Dorpshuis ziet terug op geslaagd feest 'DE SPITSHEUVEL' Kerken en de oecumene Soester(bergse) Courant: 1000 abonnees APK KEURINGSSTATION St/llie's Op/ckStyling, vee! volume maar tOCh geen permanent Kapsalon Syllie Hair De ongekende klasse van Barbecue-Restaurant /elkom, nieuwe bewoners ApoIIo Oranje Comité kan rekenen op grote medewerking clubs Agenda Kerkdiensten Medische dienst Burgerlijke^stanc^ Ilulpverlemn^^J Automobielbedrijf F.A. Tammer Ons Kent Ons Helpen op basis van naastenliefde Rob Brouwer Skishow en Open dagen op skibaan aan de Kerklaan WOENSDAG 14 SEPTEMBER 1994 Reischeque en bloemen voor Mariska v.d. Mey SMIT/ Collecte voor kankerbestrij ding v. GRONINGEN Aquarellen in De Tuin Het Dorpshuis kan terug zien op een groots 25-jarig jubileum. Meer dan honderd mensen waren maan dag 5 september getuige van een ■odeshow van Modehuis de Kor te. Naast uiteraard veel dames, waren ook enkele heren op dit ge beuren afgekomen. Gezien de op merkingen en het applaus was men jfenthousiast. Het gezellige geroezemoes werd afge lost met vele ooohs als men iets bijzon ders zag of men herkende een bekende fflbrpsgenoot in de modeshow. Tijdens de pauze kon men genieten van de schone kunst der dans vertolkt door en kele dansparen van Dansschool Rel- lum. Onder hen het Nederlands kam pioen danspaar in de Latijns-Ameri kaanse dansen. Zij gaven een voortref felijke show van hun kunnen. Dinsdagavond 6 september stond in het teken van het Jeugdtafeltennistoer- nooi. Achttien jongelui wilden de batjes wel eens in de hand nemen. Na een in deling in drie poules van zes personen Berd er onder aanmoediging van vele ouders stevig gevochten voor de prij zen. In poule 1 werd Barrie Emmein pummcr 1, 2 werd Justin Huisman en •tiderde Edwin Landsheer. Poule 2 en 3 werden samengetrokken en daaruit kwam Peter van der Berg als eerste, «weede werd Edwin van Doezelaar en derde Rachid Yatim. De prijzen be stonden uit bekers en vaantjes ter be schikking gesteld door het bestuur van het Dorpshuis. Woensdagmiddag 7 september toon den bewoners Sterrcnberg hun kunnen i creativiteit en schilderwerk. Diverse ffoorwerpen van hout, ijzer en papier yerden getoond en door hen uitgelegd Jjp welke wijze zij die hadden vervaar digd. 's Avonds stonden slechts vier van afgesproken acht teams klaar voor volleybalwedstrijd. Enkele sport ploegen waren zo onsportief om vlak poor de aanvang af te zeggen vanwege voetbalwedstrijd Luxemburg-Ne- Fderland. Twee AGAVS-teams werden perste en tweede, Make it up werd der en het Oranje Comité vierde. Een kezonde sport waarin men onderling p/eel plezier had. )onderdag 8 september was kort maar krachtig in de volksloop. Circa 35 deel nemers waren voor de 10 kilomcter- jloop gekomen. De eerste voorzitter van iet Dorpshuis loste om 19.00 uur het Startschot en binnen een uur waren ze terug. De eerste twee heren waren Jaap van der Berg en Christiaan Gijten- beek, beiden uit Soest en de eerste twee dames waren Bea Beyer uit Soest en Marijke Swank uit Soesterberg. Rug nummers werden in de verloting be trokken en zo kon men naar huis gaan met een taart of een bos bloemen, voor elk wat wils. Vrijdag 9 september werd 's avonds om 7 uur begonnen met de Informatie markt. Ruim 20 stands van verenigin gen of instellingen kon men bekijken en werd men van relevante informatie voorzien. Bij de stand van de St. Vrien den van het Vliegdorp was het om 8 uur even dringen toen de voorzitter van de ze stichting, dhr. van Epen, de prijzen uitreikte van de op Roefeldag gehou den ballonnenrace. De prijzen werden gratis beschikbaar gesteld door Rema- Toptop in Veenendaal. Vanaf half tien had de kersverse band Occasion het voor het zeggen en met een duidelijk swingend geluid uit de jaren zestig werd ook deze feestdag waardig besloten. Zaterdag 10 september was het al weer vroeg dag in het Dorpshuis. Alles draai de om de klaveijasmarathon die tot 's avonds 7 uur duurde. De inwendige mens werd versterkt met onder andere heerlijke snert. Ondanks de soms drei gende bewolking waren er ook nog en kelen die aan de fietspuzzeltocht deel namen met als sluitstuk de grandioze Dineren in ons a-ia-carte restaurant, overdekt barbecuen, daarvoor kunt u vanzelfsprekend bij ons terecht. Maar wilt u eens iets anders, maak aan op een zonnige dag kennis met onze nieuwste specialiteit: glasgrillen op het terras! Wij zijn geopend: Maandag t/m vrijdag 07.30 - 23,00 uur. Zondag vanaf 16.00 uur. Zaterdag vanaf 17.00 uur. Utrechtseweg 254 - Amersfoort (nabij Stichtse rotonde) Tel. 033-615631 n de afgelopen maanden is de wijk Apollo inhoudelijk nogal gewij zigd. Nagenoeg alle Amerikaanse gezinnen zijn vertrokken en daar voor in plaats kwamen dorpsgeno ten die verhuisden, maar ook van buiten Soesterberg. In het bijzon der aan hen een hartelijk welkom in dit vliegdorp: Vandaag krijgt u voor het eerst de Soes ter Courant en u leest nu de Soester- bergse Courant. Deze twee-eenheid kunt u elke woensdag in de bus ver wachten indien u zich hierop abon neert. Voor slechts dertien gulden per half jaar ontvangt u wekelijks het plaat selijk en gemeentelijk nieuws. Het enige dat u moet doen is uw naam en adres opgeven via tel. 02155-14152. De krant verschijnt elke woensdag bii haar abonnees en één keer in de maand is het een huis-aan-huis blad, met daar in opgenomen het gemeentelijk blad Op 't Hoogt. Het Soesterbergse nieuws wordt door een vutter als vrijwilligers werk verzameld, op schrift gesteld en zo mogelijk van foto's voorzien. Wilt u meer van hem weten, dan staat zijn naam en adres in de rechterbovenhoek van deze pagina. Heeft u nieuws voor de krant, dan kunt u ook bij hem te recht. Voor het plaatsen van adverten ties kan men kontakt opnemen met het kantoor: telefoon 02155-14152. Vervolgens even de Soesterbergse Courant inhoudelijk. Deze keer staan alle verenigingen, commissies en clubs enz. vermeld met hun vaste tijd en plaats van optreden. Dat wordt eenma lig geplaatst, met andere woorden: even uitknippen en bewaren. In de agenda rechtsonder worden alle andere zaken genoemd. Opgave van agendapunten gaarne aan de correspondent (zie rechtsboven!. Wil men meer weten over plaatselijke verenigingen enz, dan is een bezoek aan het Dorpshuis ge wenst. Daar kan men alle relevante in formatie verschaffen. De Soesterbergse Courant bestaat sinds vorig jaar 15 september, dus het is pas een ukkie van één jaar. De redaktie van de Soester Courant en de correspon dent van de Soesterbergse Courant wensen u een goed verblijf toe in uw nieuwe woonplaats en graag tot de vol gende week woensdag. kinderkermis van St. Jeugdwerk. De drie beheerders van het Dorpshuis keken elkaar daarna vermoeid maar voldaan aan. Zij waren geslaagd in hun voornemen om een groots 25-jarig Dorpshuisjubileum uit te voeren. Eén en andermaal had het Oranje Co mité een oproep gedaan bij verenigin gen en soortgelijke instellingen, met de vraag hen te steunen in de feest- week van 1995. Donderdagavond 8 september waren 18 verenigingen in het Dienstencentrum van De Drie Ei ken aanwezig en allen deelden mede dat zij aan de oproep gehoor wilden geven. Daarop rolde een stroom van aktivitei- ten en mogelijkheden over de tafel waarvan voorzitter van het Oranje Co mité Wim Koevoets, even stil werd. Daarbij opgeteld de zeven verenigingen die niet aanwezig konden zijn en reeds eerder hun wijze van deelneming be kend hadden gemaakt, bracht een to taal van 25 ondersteunende verenigin gen. Het Oranje Comité gaat al deze ak tiviteiten in een duidelijk program ver werken waarop een vervolgbespreking zal plaatsvinden op donderdag 17 no vember te 20.30 uur in het Diensten centrum van De Drie Eiken. In die ver gadering wordt een indeling per dag ge maakt aangevuld met de technische on dersteuning. Verenigingen die nog niet gereageerd hebben kunnen dat voor 17 november doen via het adres Van Maarenplein 1 onder opgaaf van door haar te organiseren aktiviteiten. Zeker is dat Soesterberg van zaterdag 29 april tot en met zaterdag 6 mei 1995 het be vrijdingsfeest 1945-1995 luid en duide lijk zal vieren. Zaterdag 17 september Ski-Show, Sportpark Kerklaan 14.00 Relatietennistoernooi LTV 15.30 KVO 1 - Spirit 1, KVO-terrein Zondag 18 september 10.00 Bedrijfstennistoernooi LTV 10.30 Jubileum zuster Marie-Anne Dinsdag 20 september 14.00 Videofilm, Drie Eiken 19.30 Grabbelavond LTV Opgaven voor de agenda: Van Maarenplein 1. Zondag 18 september ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 gemengd koor; 40-jarig kloosteijubileum zr. Marie-Anne van Erven Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da gelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. NED. HERVORMDE GEMEENTE De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 zie geref kerk GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 drs. 'L.R. Krol, Soest STERRENBERG 'De Lichtpunt', Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra; H.A. Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: P. Creutzberg, Dorpsplein 10, tel. 51700. Tandarts Spreekuren 13y00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts HJ.M. Tonino en P.B.E. Tonino- van Schieveen, Kampweg 50, tel. '52467, weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordap paraat wie er dienst heeft. GEBOREN 4 september: Tom, zoon van Helga en Karei Bekker, Plesmanstraat 31 6 september: Daniëlle, dochter van Rob en Yvonne Janssen-Helmhout, Mercury 81. GEHUWD 9 september: Bas Weusten en Esther Schoots, Morane 6. OVERLEDEN 3 september; Greet Brandes-Raven- horst (82).8 september: Annie Stoker (69), Rademakerstraat 7; Opgaven: Van Maarenplein 1. Hulp Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 51789, b.g.g. 51658 of 51437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06-8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappe lijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103 (geref. kerk), tel. 52606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Dorpsplein 17A, tel. 51555; werkda gen 12.00-13.00 uur, elke donderdag 19.00-21.00 uur; overige tijden: tel. 02155-19444; alarmnummer: 06-11. Grof vuil Tel. 02155-93666. Klaar terwijl u wacht Herkeuring gratis Bij 10.000 km beurt APK gratis 20 uitstekende occasions Reparatie en onderhoud alle merken auto's. Ook lichte bedrijfswagens. SCHADE-REPARATIES +SPUITEN LASWERK Postweg 58 (ind. terrein) Soesterberg, tel. 03463-53381 Geopend: 08.00-18.00 uur Vrijdagavond koopavond Zaterdag geopend van 09.00-16.00 uur. De kerken één keer per jaar sa men; 'oikoumene'. Na de zomer is er een start van de scholen en ook van de kerken: Een begin maken met het nieuwe sei zoenwerk. Om dat goed in te lui den is er samenwerking nodig tus sen kerken, ook wel oecumene ge noemd. Zondag 11 september was dat te zien in de Parochiekerk van de Heilige Carolus Borromeus aan de Rademakerstraat. Slechts één keer per jaar samen kerk te willen zijn, blijkt voor anderen nog te veel. Zo werd er om 10.00 uur een kerkdienst in de Hoeksteen gehouden, een litteken op het plaatselijke oecume ne. Toch zaten gelovigen van de drie plaatselijke kerken in die ene kerk en hadden als thema: zorg hebben voor el kaar. Pastor Ypma opende met zijn be kende warme stem dit toch uniek sa menzijn. Zijn welkom aan allen was voelbaar en zo werd het een feestelijke kerkdienst. Ds. Van Marion had als ba sis voor de overweging gekozen Lucas 5 17-26, waarin duidelijk de zorg voor elkaar naar voren kwam. Ze herkende de verlamden binnen de kerken vanwe ge ziekte, eenzaarrtheid, verdriet, span ningen enz. Met daar tegenover de be tweters en hun harde adviezen. Zij die menen het alleenrecht op Christus te hebben. Zij die bepalen wat de kerk moet zijn en daardoor geen ruimte laten aan de andere. Het gevolg: geen kerk bezoek meer, ze zoeken het maar uit. Jongeren die juist daarom afhaken. Moet dan eerst de eigen kerk afgebro ken worden om tot de echte kerk te ko men? Laten wij elkaar inspireren in zorg voor elkaar hebben, en met deze woorden besloot zij de overweging. Na de dienst werd gebruik gemaakt nader met elkaar van gedachten te wisselen onder het genot van koffie of thee. Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (03463) 51252. Klachten bezorging C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (02155) 21841 Een wekelijkse column van of over een min of meer bekende Soesterberger. Deze week: Frank den Ouden, Ples manstraat 1. In het vroegere politiebu reau op het adres Plesmanstraat nr. 1 zijn gevestigd een pedicure, een natuur geneeskundige en een magnetiseur. Voorbijgangers werpen een vage blik op de drie bordjes aan de muur. Pedicu ren is bekend, natuurgeneeskunde wordt iets moeilijker, maar magneti seur? En omdat dit voor velen onbe kend is wandelt de gemiddelde Neder lander aan dit stuk welzijn voorbij. Aan mijn lijf geen gedoe van magnetisme en weet ik veel. Op de vraag wat een mag netiseur is, zei onlangs iemand: 'Moetje effe luistere, al die ismen zijn puur psy chisch en dat is voor mij als nuchtere Hollander allemaal flauwekul. Als ik pijn heb neem ik een asperientje en ver der geen vreemde toestanden aan mijn tijf. Zo denken velen over een stuk genees kunde dat magnetisme heet en verricht wordt dooreen magnetiseur. Frank den Ouden is een magnetiseur en heeft zijn praktijk in de vroegere garage van het voormalig politiebureau. Is hij zo'n fi guur die als het ware dwars door je heen kan kijken en direkt bij binnenkomst al ziet wat er aan de hand is? Een brede lach komt op zijn gezicht als hij deze opmerking hoort. Den Ouden: 'Magnetisme is een verscholen kracht die elk mens bezit. Bij de één komt dat sterker naar voren dan bij de ander. Ik ontdekte het bij mijzelf toen ik 22 was, door mijn hand op iemands hoofd te leggen die hoofdpijn had. Je kunt dat zien als een bijzondere gave, die al dui zenden jaren oud is. Vroeger werd dat in de sfeer van de wonderdoenerij ge trokken en was het met veel wazigheid omringd. Nu is dat nuchter en puur. Zo is bijvoorbeeld iemand heel goed in een bepaalde sport, schilderkunst of noem maar op. Dat is ook een gave en als je je daarin verder traint kun je tot enorme prestaties komen. Zo is dat ook met mij gegaan. Toen ik wist dat ik die gave bezat, heb ik dit door veel studie en oefening groter en sterker gemaakt. Daar zit geen enkele geheim zinnigheid in, het is alleen het weghalen van pijn, spanning, stress of welke ver storing in het menselijk lichaam ook, door middel van energie. Magnetisme werkt altijd positief en kan nooit nega tief zijn. Ik krijg bijvoorbeeld mensen die in de reguliere geneeskunst niet ver der geholpen kunnen worden.' Kan men met een klacht direkt bij Frank den Ouden aankloppen om hulp? Nee, altijd eerst via de huisarts voor het vaststellen van de juiste diag nose. Is hij een concurrent van de regu liere artsen? Nee, deze verwijzen hun patiënten zelfs naar hem, hoewel nog veel huisartsen argwanend zijn. Hoe begint een behandeling bij Den Ouden? Telefonisch kan men informa tie verkrijgen of een afspraak maken. Daarna volgt het gesprek met wat er aan de hand is, welke therapie gebezigd moet worden, waarna een behandeling begint. Na twee keer moet een duidelij ke verbetering zichtbaar en/of voelbaar zijn. Per consult van ongeveer één uur wordt f 50,— betaald en no cure is no pay, maar dat is nog maar zelden voor gekomen, aldus Den Ouden. Voor welke klachten kan men bij hem terecht? Deze zijn velerlei, zoals ver moeidheid, stress, overspannenheid, (langdurig) verdriet, angsten, onzeker heid, hyperventilatie, alle vormen van hoofdpijn, spierklachten,verstoppin gen of diarree, voedselstoornissen, ec zemen, ouderdomsklachten, ontstekin gen of gewoon voor pure ontspanning. Dan een moeilijke vraag, zijn kanker patiënten bij hem welkom? Via de huis arts of specialist is bekend welke vorm van kanker zich voordoet. Bepaalde vormen van kanker vallen onder de mo gelijkheid van herstel. Deze geneeswij ze, magnetisme, is gebaseerd op de ei gen kracht van de magnetiseur. Elke behandeling kost veel kracht. Den Ou den beaamt dit, de pijn wordt van de pa tiënt overgenomen. De ene keer is dat veel sterker dan de andere keer en daar door heeft hij tijd nodig om bij te ko men, zichzelf te worden. Dat duurt on geveer tien minuten. Den Ouden: 'Per dag kan ik maximaal zeven patiënten helpen. Doe ik meer, dan gaat dat ten koste van mijn eigen gezondheid'. Waarom doet hij dit zware en ook ver antwoordelijke werk? 'Mag ik het mis schien overdreven stellen? Uit naasten liefde, de andere mens helpen.' Dat klinkt in de richting van het christelijk geloof. 'Dat is ook mijn basis waarom ik dit doe en dat ik dit kan doen. Daarom geloof ik ook niet in gemagnetiseerde kettingen of water of meer van zulke dingen. Om die reden vraag ik ook niet meer dan f 50,- per behandeling. Dat is voor een behandeling van een uur vrij weinig, maar ik verlang niet meer. Soms doe ik het zelfs gratis. Ook mijn werk valt onder het beroepsgeheim, dat is en blijft een zaak tussen de patiënt en mij. Ik kan mij best voorstellen dat mensen hier vreemd tegenaan kijken. Maar ve len hebben de weg met succes naar mijn praktijk gevonden.' Het is weer eens een bewijs dat er meer is tussen hemel en aarde dan wij den ken. Elke dag kan men hem tussen 09.00 en 21.00 bellen via telefoon 02155-22502. Dan zal het antwoord zijn: U spreekt met In restaurant De Tuin kan men aquarel len bekijken en ook kopen van de in Soest woonachtige Gerda Margreet van Hussen. De collectie bestaat in hoofd zaak uit bloemen en vlinders. Gerda van Hussen begon haar kunstop leiding bij Academie Artibus in Utrecht en ontwikkelde in de loop der tijd een eigen stijl, waarbij zij later de fijne van het vak leerde van de bekende aquarel list Hans van Horck. Zij exposeerde in middels met haar bloemen en vlinders met succes in Noord wij kerhout en Maartensdijk. Haar kracht is de combi natie van kleuren met haar gevoel voor details, zonder aan de hoofdlijnen van het motief voorbij te gaan. Eén van haar specialismen is het maken van aquarel len van huizen, waarbij in overleg met de opdrachtgever accenten worden ge legd, waardoor een collage ontstaat van vloeiend in elkaar overlopende details waarbij de meest geliefde gevel een pro minente plaats inneemt. 'Onder de No telaar' is de naam van haar atelier in Soestdijk aan de Nassaulaan 22, waar men te allen tijde welkom is. WIJNHANDEL SLIJTERIJ HOOGHOUDT DUBBELE GRAANJENEVER per liter faV/i VIEUX DUJARDIN -)«% per liter wL WHISKY ANGUSMCKAY <1Q95 40%, per fles I O CÓTES DU RHÓNE PONT D'AVIGNON O O00 per fles 6,50 doos a 6 flessen J Ja GEN. WINKELMANSTRAAT 37 SOESTERBERG TELEFOON 03463 53439 In het kader van de Nationale Skisport Week worden op de kunstskibaan te Soesterberg het komend weekend veel aktiviteiten georganiseerd. Zaterdagen zondag kunnen belangstellenden die eens kennis willen maken met de ski- sport een proefles volgen tegen een ge reduceerd tarief van tien gulden. Onder deskundige leiding van gediplo meerde skileraren krijgt men een uur skiles, inclusief het gebruik van skima teriaal. Ook gevorderde skiërs zijn wel kom. Zij kunnen vooral ervaren hoe men skitechnieken kan oefenen en ver beteren om een veilige skivakantie te gemoet te gaan. Zaterdag 17 september a.s. wordt er verder informatie gegeven over nieuwe en zeer populaire skigebie den ia Amerika. Beroemde skigebie den in de staat Colorado worden gepre senteerd. De aanvang hiervan is 11.00 uur tot in de namiddag. Aanstaande zondag 18 september zal naast de proeflessen om 15.00 uur een unieke skishow worden gehouden waarbij ski technieken en spektaculaire afdalingen door een show-team worden getoond. Ook sfeervolle Tiroler-live-muziek is aanwezig zodat het de moeite waard is om een bezoek aan het skicentrum te brengen. Voor inlichtingen en aanmel dingen voor proeflessen kan men bellen tel. 03463-52674. OESTERBERGSE OURANT Een klein feestje: De Soester Cou rant Jbereikte vorige week in Soes terberg een bijzondere mijlpaal. Mariska van der Mey (Apollo 116) bleek in de administratie precies de 1000e inwoner van Soesterberg te zijn die zich als abonnee van de krant - met daarin opgenomen de Soesterbergse Courant - liet in schrijven. Het is nauwelijks een jaar geleden dat de directie van de Soester Courant be sloot gehoor te geven aan de dringende verzoeken uit Soesterberg om de nieuwsvoorziening in (en uit) het vlieg dorp ter hand te nemen: de Soester bergse Courant werd geboren en is sindsdien een vaste wekelijkse en ver trouwde verschijning geworden. De voorspoedige groei van de "Soester bergse Courant" is niet in de laatste plaats te danken aan de inzet van cor respondent Piet Taai, die onvermoei baar en onnavolgbaar alle nieuwtjes van het dorp wist op te diepen en zich bo vendien bewees als het eenpersoon s-promotieteam van de krant. Met plezier kon Soester Courant-direc teur Paul Smit vrijdagmiddag de che que voor een weekendje-uit van reisbu reau Gerth overhandigen aan Mariska van der Mey, die onlangs met haar vriend in een van de voormalige "Ame rikaanse" Apollo-woningen kwam wo nen. Geïnteresseerd in haar nieuwe woonomgeving - ze woonde in Zeist - meldde ze zich spontaan aan als abon nee van de Soester Courant, omdat ze daarin de wekelijkse Soesterbergse Courant aantrof. Dat ze de 1000e abonnee zou zijn kon ze natuurlijk niet bevroeden, en ze was dan ook blij ver rast met het geschenk en de bloemen, die haar door Piet Taai werden over handigd. Soester Courant-directeur Paul Smit (l.) overhandigde Mariska v.d. Mey een reischeque voor het 1000e Soesterberg se abonnement. De bloemen werden aangeboden door correspondent Piet Taai. Autorijschool In deze week (van 12 tot 17 september) vindt de jaarlijkse collecte voor de kan kerbestrijding plaats. Ongeveer 30 col lectanten gaan, met de bekende bus, al le huizen in Soesterberg langs. Wilt u deze mensen, die geheel op vrijwillige basis dat werk doen, zoveel mogelijk behulpzaam zijn door het collectezakje alvast klaar te leggen. Sommigen zullen zich misschien afvragen: wordt ons geld wel goed besteed, blijft er niet veel aan de 'strijkstok' hangen. Ruim 85% van de opbrengst wordt direct besteed aan het doel waarvoor het gegeven wordt, n.1. de kankerbestrijding. Dat is een hoog percentage voor een organisatie als de Nederlandse Kankerbestrijding. Dit kan alleen doordat het meeste werk door vrijwilligers wordt gedaan. Het is ook dit jaar weer gelukt om voldoende collectanten te krijgen. Stel ze niet te leur en laat de collecte nog meer op brengen dan het vorig jaar. Niet dat dat het doel is, maar de kanker wroet door. Daarom moeten wij haar bestrijden met alle middelen, en mogelijkheden. De Nederlandse Kankerbestrijding rekent ook dit jaar weer op uw gift. Bij voor baat alvast hartelijk dank. De correspondent voor Soesterberg H. ter Meer Van Maarenplein 16 tel. 51531. 10 Rijlessen (auto) 425.00 Losse les (auto) 45.00 Rijles motor 47.50 ook automaat (auto) Dag- en avondschool Theoriecursus start op 21 september om 19.30 uur. Theorie- theorie cursus examenkaart f140,- De cursus wordt gegeven in eigen leslokaal. Kampweg 96, Soesterberg Tel. 03463-5 23 15/5 22 72 b.g.g. 5 20 88/5 15 04 autotelefoon 06 - 52 87 88 59

Soester Courant | 1994 | | pagina 15