Lpollo op mannenkoor festival -JCÜMM& art/ióhocK cr Nieuws van de bibliotheek De Schoof verwacht veel belangstelling voor creatieve Sinter-Kerstmarkt Bluesnight: Red Rooster Club B VAN TOL - Cursisten-expositie in C-drie fieP moeP afgek /ogen a/s we a n/eP Informatielijn ziekenfondskeu Hulpverleni DENSDAG 21 SEPTEMBER 1994 SOESTER COURANT )p zaterdag 1 oktober in muziekcentrum Vredenburg PAGINA 20 PIANOHANDEL Rients Gratama op eerste Friese avond Inschrijven op dinsdag 27 en donderdag 29 september iJïESïS1*1*"' WA f. Experimenteel tekenen/schilderen en edelsmeden Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Start cursusseizoen 26 september Wie vergelijkt leest de Soester Courant Vrijwilligers Vakature Bank Taaistages in het vrijwilligerswerk kannen ke/gen. Kapsalon Syllie Hair Zaterdag 24 september in Artishock: Kinderboerderij De Vrije Teugel 'Passion Fish' stichting openbare bibliotheek Kunstwerk van de maand WOENSDAG 21 SEP Domes* H Soesferber De naam Gemako zal de gemid delde Nederlander weinig of niets zeggen. Mannen die deel uitmaken van mannenkoren, die op nage noeg professionele wijze zang tot kunst verheffen, daarentegen des te meer. Gemako is een overkoe pelende organisatie. Een paraplu waaronder sinds 1986 het crème de la crème van mannenkoren uit de regio heeft plaatsgenomen. Daartoe behoren De Valleizangers (Leusden), het Spakenburgs Christelijk Mannenkoor, het Weesper Mannen koor, Zanglust (Linschoten) en het Soester koor Apollo. Stuk voor stuk mannenkoren die op ei gen wijze invulling willen geven aan wat zij verstaan onder een eigentijdse zake lijke en artistieke aanpak. Een doelstel ling die niet werd teruggevonden bin nen het stoffige KNZV, Het Koninklijk Nederlands Zangersverbond. Gemako kwam er voor in de plaats. De gewijzigde structuur resulteerde in een gedegen samenwerkingsverband en kreeg naar buiten vooral gestalte door een reeks succesvolle gezamenlij ke concerten. Zaterdag 1 oktober krijgt deze jonge traditie een vervolg. De gro te zaal van het muziekcentrum Vreden burg in Utrecht zal het decor vormen voor het mannenkoor festival 1994 waar alle bij Gemako aangesloten man nenkoren zich zullen laten zien en ho ren. Qua repertoire is het komende concert niet onder één noemer te,van gen. Veel ruimte voor 'evergreens' zo als het Pelgrimskoor uit Der Fliegende Hollander, maar ook veel aandacht voor religieuze koorwerken zoals delen uit de Messe Brève van Delibes, O Salu- taris Hostia (Perosi),- Ecce quo modo moritur (A. Diepenbrock) en veel be kend en onbekend profaan koorreper toire van eigen bodem. Hoogtepunt Artistiek en volumiek hoogtepunt van dit mannenkoor festival 1994 is het ge zamenlijk uitvoering geven aan twee zeer bekende koorwerken; het Ambro- sianischer Lobgesang van E. Gebhardt, en het bij katholieke kerkgangers over bekende Domine, salvam fac Regina Nostram van de componist A. Giesen. Zonder enig voorbehoud koorvuur werk van een zeldzame allure. Niet minder dan 400 geschoolde mannen stemmen nemen deze apotheose aan zangkunst en toehoorders voor hun re kening. Opmerkelijk detail: er is de Gemako kennelijk alles aan gelegen dit unieke koorconcert toegankelijk te maken voor een zo groot mogelijk publiek. De toegangsprijs bedraagt f 12,50 gulden. Bovendien biedt Apollo service met be trekking tot het vervoer. Voor 2,50 gul den wordt men per touringcar naar het muziekcentrum Vredenburg gebracht. Vertrek ca. 18.30 uur vanaf het ge meentehuis in Soest. Vanaf heden zijn toegangskaarten verkrijgbaar bij de VVV in Soest, bij de leden van Apollo en bij het secretariaat Da Costalaan 3, tel. 18565. Terecht ontbreekt Apollo zaterdag 1 oktober vanaf 20.15 uur niet in de Utrechtse 'muziektempel'. Het heeft zich daar in de bijna 75 jaar van zijn bestaan een plaats veroverd. Lo gisch vervolg op deze conclusie is dat de rechtgeaarde liefhebber van mannen koorzang daar evenmin zal ontbreken. Zaterdag 1 oktober, een avond uit de (zang)kunst. Lr. Stemmen Reparatie Verhuur vanaf 75,- p.mnd In- en verkoop Burg. Grothestraat 20 Soest Tel. 02155 -12968 b.g.g. 17517 Op vrijdag 30 september houdt De Friese vereniging Frysk en Frij haar eer ste bijeenkomst van het seizoen. Voor die gelegenheid is Rients Grat^na uit genodigd. Hij brengt een nieuw Friestalig solo- programma met conferences en liedjes. Tijdens 'B.V. Boppeslach' wordt hij be geleid door de pianisten Addy Scheele en Peter Sybinga. Een en ander vindt plaats in de aula van de St. Jan Scholengemeenschap aan de Kerklaan in Laren. De aanvang is 20.00 uur. De toegang kost vijftien gulden voor leden. Andere belangstellenden moeten 7,50 gulden extra betalen. Voor meer informatie of reserveringen kan contact worden opgenomen met Tsjits Dykstra-Wondaal, tel. 16748. Het lijkt nog heel ver weg, maar wat De Schoof betreft zijn de de- cemberfeestdagen al heel dichtbij. In het nieuwe sociaal-cultureel centrum van de SWS aan de Mo lenstraat wordt op zaterdag 26 no vember (12.00-16.00 uur) een creatieve Sinter-Kerstmarkt ge houden, waar hobbyisten uit Soest welkom zijn om hun "koopwaar" aan de man en vrouw te brengen. Die koopwaar omvat allerlei zelfge maakte kunstnijverheid, variërend van fimoklei-poppen en andere figuren tot beschilderde kleding, van zelfgemaakte zijdebloemstukken tot kerst- en nieuw jaarskaarten, van speelgoed tot knuffel beesten en nog veel meer. Alles wat door "creatievelingen" zelf gemaakt wordt kan die dag - aan het publiek worden aangeboden. "Op die manier kunnen ze hun hobby ook een beetje betaalbaar houden," al dus Jolanda Dijkman, Herma Kamp horst en Elly Ravenhorst, die bij De Schoof het voorbereidingscomité voor de Sinter-Kerstmarkt vormen. De markt is een nieuw initiatief, waarvan de bezoekers tijdens de feestelijke ope ning van het centrum - dit voorjaar - al een voorproefje hebben gekregen. In het hele gebouw komen op 26 no vember "kraampjes" te staan. Die kun nen bestaan uit een, twee of drie tafels en die zijn, bij vooruitbetaling, voor vijf gulden (per tafel) te huur. Voor de rest mogen de hobbyisten de opbrengst ge- ^el in hun eigen zak steken. De bedoe ling is dat de deelnemers hun kraampje zélf "aankleden". De Schoof zorgt ver- - IfS. Wk der voor de organisatie en een natje en een droogje. In principe is er plaats voor 48 tafels en het streven is naar zo'n 25 a 30 verschillende kraampjes, waar een grote variatie van creatieve hobby's wordt gepresenteerd. Origineel en betaalbaar De markt heeft geen commerciële op zet en handelaren zijn dus niet welkom, benadrukt het comité. De hobbyisten gaat het immers ook niet om de winst en V.l.n.r. Jolanda, Elly en Herma. Zo'n drie a vier keer per jaar biedt C-drie zijn eigen cursisten de mo gelijkheid hun eigen werk te expo seren. Zo ook in deze maand sep tember. Edelsmeden Verschillende sieraden en objekten zijn er te zien van een zevental cursisten edelsmeden. Schitterende edelmetalen zijn gebruikt zoals zilver, alpaca en ti taan. Mooie sierstenen als sodaliet, ma lachiet en agaat zijn in sommige oorbel len en ringen verwerkt. Dat de cursisten hier met veel vakmanschap aan hebben gewerkt en héél veel uurtjes in hebben gestopt is duidelijk te zien. Kortom, ze ker een bezoekje waard! Schilderijen/tekeningen Geheel ander werk is te zien van de cur sisten experimenteel schilderen. Deze mensen volgen al heel wat jaartjes een cursus bij C-drie onder leiding van de docente Ellen Groenendijk. Al die ja ren schilderervaring is zeker terug te zien in deze bijzondere expositie. Een ieder heeft zo zijn eigen stijl weten te ontwikkelen en een voorkeur voor be paalde materialen gekregen. Sommige schilderijen stralen zo'n pro fessionaliteit uit dat je je afvraagt wat die cursist nog doet bij C-drie. Dat klinkt misschien heel vreemd maar een opleiding aan de Kunst Academie of zelfstandig werken als semi-professio- neel kunstenaar zou in dit geval ook heel goed kunnen. Maar in de toekomst is het misschien mogelijk dat er in C-drie een soort 'ate liercursus' te volgen is, waarbij ver gevorderde cursisten op een nog meer zelfstandige wijze kunnen werken. De gehele cursistenexpositie is nog te bezichtigen tot 3 oktober in C-drie, Willaertstraat 49. zijn meestal al tevreden als ze de mate riaalkosten eruit halen. De bezoekers kunnen er dus voor kleine prijsjes aller lei leuke, originele en betaalbare ca deautjes aanschaffen, zowel voor het Sinterklaas- als het Kerstfeest. De Sinter-Kerstmarkt vindt precies één week plaats na de aankomst van Sin terklaas in Soest (op 19 november) en het zit er dik in dat de Goedheiligman en zijn Pieten ook een kijkje op de markt komen nemen. In elk geval zal er ook een leuke attractie voor de kinde ren zijn, zodat die even bezig worden gehouden terwijl de vaders en moeders op zoek gaan naar leuke cadeautjes. 'Het Schoofje' Als het aan Jolanda, Herma en Elly ligt wordt de Sinter-Kerstmarkt een groots evenement, dat mogelijk elk jaar wordt herhaald. De markt is ook een opstapje naar "Het Schoofje" - een soort winkel/ werkplaats in De Schoof - waar vanaf januari elke dinsdag- en donderdag morgen een soort mini-markt met de zelfde opzet wordt gehouden. Echte creatievelingen kunnen daar hun hob by's uitwisselen en op die manier hoopt De Schoof zelf ook de drempel voor het publiek zo laag mogelijk te houden. Wie wil meedoen aan de Sinter-Kerts- markt moet zich tevoren inschrijven. Dat kan volgende week, op dinsdag 27 en donderdag 29 september ('s avonds tussen 19.00 en 21.00 uur) bij De Schoof, Molenstraat 142. Wie eerst meer informatie wil kan bellen met Jo landa, tel. 17615. Steenhoffstraat 9A, tel. 22195 Het nieuwe cursusseizoen van de Volksuniversiteit staat weer voor de deur: vanaf maandag 26 september starten de lessen. Hoewel de inschrij vingsperiode voorbij is kunt u natuur lijk altijd informeren of er nog een plaats op een cursus beschikbaar is. Voor cursussen die later in het seizoen beginnen gaat de inschrijving gewoon door. De notaris 'De notaris geeft informatie en beant woordt uw vragen.' Onder deze titel or ganiseert de Volksuniversiteit in okto ber twee bijeenkomsten waarin notaris mr. R.E. Schippers uit Soest en mevr. mr. M.S. Roders, kandidaat-notaris, praktische informatie geven over het werk van de notaris. Het brede scala van onderwerpen dat aan bod komt maakt de bijeenkomsten voor iedereen interessant. Op diverse momenten in het leven kan het raadzaam en soms zelfs noodzakelijk zijn om persoonlijke juridische zaken door de notaris 'zwart op wit' te laten zetten. De eerste bijeenkomst vindt plaats op donderdag 6 oktober, 20.00-22.00 uur, in Wijkgebouw Emmakerk, Regentes- selaan 2a. Prijs: f 7,50. Deze avond ver telt de notaris het één en ander over zijn dagelijkse werkzaamheden. Verder krijgt u informatie over o.a.: het trou wen op huwelijkse voorwaarden, het opstellen van een samenlevingscontract en de koop en levering van onroerend goed en de rol die de notaris daarbij speelt. De tweede bijeenkomst vindt plaats op dinsdag 11 oktober van 13.30-15.30 uur in Wijkgebouw Emmakerk, Regen- tesselaan 2a. Prijs: f 7,50. Deze middag zal de notaris vooral aandacht besteden aan o.a.: het erfrecht, het personen- en familierecht, het maken van een testa ment en het regelen van voogdij over kinderen. Op beide bijeenkomsten zal er volop gelegenheid zijn vragen aan de notaris voor te leggen. Inschrijven voor één of beide bijeenkomst(en) graag ruim van tevoren bij het secretariaat van de Volksuniversiteit, Steenhoffstraat 9a, tel. 22195; maandag en woensdag 13.00-16.00 uur; dinsdag en donder dag 10.00-13.00 uur. Smitsweg 311, tel. 12630 Langzamerhand is iedereen er wel van doordrongen dat allochtone Nederlan ders en autochtone vrij willigersgroepen elkaar beter moeten leren kennen. Het probleem is echter een manier te vinden waarop het wederzijds voordeel daar van ook duidelijk zichtbaar wordt. In Deventer is een formule ontwikkeld die succes oplevert: een taalstage in het vrijwilligerswerk. Helaas moest het project wegens geldgebrek worden ge staakt, maar wellicht zijn er elders in het land gunstiger voorwaarden te creëren, want goede ideeën in dit verband zijn schaars. Philip uit Nigeria wil graag met compu ters werken. Hij leert zichzelf daarom WP, Spreadsheet en D-Base. Soheila was in" haar geboorteland Iran kapster en wil hier graag in dat vak weer aan de slag. Philip en Soheila hebben echter een probleem: ze spreken nog niet zo goed Nederlands. Nu heeft de Vrijwilligerscentrale in De venter een taalstage voor hen geregeld. Zo komt Philip bij de afdeling automa tisering van de plaatselijke bibliotheek terecht en Soheila mag meelopen in een kapperszaak. Werkendeweg leren zij gemiddeld twee dagen per week actief onze taal te gebruiken. De taaistagiaires zijn na een paar maanden enthousiast: hun spreekvaardigheid gaat erop voor uit. De stagiaires kregen - dat was een voor waarde - op hun werk een vaste begelei der. Het was geen vrijblijvende affaire; wie niet kwam opdagen kreeg geen ver klaring. Heel veel allochtonen zullen voorlopig aangewezen zijn op activiteiten in het vrijwilligerswerk. Waarom zouden ze dan niet de 'taal' leren die op die 'werk vloer' wordt gesproken? Vakatures 5-118: Centrum voor natuur- en landschapsedukatie zoekt vrijwilligers om de programma's te begeleiden en bij het suppoosten te assisteren (het hele jaar). 6-119: Verpleeginstelling Soest vraagt vrijwillig(st)ers om de krant voor te lezen en het nieuws te bespreken. 8-102: Centrum voor geestelijk ge handicapten zoekt assistenten voor re creatieclubjes. 10-112: Mondriaanhuis Amersfoort zoekt 2 a 3 vrijwillig(st)ers voor het ont vangen en rondleiden van bezoekers. 15-112: Welzijnsinstelling voor ou deren zoekt vrijwillig(st)ers voor het rondbrengen van maaltijden. Werktij den vanaf ca. 11.30 tot 13.00 uur, een maal per week en eventueel een week end. Rijbewijs vereist. 16-104: Verpleeghuis Baarn zoekt gastheer/vrouw om dë bewoners te voorzien van koffie en gezelligheid. Inlichtingen bij de Vrijwilligers Vaka ture Bank, Smitsweg 311, dinsdag t/m donderdag 9.00-12.00 uur, tel. 12630. De Red Rooster Club ismomenteel een van de meest succesvolle live blues bands van-Nederland. Zij waren het af gelopen seizoen een veel geziene gast op diverse grote festivals en hebben ge werkt als begeleidingsband van Kaz •Lux en Bertus Borgers en speelden o.a. met Rosa King, Hans Dulfer, King George en Angela Brown. In 1991 maakte de Club een Beneluxtour als be geleidingsband van Oscar Benton. Mo menteel spelen ze regelmatig met Wen- Vedelaarpad 53, tel. 18136 Donderdag 22 september Van 9.30-11.30 uur: de trouwe knutse laars van de volwassenengroep gaat ge staag door met mooie dingen maken. Tevens ontvangt Titia vandaag twee groepen van twee scholen voor natuu- reducatielessen met als thema: Mam moeten. Ook nog een schoolreisje van 25 kinderen uit Doorn. Na schooltijd van 15.45-17.45 uur: Ki- ki, Tamara en Coen vieren hun verjaar dagsfeest. En 's avonds is de eerste me dewerkersavond van dit seizoen waar op alle medewerkers taken op zich ne men en nieuwe plannen uitwerken. Vrijdag 23 september Titia ontvangt vandaag weer twee groe pen voor haar Mammoetproject. Van 15.45-17.45 uur: Roderick, Jordi en Denny vieren hun verjaardagsfeest en nemen veel vriendjes mee. Om 19.00 uur begint de kinderverjaardagdisco: Jessica, Myrten, Dewi en Paulien' ne men veel vriendjes en vriendinnen mee voor een dans-, zang-, en swingfeest. Dit duurt tot 21.00 uur en dan zijn ze moe-gedanst. Zaterdag 24 september Van 13.30-16.00 uur: Maarten, Jelmer vieren hun verjaardagsfeest en een groep kinderen uit Bunschoten komt met hun club aan een aantal activiteiten meedoen. Maandag 26 september Titia ontvangt vandaag twee groepen voor deelname aan de verzorging van de dieren. Dan start om 15.45 uur de knutselclub voor kinderen va'n 4 en 5 jaar. Ook start vanmiddag de toneel groep voor kinderen van 6 en 7 jaar. In groepen kunnen tien kinderen hebben die tien keer deze activiteiten doen. Dinsdag 27 september Om 15.45 uur start de kookgroep voor kinderen van 8, 9 en 10 jaar. Tien keer lekkere dingen leren koken. Woensdag 28 september Om 9.30 uur start de peuter/ouderacti viteit. Om 14.00 uur geeft de nieuwe to neelgroep haar eerste voorstelling voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Er zijn ook enkele jarige kinderen bij. Na de voorstelling doen we leuke spelen. De Schoof, De Engh, De Praatpaal, tel. 12527 tel. 21987 tel. 19546 De Praatpaal Eetcafé: elke maandag speciale ser vice voor mensen vanaf 18 jaar, om het 'alleen' zijn even te doorbreken. Kosten f 7,50; opgeven op maandag vóór 14.00 uur, tel. 19546. Toneel: Er worden nog enkele en thousiaste deelnemers(sters) gezocht om deel te nemen aan onze toneelacti viteit voor beginners. Start oktober a.s. Kosten f 65,- voor het hele seizoen. Kookgroep voor mannen: Tien ge zellige kook-eetavonden voor mannen die het leuk vinden om thuis zelf eens aan de slag te gaan, maar nog wat kennis en nieuwe ideeën op willen doen. Kos ten voor tien avonden (17.45-21.00 uur): f 90,- (incl. ingrediënten).' Start woensdag 5 oktober. De Schoof Creatieve Sinter-Kerstmarkt: Op zaterdag 26 november is er van 12.00 tot 16.00 uur een creatieve Sinter- Kerstmarkt in De Schoof. Op deze markt kan men zelfgemaakte kunstnij verheid artikelen verkopen. Om de spullen leuk uit te stallen zijn er ruime tafels voor f 5,- per stuk te huur. Dit is de kans om uw hobby betaalbaar te houden en voor de bezoekers een goede mogelijkheid om, met het oog op de ko mende feestdagen, leuke, originele ka- do's te vinden. Voor deelname aan de markt kan men op dinsdag 27 en donderdag 29 sep tember van 19.00 tot 21.00 uur terecht in De Schoof, Molenstraat 142. Infor matie: tel. 17615 (vragen naar Jolan da). Red Rooster Club. Foto: Joachim Quim van der Kwast. dy Sheridan, Terry Mann en Keith Dunn. Het repertoire bestaat uit modern rhythm blues, swingend en dansbaar, vol enthousiasme en met respect voor de 'oude meesters', gebracht onder het motto: 'Let the good times roll'. De bezetting: Henk Hendriks, zang; Louis Litjes, gitaar; Olav Boerboom, gitaar; Gert Elferink, toetsen; Jos Hil- gers, bas; Pieter van Zwaluw, drums. Aanvang: 22.00 uur. Entree: f 10,-. Voorverkoop zaterdag 24 september van 13.00 tot 14.00 uur. Tel. 14780 Zuidamerikaanse vissen Zuidamerikaanse vissen komen don derdag 22 september ter sprake tijdens een bijeenkomst van Neon Tetra. De aquariumvereniging heeft daarvoor De Kwekerij aan de Molenstraat afge huurd. Aan de hand van een dia-band lezing worden bekende en minder be kende vissen uit Zuid-Amerika onder de loep genomen. Het programma begint om 20.00 uur met een korte, huishoudelijke vergade ring. Bij die gelegenheid wordt onder meer het jaarverslag van de secretaris ter goedkeuring aangeboden. Op de Seizoenmarkt van zaterdag 3 september was Neon Tetra ook verte genwoordigd in een kraam. Daarin stond een aquarium met vissen. Bezoe kers van de stand konden raden hoeveel vissen er in rond zwommen. Het juiste antwoord (57) werd door één deelne mer gegeven. Hij heeft inmiddels de uitgeloofde prijs in ontvangst genomen. Steenhoffstraat 46, tel. 19577 Donderdag 22 september: May Alice en Chantelle zijn twee Ame rikaanse vrouwen 'uit de grote stad' die, hadden ze een vrije keus gehad, nooit waren neergestreken in Louisiana en zeker niet in Cajun-country met zijn uitgestrekte moerassen. Maar beiden zitten er tot nader order aan vast. Sa men, ook al zouden ze elkaar in een an der leven nooit hebben willen ontmoe ten. Ze zullen er onder invloed van de tover van de streek en de ongecompli ceerde hartelijkheid van twee met de streek vergroeide mannen, ondervin den dat zelfs zij geschikt zijn voor de sensaties die het leven de moeite waard maken al zijn ze volgens henzelf gere duceerd tot koudbloedige wezens ('passion fish'). May Alice kan na een auto-ongeluk haar status als ster in een populaire soap-opera wel vergeten. Vrienden heeft ze niet, ontdekt ze, alleen een za kelijk vertegenwoordiger en er zit niets anders op dan zich maar weer te vesti gen in het afgelegen, statige huis dat zij erfde van haar ouders. Terug naar het decor van haar jeugd dat ze al jong heeft leren haten. Als patiënt met rolstoel is ze bovendien verre van blijmoedig, ver standig en berustend. Onder invloed van veel alcohol wordt een scala van verpleegsters weggesnauwd met hilari sche, bittere grappen die ook ten koste van haarzelf gaan. De zoveelste in de rij is Chantelle, een jonge vrouw uit Chicago, hard en geslo ten. Ook zij zou liever elders zijn dan in Louisiana waar vrouwen, zeker als ze zwart zijn, ongegeneerd vrijpostig wor den benaderd. Zij lijkt onaantastbaar maar langzamerhand blijkt dat ook zij moet herstellen van een verleden. Ook zij moet midden in haar leven opnieuw beginnen en alleen hier in een afgelegen plaats, heeft zij enige kans van slagen. Juist dankzij haar ervaring uit een grauw verleden is ze de aangewezen persoon om May Alice weer te leren le ven. Om het alcoholisme te slechten en het fatalisme te keren. Omgekeerd zal de praktische zin van May Alice een ze gen voor Chantelle zijn. 'Passion Fish' is een film met visie. De verleden tijd van de twee vrouwen komt letterlijk langs in de vorm van ex- schoolkameraadjes, ex-minnaars en collega's. Regisseur John Sayles illu streert terloops met al deze bezoekers bepaalde manieren van leven en den ken. Tegen de zware maar door Sayles verbluffend licht ingepaste klippen op, veroveren de twee vrouwen de kracht die nodig is om tot zichzelf te komen. Onnadrukkelijk komen hun verschillen aan de orde, bijvoorbeeld in de bitse geintjes over hun kleur, klasse en status. John Sayles is te reëel om ze vriendin nen te laten worden; ze zijn bondgeno ten en dat is genoeg. John Sayles is wel licht de belangrijkste Amerikaanse re gisseur die weet te ontsnappen aan Hol lywood en zijn marketingstrategieën. Hij maakt goed doordachte films over gewone mensen zonder concessies of effectbejag. In 1980 debuteerde hij met 'Return of the Secaucus Seven', dat in middels als een klassieker wordt beti teld. Aanvang: 20.30 uur. Entree: f 7,50; cjp/65+ f 5,-. ea Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Het kunstwerk van de maand is van Carel Blotkamp, het is een houtdruk van 98 x 63 cm. De titel is 'Rood, grijs TAT'. Carel Blotkamp (1945) is bij een groot publiek bekend geworden door zijn activiteiten als kunstcriti cus voor Vrij Nederland en als schrijver van monografieën over Py- ke Koch, Ad Dekkers en Carel Vis ser. Daarnaast zijn er talloze helder geschreven uiteenzettingen van zijn hand verschenen, die een heel scala aan kunsthistorische onderwerpen vanaf ongeveer 1890 bestrijken. Sinds 1984 is Blotkamp als hoogle raar verbonden aan de Vrije Univer siteit te Amsterdam. Carel Blotkamp werkt sinds zijn stu dietijd in Utrecht als beeldend kun stenaar. Een onmiddellijk in het oog springend kenmerk van veel van zin schilderijen en grafiek is de woord beeldrelatie. Korte symmetrische woorden zoals TOT of TAT worden op een beeldvullende manier ge rangschikt, zodat er een geometri sche, minimale compositie ontstaat, waarin leesbaarheid en abstractie dicht bij elkaar liggen. Verzekerden die al vóór 1 ja 1992 stonden ingeschreven b ziekenfonds krijgen de kan; per 1 januari 1995 van zit fonds te veranderen. Zij zijn bij niet verplicht zich te verzei bij het ziekenfonds in de eige gio. Aan het veranderen var kenfonds zitten wel enige hakt ogen. Het Informatie- en K tenbureau Gezondheid; Utrecht geeft hierover infori aan de inwoners van de prov Utrecht op tel. 030-616291. Ziekenfondverzekerden die vóór nuari 1992 bij het ziekenfonds stc ingeschreven, krijgen per 1 ja 1995 de kans om over te stapper een ander ziekenfonds. Voor mi die na die datum zijn ingeschr geldt als overstaptermijn de inschr turn plus twee jaar. In beide siti moeten verzekerden die van zii fonds willen veranderen tijdig en s telijk opzeggen. Het regionale zit fonds ANOVA hanteert daarbi opzegtermijn van twee maanden. Een verzekerde kan de behoefte ben om te wisselen van ziekenf wanneer hij of zij ontevreden is rr huidige ziekenfondsregeling. Di bijvoorbeeld komen door de rr van service-verlening, klantvriend heid of doordat bepaalde voorzi geh niet worden vergoed. De aa lende verzekering is hèt terrein w; de ziekenfondsen zich van elkaa derscheiden. De ene verzekeraar bijvoorbeeld extra thuishulp, de vergoedt de eigen bijdrage voor so ge geneesmiddelen. Daarnaast k prijs van het aanvullend pakket ei een lopen. De aanvullende verzei is een vrijwillige verzekering; zi fondsen zijn niet verplicht om verz den hiervoor te accepteren. Het is zaam het oude fonds niet op te z« voordat men zeker weet dat men nieuwe verzekeraar in aanmc komt voor de aanvullende verzek Weekend-opvangdienst Maatschappelijke Dienstverlening Hulp in dringende moeilijkheden op dag, zondag en algemeen erkende fe gen, tel. (035) 245555. Samenwerking Psychologen in de lijn Praktijk voor diagnostiek, psycholo begeleiding, opvoedingsadviezen er chotherapie. Volgens afspraak, tel. 2 Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen dagelijks tussen 9. 10.00 uur, tel. (03463) 51789 of 52( Nazorg borstkankerpatiënten Informatie: Borstkanker informat trum Utrecht (BIC), tel. 030 - 319p t/m. vrij. 10.00 - 13.00 uur. Werkgroep Kind en Ziekenhuis Behartigt de belangen van kind en vóór, tijdens en na de ziekenhuisop Informatie: mevr. M. Vrieling, tel. 1 Vrouwenspreekuur Iedere donderdag 20.00-21.00 uur, ring 31A (Vrouwenhuis), Amersfoc (033) 16612. Als je anoniem wilt blijv dat. Meidentelefoon Voor specifieke meisjesproblemen, dag 19.00-21.00 uur; woensdag 18.00 uur; donderdag 19.00-21.00 u (030)322020. Vrouwen in de Bijstand Vrouwen die problemen hebben op I rein van de bijstand kunnen daarmee bij de werkgroep Vrouwen in de Bi telefonisch dagelijks 12.00-13.00 18.00 uur. Soest: tel. 17431 of Spreekuur: elke 2e vrijdag van de i 10.00-11.30 uur, in het Interna Vrouwencentrum, Smitsweg 313. Buro Vrije Tijd Bemiddelt in vrijetijdsbesteding en mensen bij elkaar die samen iets wille op het gebied van hobby en interessi bus 3074, 3760 DB Soest, tel. 13 14650. VTO-samenwerkingsverband Vroegtijdige Onderkenning Ontwik! stoornissen bij kinderen, postbus 24! AE Amersfoort, tel. (033) 637285. Slachtofferhulp Soest Praatpaal en vraagbaak voor slac van misdrijven en verkeersongeval! 27719. Slachtofferhulp Eeinland 24 uur per dag telefonisch bereikba Soest, Soestdijk Soesterberg; tuss en 23.00 uur: tel. 02155-27719; 23.00 en 7.00 uur: via de meldkamei Amersfoortse politie, tel. 033-6666 Al Anon-groep Soest Steun aan familie van degene die ovi veel drinkt of dronk, tel. 12331 of 15474 Baarn. Ouders van een overleden kind Landelijke zelfhulp-organisatie. K adres: Eveline Mossel, Weegbreestri 3765 XR Soest, tel. 14310. Thuishulpcentrale Eemland De THC biedt partners en familie menterenden, van chronisch zieken ders van verstandelijk of lichamelijk dicapte kinderen hulp door actief ol oppassen door vrijwilligers. Infornu 033-631334. Thuiszorg/Maatschappelijk Wer Stichting Thuiszorg en Maatsclv. Werk N.O. Utrecht. Bureau Soesl Grothestraat 74, 3764 CN Sot 02155-19004, fax 02155-26588.

Soester Courant | 1994 | | pagina 21