Lot Kerstcross in handen van rechter s The Red Stars mist een regisseur 'Generale' Stam/SoVoCo redelijk Recht zegeviert in blessuretijd Defensie Hees niet foutloos iïï K WOENSDAG 21 SEPTEMBER 1994 SOESTER COURANT PAGINA 17 Juridisch steekspel rond al dan niet verlengen van sponsorcontract VELDRIJDEN Basketballers nemen afscheid van bekertoernooi BASKETBAL ZAALVOETBAL Firtina'93 krijgt nu ook tegenstand in eerste klasse Volleybalteam in de breedte sterker geworden EZ VOLLEYBAL Strafschop in 91 e minuut helpt Soest aan gelijkmaker VOETBAL zondag /MPer-Pftase, de a/ferPe^Pe op permattenPgeP/ed. Kapsalon SylUe Hair Noodomzettingen pakken verkeerd uit: 3-6 WATERPOLO Veijongd damesteam van De Duinkikkers redt het nog niet (Vervolg van voorpagina) Hel lol van de veerligste Kerstcross van wielervereniging Tempo ligt in banden van de rechter. Hij zal, naar aanleiding van een kort geding op vrijdag 7 oktober, uitspraak doen over het feit of de hoofdsponsor van het ivielerevjjnement al dan niet verplicht is vijftigduizend gulden neer te tel len. Als Tempo in het gelijk wordt gesteld, gaat de Kerstcross door. De organisatoren Arie Bakker en Paul Nijhuis willen bevestigen noch ont kennen of de cross van de baan is als Tempo het kort geding verliest. De feiten op een rijtje. b b Op 4 november 1991 ondertekent Paul Nijhuis namens wielervereniging Tem po een sponsorcontract. De andere partner is Dekker/V.d. Bos Partners, een Amersfoorts reclame en marketing adviesbureau dat op zijn beurt weer een contract afsluit met Saricar Houtbouw bv, de daadwerkelijke sponsor van de Kerstcross. Overeengekomen wordt dat Saricar het eerste jaar (1991) 17.500 gulden 'doneert' en de twee ja ren daarna steeds 20.000 gulden. In het contract staat een aantal voorwaarden, waaraan Tempo moet voldoen. Zo moet de NOS in Studio Sport tenminste acht minuten verslag doen van de Kerstcross, moeten er per Kerstcross 15.000 bezoekers komen en dient het rennersveld (internationaal) gerenom meerd te zijn. Op 14 oktober 1993 stuurt Dek ker/V.d. Bos Partners een brief naar Sponsor House dat op dat moment de zaken van Tempo zou behartigen. In de brief deelt Dekker/V.d. Bos Part ners, mede namens zijn cliënt, mee dat voor de Kerstcross in 1994 en de daar opvolgende Nederlandse kampioen schappen veldrijden (januari 1995) 50.000 gulden zal worden betaald. Daarbij wordt voorts verwezen naar de voorwaarden, zoals die in het sponsor contract staan. Op vrijdag 2 maart van dit jaar wordt wederom een brief verstuurd. Daarin valt te lezen dat het sponsorcontract met onmiddellijke ingang niet wordt verlengd. Als reden wordt opgegeven dat Tempo zich niet aan enkele voor waarden zou hebben gehouden. Ook in dit geval is de brief ondertekend door H.J.J. Dekker, directeur van Dek ker/V.d. Bos Partners, maar hij heeft briefpapier gebruikt van Defigan Ma nagement Consultancy. Tempo neemt het advocatenbureau Borgelt De Jong uit Soest in de arm. Die spant een kort geding aan en in de afgelopen week wordt bekend dat het kort geding op vrijdag 7 oktober (om 14.00 uur) in de Utrechtse rechtbank zal voorkomen. Evenals Bakker en Nijhuis wil directeur Dekker van Dekker/V.d. Bos Part ners geen commentaar geven. De raadsman vanTempo, mr. H.J. Veen en directeur G.A. Legemaat van Saricar Houtbouw bv reageren wel. Verlenging Volgens mr. Veen is de brief van Dek ker/V.d. Bos Partners, waarin ge sproken wordt over een sponsorbedrag van 50.000 gulden, rechtsgeldig. "Het kan worden gezien als een verlenging van het contract, omdat het aanbod door Tempo is aanvaard. Er is overeen stemming bereikt. De brief is dus wel degelijk van juridische waarde. Saricar zegt via Dekker/V.d. Bos Partners dat Tempo niet zorgvuldig is omgegaan met een aantal voorwaarden, maar geeft niet aan om welke voorwaarden het gaat", aldus Veen, Directeur Legemaat: "De bezoekers aantallen vielen tegen. Er was een twee de keus rennersveld, omdat er op de zelfde dag in België een Super Prestige Wedstrijd werd verreden. Óndanks dat ze zich niet aan de voorwaarden hebben gehouden, heb ik drie jaar voldaan aan mijn verplichtingen. Ik heb meer ge sponsord uit het oogpunt dat ik uit Soest kom en oud-lid van Tempo ben." Volgens Legemaat heeft Tempo drie fouten gemaakt. "Ze reageerden niet op de brief van oktober vorig jaar. Sponsor House, die de zaken regelde voor Tempo, ook niet. Na een paar maanden was ik het wachten beu en toen is de opmerking geplaatst dat het contract niet zou worden verlengd. Daar heeft Tempo ook niet op gerea geerd en nu sturen ze een advocaat op me af. Dat neem ik ze hoogst kwalijk. Zo ga je niet met een sponsor om. Als ze hadden gereageerd op de brief van ok tober was dit niet gebeurd. Het zijn pure amateurs wat de organisatie betreft." Legemaat zegt dat hij geen partij is in het kort geding dat over ruim twee we ken plaatsheeft. "Ik heb nergens mee te maken. Ik heb nooit rechtstreeks con tracten afgesloten met Tempo. Het sponsorcontract is ondertekend door Dekker/V.d. Bos Partners." Voorwaarden Raadsman Veen stelt dat Tempo wel elk jaar aan de voorwaarden heeft vol daan. Hij wijst in dat verband onder meer op de deelname aan de Kerstcross van voormalig wereldkampioen Danny de Bier, de toenmalige regenboogtrui- houder Simunek en een aantal nationa le toppers. Bovendien, zegt Veen, heeft Tempo wèl gereageerd op de brief, waarin wordt gesproken over een spon sorbedrag van 50.000 gulden. "Met de directeur en met de KNWU is er tijdens de laatste Kerstcross gesproken over de betaling van 23.000 gulden. Dat geld moet Tempo afdragen aan de Wieleru- nie om de NK te mogen organiseren. Het bedrag is overgemaakt, omdat Tempo er steeds van is uitgegaan dat Saricar, c.q. Dekker/V.d. Bos Part ners de sponsoring zou voortzetten." Als Tempo het kort geding wint, is het voortbestaan van de (Saricar) Kerst cross gewaarborgd. Als de rechter an ders beslist, ziet het ernaar uit dat de traditionele veldrit in de bossen en de duinen van Soest wordt afgeblazen. Nijhuis: "Dat is jouw eigen conclusie, wij reageren niet." Nijhuis wil wel kwijt dat de Nederland se kampioenschappen in het weekeinde van 7 en 8 januari volgend jaar onder al le omstandigheden doorgaan. "Dat staat als een paal boven water," aldus Nijhuis. Super Prestige Het berust overigens op een misver stand dat de Kerstcross van 26 decem ber in Soestduinen in het klassement van de Super Prestige zou zijn opgeno men en daarmee een 'beschermde koers' zou zijn geworden. De mogelijk heid daartoe is begin dit jaar wel mon deling besproken tussen de commissie van de Super Prestige Wedstrijden en vertegenwoordigers van Tempo, maar concrete afspraken zijn toen niet ge maakt. Desondanks deed de commissie van de Super Prestige Wedstrijden en kele dagen later het persbericht uit gaan, dat Soestduinen op de kalender zou worden geplaatst. Gevraagd: regisseur (man) voor het eerste herenteam van The Red Stars. De formatie van coach Hans de Bruin mist een spelverdeler die rust in de tent kan brengen en overzicht bewaard. Dat bleek zon dag tijdens de eerste bekerronde die in toernooivorm werd afgewik keld. Dat Red Stars door de derde plaats in een deelnemersveld van vijf werd uitge schakeld, is geen schande. Jumpers speelt één klasse hoger en heeft een veel uitgebalanceerder team dan Red Stars. Jumping Crabs is eveneens van hoger niveau en beschikt sinds enkele maan- den over oud-international Henk Pie- ters. Veel meer kopzorgen levert de positie van spelverdeler op. Drie seizoenen ge leden stapte Peter Hellinga terug naar het tweede team, vorig jaar volgde Arend Kok. Joes Heeregrave (gestopt in verband met werkzaamheden) en Willem Kerkhoff (geblesseerd) haak ten in augustus reeds af. Marco van Maanen werd door De Bruin gebom bardeerd tot de nieuwe lijnentrekker, maar de forward komt op die belangrij- Arne Balvers wringt zich in alle bochten om te scoren. Links ex-international Henk Pieters. Foto: Aldo Allessie ke positie niet tot zijn recht en zal waar schijnlijk nooit een goede spelverdeler worden. Van Maanen hoort gewoon in de buurt van de basket te spelen. Martij n Scheele heeft het talent om bij de senioren een goede spelverdeler te worden, maar zoals zo veel anderen nam de junioor vanwege studieredenen de wijk. Blijft over Peter van der Neut die dit sei zoen eveneens de stap maakte naar het tweede team, dat inmiddels ook in de landelijke klasse uitkomt. Van der Neut blijft als bankspeler echter inzetbaar voor het eerste van Red Stars. Van der Neut is misschien niet de ideale spelver deler, maar kan wel onder druk spelen, houdt overzicht en kan goed passen. Het zijn eigenschappen waarin hij Van Maanen overtroeft. Dat bleek tijdens het bekertoernooi, waarin Red Stars over het algemeen alleen rust had tus sen de eerste en de tweede helft. Zelfs tegen het zwakke Vridos, dat twee klassen lager basketbalt en voor de con frontatie met Red Stars al 'gezellig' een potje bier achterover had geslagen, was de chaos van tijjJ tot tijd groot. Het aan tal keren dat Red Stars balverlies leed, was schrijnend. Te vaak werd de bal na een verdedigingsrebound wild naar vo ren gegooid, deels doordat Van der Neut niet in goede doen was, deels doordat Van Maanen zich niet altijd en meteen aanspeelbaar opstelde. Het valt de basketballer niet te verwijten, omdat hij jarenlang op een andere plek heeft gespeeld. Voor een lichtpuntje zorgde John McCIain, de Amerikaan die zich dit sei zoen meldde in sporthal Beukendal. Hij heeft een belangrijk wapen in de vorm van het middellange afstandsschot. An dere nieuwkomers zijn de jonge center Manfred Dikkers (terug van wegge weest), André Voskuilen en de Bosniër .Demir Renic. De laatste twee speelden zondag nog niet mee. Hetzelfde geldt voor Igor Smink die zich een dag eerder blesseerde tijdens het bekertoernooi voor junioren en, naar verluidt, twee tot drie weken is uitgeschakeld. Bij Firtina'93 weten ze nu ook wat het is om tegen een lastige oppo nent te spelen. Eemnes speelde ui termate verdedigend, was fysiek sterk en maakte het de Soester kampioen moeilijk. Toch won Fir tina'93 maandagavond haar eerste duel in dfe eerste klasse: 3-4. Voordat het zover was, beleefde Pierre Hoogers twaalf spannende minuten. De nieuwe coach van Firtina'93 consta teerde dat zijn spelers technisch goed uit de voeten kunnen. "Maar taktisch is het huilen met de pet op," doelde Hoo gers op de slotfase, waarin Eemnes voor de derde keer de marge had terugge bracht van twee doelpunten naar één treffer. In plaats de bal bekeken rond te spelen en Eemnes uit de tent te lokken, bleef Firtina'93 volop de aanval zoeken. Daarmee werd de tegenstanders veel ruimte geboden. Eemnes profiteerde niet en Firtina'93, dat de bal nog een keer tegen de paal en de lat schoot, ze gevierde door doelpunten die Mustafa Aksit en Özcan Satikboga al eerder op hun naam hadden gebracht. Zij scoor den ieder twee maal. Hees had een 'makkie' tegen Hakkie, een nieuwe zaalvoetbalvereniging in de tweede klasse. In de eerste tien minuten wees niets op een grote uitslag, maar daarna bleek de eenheid bij Hees groter dan bij Hakkie dat organisatorisch veel steken liet vallen. Juist op dat punt boekte Hees progressie ten opzichte van vorig seizoen. Stefan van Ameron- gen bewees wederom een aanwinst te zijn voor de ploeg. Hij was dominant aanwezig en scoorde drie keer. De ove rige doelpunten kwamen op naam van Joop Karssen, Eric Looijsen, Danny Brandenburg (ieder twee) en Peter de Jong. Eén speler van Hakkie schoot de bal een keer in eigen doel.- 11-2 De ambities van het damesteam van Stam/SoVoCo zijn genoeg zaam bekend. Die springen als vonken van de begeleidingsgroep af. En na zaterdag ziet het ernaar uit dat de formatie dit seizoen ein delijk een titel in de wacht gaat sle pen. Stam/SoVoCo wordt waar schijnlijk kampioen voorsprong verspelen. In hoeverre het sterk bezette volleybal toernooi een graadmeter is, kan pas over twee weken duidelijk worden. Dan begint de competitie en moet Stam/ So- VoCo naar ATC/Hengelo. Stam/SoVoCo werd vierde op het ei gen toernooi, waaraan acht ploegen deelnamen. In de poulewedstrijden, waarin twee sets werden gespeeld, kwa men de Soesters remise overeen met Riva Rijswijk en Martinus 2, De laatste werd vorig seizoen kampioen in de eer ste divisie B (Stam/SoVoCo speelt in IA). Stam/SoVoCo klopte de titelver dediger in de eerste set ruim (15-7) en leverde de volgende beurt in (14-16). Rijswijk sloot het toernooi af met de laatste plaats. In de poule bleven Stam/ SoVoCo en de Zuidhollanders nage noeg in evenwicht: 15-13 en 14-16. Dat de enige deelnemende eredivisieploeg Sudosa/ Assen met 15-6 en 15-11 werd geklopt, was natuurlijk een aardige op steker voor trainer/coach Servaas Klu- te. Maar of er waarde aan de op papier verrassende zege mag worden gehecht, is twijfelachtig. Assen handhaafde zich vorig seizoen met moeite in de hoogste volleybalklasse en leverde daarna veel kwaliteit in. Met slechts acht speelsters heeft de Dreptse ploeg niet bijzonder veel mogelijkheden. Dat bleek vlot tij dens het toernooi, zodat niemand zich meer verbaasde over de zesde plaats van Assen in de eindrangschikking. Mede door de overwinning op Assen bereikte Stam/SoVoCo de laatste vier wel. In de halve finale was Zaanstad, net gedegradeerd uit de eredivisie, ster ker. De voormalige club van de in Soest teruggekeerde Judith Lazonder blok keerde Stam/SoVoCo op weg naar de eindstrijd: 15-7, 15-13. De rol die Zaanstad in de competitie gaat spelen, lijkt al duidelijk. In de finale klopten de Noordhollanders Kuipers/Zwolle, vo rig seizoen één van de betere teams in IA. De organiserende vereniging nam genoegen met de vierde plaats. In de tweede confrontatie met Martinus 2 was Stam/SoVoCo op weg een derde en beslissende set te forceren. Na 6-11 en 8-13 raakte het team het spoor bij ster: 15-13. Martinus 2 had de eerste set al met 17-15 gewonnen. Stam/SoVoCo werd op het toernooi dus slechts in één set weggeslagen, maar won er slechts vier van de tien. Deels omdat een aantal keren een voorsprong uit handen werd gegeven. De vierde plaats was minder dan waarop was ge hoopt. De 'generale repetitie' was daar om slechts redelijk geslaagd. Dat het team in de breedte sterker is geworden, dat staat als een paal boven water. Tijdens het toernooi werd duidelijk dat Klute ook dit seizoen voor de positie van spelverdeler Erna Boonzaayer ver kiest boven Marianne Goebertus. Vooraf was al duidelijk dat Judith La- Esther van der Spek is verslagen. Laura Oostrom, die na haar stage veel speeltijd kreeg toebedeeld, neemt de schade op. Fofo. Mdo A„essje zonder een basisplaats krijgt toebe deeld. Lazonder sloeg er regelmatig ge nadeloos op los, al werd ook zij aan het einde van de rit overmand door ver moeidheid. Op een vaste plek kan normaal gespro ken ook Irene Koele wijn rekenen. De midaanvalster die aan het net nagenoeg onverslaanbaar is, viel zaterdag al snel met een lichte enkelblessure uit. Esther van der Spek lijkt eveneens zeker van haar stek. Verder was het opvallend dat de jeugdige Laura Oostrom, vorig sei zoen nog 'stagiaire', redelijk veel speel tijd kreeg toebedeeld. Dat Stam/SoVoVo hogerop wil, blijkt uit het opvoeren van de trainingsinten siteit. De volleyballers staan sinds au gustus ongeveer tien uur per week te oefenen. Dat alleen biedt evenwel geen garanties. De speelsters zullen eerst moeten afrekenen met hun drempel vrees in uitwedstrijden. Klute wil niet spreken van een 'syndroom', maar zijn ploeg bewees de afgelopen seizoenen het tegendeel. Het lijkt erop dat Lazon der het volleybalteam over de drempel kan helpen, al gaat het te ver om de ver antwoordelijkheid daarvoor in de schoenen van de sterke aanvalster te schuiven. Achteraf kan Soest misschien blij zijn met het behaalde punt, (Soest kwam in de 91e minuut op 3-3!), Gezien het wedstrijdbeeld had de Schinkel-elf meer verdiend dan deze 'draw'. He boomlange Mare Verroen van Nij- enrodes boezemt bij het betreden van het veld al ontzag in. De spits voetbalde nog niet zo lang geleden bij de profs van FC Utrecht en AZ en wist daar vaak het net te laten bollen. Het mag gezegd worden, Michel Everts had zijn handen vol aan deze handige voetballer, maar hij kweet zich prima van zijn taak. Toch kon Everts niet verhinderen, dat Ver roen op een schitterende wijze de ope ningsgoal voor zijn rekening nam. De weggestuurde rechtshalf Langerak gaf een afzwaaiende voorzet die door Ver roen in één keer op de slof werd geno men. De blauw-witten kwamen deze tegen valler snel weer te boven. Zes minuten na de goal van Verroen zetten Bart Aarts, Ferenc Kleinegris en Maurice d'Aquino een schitterende combinatie op. Jeroen van Veenendaal kwam door de fluwelen balbehandeling vrij voor het doel van Piet Persoon en schoof stoï cijns de verdiende gelijkmaker in de touwen. Een reeks van kansen zou zich na deze goal aandienen. Wapenfeiten van Nij- enrodes waren een kopbal van de sterke Erno Grillik en twee bijzonder grove charges op Everts en Houkes, die res pectievelijk Wiersma en Langerak geel opleverden. In het tweede bedrijf gebeurde van al les. Van Veenendaal kreeg na één mi nuut in de tweede helft al de kans om Soest op voorsprong te zetten. Een glij dend Breukelens been wist een (ver diende) voorsprong nog te voorkomen. Na een kwartier kwam Michel Vlaswin kel Ferenc Kleinegris vervangen. Laatstgenoemde liep tegen een onnodi ge kaart op (commentaar) en werd di rect daarna gewisseld. Doelman Per soon wist met zijn verre trappen ver warring te stichten in de Soest-defensie. Na weer zo'n verre 'peer' kon Grillik al leen op Van de Bedum, die met een ka mikaze-actie een goal kon voorkomen. Het kostte de doelman wel een flinke jaap in z'n kin en bloedend moest hij worden afgevoerd. Zijn vervanger heette Arie van de Wiel. Hopeloos René van den Deijssel stond aan de ba sis van de tweede goal van SO Soest. Zijn strakke voorzet werd hopeloos ge mist door Persoon en Van Veenendaal kon glijdend de 2-1 aan laten tekenen. Na deze goal moest Van de Wiel optre den bij een keiharde vrije trap van Wiersma. Van de Wiel nam geen risico en stompte het speeltuig over z'n heilig dom. Toch wist deze Wiersma doel te treffen. Na klungelig uitverdedigen van Soest, stuiterde de bal voor de voeten van de Nijenrodes-middenvelder. Hij bedacht zich geen moment en de bal verdween onhoudbaar voor Van de Wiel in de touwen. De gelijkmaker van Nijenrodes viel in de 76e minuut. Het was in de 78e minuut dat de 2-3 binnen viel. Een fraaie aanval over de rechter kant van Nijenrodes werd met een be keken voorzet van Hoogendonk voort- gezet. Erno Grillik zorgde voor de af- ronding. Trainer Schinkel wilde de ge- r blesseerde en moegestreden Everts ver vangen voor Peter van de Berg. Tot ver bazing van velen weigerde scheidsrech ter Van der Laan deze wissel. Een ge blesseerde keeper wisselen is volgens de scheidsrechter alleen toegestaan als je daar nog eens een speler bij wisselt. In ieder geval kon Van de Berg in de du- g-out blijven. In ieder geval zegevierde het recht. Soest had daar wel de blessuretijd voor nodig. De diepgestuurde d'Aquino werd omver gelopen door Bahari. Bin nen de beruchte lijnen is dit dus een strafschop. Van der Laan aarzelde niet en Paul van de Grift voltrok het vonnis op gedecideerde wijze. Van der Laan stuurde in de tumultueuze slotfase ook Danny Wiersma van Nijenrodes naar de kleedkamer. Het vingertje van Jeroen van Veenen daal na de gelijkmaker (1-1) tegen Nijenrode. Foto: Aldo Allessie Onder slechte weersomstandighe den kon Hees aan de Kooiweg geen enkele vuist maken tegen een slagvaardig De Posthoorn. Hees begon de wedstrijd noodgedwon gen met een aantal omzettingen in de verdediging wat, naar later zou blijken, van doorslaggevende be tekenis bleek. De eerste tien minuten gingen gelijk op met kleine kansjes voor beide partijen. Na tien minuten ging de Hees-defensie voor de eerste keer in de fout en de ge boden kans werd door de spits koel be nut. Hees kwam tien minuten later ver diend langszij uit een fraaie aanval die vanuit de verdediging werd opgezet. Vervolgens speelde Bas van de Broek in één beweging door op Danny Bran- deburg die zijn man passeerde en aan Paul Casteijn eeti niet te missen kans bood. Hees had hierna de mogelijkheid om verder afstand van De Posthoorn te ne men maar had geen geluk toen een schuiver van Brandenburg via de paal naast ging. Een counter van de Post hoorn na circa 30 minuten bleek wel doeltreffend en toen Hees vlak daarna opnieuw in de fout ging, stond er met de rust wel een geflatteerde 1-3-achter- stand op het scorebord. In de tweede helft verwachtte iedereen een offensief van de Soesters. Hoe an ders bleek de realiteit, want de eerste de beste aanval van de Posthoorn bleek meteen raak (1-4) en opnieuw maakte de Hees-verdediging geen sterke in druk. Trainer Kommer wisselde daarna en bracht twee aanvallers in, in een alle- s-of-niets poging. Even leek dit succes te brengen. Johan van den Brink scoor de beheerst 2-4 en toen diezelfde Van VOETBAL zaterdag den Brink in het strafschopgebied on deruit werd gehaald, had Edwin Lazon der geen moeite om 3-4 aan te laten te kenen. Terwijl de gelijkmaker een kwestie van tijd leek en heel Hees opdrong, tastte de verdediging voor de zoveelste maal mis en kreeg De Posthoorn de overwinning in de schoot geworpen. Dat De Post hoorn vijf minuten voor tijd ook nog 3-6 scoorde was alleen nog maar be langrijk voor het boekje van de scheids rechter. De dames van De Duinkikkers zijn de competitie met een nederlaag begon nen. Het sterk verjongde team kon het tegen Albatros, ondanks veel inzet, niet bolwerken: 4-1. In de eerste periode kwamen de Duin- kikkers via een onfortuinlijke actie op een 1-0-achterstand. In de daaropvol gende periode gingen de Soesters op jacht naar de gelijkmaker, maar een snel uitgevoerde tegenaanval van Alba tros betekende 2-0. Het werd zelfs 3-0, voordat Petra Buist in de vierde periode de eer redde. Albatros scoorde ook nog een keer.

Soester Courant | 1994 | | pagina 18