Kleurenfoto's... U kiest maar!!! 50% 14?5 19?5 COMBI VAN ESSEN WWW Danscentrum Gerla VOORDEEL 1ACTUEELIL 'Persoonlijke controverse' oorzaak conflict in SKK scliociimkcr 2e afdruk GRATIS Aqua Indoor dag dicht door water Minder last na reconstructie viaduct 225(- 1 Ontwikkelen èn afdrukken Politie lost tweehonderd diefstallen in Soest op BAM wil ook katten belasten "Ongeval vrouw gevolg van nalatigheid van gemeente' WOENSDAG 21 SEPTEMBER 1994 SOESTER COURANT PAGINA 3 Bert Krijger en Bob Sluis beiden opgestapt Inbreker 'ruilt' fiets en paraplu in voor buit SCHOEAAAKER technische dienst 10x15 cm, mat of glans Vandaag gebracht, morgen klaar Gratis mini-album De allerbeste kwaliteit Mislukte foto's retour ct 10x15 cm, mat of glans Overmorgen klaar De allerbeste kwaliteit per 2 stuks Mislukte foto's retour ct alleen kleinbeeld film ZUIDPROMENADE 15 "HARTJE ZUID", SOEST TEL 02155 -1 28 74 volop gratis parkeren Zwembad en sporthal inmiddels weer in gebruik genomen Bloembakken bij garageboxen in wijk Smitsveen Alcoholcontrole op diverse plaatsen in Soest en omgeving NS vervangen brugdek Korte Brinkweg met rails in ballastbed Ruim 3 ton gaat op aan drugs en gokken Glastra'Kilo's vervuild kattenbakgrit' 3// ons voe/P a z/cfr PHa/s/ Waarom? Omdap m SOEST Bewonerscommissie HaverAkker is boos "Een botsing van karakters: twee mannen die allebei kapitein op het schip willen zijn, en dat gaat nu eenmaal niet." Zo typeert een van de bestuursleden van de Vereni ging Soest-Kedzierzyn/Kozle de ruzie die geleid heeft tot het aftre den van voorzitter Bert Krijger en van adviseur Bob Sluis. De ruzie tussen de beide heren, enige jaren geleden de gezamenlijke initia tiefnemers van de vereniging (die zich aanvankelijk sterk afzette tegen de "of ficiële" stichting met vrijwel dezelfde naam en doelstelling! is volgens inge wijden al geruime tijd aan de gang, maar heeft in de afgelopen weken een climax bereikt. Het bestuur heeft in een vorige week verspreid persbericht on omwonden laten weten dat er sprake is van een "persoonlijke controverse", die zo hoog is opgelopen dat hun besluit om hun functies ter beschikking te stellen gerespecteerd moet worden. Kennelijk behoorde een verzoening niet meer tot de mogelijkheden. Het SKK-voorzitterschap wordt voor lopig waargenomen door Lenie van Logtestijn, die in het persbericht laat weten dat het bestuur de gang van za ken ten zeerste betreurt. Zowel Krijger als Sluis wordt dank gebracht voor het vele werk dat ze hebben verricht: "Aan hen is het te danken dat 'de vereniging SKK tot het huidige peil is uitgegroeid." Op de eerstvolgende ledenvergadering zal de vereniging de opengevallen plaatsen invullen. Tijdsdruk In een persoonlijke verklaring voor zijn aftreden maakt Krijger merkwaardig genoeg totaal geen gewag van het con flict. Als reden noemt hij de tijdsdruk die het hem, naast zijn andere werk zaamheden, onmogelijk maakt de nog jonge vereniging verder uit te bouwen (Krijger is o.a. fractievoorzitter van de WD in de gemeenteraad en voorzitter van de voetbalclub SEC). Hij wijst vooral op de activiteiten van de vereniging die zich afspelen in Polen. "Dat is niet naast de deur en vergt nogal vaak overleg en reizen. Daar moet je tijd voor hebben." Hij had die tijd altijd wel, maar de verdere uitbouw van de vereniging en de coördinatie van de ac tiviteiten vragen volgens hem een bijna continue beschikbaarheid. Zijn agenda belemmert hem om op noodzakelijke momenten direct beschikbaar te zijn. Volgens Krijger wordt dat de komende maanden nog moeilijker omdat hij in middels benoemd is tot plaatsvervan gend voorzitter van de zgn. Klankbord groep in de gemeenteraad, die de kern taken van de gemeente in een twee-we kelijks vergaderritme gaat belichten. "De grens tussen wat ik leuk vind om te doen en de tijd die je daarvoor beschik baar hebt is bereikt," aldus Krijger. Voor de vriendschapsbanden met Kezdzierzyn/Kozle zal hij in de toe komst alleen nog maar kortlopende ac tiviteiten op zich nemen, "in hapklare brokken", zoals hij het omschrijft, "en passend in de tijdsruimte. Dan zullen er Hotel Heidepark in Bilthoven voor uw jubileum en receptie Jan Sleenlaan 22, 3723 BV Bifttioven Bel 030 - 28 24 77 Gemakkelijk te bereiken, ook met NS. ju, 'vriéndelijkeambiance uu rï'i budgettair verantwoordi" Een dertig-jarige Soester heeft er een fiets en een paraplu bij, maar hij is wel honderd cd's en een fototoestel kwijt. Die opmerkelijke ruil had donderdag avond plaats in een woning aan het Kerkpad. De bewoner merkte bij thuis komst dat er was ingebroken. De onge twijfeld lenige inbreker was door een openstaand w.c.-raampje naar binnen geklommen, nadat hij tevergeefs had geprobeerd een bovenlicht te forceren. De inbreker nam de genoemde spullen mee, maar kwam kennelijk tijd en han den te kort om zijn tweewieler en para plu mee te nemen. Het is niet uitgeslo ten dat hij die al ergens anders had ge stolen. Eigen vakmensen verzorgen snelle reparatie van: kleuren televisies video's camera's geluidsapparatuur wasautomaten koelkasten magnetrons Voor alle zekerheid! Van Weedestraat 78 - Soest - Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL. 02155-10344* best nog eens grenzen overschreden worden." Tk wist van niks' In een nader telefonisch commentaar op de verklaring van het bestuur, dat immers geheel andere motieven voor zijn aftreden aangeeft, zegt Krijger hier door onaangenaam verrast te zijn. "Ik wist van niks, en ik begrijp er helemaal niks van." Hij ontkent met stelligheid dat er tussen Sluis en hem onoverbrug bare tegenstellingen zijn gerezen. "Sluis is in juni al opgestapt, ikzelf heb dat be sluit vorige week pas genomen." Van een conflict wil hij zeker niet spreken. "Ach, je kent Sluis en je kent mij. Soms gaat het wel eens van dik-hout-zaagt- men-planken, maar dat is absoluut niet aan de orde." Volgens hem doen de mededelingen van het bestuur geen goed aan de zaak waar het volgens hem omgaat, de sa menwerking tussen Soest en Kozle. "Die wordt hierdoor weer eens in dis krediet gebracht. Het is allemaal al moeilijk genoeg en dat hadden we met z'n allen nu juist moeten voorkomen." 99 TOPFOTO 98 24 opnamen Ontwikkelen 24.00 5.95 Normaal 36 opnamen Ontwikkelen 29.95 36.00 5.95 Normaal 41.95 Levertijd 3 werkdagen. U KUNT MET PIN BETALEN Ongeveer hpnderdvijftig 55-plussers werden donderdagmiddag in Aqua Indoor vriendelijk verzocht uit het water te stappen en zich om te kleden. Het was een noodgedwongen maatregel, nadat de machinekamer van het zwembad onder water was komen te staan. Zand en slib bedreigden de pompen, zodat medewerkers de installaties uitschakelden. Als gevolg daarvan kon de kwaliteit van het zwemwater niet meer worden gegaran deerd. Zowel het bad als de sporthal werd direct gesloten. Vrijdagmor gen kon het zwembad weer worden opengesteld, enkele uren later werd eveneens de hal opnieuw in gebruik genomen. De ravage in de machinekamer van Aqua Indoor was groot. Brandweerlie den schoten donderdagmiddag reeds te hulp. Voor dat laatste dragen de gemeente en Headline, de leverancier van de nieuwe speelvloer, de verantwoordelijkheid. Manager John Schoormans van Aqua Indoor durfde het niet aan om de hal op eigen gezag weer open te gooien. Op dit moment bakkelijen de verzekerings maatschappijen van de gemeente en Aqua Indoor nog wie de huidige, nieu we vloer moet betalen. De gemeente heeft het bedrag (ruim vier ton) overi gens voorgeschoten. Schoormans: "Ik gooi de hal pas open als de gemeente of Headline het licht op groen zet." Dat gebeurde dus vrijdagmiddag. De reactie van Schoormans was niet on logisch. De vloer van Aqua Indoor werd in maart vervangen, nadat in au gustus vorig jaar een onbekende bezoe ker een brandslang had opengedraaid en het water gedurende 24 uur de zaal instroomde. Door de wateroverlast van vorige week was onder eenderde van de vloer wederom water komen te staan. Door een speciale constructie met on der andere een filterlaag is de vloer be schermd tegen water. Bovendien zijn de putjes, waarin bijvoorbeeld de palen voor een volleybalnet worden ge plaatst, waterdicht gemaakt. Ellende De ellende voor Aqua Indoor begon donderdagmiddag. Het regenwater drong door gleufjes in de muur het complex binnen. Later zakte een deel van de bestrating in, omdat het zand daaronder was weggeslagen. Het water bereikte vervolgens een kruipgat en beukte tegen een luik dat het kruipgat met de machinekamer verbindt. Een medewerker van Aqua Indoor pro beerde het luik op zijn plaats te houden. Toen de druk van het water te groot werd, schakelde hij de machines uit. Het water stroomde toen al in volle he vigheid de machinekamer binnen. Zodra de installaties zijn uitgeschakeld, kunnen niet meer de noodzakelijke chemicaliën, zoals chloor en zoutzuur aan het zwemwater worden toege voegd. Daarom werd het zwembad meteen gesloten. Alle activiteiten voor die dag werden afgeblazen. Mensen die niet op tijd konden worden bereikt en dus toch naar Aqua Indoor kwamen, kregen een kopje koffie. De volgende dag kon het zwembad weer worden ge opend, zonder risico's voor hygiëne of gezondheid van de gasten. Ravage De ravage in de machinekamer was groot. De brandweer rukte donderdag middag al uit om zoveel mogelijk water weg te pompen. Alle zeven pompen in de machinekamer zullen de komende maand één voor één worden vervan gen. Zand en water zijn namelijk in de lagers terechtgekomen. Mocht een pomp voor de vervanging vastlopen, is dat geen probleem, omdat elke voorzie ning in het bad over twee pompen be schikt. De vervangingen zullen zoveel mogelijk plaatsvinden op de uren, dat het bad niet in gebruik is. De bestrating achter het complex is in opdracht van de gemeente hersteld" door de firma Van Asch. Ook rond de perrons van het zwembad kwam het water overigens hoog te staan. De schoonmaakwerkzaamheden duurden donderdag tot middernacht en werden vrijdag en in het weekeinde voortgezet. Hoeveel de schade bedraagt, is nog niet in te schatten. Uitgezocht moet worden of de gemeente, dan wel Aqua Indoor in gebreke is gebleven of dat natuurge weld de oorzaak van de waterschade is. Hotel Heidepark in Bilthoven voor uw familiefeest reünie Jan Sleenlaan 22, 3723 BV Bilthoven Bel 030 - 28 24 77 Gemakkelijk te bereiken, ook met NS. jj. vriéndelijke ambiance ju n budgettair verantwoord Hotel Heidepark in Bilthoven voor een swingend promotiefeest Jan Steenlaan 22, 3723 BV Bitthoven Bel 030 - 28 24 77 Gemakkelijk te bereiken, ook met NS. vriendelijke ambiance .u n budgettair verantwoord n Onder de voorwaarde dat de bewoners zorgdragen voor het onderhoud, zal de gemeente een aantal bloembakken plaatsen bij garageboxen aan de Smits- weg. De bakken worden tussen de garages geplaatst, zodat daar geen auto's meer kunnen worden geparkeerd. Dat ge beurt tot dusver wel en vaak onzorgvul dig. Dat heeft tot gevolg dat de huur ders van een garage hun auto niet naar buiten of binnen kunnen rijden. Over dit probleem is door een bewoner van de Smitsweg herhaaldelijk ge klaagd bij de woningstichting Soest (WS), de huismeesters van WS en de gemeente. De betreffende bewoner kwam daarop met het voorstel om er bloembakken te plaatsen, die dan door de bewoners moeten worden onder houden. Het college is daarmee ak koord gegaan. De bloembakken wor den betaald van de subsidie die de pro vincie heeft verstrekt voor de sociale vernieuwing in het Smitsveen. Tijdens een alcoholcontrole in Eem- land heeft de politie vier processen-ver baal opgemaakt tegen chauffeurs die met een slokje op achter het stuur zaten. In Soest werd op de Birkstraat een Amersfoortse man aangehouden en be keurd. Hij kreeg een rijverbod van vijf uur. In Baarn werden twee automobilis ten op de bon geslingerd, in Eemnes één. De controle werd uitgevoerd in de nacht van zaterdag op zondag, niet lang na middernacht. -yT~ - gUfe» f TJ' De Nederlandse Spoorwegen (NS) zullen voor medio 1996 het spoor viaduct tussen de Korte en de Lan ge Brinkweg reconstrueren. Grote voordeel voor de buurtbewoners is, dat de geluidsproduktie van het nieuwe viaduct aanzienlijk minder zal zijn dan nu het geval is. Niet uitgesloten wordt, dat er helemaal geen geluid meer wordt ontwikkeld als treinen over het brugdek rijden. Een en ander zal worden veroorzaakt door een constructie die op dit moment nog niet in Nederland is toegepast. In Oosten rijk zijn al wel goede ervaringen opge daan met de beoogde constructie. De stalen constructie zal in een zoge noemd ballastbed worden gelegd. Daarin komt ook een grintbed. De on derkant van het brugdek wordt daar mee gedicht, waardoor er niet of nau welijks sprake zal zijn van geluidspro duktie als een trein over het viaduct rijdt. De NS willen de reconstructie vóór de zomer van 1996 hebben afgerond. De huidige constructie zou dan ongeveer Vorig jaar voerden omwonenden ac tie tegen het plan voor verbreding van de spoorwegtunnel. honderd jaar oud zijn. Volgens een woordvoerder van de gemeente staat de reconstructie los van de noordelijke hoofdwegenstructuur die de komende maanden moet worden vastgesteld. In mei vorig jaar voerden omwonenden nog actie tegen het plan voor verbre ding van de tunnel onder de spoor- weglijn Baarn-Soestdijk. De gemeente raad keurde dat plan toen af. Een onderzoek van de politie heeft geleid tot de oplossing van twee honderd diefstallen die in de eerste zes maanden van dit jaar in Soest zijn gepleegd. De totale buit van de diefstallen bedraagt ruim 300.000 gulden. In totaal zijn 33 verdachten gehoord. Ongeveer de helft van hen behoorde tot de daders van de inbraken. De overigen werden gehoord als helers van ont vreemde goederen. Nagenoeg alle ver dachten komen uit Soest en variëren in leeftijd van vijftien tot 25 jaar. Het geld dat de verdachten kregen voor de ge stolen waar werd in de meeste gevallen gebruikt voor gokken en de aanschaf van drugs. Het gaat in totaal om meer dan drie ton. De politie startte het onderzoek in het tweede kwartaal van dit jaar, nadat ze informatie had verkregen over een aan tal woninginbraken. Nadat de verdach ten waren aangehouden, bleek dat ze zich, aldus de politie, ook schuldig had den gemaakt aan diefstallen uit kelder boxen, bedrijven, winkels en auto's. De meeste diefstallen vonden plaats in de wijken Klaarwater, Overhees en Smits veen en werden voornamelijk in het eerste halfjaar van 1994 gepleegd. Inmiddels is een aantal gestolen goede ren opgespoord, in beslag genomen en teruggegeven aan de rechtmatige eige naren. De politie zal de benadeelden van de tweehonderd diefstallen deze week schriftelijk in kennis stellen. Dat hondenbezitters door de ge meente worden aangeslagen, vindt Teeke Glastra een goede zaak. Maar het raadslid van BAM wil dat in Soest ook kattenbelasting wordt ingevoerd. Glastra lanceerde het voorstel vorige week in de commissie financiën die de begroting van 1995 behandelde. Naar zijn smaak zorgen ook loslopende kat ten voor overlast, doen ze hun behoef ten in het openbaar en heeft vrijwel elke poes of kat het op haar of zijn geweten dat kilo's vervuild kattenbakgrit op de afvalberg terechtkomen. Dus vindt Glastra dat kattenbezitters moeten worden belast. Net als de men sen die geld moeten betalen voor hun hond en die worden geconfronteerd met uitlaatterreinen, aanlijngeboden en gebieden die verboden zijn voor hun trouwe huisdier. BAM wordt verondersteld, zo reageer de wethouder Neks Blommers van fi nanciën, met een uitgewerkt voorstel op de proppen te komen. Of Glastra dan ook een maatregel wil bedenken, waarmee kan worden voorkomen dat katten in de tuin van een ander 'pissen', vroeg Kees Böerkoel (PvdA). De op lossing kwam van de kant van de WD, Sander Brunekreef: "Geef de mensen subsidie als ze Afrikaantjes in hun tuin planten." we orsze/fZ-j/Mf Kapsalon Syllie Hair pJjL 'i Uiteraard voor elk wat wils: [V» - jeijgd pjffl - echtparen Club voor: ral - jongeren 20 tot 35 jaar -Beginners (1e en 2e jaars) - Gevorderden - clubs voor 55-plussers op - Vergevorderden WfflS' dinsdagmiddag (paren) - Zeer LÉPT - kinderclub op woensdag- vergevorderden middag (8 tot 12 jaar) EEN COMPLETE CURSUS VOOR SLECHTS PER PERSOON! INSCHRIJVING-INFORMATIE dagelijks (behalve op zondag) van 17.00 tot 20.00 uur. Telefoon 02155-22811. Langskomen kan natuurlijk ook en wel elke ma.-, wo - en vrijdag vanaf 22 augustus t/m 28 september van 19.00-20.00 uur in ons danscentrum aan de Alb. Cuyplaan 198b te Soest. Volgens de bewonerscommissie HaverAkker is het ongeluk van een bejaarde vrouw bij een flat aan de Haverweerd het gevolg van na latigheid van de gemeente. De vrouw brak haar schouder en kneus de haar knie toen ze vorige week uit gleed op een opengebroken gedeelte van een trottoir. Volgens een politie woordvoerder is het gat ontstaan door de hevige regenval van donderdag. De bewonerscommissie stelt dat de situatie bij de hoofdingang al twee weken ge vaarlijk is en dat ze de gemeente daar herhaaldelijk op heeft gewezen. Have rAkker stelt dat de gemeente verant woordelijk is voor de situatie, omdat zij opdrachtgever is voor de werkzaamhe den die worden uitgevoerd. De bewonerscommissie vreest nog meer ellende als straks de rest van de woonomgeving wordt verbeterd. "Een bewoner belde met de gemeente, maar werd door een ambtenaar uitgeschol den. De wateroverlast van dat moment ging voor de sociale veiligheid van de burgers"aldus de bewonerscommissie HaverAkker in een persbericht. Het secretariaat zegt de bejaarde vrouw bij te zullen staan met raad en daad als ze de gemeente aansprakelijk stelt voor het ongeval. De vrouw zal worden ge adviseerd een 'smartegeld-procedure' te starten, aangezien de nalatigheid van de gemeente volgens de bewonerscom missie duidelijk aantoonbaar is. Ook wordt een klacht ingediend over de dienstverlening en afhandeling van de zaak bij de gemeente.

Soester Courant | 1994 | | pagina 4