oken uitfen OUTPOST MOSSEL-PAKKET 'arty-restaurant 'Darthuizen' volledig beschikbaar voor feestelijk gezelschap 1 HANDEL WANDEL I Sophia van Amersfoort verrast publiek met goed uitgebalanceerde modeshows Vishandel Ruud Smit op mosselavontuur J. Twee maanden open huis bij Yitalité zeer Jpude politiebureau 'bewoond 1875 STRAKS OP HARTJE ZUID WOENSDAG 14 SEPTEMBER 1 994 ponsors SOESTER COURANT party restaurant Ons Restaurant is vanaf 10 personen op afspraak geopend voor (familie) Diners, Recepties, Buffetten, Huwelijken, Vergaderingen, Lunches e.d. ZONDAGS is ons Restaurant tevens vanaf 17.00 uur voor "a la Carte"gasten geopend!!!! la carte' voortaan alleen op zondag s er weer! nboter- sculaas Hoof/massage, eert we/daad voor de tttetlS, Kapsalon Syllie Hair Advocaten en telemarketing Verbouwing postkantoor Steenhoffstraat PAGINA 19 Dieven gebruiken valse sleutel om in gymzaal te komen Twee dagen vol modenieuws aan Koninginnelaan RUUD SMIT visspecialiteiten Zaterdag 17 september: gratis proeven! f&lvhndi» w\k>v,. dames- en herensalon Ed van Basten: 'Ouderen bewegen te weinig' gevers. Dirk en ielwijkstraat. 3)artk Pr Hendriklaan 13761 DS Soest Telefoon (02155) 1 38 07 Diverse mooie luxe party- en dinerruimtes van 10 tot 200 personen recepties tot ca. 350 personen. Prachtige terrassen met rotstuinen en vijvers. Ookvoor een gezellig avondje kegelen. Syllie Hair 26 53 68 71; B. 1 >6; J. Vogel: 8 10.1 nands: 11 15 22 I [16; 10 69 100 114; J. J. Buchner: 17 [.HL: 19 39 57 74 20 103. R. van 't Net: 2 24; H. Hulsman: 29 33; A.A. de imphorst: 14 18 gel: 20 27 30 32 i sveld: 25 35. 10 23 32 37 45; H. v.d. Brakel Zo- 16 27; A. de Bes: 4 s Bruin: 10 11 24 12 25 34 35 36; B: am: 18 42 44; W, 8 31; G. Rijksen: 'Een doelbewuste keuze." Zo om drijft directeur Freddy van Ke len van Darthuizen het besluit om anaf 1 september op doorde- eekse dagen uitsluitend nog ge pend te zijn voor grotere gezel- ichappen. "A la carte" kan er voortaan alleen nog op zondag anaf 16.00 uur bij Darthuizen ge geten worden. SpHet komt de laatste jaren steeds vaker voor dat we bezoekers die a la carte wil len komen dineren geen plaats kunnen "eden," aldus Van Keken. "Met name jp vrijdag en zaterdag is het iedere 'eek helemaal vol en op de andere da- Jen gebeurt dat ook steeds vaker. Het is altijd vervelend als je gasten niet van nienst kunt zijn. Daarom hebben we he loten ons voortaan te concentreren op grotere gezelschappen (vanaf 10 rsonen) voor diners, lunches, recep tjes en buffetten bij bruiloften, jubilea ejh vergaderingen." ^jij deze gelegenheden past Darthuizen fe openingstijden flexibel aan. Desge- [enst kunnen de gezelschappen ook 's torgens of op maandag in het party- staurant terecht en ook voor een goed :rzorgde zakenlunch (voor minimaal 8) deelnemers) zet het restaurant zijn uren graag open. 'e min of meer "toevallige" gast, die wend was bij Darthuizen een smake- ik stukje te eten, kan er op doorde- 'eekse dagen dus helaas niet meer bij. Gelukkig is er een troost, want op zon dag blijft Darthuizen - juist om de vele vaste gasten te ontvangen - ook als a la carte-restaurant geopend. De menu kaart biedt dan een keur van uitgelezen gerechten, vaak afgestemd op het sei zoen, en Freddy en Nicolette van Ke ken zorgen voor een uitstekende sfeer, o.m. door de aanwezigheid van een pia nist die voor gezellige achtergrondmu ziek zorgt. Speciaal buffet Bovendien organiseert Darthuizen in de komende tijd enkele speciale feeste lijke buffetten - gemiddeld eenmaal per kwartaal - waarvoor de gasten zich kun nen inschrijven. Het eerste buffet, op zaterdag 22 oktober vanaf 19.00 uur, staat aangekondigd als "herfstbuffet- dansant" en staat uiteraard vooral in het teken van het wildseizoen. Een menu kost f 65,- p.p. exclusief de drankjes, en bestaat uit een buffet met een voorge recht, een hoofdgerecht en een dessert, dit alles omlijst door feestelijke muziek, waarbij een dansje zeker tot de moge lijkheden behoort. In december staat voor de beide kerstdagen een kerstdi ner-dansant op het programma, dat omlijst wordt door een bijzonder stukje muziek. In januari volgt dan een buffet waarin het "winterwild" centraal staat; in de lente komt er een asperge-buffet en in de zomer een Caribisch buffet, alle op dezelfde leest geschoeid. Voor de grotere gezelschappen be schikt Darthuizen over de meest ideale Op dinsdag 20 september a.s. start de verbouwing van het postkan toor aan de Steenhoffstraat. We gens de verhuizing naar de tijdelij ke huisvesting is het postkantoor op dinsdag 20 september en woensdag 19 oktober gesloten. Vanaf woensdag 21 september kunnen de klanten van het postkantoor voor al le diensten terecht in het tijdelijke post kantoor naast het huidige postkantoor. Naar verwachting zal de verbouwing vier weken duren. De opening van het vernieuwde postkantoor is gepland op donderdag 20 oktober 1994. De verbouwing is een onderdeel van een grootscheepse restyling van alle postkantoren en postagentschappen. In hoog tempo moderniseert Postkanto ren BV haar vestigingennetwerk. De postkantoren worden ingericht volgens een nieuw commercieel concept. Als gevolg daarvan wordt de inrichting van de postkantoren ingrijpend aangepast. Zo maken de loketten met glasafschei ding plaats voor open balies. In 1997 zullen ruim 2000 postkantoren en postagentschappen volgens de nieu we formule zijn verbouwd. Dit komt neer op twee vestigingen per werkdag. Uit de gymzaal aan de Smitsweg is vori- ge week een tas gestolen. Daarin zaten .75 gulden, enkele cassettebandjes en een EHBO-doos. De spullen zijn eigen- |dom van een 36-jarige vrouw uit Soest. De diefstal werd donderdagavond ge- pleegd. De politie vermoedt dat de da der een valse sleutel heeft gebruikt om de gymzaal binnen te komen. Vier modeshows in twee dagen hebben het publiek van Sophia van Amersfoort, de bekende mode zaak aan de Koninginnelaan, een uitstekende indruk gegeven van de nieuwe najaars- en wintercollectie. Het werden drukbezochte open dagen, waarin tien mannequins - van jong tot middelbaar - in de ma ten 36 t/m 48 lieten zien wat Sop hia van Amersfoort te bieden heeft. De inmiddels zeer uitgebreide klanten kring zorgde telkens voor een volle zaal, wat het geheel nog gezelliger maakte. De klanten lieten zich met name verras sen met het voor Sophia nieuwe merk "Mare Aurel", dat in de collectie een uitstekende aanwinst blijkt te zijn, met name voor de werkende vrouw. De modelijn van Mare Aurel is zeer re presentatief en vrouwelijk, met mooie stemmingskleuren in pakjes en blazers, maar ook fijne truien en stretch-panta lons, en sluit dan ook voortreffelijk aan bij de andere bekende merken van Sop hia van Amersfoort, zoals Monique Brouns, Inwear, Part two, PTA, Mare O'Polo, Dutch, Mac, Ravens en Gats- bv Dat Sophia van Amersfoort al heel lang vooral ook aan de grotere maten denkt is geen nieuws; wél nieuws is de leuke, jongere mode voor wat "gewichtiger" mensen: veel tricots, jeans en jasjes, pullovers en blazerpakken, alles te leve ren vanaf maat 42 t/m 52, en als het no dig is zelfs nog een maatje méér! Eigen ontwerpen De eigen ontwerpen van Sophia sluiten De vaste Darthuizen-staf v.l.n.r. Ma- rian, Hans, Pedro, Richard, Jan, Erik en Simone. ruimten, zoals de Parkzaal. Die kan voor speciale gelegenheden - huwe lijksfeesten etc. - worden omgetoverd en onderdak bieden aan zgn. "thema buffetten", waarbij de aankleding van de zaal extra accent krijgt. Bomen en groen, vijvertjes en rotspartijtjes kun nen er desgewenst voor zorgen dat de feërieke omgeving van de Tuinzaal en de Vijverzaal met de fraaie terrassen als het ware wordt "doorgetrokken" naar de grote Parkzaal. Uiteraard gebeurt dat op de Van Darthuizen bekende wij ze, dus "in stijl en op niveau", zoals Van Keken het omschrijft. Dineetje-voor-twee Bruidsparen en hun gevolg zijn bij Darthuizen al van oudsher graag gezie ne gasten en ze worden door de Van Kekens en hun medewerkers dan ook graag een beetje in de watten gelegd. Elke bruidspaar dat het partyrestaurant het diner, de receptie en/of de feest avond laat verzorgen krijgt bij de reser vering dan ook gratis een dineetje- voor-twee aangeboden, waarvan op een in overleg af te spreken zondag (a la carte) gebruik kan worden gemaakt. Wat niet verandert bij Darthuizen is de persoonlijke service en de 100 aan dacht voor de wensen van de gasten, die worden waargemaakt door een team van vakmensen die vaak al jarenlang bij het restaurant werken en het zijn uitste kende reputatie in en buiten Soest heb ben bezorgd: chef-kok Jan ter Linde, souschef Hans van der Heide en het on geëvenaarde team van de bediening: Marian Gommers en Simone Hil- brands, Richard van Wijhe, Pedro Ba- tista Bentes en Erik Gerringa. Naast Freddy en Nicolette van Keken vormen zij de vaste staf, de spil waaromheen ook bij Darthuizen alles draait. Darthuizen, gelegen aan de Prins Hen driklaan 1, op een van de mooiste loka- zak super-mosselen verse mosselgroente 2 sausen naar keuze fles muscadet stokbrood gratis recepten Een komplete maaltijd voor 2 personen nu Geldig t/m zaterdag 17 september '94 vers vers, dus op op van weedestraat 149 3761 cd soest tel. 02155- 1 52 88 daar goed bij aan, want de jacks en jas jes waar ze altijd veel succes mee heeft - evenals de aparte blousejas en de wol len capes, inclusief bijpassende rokken - kunnen naast de standaardmaten ook op maat worden besteld. Na een prachtige slot-act met avond kleding kon Sophia van Amersfoort te- Een van de mannequins bij Sophia van Amersfoort toont een jack van PTA. Ook haar kapsel werd verzorgd door Haarmode A ns. rugkijken op een uitstekend verzorgde modeshow, met fantastische kapsels van Haarmode Ans en een zeer aan dachtig en enthousiast publiek. Deze week - van maandag 12 tot en met zaterdag 17 september - staat bij de Nederlandse vishandel alles in het teken van de mossel. Ook bij Vishandel Ruud Smit, de mossel-specialist aan de Van Wee destraat 149, is dat goed te mer ken. Komende zaterdag bereikt het mosse l-avontuur een hoogtepunt, want van 11.00 tot 15.00 uur is er bij Ruud Smit volop gelegenheid voor een nadere kennismaking met deze oer-Neder- landse zilte lekkernij. Bij het kraampje in de winkel kan er dan gratis geproefd worden uit mosselen in diverse varia ties, vergezeld van de lekkerste sausjes en natuurlijk met een stukje stokbrood en een glaasje wijn. Uiteraard zijn de mosselen zelf deze week extra voordelig, zodat een be zoekje aan de viswinkel ook op de an dere dagen van de week zeker de moei te waard is. Bovendien krijgen alle be zoekers een exemplaar van de Mossel krant, die vol staat met wetenswaardig heden over de mossel en de manieren waarop hij zich het liefst laat bereiden. Veel Hollanders zien mosselen nog steeds als "iets bijzonders", een delica tesse als kreeft, krab of kaviaar, die vooral bij feestelijke momenten gege ten worden. Mosselen smaken inder daad verrukkelijk, maar ze zijn beslist niet duur en bovendien heel makkelijk te bereiden. Bovendien zijn ze tegen woordig het hele jaar door verkrijgbaar: vers van half juli tot half april, daarbui ten altijd diepgevroren of in het zuur. Vaker op tafel De mossel kan dus gerust tot de "gewo ne kost" gerekend worden, want het is een veelzijdig produkt dat gebruikt kan worden van soepen tot hapjes en van .sausjes tot complete maaltijden. Behal ve gekookt kan de mossel ook gebak ken of gefrituurd worden, zodat er fei telijk geen enkele belemmering is om mosselen wat vaker op tafel te zetten. De Mosselkrant bevat allerlei recepten en tips, aangevuld met diverse wetens waardigheden over de mossel zelf, de sausjes en de wijn. Elke mossel smaakt naar meer, weten de kenners. En wie de smaak eenmaal te pakken heeft eet al gauw z'n vingers erbij op. AUTUMN COLLECTION 1994 Sinds vorige week is het oude politiebureau aan de Van Weedestraat 3 weer be woond Het fraai opgeknapte pand biedt al onderdak aan een advocatenkantoor en binnenkort neemt ook een telemarketingbureau er zijn intrek. De bovenverdieping van "De Batenburg zoals het gebouw sinds de renovatie wordt genoemd (het werd in 1910 gebouwd als praktijkwoning van dokter Batenburg), biedt plaats aan het advocatenkantoor van mr. D. van Loon en mr. J.E. van der Wolf. Zij hielden voorheen kantoor aan de Birkstraat in Soest. van Weedestraat 8a - 3761 CE Soes Telefoon 02155-23324 Ruud Smit, van de bekende viswinkel aan de Van Weedestraat, is zelf een groot liefhebber van de zilte lekkernij. Foto: Aldo A llessie Mensen boven de 40 jaar bewegen te weinig. Dat zegt Ed van Basten, bewegingstherapeut en staatser- kend masseur van gespecialiseerd fitnesscentrum/zonne- slim- ming studio Vitalité uit Soest. Vi- talité is met z'n gespecialiseerde en therapeutisch toe te passen fitness systemen een kleinschalig wer kend centrum dat zich specifiek bezighoudt met de begeleiding van 'de jongere ouderen' en mensen die om wat voor reden dan ook niet de grootschalig opgezette, trendmatige fitness willen en kun nen doen. Redenen hiervoor zijn vaak zaken als zwaarlijvigheid, waardoor men zich nog wel eens (en ten onrechte) schaamt voor eigen lijf en onzeker voelt, maar ook het feit dat men, nh medische en/of paramedische behandeling c.q. een operatieve ingreep toch wat aan die noodzakelijke conditieverbetering wil en moet werken in het belang van een goed, snel en volledig herstel. In Vitalité aan de Kerkstraat trainen wekelijks vele mensen ook op medische verwijzing van huisarts, fysio- en ma nuele therapeuten, alternatieve gene zers en specialisten als vervolgbehande- ling, in de recreatieve sfeer, op het me dische circuit om langs de weg der gelei delijkheid en met een individueel, klachtgericht programma nog verder aan te sterken om zodoende en daarna meer in de preventieve sfeer met het li chaam en de training ervan bezig te zijn. Vaak komen bepaalde klachten weer terug, terwijl dit absoluut niet het geval zou zijn geweest als men op tijd was gaan trainen. Zaken die vaak duidelijk worden gemaakt na ziekenhuisbezoek. Kwalen en problemen waaraan bij Vi talité vaak met succes wordt gewerkt zijn zoal: rugklachten en gewrichtspro blemen (ook reumatisch). Hiervoor is een specifiek systeem aanwezig dat ook zeer geschikt is voor artrose-patiënten, tegen ziekte van Bechterew, astmati sche aandoeningen, hartproblemen, mensen die een hersenfunctiestoornis (-bloeding) hebben gehad en vaak on gelijkheid in kracht en beweging heb ben, multiple-sclerose, evenwichts stoornissen en vele anderen. Geen reden dus om thuis in een stoel te blijven zitten en dat geldt dan eigenlijk ook voor ouderen. Mensen tussen de 40 en 80 jaar zijn vaak te weinig actief met hun lichaam en vinden het dan gek dat ze 's morgens stijf zijn, moeilijk uit bed kunnen komen, met allerlei pijntjes en probleempjes die alleen maar erger zul len worden naarmate men ouder wordt. Beweging 'de remedie' tegen de nade len die het ouder worden nu eenmaal met zich meebrent. Jongeren trainen hun lichaam relatief veel meer, maar hebben het lang niet zo hard nodig als mensen boven ck 40 jaar. Voor informatie kan .^et terecht bij Ed van Basten, van Vitalitt ;n Soest: tel. 18990. Vitalité houdt in sep^mber en oktober open huis op maandag, v, ->ens- dag en vrijdag van 9.00 tot 12.30 uur cn op maandag en vrijdag tevens van 17.00 tot 20.00 uur. i

Soester Courant | 1994 | | pagina 21