Vragenbon alleen voor vragen van algemene aard Geen onderdeel of activiteit van kerntakendiscussie uitgesloten Rotondes zijn voldoende verlicht Rondje Raadhuis Maandag26 september: lezing bomenplan Lees meer op pagina 4 I Plaatsing van zitbanken Dankzij werkgelegenheidsbeleid: niet méér werklozeii in Soest INA 28 5de jaargang no. 1 Geen trottoir aan einde van Kampweg Spreekuren Telefoonnummers Agenda Zuiveringsheffing: provincie: twee betalen voor drie Mijn vraag.. Groenstrook te smal voor parkeerstrook Uitgave gemeente Soest Staf Voorlichting Raadhuisplein 1 3762 AV Soest Telefoon 02155 - 93 459 93 460 De vragenbon die in elke uitgave van Op 't Hoogt op de voorpagina is afgedrukt, is een succes. Veel inwoners van Soest en Soesterberg maken van deze maandelijkse gelegenheid gebruik om vragen te stellen aan de leden van het college van burgemeester en wethou ders. Na de proef met deze vorm van gemeentelijke dienstverlening, is op grond hiervan besloten tot het vaststellen van enkele 'spelre gels'. De belangrijkste voorwaarde is dat er voortaan sprake moet zijn van vragen van algemene aard. Het komt namelijk voor dat inzenders vragen stellen die op privé-be- langen betrekking hebben. Het is niet de bedoeling dat zulke vragen in Op 't Hoogt worden behandeld. Deze moeten in een gewone brief aan het college van burgemeester en wethouders worden gericht. Daarnaast moet een aantal zaken geregeld worden via speciale tele foonnummers: - meldpunt woonomgeving (losliggende tegels, overhangend groen, vernielde of beschadigde verkeersborden, kapot plantsoenmeubilair of speeltoestellen met mankementen (telefoon 25346); - meldpunt voor alle klachten met betrekking tot de woonomgeving Smitsveen (telefoon 19548 of 19546); - sociale veiligheid (telefoon 93705); - bestuurlijke preventie (telefoon (93411). Vragen die op geen van deze meldpunten betrekking hebben en die ook voor andere inwoners van belang zijn, kunnen dus wèl gesteld worden door het insturen van de bon in Op 't Hoogt. Tenslotte wijzen burgemeester en wethouders erop, dat het geen zin heeft om door het opnieuw invullen van het vragenformulier terug te komen op een eerdere beslissing van gemeentezijde. et stukje grond aan het einde van gers dat bij slecht weer van deze route gebruik maakt, laag is. Daar entegen zijn de kosten van aanleg van een trottoir over de gehele leng te relatief hoog. Eventueel zal naar een andere oplossing gezocht wor den. Aan de andere kant van het viaduct is volgens b. en w. de berm van dus danige kwaliteit dat zij daar niet de noodzaak zien tot de aanleg van een voetpad. jde Kampweg richting Kamp van eist in Soesterberg verandert bij Slecht weer in een modderige mas sa. Hierdoor moeten voetgangers Iveertig meter over de rijbaan lopen in de richting van het Kamp, schrijft een inwoner van Soesterberg. Hij wil graag dat de situatie ter plaatse erbeterd wordt. Burgemeester en wethouders ant- 'oorden, dat het aantal voetgan- I Het gemeentehuis is voor het pu- I bliek geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 12.30 I uur. Het Informatiecentrum (tel. 193777) in de hal van het gemeen- I tehuis is elke werkdag tussen 18.30 en 16.30 uur geopend. De afdeling Burgerzaken (tel. 193411) is dagelijks van 8.30 tot 113.30 geopend. Daarnaast zijn |deze beide afdelingen samen met afdeling Huisvesting (tel. [.93893, echter alleen van maan dag tot en met vrijdag van 8.30- tot 10.00 uur, daarna via tel. 93411ook open op de vrijdagse koopavond, van 19.00 tot 20.00 uur. De dependance Burger- en Sa- jnenlevingszaken in het Dorps huis te Soesterberg (tel. 03463 - ^.51412) is voor het publiek ge- ppend op dinsdag en donderdag Iran 14.00 tot 16.00 uur. afdeling Sociale Dienstverle ning houdt in het Dorpshuis zit ting, elke woensdag van 11.00 tot 1.12.00 uur. Burgemeester en wethouders louden spreekuur na telefoni sche afspraak. [Burgemeester J. de Widt en wet- MMnouder P.V. ten Hove kan men ^preken na telefonische afspraak iet secretaresse mevrouw S. van )oorn, telefoon 93443. en afspraak met de wethouders N. Blommers-Biezeno en R. van .ogtenstein kan men maken via icretaresse mevrouw L. Vogel, telefoon 93511. Belangrijke telefoonnummers [zijn: 06-11 algemeen alarmnummer "(politie, brandweer, ambulance). 93 777 Informatiecentrum en klachtentelefoon. Hier kunt u te recht met uw vragen over de ge meente; klachten over door de gemeente niet beantwoorde brie ven, of het niet nakomen van be loftes. 93 665 Informatietelefoon. Op dit nummer is een bandje aange sloten met gemeentelijke infor matie over raadsvergaderingen enzovoort, maar ook over opge broken wegen in de gemeente. Speciaal voor slechtzienden. 93 666 Infolijn afvalstoffen. Voor al uw vragen over afval zo als klein chemisch afval (KCA), groente-, fruit- en tuinafval en zovoort. Grof vuil ophalen (aanmelden van 8.00 tot 16.00 uur. 93 458 Klachtentelefoon milieu. Voor al uw vragen en klachten over milieu. Met uitzondering van klachten/vragen over afval en groen. Voor noodgevallen te lefoon 19 444 (politie), 24 uur per dag. 93 705 Meldpunt Sociale Veilig heid. Voor al uw klachten en vra gen over onveilige plekken, van dalisme, discriminatie, rascisti- sche en aanstootgevende leuzen. 25 346 Meldpunt woonomge ving. Kleine klachten over de woonomgeving die in ongeveer een uur kunnen worden opge lost. Deze worden binnen 24 uur verholpen. De maandelijkse gemeente raadsvergadering en alle verga deringen van gemeentelijke commissies worden gehouden in het gemeentehuis aan het Raad huisplein en beginnen om 19.30 uur, tenzij anders aangegeven. Donderdag 15 september, raads vergadering. Donderdag 22 september, com missie financiën. Maandag 26 september, com missie algemene bestuurszaken. Dinsdag 27 september, commis sie ruimtelijke ordening. Woensdag 28 september, com missie welzijn. Donderdag 29 september, com missie milieu en openbare wer ken. Maandag 10 oktober, 19.00 uur, behandeling begroting. Woensdag 12 oktober, 14.00 uur, behandeling begroting raadvergadering. Donderdag 13 oktober, 19.00 uur, eventueel raadsvergadering. Eén van de redenen waarom het gemeentebestuur heeft besloten tot het voeren van een kerntakendiscussie is volgens burgemeester J. de Widt het feit dat de rijksoverheid de bijdrage uit het gemeentefonds aan de ge meente ("een groot deel van onze inkomsten") met vier tot vijf miljoen gulden vermindert. "Dat levert nu en in 1995 nog geen problemen op, maar in de jaren daarna wèl. We hebben nu dus nog een redelijke tijd om de discussie hierover te voeren. Het zou vervelender geweest zijn als de vermindering van de rijksbijdrage al op 1 janauri zou zijn ingegaan". Volgens de burgemeester heeft de gemeente het niet zo rooskleurige finan ciële vooruitzicht aangegrepen om niet alleen de voor de toekomst noodza kelijke bezuinigingen te verwerken, maar tegelijk het hele takenpakket de revue te laten passeren. "Het kan dus best zijn dat we op een bepaald mo ment op een bepaald onderdeel met een nieuwe taak beginnen omdat we vinden dat dat moet of hoort of dat het rijk ons die oplegt. Het kan ook zijn dat we andere dingen minder gaan doen, helemaal schrappen of aan ande ren overlaten". De heer De Widt wijst er met nadruk op "datje een budgettaire ruimte van, zeg maar, zeven tot tien miljoen gulden moet creëren, wil je ook nog ruimte hebben voor nieuw beleid in de komende jaren. Dit bedrag komt dus nog eens bovenop de bezuinigingen die noodzakelijk zijn door de mindere rijks uitkering". Om de discussies over wat wel en eventueel niet dan wel gedeeltelijk tot de kerntaken van de gemeente kan en/of moet worden gerekend, is een zoge noemde klankbordgroep gevormd. Deze bestaat uit leden van alle raads fracties, de gemeentesecretaris en het hoofd van de afdeling financiën. "Het werk van deze groep moet gezien worden als een interne voorbereiding, een interne discussie", zegt burgemester De Widt. "Er is wel degelijk overwo gen om de discussies in de openbaarheid te voeren, zoals de voorstanders willen. Het college is daar geen voorstander van om onnodige onrust te voorkomen als het gaat over het opheffen van iets, het korten van subsidie of wat dan ook, terwijl dat later misschien niets eens nodig is of doorgaat. Dan creëer je tevoren onrust, terwijl dat achteraf wellicht niet nodig was ge weest. We hebben nu een compromis bereikt over de openbaarheid, name lijk dat we aan de klankbordgroep (onder voorzitterschap van Wiebe Mei lof) overlaten op welke momenten zij in het openbaar wil vergaderen of me dedelingen wil doen uit de besloten vergaderingen in de vorm van persbe richten of iets dergelijks". Het is de bedoeling dat er eind dit jaar duidelijkheid bestaat over wat het ge meentebestuur beschouwt als kerntaken van de gemeente. Doel is ervoor te zorgen dat Soest in ieder geval tot het jaar 2000 een gemeentebesuur heeft dat doelmatig en zakelijk werkt. Het nieuwe motto van het college bestaat dan ook uit drie D's, die staan voor Dingen Doelmatig Doen. Inspraak Het is de bedoeling dat de klankbordgroep voorstellen met betrekking tot de kerntaken voorlegt aan het college van burgemeester en wethouders. Het college neemt deze wel of niet dan wel gedeeltelijk over. Het bereidt vervolgens raadsvoorstellen voor, die beschouwd kunnen worden als een discussiestuk voor iedereen. Deze voorstellen zijn ook het uitgangspunt voor de normale inspraakprocedure in de commissies. Burgemeester De Widt: "Er is uitdrukkelijk gezegd dat niets buiten de kerntakendiscussie blijft. We hebben steeds tegen iedereen gezegd: Denk erom, ook jouw onderdeel of jouw activiteit komt aan de orde, niets is uitge zonderd, alles is bespreekbaar" Op grond van de landelijke wet Verontreiniging oppervlaktewater worden tweepersoonshuishoudens voor de zuiveringsheffing aange slagen voor drie. De gemeente kan hier dus niets aan veranderen. Dit is het antwoord van burge meester en wethouders op de vraag van een inwoner, die het on redelijk vindt dat hij en zijn echt genote, bewoners van een flat, voor drie worden aangeslagen. B. en w. wijzen erop dat de zuive ringsheffing van de provincie uit gaat en dus geen gemeentelijke zaak is. Op verzoek van een bewoonster van de Klarinet zal bij het voetpad langs de vijver aan de Cimbaal/Ba zuin een zitbank worden geplaatst. De afdeling Groen, Natuur en Landschap zal de bank zo spoedig mogelijk neerzetten. Ook het ver zoek van .een bewoonster van het Kerkpad om een zitbank te plaat sen, zal worden ingewlligd. Burge meester en wethouders hebben dit meegedeeld naar aanleiding van de schriftelijke verzoeken van beide inwoonsters. Als gevolg van beperkte middelen zijn de randen van de rotondes niet wit geschilderd. Burgemeester en wehouders delen dit mee in ant woord op een vraag hierover van een bewoner van het Claroenste- kerpad. Hij heelt het college schriftelijk met name gevraagd de randen van de rotonde in de Dalweg wit te schilde ren. Vooral bij regen, wanneer het wegueK gumt, en duisternis is ue ro tonde slecht te zien. B. en w. merken op, dat de verlich ting op de rotonde afwijkt van de rest van de weg; daardoor valt de rotonde extra op en is hij goed zicht baar. Omdat vluchtheuvels en midden geleiders vaak niet zo goed verlicht zijn als rotondes, zijn de randen van deze voorzieningen dwars op de rij weg wèl wit geschilderd. Er zit schot in de verkoop van be drijventerreinen. Wethouder me vrouw N. Blommers (werkgele genheid) verwacht dat de activitei ten zowel in Soest als Soesterberg een aantal arbeidsplaatsen ople vert. Zij is verheugd over de ont wikkelingen, "want het betekent toch dat eeen aantal bedrijven groeimogelijkheden ziet. Dat is vooral interessant omdat de ont wikkelingen op de industrieterrei nen een tijdje stil hebben gestaan". Niet minder belangrijk is de moge lijkheid dat er een aantal arbeids- Naam: man/vrouw Adres: Telefoon: Ik zou aan het college van burgemeester en wethouders het volgende willen vragen: Vóór 1 oktober insturen naar: Staf Voorlichting, Antwoordnummer 120, 3760 VB Soest. (Een postzegel is niet nodig). plaatsen bijkomt. Dat is voor Soest een gunstige ontwikkeling, omdat het aantal werklozen in de gemeen te de laatste tijd aanmerkelijk is ge stegen. Volgens mevrouw Blom mers is daar eigenlijk geen oorzaak voortevinden. "Erzal weleenflinkaantal schoolverlaters bij zijn, van wie we verwachten dat zij binnen korte tijd niet langer op de lijst van werkzoe kenden voorkomen". De plotselin ge stijging van de werkloosheid in Soest wordt niet gezien als een structureel probleem, maar enkele instanties die zich met werkgele genheid bezighouden, bekijken momenteel wel waardoor de plotse linge stijging is ontstaan. "Hoewel deze ontwikkeling ons zorgen baart, ziet het er toch naar uit dat ons werkgelegenheidsbeleid ertoe heeft geleid dat we niet méér werklozen hebben gekregen in aan tal. Dat vind ik een prestatie in een tijd waarin de economie is terugge lopen", aldus mevrouw Blommers. De groenstrook langs de Plasweg tegenover de dr. s'Jacobstraat is te smal voor de aanleg van een par keerstrook met een noodzakelijke breedte van twee meter. Burge meester en wethouders antwoorden dit op het schriftelijke verzoek van een bewoonster van de Plasweg om de bestaande groenstrook de be stemming parkeerstrook te geven. Op 't Hoogt: voor rood, groen, blauw en paars. Wat gebeurt er nu eigenlijk met de kunstuitleen: afbouwen of af breken? Volkshuisvesting: (ges)Tommel. Is Groen Links eigenlijk ook blij met paars? Eerlijke koffie, is dat wat anders dan zuivere? Cursus 'blaastraining en bekken- bodemtherapie': typisch kruis werk. Op 't Hoogt: ook in de herfst uw warme belangstelling. Nieuwbouw Lindenhof is wel licht alleen mogelijk met een kap- vergunning. Of zou Vahstal er nu eindelijk mee kappen? Ruiters op de Vlasakkers: eigen paard is goud waard. Winkeliers: kopschuw voor auto- luw. Die sociale raadslieden. Geluk kig heeft het gemeentebestuur geen advies uit Zwolle nodig om die anderhalve ton subsidie af te wijzen. Korte Brinkweg: zelfs niet kort parkeren? Buslijn Soest-Bunschoten: wil ie mand daar dan heen? Zijn er ook kerngezonde taken? Kladpapier in geldkistje: dat hadden die inbrekers in het Afval- stoffenpark toch wel kunnen we ten. Maar verder zit in de inbraken nog steeds niet de klad. Er worden te weinig inbrekers bij hun kladden gegrepen. Als je al die kapvergunningen be kijkt, kunnen de nieuwe bewoners van de wijk Apollo in Soesterberg het aardig rooien. Beleid Artishockerend? Als het zo doorgaat, is het gewest er gauw geweest. Billboards bij de invalswegen. Waarom staat er niet gewoon '50' op? Lindenhof op de Helling. Dat is toch het Van Arkel Instituut? Lindenclaim. Winkels in Soest-Zuid: een op- Peppie. Kop in de Soester Courant: Kat holieke scholen groeiden na de ja ren '60 als kool. Witte of gele kool? En de openbare scholen ze ker als rode kool! La Vrije Teugel etcetera.

Soester Courant | 1994 | | pagina 31