lmk* aruóhocK C-drie presenteert nieuw programma in Vernieuwde' theaterzaal Gevraagd VASTE-, en INV AL- LOPERS 1 CULTUUR WELZIJN r Gijs Hendriks weer terug met nieuwe groep Nieuwe dans- en theatercursus Cursus korte verhalen schijven /\AjL€N WOENSDAG 14 SEPTEMBER 1994 SOESTER COURANT Theateraanbod voor kinderen en volwassenen Soester Courant V olksuniversiteit Soest/ Soesterberg PAGINA 24 WOENSDAG 14 Kinderboerderij de Vrije Teugel 1991 25jaar De kinderboerderij heeft er nu een prachtige draaimolen bij. Die moet per jaar duizenden kinderen ronddraaien. Al leen zorgden onverwachte kosten ervoor dat nog niet al les betaald is. We hebben nog f4.000,- nodig. Draagt u uw steentje bij? Ons gironummer is 4496858 t.n.v. St. K.B. 'De Vrije Teu gel', postbus 3139 te Soest. Heel hartelijk dank! Eerste jazzconcert van nieuwe seizoen: Wist u dat wij föhn-cursussen geven? Nieuw in C-drie: BREITL1NG Simon Vinkenoog opent seizoen van Poëziekring Eemland Kinderboerderij De Vrije Teugel GROEI&BLOEI SOEST Y Verhuur var trendy en eigentijdse zjjdebioem Hét zijde-abonnement: uw bloemstukken worden regelmatig omgeruild, bjjv, per 4, 3 of 12 weken. Vrijwilligers Vakature bank Toerisme en cultureel erfgoed STRAALBEDRIJF v. Rouwendaal v.o.f. STRALEN SCHOPEREN t FIJNSTRALEN Bodemonderzoek op Maarschalkersteeg 'Kosh Ba Kosh' VOETBAL Buurtvoetbal voor vierde keer op velden van Hees Jeugdnieuws Sportuitslagen Rondje Soe SEPTEMBE] IN HET CAFE Beveiligt allee Tel. 24142 Improvisatie bij Boemerang Soest krijgt nu eindelijk een meer volwassen theater. De theaterzaal van Cultureel Centrum C-drie heeft een uitschuifbare tribune ge kregen. Met deze prachtige aan winst is zowel het zitcomfort als het zicht van de bezoeker aanzien lijk verbeterd. De tribune biedt maar liefst 200 men sen een zitplaats. Tevens is de speel- vloer in de hoogte en in de diepte ver groot, waardoor er meer getoond kan worden op het gebied van theater-, dans- en muziekvoorstellingen. Een greep uit het uigebreide program ma 1994/1995: Theater Ivo de Wijs bijt op donderdag 22 sep tember het spits af met een literaire avond met als thema 'Dichters en land schap'. In de pauze zal hij in een boe kenkraam zijn eigen werk signeren; 20.00 uur, f5,-. Toneelvereniging Het Soester Ap plaus speelt op vrijdag 21 en zaterdag 22 oktober het jubileumstuk (25-jarig bestaan) 'De Italiaanse meesterhand'; 20.00 uur, f 10,-; pas 65/cjp f 15,-. Nederlandse popgroep de Jazzpolitie, zaterdag 29 oktober, 20.15 uur, f 17,50, pas 65/cjp f 7,50. Literair theater: Remco Campert en Jan Mulder 'Nieuwe herinneringen', zaterdag 19 november, 20.15 uur, f 17,50; pas 65/cjp f 15,-. voor de Aanmelden: tel. 1 41 52 Steenhoffstraat 9A, tel. 22195 Nouvelle Cuisine Een geheel nieuwe activiteit van de Volksuniversiteit is de cursus 'Nouvelle Cuisine', die een culinaire uitdaging biedt voor wie zelf graag een vier-gan- gen-diner op hoog niveau wil bereiden. Aan de orde komen: wild, gevogelte, visdesserts, taarten en het maken van fonds. Ter afsluiting van de les worden aan tafel de diverse creaties genuttigd en besproken. De cursus start op don derdag 29 september. Aantal lessen: 5 van elk 4 uur. Cursusprijs: f 145,- (in grediënten, wijnen en recepten f 235,-). Word Perfect 6.0 In deze cursus leert u naast de basishan delingen voor een goed gebruik van de tekstverwerker ook omgaan met het be sturingssysteem MS./DOS en het ma ken van brieven, rapporten, tabellen, overzichten enz. Daarnaast wordt aan dacht besteed aan o.a.: documentop maak, bewerken van teksten, spellings controle, macro's, samenvoegen van bestanden, kop- en voetteksten en lij nen trekken. De cursus start op donder dag 29 september. Aantal lessen: 12 van elk 2 uur. Cursusprijs: £325,- (boek en werkdiskette f 50,-). Wegwijs in jeugdliteratuur Wat zijn goede kinderboeken? Zijn er leuke boeken voor babies en peuters? Hoe kan je kinderen stimuleren om te lezen? Deze en andere vragen worden beantwoord in deze cursus. U krijgt in formatie over prentenboeken, boeken voor moeilijk lezende kinderen, strips, sprookjes, informatieve jeugdboeken, griffels en penselen, boeken voor oude re kinderen, jeugdpoëzie en emoties in kinderboeken. Aanvang cursus: dins dag 4 oktober van 19.00-21.00 uur. Docente: mevr. L. Crom. Cursusadres: Centrale Jeugdbibliotheek, Alb. Cuyp- laan 202. Aantal lessen: 3. Cursusprijs: f 55,-. Demonstratiekoken in de combi-magnetron Het omgaan met een combi-magnetron levert voor veel mensen problemen op. In 2 lessen worden u de mogelijkheden van dit apparaat gedomonstreerd zoals ontdooien, koken, gratineren en bak ken. Diverse gerechten worden bereid die u mag proeven en waarvan u de re cepten mee naar huis krijgt. Aanvang cursus: donderdag 6 oktober, 19.30-22.00 uur. Docente: mevr. H. van Leeuwen. Cursusadres: Stichting Int. Vrouwencentrum, Smitsweg 313. Aantal lessen: 2 van elk 2,5 uur. Cur susprijs: f 70,- (inclusief ingrediënten). Een tweede cursus 'combi-magnetron' start op donderdag 27 oktober. Bovenstaande cursussen gaan (bij vol doende deelname) binnenkort van start. Als u interesse heeft in een cursus, wacht u dan niet te lang met inschrijven (liefst ruim een week van tevoren). .Inlichtingen en inschrijving Volksuni versiteit Soest/Soesterberg, Steenhoff straat 9a, tel. 22195; maandag en woensdag 13.00-16.00 uur; dinsdag en donderdag 10.00-13.00 uur. Jules Deelder: 'Deelder leeft', zater dag 21 januari, 20.15 uur, f 17,50, pas 65/cjp f 15,-. Paul Haenen: 'Smakelijke voortzet ting', zaterdag 4 februari, 20.15 uur, f 17,50, pas 65/cjp f 15,-. Muziek/theaterconcert Raymond van 't Groenewoud met 'Minister van Ruimtelijke Ordening', vrijdag 17 fe bruari, 20.30 uur, f 17,50, pas 65/cjp f 15,-. 'Dag vreemde man' toneelstuk van Robert Long, zaterdag 18 maart, 20.15 uur, f 17,50, pas 65/cjp f 15,-. Cabarestafette met o.a. Hester Ma- crander en Kees Torn (aanstormend cabarettalent), zaterdag 8 april, 20.15 uur, f 17,50, pas 65/cjp f 15,-. Voor de jeugd Poppentheater Green Ginger met 'Frank Einstein', woensdag 12 oktober (in de Kinderboekenweek) vanaf 7 jaar, speciaal uit Engeland overgekomen. Kindertheater Saga met 'Truffels', woensdag 19 oktober, 4-8 jaar. Hakim (bekend van Sesamstraat) metAli Baba en een stuk of elf rovers', woensdag 9 november, vanaf 4 jaar. Kindertheater De Paardenkathe draal met 'Krekel en Mier', woensdag 23 november, vanaf 4 jaar. Kindertheater Mario van Erp met 'Juffrouw Josefien', woensdag 7 de cember, vanaf 5 jaar. Alle kindervoorstellingen vinden plaats op de woensdagmiddag om 14.00 uur. Toegang is f 6,- (kind) en f 8.50 (- Kinderbioscoop Zweedse jeugdfilm 'Karlsson Duimpje', zondag 9 oktober (in de Kin derboekenweek), vanaf 4 jaar.® Walt Disney's onnavolgbare verfilming 'Bel le en het Beest', zendag 30 oktober, vanaf 4 jaar. Finse jeugdfilm 'Teddy Uppo', zon dag 13 november, van 4-7 jaar. De grote Disney-animatie-klassieker 'De Reddertjes', zondag 27 novem ber, vanaf 4 jaar. Kerstfilm 'Muppets X-mas Carol', woensdag 14 december, vanaf 7 jaar. De kinderbioscoop begint altijd om 14.00 uur en de toegang voor alle films is f 4,- (kind) en f 6,- (volw). Maandagenda Met ingang van dit nieuwe seizoen (vanaf september) brengt C-drie om de m^iand een culturele agenda uit. Deze wordt vier keer in het jaar (sept/dec/ febr/april) huis aan huis verspreid. Heeft u deze niet in de bus gekregen, dan ligt hij altijd voor u klaar in C-drie en in andere openbare instellingen in Soest, zoals Gemeentehuis, Biblio theek, VW. Plaatsen reserveren en kaarten afhalen is mogelijk bij de administratie van C-drie, Willaertstraat 49, tel. 22188; ma. t/m vr. 9.00 -16.30 uur. Reserveren is ook mogelijk bij Theater- bespreekburo VW Soest, Steenhoff straat 9a, tel. 12075; ma. t/m vr. 9.00-17.00 uur en zat. 9.00-12.00 uur. w Het seizoen, voor wat de jazzcon certen in Artishock betreft, werd zaterdag j.l. geopend met een op treden van de nieuwe groep van Gijs Hendriks. Dat was een aardi ge gelegenheid om deze saxofonist nog eens aan te horen en de rest van de band wellicht voor het eerst. Gijs Hendriks draait al heel wat jaren mee in de jazzwereld, maar is nog altijd op zoek naar nieuw talent. Blijkens de ze groep (die verder bestaat uit onbe kende musici) ook met succes. Zowel solistisch als in het begeleiden wisten de overige groepsleden te verrassen. Op merkelijk was de 19-jarige drummer Joost van Schaik, die zo nu en dan prachtige tegenritmen creëerde en daarmee de muziek extra spanning gaf, zonder zichzelf op de voorgrond te plaatsen. Een muzikant van wie we nog wel meer gaan vernemen! De composities van Gijs Hendriks zijn vrij karakteristiek te noemen, klinken soms op de een of andere manier tame lijk Europees en onderscheiden zich duidelijk van de stukken die doorgaans in de jazz als basis voor de improvisaties dienen. Ook waren er wat vrijere ge deelten waarvoor Hendriks vooral de sopraansax benutte. Bijvoorbeeld stuk jes met gestreken bas; tamelijk stille passages waarbij het publiek niettemin aandachtig bleef luisteren. Afgelopen zaterdag in Artishock was aan alles te merken dat de musici er écht zin in hadden; er werden twee onge woon lange sets gespeeld zonder dat de aandacht verslapte. De muziek van Hendriks blijkt na al die jaren niet es sentieel te zijn veranderd. De opzet is nog in grote lijnen hetzelfde en de saxo fonist heeft zijn typisch eigen geluid be houden. Blijkbaar heeft Hendriks, na een periode waarin hij weinig te horen is geweest, met dit quartet z'n draai ge vonden. Omtrent de volgende jazzactiviteiten in Soest houden we u via deze courant op de hoogte. Hier vermelden we alvast het optreden van Dimitri en Sergey Shapko bij de opening van de expositie van de Tekenclub Artishock op zater dag 1 oktober. 'Starten met dans' is een cursus voor volwassenen die graag willen dansen. Er zijn echter zo veel dans stijlen dat het lastig kan zijn om te bepalen wat de meest passende dansstijl is. Ook heeft de keuze te maken met de eigen fysieke kwali teiten. In de cursus maakt men keiinis met klassiek ballet, jazzdans en moderne dans per blok. Bovendien leren dé cur sisten de benodigde danstechnieken zo als lichaamscoördinatie. Na de cursus is een gerichte keuze mogelijk voor het verdere aanbod in C-drie. Op vrijdag avond van 19.15-20.15 uur. 'Dansimprovisatie' is een dansstijl die niet aan één stijl is gebonden. De na tuurlijke bewegingsmogelijkheden van het eigen lichaam worden uitgebuit. Door met thema's als ritme, muziek e.d. te werken ontwikkelen de cursisten een eigen dansstuk. Cursus dansimprovisa tie is op woensdag van 20.00-21.00 uur. 'Balkandans' is een cursus die dansen uit Kroatië, Albanië en Macedonië aan biedt. De volksdansen uit de Balkan zijn zeer stijl- en temperamentvol. Er wordt veel samen gedanst. In de cursus op niveau 1 wordt er gewerkt aan dan sen die alle basispassen bevatten. Ni veau 2 richt zich meer op snelheid en stijl. Niveau 1: maandagavond van 20.00-21.00 uur; niveau 2 van 21.00-22.30 uur. De basiscursus 'Theater' wordt aange boden vanaf 16 jaar. Hoe speel je zelf? Wat doe je dan en hoe maak je een si tuatie spannend of juist komisch? Wat ligt u zelf goed: spelen met tekst, impro viseren of juist zonder woorden? Jezelf presenteren kan op vele manieren. Ook interessant voor mensen die met groe pen werken. Op donderdagavond van 19.00-21.00 uur. En last but not least: 'Kindertoneel', van 8 t/m 12 jaar. Kinderen kunnen spelen waarbij ze zelf mogen verzinnen wat ze zeggen of doen. Soms spelen met een vaste tekst. Een heleboel verschil lende rollen of spelen zonder woorden. En aan het eind van het jaar optreden voor publiek met een korte presentatie! Op maandagmiddag van 16.00-17.30 uur. Alle cursussen starten in de week van 19 september. Informatie: C-drie, Wil laertstraat 49, tel. 22188, 13.00-16.30 REDACTIE SOESTER COURANT Kantooradres: Van Weedestraat 227 Telefoon 14152 Telefax 24904 Kapsalon Syllie flair Met een boekje in een hoekje, een bezigheid die veel mensen aangrij pen om zich in de wereld van de verhalen te verplaatsen. Een ver haal biedt andere personages, dra matiek, spanning, belevenissen, verdriet en zo kan er nog veel meer verzonnen worden. Want wie vertelt er niet eens een anek dote mooier op een feestje zodat toehoorders met meer spanning luiste ren of fantaseert wat er allemaal te bele ven zal zijn op de volgende vakantie? Dagdromen is een vorm van zelfverha len maken. Sommige mensen willen hun verhalen ook opschrijven: om belevenissen vast te leggen of juist te reageren op wat men om zich heen ziet. Vertellen is echter wat anders dan schrijven. Speciaal daarvoor start cultureel cen trum C-drie met een cursus literaire vorming. De beginnende deelnemers wordt een aantal trucjes geleerd, waar mee men verder komt op het moment dat men vastzit met een tekst. Per bij eenkomst wordt één facet van het schrijven behandeld. Door het ontwik kelen van de eigen vaardigheden leert men kritischer naar de eigen teksten te kijken. De theorie zal een aanvullende rol spelen. Docente: Mariancha Kuil- De cursus heeft nog plaatsen vrij en start op dinsdagmiddag 20 september van 13.30-15.30 uur. In totaal twaalf lessen. Informatie/inschrijving: C-drie, Wil laertstraat 49, tel. 22188; 13.00-16.30 uur. Instruments for Professionals OLD NAVITIMER DIAMANTAIR JUWELIER Laanstraat 18 Baarn Tel. 02154-15937 Van Weedestraat 145 Soest Tel. 02155-20670 De befaamde dichter Simon Vin kenoog (1928) opent op vrijdag 30 september om 20.30 uur het een entwintigste seizoen van de Poë ziekring Eemland. Hij leest voor uit eigen werk in de kleine zaal van theater De Lieve Vrouw in Amers foort. Zijn schijnbaar chaotische, uiterst per soonlijke, felle, doorleefde poëzie is een onstuimig zoeken naar de zin van zijn en hèt leven. Behalve gedichten schreef hij ook romans, kronieken (in het tijd schrift Bres), dagboeken en vertalin gen. Vinkenoog wordt in de Lieve Vrouw ingeleid door de Soester dichter en voorzitter van de Poëziekring: Jan Visser. Vedelaarpad 53, tel. 18136 Kinderboerderij De Vrije Teugel staat aan de vooravond van een nieuw sei zoen. Vanaf zaterdag 17 september worden op het terrein aan het Vede laarpad de meest uiteenlopende activi teiten gehouden. Zaterdag 17 september Van 13.30-16.00 uur: Orry, Tim en Tessa zijn de drie kinderen die hun ver jaardagsfeest vieren. Zij nemen veel vriendjes mee en gaan leuke activiteiten doen. Maandag 19 september: Titia ontvangt haar eerste groepen voor natuureducatie in haar nieuwe lokaal. Om 15.45 uur begint de nieuwe knut- selgroep. Ouders die voor hun kinderen belangstelling hebben voor deze leuke (werk-)groep kunnen contact opnemen met de kinderboerderij voor nadere in formatie. Woensdag 21 september: Allereerste begroeten we deze dag de peuters en hun ouders die weer gezellig samen leuke dingen gaan doen. Iets zin gen, een kleinigheidje knutselen, een ritje met de pony en de tijd vliegt om. En dan een middag waar veel kinderen al reikhalzend naar uitzien: de eerste toneelmiddag. Vandaag komt Poppen theater Cassiopeia met de voorstelling 'Alfabetius'. In het land waar Prins Flo- ris woont, zijn geen boeken met letters en plaatjes. Zijn vader, die koning is, heeft alle boeken met letters en plaatjes verboden. "Van lezen word je slim en dat mag niet," zegt hij. Zo gaan er jaren voorbij tot Prins Floris ziek wordt. Nie mand weet wat hem mankeert totdat... Deze voorstelling is geschikt voor kin deren van 4 tot en met 12 jaar. De voor stelling is van 14.00 tot 16.00 uur. De entreeprijs is twee gulden per persoon. Ook verwelkomen we de jarige jobjes Chester, Chris en Eric. Na de voorstel ling nog veel andere activiteiten. Ruilbeurzen Een gezellig buitengebeuren waarbij vele tuinvrienden en -vriendinnen el kaar ontmoeten is de halfjaarlijkse ruil beurs in vooijaar en herft. Uitgangs punt hierbij is dat u uw planten, bollen, zaad of vijverplanten (alles is welkom) afgeeft bij de eerste kraam, eventueel voorzien van naam, bloeitijd, kleur en hoogte. Groei en Bloei zorgt ervoor dat het materiaal over de diverse kramen wordt verdeeld. Hierna kunt u op uw gemak langs de kramen lopen en een keus maken uit het grote aanbod. Er lo pen enkele zeer deskundige mensen rond, die op alle vragen antwoord kun nen geven. De plaats van de ruilbeurs is Gemeente kwekerij, Molenstraat 157. Voor aan komend seizoen zijn de data zaterdag 8 oktober 1994 en zaterdag 22 april 1995 gepland. Lezing: De kleine tuin Een tuin is meer dan een verzameling planten. Het is een ruimte buiten waar men zich prettig moet kunnen voelen. Voordat je een tuin aanlegt of veran dert, komt de vraag welke functie de tuin heeft. Hoe groot moet bijvoorbeeld het terras zijn en wat moet er nog meer in? Een vijver, speelruimte, een hoek voor wat snijbloemen enz. enz. Dan wordt voor die onderdelen de beste plek gezocht, het bestratingsmateriaal wordt gekozen en als laatste komt de beplanting aan de beurt. In een kleine tuin is de keuze van de juiste planten niet eenvoudig. Er zijn zoveel factoren waar je rekening mee moet houden en niet op de laatste plaats met het onder houd, want daar hangt het welslagen van een tuin van af. Aan de hand van dia's zal dhr. Cuijpers goede adviezen weten te geven op al de ze gebieden. Aangezien in de moderne woningbouw een grote tuin tot de uit zondering behoort, zal deze eerste le zing van het nieuwe seizoen zeker velen aanspreken. Laanstraat2 - Soest Tel. 02155-27100^ Grote delen van het toerisme functio neren dank zij de inzet van vrijwilligers; het cultureel erfgoed van Nederland zou zonder vrijwilligers nauwelijks zichtbaar zijn. Vrijwilligers geven kleur en smaak aan het toeristisch produkt en zij zorgen voor een flinke omzet in het toerisme. Waar moeten we aan denken bij vrijwil ligerswerk in toerisme en het cultureel erfgoed? Het gaat om een gevarieerd pakket van werkzaamheden: publicks- begeleiding, educatie, recreatiewerk, beheer en onderhoud van historische gebouwen en museumcollecties, con trole van wandel- en fietsroutes, inspec tie van campings, helpen organiseren en uitvoeren van evenementen en con gressen, het besturen van en leiding ge ven aan organisaties. Kortom, het is een rijk geschakeerd beeld dat vrijwilligers werk in deze sectoren te zien geeft. Met hun sterke motivatie en betrokkenheid bij de activiteit onderscheiden vrijwilli gers zich in positieve zin van betaalde arbeidskrachten. Deze week vraagt de Vrijwilligers Va kature Bank Soest uw aandacht voor de volgende vakatures: 10-112: Stichting Mondriaanhuis te Amersfoort zoekt 2 tot 3 vrijwillig(- st)ers voor het ontvangen en eventueel rondleiden van bezoekers. 6-116: Vrijwillige hulpverleningsin stantie zoekt personen die slachtoffers opvangen, begeleiden en eventueel ver wijzen naar de aangegeven instanties. 6-118: Stichting voor hulpverlening van vluchtelingen te Soest zoekt meer dere vrijwillig(st)ers voor opvang en begeleiding van asielzoekers/vluchte lingen. 10-111: Voetbalvereniging te Soest vraagt vrijwilligers om, tijdens het voet balseizoen van augustus t/m mei, de volgende werkzaamheden te verrich ten: behulpzaam zijn bij ontvangst van bezoekende verenigingen, bestuursle den; bezoeken van uit te spelen wed strijden van het eerste team, zaterdag, hoofdzakelijk zondag. 16-104: Een verpleeghuis in Baarn zoekt een gastheer/vrouw om de bewo ners te voorzien van koffie en gezellig heid geven in de vorm van een praatje. 16-113: Een speeltuinvereniging in Baarn zoekt 1 a 2 vrijwillig(st)ers voor het beheren van de speeltuin. Dit houdt o.a. in het winkeltje verzorgen, de ver koop van snoep en ijs, koffie. En andere voorkomende werkzaamheden. Inlichtingen over de genoemde vakatu res en over vrijwilligerswerk in het alge meen kan men bij de Vrijwilligers Va kature Bank verkrijgen aan de Smits- weg 311. Kantoortijden: dinsdag tot en met donderdagochtend van 9.00 tot 12.00 uur, tel. 12630. Niëuwêgracht 23 - 3763 LP Soest - Telefoon 02155 - 2 20 50 Centrilab zal in opdracht van de ge meente een bodemonderzoek verrich ten aan de Maarschalkersteeg. Die ligt achter de Avia aan de Birkstraat. Aan de Maarschalkersteeg is minerale olie in de grond aangetroffen. De ver vuiling kwam aan het licht, toen de ge meente er graafwerkzaamheden ver richtte om er een bord voor natuurin- formatie te plaatsen. In een zogenoem de indicatieve rapportage van MTE Eemland is de bodemverontreiniging bevestigd. De omvang en de mate van de vervuiling kunnen pas worden vast gesteld na het onderzoek van Centrilab. Als de resultaten bekend zijn, zal de ge meente bekijken of sanering van de grond noodzakelijk is. Hoewel de vervuiling waarschijnlijk af komstig is uit de 'autobranche', is er volgens het college nog geen aanleiding om de Avia of een ander bedrijf aan sprakelijk te stellen. De vervuiling is ook in de minder diepe grondlagen aan getroffen, hetgeen erop zou kunnen duiden dat de minerale olie daar door onbekenden is geloost. Steenhoffstraat 46, tel. 19577 Donderdag 15 september: 'Kosh ba kosh' is de opvolger van 'Bra- tan'. Ook deze film speelt in Tadzjikis tan, maar in plaats van het romanti- sch-idyllische beeld van het traditionele Tadzjikistan, zoals getoond in Bratan, laat Choedojnasarov nu het heden daagse leven zien in Doesjan-be, de hoofdstad van Tadzjikistan. Toen de opnames voor 'Kosh ba kosh' in 1992 begonnen, brak in Tadzjikistan een burgeroorlog uit tussen voor- en te genstanders van het Islamitisch funda mentalisme. Choedojnasarov gebruikte het oorlogsrumoer als achtergrondge luid in zijn verhaal over het gewone le ven. Choedojnasarov: "Zo probeer ik een beeld te geven van mensen die hun angsten naar hun onderbewustzijn ver bannen. Ze leven ermee zonder er di rect op te reageren. Ze accepteren de burgeroorlog, zijn eraan gewend en hebben besloten gewoon door te le ven." Op straat speelt Donai met vrienden een gokspelletje. Ondanks het feit dat hij voortdurend verliest, weet hij niet van ophouden en zet hij tenslotte zijn roerend en onroerend goed in. Hij ver liest. Zijn tegenstander, een verbitterde oude man, eist zijn winst op en dreigt Mira, Donai's dochter, die uit Rusland op bezoek is bij haar vader, mee te ne men als onderpand op de binnen zeven dagen te betalen speelschuld. Daler, medegokker en getuige van ae transactie, is zeer onder de indruk van de mooie Mira en helpt haar het huis en haar dreigende lot te ontvluchten. Met tegenzin laat ze zich naar een veilige plek brengen: het wachthuis van het ka belbaantje dat Daler samen met vrien den exploiteert en dat de meest won derlijke, veelal illegale, zaken vanuit de heuvels naar de stad brengt. In de cabi ne van de kabelbaan, tussen hemel en aarde, zoeken Daler en Mira liefde en veiligheid bij elkaar. Door het eenvoudige eeuwenoude ver haal van aantrekken en afstoten heen weeft Choedojnasarov existentiële vra gen over afkomst, trouw en ouder schap, over afscheid van geliefden, van tradities en zekerheid en van landen en sociale systemen. De rol van Mira is symbool voor alle Tadzjikistaanse vrouwen. Choedojnasarov: "Met deze hommage geef ik uitdrukking aan mijn wens voor de gelijke behandeling van de vrouw in mijn land." Bachtijar Choedojnasarov (Doesjan- be, 1965) heeft gewerkt als journalis tiek correspondent en volgde een film regie-opleiding aan de filmacademie van Moskou. 'Kosh ba Kosh' won in 1993 de Zilveren Leeuw op het Film festival van Venetië. Aanvang: 20.30 uur. Entree: f 7,50; cjp/65+ f 5,-. Voor de vierde keer wordt in de herfstvakantie een buurtvoetbaitoer- nooi gehouden. Hees opent daarvoor op maandag 17 oktober haar terrein aan de Kooiweg. Ook dit jaar wordt gespeeld in drie leef tijdscategorieën: 6 tot en met 9 jaar, 10 tot en met 14 jaar en 15 tot met 17 jaar. Elk team mag uit zeven spelers en twee reserves bestaan, behalve in de oudste deelnemersgroep. Die spelen met zes voetballers. Er wordt gespeeld op een half veld en de buitenspelregel is niet van toepassing. Het is toegestaan om met gemengde teams mee te doen. Deelname is gratis. Voor informatie en het aanvragen van inschrijfformulieren kan contact wor den opgenomen met G. Walen, tel. 20763, S. Brandenburg, tel. 18631, L. van de Broek, tel. 17578 of de kantine van Hees, tel. 12272. De deelnameformulieren moeten uiter lijk op 10 oktober in het bezit zijn van de jeugdcommissie van Hees. Hees De B-junioren leden in Baarn tegen Limvio een gevoelig verlies. Voetbal- technisch hielden beide partijen elkaar in evenwicht. Limvio toonde zich ech ter de gehele wedstrijd agressiever en was bereid voor iedere meter gras te strijden. Met de rust stond Limvio te recht op een 4-0-voorsprong. Na de rust leek de Hees-jeugd even uit een an der vaatje te tappen, maar na de 4-1 vervielen de B-junioren opnieuw in het weinig inspirerende voetbal van de eer ste helft. Limvio dat tot de laatste mi nuut bleef knokken, maakte hier dank baar gebruik van en trok met maar liefst 8-1 aan het langste eind. SEC Voor de competitie werden door de SEC elftallen tien wedstrijden ge speeld. Hieruit kwamen acht punten, scoorde SEC 37 keer en kregen de elf tallen er 32 tegen. De A1 junioren kun nen hun vorm nog maar niet te pakken krijgen en verloren uit bij HVC met 2-1. Het tweede A juniorenteam won van WZA A3. Voor rust scoorde Arwin Lergner driemaal en WZA éénmaal. Na rust zorgden Richard Vonderhake en Albert Stuivenberg voor de eind stand van 5-1. Opmerkelijk was het eerste verlies voor de C2 junioren. SO Soest C2 nam uitstekend revanche op de eerder verloren oefenpartij door met 1-2 te winnen. De F2 pupillen wonnen de derby bij WZ'49 F2 met 2-6 o.a. door drie goals van Erwin vqn Rouwen daal. Soest De resultaten waren bij SO Soest weer net zo wisselvallig als het weer. En zo hoort dat bij jeugdvoetbal. Vooral de prestaties van de zes E-teams waren een uitschieter in positieve zin. SO Soest E1 walste in Amersfoort over AP WC El heen: 1-7. SO Soest F1 speelde tegen CJW F1 een voetbalthriller. Het werd een nipte 3-2-overwinning. SO Soest Al moest uit tegen DSO in Utrecht, waar voetbal nog een echte volkssport is. In een keiharde wedstrijd haalde de Soesters een gelijkspel uit het vuur. Een wonderschoon en verdiende goal van Floris Oversier moet goedmaken dat uitblinker Jelle Huizinga met een wond aan zijn hoofd het veld moest verlaten. De dames junioren A behaalden een knappe 5-7-overwinning. WZ'49 De Al startte overtuigend in de regio nale competitie. Tegen MSV'19 werd gewonnen met 4-0. De C2 speelde een uitstekende partij tegen Amsvorde C2, (10-0). De Dl nam het op tegen SO Soest D2 en won met 6-2. Terschuurse Boys E?2 moest het afleggen tegen WZ D2 8-0). Succesvol was ook de E3 te gen Baarn E3 (8-4 'voor WZ'49) en de F1 tegen WZA F2 (8-0 voor WZ'49). Hees HeesFl - WZA F3 5-1; HeesDl - IJssel- meervogels 0-3; Limvio BI - Hees BI 8-1. SEC H.VX.A1-SECA1 2-l;SECA2-WZA i/5?^oiB1 "SECB1 4"°; Amsvor- f 7 spr S'6; SEC C2 - SO Soest C2 1-2, SEC Dl - Hoogland Dl 1-6; KV VA a1 >-13;SECE2-HVCE2 0-9; SEC F1 - Amf. Boys F1 4-5; WZ'49 F2 - SEC F2 2-6. Soest DSO Al-SO Soest Al 1-1; SO Soest A2- Eemdtjk Al 1-8; Baarn BI - SO Soest BI 1-6; SO Soest B2 - IJ'vogels B2 2-5' SO Soest Cl -TOVC1 0-9; SECC2-SO Soest C2 1-2; KWA Dl - SO Soest Dl 2-5; WZ 49 Dl - SO Soest D2 6-2; SO Soest D3 - Hoogl.veen D1 9-0; SO Soest D4 - Ro- da 46 D9 0-8; APWC El - SO Soest El 1-7; SO Soest E2 - Eemdijk E2 6-1; Ro- da 46 E8 - SO Soest E3 1-7; SO Soest E4 - Roda 46E9 12-5;KWAE5-SOSoestE5 rtvL p? ScoèE6 IJ'v08els E7 3-11; C1VV F1 - SO Soest F1 2-3; SO Soest F2 - ?"lck P2 3-1: VVZA F4 - SO Soest F3 3-2; SO Soest F4 - Cobu boys F2 9-0; APWC F3 - SO Soest F5 0-15; Lelystad djA - SO Soest djA 5-7; SO Soest diC - Maarssen djC 3-8. Soester Bowling Vereniging Senioren maandag: Big Splitters - Omega 5-0; No Name - Boule d'Or 2-3; Bodrum - Zilveren Ster 0-5; Arrows - Lucky Loosers 5-0; Van Ede - Flying Pin Ten 5-0; Baan brekers - de Enghe 5-0. Senioren dinsdag: Pinchers - Wings 0-5; Toverbal - Team T.D.K. 5-0; Gokkers - Foxhunters 4-1; H.A.M. - Heppie Hoekers 3-2; P. Team - Naadje 0-5Karei de Stoute - Stressless 3-2; Shj-ammer - Pin Down 4-1; Cobra's - Ottifantjes 0-5; Straik - Westra/ Van Schaik 1-4. Jeugd: Cool Cat - Spetters 4-1; Sisters - Bowling Boys 2-3; Gokkers - Team X 5-0. AV Pijnenburg Halve marathon Amersfoort: Senioren: Mark Hilberts 1.10.35; Henk Wallet 1.26.50; Marcel de Boer 1.26.57; Bert Staal 1.39.00; Veteranen I; Jan v.d. Lee 1.25.08; AmarArad 1.30.16; Gerard Roest 1.34.44; Henk van Hal 1.39.00; Ve teranen Dames: Mart van Hal 1.32.46; Adri v.d. Zon 1.35.30; Veteranen II: Wim Doekes 1.41.00; 10 km: Elly Moerman 45.50. 3 door Arie \V Buiten kwam het water nu hemel uit. Vandaar dat Ar verblijfplaats zocht. In liet toe onbekende Soester et den de ramen in de septe Aan de stamtafel waar Ari bestelde een innemer, d kastelein met Jantje werd ken- een kleintje pils. "Storm en w ind, het klinkt ziek in de oren," sprak hij i stem. "Ik word daar dorst snelheid waarmee hij het meerde bewees het gelijk v ling. De persoon naast hem ke uitspraak Jantje misprijzc concludeerde: "Als jij d< mingsramp die eenenveerti den Zeeland en Zuid-Hol water zette had meegeniaal wel anders." Jantje, in Arie's waarnemii doorvoede zestiger, reag< vankelijk niet. Hij stak zij de lucht en wenkte om een De man van de overstro reageerde bits op de snelle, stelling. "Jij kent de kracht van het v oordeelde hij. "Ik de kracht van het wate nen!, laat mij niet lachen," blaffend. "Ik loop er niet mee te I maar mag ik je er aan herii ik bij de Marine als matro begonnen en na 36 jaar als ben afgezwaaid." "Weet ik wei," verdedigde "maar als jij hier op jouw bink staat te spelen, terwij moment misschien schepei zijn, dan kan ik het een mei niet rijmen." Luchtig wuifde Jantje de 1 van tafelgenoot Gijs weg. doet het altijd en overal," vast. "Als ik daarvan zou v» gen had ik nooit aan varen n ginnen. Het risico oni voer worden zit er in en blijft er Gijs veranderde van tactiek, de aanval. Met een leep lac weten er ernstig aan te twijl ooit een vis heeft bestaan t Jantje zou hebben gehad. zich naar de tap voor een n stelling en vernam van de ka: dit soort discussies zowel in najaar plaatsvonden. "Als de blaadjes er aan kon ze er afvallen is het altijd pri de mensenkenner vast. "Kan geen kwaad," veror Arie. Een veronderstellinj kastelein ietwat zorgelijk dei "In het verleden zijn ze t soort discussies wel eens o| gegaan," sprak hij niet zom Gezien hun gevorderde lee Arie een dergelijk tafereel spottelijk als angstaanjagem Met zijn bestelling terugge het tweetal stelde hij mei vreugde vast dat de mogelijl een gevecht aan het zinken lucht was duidelijk aan het Te danken aan Jantje die na slok hier wijselijk vaststelde gek leken om te zwammen consumptie voorkeur van vis ter wereld ook. Teneinde d een vredige voortzetting rondde hij het gesprek af nu statering dat Gijs gelijk liai vaststelling dat geen levenc wereld trek in Jantje zou hc had. "Tuurlijk niet," verklaarde grote openhartigheid," ze zo te gepekeld vinden, een te h; je." Gijs, een zuiger van het zuiv ter, weigerde op het vredesa te gaan. Een vals grijnsje w< baar. "Ach misschien heb ik ven toen ik zei dat geen vis ii zou hebben. In principe eter Neem bijvoorbeeld dc sn< Die is gek op afval." Toen toch nog bijna knokken. ARIE WANE Snelle service er kwaliteit voor ee scherpe pnjs. ISieuwstra3' -■ Soest. Volwassenen kunnen een w improvisatie volgen bij jeugc school Boemerang. De worksh zes weken en heeft als thema 'i seren kun je leren'. Na de cu men verder gaan met toneel ir wassenklas van jeugdtheati Boemerang. De lessen worden gegeven oj dagavond van 18.00 tot 20.00 u Boemeranggebouw aan de straat 7 in Amersfoort. Hier 1 terecht voor informatie over k< opgave, tel. 033-757434. Voo delijke informatie kan contact opgenomen met docent A. va (maandag vanaf 16.00 uur en vanaf 15.00 uur) of pri 03410-24020.

Soester Courant | 1994 | | pagina 26