4 Amersfoortsestraat moet veiliger Gezin vlucht weg voor lawaai-overlast Dansschool Dellum André Yerheus na twintig jaar ook directeur NKS Het moet algek logen aIs we u niet Renovatie Dorpsplein vertraagd Groentezaak Dasselaar komt in handen van Jan de Ligt Vandaag startsein voor actie 'N-237 Veilig!' ifcïu- "Naam gemeente Soest zal altijd nare bijsmaak hebben" Jubileum en promotie in één keer Kerkdiensten Medische dienst Burgelijke stand Hulpverlening Rectificatie KORFBAL KVO werkt hard en pakt zege na rust kannen /telgen,Kapsalon Syllte Hair WOENSDAG 21 SEPTEMBER 1994 Kent Ons Wie verre reizen doet... Meningen van lezers Hartelijk dank Kerken en de oecumene Trui gestolen Kunstbeschouwing in het Dorpshuis Beheercommissie De Drie Eiken Agenda PolitieoDleidinoscentrum T»p Politieopleidingscentrum 'De Boskamp' te Amersfoort gaat de campagne 'N-237 Veilig!' voeren. N-237 is de technische naam voor de provinciale weg Utrecht-A- mersfoort. Uit onderzoek is geble ken dat deze straat, vooral tussen het vroegere Ons Belang (afslag naar Soest) en de Stichtse Rotonde te Amersfoort, relatief onveilig is. Er vinden veel meer ongevallen plaats dan op andere wegen in de provincie Utrecht, waar 80 kilometer per uur mag 'worden gereden. Eén van de belang rijkste oorzaken is dat er veel te hard wordt gereden, zowel door het gemoto riseerde verkeer als door bromfietsers. Op initiatief van het Openbaar Ministe rie, de Politie Regio Utrecht en de pro vincie Utrecht is vanmiddag om twee uur het startschot gegeven voor de cam pagne: 'N-237 Veilig!'. Het doèl van deze campagne is het ver groten van de verkeersveiligheid. Dit gebeurt door automobilisten en brom fietsers te confronteren met de gelden de snelheidslimieten van respectievelijk 80 en 40 km/u. De actie die bijna een jaar zal duren, bestaat uit handhavings- inspanningen van de politie, een onder steunende voorlichtingscampagne en infrastructurele aanpassingen. Welke aanpassingen dat zullen zijn, is niet be kend. Het is een project van het Regio naal Orgaan Verkeersveiligheid Utrecht. Naast de initiatiefnemers wordt medewerking verleend door de gemeenten Amersfoort, Soest en Zeist, de regionale directie van Rijkswater- staat en Veilig Verkeer Nederland. In de Boskamp wordt vanmiddag het wel komswoord verricht door dhr. J. de Widt, voorzitter van de stuurgroep N-237 Veilig! 'De rol van de wegbe- heerder in verkeersveiligheids campag nes en de samenwerkingsmogelijkhe den van het ROV-Utrecht', zal door mr. D.H. Kok, gedeputeerde van ver keer en vervoer en voorzitter van het ROV-Utrecht worden toegelicht. Hoofdofficier van justitie, mr. R.B.M. Berger zal ingaan op 'Leidraad voor de verkeershandhaving' en tot slot zal mr. J. Wiarda, korpschef Politie Regio Utrecht spreken over 'Functie van de verkeershandhaving door de politie'. Deze aktie zal vooral voor de bewoners van de Amersfoortsestraat welkom zijn, gezien de overlast die zij van het al daar te snel rijdende verkeer ondervin den. Wij beginnen vast... u kunt nog meedoen Geen massa systeem Persoonlijke aandacht Gezellige sfeer 20 jaar persoonlijke aandacht voor elke cursist Rademakerstraat 24, Soesterberg, tel. 03463-52213/52590. Inschrijven van *maandagt/m vrijdag van 19.00-21.00 uur of vraag geheel vrijblijvend de folder aan. Het is bekend dat bewoners van de Amersfoortsestraat bij herhaling hebben geklaagd over lawaai overlast. Wat vroeger in de volks mond 'het goudmijntje' werd ge noemd, vanwege de fraaie en dure landhuizen, is in de ogen van be woners gedegradeerd tot een straat vol milieu-overlast. Auto- en bromfietsverkeer dat naast het produceren van veel lawaai, ook veel te snel rijdt en stankoverlast ver oorzaakt. Motorcrossers die 's avonds en in de weekeinden de rust vergallen. Lawaai makende militaire rupsvoertui gen die de ruiten doen trillen om maar niet te spreken van laag overvliegende straaljagers. Ze hebben persoonlijk en collectief mondeling en schriftelijk ge protesteerd tegen deze overlast zowel bij gemeente, provincie alsook het Rijk. 'We werden met nietszeggende opmer kingen het bos ingestuurd', aldus de be- In september 1974 stapte ene An dré Verheus als achttien jarige knaap het bedrijf van de Neder landse Kunststofindustrie Soester- berg (NKS) aan de Veldm. Mont- gomeryweg binnen. Op grond van zijn studie begon hij onder aan de ladder als technisch monteur. 'Wil je verder in het bedrijf, dan stude ren', was de opdracht en zo begon een lange studietijd. Het dossier telt heel wat cursussen en diploma's. Via de bevordering naar machinesteller, werd hij in 1981 plaatsvervangend chef van de productie- en assemblageafdeling, in 1985 chef van deze afdeling, in 1989 hoofd productieontwikkeling, in 1991 tweede man als technisch directeur en per 15 augustus 1994, directeur van de Nederlandse Kunstofindustrie Soester- berg(NKS). De vorige directeur was tij delijk in die functie aangesteld en in een vergadering van de aandeelhouders werd dhr. Verheus voor deze functie benaderd. 'Nou, benaderen is niet het directe woord', aldus André, 'het was meer een opdracht'. Het was voor hem op dat moment een complete verras sing. 'Uiteraard ben je blij dat ze zoveel vertrouwen in je stellen, maar je vraagt je af waaraan je begint'. Als één van de André Verheus, directeur van de NKS. 26 medewerkers tijdens het gesprek binnenkomt en een vraag stelt, kijkt de jonge directeur de vragensteller over zijn bril aan en als een automaat geeft hij zijn deskundig advies. Iemand die het bedrijf als zijn broekzak kent, ver koop je geen knollen voor citroenen. 'Nu na een maand begin ik een soort overzicht te krijgen en kun je aan een stuk efficiënte bedrijfsvoering beginnen'. Zijn gedach ten gaan naar 1995 en 1996 met een streven naar de kwaliteitsnorm ISO 9002 en een kleine uitbreiding in mate riele- en personele zin. Vervolgens het overgaan van een tweeploegen systeem naar een drie ploegen systeem. Binnen het bedrijf is de nieuwe directeur de zelfde gebleven, openstaan voor de an dere want samen maak je het bedrijf. Het begrip directeur ziet hij meer als de verantwoordelijkheid nemen voor het hele runnen. Zo vierde André Verheus deze maand dubbel feest: twintig jaren bij NKS en de bevordering van direc teur van het bedrijf. Om met Brederode te zeggen 'het kan verkeren', ook in 1994, woners. 'Onlangs maakte Defensie een klachtennummer bekend en toen dit werd gebruikt, bleek een dienstplichtig soldaat aan de andere kant van de lijn te zitten die van niets wist. Vervolgens kregen we een adjudant aan deze klach tentelefoon die ons naar de Koninklijke Marechaussee verwees. Een brief naar de Koningin werd doorgestuurd via het ene departement naar het andere. We werden daarop door de ambtenaren als kinderen behandeld'. Na een hopeloze strijd van vele jaren en fysiek en lichamelijk gebroken, heeft een gezin aan de Amersfoortsestraat zijn huis te koop aangeboden. 'Nee, we willen niet meer genoemd worden, voor ons is alles voorbij. Wat we hier in vele jaren hebben opgebouwd, is voorbij. We hebben ergens in Nederland een plaats gevonden waar die fel begeerde rust wel is. Het was allemaal niet zo erg geweest, indien wij antwoord op onze verzoeken had gekregen. Nu vernemen we dat zonder toestemming zelfs onze correspondentie met de gemeentelijke overheid wordt gebruikt om derden te informeren. Ook dat kan er nog wel bij. Wij voelen ons totaal verlaten en zijn het vertrouwen in vooral de gemeente lijke overheid kwijt geraakt. Dat is voor ons een intens verdrietige zaak. Het enig alternatief is het moecle hoofd in de schoot leggen en verdwijnen. De naam van de gemeente Soest zal voor ons al tijd een hele nare bijsmaak hebben'. Andere bewoners reageren ongeveer in dezelfde trant. Ze zien het gezin ver dwijnen en zijn van mening dat meerde ren zullen volgen. 'Je moet of je huis voor kapitalen tegen geluidoverlast iso leren of je moet een plaat voor je kop hebben. Er verdwijnen vandaag of morgen veel meer mensen als het zo doorgaat', reageert een bewoner ver bolgen. Geen van hen wil in de krant ge noemd worden. 'Zo gauw je je eigen naam gaat noemen, ben je het slachtof fer van de overheid. We hebben aan al die drukte hier meer dan genoeg', is hun reactie. De vraag is of de campagne 'N-237 Veilig!het tij voor de bewoners van de Amersfoortsestraat kan doen keren. Zondag 25 september ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 kinderkoor; opening schooljaar Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da gelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. NED. HERVORMDE GEMEENTE De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. J. van Marion; H.'A. GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 ds. M.A.A. Nawijn; H.A. 19.00 oecumenische vredeswake Raad van Kerken STERRENBERG 'De Lichtpunt', Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: D.W. van Lier (Den Dolder), Paltzerweg 299, tel. 030-284555. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts HJ.M. Tonino en P.B.E. Tonino- van Schieveen, Kampweg 50, tel. 52467, weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordap paraat wie er dienst heeft. GEBOREN 11 september: Tiffany, dochter van S. Butzelaar en E. Zilverberg, Van Maar enplein 18. GEHUWD Geen. OVERLEDEN 15 september: Dirk de Jager (65), Dorpsplein 50. Opgaven: Van Maarenplein 1. Hulp Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 51789, b.g.g. 51658 of 51437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06-8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappe lijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103 (geref. kerk), tel. 52606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Dorpsplein 17A, tel. 51555; werkda gen 12.00-13.00 uur, elke donderdag 19.00-21.00 uur; overige tijden: tel. 02155-19444; alarmnummer: 06-11. Grof vuil Tel. 02155-93666. In de krant van 7 september stond in de rubriek Burgerlijke Stand onder "gebo ren" Sebastiaan Mulder. Dit gegeven is niet juist en werd door een administra tieve fout opgenomen. Na een moeizame eerste helft, waarin KVO steeds tegen een achterstand aan keek, werd uiteindelijk toch een over winning bereikt: 11-10. Bij rust stond KVO nog met 5-6 achter, maar door hard te werken, boog KVO de achterstand in de voordelige eind stand van 11-10. Topscorers waren: Marcel Bos met vier en Folko de Raad met drie doelpunten. Overige uitslagen: KVO 2-Owo 3 7-11, KVO 4-Owo 6 13-7, Animo A2-KVO Al 4-2, KVO A2-Telstar A2 6-6, KVO Cl-Samos C2 10-1 en KVO Dl-Spirit D2 6-0. Maandag 12 september stond men op het Dorpsplein uit te kijken naar'de stoere werkers die met de renovatie zouden beginnen. Grote bomen zouden worden verplant en zware machines zouden alles snel veranderen. Helaas, ging hef feest niet door. De betrokken aannemer kon de nog onder handen zijnde klussen niet tijdig klaren en deelde mee dat alles werd uit gesteld tot maandag 26 september a.s. of wie weet nog later. Dat betekent ook dat de realisatie niet omstreeks 10 no vember klaar zal zijn maar verschoven wordt naar 25 november of nog later. De buslijn, elke woensdag op het Dorpsplein, houdt hier geen rekening mee. Vanaf heden kan men deze halte plaats vinden naast het Zwaantje aan de Veldm. Montgomeryweg. Daar wordt elke woensdagmorgen een tijdelijke bushalte geplaatst. Verenigingen die in november bepaal de aktiviteiten op het Dorpsplein willen ontplooien, dienen hiervan goede nota te nemen. Onder andere zal de ont vangst van Sint Nicolaas mogelijk er gens elders plaats moeten vinden. Men kan deze oude grijze heer niet over op gebroken stenen bij het Dorpshuis laten lopen. Sinds 1 december 1990 is Albert Dasselaar de eigenaar van de groente- en fruitwinkel op het adres Rademakerstraat 28e in Soesterberg. Als marktkoopman in deze branche zag hij mogelijk heden in een winkel. Zijn hart bleef echter in het marktwezen en hij breidde die werkzaamheden zelfs uit. Daardoor kwam er helaas onvol doende tijd om de groente- en fruitwin kel optimaal te runnen. Het alternatief was de zaak trachten in andere handen over te doen. In Ton de Ligt, sinds 1987 werkzaam in de groente- en fruitafde- ling van Volume Markt aan de Buijs Ballotlaan, trof hij een opvolger. Dasse- Albert Dasselaar (links) en Jan de Ligt. Degene die donderdag 29septem ber als eerste in de zaak van Jan de Ligt kan vertellen waar deze foto is gemaakt, ontvangt van hem een fruitpres entje. laar is zaterdag voor het laatst open. De winkel is dan enkele dagen dicht om op donderdag 29 september feestelijk te openen onder leiding van de nieuwe ei genaar. Jan de Ligt, gehuwd, twee kin deren en woonachtig te Cothen, ziet een lang gekoesterde wens in vervulling gaan. Met zijn echtgenote zal hij zich in spannen om een goed product aan te bieden. Dasselaar zal men elke woens dagmorgen op de markt in Soesterberg kunnen zien. Een wekelijkse column van of over een min of meer bekende Soesterberger. Deze week: dhr. Gerrit Bonouvrié, Plesmanstraat 122. Een prachtige zomer ligt achter ons, zo ook de vakantietijd. Voor de één was dat vlakbij terwijl een ander het wat ver der zocht. Afstanden spelen tegen woordig geen rol, de hele wereld ligt in feite binnen bereik. Zo ook voor de 70-jarige Gerrit Bonouvrié. Jarenlang heeft hij zijn toenmalige echtgenote verzorgd, vakanties kwamen niet aan de orde. Na haar overlijden kreeg hij als bij toeval kontakt met zijn oude dienst- kameraad van vele jaren geleden en beiden hadden het reizen en trekken in het bloed zitten. Zo bezochten zij onder andere Indonesië, het land waarin zij eens de wapenrok droegen. Voor dit jaar stond een rondreis in Viet nam op hun verlanglijstje en dat werd werkelijkheid. Met een gezelschap ver trokken ze van Schiphol via Frankfurt, Kuala Lumpur naar Saigon. Bonou vrié: 'Vietnam is een echt oosters land dat nog duidelijk de sporen draagt van de oorlog. Ondanks de scherpe herin neringen aan die moeilijke tijd, is de be volking opvallend vriendelijk en gast vrij voor westerlingen. Het leven is niet te vergelijken met hier in het westen. Kleine dingen vallen op, zoals het taxi vervoer met een brommer, wilde dieren in het dierentuin die levend aas krijgen, kleine bootjes die met voetbewegingen worden voortbewogen, veel vrouwen die de zwaarste arbeid verrichten in bij voorbeeld steenfabrieken'. Godsdienst als de basis, in heel het bestaan ingewe ven. Ook hebben we een bezoek gebracht aan de beruchte en beroemde onder grondse tunnels. Voor ons als wester lingen waren ze vrij laag maar uiterst vernuftigd gebouwd. Ook in Vietnam moet je uitkijken voor diefstal. Vooral op geld en camera's hebben ze het voor zien. Rugzakken werden door ons der halve ook op de buik gedragen. Als man moetje daar niet in een korte broek lo pen want dan word je openlijk uitgela chen. Ook de bekende lange oorbellen die dames hier soms dragen vinden ze om te gieren van het lachen. Op een reis in het binnenland kwamen we in een plaats waar men nog nooit westerlingen had gezien. Voor de kin deren was dat zo vreemd dat ze huilend in de schamele huisjes verdwenen. De zeer vele tempels zijn allemaal kunstige en mooie bouwwerken. Tijdens ons verblijf werden we dagelijks diverse ke ren door de politie gecontroleerd. Overal zie je politiemensen staan en de ze houden alles opvallend streng in de gaten. Wel een verschil met ons land. In Saigon maakten we een feestdag mee. Voor de enorme mensenmassa waren wij veel bekijks. De avonden met de vele lichtjes en muziek waren als een droom. Soms moesten we ons even in de arm knijpen of het wel allemaal wer kelijkheid was. Tijdens de reis naar het noorden van Vietnam passeerden wij diverse oude Amerikaanse legerbases. De gids gaf overal een ruime verklaring. Zo vertelde hij bij de voormalige basis Binh Longe Base dat ook hij daar des tijds had getracht met de Amerikanen het land te ontvluchten, echter was hem dat niet gelukt. De dorpen aan de kust leven van de vis vangst. Sommige dorpen zijn drijvende huisjes waaronder men vis kweekt en deze verkoopt. Tijdens de busreis zagen we veel rubber-, koffie- en theeplanta ges. Dalat is een opvallende stad in Vietnam, met zijn prachtige villa's en hotels. Helaas verkeerden vele huizen in een slechte staat van onderhoud. Vietnam heeft een rijke natuurschoon, zoals bijvoorbeeld de Piem watervallen. Tijdens een rondreis wisselden tropi sche strandjes zich af met bergen, rijst velden, palmbomen, bananenplanta ges, groenteakkers en enorme bossen. Vietnam is een prachtig land. Neder land staat bekend als een fiets-natie, maar vergeleken bij Vietnam zijn wij nergens. Alles wordt op de fiets ver voerd. Zelfs zagen we dat een fikse boomstam op twee fietsen werd ge transporteerd. De havenstad Nha Trang is goed geo riënteerd op toerisme. De hotels zijn er voortreffelijk en ook kan men er diverse watersporten beoefenen. In sommige plaatsen wordt de Vietnamese oorlog duidelijk in beeld gebracht. Bijvoor beeld in My Lai, waar te zien was hoe oude mensen, vrouwen en kinderen op een beestachtige wijze door de Ameri kanen waren afgeslacht. De weg ging verder naar Hoi An een klein plaatsje waar het toerisme geluk kig nog niet is doorgedrongen. Oude Vietnamese mannen lachten ons breed- grijnzend aan en daarbij lieten ze duide lijk zien dat er tandheelkundige proble men waren. Vrouwen die aan de kant van het water hun behoefte deden en even later in dit water hun vaat wasten. Tijdens de rit waren er weinig hotels ol café's om je dorst te lessen, maar wel tentjes waarin je eindeloos kon drinken van de kokosnootmelk vers uit de bast. In dit verband wil ik ook het heerlijke Vietnamese bier niet ongenoemd laten. In het vroegere Noord-Vietnam waren de sporen van de oorlog nog duidelijk te zien aan de vele bomkraters, vernielde spoorbruggen en kapot gebombardeer de gebouwen. De landbouw was daar anders, meer Russisch met z'n coöpera tieve staatsbedrijven. Na vele hobbe lende kilometers kwamen we eindelijk in Hanoi aan, een stad met 2.700.000 in woners. Tussen de vele transportmid delen zagen we hier veel loopfietsen en ossekarren, het vervoermiddel bij uit stek. Bij sommige bruggen moesten we uit de bus omdat deze anders te zwaar zou zijn. Lopend volgden we de bus die de brug soms griezelig deed kraken. Hanoi, de stad met de vele soorten zij de. Opvallend was dat het kapitalisme daar duidelijk wortel geschoten had. Het lo ven en bieden was ook hier een gezellig verschijnsel. Toch was er een opvallend verschil met Saigon. Hanoi is minder hektisch, het leek meer op een provin ciaal stadje met alleen maar laagbouw. Dorpstaferelen midden in de stad zoals het suikerriet en -stengels persen, kip pen slachten, een varken uitbenen, on gelooflijk. Een vrij groot en gruwelijk vervuild meer midden in de stad. Toch is het een gezellige stad. Voor mijn ge voel stapten we veel te vroeg in het vliegtuig naar Schiphol. Aan een ver blijf van een maand was een einde geko men. Vietnam, een prachtig land, een land om van te houden." Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, lel./fax (03463) 51252. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (02155) 21841 Dat mijn afscheid en vertrek uit Soes terberg zoveel fijne reacties zou opleve ren, had ik niet kunnen dromen. Slechts vier jaar heb ik met enorm veel plezier als assistente van dokter Creutzberg mogen werken en dan ineens die storm van meeleven. Uiteraard is dat de Soes- terbergse Courant geweest en daar ben ik de redactie ook heel erkentelijk voor, die die bekendheid ineens heeft gege ven. Eerlijk, ik wist niet wat ik zag. Ka- do's, kaarten, brieven, telefoontjes en al die fijne gesprekken, ik was en ben nog onder de indruk van zoveel belangstel ling voor zoiets kleins. Omdat ik weet dat deze krant bij heel velen in Soesterberg wordt gelezen, wil ik u allen die zo spontaan en voor mij enorm hartverwarmend reageerden, heel hartelijk dank zeggen voor dat mooiste kado dat ik mocht ontvangen: naar elkaar omzien. Ze mogen van Soesterberg zeggen wat ze willen, voor mij kan dat vliegdorp nooit meer stuk. Ik hoop dat die gezindheid nog verder gaat werken, waardoor heel veel ande ren ook mogen profiteren van dat hart verwarmend met elkaar mee leven. Nogmaals u allen heel hartelijk bedankt en een vriendelijke groet van Els Eshuis, Meppel. Als de heren (en dames) kerkvoogden bepalen dat je naar de kerk moet gaan die zij voor je uitkiezen, dan riekt dit naar dictatuur. Ook al is het maar één keer per jaar, dan is dat één keer per jaar te veel. Trouwens, wie breken de kerk af? Dat zijn toch wel de zogenaamde 'oikoume- nikalen'! Jong en oud loopt weg bij dat nietszeggende horizontale gebazel! Al heeft de voorganger nog zo'n warme of zalvende stem. Of is het zo'n sympa thieke mevrouw... Daarom is het goed dat die kerkdienst in de Hoeksteen gehouden werd. Le vende vis zwemt tegen de stroom in! Maar is het volgend jaar echt onmoge lijk om naar de kerkdienst van je keuze te gaan, dan is het nog altijd beter om de zondagmorgen horizontaal door te brengen. In je bed dus. Maar voor ie mand die verder kijkt dan zijn kerkelij ke neus lang is, zijn er gelukkig ook an dere mogelijkheden. G.L. Kramer Uit de kleedkamer van de sportzaal in het Dorpshuis is vorige week een trui gestolen. Een 43-jarige Soesterberger deed aangifte bij de politie. Het kle dingstuk had een waarde van ca. 80 gul den. Wie heeft er niet gehoord van de reus achtige pyramiden in Egypte, de enor me tempels en prachtige beelden van de Grieken of van de indrukwekkende aquaducten en amfitheaters der Ro meinen? De nieuwe cursus 'Oudheid in de kunst', in het Dorpshuis Soester berg, wordt door Cultureel Centrum C-drie verzorgd. Niet alleen voor diegenen die zelf actief bezig zijn is een beschouwende cursus een aanvulling. Elke geïnteresseerde maakt in de lessencyclus van zes lessen kennis met de Oudheid. Deze periode kent veel grote beschavingen. De grote prestaties van deze beschavingen doen tot op de dag van vandaag hun invloed gelden. Uitgebreid zal aandacht worden be steed aan de bouw-, beeldhouw- en schilderkunst van deze culturen. De kunst van minder bekende volken als de Myceners en Etrusken maakte een kortstondige maar intensieve bloeipe riode door. Enkele vindingen van hen zijn in de Griekse en Romeinse kunst terug te vinden. Tijdens de bijeenkomsten reist men te rug in de tijd onder leiding van drs. K. van Pruissen. Wellicht vormt deze fas cinerende periode aanleiding voor een mooie reis richting het zonnige zuiden. Eerste les: woensdag 28 september, 20.00-22.00 uur. Inlichtingen en in schrijvingen via de administratie van C-drie, Willaertstraat 49, Soest, tel. 22188, (12.30-16.30 uur). Zaterdag 24 september is er om 14.00 uur voor jong en oud Sjoel In. Toegang gratis. Vrijdag 30 september, bingo, aanvang 20.00 uur. Zaal open om 19.00 uur. Kosten f 6,— per kaart incl. een kopje koffie. Ook deze keer zijn er mooie prij zen te winnen. Woensdag 21 september 20.00 Soesterbergs Belang, Dorpshuis Donderdag 22 september 09.45 PCOB, Drie Eiken 20.00 Oranje Comité, Drie Eiken Zaterdag 24 september 14.00 Sjoel In, Drie Eiken 15.30 KOV 3 - Fortis 2: Sportpark Zondag 25 september 10.30 Opening schooljaar, Carolus kerk 19.00 Vredeswake, geref. kerk Opgaven voor de agenda: Van Maarenplein 1.

Soester Courant | 1994 | | pagina 16