VERBOUWINGSNIEUWS VAN C1000: C1000 Bouwplan Soest-Zuid in impasse Sluiproute Zuid nog niet aangepakt h 'Rondweg van de baan' Zuinig type zoekt leuke m/v voor eindeloos plezier. Gewapende overval De Sprong 2 95 Gemeente kan Uyland, noch buurtbewoners tevreden stellen GL/PS wil voorbereidingen stoppen Autobedrijf Bosboom 3 Actueel 4 Varia 11 Soesterberg 13 Sport 20 Cultuur 22 Prikbord Kantoor Soester Courant op 7 oktober gesloten Gestolen auto van Soester weer terecht Auto's opengebroken Soesterbergse deltavlieger verongelukt Bewonersvereniging: "Sluit Bartolottilaan en PC Hooftlaan af" Man neemt sieraden na bedreiging mee CRABSALADE RUUD SMIT visspecia^iteiten Op pagina 2 leest u over de plannen om achter de brink door de polder een weg aan te leggen. Ook wordt er gesproken over woningbouw in de polder. U kunt daar wat aan doen. Zo spaart u niet alleen de fraaie landelijke dorpsrand voor de toekomst, maar bespaart u zichzelf in de ko mende jaren meer dan honderd gulden extra onroerend-goed-belasting. Binnenkort vindt u een handtekeningenlijst in de brievenbus. Doe mee, breng vrienden en bekenden op de hoogte! ran Kreukelen 5 Vast-goed HET VLEESCENTRUM Honderd en elf gulden minder onroerend goed belasting C100Q Van de Graaf Zuidpromenade 6 3768 EM Soest Tel. 02155-15724 VOORDEELMARKT 1 gulden korting 60 cent korting De verplaatsing van timmerfabriek 't Driftje en Bouwmaatschappij Uy land (BMU) en de bouw van onder meer twee appartementengebouwen in Soest-Zuid gaan wellicht niet door. Projectontwikkelaar Uyland heeft gedreigd het herenakkoord met de gemeente Soest naast zich neer te leg gen. De plannen zijn financieel niet haalbaar, aldus Uyland, als de ge meente blijft weigeren de geprojecteerde penthouses in het nieuwe be stemmingsplan op te nemen. Het ziet er naar uit dat het gemeentebestuur de penthouses afwijst, want burgemeester en wethouder worden ge steund door hun college-fracties WD, CDA en PvdA en waarschijnlijk ook de oppositie-partij D66. Als de bouwplannen in Soest-Zuid nog doorgaan, zal het appartementen gebouw met de geprojecteerde, maar ook omstreden penthouses, rechts van Brandsma op de Soesterbergsestraat aansluiten. Als. Foto: Goos van der Wilt. Daarmee is, op dit moment, een meer derheid van de raad (19 tegen acht) te gen de vierde woonlaag die uit pen thouses moeten komen te bestaan. De ze meerderheid vindt vier woonlagen te hoog. Het andere appartementenge bouw, dat achter het winkelcentrum moet verrijzen, mag niet hoger worden dan 12,95 meter worden, terwijl Uy land veertien meter de lucht in wil bou wen. Raadsman R. Sluijter van Uyland stel de vorige week dat de verplaatsing van 't Driftje en Uyland 3,9 miljoen gulden kost. Met name de opbrehgsten van de verkoop van de penthouses maakt dat mogelijk. Zonder penthouses valt het plan, wat Uyland betreft, in duigen. Het college dacht met het schrappen van één woonlaag (de penthouses) te gemoet te komen aan de wensen van de buurtbewoners. De omwonenden zijn echter nog steeds teleurgesteld. Zij houden vast aan een maximale bouw hoogte van negen meter. Kortom, de gemeente kan noch Uyland, noch de in woners van Soest-Zuid_ tevreden stel len. Een impasse dreigt De ambtelijke inspanningen voor een rondweg, in welke vorm dan ook, moeten onmid dellijk worden gestaakt. Dat vindt de fractie van Groen Links/Progressief Soest. Wat die partij betreft is de rondweg van de baan. De drie alternatieve verkeersoplos- singen die de gemeente in een amb telijke notitie heeft vastgelegd, zijn onhaalbaar. Niet alleen met het oog op de geraamde kosten van 14 tot 24 miljoen gulden, maar vooral ook ge zien de mening van omwonenden. Die hebben zich twee weken geleden tijdens de inspraakavond duidelijk tégen de drie alternatieven uitge sproken. Fractievoorzitter Jan Visser stelt het college in een brief voor terug te ke ren naar de uitgangspunten van de Structuurvisie. Visser wijst hèt colle ge tevens op de programmatische af spraken voor de raadsperiode 1994-1998 die genoemd worden in de hoofdstukken 'Omgaan met plannen' en 'Referendum'. Het geld dat nodig zou zijn voor de rondweg, is niet op te brengen. Bo vendien, zo stelt Visser, zou dat geld beter kunnen worden besteed aan verbetering van het rioolstelsel. Het water staat een aantal van de burgers al tot aan de lippen, stelt de fractie leider van GL/PS vast. FEEL FHEE, FEEL SUZUKI Birkstraat 105, Soest. Telefoon 02155-13256. Schadeloosstelling Jan Visser van Groen Links/Progres sief Soest (GL/PS) stelde daarom voor Uyland een schadeloosstelling toe te zeggen. Dan kan Uyland een plan reali seren, waarmee ook de buurtbewoners kunnen leven. "Dit is domweg een kwestie van geld. Uyland wordt nu voor het blok gezet." Volgens Visser kan de gemeente rekenen op schadeclaims van omwonenden als het bouwplan te mas saal wordt uitgevoerd. De omwonen den zullen dan planschade lijden. Hen was vorig jaar nog door de gemeente meegedeeld dat er in Soest-Zuid geen grootschalige nieuwbouw zou plaats vinden. GL/PS is, evenals Gemeentebelangen Groen Soest, BAM en GPV/SGP/RPF, tegen hoogbouw. Deze fracties scharen zich achter de buurtbewoners. Een groot aantal inwoners van Soest- Zuid was vorige week naar de commis sievergadering gekomen om zijn stem te laten horen. Zij werden steeds scher per van tong, nadat bleek dat de colle ge-partijen het standpunt van burge meester en wethouders delen. De me ning van WD, CDA en PvdA was ove rigens al eerder bekend. Het college had de bovenste woonlaag van het ap partementengebouw juist geschrapt op uitdrukkelijk verzoek van de drie frac ties. Nu ook D66 zich 'schoorvoetend' in het rijtje van de college-partijen heeft ge schaard, kan het college op nog meer steun rekenen. Het gemeentebestuur staat daarmee precies tussen de buurt bewoners en Uyland, waardoor er nog steeds geen oplossing is gevonden. Voordat het bestemmingsplan Soest- Zuid wordt vastgesteld, zullen er nog wel veel woorden vuil worden gemaakt aan het plan om de huidige vestigingen van 't Driftje en Uyland te verplaatsen en ruimte te creëren voor de twee ap partementengebouwen. Afval blijft soms liggen op weekmarkt Karla Peijs in de Wereld winkel Een beestenbende op tafel 1 Emoties bij laatste afscheid Amerikanen Afscheid René van Zee slaat in als een bom. De Jazzpolitie in C-drie Jazz concert in Artishock Kinderboekenweek van 5 t/m 12 oktober Medische diensten. Het kantoor van de Soester Courant is op vrijdag 7 oktober de gehele dag gesloten. De redactie en de adver tentie-afdeling zijn van 7 tot en met 9 oktober niet bereikbaar. Dit in ver band met de viering voor het perso neel van het 75-jarig bestaan van Drukkerij Smit bv. De drukkerij in Amersfoort, waar ook de zetterij en de opmaak-afdeling van de krant zijn ondergebracht, is op 7 oktober eveneens gesloten. Mensen die kopij willen inleveren voor de editie van woensdag 12 ok tober worden verzocht de kopij, in dien mogelijk, zo vroeg mogelijk aan te leveren. De voorkeur daarbij gaat uit naar woensdag 5 en donderdag 6 oktober. Hetzelfde geldt uiteraard voor de advertenties. De kans is aanwezig dat niet-spoe- deisende redactionele kopij door tijdgebrek niet wordt opgenomen in de Soester Courant van 12 oktober. De auto die in september aan het Har- perpad was gestolen van een Soester is vorige week terug gevonden. De wagen stond aan de Hobbemalaan. De bedra ding van de auto was doorverbonden. Op de Van Goyenlaan en de Pieter de Hooghlaan zijn vorige week auto's opengebroken. Een 46-jarige bewoner van de Pieter de Hooghlaan deed aan gifte van diefstal van zijn radio. Uit de andere auto werd een radiocassette recorder gestolen. Op de Maasvlakte bij Hoogvliet is zondagmiddag de 35-jarige Soester- berger A. Bos om het leven geko men. De man verongelukte tijdens het deltavliegen. Hij stortte met zijn vlieger neer, toen hij op een hoogte van circa vijftien meter een te scherpe bocht-nam en recht voor de wind terecht kwam. Het slachtoffer, dat op het strand neerstortte, had al 185 vluchten ge maakt en stond dan ook bekend als een ervaren deltavlieger. Hij had geen radio aan boord. Het Korps Landelijke Politie Dien sten stelt een nader onderzoek in naar het eerste dodelijke ongeval in de geschiedenis van de vliegersclub die al tien jaar oefent boven de Maasvlakte. Bewonersvereniging Soest-Zuid heeft een nieuw plan ingediend om het sluipverkeer een halt toe te roepen. Ze wil dat de kruisingen Bartolottilaan/Birkstraat en Von- dellaan/PC Hooftlaan worden af gesloten met paaltjes. Een plan waarvoor de gemeente, aldus de bewonersvereniging, niet al te diep in de buidel hoeft te tasten. Tot dusver heeft alleen Gemeentebe langen Groen Soest zich zonder kantte keningen achter het plan geschaard. De zeven andere fracties geven er de voor keur aan, dat het idee van de bewoners- vereniging wordt meegenomen in de planvorming van de zuidelijke hoofd wegenstructuur waarover pas volgend jaar zal worden gesproken. De bewonersvereniging meent dat een tussentijdse proef duidelijkheid zal ver- In De Sprong is vrijdagmiddag een gewapende overval gepleegd, waarbij voor duizenden guldens aan sieraden is meegenomen. De dader die de eigenaar en mede werkers van de edelsteenslijperij aan de Lange Brinkweg met een pistool bedreigde, is nog spoor loos. De blanke man, ongeveer 1.95 tot 2.00 meter lang, kwam vrijdagmiddag de winkel binnen. Hij keek rond, ging even weg en kwam weer terug. Omdat hij in teresse toonde in gouden sieraden, opende de eigenaar een vitrine. Op dat moment hoorde hij 'klik' achter zich. Toen hij zich omdraaide, keek hij in de loop van een pistool. Terwijl hij hen bedreigde met het vuist vuurwapen, sommeerde de overvaller 100 gram£m* natuurlijk uit eigen keuken van weedestraat 149 3761 cd soest tel. 02155- 1 52 88 alle aanwezigen te gaan zitten. Hij griste een aantal sieraden uit de vitrine en riep dat iedereen moest blijven liggen. Steeds hield hij het wapen op de aanwe zigen gericht. Tot slot nam hij de benen in de richting van de Oude Kerk. Sinds dien is niets meer van hem vernomen. De exacte buit was gisteren nog niet be kend, maar volgens een woordvoerder van de politie loopt die in de duizenden guldens. De politie is ook op zoek naar getuigen. De man zag er onverzorgd uit, was ma ger en droeg een vuil overhemd met een vaalgroene broek. Hij had lichtblond haar met een opvallend staartje in een vlassig propje. Ook droeg hij een baard van enkele dagen. Mensen die hem hebben gezien, wordt verzocht zich in verbinding te stellen met de politie, district Eemland- Noord, tel. 19444. zie pagina Birkstraat 49 - Soest - Tel. 12477 VARKENSHAASJE -triRn per kiloI y?u KALKOENFILET jaca OF ROLLADE per kilo I Z?u RUNDERSTOOF- j j en SCHOTEL per kilo1 1 Geopend do. en vr. 8.00-17.00 uur. Altijd kwaliteit en betaalbaar. De Bartolottilaan zal, bij de kruising met de Birkstraat, voorlopig niet wor den afgesloten. Het probleem van het sluipverkeer komt pas volgend jaar aan de orde bij de behandeling van de zuide lijke hoofdwegenstructuur. schaffen over de effecten en dat het re sultaat van het experiment de besluit vorming alleen maar gemakkelijker kan maken. Maar ook een tussentijdse proef wordt door de zeven fracties afge wezen. "Dat schept alleen maar ver wachtingen, kijk maar naar de wijk Soestdijk," merkte WD-er Bert Krij ger op. In de raadsvergadering van don derdag 13 oktober wordt hier mogelijk nog op terug gekomen als de besteding van de verkeersveiligheidsgelden voor 1994 aan de orde komt. Onderzoek De bewonersvereniging Soest-Zuid vestigt al geruime tijd de aandacht op het sluipverkeer op met name de Barto lottilaan en de Van Beuningenlaan, maar ook op de route Dennenweg-Es- doornlaan-Foekenlaan-Den Blieklaan. Om haar klachten te onderbouwen, werd met behulp van radarapparatuur en de ANWB een diepgaand onder zoek ingesteld naar de verkeersintensi teit. Het resultaat daarvan geeft de vol gende gegevens bloot. Op de Bartolottilaan en de Van Beu ningenlaan rijden per etmaal 3.350 au to's. Meer dan tweeduizend auto's kun nen gerekend worden tot het sluipver keer. Ook blijkt dat drie op de vier auto mobilisten te hard rijdt. De gemiddelde snelheid bedraagt 66 kilometer per uur, terwijl in de woonwijk 50 kilometer is toegestaan. Een en ander leidt tot gevaarlijke situa ties. Niet alleen op de drukke kruisin gen, waar (brom-)fietsers en afslaand verkeer met elkaar in conflict komen, maar ook op de sluiproute zelf. Op de Bartolottilaan en de Van Beuiningen- laan is geen afgebakend fietspad en ook de voetgangers maken gebruik van het wegdek. Zij willen niet in de berm lo pen, die dient als hondenuitlaatterrein. De situatie wordt door de bewonersver- eniging Soest-Zuid 'onaanvaardbaar' genoemd. Ze hoopt dat de gemeente bij de invulling van de zuidelijke wegen structuur de uitgangspunten van de Structuurvisie hanteert. In de Struc tuurvisie wordt onder meer gesteld dat het autoverkeer uit de woonwijken moet worden geweerd. Verbouwen is een stoffige klus. Om te voorkomen dat bouwstof de kwaliteit van onze produkten aantast, gaan we tijdelijk voorverpakt vlees en vleeswaren verkopen. Daarvan is de kwaliteit prima en zijn de prijzen lekker laag. Na de verbouwing is alles vers van het mes. Onze eigen vakslagers maken dan zelf het vlees en de vleeswaren klaar. Nog enkele weken en u kunt genieten van pure ambachtelijke kwaliteit! Tegen inlevering van deze waardecheque ontvangt u bij aankoop van een pak Satino keukenrollen (normale prijs f 1,98) Tegen inlevering van deze waardecheque ontvangt u bij aankoop van een pak gevulde koeken (normale prijs f 1,25 per pak)

Soester Courant | 1994 | | pagina 1