Karaktervol SEC draait rollen om vvz Soest revancheert zich enigszins Hockeyers laten zich niet intimideren door Overbos Beurs voor SEC gunstiger Punt voor wisselvallig DYS Ereplaatsen voor Pijnenburg 1 Ruud Maas eindelijk tevreden over inzet van spelers D/a co/or, kleuring, wél vee! glans, n/eP def/n/rief Soesters krijgen loon naar werken en verliezen van Loosdrecht: 1-2 WOENSDAG 14 SEPTEMBER 1994 SOESTER COURANT PAGINA 17 VOETBAL Dames MHC Soest verliezen van Voor daan Groenwitten sluiten weer punt hoger af Firtina'93 bereikt ook tweede bekerronde ZA ALV OETB AL Inzet Hees laat te wensen over Overwicht na rust leidt tot gelijkspel: 1-1 Mark Hilberts vierde in halve marathon ATLETIEK Biathlonwedstrijd bosbad De Vuursche ATLETIEK Geroutineerd Viko deelt tik uit aan Eemvogels: 18-5 Van den Heuvel laat weinig pins staan John Hibbel wint V eenkampbeker VOETBAL zaterdag «s» I J In de aanvangsfase van vorig seizoen verspeelde SEC aan de Bosstraat- West een 2-0-voorsprong tegen Rivierwijkers. Het werd toen 2-4 in het voordeel van de Utrechters. In de eerste ontmoeting tussen beide degra danten draaide SEC zondag de rollen om. Binnen tien minuten leidde Ri vierwijkers met 0-2, maar na negentig minuten hadden de Soesters de eerste twee punten binnen: 5-2. Nog meer waarde hechtte trainer Ruud Maas aan de instelling van zijn spelers. zondag De trainer had vorige week in een ge sprek het probleem met Ramon Heij- nen uit de wereld geholpen. Maas haal- dehem tegen Stichtse Boys uit het veld, omdat de spits commentaar op hem le verde. SEC speelde de wedstrijd toen met tien man uit. "Dat is uitgesproken. Ik heb hem verteld dat hij lekker moet voetballen en niet moet zeuren." Heij- nen deed wat Maas van hem verlangde en zou bovendien tweemaal scoren. SEC had het geluk dat de achterstand binnen zes minuten werd verkleind tot 1-2. Dennis Brons, die zich een week eerder als wisselspeler een basisplaats had afgedwongen, tekende voor de treffer die het sein was voor de omme zwaai in de wedstrijd. Peter de Jong, eveneens gepromoveerd van reserve tot vaste keus, stond cen traal op het middenveld en zal daar zon dag weer staan. Maas was bijzonder te spreken over De Jong, zowel in verde digend als aanvallend opzicht. "Hij speelde een goede partij, verdedigde steeds mee en sloot goed aan." Jeffrey Dorresteijn, evenals De Jong vorig jaar van Hees gekomen, stond aan de basis van de gelijkmaker. Hij legde de bal breed op Heijen die zich ditmaal wel raad wist in de kansrijke situatie. Na de rust zorgde 'Witte' voor 3-2. Hij ver zilverde een hoekschop van Dorresteijn met het hoofd. Op dat moment was de doelman van Rivierwijkers al vervan gen in verband met een blessure. Zijn vervanger beschikte zichtbaar over mindere kwaliteiten. Heijnen was ook bij het vierde doelpunt betrokken. Een kwartier voor tijd werd hij gevloerd. Uit de toegekende vrije trap stuurde Eric Looijsen de bal over de muur en in de hoek Van het doel. Tien minuten later pikte Dorresteijn zijn graantje mee: 5-2. Overwinning "Ze toonden karakter", juichte Maas. "Dat is misschien nog wel een grotere overwinning voor ons. Nu moeten we zien dat we dat vasthouden. Doorde weeks wordt er keihard gewerkt. We zullen er elke week lekker tegenaan moeten." Maas is ook content dat zijn ploeg nog geen gele kaarten heeft opgelopen. "Als ze een kaart krijgen na een sliding, heb ik daar geen moeite mee, wel als ze er een krijgen omdat ze babbelen. Dat is gewoon dom." Die was, in tegenstelling tot in de wed strijden daarvoor, goed. "Het spel was nog niet groots. Maar het hoeft allemaal niet zo mooi, we moeten eerst de pun ten maar pakken", stelde Maas. Hij had zich op de bank verheugd over het feit dat zijn spelers de koppies niet lieten hangen toen de gasten zo snel en op twee 'lullige momenten' scoorden. SEC deed er juist een schepje bovenop, waaruit blijkt dat de boodschap van Maas was begrepen. Vorige week nog invallers, nu basisspelers. Peter de Jong, die volgens Maas kon terugzien op een goede partij, feliciteert Dennis Brons met diens doelpunt. Met de treffer verkleinde Brons de achterstand tot 1-2. SEC zou uiteindelijk met 5-2 win- nen- Foto: Aldo Allessie Op hel hockeycomplex aan de Ko ningsweg beet MHC Soest het ilDnipetitiespits' af. Het eerste he- renelftal rekende af met het lastige Óverbos. Dames 1 verloor van ti telkandidaat Voordaan. Het herenteam van Soest blijkt door het Vèrtrek van Aijen Buijs naar Voordaan niet in kracht te hebben ingeboet. Ster ker, coach Henk Hugen heeft in een re- gnief korte voorbereidingsfase een Sloeg weten neer te zetten die sneller en jèdisciplineerder speelt. Tegen Over- bleken die verbeteringen in het [oordeel van Soest te werken. In de eer- ite helft domineerde Overbos. Niet met Ie stick, maar met zowel verbaal als fy- nek geweld. Soest liet zich daardoor liet intimideren en speelde de bal snel "bnd, waardoor de druk op de verdedi- nng van Overbos langzaam werd opge- Toerd. Na de verplichte rust verloren enkele spelers van de tegenstander hun plfbeheersing. Overbos moest na een yvartier met tien man verder spelen, dat na een overtreding een speler t een rode kaart naar de reservebank rd verwezen. Soest maakte van de umerieke minderheid gebruik. Het middenvelder Jeroen van Tol die de winnende treffer aantekende. Door dat het fysieke geweld van Overbos werd opgevoerd, moest nog een speler met een rode prent het veld verlaten. Toch maakte Overbos, met de resteren de spelers het in de laatste fase van de wedstrijd de Soesters nog knap lastig. Het bleef echter 1-0. "We hebben ons niet laten leiden door de harde acties van de tegenstander. Bovendien zijn we vandaag gewoon de terechte winnaar," aldus coach Henk Huygen. De dames moesten het in de eerste wed strijd van de competitie opnemen tegen één van de titelkandidaten naar de overgangsklasse; Voordaan. Ondanks dat Soest een goede wedstrijd speelde, moest het toezien hoe Voordaan door twee strafcorners en een velddoelpunt de wedstrijd besliste: 3-0. In vergelijking met vorig seizoen heeft SEC-zaterdag tot nu toe twee punten meer gehaald. Toen open de het elftal met twee nederlagen, zaterdag sloot de beurs voor de tweede keer met een puntende- ling: 1-1. Aan de Bosstraat-West was Radiostad reeds in de eerste minuut op voor sprong gekomen. De bal stuitte van de voet van Jeroen Verweij en een Hilver summer haalde meteen uit. SEC had het vervolgens moeilijk en had het aan doelman Ronald de Kruijf te danken dat de schade beperkt bleef tot de ope ningstreffer. Krijn Schouten herstelde de uitgangs positie van SEC door de bal in de 56ste minuut uit een voorzet van Razzo van Dam achterover over de doelverdedi- ger van Radiostad te koppen. Schouten deed scheidsrechter Van Hal nog een VOETBAL zaterdag keer naar de pen grijpen. Dat was in verband met een gele kaart. Een derge lijke prent hield ook een speler van Ra diostad over aan het duel. Dat er niet meer werd gescoord, kwam goed uit ge zien de krachtverhoudingen. Zonder dat SEC en Radiostad tot grootse da den kwamen, hadden beide teams één helft het initiatief in handen gehad. Op meer dan een punt mochten beide ploe gen dan ook geen aanspraak maken. Evenals de vier andere Soester elftallen kan SEC-zaterdag zich volledig gaan richten op de competitie. Eersteklasser Hulshorst won vorige week het beker duel met 4-3. SEC was vijf minuten voor tijd verrassend via Aart Broek op 3-3 gekomen, maar dezelfde speler ging even later in de verdediging in de fout: 4-3. Makelaardij sterberüsestruat 79. Soest. 02155-16151. Zonder sterk te spelen heeft DVS/Lazy Louis een gelijkspel overgehouden aan de openings wedstrijd tegen titelverdediger NVC. Het werd 5-5 in Beukendal, waar de thuisclub vier keer een achterstand goed maakte. De zaalvoetballers uit Soest openden goed, wat slechts één doelpunt van Luits Houkes opleverde. Daarna had NVC lange tijd de touwtjes in handen. Aan de 1-2-ruststand was daarom niets aan te merken. Het was Houkes die met een fraai doel punt de stand in evenwicht bracht, maar NVC antwoordde direct. In de jacht naar de gelijkmaker maakte DVS/Lazy Louis te veel fouten. Zonder goede rug dekking betekende elk balverlies ge vaar. En dat kwam nog al eens voor, omdat de bal te lang aan het voetje werd gehouden en de passes over langere af stand onnauwkeurig waren. Het hield de wedstrijd wel levendig. NVC raakte in korte tijd twee keer paal en lat en verzuimde op die manier de wedstrijd te beslissen. Een vrije trap van Eddy Brinkman betekende 3-3. Een dekkingsfout van DVS/Lazy Louis was vlak daarop de reden waarom het 3-4 werd. Ook toen Brinkman voor de tweede maal scoorde, kon NVC meteen een fout afstraffen. De 'Soesters' die de scheidsrechter niet altijd achter zich hadden staan, maar die ook veel te veel met elkaar bezig waren, slaagden er toch nog in het eerste punt veilig te stél len. Spits Arnold Broertjes schoot zijn deels terechte, deels onterechte frustra ties over scheidscrechter Heynen van zich af: 5-5. In navolging van DVS/Lazy Louis en SEC bereikte Firtina'93 de tweede be kerronde. BW'31 had vrijdagavond in Blaricum weinig in de melk te brokke len. Het werd «3-15 voor de Soesters. Mustafa Aksit scoorde vier maal. Je hoeft geen wijsgeer te zijn om te kunnen begrijpen dat succes in de sport staat of valt met inzet. Bij Hees hadden ze dat zaterdag niet begrepen en het gevolg was er naar: De Glind won met 2-1. Twee dagen nadat Hees door NSC uit het bekertoernooi was gewipt, leed Hees een onnodige nederlaag in De Glind. In de tiende minuut waren de Soesters via een strafschop van Ewout Jansen aan leiding gekomen. Voor de rust zou Hees nog vier kansen krijgen, maar die werden niet verzilverd. Alleen Johan van den Brink en Errol Scheffer haalden een voldoende. De overigen lieten het afweten. De Glind was"wel bereid de armen uit de mouwen te steken en werd daarvoor beloond met twee treffers. Ook in de strijd om de afdelingsbeker trok Hees aan het kortste eind. Tot drie maal toe nam Hees tegen NSC een voorsprong. Paul Castein, Jansen en Danny Brandenburg waren de makers van de doelpunten. Vlak voor tijd werd het weer gelijk (3-3), waarna de Nijker- kers zuiverder richten in de strafschop- penserie. Soest heeft zich enigszins gerevan cheerd op de matige vertoning van vorige week. Op het winderige, koude en natte sportpark Ziel- horst domineerden de blauwhem- den vooral na de rust. De thuisclub koesterde heel lang een vroeg ver kregen voorsprong, maar mocht uiteindelijk blij zijn met het be haalde punt. Bij Soest was Paul Hilhorst hersteld van een blessure, maar ontbrak Rene van de Deysel wegens een schorsing. De rest van de ziekenboeg bleef nog hetzelfde, om dezelfde reden miste HVC de routi nier Chiel Struik. De eerste, onsamenhangende aanval len waren van Soest dat er duidelijk zin in had, maar voor rust niet gevaarlijk zou worden. Na acht minuten bleef de Soestdefensie staan wegens een buiten spelpositie van John Verwoerd, maar op het steekballetje tussendoor rea geerde alleen Cees van Ee, die vervol gens Gerard van de Bedem en de te hulp gesnelde Bart Aarts geen kans gaf. Soest ging na deze achterstand behou dend spelen met veel combinatie in de breedte en naar achteren. De stoot kracht werd hierdoor te gering en de voorwaartsen hadden veel moeite met de weersomstandigheden. Na het uitvallen van Van Barlingen liet de HVC-defensie wat steekjes vallen, maar Soest profiteerde niet. Vrije trap pen leverden te weinig rendement op, voorzetten waren veelal een prooi voor de boomlange doelman, en afstands schoten van onder anderen Kleinegris en Van der Grift gingen net naast. Na de thee pakte Soest de zaken nog ener gieker aan en zette HVC vrijwel vast op de eigen helft. Van der Grift schoot rakelings over, en een fraaie breedtepass van Martijn Sta lenhoef bracht Kleinegris vrij voor het doel. De Soester was te haastig en schoot naast. Met veel zelfvertrouwen bleef Soest op jacht gaan naar een of meer doelpunten. De ploeg was meestal slechts te stuiten met overtredingen, waartegen scheidsrechter Snayer uit Heemskerk erg lankmoedig optrad. Uiteindelijk kwam HVC goed weg met slechts twee gele kaarten. Soest dwong een tiental corners af, die veelal een prooi werden voor de doel man. Vrije trappen of kansrijke posities kregen ook geen rendement. Met Mi- chel Vlaswinkel in de ploeg voor Bart Aarts verhoogde Soest de druk. De ploeg ging achterin één-op-één spelen. Toch zorgden met name Van der Grift en Stalenhoef voor vele impulsen. De Amersfoorters kwamen tot twee scho ten van Hassan Hamilan die over gin gen, en ook moest Van de Bedem enke le keren ver uitlopen om doorbraken te verijdelen. Na een half uur gaf Kleinegris vanaf de zijlijn een prima voorzet die door Peter van den Berg met een lichte hoofdbe weging heel fraai in de kruising werd ge kopt: 1-1. In het Belgische Brasschaat was er succes voor veteraan Harry van Brummelen die op de 10 Engelse Mijlen de derde plaats behaalde in een tijd van 57.20. Bij de Veteranen dames (45 jaar en ou der) was het Mart van Hal, die de regen en wind trotseerde en een verdiende tweede plaats bereikte in een tijd van 1.32.46. Zij was hiermee de vierde da me, die finishte. Adri van de Zon ein digde als zesde dame in 1.35.30. Op de 10 kilometer was het Elly Moerman, die als derde doorkwam in 45.50. Daarmee hield hij clubgenoot Eef van de Brink net van het ereschavot. Die werd in een tijd van 57.38 vierde. Bert van Velzen kwam nog binnen het uur binnen (59.45), waarmee hij 24e werd bij de senioren. Ook Mark Hilberts deed van zich spre ken, al zocht hij het dichter bij huis. In dé halve marathon van Amersfoort pakte hij de vierde plaats in 1.10.35. Daarmee was hij veruit de snelste Soes ter loper. Veteraan Jan van de Lee kwam tot 1.25.08, op ruim een minuut gevolgd door Henk Wallet in 1.26.50 en weer direct daarachter Marcel de Boer in 1.26.57. Op zaterdag 1 oktober wordt in bos bad De Vuursche een biathlonwed strijd gehouden. Zowel recreanten als wedstrijdbiathleten kunnen meedoen. Er zijn wedstrijden in verschillende leeftijdscategorieën. De leiding van het Baarnse buitenbad werkt samen met de Nederlandse Ski Vereniging. De deelnemers moeten schieten met een (lucht-)pistool en een -geweer en tussendoor een afstand, af hankelijk van de categorie, afleggen. Voor wapens en munitie wordt ge zorgd. De wedstrijd voor recreanten begint om 10.00 uur. Hieraan kunnen kinderen vanaf negen jaar deelnemen. De wed strijd voor gevorderden start om 14.00 uur. De kosten bedragen 5 gulden (tot en met achttien jaar) en 7,50 gulden voor ouderen. Voor informatie kan contact worden opgenomen met Cees Pouw van De Vuursche, tel. 02154-12214. Ook in de niet-standaard klasse heeft Eemvogels het moeilijk. Het gerouti neerde derde team van Viko kende geen pardon met de op eigen verzoek gedegradeerde Soesters: 18-5. Dat het verschil groot zou worden, was al voor het begin van de tweede helft duidelijk. De stand was toen 9-2 in het voordeel van de korfballers uit Vianen. Agnes Kraaikamp en Kathja Rauch scoorden namens Eemvogels. Na Rauch's treffer was het nog 2-2, daarna moest Eemvogels loslaten. Na rust werd het er niet beter op. Pas op 11-2 liet Eemvogels van zich horen. Erik van der Pol (twee keer) en Rauch voerden de produktie weliswaar op, het lopende band-tempo van Viko was al lang niet meer bij te houden. Hans van den Heuvel verkeerde op de tweede speeldag van de Soester Bow ling Vereniging in goede vorm. Met een totaalscore van 525 kwam hij uit op een gemiddelde van 175 scratch. De tegenstanders van Shj-ammer moesten daarop het antwoord schuldig blijven en Pin Down won de confronta tie met 4-1. Jan van den Blink van Naadje deed het iets minder goed dan Van den Heuvel, maar kwam op 500 pinfalls uit. Mede daardoor verloor P-team met 5-0 en daar had die ploeg behoorlijk de 'p' in. (jeugd) Soester Bowling Vereniging Richard van Leeuwen van Bowling Boys startte voorzichtig met een score van 105. Hij verbeterde zich met games van 124 en 123 in de ontmoeting met Sisters. Annemieke Spierenburg van dat team gooide goed, met een uitschie ter van 163. Toch kon ze verlies tegen Bowling Boys niet afwenden: 2-3. De bij vissers felbegeerde Veenkamp- beker staat een jaar in de kast bij John Hibbel. Hij won zaterdag de gelijkna mige viswedstrijd aan de vecht. Ondanks veel wind, wisselvallige stro mingen en fikse regenbuien, was de vangst in het algemeen goed. Hibbel haalde 14.29 meter vis uit het water. Evert Kasius was goede tweede met 13.96 meter. Sjaak Bliek eiste de derde plaats op met 13.68 meter. Ben Lijns- velt, die dertigste werd, sloeg zelfs nog 3.19 meter vis aan de haak. Kapsalon Syllie Hair prijsd zaal- resta- er en s en ibod. dvies rvice. Hoe betrekkelijk voetbal is tussen de uitersten van het leven, bleek zater dag aan de Eemweg. Gert van de Munt van WZ"49 was de nacht vooraf gaande aan het duel met Loosdrecht vader geworden. Het eerste wat de Nijkerkse scheidsrechter na zijn laatste fluitsignaal hoorde, was dat zo juist zijn vader was overleden. De betekenis van de dikverdiende 1-2-ne- derlaag van WZ'49 viel daarbij helemaal in het niet, al blijven de cijfers Staan. WZ'49 kreeg geen beschuit-met-muisjes. Met Gert van der Munt is overigens ^teteen één van de weinige Soesters ge noemd, die de beuk erin gooiden. Sjirk Bajema zei, met het meest serieuze ge dicht dat hij kon trekken, dat hij niet on- pvreden was over de inzet van zijn spe- hrs. Maar de trainer, die op het muurtje San de dug-out zo'n stoïcijnse indruk naakt, moet zich tijdens de wedstrijd henigmaal hebben zitten te verbijten bver de geringe inbreng van veel voet ballers. "Los van de individuen, had de ploeg ook haar dag niet", was het enige Vat hij na afloop aanvankelijk kwijt wil- Be om daar vervolgens aan toe te voe gen: "Oké, bij een aantal plaats ik wat praagtekens als het om de instelling baat." Eedereen had kunnen zien dat Loos- ïdrecht 97 procent van de persoonlijke ■duels won. Een 'wereldpot' speelde I Loosdrecht niet, maar elke WZ-er die I in balbezit kwam, kreeg meteen te ma- ken met twee tegenstanders. Een sim- I pel optelsommetje leert dat er dan ie mand anders vrij aanspeelbaar is, maar i niemand bij WZ'49 slaagde erin die theorie in de praktijk te brengen. Her haaldelijk balverlies was het logische gevolg. En als het aanvalstrio al in bal- i bezit kwam, stonden de gebroeders Bart en Frank Baars en Gerard Becker met een mond vol tanden. De laatste mocht het excuus aandragen dat hij met geblesseerde ribben speelde. Pas enkele minuten voor de aftrap werd beslist dat hij zou starten. Bajema maakte dan ook een uitzondering voor Becker, maar verweet zijn overige voorhoedespelers dat ze niet voor gevaar hadden gezorgd. Nog in een allesbehalve grijs verleden verdiende elke ontmoeting tussen WZ'49 en Loosdrecht het stempel 'klassieker'. Dat was zaterdag niet het geval. In de eerste twintig minuten was het speelveld zo klein, dat de bal nooit langer dan twee stations in het bezit van dezelfde ploeg bleef. De vraag was wie dat storende werk op het middenveld het langste kon volhouden. Abdelhak Belarbi ging als eerste de fout in. Hij liet halverwege de eerste helft middenvel der Ab Timmer het centrum induiken. De Loosdrechter werd meteen aange speeld en strafte Belarbi af: 0-1 Vanaf dat moment was het evenwicht verstoord, kon Loosdrecht meer rust in het spel brengen, terwijl VVZ'49 bleef zoeken naar de vorm. Die zoekactie le verde niets op, omdat niet iedereen meehielp. Alleen Gert van der Munt, notabene een verdediger, bracht Loos drecht aan het schrikken. Op inzet om speelde hij twee, drie tegenstanders. Het schot tegen de lat had meer ver diend. Dat Barry van den Berg in de re bound de bal niet onder controle kon krijgen, was niet alleen het gevolg van de moeilijke hoek waarin hij stond. Van den Berg maakte het zichzelf al te vaak moeilijk als hij in balbezit was, door steeds van de bal weg te lopen. Daar kwam nog eens bij dat anderen niet naar de bal liepen als die niet recht in de voe ten werd gespeeld. Gebeurde dat wel, dat volgde een mislukte actie. Bajema vond dat de achterste lijn bij Loos drecht de zwakste was, maar niemand van WZ'49 kon die stelling bewijzen. Omzettingen Een aantal omzettingen, zoals de posi tiewisseling van libero Ton Wolfsen en middenvelder Willem de Vries, in de ploeg had na de rust niet het beoogde resultaat. Loosdrecht boorde de hoop op herstel vlot de grond met een tweede doelpunt. Marcel van den Berg zou bij zijn succesvolle kopbal in de 55ste mi nuut buitenspel hebben gestaan, maar de scheidsrechter liet opnieuw aftrap pen. Bajema 'moest natuurlijk vanaf de kant iets ondernemen. Hij bracht twintig mi nuten voor tijd Edwin Brouwer en Roy Huisman in het veld. Belarbi en voor stopper Dik Lam waren daarvan het slachtoffer. Brouwer, die vorige week niet had getraind en daarom als reserve was begonnen, wilde wel. Maar Brou wer, ook al een verdediger, kon de lin ker flank niet in zijn eentje op stelten zetten. Hetzelfde gold voor Gert van der Munt aan de rechter zijde. Dat WZ'49 vier minuten voor tijd terug kwam, was te danken aan een foutje van doelman Ewoud van Loenen. Hij ver werkte een schot van Willem de Vries maar half, waarna de bal via een caram bole voor de voeten van Tón Wolfsen kwam: 1-2. Meer kreeg en verdiende WZ'49 niet. "Het hogere speeltempo was niet het probleem, maar we zullen met de billen bloot moeten. Om het voorzichtig uit te drukken, was er weer iets te zien van vo rig jaar. De spelers waren te gemakke lijk in de duels", aldus Bajema die nog steeds Peter van der Munt en Cees-Jan de Vries moet missen. "Daar moet je niet teveel de nadruk op leggen. Ze kunnen meer brengen, dat weet ieder een. Maar ze zijn er niet. Dat mag je niet als excuus aandragen." De Vries is komend weekeinde weer te rug, al kan Bajema het natuurlijk niet verkopen om hem meteen te laten be ginnen. Voor wat betreft Van der Munt zal Bajema nog een weekje langer ge duld moeten hebben. Foto: Aldo Allessie Frank Baars komt er niet aan te pas en brengt daarmee de onmacht van VVZ '49 in beeld. Te veel spelers beseften te wei nig wat inzet inhoudt. De Soesters kregen loon naar werken en verloren het duel met Loosdrecht.

Soester Courant | 1994 | | pagina 19