Jaar van Veiligheid: winstpunt is de grotere bewustwording en et Gemeente benadert bouwplan positief Nieuw ontwerp-bestemmingsplan legt de situatie van nu vast Maatregelen om verdroging tegen te gaan i Inspraak over noordelijke hoofdwegenstructuur ler WOENSDAG 14 SËptÊmrfrIqqT" OP 'T HOOGT PAGINA 3 Project-voorzitter W. Hulsbergen: Meeste bedrijven voorstander beveiliging industrieterrein Vestiging grootschalige detailhandelszaken langs Koningsweg mogelijk TBS-terrein Schoon water opvangen en terugbrengen in de natuur Exploitatie-overwegingen bij woningbouw niet met ;ens wet- le moge- n avond- gevoerd belang- niet ge ler voor magbe- gedepo- /oor dat zakjes FT-con- uit den :ompos- i vragen ij de ge iing, tel. ers zeg- schrifte- n inwo- afval op 1 aange- in is het de con- akt. ijn: Het e als de d geslo- 3ntainer ler mag oid. Hét uikbaar t deksel nrnntctp winctm.»* j_„ eens de noodzaak tot het nemen van maatregelen onderstreeDt Kortom er is al een heleboel gebeurd, maar het is hiermee niet afgelopen. Ik hoop dat de initiatieven van de projectgroep ook een stimulerend effect heb ben gehad, waaruit straks andere activiteiten voortvloeien" contai- het res- stoffen- g, aldus ijke af- ling, is datum ïgeling, j-deel- acteerd duide- jonge- ig in de i de ge- un een :n. Als itstkan t hij de ide be- eheten aassing neente og niet schikte ;staan- ten in apvan- :meen- schikte is mis- >t deze leiding bij de sgatief idheid emen. :sector velijks ïatiek. ctoren e-am- voor en er hore- :h hier at om 11 ge- st sa- t ver- anden elijke is ge- De heer W. Hulsbergen, voorzitter van de projectgroep Veiligheids zorg (die zich bezighoudt met het vergroten van de sociale veiligheid, zowel voor individuele burgers als het bedrijfsleven), kijkt tevreden te rug op het Jaar van de Veiligheid in Soest. Het officiële programma er van is afgesloten, maar de project groep blijft voorlopig nog wel be staan ("Het zou een slechte zaak zijn als de aandacht maar een jaar zou duren"). Niet om nog meer ac tiviteiten te organiseren, maar ook niet als 'slaapgroep', aldus de heer Hulsbergen. "Het is een klankbord en daarnaast een platform van waaruit misschien nieuwe impulsen kunnen uitgaan. Er is in het afgelo pen jaar een aantal dingen op de rit gezet waar nog een vervolg aan ge geven moet worden. We zijn ons er van bewust geworden dat vooral ook aan sociale veiligheid aandacht besteed moet worden. De gemeente was daar trouwens al mee bezig toen wij begonnen". Terugblikkend zegt de heer Huls bergen ervan overtuigd te zijn dat de activiteiten in het kader van Vei- ligheidzorg zonder meer zin hebben gehad. "Ik ben daar heel positief over. Ik zeg enerzijds dat het soms wel een beeje moeizaam is verlo pen, maar het is anderzijds allemaal wèl de moeite waard geweest omdat er een geweldig stuk bewustwor ding is ontstaan, zowel bij de burger, de ondernemer als de winkelier. Er zijn collectief maar ook particulier heel wat voorzorgsmaatregelen ge troffen die -denk ik- niet genomen waren als we geen Jaar van de Vei ligheid hadden gehad. Nu zeggen velen: dit en dat zijn punten om aandacht aan te besteden. Het Jaar van de Veiligheid is nu weliswaar voorbij, maar een aantal zaken blijft toch gewoon doorlopen. Zeker bij ondernemers en winkeliers die bij voorbeeld plannen met betrekking tot alarmering en beveiliging verder ontwikkelen en uitwerken". Contacten Het project Veiligheidszorg begon op 28 september vorig jaar met een officiële startbijeenkomst, bijge woond door onder anderen com missaris van de koningin jhr. drs. P.A.C. Beelaerts van Blokland en burgemeester J. de Widt. Van het begin af werd het project breed op gezet door bijvoorbeeld de politie, ondernemers en winkeliers erbij te betrekken. Dit gebeurde door het inschakelen van de Soester Zaken- kring, de Vereniging Ondernemers Soesterberg (VOS) en de Federatie Midden- en Kleinbedrijf (MKB) Soest. De nieuwe projectgroep Vei ligheidszorg onder voorzitterschap van de heer Hulsbergen functio neerde naast de al bestaande Stuur groep Bestuurlijke Preventie. Er werden links en rechts contacten gelegd met groepen die zich met vergelijkbare onderwerpen bezig hielden. "Dat was aan de ene kant heel moeilijk. We wilden er niet te veel bijhalen omdat dan het gevaar bestaat dat het te breed van opzet wordt en moeilijk concrete plannen ontstaan. Aan de andere kant wil den we toch proberen tot een sa menhangend beleid te komen". "Eén van de uitgangspunten was de zorg die we hebben over jongeren die overlast veroorzaken in onder meer winkelcentra. Er zijn erbij die soft drugs gebruiken en daarom wil den we dat aspect ook betrekken bij de veiligheidszorg. We hadden bij voorbeeld contact met de werk groep verslaving, alcoholmatiging en drugbeleid en met de consulent jeugd- en jongerenwerk in Utrecht. We hebben gevraagd hoe zij met de problemen omgaan. Een ander voorbeeld is dat we de politie heb ben gevraagd naar de ervaring ge vraagd met preventie. Met al die in formatie gaan we aan de slag". Dankzij de projectgroep Veilig heidszorg hebben de betrokkenen zich niet alleen kunnen oriënteren, maar zijn er ook initiatieven geno men en gestimuleerd, waardoor winkeliers en ondernemers duide lijk beter zijn gemotiveerd om bij voorbeeld hun winkel beter te be veiligen. Er zijn alarmerings- en waarschuwingssystemen gekomen om elkaar over en weer te waar schuwen. Er wordt overwogen om een particuliere bewakingsdienst in te schakelen op het industrieterrein, met name in de nachtelijke uren. In Soesterberg is men hier al ver mee. Breed georiënteerd Een andere deelnemer die zich vol gens de heer Hulsbergen niet onbe tuigd heeft gelaten, is de Woning stichting Soest. Ze heeft veel aan dacht geschonken aan de mogelijk heden om een woonbuurt veiliger te maken. Er zijn films vertoond, er is een expositie geweest, er zijn publi- katies uitgegeven, er werden lezin gen gehouden, alles om juist ook de bewoners te interesseren voor het geen zij kunnen doen ter bevorde ring van de veiligheid, bijvoorbeeld door het aanbrengen van goed hang- en sluitwerk. "Kortom", al dus de heer Hulsbergen, "de pro jectgroep heeft zich breed georiën teerd om zoveel mogelijk aspecten van de (sociale) veiligheid bij dit project te betrekken". Terugkijkend vindt de heer Huls bergen het Jaar van de Veiligheid in Soest een zinvolle activiteit. "De meeste onderdelen van het pro gramma zijn uitgevoerd. Alleen voor het survival-weekend voor de jeugd bestond onvoldoende be langstelling. Maar misschien dat dat in een volgend stadium nog eens uit de kast kan worden gehaald". In november vorig jaar besloot de algemene ledenvergadering van de Soester Zakenkring tot het houden van een onderzoek naar de mogelijkheden voor inte grale beveiliging van de indus trieterreinen Soest en Soester berg. De uitwerking van de en quêteresultaten laat cijfers zien "die er niet om liegen", aldus de heer W. Hulsbergen, voorzitter van de Projectgroep Veiligheids zorg. "Bewaking van de bedrij ven op de industrieterreinen is geen overbodige luxe om narig heid te voorkomen". De belangrijkste conclusie die uit de resultaten kan worden ge haald is dat 80 procent van dege nen die het enquêteformulier te rugstuurden, in principe bereid is mee te doen aan integrale bevei liging van het industrieterrein. Juister uitgesplitst laten de cijfers zien dat in ieder geval 44 procent 'ja' zegt, terwijl 36 procent laat weten nog geen mening te heb ben. Twintig procent zegt niet mee te willen doen aan een bete re beveiliging van het industrie terrein door het gezamenlijk in schakelen van een bewakingsbe drijfvoor met name dé avond- en nachtelijke uren. Op de vraag of er bij het bedrijf was ingebroken in de periode van 1 januari 1992 tot 1 januari 1994 antwoordde 42 procent met 'ja' en 58 procent met 'nee'. De daar bij aangerichte schade beliep in 40 procent van de gevallen een bedrag tot 5.000 gulden, in even eens 40 procent tot 25.000 gul den en in 20 procent méér dan 25.000 gulden. Van de gedupeerde onderne mers deed 90 procent aangifte bij de politie, 10 procent liet dat na. Het beleid van burgemeester en wethouders ten aanzien van bouwplan nen is er meer dan in het verleden op gericht de burger zo goed mogelijk aan z'n trekken te laten komen. Daar staat tegenover dat tegen illegaal bouwen streng zal worden opgetreden. Wethouder P. V. ten Hove wijst er op dat het college heeft besloten tot het voeren van een beleid dat de re gels en wetten waar mogelijk in het voordeel van de burger interpre teert. "Uitgangspunt zal steeds zijn dat we proberen zoveel mogelijk aan de wensen van de aanvrager te gemoet te komen. De positieve boodschap is dus dat we de inwo ners zoveel mogelijk tegemoet zul len komen, de andere kant is dat we illegaal bouwen niet accepteren". De wethouder wijst op de mogelijk heid om een principe-uitspraak te vragen over plannen die men wil realiseren. "Kom praten op de afde ling bouwzaken. Gelukkig komt het al voor dat mensen hun ideeën voor nieuwbouw of verbouw eerst hier voorleggen. Daar zijn we ook voor. Samen kunnen we dan de mogelijk heden onderzoeken. Voorop staat, dat wij ons positief opstellen om datgene eruit te halen wat de aan vrager graag wil. Dat wil niet zeggen dat we nooit "nee" moeten verko pen, maar we kijken vanuit een po sitieve houding mee", aldus de wet houder. Gebleken is dat overleg over plan nen die men wil uitvoeren soms leidt tot een aanpassing of een keu ze uit andere mogelijkheden. De ge- Wethouder P. V. ten Hove meente kan suggesties doen om een plan aan te passen op een manier die garandeert dat het inderdaad kan worden gerealiseerd. Het ontwerp-bestemmingsplan Industrieterrein Soest staat op maandag 3 oktober ter discussie tijdens een informatie/inspraak avond in de raadzaal van het ge meentehuis, aanvang half acht. Het is geen nieuw plan, maar een actualisering van de situatie zoals die tot nu toe is gegroeid. In feite is dit gedeelte van het industrieter rein, begrensd door de Becke- ringhstraat, Laanstraat, Vrijheids- weg en Koningsweg, vol; het nieu we ontwerp-plan betreft dan ook hoofdzakelijk een herziening van de voorschriften en de plankaart. Wèl nieuw is de vrijstelling die erin wordt opgenomen voor vestiging van de grootschalige detailhandel in een strook direct langs de Ko ningsweg. Vestiging is alleen toe gestaan aan zaken van enige om vang, zoals doe het zelf-zaken, meubeltoonzalen en botenver- koopbedrijven. Alle bestaande be drijven zijn in het nieuwe plan in gepast. Het ontwerp-plan is opgesteld door Amer Adviseurs. Het be langrijkste uitgangspunt is geweest de situatie vast te leggen zoals die nu is. Wel is de mogelijkheid opge nomen voor vestiging van grotere detailhandelszaken langs de Ko ningsweg. Argumenten hiervoor zijn: - de strategische ligging langs een hoofdweg; - de representatieve overgang naar de hoofdweg maar straks ook naar de nieuwe woonwijk Boeren- streek. De mogelijkheid tot vestiging van grootschalige detailhandel is in het ontwerp opgenomen in de vorm van een vrijstelling. Dit biedt de gemeente de mogelijkheid om nog enige invloed uit te oefenen op het te verkopen assortiment. Het noordelijk deel van het indus trieterrein, grenzend aan de Becke- ringhstraat, is niet meer in gebruik. De vorige gebruiker, TBS, heeft zijn activiteiten meer naar de Konings weg verplaatst. Dit bood de moge lijkheid om dit gedeelte van het ge bied een ander aanzien te geven, onder meer door lagere bebouwing en het aanbrengen van beplanting. Het terrein is echter verkocht aan Schipper's hout- en triplexhandel, die een bouwplan heeft ingediend. Omdat dit volledig binnen het gel dende bestemmingsplan past, kon de gemeente niet anders doen dan een bouwvergunning verlenen. Omdat langs de Beckeringhstraat afschermend groen ontbreekt en dit deel vrij kaal overkomt, is het de be doeling om langs hier een groen strook te realiseren. Hierover wordt overleg gevoerd met de eigenaren. Op het industrieterrein op de hoek Energieweg/Industrieweg ligt een weide. Dit terrein zou herontwik- keld kunnen worden als centraal parkeerterrein. De gemeente zou dit samen met de omliggende be drijven kunnen doen. Uitgangspunt is overigens dat bedrijven op eigen terrein voor parkeergelegenheid zorgen. Desondanks is er in veel ge vallen sprake van parkeren langs de openbare weg. De gemeentelijke afdeling wegen, riolering en verkeer heeft van de omliggende bedrijven geen klachten over parkeren ont vangen. Ze vindt dat het initiatief van een centraal parkeerterrein van de bedrijven uit moet gaan. In het ontwerp-bestemmingsplan is de Door een snelle afvoer van hei water kan in de meeste gevallen wateroverlast in stedelijke gebie den worden voorkomen. Daar staal als één van de ongewenste ef fecten tegenover dat er mogelijk sprake zal zijn van verdroging als gevolg van een te lage grondwater stand. Om die reden zijn er al jaren bewegingen gaande om te probe ren meer schoon hemelwater in de grond te laten inzijgen (doordrui- pen) om daardoor de mate van verdroging tegen te gaan. Volgens wethouder R. van Logtenstein "kun je daarbij handje helpen, vooral in stedelijke bebouwing, door het water op te vangen, het te leiden naar de natuur en te zorgen dat daar die inzijging plaatsvindt. We hebben daar in Soest ook al een aantal aanzetten voor gege ven. Een voorbeeld is Aqua In- door, waar zo'n inzijgplaats, een lagune, is. Al het hemelwater, het dakwater van Aqua Indoor, en dat is nogal wat, wordt via een systeem in die lagune gebracht en vervol gens in de natuur. Het is lot nu toe de enige plaats waar wij dat kunst matig hebben beinvloed". "In het Soesterveen hebben we ge scheiden rioolsystemen. Dat bete kent dat je het straatvuile water en afvalwater feitelijk in tweede in stantie scheidt. In eerste stroom krijg je altijd een hoop vuil mee dat eigenlijk in het riool hoort. Maar zo gauw die fase voorbij is en het is schoon water, dan zou het de vijvers in kunnen. Het hele gescheiden sys teem in Overhees is op die basis op gezet. Nu is sinds de renovatie vari de HAD-flats (Haverweerd, Akke ren, Dalweg) bij de herinrichting van de omgeving ook gekozen voor systeem van inzijgen van dakwater. Dus alles wat op daken wordt opge vangen, wordt via een systeem dat voor de flats langs loopt waarna het langs de Dalweg inzijgt, uiteindelijk geleid naar een vijverpartij bij de laatste flat die parallel loopt aan de Koningsweg." Een belangrijk project voor de op vang van hemelwater is volgens wethouder Van Logtenstein Dal- weg-noord, het gebied dat nu bouwrijp gemaakt wordt voor het zorgcentrum e.d. Het is het gebied tussen Aqua Indoor en de Beuken laan. Hiet zal al het schone hemel water dat op de daken wordt opge vangen (zorgcentrum, verpleeg huis, aanleunwoningen, kortom het hele gebied) via een gesloten bui zensysteem naar een aan te leggen lagune geleid worden, een groene berging die in het landschap wordt aangelegd. Van daaruit zakt het wa ter de grond is. Het hoogteverschil in het gebied is al vier meter. De Eng is qua grond slag zodanig opgebouwd dat de bo venste laag uit 50, 60 cm. pure zwarte grond bestaat, dan is er een mixlaag stofzand, gevolgd door een flinke laag grof wit zand. Dan komt er een dikke leemlaag, die niet wa- terdoorlatend is. Als het vocht stopt op de leemlaag, loopt het als het wa re over die laag zo het Soestreveen in, naar de vijvers in Overhees, en de andere kant op de polders in. "Het water zoekt de laagste plek, zijgt in en stroomt af naar het veen. Dat was de grote kom van Soest. Hoe meer water er komt, hoe groter de druk is. Daardoor onstaat kwel, opkomend vocht. Maar zelfs daar is nu al sprake van verdroging. De vij vers hebben eerder de neiging te zakken dan te stijgen., Hierdoor wordt grondwaterstand positiever beïnvloed. Wij proberen nu het wa ter in Overhees wat langer vast te houden. Want het komt er nu wel, maar het wordt via een vast overlaat zo weer afgevoerd naar de Eem toe. Het wordt dus getransporteerd zon der dat het de kans krijgt in te zij gen". In Overhees is misschien vier maanden per jaar, in de winter maanden, sprake van afvoer door een overschot aan water. De rest van het jaar, acht maanden, staat de vijver wel op peil of zakt beneden het overiaatpeil. Dan gebeurt er verder niets. Dat is een rare verde ling in het hele hydraulische gebeu ren, dus nu worden in de vijvers in Overhees beweegbare stuwetjes in gebouwd om in het vooijaar het wa ter langer vast te houden en daar door in de zomer te voorkomen dat al het water zomaar afgevoerd wordt en verdampt. Het water van de Eng komt daar ook. Dat zijn gi gantische waterstromen: van de Utrechtse Heuvelrug naar het Soes terveen toe, van de Eng af naar Soesterveen toe. Het Soesterveen is als het ware één grote kom". In het kader van het verminderen van de mate van verdroging worden Wethouder R. A. van Logtenstein steeds vaker maatregelen genomen. 't Is natuurlijk ook van de zotte dat je water dat schoon is, in riolen op gaat vangen, het brengt naar de zui vering en het daar gaat behandelen terwijl het schoon is geweest. We moeten in de toekomst ernstig na denken over dat soort systemen, hoe we daar mee omspringen; kij ken of we dat niet kunnen afkoppe len". Maatregelen ter beperking van de verdroging zullen op meer fronten worden ingebouwd in de nieuwe woonwijk Boerenstreek, waar on geveer 600 huizen komen. Eén van de uitgansgpunten ten aanzien van de waterhuishouding is dat bijna al le regenwater ook inzijgt in dat ge bied. Het wordt niet meer afge voerd. "Waar dat kan, zonder dat het kostenaspect in het gedrang komt -want dat kan natuurlijk ook een punt zijn- proberen we het schone water rechtstreeks op de vij ver te brengen en daarin ook vast te houden. Op plaatsen waar het mo gelijk is, wordt een derde systeem erbij te gebracht. Dat wil zeggen dat het dakwater rechtstreeks naar een vijver wordt geleid. Maar ook voor regenwater heb je al een gescheiden stelsel nodig, naast een vuilwater- systeem. Voor Boerenstreek probe- ren we dit zoveel mogelijk te realise ren. Het is een stukje beleid dat je normaal niet zo aan de buitenkant ziet -het riool ligt immers onder de grond- dat wejuist met nieuwbouw- plannen er zoveel mogelijk op uit zijn het schone hemnelwater direct terug te brengen in de natuur en dat niet via ingewikkelde systematiek in de riolen op te slaan, af te voeren en te gaan zuiveren. Het hoofddoel is het tegengaan van verdroging, het neveneffect is datje op een logische manier bezig bent met riolerings- problematiek. Bij Aqua Indoor functioneert het systeem al een paar jaar. Als al dit water straks naar beneden gaat, zul len er heel wat kuubjes water extra beneden belanden. We proberen dat in de vijvers vast te houden om deze ook in de zomer op peil te hou den Dit geeft een gunstig effect want het gaat al gauw om 50.000 kubieke liter per jaar die je niet pro beert af te voeren. Nu verdwijnt dat nog rechtstreeks via een vaste over laat. Als je die beweegbaar gaat ma ken, je zet hem een centimeter of 20 hoger, dan mag in de loop van de zomer die 20 cm. verdampen en dan hou je toch de grondwaterstand op peil". mogelijkheid tot aanleg 'van een centraal parkeerterrein dan ook op genomen, al wordt de ontwikkeling hiervan aan het initiatief van de be drijven overgelaten. Het ontwerp-bestemmingsplan ligt met ingang van morgen, 15 septem ber, tot 15 oktober ter inzage bij het gemeentelijk informatiecentrum (geopend iedere werkdag van 8.30 tot 16.30 uur en vrijdagavond van 19.00 tot 20.00 uur) aan de balie in de hal van het gemeentehuis, en de balie van bouwzaken (geopend ie dere werkdag van 8.30 tot 12.30 uur). Belangstellenden kunnen schrifte lijk op het ontwerp-bestemmings plan reageren. De inspraakreacties moeten uiterlijk 15 oktober zijn in gediend bij het gemeentelijk infor matiecentrum (in de hal van het ge meentehuis) of bij het college van burgemeester en wethouders, Post bus 2000, 3760 CA Soest. De gemeente streeft ernaar om zo veel mogelijk naar behoefte van de burgers woningen te bouwen. Be kend is dat er een uiterrpate grote behoefte bestaat aan betaalbare eengezinswoningen, zowel in de koop- als de huursfeer. Niettemin lukt het niet altijd om juist die bouw te realiseren waaraan de grootste behoefte bestaat. Van uit exploitatie-overwegingen is het ook bij bouwplannen van particu lieren niet altijd mogelijk betaalbare huizen te bouwen. Burgemeester en wethouders ant woorden dit op de, schriftelijke vraag van een bewoner van de Bec keringhstraat. Hij had zich afge vraagd waaom er nog steeds dure appartementen gebouwd worden, terwijl er nog zo'n lange wachtlijst met woningzoekenden is. Dammen in Postweg. Maar ten nissen aan de Burg. Grothestraat mag niet. Op 't Hoogt: zó vanzelfsprekend! Korte Bollenstraat. WRS: Wereld Ruiter Strop. Zijn de Vlasakkers na de Wereld Ruiterspelen niet uitermate ge schikt voor de Stichting Spring Foundation? G. Snijders in de Amersfoortse Courant over het toekomstig per soneel in het hotel- en apparte mentencomplex Royal Park (voorheen Soester Natuurbad): "Ze moeten vriendelijk zijn en respect tonen voor de gasten. Niet lachen om te lachen dus, maar al leen lachen als daar aanleiding voor is". Bridgeclub "Schoof Slem'. Juan Sala Monumenta. SEC-1000. Keep Plomp Rolling. Geen exposities meer in het ge meentehuis. En die opgeklapte rolstoelen dan die daar sinds kort aan de muur hangen? Survi val. Krantekop: Wolkbreuk zet hui zen en straten blank. Is 'Watervlug' in Soest een groot handel begonnen? Kop in de Amersfoortse Cou rant: Inbreker op fiets loopt tegen de lamp. Logisch. Met zo'n loopfiets val je nogal niet op! Anna Coninckhuis. In de maand september zijn de inwoners van Soest en Soester berg in de gelegenheid in te spreken over de noordelijke hoofdwegenstructuur. Hiervoor heeft het college van burge meester en wethouders drie al ternatieven voorgelegd. Het is de bedoeling dat de gemeente raad, mede op grond van de in spraakresultaten, hieruit in de cember van dit jaar een defini tieve keuze zal maken. Als aanzet tot de besluitvorming heeft de gemeente in juni van dit jaar de voorlichtingsnota 'Noor delijke Hoofdwegenstructuur' uitgebracht. De vorige Op 't Hoogt (22 juni 1994) heeft één pagina volledig gewijd aan deze voorlichtingsnota. Daarbij werd uitvoerig ingegaan op de achter gronden van de verkeersproble matiek in het noordelijk deel van Soest en de mogelijke oplossin gen daarvoor. In principe be staan deze oplossingen uit de t/m 11 oktober 21 september 3 t/m 26 oktober 1 november 15 november 29 november 15, december aanleg van een rondweg ter gehe le of gedeeltelijke vervanging van de Van Weedestraat als onder deel van de hoofdwegenstruc tuur. Op 23 augustus heeft het college van burgemeester en wethouders besloten de voorlichtingsnota in zijn geheel en zonder wijzigingen te bestemmen tot inspraaknota. Zij die belangstelling hebben voor de (oplossing van de) ver keersproblematiek, kunnen de vorige Op 't Hoogt er op naslaan. Bent u niet meer in het bezit van deze juni-uitgave, dan kunt u een kopie van deze pagina kosteloos afhalen aan de balie van het ge meentelijk informatiecentrum in de hal van het gemeentehuis. Voor wie behoefte heeft nog dieper op de materie in te gaan, is daar ook de inspraaknota be schikbaar. Het tijdschema van de behande ling van de noordelijke hoofdwe genstructuur is als volgt vastge steld: inspraakperiode; stukken ter inzage; inspraakavond in de raadszaal; ambtelijke verwerking/bijstelling nota met prin cipekeuze uit één van de drie alternatieven; eerste behandeling in het college van burgemees ter en wethouders; keuzebepaling alternatief; tweede behandeling in het college van b. en w.; behandeling in de raadscommissie ruimtelijke ordening en verkeer; behandeling in de gemeenteraad; besluit.

Soester Courant | 1994 | | pagina 33