SLUVTER ihandel wandel STRAKS OP HARTJE ZUID Jonge mensen zijn voordeliger uit met de Prima Stappen Polis Soester edelsteenslijperij 'De Sprong' viert deze maand haar 25-jarig bestaan ELIZABETH Af.6'? ARDEN marbeki BIOTHERM Winkelkring: Uit de kunst Cf Dansschool er die van ooten ISO 9002-certificaat aan Soester Gieterij uitgereikt De ZHV-Prima Stappen Polis: voordelig voor jonge mensen Ziektekostenverzekeringen tiet met af gek (ogen a/s we u n/eP Open dag Fysio Yita en Clair Matin groot succes Tien dagen lang kans op gratis auto bij Stam Soestdijk WOENSDAG 21 SEPTEMBER 1994 SOESTER COURANT PAGINA 11 Bijzondere expositie van kristal uit de Oeral PARFUMERIE - SCHOONHEIDSSALON yiE^AINl^AURENfT Christian Dior GIVENCHY HELENA LANCÖME ar/ier RUBINSTEIN Autotelefoon weg Motorrijder gewond Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Edelsteenslijperij "De Sprong99 Prijsvraag voor winkelend publiek Nieuw bij de Soester Onderlinge CLAIR MATIN cv Welkom Soester Onderlinge Bon voor 'n prima offerte. kunnen hei/zen, Kapsalon Syllie flair Geen medewerking aan vrijstaande huizen Bosstraat dansen is fantastischjuist als je iets ouder bent _JL Beat ballet voor dames, ochtend- en avondcursussen 72 lessen f1.120,- GRATIS PROEFLES Telefoon 02155-28598 Stijldansen voor dames en heren, beginners GRATIS PROEFLES 20 lessen fl. 110,- Deze week is in "De Sprong", de bekende sier- en edelsteenslijperij aan de Lange Brinkweg 66, een bijzondere expositie te zien. Ze omvat een aantal bijzondere kristallen, afkosmtig uit de Oeral, maar ook versteend hout en een amethyst-geode. Liefhebbers van edelstenen moeten dan ook beslist een kijkje bij De Sprong nemen. Aanleiding voor de expositie is het 25-jarig bestaan van de slijperijs die in 1969 werd gestart door de heer Espeet. Aanvankelijk hield hij zich bezig met de handel in zuidvruchten, maar in het schuurtje achter zijn huis aan de Pieter de Hooghlaan verrichtte hij puur pio nierswerk en bracht hij vele uren door met wat toen nog een pure hobby was: het slijpen van sier- en edelstenen, die na een intensieve bewerking pas hun flonkerende pracht onthulden. "Vijfentwintig jaar geleden was het ei genlijk nog een onbekend produkt," al dus mevrouw Espeet en Kees van Schalm, die sinds het overlijden van de heer Espeet (in 1990) samen de dage lijkse leiding over De Sprong hebben. Want in korte tijd groeide de hobby van de grondlegger, die zijn stenen in het begin als persoonlijk relatiegeschenk gebruikte, uit tot een uniek bedrijf, dat inmiddels edelstenen in honderden kleur-, vorm- en hardheidsvariaties le vert aan meer dan 1400juweliers in Ne derland. Na de Pieter de Hooghlaan volgde al gauw de bungalow aan het Kerkpad en na een paar jaar nam de slijperij haar in trek in de fraaie oude boerderij aan de Lange Brinkweg 66. Het pand werd ge restaureerd en behield zijn authentieke karakter, waarbij het "oude ambacht" van het edelsteenslijpen dan ook heel goed past. "De slijperij paste mooi op de deel," aldus Kees van Schalm. "Maar bovendien was er voor de enor me voorraad stenen, bewerkt en onbe werkt, ook een hoop ruimte nodig." Precisiewerk Het slijpen van de stenen, dat groten deels wordt verricht door Bert Sukel - "een eersteklas-vakman zonder weer ga, die al meer dan 15 jaar bij ons is" - met assistentie van Judith Laar, is preci siewerk. "Je moet er gevoel voor heb ben en eindeloos geduld, want het luis tert nauw, tot op tienden van millime ters," zegt mevrouw Espeet. Het duurt vaak meer dan een uur voor dat zo'n klein steentje alle fasen heeft doorlopen. Het begint met het uitzagen van de ruwe vorm, die vervolgens met de hand wordt bijgeslepen. Daarna wordt de steen - naar keuze - vlak of bol geslepen, vervolgens wordt het opper vlak bewerkt, dat in eerste instantie mat is en pas na het polijsten - de laatste fase - zijn onvergelijkbare glans verkrijgt. "Sommige mensen denken wel eens dat het een kwestie van lakken is, of dat we er iets opsmeren, maar het is de glans van de stenen zélf," aldus Kees van Schalm. Mevrouw Espeet en Kees van Schalm met het reuzekristal uit de Oeral. Foto: Aldo Allessie De Soester Gieterij, gevestigd aan de Dorresteinweg, heeft vorige week woensdag het ISO 9Q02-cer- tificaat ontvangen. Directeur J.W. Abbel kreeg het uitgereikt door directeur J. Kesting van TüV Ne derland QA. Het certificaat geeft aan dat de Soester Gieterij heeft aangetoond te beschik ken over een kwaliteitssysteem. Het be drijf voldoet aan de eisen voor het reali seren van de kwaliteitsborging, con form de norm NEN-ISO 9002/EN 29002. Het certificaat heeft betrekking op het vervaardigen van gietstukken in ijzer- en staallegeringen. Het ingelijste certificaat werd in bijzijn Directeur J.W. Abbel (links) kreeg het certificaat uit handen van directeur J. Kesting van TüV Nederland QA. van het personeel uitgereikt. Dat ge beurde in de kantine van het bedrijf. Kesting prees directeur Abbel door hem de 'gangmaker van de schommel/ het bedrijf te noemen. "Die schommel moet niet alleen op gang worden ge bracht, maar vooral aan de gang wor den gehouden," aldus Kesting. Abbel verraste alle aanwezigen door hen ter gelegenheid van het bereiken van de mijlpaal een zilveren Benelux- tientje als symbolische winstuitkering aan te bieden. De stenen van De Sprong vinden hun weg naar juweliers in het hele land, maar een deel wordt ter plaatse "gezet" in goud, zilver of andere metalen en verwerkt tot fraaie sieraden. De Sprong beschikt dan ook over een collectie die men nergens anders tegenkomt, in al lerlei vormen, kleuren en kwaliteiten. Daarnaast worden de stenen ook op zichzelf bewerkt tot fraaie vormen. Mo menteel zijn vooral dierfiguren in trek en De Sprong heeft bijvoorbeeld een prachtige collectie vogels, vissen en poezen. "Ze zijn werkelijk prachtig, ze ker als je weet hoe hard het materiaal Expositie In de komende weken wordt het 25-ja- rig bestaan van De Sprong gevierd. Dat gebeurt o.a. met ballonnen voor de kin deren en, bij aankopen voor een rede lijk bedrag, een presentje voor de klan ten. Speciaal ter gelegenheid van het ju bileum is er tot half oktober een bijzon dere expositie ingericht van rook kwarts-kristallen uit de Pool-Oeral (de noordelijkste punt van het Oeral-ge- bergte). Heel opmerkelijk daarin is een zgn. "dubbel-ender" (waarbij zich na het losbreken van het kristal aan beide zijden nieuwe kristalpunten hebben ge vormd) van ca. 200 kilogram. De kristallen zijn 220 a 260 miljoen jaar geleden ontstaan in een grot, diep in de aardkorst, waar scheuren elkaar ge kruist moeten hebben. Daardoor stroomden enorme hoeveelheden sili- ca-houdend water (170 a 245 graden Celsius!), dat langzaam verdampte en op de grotwanden uitkristalliseerde. De kristallen werden gevonden tijdens proefboringen op zoek naar goud, ko per en tin. Het naar boven halen van de soms twee meter hoge kristallen door smalle tunnelgangen moet bepaald geen sinecure zijn geweest. Naast de rookkwarts-kristallen uit de Oeral, die uniek zijn door hun heldere kleur (elders worden alleen melkwitte exemplaren aangetroffen) is op de ex positie bij De Sprong ook versteend hout te zien. Er is bijvoorbeeld een schijf met een doorsnee van ca. een me ter, een plak van een boomstam (de jaarringen zijn nog zichtbaar!) waarin de houtcellen onder de aanraking van water en zuurstof niet zijn verrot, maar omgezet in steen. Tevens is er een ame thyst-geode te zien, een kleine steen holte van ca. 50 kilogram met kristallen, en uiteraard tal van zeer fraaie figuren uit edelstenen als amethyst, bergkristal, rose kwarts, sodaliet en nog veel meer, evenals natuurlijk een grote collectie prachtige sieraden. Uit een auto die aan de Sparrenlaan ge parkeerd stond is vorige week de auto telefooninstallatie weggehaald. De ei genares, een 27-jarige vrouw uit Stap horst, stelde de politie op de hoogte. Bij een aanrijding op het kruispunt Birkstraat-Bartolottilaan raakte vorige week een 29-jarige motorrijder uit Amersfoort gewond. Hij werd met een vleeswond in het linker been naar een ziekenhuis in zijn woonplaats gebracht. Het ongeluk ontstond doordat hij geen voorrang kreeg van een auto, bestuurd door een 36-jarige inwoner van Schoonhoven, die vanaf de Birkstraat de Bartolottilaan wilde inrijden en de motorfiets over het hoofd zag. nodigt u uit voor een bezoekje. Wij hebben thans: een unieke expositie kristallen uit het Oeral-gebergte een grote collectie zilveren en gouden sieraden met edelsteen. bij aankoop een leuke attentie Lange Brinkweg 66 Soest Tel. 02155-13042 De Winkelkring Van Weedestraaf exposeert van zeefdruk tot olie verf. In samenwerking met Kunst uitleen organiseren de onderne mers uit het winkelgebied Van Weedestraat een prijsvraag, waar bij vijfendertig kunstobjecten cen traal staan. De diverse etsen, zeefdrukken, litho's, houtsnedes, etc., staan de komende we ken in de etalages. Met het prijsvraag- formulier, verkrijgbaar in de winkels, maakt u een rondje Kunst waarbij de letters in de etalage de sleutel zijn tot de oplossing. De winnaar van de prijsvraag mag een keus doen uit de geëxposeerde stukken. De Winkelkring wil zo het pu bliek nader laten kennis maken met de gevarieerde verzameling van Kunstuit leen. Naast de kunst in de diverse etalages zullen zes basisscholen hun kunnen la ten zien middels het beschilderen van grote billboards in het winkelgebied Van Weedestraat. Kinderen van groep zeven en acht zullen strijden om de 'UIT de KUNST trofee 1994', waaraan een geldprijs van 500 gulden is verbon den. In de loop van deze week zullen op diverse plaatsen in het winkelgebied de kale borden 'aangekleed' worden om zaterdag de blik van de jury te weer staan. Deze week wordt een rondje Winkelkring, een rondje 'Uit de kunst'! ZHV staat niet stil. Onlangs werd er weer een nieuwe verzekering' aan het assortiment toegevoegd. Speciaal voor mensen jonger dan veertig jaar met een individuele verzekering is de Prima Stappen Polis ontwikkeld. Een complete polis die men voor een zeer aan trekkelijke prijs in huis heeft. Deze nieuwe flexibele polis kan zo sa mengesteld worden dat voor de eigen gezinssituatie de gunstigste verzekering ontstaat. De polis heeft namelijk ver schillende keuzemogelijkheden; er kan gekozen worden uit vijf modules en uit zes eigen-risicobedragen. De Prima Stappen Polis betaat in grote lijnen uit een Hoofdverzekering en Uit breidingsmogelijkheden. Voor de Hoofdverzekering kan gekozen wor den uit twee modules: de Basisverzeke ring en de Alternatieve-plus-verzeke- ring. De eerste biedt een ruime dekking, zoals ziekenhuisverpleging derde klas, huisartsenhulp, fysiotherapie, bevalling en kraamzorg en poliklinische hulp. Ook preventieve behandelingen en se- cond opinion vallen binnen de Basis verzekering. Als naast de Basisverzekering ook voor de module Alternatieve-plus-verzeke- ring gekozen wordt, zijn alternatieve geneeswijzen, diëtistische voedingsad viezen en podotherapie eveneens ge dekt. Het eigen risico kan, naar eigen voorkeur, variëren van tweehonderd tot tweeduizend gulden. Veel extra's Dan zijn er nog drie modules waarmee de Hoofdverzekering uitgebreid kan worden. Zo zijn er twee tandartsverze keringen, een onderhoudspakket en een uitgebreid pakket. De eerste ver goedt bijvoorbeeld controles, extrac ties, vullingen en bepaalde protheses. In de uitgebreide tandartsverzekering zijn daarnaast vergoedingen voor kronen en bruggen opgenomen. Het uitgebrei de pakket kan echter niet zonder het onderhoudspakket worden afgesloten. De laatste module is die van de Aanvul lende Verzekering; hiermee kan onder andere aanspraak gemaakt worden op vergoeding van de eigen bijdragen voor medicijnen. Alle informatie over ZHV-verzekerin- gen is verkrijgbaar bij de Soester On derlinge, Soesterbergsestraat 26. FYSIO VITA voor jong maar vooral ook voor de ouderen onder ons onder begeleiding altijd kleine groepjes betaalbaar ZONNEBANK verantwoord zonnen speciale aanbieding 13 keer voor 100,- MAGNEETTHERAPIE VISION 2000 SCHOONHEIDSSALON hydro-lifting, de veelbesproken kosmetische facelift van G.M. Collin speciale oogbehandeling een bijzonder algenmasker maar vooral een eerlijke standaardb'ehandeling, deze is all-in, dus mèt verven van wenkbrauwen en wimpers, mèt harsen e.d. voor een zeer aantrekkelijke prijs van 59,00 Middelwijkstraat 29 te Soest Telefoon 02155-25860 Wilt u als jonge particulier verzekerde niet meer betalen dan de laagst mogelijke premie? Doe dan uw voordeel met de nieuwe Prima Stappen Polis van ZHV. Daarmee bent u altijd verantwoord verzekerd, al vanaf 35,- per maand. Hoe jonger, hoe voordeliger. De ziektekosten-risico's van jonge mensen zijn geringer dan van oudere mensen. Daarom is de premie van de Prima Stappen Polis lager, naarmate u jonger bent. Tot aan de acceptatiegrens van 40 jaar kent de polis 4 premiestappen. 5 Modules voor een polis-op-maat. U kunt zelf de meest gunstige verzekering voor uw (gezins)situatie samenstellen met 5 'modules'. Module 1 geeft reeds een zeer volledige basisdekking, waar u extra modules bij kunt nemen. Bij alle 5 modules kunt u rekenen op prima dekkingen, uitstekende persoonlijke service en zeer vlotte vergoedingen. Vraag vrijblijvend offerte. Vul onderstaande bon volledig in en stuur hem vandaag nog op. U ontvangt dan complete informatie en een persoonlijke offertevoor alle 5 modules en alle 6 eigen risicobedragen van de Prima Stappen Polis. Een offerte die zal bewijzen dat het uw béste keuze is! ZHV heeft ook een Prima Polis als alternatief, voor het onverhoopte geval dat de Prima Stappen Polis in uw situatie minder goed zou passen. U kunt informatie opvragen bij: 'Ml Soesterbergsestraat 26 fl 3768 EJ Soest V Tel. 02155-29060 Zend mij uitvoerige informatie en een vrijblijvende offerte voor alle keuzemogelijkheden van de Prima Stappen Polis, op basis van onderstaande gegevens Dhr. Mevr. Naam Adres Postcode Telefoonnummer: Woonplaats Geboortedatum man: Geboortedatum kind(eren) Ik ben in het ziekenfonds Ik ben particulier verzekerd bij: Geboortedatum vrouw Soester Onderlinge Antwoordnummer 2319 - 3760 WB Soest. Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel aan Het slechte weer van afgelopen za terdag heeft vele belangstellenden in Soest en omgeving niet tegen kunnen houden een bezoek te brengen aan Fysio Yita en Clair Matin. Diegenen die geïnteresseerd waren in de speciaal begeleide fitness van Fysio Vita werden van deugdelijke en en thousiast makende informatie voor zien, wat resulteerde in een afspraak voor een proefles. Gebleken is dat er een grote behoefte is aan een fitness zonder competitie-element en vooral ook een fitness waarbij iedereen zich thuis voelt. De lezing over de nieuwe geneeswijze, de magneettherapie, gaf een duidelijk antwoord op de vraag van veel mensen: "wat doet het nou en helpt het echt?" De gemeente zal geen medewerking verlenen aan een bouwplan voor tien vrijstaande woningen. Het plan zou moeten worden gerealiseerd op de hoek van de Bosstraat en de Den Blieklaan. Architectenbureau Rob Dooijeweerd had het bouwplan namens zijn op drachtgevers ingediend bij de gemeen te. Volgens Dooijeweerd passen de wo ningen in de sfeer van de Structuurvisie die in 1992 is vastgesteld. Dat ontkent het college niet. Burge meester en wethouders stellen daaren tegen dat het plan volledig in strijd is met het structuurvoorstel Bosstraat- Noord. Evenmin past het in de eerste herziening van het bestemmingsplan Klein Engendaal dat nog in voorberei ding is. Het betreffende perceel krijgt daarin de bestemming bos. Na de uitleg en de enthousiaste bevin dingen van enkele mensen die al gerui me tijd behandeld worden met deze therapie, besloten velen dit aan den lij ve te ondervinden. Clair Matin Dat de schoonheidssalon een goede schakel is binnen het Fysio Vita-gebeu- ren is afgelopen zaterdag ook gebleken. Ook hier waren het het enthousiasme en de pretentieloze benadering die me nigeen over de streep trokken. Men was zeer te spreken over de veelzijdigheid in de behandelingen en de betaalbaar heid. De bezoekers gingen na afloop, voor zien van de nodige informatie, een ka- dootje en een roos, zeer tevreden huis waarts. Fysio Vita en Clair Matin zijn trots op het verloop van deze open dag. Een gt;oot succes, gecreëerd door deze instituten zelf, wat zeker vruchten zal afwerpen! Wie nu een auto koopt bij Stam Soestdijk B.V. maakt kans de transactiesom terug te ontvangen. Gedurende tien dagen organiseert Renault Nederland een actie waar bij iedereen die in deze periode een nieuwe Renault heeft gekocht de aankoopsom minus de wettelijk verplichte belastingheffingen kan terugkrijgen. Een notaris kiest uit de stapel aankoop contracten de geluksvogel die hiervoor in aanmerking komt. Daarbij maakt het niets uit, of het nu een vrolijke Twingo dan wel een luxueuze Safrane betreft. De uitslag van deze bijzondere actie is van 22 september tot en met 3 oktober dagelijks te zien op de televisie bij RTL4: even voor half negen maakt pre sentator Jack van Gelder bekend wie die dag de gelukkige is. In totaal bepaalt de notaris dus de namen van tien kopers van een nieuwe Renault. De speciale actie is bedoeld om de aan dacht te vestigen op de nieuwe Re- naults, die sinds kort bij Stam Soestdijk B.V. in de showroom staan. Het gaat hier om vier nieuwe modellen: de Re nault 19 Phase III, de Twingo Nouvelle Collection, de Clio Oasis en de Espace Cyclade. Groot Nieuws-dagen Ter gelegenheid van deze introductie houdt Stam Soestdijk B.V. van 22 sep tember tot en met 3 oktober de zoge naamde 'Groot Nieuws'-dagen. Wie geen auto koopt, maakt tijdens dit festi val toch kans op een bijzondere prijs: elke bezoeker van de showroonj die een ingevulde coupon uit de krant inlevert, ontvangt een kraskaart. Daarmee zijn televisies, videorecorders en andere hifi-apparatuur te winnen. De hoofd prijs is een nieuwe Renault Twingo. Met deze 'Groot Nieuws'-dagen onder streept Stam Soestdijk B.V. nog eens de uitstekende verkoopresultaten: in de eerste zeven maanden van dit jaar ste gen de verkopen maar liefst 34 procent ten opzichte van dezelfde periode in 1993. Stam Soestdijk B.V. nodigt ie dereen uit het succes te vieren en te pro fiteren van deze bijzondere actie. Hij kan u dan meteen informeren over de voorwaarden voor deelneming hieraan.

Soester Courant | 1994 | | pagina 12