Firtina'93 en DYS doen goede zaken Baarnaars vooraan in Piinenburscross Dieptepunt De Bruin bij Red Stars tes krijgt te laag salaris [ohammed El Hamdioui van ]C mist drie grote kansen [ager resultaat voor Shot Eemvogels: geen lange adem De Duinkikkers weten geen raad met overtalsituaties Schaatsen uit vet gehaald IjVOETBAL ;NSDAG 5 OKTOBER 1994 SOESTER COURANT PAGINA 17 Kommer verdient meer dan gelijkspel (1-1) zaterdag voor iltoernooi! tndag VOETBAL zaterdag zlijkspel tegen degradatiekandidaat TAFELTENNIS ikrbreC°wkntVan|en ills_cenmjlSor resultaat. ommetgemen,iy°or de confrontatie met de ge- :ijn drie leeftijds Poodve"de degradatiekandidaat 3 en 14-17 jaar^dden de tafeltennissers op meer SEC mist aansluiting na twee wedstrijden in zaal ZAALVOETBAL DVS/Lazy Louis 10WLING ecord Ad Buddingh sneuvelt in C-drie Jan Livestro ook kampioen in zomer VISSEN Het laatste nieuws staat in de Soester Courant DUIVENSPORT Niels Strik wint halve marathon op landgoed Pijnenburg ATLETIEK HOCKEY Dames MHC Soest ondanks 1-2-verlies op de weg terug Koppelwedstrijd op lengte op de Vecht Korfballers haken na 6-7af: 6-12 KORFBAL WATERPOLO .SF Eemlandgaat weer de ijsbaan op SCHAATSEN Open kampioenschap voor snelschakers aan de Parallelweg TV Soest op TV in programma over Grote Clubactie Mentaal zwakke basketballers krijgen pak slaag: 90-55 BASKETBAL Makelaardij o.g. Soesterbergsestraat 79, Soest. 02155-16151 tzet die Hees zaterdag bloot- aan de Kooiweg werd niet nd met een overwinning. Ra id hield de Soesters op 1-1, nee Teus Kommer en spelers inig kregen. kreeg kansen bij de vleet, maar mde te scoren. Paul Castein zag opbai recht op het doel afgaan, op de doellijn stond een Hilver- er succes in de weg. Even later t hij naast, waarna Wout Blankes- In Peter Teunissen de bal langs de jerde kant van de palen kopten. .eerste en laatste mogelijkheid van tstad was het wel raak. Op slag van ing Peter Hoek de fout in, waarna Korver namens de gasten de score op 0-1 bracht. Het duurde tot tien minuten na rust voordat de stand weer in evenwicht was. Castein; terug van een mislukt jaartje bij SEC, maakte zijn vierde sei zoenstreffer. Na een uur voetbal nam Hees gas terug, terwijl Radiostad niet bij machte was riskante situaties in het doelgebied van Hees te creëren. Vlak voor het einde dacht Hees toch nog te winnen. Maar een kopbal van Blankesteijn belandde op de paal en bij een soortgelijke inzet van Robert Scha- dee kon de keeper van Radiostad nog net zijn hand achter de bal krijgen. nde sporters nieti ig rijkelijk gebrut "organisatie Soa '.t verve de klem en verliezers, mi, «klober kunira hrijven voor i van Hees. Da ■r in de herfsij p het terrein lammed El Hamdioui, ze noe- hem 'Mo', zal deze week nog ;ens stiekem oefenen als het om afmaken. De voetballer SEC kreeg zaterdag drie grote en, maar miste ze in het duel De Glind, dat in 0-0 eindigde. e zeventiende minuut had hij de R voor het uitkiezen, maar El Ham- li schoot de bal recht op de doelman ■jleteen na rust maaide hij op enkele Srs van het doel over de bal en in de 'laatste minuut kon hij een voorzet techts zomaar met links intikken, ipits wilde met rechts schieten en naide daarmee ook die mogelijk- Edwin de Jong had twee keer pech, toen hij van buiten het zestien meterge- bied op doel schoot. In de vijftigste mi nuut mikte hij de bal in de verste hoek, waar nog net een speler van De Glind de bal op de lijn kon tegenhouden. Bij na een half uur later tikte de doelman van de thuisclub de bal uit de hoek. SEC kwam niet tot scoren, maar dat gold ook voor De Glind dat geen enkele kans kreeg. De achterhoede van SEC zat en bleef potdicht. Dat was het voor naamste na de 1-6-nederlaag tegen Co- bu Boys. ;ien het verloop van de wed- jd zou kunnen worden gezegd, P Shot de schade beperkt hield, maar de 5-5 tegen Victoria 2 werd Brandenburgpunten gerekend. •631; G. Walea André Louw was de plaaggeest van 20763; L. vanjVictoria. Hij haalde de volle winst uit n 67, tel. 17578;|jjn enkelspelen. In de eerste partij ver- g, tel. 12272. sloeg hij Berend Jonker in de derde ga- me met 21-19. Daarmee was meteen de pon gezet voor de wedstrijd die nog trie krappe partijen kende. Martin Fransen raakte op een cruciaal moment de kluts kwijt tegen zijn voor malige clubgenoot Edgar Feiten. Fran sen leidde in de eerste game met 10-20, leverde die alsnog in (25-23) en verloor even later ook de partij. Toen ook het dubbelspel werd verloren, stond Shot met 3-1 achter. Daarin zou dus veran dering komen. Namens Shot scoorden Jonker en Aksel van Elteren beiden twee punten. Fransen maakte zijn mis ser gedeeltelijk goed door één partij winnend af te sluiten. Özcan Satikbogaprobeert de doelman van DB Unicaropde knieën te krijgen. Firtina '93 behield de koppositie door ook de tweede wedstrijd te winnen. Sec deed het minder (3-5 verlies), terwijl hoofdklasser D VS/Lazy Louis met drie-uit-twee goed boert. Foto: Goos van der Wilt Firtina'93 doet na twee wedstrij den nog steeds mee in de strijd om de bovenste plaatsen. De promo vendus won de eerste twee duels in de eerste klasse. SEC liep na de puntendeling met Bloemenkwar- tier thuis een nederlaag op tegen Adelaars de Bruin: 3-5. Het duurde maandagavond lang voor dat Firtina'93 de wedstrijd tegen DB Unicar besliste. De gasten hadden ver nomen dat eejn storm de kop kon opste ken en beperkten zich hoofdzakelijk tot verdedigen. Hoewel de Soesters het tempo probeerden hoog te houden, drukten ze dat zelf door de bal niet altijd snel genoeg rond te spelen. Toen het na rust 3-1 werd, leek alles koek en ei, maar een knap schot vanaf de flank zorgde ervoor dat het uitgangspunt van de tweede helft werd hersteld: 4-3. Een toevalstreffer van Özcan Satikbo- ga, die de bal per ongeluk van richting veranderde, betekende 4-2. Zeki Kurt, die driemaal scoorde, rondde vlak voor tijd een aanval af. SEC Klassegenoot SEC liep maandag voor namelijk te zoeken naar de vorm. In een slechte wedstrijd werd een 2-1-voor- sprong genomen, maar op de valreep van de eerste helft kwamen de bezoe kers op gelijke hoogte. Kort na rust werd het zelfs 2-3 en toen moest SEC het spel maken. De ploeg van Nico van Delden kreeg enkele 'halve' kansen, maar zag Adelaars de Bruin gevaarlijk uitvallen. Pas bij de vierde uitbraak werd er gescoord: 2-4. De aansluiting kwam vijf minuten voor tijd toen Fred Bos met een fraaie kopstoot succes had. Even leek SEC opnieuw een gelijkspel te kunnen boeken, maar balvirtuoos Hans Peter van Zoelen kon niet in zijn eentje het slechte spel van SEC verbloe men. Toen Adelaars de Bruin in een nieuwe tegenstoot het overzicht hield, was ook de goed keepende Niels Lan- daal kansloos: 3-5. Hoofdklasser DVS/Lazy Louis brak vorige week woensdag met een slechte traditie. Zelfs René Ribberink kon zich niet herinneren wanneer zijn ploeg voor de laatste keer van de jaarlijkse tegen stander De Lieberg/Husky had gewon nen. Met Arnold Broertjes in de hoofd rol gebeurde dat op vreemde bodem wel: 3-5. De nieuwe puntspeler die nu al als een aanwinst wordt beschouwd, scoorde drie keer en bereidde één doelpunt voor. Van dat laatste profiteerde Rib berink die de stand daarmee op 1-1 bracht. Broertjes bepaalde de ruststand op 1-2. Daarna moet coach Henk van Asch een kwartier lang in zijn handen hebben zitten wrijven. DVS/Lazy Louis speelde sterk, had de gevaarlijk geachte ex-prof Patrick Dik al lang in de tang en zette De Lieberg/Husky op grote achterstand. Robbie Majoor maakte 1-3, voordat Broertjes het mooiste doelpunt scoorde. Hij kapte twee man uit, zette de doelman met een schijnbeweging op het verkeerde been, passeerde hem door de bal achter zijn standbeen te halen en schoofde bal ver volgens binnen. Hij feestte nog even na door ook voor 1-5 te zorgen. Een tijd- straf van Broertjes en verslapping van de concentratie waren er debet aan dat De Lieberg/Husky in de slotfase nog tweemaal scoorde: 3-5. Daarmee werd het niveauverschil tussen beide ploegen niet voldoende uitgedrukt. SO Soest teamij doel: Beatrix pgezet toernooi :gio met wisse- le Soesters ge- speelden voor; Fll tegen SO i 3-0-overwin scoorde allt 'e overwinning Hagen en Ing- er een goal en 1-overwinning BI. De oudste de tegen SDC ap en staat nu de grond. sn, behaalden overwinning [n het eerste lijk op maar ugd meer vat e momenten :zocht kwam ng in de pro gelukkig op ïr een inzet vingers liet was de wed- i eerst Tom- voorzet van of en in de rimmage de Het werd In de maandagavond-competitie van deiiSoester Bowling Vereniging sneu- elde het record van Ad Buddingh. De bowler van de Zilveren Ster kwam in één game uit op 190. Hij was daarmee mede verantwoorde lijk voor de 4-1-nederlaag die zijn team Boule d'Or toebracht. Ook Joop van toten van Strajk was in vorm met ga mesvan 185,178en 167. De tegenstan ders van Shj-ammer konden daar niets ;enin brengen en verloren met 0-5. Hij was kampioen in de wintercompe titie van De Snoekbaars en heeft nu ook de zomercompetitie winnend af gesloten. Jan Livestro onderstreepte daarmee dat hij een uitstekende visser De laatste viswedstrijd Van de competi tie werd met spanning tegemoet gezien, omdat het klassement nog rijp was voor veranderingen. Dat bleek. Gert van Drie won de tiende viswed strijd, maar eindigde als achtste in het eindklassement. Livestro eindigde op de Vecht niet bij de eerste drie, maar na enig rekenwerk stond er wel een 'eentje' achter zijn naam. Met dertig punten werd hij kampioen. Richard van der Horst legde beslag op de tweede plaats, gevolgd door Willem Latamahina. In de tweede divisie streek Willem van de Kraats de eindzege op. Met 31 pun ten hield hij Henk Altena (34) en Henk Prinsen (36) en alle andere deelnemers onder zich. (Advertentie) In de speciale kompetitie om een half varken, beschikbaar gesteld door "HET VLEESCENTRUM" B.V. te Soest, is de strijd beslecht. Stond na 14 wedvluchten J. Wij- nands aan kop, na 17 wedvluchten is hij daarvan verdrongen. Op de laatste 3 wedvluchten wist J. Wij- nands slechts één maal zijn eerstge- tekende in de prijzen te spelen ter wijl zijn directe achtervolgers W.H. van Dorrestein en B. Schimmel op alle drie de vluchten hun eerstgete- kende wisten te pakken. Hierdoor wisten zij J. Wijnands te passeren en pakken zij de eerste twee plaat sen in de algemene rangschikking. De eindstand js geworden: 1. W.H. v. Dorrestein (ZS) 15.109,60 meters 2. B. Schimmel (VS)13.470,62 m. 3. J. Wijnands (VS)12.922,44m. 4. Altenaar/Reijerse (VS) 11.568,40 m. 5. J.W.E. Stam (ZS)10.631,24m. 6. H. de Bree (ZS) 10.608,59 m. 7. H. Huisman (SS) 9.492,97 m. 8. T. Klomp (ZS) 9.436,16 m. 9. v.d. Brakel/de Beer (ZS) 9.286,48 m. 10. Comb. Raka (VS) 8.970,26 m. riet waren zondag Baarnaars die het gezicht bepaalden van de Pij nenburgcross. De eerste drie heren die de finish van de 21 kilometer haalden kwamen uit de buurge- neente. Niels Strik won, voor zijn plaatsgenoten Henk Landman en Rob Strik. 3e winnaar van de halve marathon op rhet landgoed Fijnenburg was één uur, liveertien minuten en vijf seconden on- derweg. Bijna drie minuten later arri- Iveerde Landman die op zijn beurt bijna 1 vijf minuten sneller was dan Rob Strik. Mart van Hal van de organiserende ver- I eniging AV Pijnenburg was de snelste I dame in het hoofdnummer van de Top I Tien-loop. Ruim driehonderd atleten startten op de diverse loopnummers. Elly Moer man uit Soest won de 15 kilometer bij de dames (1.11.03). Soester Eric Tol boom deed dat bij de heren in 1.00.55, gevolgd door de Baarnaars Frank de Groot (1.02.30) en Frans Rauch (1.02.57). Dirk van den Broek van AV Pijnenburg zegevierde op de 10 kilometer. Hij had daar 35 minuten en 53 seconden voor nodig. Christiaan Geijtenbeek werd tweede in 37.59. Ook op de 5 kilometer bij de dames bleef de winst in de gelede ren van Pijnenburg. Verantwoordelijk Luttele seconden na het startschot is het deelnemersveld van de halve mara thon nog compact. Foto: Aldo Allessie daarvoor was nationaal kampioene op de L500 meter Eva Janssen. Berry Mostert won bij de heren. Op de derde plaats was Bo Menning de snelste Soes ter. Met een tijd van 20.50 moest hij één minuut en 37 seconden toegeven op de winnaar. Het programma van de Pijnenburg cross was begonnen met een wedstrijd over 2 kilometer. Lars van de Broek (9.36) was de eerste atleet die over de meet kwam. De dames van MHC Soest lijken met het vertoonde spel van zondag op de weg terug. Na het dramati sche 'verlies tegen Amstelveen speelde Soest, ondanks het ont breken van enkele geroutineerde spelers een uitstekende partij te gen Amersfoort. Soest verloor wel: 1-2. Met name in het eerste kwartier van de eerste helft zorgde Soest voor een on ophoudelijk offensief op de Amers- foortse defensie. Na een opzettelijke overtreding in de cirkel van Amersfoort kwam Soest via een fraai genomen strafpush op voorsprong. Toch kwa men de gasten via twee ongelukkige momenten in de Soester cirkel op voor sprong. In de tweede helft vocht Soest voor wat het waard was. Soest kreeg daardoor voldoende kansen van om z'n minst een verdiend punt uit de wedstrijd te slepen. Na zeventig minuten spelen was het echter nog steeds 1-2 voor Amersfoort. 'De Snoekbaars' houdt als afsluiting van het zomerseizoen een koppelwed strijd op lengte op de Vecht. Zaterdag 8 oktober van 7.00 tot 12.00 uur is er een koppelwedstrijd in boten bij V.d. Pol (voorheen: Carl Prent). Daar zal ook de prijsuitreiking plaats vinden. Een buitenboordmotor is toe gestaan, met dien verstande dat men een andere boot, die geen buitenboord motor heeft, moet trekken. Voor de li chaamsbeweging moet men tijdens het verkassen de roeispanen gebruiken. De kosten voor deze wedstrijd zijn 14 gul den per persoon, inclusief boot. Voor opgave en/of inlichtingen kan men zich wenden tot woensdag 5 oktober 20.00 uur bij: Willem van de Kraats, tel. 02155-16895 en Bert Giele, tel. 02154-12461. Het wil maar niet lukken bij de Eemvogels. Deze zaterdag diende Eemvogels aan te treden tegen Lu- no. Eemvogels speelde met een de butant, Sjoerd Lub, omdat de vas te kracht Sem Wildenburg gebles seerd was. Zoals vaker begonnen De Eémvogels sterk. Reeds na enkele minuten leidden de Soesters door twee doelpunten van Henriëtte Wisse. Toen het tempo in de wedstrijd echter omlaag ging kwam Lu- no al weer snel langszij: 2-2. Toen de wedstrijd op een dood punt leek te zitten, liet Sjoerd Lub met een fraai afstandsschot zien dat hij een spe ler met toekomst is: 3-2. Nadat Luno met twee schoten op een 3-4-voor- sprong was gekomen, liet Astrid Doornekamp vlak voor rust 4-4 aante kenen. Na rust was het wedstrijdbeeld in eerste instantie hetzelfde. Na 4-5 scoorde aanvoerster Agnes Kraaikamp via een doorloopbal 5-5. Hierna werd de wed strijd, mede door de zwak leidende scheidsrechter, onrustiger. Luno bleek het beste met de druk om te kunnen gaan. Na 5-6 en 5-7 bracht Wisse de Eemvogels nog éénmaal terug tot 6-7. Toen had de Soester korfbalclub al haar kruit verschoten en liep Luno nog uit tot een score van 6-12. Het eerste herenteam van Het IJ uit Amsterdam was op voorhand een niet te onderschatten ploeg. De Amsterdammers speelden en kele jaren geleden nog op het hoogste plan in de Nederlandse waterpolocompetitie (hoofdklas se), maar konden door interne problemen dat niveau niet hand haven. Die perikelen hebben er enkele jaren geleden in geresulteerd dat Het IJ weer opnieuw moest beginnen. De ploeg van Het IJ wordt dit seizoen weer één van de belangrijkste promotiekandidaten. De heren van De Duinkikkers startten dan ook met gepast ontzag aan de zware klus tegen Het IJ. Het IJ ging furieus van start en opende de score snel. De fysiek en technisch sterke Amsterdammers dreigden De Duinkilgkers te overspelen. De Soesters schrokken niet en probeerden het eigen spel te spelen. Tegen Het IJ was snel heid het beste wapen. Al snel verdien den De Duinkikkers de eerste numerie ke meerderheid. Verzuimd werd die kans te verzilveren. Ook de daarop vol gende overtalsituaties werden niet be nut. Pas aan het eind van de eerste pe riode trokken De Duinkikkers de stand weer gelijk. In de tweede periode gingen de Am sterdammers wederom snel van start. Al snel werd er tweemaal gescoord: 3-1. De Duinkikkers toonden aan over veerkracht te beschikken en zeker niet onder te doen voor Het IJ. De Soesters waren zelfs de betere ploeg. De drie doelpunten waren eigenlijk slechts een te geringe beloning, maar het niet be nutten van tweemaal een numerieke meerderheid was daar debet aan: 3-4. Ook in de derde periode verzuimde De Duinkikkers weer hun overtalsituaties te benutten. Hierdoor kwam Het IJ weer terug in de wedstrijd en nam het een voorsprong: 6-5. Toch bleven De Duinkikkers uitstekend tegenspel ge ven en was er nog niets beslist. De vier- de en laatste periode gaf uitstekende kansen over en weer te zien, maar pas enkele minuten voor het einde van de wedstrijd beslisten de Amsterdammers definitief de wedstrijd: 8-5. Tot halverwege de derde periode had den de dames van De Duinkikkers zicht op de eerste punten van dit seizoen. Het stond op dat moment 5-4 voor de thuis club Zeist. Toen verslapte de concen tratie van de Soesters, waardoor Zeist snel de wedstrijd besliste: 8-4. Het werd uiteindelijk 10-5. Sonja Pappot scoor de driemaal. Donderdag vond tijdens de half jaarlijkse Algemene Ledenverga dering van schaatsvereniging Eemland de prijsuitreiking van het wielerklassement plaats. In de periode mei tot en met september zijn ter voorbereiding van het schaats seizoen, vijf wielerwedstrijden verre den. Bij de dames mochten Henriette Kuijt en Eefje van de Bor respectieve lijk de eerste en tweede prijs in ont vangst nemen. De eerste prijs ging bij de heren naar Klaas Roel Koelewijn, Tom Versteeg werd tweede en Nico Verburg ging met de derde prijs naar huis. De in dividuele tijdrit werd gewonnen door Klaas Roel Koelewijn. Met de wielertrainingen achter de rug kan de schaatsvereniging zich gaan op- maken voor het schaatsen. Als de weersomstandigheden gunstig zijn, gaat de kunstijsbaan in Utrecht komend weekeinde open. Julien Smink,' die vorig seizoen succes vol deelnam aan ondermeer de Neder landse kampioenschappen voor Junio ren, het baankampioenschap Sprint en de gewestelijke All-Round kampioen schappen, zal dit seizoen niet meer voor Eemland aan de start verschijnen. Smink, die met fietsen een plaats in de nationale selectie heeft veroverd, kan zijn twee favoriete sporten niet langer combineren en heeft de keuze laten val len op het fietsen. Op vrijdagavond 7 oktober wordt in Soest het jaarlijkse open snelschaak kampioenschap van de Soester SC ge houden. Er wordt gespeeld in twee ca tegorieën. Het toernooi voor de jeugd tot en mpt achttien jaar begint om 18.30 uur en is om 19.45 uur afgelopen. Het toernooi voor alle leeftijden begint om 19.45 uur en is rond middernacht (24.00 uur) af gelopen. In beide groepen zijn leuke prijzen te winnen, alsmede de titels open snelschaakkampioen van Soest. Er wordt gespeeld in het EHBO-ge- bouw, aan de Parallelweg. Aan tien borden zal er worden gespeeld met de nieuwe DGT-timers, schaakklokken waarbij men op de seconde nauwkeurig de vijf minuten bedenktijd krijgt. Aanmelden vooraf is niet verplicht, maar wordt wel op prijs gesteld: Rob van Aurich, tel. 035-249626 (overdag) In het kader van de Grote Clubactie is de Turn Vereniging Soest door de Tros uitgekozen om met nog 135 ver enigingen uit Nederland deel te ne men aan de opnamen voor het pro gramma rond deze actie. Het insturen van een originele brief en een korte videopresentatie heeft tot de ze selectie geleid. Op 6 oktober vinden de opnamen plaats in de Merwehal in Dordrecht. Met een delegatie van tien mensen zal de Turn Vereniging probe ren om via de voorselectie tot de laatste acht door te dringen, met uiteindelijk doel om als eerste te eindigen. Omtrent de samenstelling van het pro gramma en de uit te voeren opdrachten is weinig bekend gemaakt. Als jonge vereniging is het te verdienen prijzen geld van harte welkom, en hiervoor zal door de tien afgevaardigden intensief worden gestreden. "Dit is de meest waardeloze wed strijd die ik bij Red Stars heb mee gemaakt." De diep teleurgestelde Hans de Bruin kon de wedstrijd te gen Crackeijacks niet anders sa menvatten. De heren kregen voor het eerst in de geschiedenis een pak slaag van de Amersfoortse ploeg: 90-55. Mentaal waren de meeste basketballers afwezig. Dat uitte zich vooral in de ver dediging waar de tegenstanders niet werd uitgeblokt in de rebound. Het lo gische gevolg was dat Crackeijacks on geveer vijf keer zoveel gemiste ballen afving als Red Stars. Na een kwart van de wedstrijd, toen Red Stars twaalf punten achter stond, had De Bruin al vastgesteld dat het niet liep. Tegen beter weten in koesterde hij in de rust (55-37) nog hoop, maar de over tuiging in de aanval ontbrak. Spelers waren niet bereid voor elkaar te wer ken, zochten individueel het avontuur en stapelde fout op fout. "Of we man-to-man of zone speelden, het was waterverf. We moeten ons maar eens afvragen waar we mee bezig zijn. Dat doe ik tenminste wel. Ik heb ze na afloop in de kleedkamer een en ander gezegd. Daarna heb ik ze aan zichzelf overgelaten. Iedereen moet voor zich maar eens bedenken wat hij aan het doen is en dan zullen we daar deze week over praten." De Bruin, die Crackeijacks in de twee de helft over zijn team zag denderen, wilde een uitzondering maken voor de oudere spelers Dave Batts, Jonn McClain en André Groenhuizen. "Die weten waar ze mee bezig zijn. Maar de jongere jongens kwamen niet uit de verf. Die moeten maar eens nagaan wat ze nou eigenlijk willen." De trainer/coach van Red Stars hoopt dat zijn spelersgroep lering heeft ge trokken uit het miserabele optreden in Amersfoort. "Dit was absoluut een dieptepunt. Slechter-kan het in ieder ge val niet meer." Dames In Utrecht verging het de dames veel beter tijdens hun debuut in de eerste klasse. SBU nam in de openingsfase het initiatief, maar de inzet van The Red Stars vertaalde zich na twaalf minuten in een 10-15-voorsprong. Op dat mo ment verkeerde de incomplete Soester ploeg wel in de foutenlast. Drie speel sters stonden al op drie 'p-tjes', zodat Red Stars noodgedwongen terugviel op een ongebruikelijke zone-verdediging. Dat vergde enige aanpassing (20-17 voor SBU), maar daarna had Red Stars de zaken in verdedigend opzicht op een rijtje. In de rust was het dan ook weer 20-23. Het vervolg werd gekenmerkt door een hechte defensie met een uitstekende break van Red Stars. SBU had geen schijn van kans meer en voegde in de tweede helft slechts negen punten aan haar totaal toe. Red Stars schiep zich de ene na de andere vrije kans onder het bord. Mede daardoor kwam de ploeg op een voor dames ongekend hoog schotpercentage van 73 procent uit- 29-59.

Soester Courant | 1994 | | pagina 17