg te plaal. en geen reclame. e teksten kome, t de afdeling Wc. ■rkeer wordt be 'ds van 19 tot ei, i nen te staan Vaste klanten weten dat Sehuite- maker Mode, Soesterbergsestraat 49A, de actuele mode altijd een apart accent weet te geven, niet een tikkeltje meer raffinement en kwalitatief vaak veel meer waarde. Wie zich daarvan nog eens wil overtuigen moet zeker een kijkje nemen tijdens het open huis van komende zaterdag. De nieuwe najaarscollectie hangt in de winkel en biedt ook nu weer een verras send kijkje 6p de mode van deze herfst en winter. Zoals gebruikelijk gaat het ook nu weer om comfortabele mode voor een redelijke prijs, die ditmaal geïnspireerd is door de ruige onge dwongenheid van het buitenleven. "Sportief' wordt harmonisch gecombi neerd met "vrouwelijk", wat o.m. tot uitdrukking komt in de behaaglijkheid omst in C-drie en landschap", liseerddoor de rking Literaire in naast C-drie «l van zwaardere, dikke stoffen, tweed achtige materialen en warme breisels, in combinatie- met katoenen blouses, sportieve broeken en jacks. De kleding van het najaar is onder te verdelen in twee kleurgroepen: de grijs/ bruine tinten in combinatie met écru, beige en taupe; en de kleurgroep blauw/bruin met olijfgroen. Vanzelf sprekend kunnen de kledingstukken uit beide groepen onderling gecombineerd worden. Bovendien is het een trend om kleding laag-over-laag te dragen. Zoals altijd zijn ook in de nieuwe na jaarscollectie de details belangrijk: prachtige knopen op jassen, franje aan de rokken, kleine rolcolletjes aan de truien en splitjes in de blouses. Ook structuren in de breisels spelen dit na jaar een grote rol. In de collectie bevin den zich veel kledingstukken, gemaakt van structuurstoffen. Rokken in katoe nen materialen en truien van bouclé zijn daar voorbeelden van. In de Schuitemaker-collectie zijn uit sluitend de beste materialen verwerkt. Stoffen en kleuren worden veelvuldig gemixt, waardoor elk kledingstuk een bijzondere uitstraling krijgt. Comforta bele kabeltruien, jacks en jassen, spor tieve broeken... het behoort allemaal tot de nieuwe najaarscollectie van Schuitemaker Mode. Schuitemaker Mode heeft bovendien - speciaal voor deze gelegenheid - een bijzondere "open huis-aanbieding", namelijk een suède bodywarmer voor f 98,-. De medewerkers van Schuite maker Mode staan komende zaterdag (17 september) vanaf 11.00 uur graag klaar om de collectie te tonen tijdens de open huis-modeshow. SOESTERBERGSESTRAAT 49A - SOEST TELEFOON 02155 - 2 35 84 Op uitnodiging van PASO komt Sonja van de Linden op donderdag 15 sep tember naar het clubgebouw van De Vriendschap aan de Nachtegaalweg. Volgens PASO zal ze aan de hand van een kaarsvlam helderziende waarne mingen doen. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. De toegang kost 2,50 gulden voor leden en 7,50 gulden voor niet-leden. Voor meer informatie, tel. 16777. 2 Wijs, op don- inaf 20.00 uur, üt'Hfe6 worden He' ziin niet tle bodybuilders, de erkrijgbaar bij ïad,°'s en de recordjagers voor de VW >ekhandel Van Ie). INCENTRUM n wie Fysio Vita in en rond Soest een begrip is geworden. Onder deze mensen moet men de doelgroep van dit inmiddels befaamde fit- lesscentruin ook niet zoeken. Die eft men veeleer onder al diege- len die ongeacht hun leeftijd een dimensie willen toevoegen aan de g| een ontspannen sfeer en op har- monieuze wijze. De Romeinse schrijver Decimus Invi ng nalus formuleerde in het begin van onze 5 jaartelling het begrip 'mens sana in cor- gore sano', een gezonde geest in een ge- zond lichaam. En dat werd in de prak- g tijk het motto van het fitnessinstituut 03 Fysio Vita. Terecht, zoals velen hebben O -Jrvaren die groepsgewijs het bewe- 1 gsprogramma van Elsa van de Geer in haar studio hebben gevolgd. Bijzon- Ier hierbij is dat het programma wordt icgeleid door een computer die de vor- jeringen registreert en toewerkt op het [estelde doel, zoals het efficiënt en ef- ktief genezen van blessures, de na- 'eeën van operaties en rugklachten. Een andere categorie vond baat bij een specialiteit van Elsa van de Geer: het behandelen van littekens en brandwon den, waardoor deze een minder onaan genaam aanzien krijgen. Het geheim van deze therapie, die zeer intensief is, ligt in het stimuleren 'van een betere doorbloeding. Dat levert vaak prima resultaten op waardoor, zo blijkt in de praktijk, plastisch-chirurgische ingre pen kunnen worden voorkomen. Vanuit de filosofie 'een gezonde geest in een gezond lichaam' hecht Fysio Vita er zeer aan dat iedere bezoeker zich 'lekker in z'n vel voelt zitten'. Daartoe werd enige tijd geleden een zonnebank geïnstalleerd, waarbij het verantwoord omgaan met zonnebanken centraal staat. Helemaal nieuw bij Fysio Vita is 'Vision 2000', een veelzijdige magnetische ge neeswijze, die uniek is in Soest en Baarn en waarmee opvallende resultaten wor den geboekt. Het principe van Vision 2o00 is gebaseerd op het herstellen van het natuurlijke evenwicht in de energie verhouding van het menselijk lichaam. Door stress, verkeerde voeding en te korten aan vitaminen en mineralen ra ken bepaalde functies in het menselijk lichaam geblokkeerd en moet te veel energie vöor het herstel worden geïn vesteerd. Daardoor ontstaan tekorten die de kwaliteit van het leven nadelig beïnvloeden. Vision 2000 herstelt de energiebalans door middel van een elektromagneti sche therapie, die ondersteund wordt door het toedienen van specifieke mi neralen en vitaminen en door homeo- patische middelen die een noodzakelij ke rol vervullen bij het ontgiften van het menselijk lichaam, waardoor de ener giebalans wordt hersteld en alle energie constructief kan worden benut. Behal ve dat de ervaring leert dat Vision 2000 bijdraagt tot een betere kwaliteit van het leven in het algemeen, kunnen ook talrijke konkrete klachten via deze me thode worden verholpen. Vision 2000 is uniek in Soest en omstre ken en zal met een toelichtende lezing worden geïntroduceerd op 17 septem ber, tijdens de open dag in de studio Fy sio Vita, Middel wijkstraat 29, tel. 25860. De lezing begint om 13.00 uur. De open dag is van 11.00 tot ca. 16.00 uur. Naast dit alles is er nu ook een schoon heidssalon binnen het Fysio Vita-ge- beuren. Deze salon draagt de naam 'Clair Matin' en kan prat gaan op.volle digheid, degelijkheid en betaalbaarheid - een standaardbehandeling a f 59,-! is 'all-in' dus mét een peeling, mét het eventueel verven van wimpers en wenkbrauwen, mét harsen etc. Door de ervaren specialiste zal op een aangena me wijze gewerkt worden aan de ver zorging van de huid. Zonder pretenties - wonderen verrich ten zoals het doen 'verdwijnen' van rim pels behoren niet tot de mogelijkheden - maar de juiste behandeling voor de juiste huid, samen werken aan resultaat, het ontspannen gevoel en de persoon lijke aandacht maakt een bezoek zeer de moeite waard. Drempelvrees is hier zeker niet nodig. Fysio Vita en Clair Matin: de moeite waard om te ontdek ken! Wie niet in de gelegenheid is de open dag op 17 september mee te maken, maar toch graag wat meer informatie wensen, kan bellen: Fysio Vita: tel. 25860; Clair Matin: tel: 29649. el. 12527 el. 21987 el. 19546 ammaboekje i activiteiten geren en vol- idig 'Handig buurthuis De '0, buurthuis 11, of bij De 15. weer van de na is zo om- n op te noe- wordt ge- orkshops en enersenvol- j in start gaan. deelnemen. rtrekken de chting Was- iming Duin- lan en ben je •m dan even d je aan. De n (incl. ver- jongerenin- ig van 19.30 van wie je gt- vrijdag van zoeken. Op n gedraaid, tballen, t.v. entree be- het begint maand zet- op met een 7er is er een feest begint "aagt 4 gul- Automatisch bepalen van de glassterkte. Het bekende oogmeten tussen beter en slechter zien. Voor het juiste evenwicht. Het bepalen van de juiste leessterkte. Een meting door een non-contact tonometer. Door een luchtstootje wordt de oogdruk gevoelloos gemeten. Maak gebruik van deze GRATIS oogmeetservice. Bel of kom lanas voor een afspraak, telefoon 1 38 59. BRILLEN - OOGMETING - CONTACTLENZEN Optometrist O.V. - Contactlensspecialist A.N.V.C. BURG. GROTHESTRAAT10 - 3761 CM SOESTDIJK - TELEFOON 02155 - 1 38 59 's Maandags gesloten Een fraaie poster, niet de bekende "kinderkopjes" uit zo'n beetje alle windstreken en de tekst: "Harte lijk dank voor jullie inzet". Dat is de blijvende herinnering die Syllie Hair heeft verdiend met de kin- derknipactie in mei j.1. De bekende kapsalon aan de Soester bergsestraat stond op zaterdag 14 mei helemaal in het teken van Unicef. Sylvia van Welzenis en haar medewerksters hadden die dag hun handen vol aan de ongeveer 50 kinderen die zich lieten knippen zonder daarvoor te hoeven be talen, althans niet aan de kapsalon. Wel konden ze - of liever: hun ouders - een bedrag storten in de speciale bus voor het kinderfonds van de Verenigde Na ties. Mevrouw Rademaker van Unicef (l) eh Sylvia van Welzenis van Syllie Hair. Sylvia was na een tv-uitzending over de problemen in o.a. Joegoslavië spontaan op het idee gekomen om iets te doen voor de kinderen die, waar ook ter we reld, altijd de eerste slachtoffers van rampen en oorlogen lijken te worden. Er werd kontakt gezocht met het Uni- cef-kantoor in Den Haag, waar men het een prima idee vond. De actie leverde uiteindelijk het mooie bedrag van 1200 gulden op en RTL-4 maakten opnamen in de kapsalon, die later op de televisie werden uitgezonden. Namens Unicef kwam mevrouw Rade maker, plaatselijk kontaktpersoon van het kinderfonds in Soest, de ingelijste poster aan Syllie Hair overhandigen. Foto: Goos van der Wilt. Niet alleen een forse uitbreiding van het oppervlak, maar ook een veel moderner, overzichtelijker en gewoon veel mooiere winkel. Dat is wat de firma Schoemaker, nu nog aan de Van Weedestraat, voor ogen staat in het nieuwe winkel pand, dat inmiddels verrijst op de hoek van de Burgemeester Gro- thestraat en de Anna Paulowna laan. Hoe de schier eeuwigdurende discussie over het winkelcentrum in Soestdijk ook gaat uitvallen, vast staat dat Schoe maker daarmee een van de grote "trek kers" blijft. Het nieuwe pand moet on geveer eind maart klaar zijn en als alles voorspoedig verloopt mag de feestelij ke opening omstreeks eind april ver wacht worden. De nieuwe winkel wordt opgezet vol gens een bijzondere formule, die voor een zaak als Schoemaker speciaal uitge vonden lijkt te zijn: "shops in a shop", waarmee wordt aangegeven dat in de zaak als het ware verschillende winkels worden ondergebracht, elk met hun ei gen "gezicht", maar toch één geheel vormend. Het voordeel is dat de klant in één oogopslag weet waar hij moet zijn en niet "verdwaalt" bij de andere afde lingen. Dat past helemaal bij de service gerichtheid van de firma Schoemaker, die van de persoonlijke aandacht voor de klant haar handelsmerk heeft ge maakt. Het nieuwe pand krijgt een totale op pervlakte van maar liefst meer dan 850 vierkante meter (ter vergelijking: nu 300 meter), verdeeld over twee verdie pingen, want ook het souterrain wordt erbij betrokken. De zaak komt daarmee in een aanzienlijk ruimer jasje te zitten. Op de begane grond telt de winkel straks zo'n 550 meter oppervlakte en het souterrain biedt plaats aan nog eens 100 meter, plus* 200 vierkante meter magazijn (aan de Van Weedestraat is dat momenteel 150 meter). De "shops in a shop" omvatten een rui me opsomming van de diverse terrei nen waarop Schoemaker zich beweegt: de B. O-shop en de onderdelenwin- kel (die overigens ook aan de Van Wee destraat min of meer fysiek gescheiden zijn van de rest van de zaak), maar ook beeld- en geluid ("bruingoed", een beetje oneerbiedig gezegd), dus televi sie, radio, video etc.; het "witgoed": wasmachines, koelkasten, diepvriezers etc.; de telefoon win kei; de afdeling "personal care" (van zonnebanken tot ladyshaves en andere zaken voor de persoonlijke verzorging) en tenslotte - zeker niet onbelangrijk - de afdeling "klein huishoudelijk", met al die mo derne apparaten die het huiselijk leven zoveel comfortabeler maken. Het aantal medewerkers blijft gelijk: dat zijn er momenteel tien, plus nog eens acht in de technische dienst. Par keren wordt bij de nieuwe winkel geen Directeur Herman Schoemaker in de bouwput van het nieuwe winkelpand. probleem. Op eigen terrein krijgt Schoemaker de beschikking over tien parkeerplaatsen. De vier appartemen ten die boven de winkel gebouwd wor den krijgen elk een garage, dus bewo ners en bezoekers zitten elkaar ook niet in de weg. Directeur Herman Schoemaker is bij zonder ingenomen met de nieuwe stek, waar het bedrijf volgend jaar "neer strijkt" na sinds 1945 (inderdaad: een halve eeuw geleden) aan de Van Wee destraat gevestigd te zijn geweest. Voor de komst van Schoemaker - in de per soon van oprichter Herman Schoema ker Senior - was de meubelzaak van de firma Veenendaal er gevestigd, zoals oudere Soesters ongetwijfeld nog we ten. In tegenstelling tot allerlei geruchten is over de bestemming van de panden aan de Van Weedestraat nog niets bekend. "Dat het verkocht gaat worden staat wel vast," aldus directeur Herman Schoemaker, "maar we zijn nog volop in onderhandeling en definitief is er nog niets. Zoals het er nu uitziet zal het ver moedelijk neerkomen op sloop van het grootste deel van de bestaande bebou wing, waarbij de panden waarin de B O-shop en de onderdelen winkel zijn ondergebracht blijven staan." 20 jaar persoonlijke aandacht voor elke Rademakerstraat 24, Soesterberg, tel. 03463-52213/52590 Inschrijven van •maandag t/m vrijdag van 19.00-21.00 uur of vraag geheel vrijblijvend de folder aan.

Soester Courant | 1994 | | pagina 13