Emoties bi JSÜËSTËRBËRGj XX Nieuws van de bibliotheek Radio Soest is op zoek naar vrijwilligers Unicum in 'Samen Op Weg' Nieuwe groentezaak aan de Rademakerstraat geopend Twee jaar The Oriental Swan Reconstruct ISHgBfli Katholieke scholen brengen ruim f 8000 bij elkaar voor Frank en Anne Boomers Zwembad 'De Waterman' van Sterrenberg, uniek centrum voor Soesterberg SOESTER COURANT PAGINA 10 stichting openbare bibliotheek De eerste classes 'in statu federandi' 'Full house' bij De Drie Boompjes Yaste ritten Ouderenbus Gefaseerd vertrek i Auto's opengebroken Avondvliegen helikopters Aquarellen voor beginners Na 26 verkeersongev nannnnnnnnn 0 MAGNETISEUR g n n n n n n n n n ve*te Ult Iic*c+ WOENSDAG 5 OKTOBER 1994 Feestelijk actieslot in Ludgerusschool "Ik heb m'n wagen volgeladen, vol met accessoires" Acht automobilisten bekeurd voor niet volgen juiste baan Auto's gestolen Duizenden guldens uit woning gestolen CHEQUÏ Ut 4 NK EN ANN i BOOMEHS L n 8r8rof. masten, en Nedt vol burj m Dorpsplein 17 b 3769 DA Soestberg Nieuwe boeken in de bibliotheek Voor volwassenen Ik, duisternis (Tanith Lee). Derde deel van de horror-cyclus over de Scarabae, een soort eeuwe noude wezens, verwant aan vam piers. Dit deel gaat in op de verban den met het oude Egypte en behan delt de strijd om de familiemacht van de Scarabae. Exit (Colin Harrison). Wanneer een man, die zich door de dood van zijn vrouw op zijn werk heeft gestort, door persoonlijke om standigheden minder op dat werk gericht is, wordt daar binnen het kei harde bedrijf van de 'entertainment' industrie dankbaar gebruik van ge maakt. Rachels rokje (Charlotte Mutsaers). Speels geplooid relaas van de liefde van een leerlinge voor haar taalle raar. Doodsverachting (David L. Lind- sey). Een Amerikaanse politieman stelt een officieus onderzoek in naar de verdwijning van een jonge Ameri kaanse die is opgeslokt door de on derwereld van Guatemala. En daar was Jeruzalem (Johan van Dorsten). Een boerengezin probeert zich aan te passen aan de nieuwe ontwikke lingen binnen het boerenbedrijf. Voor de jeugd A-boeken (6-8 jaar) Jofel en Jofel (Wajira Meerveld). Opa Das vertelt aan kleine Jofel over de tijd dat er nog Grote Dassen Burchten bestonden. Als opa uitver teld is maken ze samen een vogelver schrikker die er zo echt uitziet, dat het lijkt of hij leeft. Grote boek van Pinkeltje (Corrie Hafkamp en Dagmar Stam). Het oorspronkelijke door Dick Laan gecreëerde karakter Pinkeltje is op nieuw leven ingeblazen; de karak ters en de dieren zijn hetzelfde, de te keningen zijn nieuw en in kleur. Voorkinderen van 3-6 jaar, eventu eel zelf te lezen in groep 4. Zes is oud (Peter Jan Rens). Laura heeft een fiets voor haar ver jaardag gekregen. Samen met haar vader gaat zij een tocht maken, maar door een ongeluk breekt vader zijn been. Nu moet Laura hulp zoeken. Nieuw boek van de schrijver van Rauzer, die beter bekend is van zijn tv-programma's. B-boeken (8-12 jaar) De zoon van de slang (Tais Teng). Zuid-Amerika, 1531. Tun - ge noemd naar de slang - moet een stel blanke krijgers de weg naar El Dora do wijzen. Hij verzint een list om hen bij de stad van goud vandaan te hou den. Verhaal in korte zinnen en makkelijke woorden uit de reeks Zoeklicht. C-boeken (12 jaar en ouder) Vroeger is nooit lang geleden (Luc van Tolhuyzen). Jeroen gooit tijdens een anti-racis- medemonstratie de ruit van een eta lage aan diggelen. Hij durft niet naar huis en zwerft door de stad. In een leegstaand huis ontmoet hij Simon, een zonderlinge oude man. Deze vertelt hem over zijn leven tijdens het opkomend nazisme vlak voor de Tweede Wereldoorlog. Radio Soest, uw eigen Soester om roep met plaatselijke informatie op allerlei gebied, van 7 uur 's morgens tot 7 uur 's avonds! Fijn om naar te luisteren, bleek uit het luisteronderzoek, maar... zonder enthousiaste vrijwilligers lukt het niet om aan alle wensprogramma's te voldoen. In de afgelopen acht maanden hebben ongeveer tien me dewerkers afsche.id genomen door (gelukkig) een vaste baan, door ver huizing en door zwangerschap. Tien medewerkers die Radio Soest node mist. Als u momenteel veel tijd heeft en die niet echt invult, bel dan even naar de studio (tel. 20420). Radio Soest zoekt mensen die steun kunnen ge ven in redaktiewerk, muziekpro gramma's maken en na een begelei dingsperiode zelf presenteren van programma's. Radio Soest zoekt jonge en oudere Soesters, die overdag of 's avonds even iets anders willen. Bel 20420 en maak een afspraak. Doen! voor uw eigen Radio Soest, FM 107.9 (kabel) en FM 105.9 (ether). Reeds geruime tijd zijn er gesprek ken tussen de Gereformeerde, Lu therse en Hervormde Kerken in Nederland. Op plaatselijk vlak worden wegen gezocht voor een toenadering tot elkaar en velen hebben reeds één of meer vormen van samenwerking gevonden of zijn al gefedereerd. Iets anders is dat bij de zogenaamde 'meerdere vergaderingen', de verban- den die boven de kerken staan. Dat zijn De Commissie van de Joker- en Klaver- jasclub 'De Drie Boompjes', bedoeld voor 55-plussers, deelt mee dat ze voor lopig een ledenstop heeft ingelast. Elke maandagavond is de gróte zaal van het Dienstencentrum tot de laatste stoel be zet en dan is het 'full house'. Maandag: MC Molendael: heen tussen 9.00 en 9.30 uur terug 10.30 uur Dinsdag: MC Molendael: heen tussen 14.30 en 15.00 uur terug 16.00 uur ZH De Lichtenberg: heen tussen 13.15 en 13.45 uur terug 14.15 uur Woensdag: MC Molendael: heen tussen 9.00 en 9.30 uur terug 10.30 uur Van Weedestraat/Hartje Zuid: heen tussen 10.00 en 10.30 uur terug 12.00 uur MC Molendael: heen tussen 14.30 en 15.00 uur terug 16.00 uur Donderdag: Smitshof/markt: heen tussen 9.30 en 10.00 uur terug 11.00 uur MC Molendael: heen tussen 14.30 en 15.00 uur terug 16.00 uur Vrijdag: Van Weedestraat/Hartje Zuid: heen tussen 9.00 en 9.30 uur terug 11.00 uur MC Molendael: heen tussen 14.30 en 15.00 uur terug 16.00 uur de classes en synodes waarin het zoeken naar elkaar in het kader van Samen Op Weg langzaam maar zeker duidelijker vormen beginnen af te tekenen. Een uitzondering daarop zijn de Classicale Vergadering Zeist in de Nederlandse Hervormde Kerk en de Classis Zeist van de Gereformeerde Kerken in Ne derland. De kerkelijke besturen van de Her vormde en Gereformeerde Kerken in de regio Zeist (waaronder ook Soester- berg valt), hebben de intentie uitge sproken voortaan gezamenlijk te verga deren als een gefedereerde classis. Dit werd 'unaniem' besloten in een geza menlijke vergadering welke werd ge houden op woensdag 28 september j.1. in de Maranathakerk te Driebergen. Deze vergadering stond onder leiding van de hervormde predikant ds. P. Koeman uit De Bilt en de gereformeer de predikant ds. H. de Goede uit Drie bergen. Dit besluit is niet alleen een be langrijke stap in de eenwording van de kerken, maar het is de eerste duidelijke vorm van samenwerking in een meer dere vergadering van deze beide kerk gemeenschappen in Nederland. SOE! Het was donderdag 29 september zone van het Camp New Amsl bewapende wachtposten stond kon gaan. stonden nu wijd geo De streng verboden gebouwen hier en daar hun ramen open sta; jl*.W f *Vu gangwanden schenen al die vreenn Wm 4 I »aan te staren. W' ^j§ J 'Aan het einde van de gang de ruimte v waar de piloten voor elke vlucht hun opdrachten kregen. Nu was alles leeg en vooral stil. Enkele Amerikaanse mili- *T - tairen stonden zacht met elkaar te pra- 2- laatste twintig'Amerikaanse militairen ...—was;en wer(jen doo,- een kapitein op een rij Donderdag 29 september openden Ton en zijn echtgenote hun eigen groentezaak gezet uit het voormalig hoofdgebouw aan de Rademakerstraat. In de feestelijk versierde zaak stond een keur van vele soor- kwamen de plaatsvervangend Com- ten verse groenten en fruit. Op de foto Ton en zijn echtgenote met tussen hen in hun man(]ant vliegbasis, overste Giesberts, assistente. de vrouwelijke Amerikaanse majooi Murray en de 87-jarige pastoor Schol- tens. De militairen werden in de houding ge bracht waarop majoor Murray na twee keer hoesten als een echte militair hei woord trachtte te nemen. Ze begon mei een korte terugblik op die vele jaren dal de Amerikanen hier hun 'home' had den. Toen ze even stil stond bij de mo menten dat hier zeer vele collega's hur leven met de ups-and-downs hadder meegemaakt, begon haar stem te tril len. Ze brak haar rede af met een 'wel done' en een knik naar pastoor Schol tens. Deze stapte naar voren en dankt God voor die lange tijd dat Amerika nen en Nederlanders hier samen woon den en werkten. Zonder haperen en i: vloeiend Engels vertolkte de oude pas toor de vele gevoelens van hen die hie zo nauw bij betrokken waren. Met ee 'God bless America' beëindigde hij hc gebed. De Amerikaanse vlag tegen de bors, [Miranda en Cheung Mok keken on langs terug op twee jaar The Oriental Swan. Dit vierden ze met vele gasten in een avondje Hong Kong. Een spe ciaal voor deze avond ontworpen buf fet gaf een overdaad aan vele heerlijke gerechten te zien. Op de Versteeghlaan is in de nacht van vrijdag op zaterdag een radiocassette- recorden en een zwarte, leren jas gesto len. Daarvoor werd de auto van een 21-jarige vrouw uit Leersum openge broken. Ook op de Fokkerstraat werd die nacht een scherraampje van een auto ingesla gen. Een 31-jarige Soesterberg vermist sindsdien een radio/cd-speler, een 'li- fe-hammer', een zonnebril en twee cd's. Het 298 Squadron gaat gedurende een aantal avonden vliegen met helikopters van het type Alouette III. Tijdens deze avonden wordt het vliegen, landen en navigeren bij duisternis beoefend. Op de volgende data wordt 's avonds tot 22.00 uur gevlogen: 3,12,17, 26 en 31 oktober; 9,16,21 en 30 november en 7, 12 en 21 december. Bij slechte weers omstandigheden gaat het vliegen niet door. Het echtpaar Mok van The Oriental Swan. Dit alles werd omlijst met een jazzy sfeertje veroorzaakt door een live com bo met als klapstuk de warme intrige rende voice van Diana Beerta. Ook wel 'A Royalty in Jazz', zoals ze veelbelo vend in vakkringen wordt genoemd. Bovendien zorgde Conny Vink voor de vrolijkheid en de gezelligheid. Dit stond garant voor een zeer geslaagde avond. De vele gasten waren vol lof óver wat ze te zien, te ruiken, te proeven en te horen kregen. Veel gasten deelden mede dat het zeer zeker voor herhaling vatbaar was, een hint die Miranda en Cheung Mok niet zullen vergeten. Onder deskundige leiding van Elly Barth en Karin Hekkert krijgt men op donderdag 6 oktober van 09.30-17.00 uur in restaurant De Tuin een eendags- cursus aquarellen voor beginners'. De kosten zijn f 135,— inclusief materiaal, koffie, gebak, een uitstekend 3-gangen menu met een glas wijn en tea. Aan het eind van de dag gaat men naar huis met een zelf vervaardigde aquarel. Opge ven telefonisch 03465-64051, 03469-1291 of in Rest. de Tuin. H n a n n n Helpt bij migraine, slapeloosheid en pijn door stress e.d. Ontspannings-therapie Beh. op afspraak. PAUL SPARNAAIJ Telefoon 02155-10623 'Precies de stoel die ik zoek, maar dan een beetje anders. Een tikje klei ner en iets lager. Een ander stofje of kan het ook in leder?' Natuurlijk kan dat. Als u bijna weet wat u wilt, dan treft u het helemaal bij 't Binnenhuis. Nooit geweten dat die lastige tante van je moeder werd verscheurd door de stille pijn? Help haar. REUMAFONDS Giro 324 Nationaal Reumafonds, Den Haag. AJ.W. Bedrijfshygiëne Bestrijding van HOUTWORM/BOKTOR en ongedierte. Bel 03494-62248/ 033-729839 KARPETTEN VERLICHTING GORDIJNEN K. DE BOER EN ZOON BV TELEFOON 02154-12797 KLASSIEK MOLLERUSSTRAAT 7 MODERN LAANSTRAAT 22 BEDDEN ACCESSOIRES Het drukste kruispunt van Soe terberg is die van de Banningstra en de Rademakerstraat. Tot 191 werd de verkeersafwikkeling ger geld door middel van verkeerslic ten. Daarna werd het gereco strueerd en voorzien van een ve keersplateau. In de periode 1989-1993 hebben zi daar 26 'gemelde' verkeersongevall voorgedaan, waarvan vier met zodai letsel dat ziekenhuisopname nodig w; Dat was voor de Vereniging Soesti bergs Belang redenen om de gemeer Soest te verzoeken een onderzoek in stellen met als doel een veiliger kru punt te creëren. Het ongevallenbeeld laat twee dor nartte typen zien te weten: 1) ongev len van afslaand autoverkeer uit Banningstraat en Rademakerstraat n Bureau Soest Raadhuisplein 3, Soest Postadres: Postbus 2002 3760 CA Soest Tel. 02155-19444 Fax 02155-17693 Openingstijden: dagelijks 07.00-23.00 uur Bureau Soesterberg Dorpsplein 17a, Soesterberg Postadres: Postbus 2002 3760 CA Soest Tel. 03463-51555 Openingstijden: maandag t/m vrijdag 12.00-13.00 uur en ook donderdag 19.00-21.00 uur Alarmnummer 06-11 Achtduizendéénhonderdéénen- tachtig gulden en vijf cent. Dat is de opbrengst van de actie die de zes katholieke scholen van Soest en Soesterberg in de afgelopen maand hebben gevoerd voor het jubileum-project in Soedan. Het geld werd op allerlei manieren bij elkaar gebracht. De actie was één van de manieren waar op de katholieke scholen het jubileum van de overkoepelende Stichting Kat holiek Onderwijs Soest-Soesterberg (kortweg SKOSS) vierden, die in sep tember 125 jaar bestond. Van meet af aan stond vast dat het geld bedoeld zou zijn ter ondersteuning van het werk van Frank en Anne Boomers - oorspronke- De politie heeft vorige week na een ach tervolging en twee uur posten een Am sterdammer aangehouden. De man wordt verdacht van diefstal van een au to en een groot aantal accessoires uit een garage in Soest. De politie trof in de nacht van dinsdag op woensdag een niet afgesloten auto aan. Het vermoeden bestond dat het ging om de wagen van inbrekers. Er werd een onderzoek ingesteld en de wa gen werd in de gaten gehouden. Om een uur of vijf 's morgens zag de politie een stationcar wegrijden bij een garage aan de Van Weedestraat, waarna ze de ach tervolging inzette. Ter hoogte van de af slag Eemnes bij de snelweg reed de be stuurder van de stationcar als gevolg van de hoge snelheid een talud op. Hij en de inzittende namen de benen. De politie bleef wachten en na twee uur werd het geduld beloond. Toen kwam de man uit Amsterdam terug bij de auto die was volgeladen met accessoires. Hij werd aangehouden. De politie stelde vervolgens een onderzoek in om ook de tweede man aan te houden. De station car, die ook was gestolen, was totaal vernield. lijk afkomstig uit Soest - die in zuid- Soedan onder moeilijke omstandighe den hulp- en ontwikkelingswerk doen. De actie werd woensdagmorgen afge sloten met een feestelijke viering in de gemeenschapsruimte van de Ludgerus school - waar Anne Boomers destijds inval-leerkracht was - in tegenwoordig heid van afvaardigingen van het bestuur en de andere scholen. De meesters en de juffen vertelden samen een prachtig verhaal over een olifantje met rode oren en alle groepen zongen een mooi lied, en daarna verscheen meester Harold Foto: Goos van der Wilt. Rooth op het podium met een enorme cheque. Ook aanwezig was de heer De Groot uit Eindhoven, de vader van Anne. Hij mocht de cheque, namens zijn dochter en schoonzoon, uit handen van SKOSS-voorzitter Ko Kagenaar in ont vangst nemen, nadat kinderen van alle scholen er hun logo hadden opgeplakt. Het eindbedrag van f 8181,05 - dat eerst zorgvuldig was afgeplakt - werd met gejuich en applaus begroet. Bij de spoorwegovergang tussen de Nieuwe weg en de Ossendamweg zijn vorige week acht automobilisten be keurd. Ze kregen een bon, omdat ze niet de juiste rijrichting volgden. De po litie controleerde vrijdag tussen acht uur en half tien. Een groene VW Corado, met een nieuwwaarde van 75.000 gulden, is za terdagnacht gestolen vanaf de Wiardi Beckmanstraat. Het kenteken van de wagen, eigendom van een 45-jarige Soester, is GL-NZ-17. Ook op de Van Lenneplaan verdween een auto. Het betreft een bruine Opel Kadett met het kentekennummer JG-22-XV. De diefstal vond vrijdag nacht plaats. Uit een flatwoning aan de Johannes Poststraat zijn vrijdag enkele duizenden guldens gestolen van een 43-jarige vrouw. Het geld zat in een kistje. De in breker nam ook een scanner, een video camera en een gouden aansteker mee. De inbraak werd gepleegd tussen half elf 's morgens en tien voor vier 's mid dags. Opvallende glazen wanden begeleiden je naar de ruime entree met z'n bar, gardero be en gezellige zitjes. Vanuit deze ruimte heeft men zicht op nagenoeg alle ruimten in het gebouw. Wat direct opvalt is het bruisende blauwe water van het zwembad met zijn afmetingen van 8 x 12,5 m. Het is voorzien van een bubbelbad en zonne banken en heeft een beweegbare bodem van 0 tot 200 cm diep met een constante watertemperatuur van 31 graden C. De beheerder dhr. W. van Lint liet vol trots de verdere mogelijkheden van dat prachtige zwembad zien. Wé laten hem graag even aan het woord. 'De Waterman staat met zijn vele mogelijkheden graag open voorde Soesterbergers. Steeds meer mensen hebben die weg al gevonden en altijd hebben we een oplossing voor de wensen kunnen vinden. Men is hier altijd welkom, al of niet in georganiseerd ver band, incidenteel of wekelijks. Onze deu ren staan wijd open voor onder andere bubbelen, zonnebaden, fitnessen, spor ten, zwemmen of aktiviteiten met instruc tie. Wat dacht u trouwens van een calo- rieëntour op onze fitnessapparatuur? Zwemaktiviteiten voor ouderen op woensdag en donderdagmiddag hebben we al gevonden met De Drie Eiken. Re creatief zwemmen dagelijks om 08.30 uur (200 cm diep) en om 12.15 uur (140 cm diep, niet op donderdag). Zonnebankge- bruik en individuele zwemlessen zijn haast altijd mogelijk. Ook het gebruik van fitnessapparatuur op afspraak. Dit sei zoen starten wij ook met zwemles in groepsverband en moeder kind zwem men. Men kan zich vanaf heden daarvoor opgeven. De begeleiding of instructie varieert van algemeen en heel gewoon tot heel spe ciaal. Eén en ander is afhankelijk van wat men wenst. Er is deskundigheid beschik baar van fysiotherapie en sportmassage tot bewegings- en zwemonderwijs. De sportzaal is nog beperkt te gebruiken, de avonduren zijn meestal al bezet. Onze sterke punten zijn veiligheid, kraakhelder zwemwater, persoonlijke kontakten, ge zelligheid en het er is nooit te druk. Ook onze prijzen zijn erg laag. Wij wer ken met een strippenkaartsysteem waar men alles mee kan betalen, het maakt het nog aantrekkelijker. Bij gecombineerd gebruik van één en ander trekken wij er voor de volgende aktiviteiten ook nog een strip vanaf. De prijzen gelden voor aktivi teiten zonder begeleiding. Enkele voor beelden: voor een strippenkaart met 20 strippen betaalt men f 16,50. Zonne bank- en bubbelbadgebruik f 2,50 of 3 strippen. Zwemmen f 3,50 of 4 strippen. Gebruik van fitnessapparatuur f 5,00 of 6 Sportzaal, zwembad, rolstoelruimte, behandelcabines, hydrotherapie, fy siotherapie, ontmoetingsruimte, be- wegingsagogiek, enz., dat alles zit in het ene gebouw waarop met grote letters staat vermeld: 'De Water man'. Een nieuw gebouw, gesitueerd als een spin midden op het grote ter rein van Sterrenberg. strippen. Bassinhuur 45 strippen en gym- zaalhuur 20 strippen. En dat alles heel vlakbij met openingstij den die liggen tussen 09.00 en 17.00 uur. Ook voor feestjes, bruiloften of partijen staan wij open. Zelfs kunnen wij binnen Sterrenberg alle vormen van catering le veren. Met andere woorden: je kunt het zo gek niet noemen of wij hebben daar wel een antwoord op. Laat de mensen maar eens komen kijken en met ons praten, ze ker weten dat we er samen best uitko men." De Waterman in Sterrenberg, inderdaad een uniek gebouw met heel veel mogelijk heden. Men kan geheel vrijblijvend dage lijks van 08.30 tot 09.00 uur en van 13.0(J tot 13.30 uur inlichtingen verkrijgen via telefoon (03463) 59317. Even langs ko men en kennis maken met dhr. Lint of één van zijn medewerkers, dhr. Dijkers of Van Duren, geeft mogelijk meer perspec tief. Een uniek centrum op slechts enkele minuten afstand.

Soester Courant | 1994 | | pagina 10