OPHEFFINGS UITVERKOOP 'De Ster Kindermate' 20 tot 60% U BENT RIJKER DAN U DENKT... üSMMt E W «AM mw 1 VARIA! Nieuws van de gemeente Werkgroep zoekt materiaal over Soest in de jaren 1940-1945 College op 'beh Gedeputeerde Schapenk treedt af heeft 'n leuke CD-aktie UI WOENSDAG 14 SEPTEMBER 1994 SOESTER COURANT PAGINA 4 WOENSDAG 1- Meningen van lezers De Raad De Lindenhof Mama Mia Soest 'Stiltegebied'? Auto tweemaal toegetakeld NVM HYPOTHEEKSHOP; UW BESTAANDE1 CONTROLEPUNT VOOR Hypotheek. NVM Hypotheekshop Schoeman NVM Hypotheekshop Deelen DE NVM HYPOTHEEKSHOP. By ons voe/P a z/cti Ptwist Waarom? Omdat we OHSZe/fzJ/Ht Kapsalon Syilie Hair SPÜLLENHÜLP MET DE VAN BETER (Gratis CD bij offerte-aanvraag). Uw voordelen: Zuinige en milieuvriendelijke HR-verwarmingsketel Hoogwaardig Nederlands kwaliteitsprodukt Comfortabele warmwater-voorziening Vakkundige installatie door A tag select-dealer 2 jaar all-in garantie Gratis onderhoudscontract tot 1-1-'96 ATAG SUuwê. £rujd Ook mogelijkheid tot lease of huur Momenteel met f200,- milieusubsidie VRAAG VRIJBLIJVEND ONZE DOCUMENTATIEMAP AAN. Oproep aan alle inwoners B. en W. hu Binnenkort heffen wij "De Ster kindermode" op maar de nieuwste kollekties zijn al binnen. Dus gaan we ruimen, ruimen en nog eens ruimen. Daar kunt u van profiteren met kortingen van Van Weedestraat 8a - Soest Bij iedere bekendmaking op raadsver gaderingen moet er met nadruk gebruld worden: de raad beslist. Is dit die raad waar wij op gestemd hebben, of hebben zij zichzelf opgedrongen? Van die raad, vermoedelijk bestaande uit De W., B.B., Van L. en T H. Van deze lieden is er nimmer een CV (Curriculum Vitae) verschenen. Als ik moet solliciteren moet ik een uitgebreid CV overleggen. Nou heeft zo'n raad ook alleen het geld van anderen maar te verkwisten na tuurlijk, dus daar heb je geen CV voor nodig, of je moet tegen de lamp lopen, zoals ene Mr. Baks, (op een haar na nummer 1 voor deze raad). Reeds eer der had ik vermeld als deze lieden, ook alle ministers, met de zelfde maatstaven veroordeeld zouden worden als de bur gers, kregen zij vele malen levenslang. En, lees ik in een vorige uitgave van de Soester Courant van ene leader Wuick- huise, dat hij openheid wil. Jonge, wat dom, dom, als je dit nog eenmaal doet zal er nooit geen 'Visserstaete', o sorry Wuickhuis of Wuickstate, naar u ver noemd worden. Er is weinig meer af te breken, zoals een pracht natuurbad. Nou ja bij een goede transactie zit er altijd nog wel een per soonlijke verbetering of op naamstel ling in, kijk maar naar J.V. Is het zo dat de aannemers met de Raad een fooi hebben geboden voor het kapi tale terrein van Schut, als Schut tenmin ste de strot wordt afgeknepen, door de milieuuu-ganzen moeten een kijkje ne men bij de bushaltes van het Swink-Hil- horst-Midnet. Hier kan met de olie van de bussen opscheppen. Waar blijft deze derrie tijdens het rijden? Allemaal in de goot natuurlijk!! (en de burgers beschuldigen van olie in het riool deponeren) en milieuuu-belasting afhandig maken, bovenop de f 48,60 toeslag per vervoerde persoon. Nog een opmerking: Als er niemand in grijpt, kost het geplande biezenveld de Soester burgers duizenden guldens per inwoner aan rioolrecht, en het biezen veld ligt op de verkeerde plaats, de wa teroverlast is niet aan de Peter v.d. Bre- merweg, maar aan de Koningsweg (Laanstraat-Nieuweweg), Raadslich ten! H. de Groot De kans is groot, dat er op donderdag 15 september a.s. een zwarte bladzijde in de Soester geschiedenis wordt ge schreven. Helaas dreigt dan definitief een einde te komen aan de lang gekoes terde hoop van de bewoners van de Lin - denhof op een nieuw gezinsvervangend tehuis. Acht jaar lang hebben zij ge leefd tussen hoop en vrees tot eindelijk in maart 1994 de vlag in top ging; goed keuring door de (nieuwe) Raad was im mers nog slechts een formaliteit. Tijdens de commissievergadering op dinsdag 30 augustus j.1. liepen echter de koude rillingen over mijn lijf bij het aan horen van de argumenten van enkele politieke partijen tegen de bouw van een gezinsvervangend tehuis: eerst verkeerssituatie oplossen; gebouw is te massaal; nieuw tehuis heeft weinig tuin en te kleine balkonnetjes; Stichting Stibaz heeft te lang vertrou wen gesteld in projectontwikkelaar; De Lindenhof is zo mooi en moet be houden blijven. Al deze argumenten zijn belachelijk als je je realiseert wat de, consequenties zijn van het tegenhouden v^n de bouw van een nieuw tehuis: De Lindenhof is afgekeurd, kan waarschijnlijk niet worden behouden en zal dan worden gesloopt; De bewoners van de Lindenhof zul len elders moeten worden geplaatst; waar is volstrekt onduidelijk. Het is schrijnend te moeten constateren dat het belang van enkele omwonenden (het optreden van hun woordvoerder was overigens gênant) kennelijk zwaar der weegt dan de toekomst van de be woners van de Lindenhof. Bijna iedere Soester weet dat deze bewoners al vele jaren plezier met en aan elkaar beleven. Hun geluk wordt wreed verstoord; zij worden straks de dupe van deze trieste besluitvorming. Fracties van Gemeentebelangen Groen Soest, WD en BAM (hoe lang blijven we deze partij nog serieus nemen?), u moet zich schamen!! Cees Verkerk Sinds kort is er niet alleen koffie na de dood, maar kan ook het Soester Muziek Gezelschap worden benaderd om uw uitvaart te begeleiden met enige droeve klanken. Althans, dat is de mening van de (overigens anonieme) verslaggever van de Soester Courant| die het optre den van het SMG op de seizoensmarkt van 3 september j.1. bestempelde tot 'begrafenismuziek'. Nu zullen er best mensen zijn die een begrafenis op de klanken van Tom Par- kers 'Young Amadeus' kunnen waar deren, maar de eerste persoon die met The winner takes it all van ABBA de aarde in gaat moet ik nog tegen komen. Misschien dat ik deze persoon nu heb gevonden in de verslaggever van de Soester Courant. Helaas verkiest hij of zij anoniem te blijven zodat ik deze hy pothese niet kan toetsen. Op de seizoensmarkt heeft het Soester Muziek Gezelschap laten zien en horen wat het is. Ja wij spelen 'begrafenismu- ziek' van Tom Parker, maar ook, zoals ook 3 september was te horen, Dancing Queen en Mama Mia. Het SMG is een orkest met een zeer gevarieerd reper toire dat voor iedere leeftijd iets te bie den heeft. Hopelijk laten geïnteresseer den zich niet misleiden door onze be- grafenismuziek, maar komen ze ge woon een keertje langs op een van onze repetities op maandagavond in het Gil- dehuis (achter Artishock). Tenslotte, voor mijn begrafenis geef ik toch de voorkeur aan 'God's comic' van Elvis Costello: 'You should have known me when I was alive, I was a fun- ny fellow...' Namens het Soester Muziek Gezel schap, Patricia Schelle Regelmatig menen verenigingen, stich tingen, etc. etc. dat zij door in het bezit te zijn van een geluidsinstallatie en de daarbij (helaas) behorende vergunning, het recht te hebben hun 'boodschap' door de ether te brullen, al of niet met harde muziek. Stichting 'In de Ruimte' maakt daar ook dankbaar gebruik van om met 'hun' strijdliederen, met of zonder handge klap maar wel een drumstel en andere muziekinstrumenten, bij omwonenden de huiskamer binnen te dringen. Niet alleen 'de Ruimte', maar laatst ook de kinderboerderij weet de volumek nop te vinden. Zondagmorgen 9.00 uur brult de hondenvereniging hun bestaan uit op het terrein van SEC. Gelukkig zijn de sportverenigingen be schaafder en hoor je hen haast niet. (Vroeger was het soms wel iets anders.) Ik wil de 'heren bestuurders' erop wij zen dat een geluidsinstallatie bedoeld is voor mededeling op hun eigen terrein en dat aan deze installatie een volu meknop zit, die dicht gedraaid kan worden. Het binnendringen in andermans huis kamer met muziek, geschreeuw en an dere geluiden is onbeschoft en a-so ciaal. Een 'excuus' van "We hebben een vergunning" geeft niet het recht buurtbewoners jullie geluiden op te dringen. B.C. Peeren Een 49-jarige bewoner van de Akkeren meldde de politie vorige week twee ver nielingen aan zijn auto. Beide keren ging het om een flinke kras. Uw huis is ongetwijfeld meer waard dan toen u het kocht. U bent daarom waarschijnlijk rijker dan u denkt. De afgelopen jaren zijn er nieuwe hypotheekmogelijk heden bijgekomen die meer rekening houden met uw persoonlijke situatie. Tijd om na te gaan of uw huidige hypotheek nog net zo bij u past als toen u hem afsloot. Loop daarom eens vrijblijvend binnen bij de NVM Hypotheekshop. Daar gaat men kosteloos voor u na of het niet anders kan. Bovendien heeft men bij de NVM Hypotheekshop ook verstand van de huizen markt. Dat geeft u een extra voordeel. Naam Adres Postcode BON voor mensen met een bestaande hypotheek. Ik wil graag eerst vrijblijvend informatie ontvangen over hypotheken en de NVM Hypotheekshop. Woonplaats Deze bon invullen en opsturen aan: r-TVM I HYPOTHEEK shop m Middehvijkstraat 54, 3764 Cti Soest Tel. 13539 Gallenkamp Pelsweg 11, 3768 HT Soest Tel. 15360 OOK VERSTAND VAN HET PAND. (publikatie onder verantwoordelijkheid van de Soester Courant) Bouwzaken B. en W. willen vergunning verlenen voor: het bouwen van een hoogspannings ruimte aan de Zuidergracht (art. 19 WRO en art. 50 lid 5 Woningwet). Schriftelijke bezwaren binnen twee we ken bij B. en W. Stukken liggen ter inza ge in het gemeentehuis, afdeling ROB. Bouwvergunningen Gevraagd: Aagje Dekenlaan 5: plaatsen van een kas; Beukenlaan 23: plaatsen van twee. dakkapellen; Bosstraat 135: bouwen van een gara ge met kelder; Kerkpad NZ 41: veranderen van de gevel; Lange Brinkvveg 81: bouwen van een magazijn; P.C. Hooftlaan 12: plaatsen van een dakkapel; Turfstreek 231: plaatsen van een tuinkas. Verleend: Breemeentje (ong.): bouwen van een woonhuis met agrarische bedrijfs- bebouwing; Dalweg (ong.): bouwen van een ver zorgingstehuis; Dalweg (ong.): bouwen van 48 se niorenwoningen; Fazantpad 10: verbouwen van een woning; Theo Dohbehof 17: plaatsen van een dakkapel; Vliegtuiglaan 19: plaatsen van een dakkapel. Bezwaarschriften AWB: binnen 6 we ken bij B. en W. Stukken liggen ter inzage in het ge meentehuis, afdeling ROB. Kapvergunningen Gevraagd: Obrechtstraat 35: 1 berk; Korte Bergstraat 2: 1 berk; Beatrixlaan 33: 1 esdoorn, 2 popu lieren; Gallenkamp Pelsweg 37: 1 naald boom; Nieuweweg 3: 1 larix; Sparrenlaan 1: 2 berken. Bezwaren binnen 4 weken bij afdeling Groenbeheer, postbus 2000, 3760 CA Soest, tel. 93709. VerleendApollo 176: 3 eiken; Apollo 182: 1 berk, 1 eik; Apollo 210: 1 beuk; Vijverhof 245; 1 prunus. Bezwaren binnen 6 weken bij B. en )V. Wei Milieubeheer Wet Veronfreiniging Oppervlaktewaferen A an vraag/ontwerp-beschikking: B. en W. willen vergunning (WVO en WM) verlenen aan: Grontmij Utrecht (namens de ge meente Soest), voor het oprichten en in werking hebben van het bergen van overstortwater in biezenvelden bij de Peter van den Breemerweg. Gedeputeerde Staten van Utrecht wil len vergunning (WM) verlenen aan: Grontmij Utrecht (namens de ge meente Soest), voor het lozen van af valwater uit de gemengde rioolstelsels, via een biezenveld, op het oppervlakte water van de Kloostergracht naar de Eem. De stukken liggen tot 12 oktober ter in zage in het provinciekantoor Rijns- weerd(WVO), Galileïlaan 15, Utrecht; in het gemeentehuis (WVO en WM) en de bibliotheek Alb. Cuyplaan. Evt. bedenkingen tot 12 oktober schrif telijk bij het gemeentebestuur c.q. Ge deputeerde Staten, of mondeling tij dens een openbare zitting (afspraak maken vóór 5 oktober, tel. 030-583752). Inlichtingen: afd. Milieubeheer, tel. (02155) 93593, en bureau Bedrijfsaf- valwater en Riolering, tel. (030) 583752. Belasting verordening Goedgekeurd: Besluit Gedeputeerde Staten van Utrecht, afd. WFT, nr. 4652211/660, 23 augustus 1994: 9e wijziging tarie- ventabel bij Verordening heffin g/invordering leges 1991. De stukken liggen tot 22 september ter inzage in het gemeentehuis. Informatie Voor alle nadere informatie: Ge meentehuis, Raadhuisplein I, postbus 2000, 3760 CA Soest, tel. (02155) 93411, fax (02155) 93689, of bij de betreffende afdeling. Gedeputeerde Schapenk (CDA) neemt vandaag in een bijzondere vergadering van Provinciale Sta ten afscheid als lid van het College van Gedeputeerde Staten van Utrecht. De heer Schapenk treedt ook terug als lid van Provinciale Staten. Na de vergadering van Provinciale Sta ten is er vanaf 16.00 uur gelegenheid voor tal van relaties, zoals gemeentebe sturen en vertegenwoordigers van maatschappelijke organisaties, afscheid te nemen. Schapenk gaf in juni te ken nen per 15 september terug te willen treden als lid van Provinciale en Gede puteerde Staten. Hij meent met de vast stelling van het provinciale streekplan in juli j.1. - het vierde waarvoor hij als gedeputeerde de verantwoordelijkheid droeg - een goede afronding van zijn bestuurlijke arbeid te hebben geleverd. Schapenk (59 jaar) is sinds maart 1975 lid van Provinciale Staten van Utrecht. Sinds maart 1977 maakt hij deel uit van Gedeputeerde Staten. Hij heeft gedu rende zijn periode als lid van het dage lijks bestuur diverse portefeuilles be heerd: ruimtelijke ordening en volks huisvesting, stads- en dorpsvernieu wing, landbouw, bestuurlijke organisa tie, maatschappelijk welzijn en jeugd hulpverlening. Schapenk is de laatste jaren tevens waarnemend Commissaris van de Ko ningin in de provincie. Voordat hij col legelid werd, was hij onder meer advi seur op het Ministerie van Justitie en wethouder van de gemeente Leersum. Provinciale Staten beslissen in hun ver gadering van vandaag over de opvol ging van Schapenk als lid van Gedepu teerde Staten. Het CDA draagt drs. G.J. Hazenkamp, momenteel nog voorzitter van de CD A-fractie in Pro vinciale Staten, voor als nieuwe gede puteerde. kringloopcentrum De Schans 20, 3764 AX Telefoon 18730 Openingstijden: Dinsdag t/m vrijdag: 13.00-17.00 uur; Zaterdag 09.00-12.00 uur. Spullen brengen: Dinsdag t/m vrijdag: 13.00-18.00 uur; Zaterdag 09.00-12.00 uur. Spullen ophalen: Na telefonische afspraak (niet op maandag). LOODGIBTERSm I Voorwaarden: Bij aanvraag van 'n offerte om uw huidige c.v.-ketel te vervangen, ontvangt u 'n leuke CD Deze aktie geldt van 1 juli 1994 t/m 31 december 1994. Gecertificeerd Waarborg- installateur Bosman Loodgieters b.v. - Oude Utrechtseweg 31 - 3768 CA Soest Bel gratis 06.022.22.11 Boekhandel Van de Ven en Drukkerij 'Practicum' hebben, in samenwerking met de Histo rische Vereniging en de Soester Courant, het voornemen vol gend jaar een boekje uit te bren gen over de jaren 1940-1945 in Soest. Deze uitgave moet 1 april 1995 in de winkel liggen en zal een kaleidoscoop bevatten van verhalen, foto's, berichten, in terviews, artikelen, etc. over de Tweede Wereldoorlog en de be vrijding in onze gemeente Veel is al bekend en ooit gepubli ceerd (lees bijvoorbeeld het inter view in Op 't Hoogt van oktober met de heer Raatjes), maar volgens de initiatiefnemers, die hun project hebben aangemeld bij het Comité 50 jaar Bevrijding, moet het mogelijk zijn uit de bevolking nog allerlei ge gevens op te sporen die de moeite waard zijn. Hiertoe doen zij een oproep aan alle inwoners van Soest en Soesterberg om zich te melden met dagboekfrag menten, foto's uit het familiealbum, eigen geschreven verhalen of andere gegevens. Ouderen die zelf niet willen/kunnen schrijven, kunnen zich eventueel la ten interviewen door de redactiele den van het boekje: Jan van Steen- delaar (tel. 13766), Jan Visser (tel. 14283) en/of Aad Post (tel. 14152). Zij geven alle verdere inlichtingen, ontvangen de reacties of beantwoor den de vragen. Zij zijn afhankelijk van ieders medewerking, die zeer op prijs wordt gesteld. Sociëteit aan het Nieuwerhoekplein (thans garage Stamdie in 1944 als vergeldingsmaatregel door de Duitsers in brand werd gestoken. Wie weet hier meer van ■Jm°/iïi"de/eTTn in 1944 °PdeE"Sb>>de W'"e Boerderij de Bmckhorst zaden (o.a. tuinbonen) ten behoeve van de voedselvoorziening Het College van B. en (of wil niet weten) of welke omvang - er se! verwachten zijn als over de Lindenhof n in het nadeel van proj< laar Vahstal en de St stuur van de Linden "We vinden hel ook n lang van de gemeente gelijkheid in dit stadiu tiseren en op te roept en W. in een tussentiji de raad. Het College lijkt daan dente vorm van struis te bedrijven, want inm een brief van Vahstj gearriveerd, waarin d< baat dreigt met gered pen als de gemeenten avond alsnog nee zegt t streden bouwplan. Da heersende politieke kn dingen dik in. Mr. E. van Zelm, die van Vahstals ondernen behartigt, bestrijdt in zi; september - gericht aar teraad - de opvatting nog vrije beslissingsl zou hebben over het al lenen van de bouw "Voordien is immers b wijken van het bester althans daaraan med< verlenen. Kortom: uw het besluit al genomen, sering daarvan is te bes een 'gebonden' besluit opzichten." Volgens Van Zelm is er van onzorgvuldige bes omdat alle bezwaren alt zijn behandeld voorda afgewezen. De raad he ook vastgelegd, en daar Vahstal rechten. Als toch weer anders beslisl spreekt van "discontir besluitvorming" - worc zekerheid daardoor en tast. Er zijn geen algerr ren die weigering nood; ken. De raad zou dan grond van exact dezelfd ten nu nee zeggen waar ja tegen werd gezegd, is redenering. Hij noemt leen een ernstige aantas rechtszekerheid, maar geloofwaardigheid van ste bestuursorgaan van te Soest". Ingrijpen De advocaat rekent erop overheden of de rechter S ker zullen terugfluiten, om« te om alle bouwvergunnin door burgers in Soest zijn i waarover de raad nog mo "Het gaat niet aan dat na c gen eerdere besluitvorming steekhoudend argument wordt gemaakt. Een raad d toe bevoegd acht loopt h< wordt- ingegrepen middels beslissingen danwel hogere c Van Zelm onderstreept no£

Soester Courant | 1994 | | pagina 5