f0. Lekker griezelen De Hypotheekwinkel VIOL Je krijgt het cadeau! HET IS KINDERBOEKENWEEK! In het holst van de nacht Be#d met de Gouden Griffel 1994 7 COL TUUR WELZIJN r Soester ti De Jazzpolitie in C-drie Thema: 'In het holst van de nacht' FAUSTO KOPPIE Jazzconcert Trio Clusone NAJAARSA FAUSTO KOPPIE van de ven Hulpverlenini ANKt DEVRItï Vrijwilligers Vakature Bank Welzijnsbeleid Kinderboerderij De Vrije Teugel Herenkapsalon (jUa/tce^ 02155-16450 Beetzlaan 89 Muziekschool Kozle met RMA in C-drie Zaterdag 8 oktober om 21.00 uur ANKE Pï VRIES f 35.000,- f 40.000,- f 50.000,- f 60.000,- f70.000,- f 101.757,- f 124.904,- f 156.136,- f 200.285,- f248.741,- f 496,- f 609,- f 774,- f 895,- f 1.026,- Bel ons even, voor een vrijblijvende afspraak: 02155-22204 De hypotheekwinkel, Soesterbergsestraat 8, Soest. Jbris. De Complete Boekhandel. bruto hypotheek inkomen som Calendar PER DOOS Niet voor handelare Ruime parke' Wieksloterweg Telefoon 0; Tentoonstelling in MC Molendael Plattelandsvrouwen bijeen in De Deel CDAVrouwenberaad in Vrouwencentrum netto maandlasten Op zaterdag 29 oktober om 20.15 uur Kinderboekenweek van 5 tot en met 15 oktober Cadeau Gouden Griffel Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 22188 A£EMT ff zm Mtt ke de Vries die eerder al de Zilveren Griffel won met 'Het Geheim van Mories' en ook prijzen in de wacht sleepte met onder meer 'Kladwerk' en 'Blauwe Plekken'. 'Fausto Koppie' vertelt het verhaal van de jonge Stijn die vriendschap sluit met de rijwielhandelaar in het dorp. Stijn is in de ban van wielren nen in het algemeen en de beroem de wielrenner Fausto Coppi in het bijzonder. De fiets die hij zelf heeft gemaakt, heet dan ook Fausto Kop pie. Het is een boek om onder de dekens bij het licht van de zaklan taarn in één ruk uit te lezen. De spanning is gegarandeerd. Het Kin derboekenweekgeschenk wordt al leen gegeven zolang de voorraad strekt. Dat geldt ook voor de speciale aan bieding van 'Towser Neemt de Zon Mee', een rijk geïllustreerd boekje voor de kleineren dat slechts 3,50 gulden kost. De leden van dit trio hebben in al lerlei losse formaties wel eens eer der samengespeeld maar pas sinds enige jaren is er sprake van een vaste groep. Na beluistering van het recente werk van Trio Clusone vraag je je af waarom dat niet veel langer gebeurt, want de samen werking blijkt zeer geslaagd. Wie de Nederlandse jazz - in 't bijzon der de verrichtingen van Bennink, Rey- seger en Moore - tot voor enige jaren gevolgd heeft zal door de muziek van het Trio Clusone verrast zijn. De im provisaties hebben zowel aan bondig heid als aan duidelijkheid gewonnen. Gelukkig is dit niet ten koste gegaan van het avontuur en de spontaniteit waardoor de muziek van deze illustere figuren altijd al werd gekenmerkt. Hoe wel er slechts drie muzikanten aan 't werk zijn, gebeurt er bij deze formatie zo veel dat je als luisteraar daar meer dan genoeg aan hebt. Het samenspel binnen de groep doet denken aan een boeiende conversatie waarin frisse en originele ideeën elkaar zo snel opvol gen,dat er voor egotripperij of langdra digheid eenvoudig geen plaats is. Al lijkt het in sommige passages alsof een van de musici in een solo z'n eigen weg zoekt los van de compositie, bij nader inzien blijken alle stukjes van de puzzle precies op hun plaats te vallen. De luis teraar zou zich kunnen afvragen of er in zo'n geval sprake is van een geraffineer de compositorische truc, of juist van een improvisatie waarin de deelnemers elkaar perfect aanvoelen. Om vervol gens te beseffen dat dat er niet zo veel toe doet, zolang het resultaat verbluf fend is, zoals in dit geval. Ook is er plaats voor de nodige humor, onder meer in de vocale bijdragen aan het stuk Smitsweg 311, tel. 12630 Activerend welzijnsbeleid is erop ge richt mensen die door langdurige werk loosheid in een isolement zijn geraakt, weer te betrekken bij het maatschappe lijk verkeer. Door het doen van vrijwil ligerswerk, additionele werkzaamhe den in de gesubsidieerde sector, wordt participatie gestimuleerd. Vanuit het vrijwilligerswerk is de aan pak vaak om het terrein af te bakenen en te kiezen voor een principiële opstel ling. Echter: verplicht vrijwilligerswerk is per definitie onmogelijk: dan heeft u het over iets anders! Ongemotiveerde mensen kunnen we niet gebruiken in werk dat voor het overgrote deel juist draait op de motivatie van mensen; dat is de drijvende kracht van vrijwilligers werk. Deze week vraagt de Vrijwilligers Va kature Bank Soest uw aandacht voor de volgende vakatures: 6-121 Verpleeg- en reactiverings centrum te Soest vraagt vrijwillig(st)ers om samen met dementerende ouderen te wandelen en bij slecht weer een spel letje te doen of andere gezellige activi teiten in de huiskamer. 7-132 Internationaal Vrouwencen trum zoekt een vrijwillig(st)er ter assis tentie bij de kinderopvang die aanwezig is voor deelneemsters aan cursussen en activiteiten. 8-200 Bejaardentehuis voor blinden te Zeist vraagt vrijwillig(st)ers die be hulpzaam willen zijn bij het te water gaan en zwemmen van visueel gehandi capte bejaarden. Ook helpen bij het aan- en uitkleden. Dinsdag van 14.45-16.00 uur. 18-129 Mensenrechten-organisatie te Baarn zoekt zeer dringend, een voor zitter die de maandelijkse vergadering wil voorbereiden en de orgapisatie te Baarn wil vertegenwoordigen in de re gio en andere officiële gelegenheden. 15-113 Dezelfde mensenrechten-or ganisatie vraagt een enthousiasteling voor het beheer en vervoer van pro motie-artikelen. Startend ecologisch geitenbedrijf in het midden van het land zoekt een en thousiaste vrijwilliger voor alle passen de werkzaamheden. Liefst voor langere tijd. Inlichtingen over de vakatures en over vrijwilligerswerk in het algemeen kan men bij de Vrijwilligers Vakature Bank verkrijgen aan de Smitsweg 311, kan toortijden: dinsdag- tot en met donder dagochtend van 9.00-12.00 uur, tel. 12630. Vedelaarpad 53, tel. 18136 Donderdag 6 oktober Van 9.30-11.30 uur komt groep 5/6 van De Schakel bij de natuureducatie- les over Mammoeten op bezoek. Uiter aard zijn de volwassenen ook weer pre sent. Óm 13.15 uur komt groep 5 van De Wegwijzer voor het project over verzorging van de dieren. Dan gaan Ju- dith, Ingeborg, Nina en Pim hun ver jaardagsfeest vieren. Zij nemen veel vriendjes mee en gaan veel activiteiten doen. Om 16.00 uur begint de knutsel club voor kinderen van 7 tot en met 10 jaar. Er worden mooie dingen gemaakt vanuit het thema 'Indianen'. Vrijdag 7 oktober Om 15.45 uur komen Merel, Mike en Sanne hun verjaardagsfeest vieren. En 's avonds om 19.00 uur: iets waar veel kinderen al reikhalzend naar uitzien, de kinderdisco. Veel leuke activiteiten en goeie muziek. Er zijn veel nieuwe men sen van de leiding en die worden van avond ontgroend door de kinderen. Trek je danskleren aan en kom erbij. Het duurt tot 20.30 uur en kost twee gulden per kind. Zaterdag 8 oktober Vandaag vieren drie kinderen hun ver jaardag van 13.30-16.00 uur: Arlette, Martijn, Joanne en Amanda. Uiteraard zijn er ook weer veel kinderen die hel pen met de verzorging van de dieren. Maandag 10 oktober Groep 1 van de tweede Van der Hucht- school komt voor het N.E. project over voortbewegen. Om 16.00 uur start de knutselclub voor kinderen van 4 en 5 jaar. Er kunnen nog kinderen bij. Ook om 16.00 uur: de toneelclub voor de oudere kinderen: zeven tot en met 10 jaar. Dinsdag 11 oktober Om 16.00 uur: de kookgroep voor ou dere kinderen. Kinderen van 7 tot en met 12 jaar kunnen bij Jiska en Puck te recht voor de heerlijkste hapjes. Ook de boerderijclub is present. Samen met Erik en Pieter allerlei dingen doen die met het boerderij leven te maken heb ben. Woensdag 12 oktober De peuter/ouderactiviteit start om 9.30 uur. Veel kleine activiteiten voor peuters en hun moeders. Deelname is iedere week open voor ouders met hun kleinste kinderen. Het kost vier gulden per kind/ouderpaar. En dan staat om 14.00 uur de toneelgroep van de kin- derboerderij te trappelen om haar nieuwste voorstelling te laten zien. Na de voorstelling gaan we nog mooie din gen maken en spelen. Het kost twee gulden per kind. Er komen natuurlijk ook jarige kinderen en dat zijn Lincy Jantine en Rob. Weekend-opvangdienst Maatschappelijke Dienstverlening Hulp in dringende moeilijkheden op zater dag, zondag en algemeen erkende feestda gen, tel. (035) 245555. Samenwerking Psychologen in de eersti lijn Praktijk voor diagnostiek, psychologisch begeleiding, opvoedingsadviezen en psy chotherapie. Volgens afspraak, tel. 20619 Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen dagelijks tussen 9.00 ei 10.00 uur, tel. (03463) 51789 of 52097. Nazorg borstkankerpatiënten Informatie: Borstkanker informatiecen trum Utrecht (BIC), tel. 030 - 319924, d t/m. vrij. 10.00 - 13.00 uur. Werkgroep Kind en Ziekenhuis Behartigt de belangen van kind en ouder vóór, tijdens en na de ziekenhuisopnamt Informatie: mevr. M. Vrieling, tel. 14470 Vrouwenspreekuur Iedere donderdag 20.00-21.00 uur. Stad; ring 31A (Vrouwenhuis), Amersfoort, te (033) 16612. Als je anoniem wilt blijven ka dat. Meidentelefoon Voor specifieke meisjesproblemen. Maar dag 19.00-21.00 uur; woensdag 16.01 18.00 uur; donderdag 19.00-21.00 uur, te (030)322020. Vrouwen in de Bijstand I Vrouwen die problemen hebben op het te I rein van de bijstand kunnen daarmee terec I bij de werkgroep Vrouwen in de Bijstan telefonisch dagelijks 12.00-13.00 of i 18.00 uur. Soest: tel. 17431 of 1855 I Spreekuur: elke 2e vrijdag van de maan 10.00-11.30 uur, in het Internationa I Vrouwencentrum, Smitsweg 313. Buro Vrije Tijd I Bemiddelt in vrijetijdsbesteding en bren mensen bij elkaar die samen iets willen dot op het gebied van hobby en interesse. Po: I bus 3074, 3760 DB Soest, tel. 13941 14650. t VTO-samenwerkingsverband Vroegtijdige Onderkenning Ontwikkeling stoornissen bij kinderen, postbus 240,38' AE Amersfoort, tel. (033) 637285. Slachtofferhulp Soest Praatpaal en vraagbaak voor slachtoffi van misdrijven en verkeersongevallen, 1 27719. Slachtofferhulp Eemland 24 uur per dag telefonisch bereikbaar vc Soest, Soestdijk Soesterberg; tussen 7. en 23.00 uur: tel. 02155-27719; tuss 23.00 en 7.00 uur: via de meldkamer van Amersfoortse politie, tel. 033-666666. Al Anon-groep Soest Steun aan familie van degene die veel drinkt of dronk, tel. 12331 of 021. 15474 Baarn. Ouders van een overleden kind Landelijke zelfhulp-organisatie. Konta adres: Eveline Mossel, Weegbreestraat 5 3765 XR Soest, tel. 14310. Thuishulpcentrale Eemland De THC biedt partners en familie van menterenden, van chronisch zieken en ders van verstandelijk of lichamelijk geh dicapte kinderen hulp door actief of pas oppassen door vrijwilligers. Informatie. 033-631334. Thuiszorg/Maatschappelijk Werk Stichting Thuiszorg en Maatschappc Werk N.O. Utrecht. Bureau Soest: Bi Grothestraat 74, 3764 CN Soest, 02155-19004. fax 02155-26588. Kinderbios: 'Karlsson Duimpje' Op de eerste zondag in de Kinderboe kenweek, zondag 9 oktober om 14.00 uur, is er in de theaterzaal van C-drie een kinderfilm te zien voor alle kinde ren vanaf 4 jaar. Het scenario voor 'Karlsson Duimpje' is geschreven door de beroemde Zweedse kinderboeken schrijfster Astrid Lindgren. Deze fanta sierijke film kreeg op het Cinekid-festi- val 1991 de prijs van de kinderjury. De film duurt 72 minuten en is Nederlands gesproken. Aanvang: 14.00 uur en de toegang is f 4,- (kinderen) en f 6,- (vol wassenen). Alle kinderen tussen de 4 en 7 jaar die meedoen aan de kleurplatenwedstrijd krijgen een vrijkaartje voor deze film (zolang de voorraad strekt). De kleur platen worden uitgedeeld bij de Centra le Jeugdbibliotheek en Bibliotheek Overhees. Poppentheater Green Ginger 'Frank Einstein' Het thema van de Kinderboekenweek is 'In het holst van de nacht'. Hoe kan het beter, de voorstelling 'Frank Ein stein gaat over (nacht)monsters. Pro fessor Einstein doet in zijn laborato rium de vondst van zijn leven. Bijge staan door zijn gebochelde assistent Ivar ontwikkelt hij een stroperige stof die de doden tot leven kan wekken. Als de vertegenwoordiger Frank langs komt en per ongeluk dood gaat, is dat een geschenk uit de hemel. De theatergroep Green Ginger is af komstig uit Wales (Engeland). De tek sten die gebruikt worden, zijn daarom ook in het Engels. Dit hoeft echter voor de jonge bezoekers geen gevolgen te hebben voor de begrijpelijkheid, want het spel op zich is al overtuigend ge noeg. De spelers maken gebruik van le vensgrote latex poppen. Zij hebben veel ervaring opgedaan met Jim Hen- son, ook wel bekend van de Muppet- show en Spitting Image. Deze bijzonde re en humoristische familie-voorstel ling is geschikt voor iedereen vanaf 7 jaar: woensdag 12 oktober om 14.00 uur. De toegang is f 6,- (kinderen) en f 8,50 (volwassenen). Vrijkaartje bij nachtmonsterwedstrijd Iedereen die tussen de 8 en 12 jaar is, kan meedoen met de nachtmonster wedstrijd. Haal een wedstrijdformulier bij de bibliotheken in Soest. Wanneer je je monster vóór 5 oktober inlevert bij de bibliotheek krijg je een vrijkaartje voor de poppentheatervoorstelling in C-drie. Kaarten reserveren voor de film en/of poppentheater is mogelijk bij - Cultureel Centrum C-drie, Willaert straat 49 in Soest, tel. 22188. Ope-, ningstijden: maandag t/m vrijdag van 9.00-16.30 uur. - Theaterbespreekburo VW Soest, Steenhoffstraat 9a in Soest, tel. 12075. Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 9.00-17.00 uur en zaterdag van 9.00-12.00 uur. Openingstijden: di. t/m vr. 8.30-17.30 za 8.00-15.30 Op dinsdag 11 oktober zal er een ver rassingsconcert plaatsvinden in het Cultureel Centrum C-drie te Soest. Leerlingen van de muziekschool uit Kozle in Polen zijn van 8 tot 15 oktober te gast bij leerlingen van de RMA mu ziekschool, Soest. Deze eerste uitwisseling is georgani seerd door de stichting Kozle - Soest, met de bedoeling te komen tot een mu zikaal culturele band met de zusterstad Kozle. Tijdens dit verrassingsconcert spelen zowel de leerlingen uit Kozle als de leerlingen uit Soest. Vooral staan de accordeon, de piano, de dwarsfluit en de koperen blaasinstrumenten in het voetlicht. Het blijft nog een verrassing wat er die avond zal worden gepresen teerd, maar dat het een leuke muzikale avond wordt is zeker. Dit is het eerste concert in een reeks concerten die de RMA muziekschool Soest komend jaar in C-drie zal gaan houden. Het concert begint om 20.15 uur en de toegang is gratis. Cultureel Centrum C-drie, Willaertstraat 49, 3766 CP Soest. Tel. 22188. Vind jij verhalen die spelen in de nacht ook zo spannend? Dan kan je tijdens de Kinderboekenweek je hart ophalen. Want in de boekwinkel zie jé dan overal deze zin: 'In het holst van de nacht'. En dat betekent extra aandacht voor boeken waarin dingen gebeuren die niet helemaal pluis zijn. Kom je gauw gezellig griezelen? WOENSDAG 5 OKTOBER 1994 SOESTER COURANT PAGINA 20 WOENSDAG 5 OKTQBE SOESTER TUINCENTRUM WIEKSL Anke de Vries schreef het Kinderboekenweekgeschenk van dit jaar: 'Fausto Koppie'. Een verhaal over vriendschap, wielrennen, de beroemde coureur Fausto Coppi en een eigengemaakte fiets die Fausto Koppie heet. 't Is gratis als je tijdens de Kinderboekenweek voor minstens 19,50 aan kinderboeken koopt. Haast je, want op is op. Winkelcentrum "Hartje-Zuid"-Tel. 12419 'Mijn geheugen is een zeef van Misha Mengelberg, of wanneer Han Bennink fratsen uithaalt met een soort speelgoe- d-ritmebox, om maar eens wat te noe men. De muziek van Trio Clusone is, ondanks z'n eigenzinnigheid, opvallend toegankelijk. Dit is bijvoorbeeld te ho ren op de pas verschenen CD 'I'm an In- dian too' (Ramboy 05). Deze schijf bevat uitsluitend live-opnamen en dat is niet toevallig. Wie de groep in levende lijve wil horen en zien komt 8 oktober naar hun optreden in Artishock. De toegangsprijs bedraagt zes gulden. Donderdag 6 oktober Als afstammeling van Armeense voor ouders besloot Egoyan op zoek te gaan naar zijn land van herkomst. Zijn plan nen werden helaas ingehaald door de tijd: de Sovjet-Unie raakte verdeeld en het miljoen roebels devalueerde tot een Russisch equivalent van drieduizend dollar. De Duitse televisiezender ZDF kwam Egoyan financieel te hulp, maar verbond aan deze subsidie wel de voor waarde dat de film binnen een jaar af moest zijn. Met een bescheiden crew trok Egoyan Armenië in, waar inmid dels een oorlog heerste die de filmer dwong tot een flexibele aanpak en im provisatie op alle fronten. Het resultaat is een kleinschalige, documentair aan doende low-budget productie. Aanvang: 20.30 uur; toegang: f 7,50 (cjp/65-f f 5,-). IAIflHiN3DNiniH31S30S 33M93 In de expositieruimte van Medisch Centrum Molendael aan de Soester bergsestraat zijn vanaf 10 oktober schil derijen te zien van Adri Langbroek uil Nijkerk en klein-plastieken van de Er- melose John Spek. De tentoonstelling is geopend tot 21 november. ^Kritisch consumeren, duurzaam pro duceren'. Die campagne staat centraa! tijdens een bijeenkomst van de Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen. De Soester afdeling houdt op woensdag 12 oktober een bijeenkomst in de Dee, aan de Kerkstraat. Tijdens die gelegen heid komt iemand de filosofie van The Body Shop uitleggen. Zij verkoper produkten die niet op dieren zijn getest De afdelingsavond van de Plattelands vrouwen begint om 20.00 uur. De toe gang kost drie gulden. 1 *Hawa Zihni, sociaal cultureel werkstei van het Internationaal Vrouwencen trum aan de Smitsweg, treedt op woensdag 12 oktober op als gastvrouw voor het CDA Vrouwenberaad. De dames van het CDA krijgen ondei meer een film te zien over het Vrou wencentrum. Na de pauze kunner daarover vragen worden gesteld. De bijeenkomst is voor iedereen toeganke lijk en begint om 9.30 uur. 'Karlsson Duimpje'. In 1993 scoorde De Jazzpolitie een grote hit met 'Liefdesliedjes". Het was een track van de eerste cd die de Nederlandse groep uitbracht. De Jazzpolitie treedt op zaterdag 29 oktober op in C-drie. Achter de groep gaan twee rasmuzi kanten schuil die al meer dan tien jaar Nederlandse popmuziek maken. Zan ger Peter Groot Kormelink en Herman De Jazzpolitie, binnenkort in Soest. Grimme (keyboards) vormen het hart van de band. Het concert op 29 oktober begint om 20.15 uur. Een toegangskaart kost 17,50 gulden (cjp 15 gulden). Reserve ren kan bij C-drie, Willaertstraat 49, tel. 22188 en bij de VW, Steenhoffstraat 9a, tel. 12075. Om kippevel van te krijgen. Dat is de Kinderboekenweek die van daag van start is gegaan en tot en met zaterdag 15 oktober duurt. 'In het holst van de nacht' is het thema van de veertigste editie. Dat wordt dus lekker griezelen met spannen de boeken. In de boekhandels, waaronder uiter aard Van de Ven aan de Zuidpromena de, zijn folders verkrijgbaar met alle in formatie over jeugdboeken, de schrij vers en de acties. Er zijn veel kinder boeken geschreven met de nacht als on derwerp. Die boeken worden extra on der de aandacht gebracht. Natuurlijk is er ook veel aandacht voor de bekroon de boeken. Handig kompas in de kin derboekenwereld is de 'Kinderboeken molen', een gratis gids boordevol infor matie over de boeken die in het afgelo pen jaar belangrijk waren. Een onuitputtelijk naslagwerk is de gids Boek en Jeugd, samengesteld door des kundigen van bibliotheken. Daarin worden ongeveer 1.600 jeugdboeken beschreven. Een exemplaar is voor 19,50 gulden verkrijgbaar bij Van de Ven. Traditioneel is het Kinderboeken- weekgeschenk. Wie tijdens de Kin derboekenweek voor tenminste 19,50 gulden aan kinderboeken be steedt, krijgt een boek cadeau. Dit jaar is dat 'Fausto Koppie' van An- Het thema. Overigens kunnen kinderen onder de zeventien jaar zitting nemen in de Kin derjury 1995. Vanaf 1 februari kunnen belangstellende kinderen het stemfor- mulier in de boekwinkels halen. Daar op kunnen ze invullen welke vijf boe ken ze het beste vinden. Daarna wordt in juni de uitslag bekend gemaakt. Vandaag is de in de hoofdstad officieel de Kinderboekenweek geopend. Maar ook in Soest is het Kinderboekenweek. Dat blijkt ontegenzeggelijk in boekhan del Van de Ven aan de Zuidpromena de. De speciale aanbieding. Het Kinderboekenweekgeschenk. De Gouden Griffel is dit jaar gewonnen door Toon Tellegen. Hij werd be kroond voor zijn boek 'Bijna Iedereen kon Omvallen'. Het kost 22,90 gulden. Jan Jutte kreeg afgelopen zaterdag in Amsterdam de Gouden Penseel uitge reikt voor zijn boek 'Lui Lei Enzo' (12,95 gulden). In de categorie 6 tot en met 9 jaar be kroonde de Nederlandse Kinderjury 'Erge Ellie en Nare Ellie' van Rindert Kromhout (14,95 gulden). 'Confetti Conflict' van Carry Slee (25 gulden) werd bekroond in de categorie 10 tot en met 12 jaar. In de categorie 13 tot en met 16 jaar ging de eerste prijs naar Evert Hartman. Hij schreef 'De Voor spelling' (28,90 gulden).

Soester Courant | 1994 | | pagina 20