ONDER DAK VOOR UW OUDE DAG. E fl. 3075,- IW Een beestenbende op tafel BOSMAN SOY weer vol enthousiasme van start 11 'Vlaai geen Nieuws van de gemeente mi 10NOVEMBER OP HARTJE ZUID ATI N EAU CARITA IVARiAt Laat de zon uw water opwarmen V met een zonneboiler. GOUDEN S Platen 10-d; DAMESMO WOENSDAG 5 OKTOBER 1994 SOESTER COURANT Meningen van lezers Baks (6) Rondweg Leve het milieu (2) SCHOONHEIDSSALON DEPOSITAIR PARIS Hersenschudding jongen uit Zeist PAGINA 4 WOENSDAG 5 OKTOBI NVM HYPOTHËEKSHOPj MENSEN DIE AAN PfVM Hypotheekshop Schoeman KLANKBORD VOOR LATERDENKEN. NVM Hypotheekshop Deelen DE NVM HYPOTHEEKSHOP. Wie wat te zeggen heeftdoet dat in de Soester Courant Wie vergelijkt leest de Soester Courant MET DE VAN BETER VRAAG VRIJBLIJVEND VAN ONZE ZONNEBOILER EEN VOORSTEL BIJ EEN ^SPECIALISTEN AAN. Nationale collecte voor verstandelijk gehandicapten Symfonieorkest uit Soest debuteert in Haagse muziekwereld Steenhoff straat 13é Morgen opening vai Rustpunt Normaal te vinden op de Weedestraat 7. Nu aan de overk vanweedestra U kunt nu profiteren kortingen op al onze merke Lezen en lezen kan soms heel verschil lend zijn. Het is maar hoe je het bekijkt en hoe of je het uitlegt. Een klein voor beeld hiervan: Zo zou U het kunnen zeggen, of, zo zou U HET KUNNEN ZEGGEN! Mijns inziens heeft de heer J. van Loveren een bril nodig, want in mijn schrijven heb ik er geen gewag van ge maakt, dat de heer Johan Baks gehand haafd moest blijven, ofschoon ik het zou hebben toegejuicht, als het wel was gebeurd. Het ging mij om het modder gooien wat zo nodig moest gebeuren, nadat er ruchtbaarheid aan deze zaak was gegeven. Dat ik bijbelteksten heb aangehaald, is vanzelfsprekend. Onze wet, hoewel al meerdere malen vertrapt, is nog steeds gebaseerd op de christelijke beginselen van de bevolking en dat heeft wel dege lijk met politiek te maken. Als Gods Zoon geen uitspraak doet op de aantij gingen van de Joodse raad en hun wijst op hun eigen fouten, door te zeggen; "Wie van ulieden zonder zonden is, werpe de eerste steen." Hieraan is het voltallige gemeentebestuur aan voorbij gegaan en het hoofd van Johan Baks moest vallen. v Iets wat fout is, hoef ik en kan ik niet goed praten, maar als christen ben ik verplicht mijn medemensen hierop te wijzen. Dat is een opdracht, die God aan al de christenen meegeeft, maar die in vele gevallen, zoals in dit geval, ter zijde wordt gelegd. Trots, dat we zondi ge mensen zijn, willen we zo graag onze medemens straffen, vandaar mijn op merking met die bijbeltekst. We willen zo graag Farizeërs zijn en on szelf op de borst slaan en zeggen, dat we gelukkig niet zo slecht zijn als die tolle naar, maar dat we tienden geven aan de schatkist en uitdelen aan de armen, maar dat doen ze uit hun overvloed. De tollenaar, die ook schatrijk was ge worden door de mensen te overvragen kwam tot inkeer en zei: "O, God wees mij zondaar genadig." Hij meende wat hij zei en gaf het dubbel terug aan diege ne die hij had overvraagd. Fouten kunnen niet worden wegge werkt, maar ze kunnen wel worden ver geven en daar schieten we in tekort. Heer Van Loveren, probeer de bril eens, die Gods woord in de bijbel ons voorhoud, misschien kunt u dan blijer leven en niet met modder gooien, want dat is erg goedkoop. Een niet bijbels, maar wel degelijk Hol lands spreekwoord zegt: "Je wordt al tijd door een strontkar overreden en nooit door een rijtuig." Met deze me ning wil ik de discussie over Johan Baks en de lafaards sluiten en geef geen com mentaar meer. CJ. van Nieuwkerk "Meer wegen, meer auto's!" Zelfs de meest volhardende voorstander van uitbreiding van het wegennet kan niet ontkennen dat dit telkens opnieuw de enige conclusie is, die getrokken kan worden bij de komst van wéér een nieuw stuk asfalt. De Fietsersbond enfb - afdeling Soèst vindt daarom dat het tijd wordt om 'tegengas' te geven bij de plannen voor de aanleg van een rond weg in Soest-Noord. Waarom is een rondweg ronduit de slechtste oplossing voor de verkeers problematiek? Zoals gezegd is het een bekend feit, dat de komst van meer we gen louter leidt tot toename van het au toverkeer: Bestaande verkeersproble men worden slechts tijdelijk opgelost, terwijl er op andere plaatsen nieuwe verkeersproblemen bijkomen. En daar^ voor moeten vervolgens ook weer. dure oplossingen worden gezocht. Ver keerstechnisch gezien is het 'water naar de zee dragen'. Maar ook voor de leef baarheid in Soest is het slecht. Een stuk natuur en rust verdwijnt, meer autoki lometers geven meer luchtvervuiling, en voor fietsers en voetgangers, die toch al vogelvrij zijn in het verkeer, wordt het minder veilig en minder aantrekkelijk om in het dorp te vertoeven. En dan zijn er natuurlijk de financiële argumenten. De kosten voor de rond weg worden geschat op 14 tot 24 mil joen gulden. En ondanks dat Soest moet bezuinigen, weet iedereen dat zelfs de goedkoopste variant uiteinde lijk duurder zal uitvallen dan oorspron kelijk begroot. Met-als gevolg dat er voor andere zaken minder middelen beschikbaar zullen zijn. Bijvoorbeeld voor het door de Fietsersbond bejubel de fietsroutenetwerk. Uitvoering hier van zou niet meer dan tien procent van de goedkoopste variant kosten en zou bovendien voor veel duurzamere op lossingen zorgen. In andere gemeenten zijn dank zij voortvarend fietsbeleid re ducties van het aantal autoritten bereikt tot 65%. Dit lost niet alleen parkeer- en doorstromingsproblemen op, maar zorgt ook voor zeer leefbare omgevin gen. Het wordt tijd dat Soest, Natuurlijk! wat dat betreft haar naam eens waar gaat maken. Verkeersopstoppingen los je niet op met meer asfalt, maar met minder autoritten. Tweederde van de Soester bevolking moet 'over de bult' om op de Van Weedestraat boodschap pen te gaan doen. De Fietsersbond enfb - Afdeling Soest vindt, dat in plaats van te investeren in nieuwe infrastructuur voor de auto, geïnvesteerd moet wor den in het dicht-bij-huis brengen van voorzieningen (breng de mensen niet bij de winkels, maar de winkels bij de mensen) en dat er alles aan gedaan moet worden om fietsen (en wandelen) weer veilig en aantrekkelijk te maken, zodat men vaker voor de fiets kiest en elkaar op prettige wijze tegen het lijf kan....lopen. Fietsersbond ENFB - Afdeling Soest. Leest men de Soester Courant van 28 september j.1., dan wordt het met de in gezonden stukken van de hr. C.J. van Nieuwkerk toch al te zot. Als deze per soon boos is op de gemeente Soest, moet hij dat niet afreageren op het per soneel van de plantsoenendienst. Dat gene wat de hr. Nieuwkerk daar over schrijft in de krant van 28 september j.l. vind ik meer dan schandalig. Kijk, met een paar man personeel moe ten de mensen van de plantsoenen dienst niet alleen het gehele dorp van groen voorzien, maar hebben zij naast hun taak ook de zorg voor het schoon houden van het gehele dorp. Hr. Nieuwkerk, laten wij trots zijn op dit personeel want het opruimen van de ve le smeerlapperij o.a. (hondestront, fietsframe, damesverband, limonade blikjes enz.) Dat er na het snoeien van bomen wel eens wat takken blijven liggen, echt hr. Nieuwkerk neemt u van mij aan, die worden ook opgeruimd. Men moet er wel even rekening mee houden dat het personeel van de plantsoenendienst vakmensen zijn op het gebied van de tuinbouw. Wij mogen er dus echt wel respect voor hebben als deze mensen naast het werk voor het verzorgen van de plantsoenen ook de diverse smeer boel opruimen. Dus over een schoon milieu gesproken, eerst de hand in eigen boezem steken. J. van Loveren. m Een jongen uit Zeist is vrijdagmiddag per ambulance naar het ziekenhuis in zijn woonplaats gereden. Daar bleek dat hij een lichte hersenschudding had opgelopen. Na onderzoek mocht hij naar huis. De jongen was ten val geko men op de Waldeck Pyrmontlaan. Hij fietste daar met een vriendje. Kennelijk reden ze te dicht naast elkaar, want op een gegeven moment kwamen de fiets sturen in elkaar verstrikt. Uw huis is meer waard dan een aantal jaren geleden. Een plezierig gevoel. Maar wat doet u met die over waarde? Gewoon laten zitten? Dat kan, maar er zijn betere manieren om die overwaarde te beleggen. Bijvoorbeeld in de verbetering van uw huis of in een pensioen. Nieuwe hypotheekvarianten geven u er N V t& I HYPOTHEEK SHOP 81 Middelwijkstraat 54, 3764 CH Soest Tel. 13539 meer mogelijkheden voor. Loop eens vrijblijvend bin nen bij de NVM Hypotheekshop. Men praat u hele maal bij over de nieuwe mogelijkheden. Daar heeft men bovendien ook verstand van de huizenmarkt. Dat geeft u de zekerheid dat men uw mogelijkheden naar waarde weet te schatten. Gallenkamp Pelsweg 11, 3768 HT Soest Tel. 15360 OOK VERSTAND VAN HET PAND. 'Aan tafel'. Met deze woorden is stripheld Lucky Luck er dikwijls in geslaagd de 'gevaarlijkewaakhond Rataplan terug te roepen. Zondag klonken dezelfde woorden voor cavia's, konijnen, geiten, een ezel en een pony. Op kinderboerderij De Vrije Teugel werd een speciale dieren dag gehouden in verband met Dierendag (gisteren). De be langstelling van Soesters die hun huisdier mochten meene men, vieltegen. Of dat iets te maken heeft met het feit dat hon den en katten niet zouden worden toegelaten in verband met het risico dat ze andere dieren zouden opjagen, is niet bekend. Een klein aantal kinderen liet zijn huisdier wel keuren bij de dierenarts. Sommigen namen ook deel aan de speurtocht over de boerderij aan het Vedelaarpad en zij zagen ook twee de monstraties van leden van een honden vereniging uit Amers foort. Zij mochten wel hun hond meenemen. Het programma werd afgesloten met een diner voor dieren, hetgeen dit aardige plaatje opleverde. Er werd overigens niet met mes en vork gegeten. Het was dan ook een beestenbende op tafel. (publikatie onder verantwoordelijkheid van de Soester Courant) wel milieubeheer Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat bij besluit van 27 september 1994 vergunning ingevolge de Wet milieubeheer is verleend aan: Telesonic BV, voor de produktie van compact disks, op/in het perceel Laan straat 20 te Soest. J.J. Roovers, voor een Fitness-, Ae robics- en Zonnecentrum, op/in het perceel Rademakerstraat 51 te Soes- terberg. ABO Koeltechniek, voor een koel- technisch installatiebedrijf, op/in het perceel Nieuwegracht 12 te Soest. Jongerius B. V., voor een handelsver tegenwoordiging met testruimte voor pneumatische transporten en montage/ magazijns faciliteiten, op/in het perceel Amersfoortsestraat 78c te Soester- berg. Flame Control BV, voor een ruimte voor opslag van brandblusapparatuur en inbraakdetectie, op/in het perceel Molenstraat 148-150 te Soest. Super Cleaner B.V., voor het rekon- ditioneren van kleding, op/in de perce len Koningsweg 16 en Dorresteinweg 71 73 te Soest. De stukken liggen tot 17 november ter inzage in het gemeentehuis. Inlichtin gen: afd Milieubeheer, tel. 93593. Bouwvergunningen Gevraagd: Apollo 156: bouwen van een schuur/ fietsenberging; Bosstraat: bouwen van een woonhuis (kavel 1); Bosstraat: bouwen van een woonhuis (kavel 2); Bosstraat: bouwen van een woonhuis (kavel 6; Braamweg 32: bouwen van een schuur; Burgemeester Grothestraat 12a: plaatsen van een buitentrap; Eemweg 2: uitbreiden van een be drijfsgebouw; Eigendomweg 62: bouwen van een serre op de eerste verdieping; Ereprijsstraat 223: plaatsen van een dakopbouw; Goudwesp 12: uitbreiden van een woonhuis; Heuvel weg 37: uitbreiden van een woonhuis; Jac. van Looylaan 4: uitbreiden van een woonhuis; Jeneverbesweg 4: uitbreiden en ver bouwen van eei) woonhuis; Koninginnelaan 99: {ft3703plaatsen van een hekwerk; Koninginnelaan 157: bouwen van een garage; Lange Brinkweg 8: bouwen van een garage/berging; Reigerpad 29: plaatsen van een dak kapel en bouwen van een berging met voliere; Soester Hoogt 2: aanbrengen van ge- luidwerende voorzieningen; Sparrenlaan 20: uitbreiden van een woonhuis; Dornes- Herenkapsoioti Hoorfclevr analist# Maandag t/m zaterdag gsopsnd. Soesterbergsesiraai 39a - Tel. 02155-10706 LOODGIETERS Uw voordeel: Financieel voordeel door zuiniger stoken. Comfortabel. Een beter milieu. Subsidie mogelijkheden tot Werkend te zien op ons bedrijf 2 jaar all-in garantie op al onze werkzaamheden. Gecertificeerd Waarborg- installateur Bosman Loodgieters b.v. - Oude Utrechtseweg 31 - Soest - Tel. 06-022.22.11 (gratis) In ieders omgeving is wel een kind of volwassene met een verstandelijke handicap. Zij hebben extra hulp en be geleiding nodig om hun eigen plekje te vinden in de samenleving. Soms wordt dat extra's geboden in het gezin zelf. Ook wel via een aangepaste woonvorm of dagopvang. Eén ding is zeker, verstandelijk gehandicapten zijn mensen met mogelijkheden. Met wat meer aandacht en zorg, kunnen zij die stap voor stap ontwikkelen. Dat gaat echter niet vanzelf. Voor ou ders met een kind met een verstandelij ke handicap is die zorg en begeleiding vaak een grote opgave. In ons land is een aantal zaken geregeld. Zo kennen we dagverblijven, tehuizen, speciaal onderwijs en de sociale werkvoorzie ning. Toch is er juist thuis in de beginpe riode zo'n grote behoefte aan voorlich ting, advies en praktische ondersteu ning. Bijvoorbeeld in de vorm van thuishulp, weekeinde-opvang en gas touderprojecten. Allemaal projecten waar geld voor nodig is. Hiervoor vindt een nationale collecte plaats in de week van 10 tot en met 15 oktober. Mocht men de collectant mis sen dan kan men zijn bijdrage overma ken op giro 1122222 of bank 70.70.70.333 t.n.v. Stichting N.K.G.G. Utrecht. De Soester Orkest Vereniging (SOV) heeft weer een frisse start gemaakt. Het nieuwe seizoen werd geopend met een de buut in de Haagse muziekwereld. Het symfonieorkest uit Soest was uitgenodigd om met het Haagse koor Hagacantara, onder leiding van dirigent Remé Verhoef, een concert te ge ven. Dit kreeg gestalte in de Grote Kerk van het grootste dorp van Nederland. Op het programma stonden onder andere de Messe Solenelle van Gounod en 'Gesange für Frauen Chor' A. Talmalaan 33: plaatsen van een dak kapel; Van Lenneplaan 5b: bouwen van een garage;® Veldm. Montgomerywep 3: aanbrengen van geluidwerende voorzieningen; Waldeck Pyrmontlaan 26: bouwen van een schuur; Winterkoning 105: bouwen van een overkapping boven de voordeur; Zuidpromenade 6: uitbreiden van een winkelpand; Zuidpromenade 6: wijzigen van een winkelpand. Bezwaarschriften AWB: binnen 6 we ken bij B. en W. Stukken liggen ter inzage in het ge. meentehuis, afdeling ROB. Verleend: Aagje Dekenlaan 5: plaatsen van een kas; Braamweg 108: plaatsen van een berging; Goudvink 4: plaatsen van een dakka pel; Leeuwerikweg 25: plaatsen van eed- berging; Prunuslaan 8: plaatsen van een hou ten berging. Bezwaarschriften binnen 6 weken bij B. en W. kapvergunningen Gevraagd: Middelwijkstraat 20:1 ceder, 1 berk; Julianalaan 5: 1 notenboom; Apollo 15: 4 naaldbomen; Vermeerlaan 16: 2 coniferen, 1 hulst; Oranjelaan 47: 2 coniferen; Heideweg 8:1 blauwspar, 1 conifeer, 1 spaj; Van Beuningenlaan 15: 1 prunus, 1 eik, 1 grove den; Sparrenlaan 9: 2 berken, 1 servische spar, 1 vliegden; Heuvelweg 44: 1 berk; Vosseveldlaan 6a: rij coniferen. Bezwaren binnen 4 weken bij afdeling Groen, Natuur en Landschap, Postbus 2000, 3760 CA Soest, tel. 93709. Verleend: W. Pyrmontlaan 24: 1 spar; Apollo 119: 1 berk, 3 bomen; Apollo 220: 2 berken; Pelikaanweg 19: 1 spar, 1 den; Wilhelminalaan 16: vogelkers; Laanstraat 30: 1 spar, 1 berk; Colenso 163: 2 essen; Paulus Potterlaan 3: 1 berk; Speenkruidstraat 73: 1 berk. Bezwaren binnen 4 weken bij afdeling Groen, Natuur en Landschap, Postbus 2000, 3760 CA Soest, tel. 93709. Sloopvergunningen Burgemeester en wethouders hebben sloopvergunning verleend voor: 1. de gedeeltelijk afgebrande woning Kolonieweg 3; 2. een voormalig schoolgebouw aan de Duinweg. Bezwaren binnen 6 weken bij B. en W. Van woensdag 5 t/m zaterdac u bij een minimale besteding het interactieve muziekkado voor televisie, video, camcord hifi-stereo, cd's voor persoonlijk advies en eer service voor betaalgemak bijv. Pinco binnen 8 dagen omruilgaranti voor installatie en instructie voor extra garantieverzekerin, Vanuit de ambachtelijke bakkt van Veltmaat in Wychen word vanaf morgen dagelijks verse Lii burgse vlaaien naar Soest geredt Aan de Van Weedestraat vir donderdag de opening plaats v de eerste vestiging van Vlaai Vlaai. Het is een nieuwe formu nu de Limburgse vlaaien ook 1 ven de rivieren razend popul zijn geworden. Joost den Ouden van Veltmaat wee alles van: "Vlaai is geen vla, dat is p ding, Vlaai is geen gebakje, maar cultuur, een traditie uit Limburg, begint net zoals met de bodem var pizza. De bodem van een vlaai ir mals en luchtig zijn met een korte b 1 Deze bodems worden afgewerkt bavaroises in allerlei smaken, ro verse vruchten, chocolade en anc lekkernijen." Het is de bedoeling dat Vlaai V een keten wordt met franchiseneir In Soest worden de bedoelingen ii praktijk gebracht. De vlaaien worde Wijchen gebakken en via gek< transport naar Soest gebracht. Den den: "Ons sterke punt is dat we in s zijn snel in te spelen op de wensen de klant. Niet dat iedereen lukraak bestellen, maar er is veel ruimte or anticiperen, uitgaande van het basi; sortiment." De kaart van Vlaai Vlaai bevestig woorden van Den Ouden. De cor ment kan keuze doen uit niet mir dan 27 verschillende vlaaien, variër van appel- tot kruimelvlaai, van vri tenschelp- tot Spaanse vlaai en vai nas-bavaroise- tot christoffelvlaai, met een doorsnede van 27 centimi Ook voor diabetici heeft Vlaai twee heerlijke vlaaien. Zij kunnen punt vlaai voor één persoon bestel In het zuiden zijn de vlaaien al hon den jaren niet te versmaden. Inmid veroveren ze ook het 'nuchtere n den. Vlaai Vlaai zal 's morgens 1 half negen open gaan om werknei de kans te bieden verse vlaaien mt nemen naar hun werk. In dat geval a seert Den Ouden de mensen een van te voren de gewenste vlaai te be len. Het is overigens al lang niet mei dat een Limburgse vlaai alleen op jaardagen wordt geserveerd. De vlaaien kunnen ook in de nie zaak aan de Van Weedestraat (i Bakker Faas) worden genuttigd, z Vlaai Vlaai ook als rustpunt dien winkel biedt zeventien zitplaatsen klanten die dan ook nog eens een k koffie of thee of een glaasje fris kui drinken. Den Ouden wijst met nan de koffie. "Die moet van de beste k' van Brahms. Met hetzelfde enthousiasme dat de SOV zaterdag ten toon spreidde, bereidt het orkest zich voor op het najaarsconcert. Dat zal op woensdag 23 november worden gehouden. De be roemde pianist Wibi Soerjadi zal tijdens dat concert het tweede pianoconcert van Saint Saëns vertolken. Op de foto poseren de musici van de Soester Orkest Vereniging, vlak voordat ze af reisden naar Den Haag.

Soester Courant | 1994 | | pagina 4