GRATIS CD TOTALE UITVERKOOP "DE STER" 'Vlaai geen gebakje, maar cultuur' tot 30% Dia-projector voor Hartstichting ra ;iv 30 tot 50 Zes mille voor huisapotheek Baarnsch Lyceum wint voor vierde keer Sportinterlyceale ^Van Breukelen Vast-goed Soesters op NK Stratego 1 HANDEL WANDEL GOUDEN SNAAR's "Platen 10-daagse" Platen 10-daagse 1994 is interactief feest viwin DAMESMODE I KINDERMODE FAIJA Jft m Soest Telefoon 02155 -1 21 32 Morgen opening van vlaaienwinkel aan Yan Weedestraat Rustpunt Nu aan de overkant VAN WEEDESTRAAT 8 U kunt nu profiteren van kortingen VAN WEEDESTRAAT 6/ Nu alle kindermode Johan Baks in "De ronde van Soest" Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Lions Club helpt Roemeense zwakzinnigen DE TROMSLAGER De salade- en koud buffet specialist 02155 - 22871 Steenhoffstraat 58 Jeugdwerkgarantie en lunchen bij de Soester Zakenkring Maarten Smedema en Peter Koudijs Gul gebaar van jubilerende fotograaf Willem van Oosten Pijnlijke nek vrouw tijdens autorijles Radost opent met internationale dans WOENSDAG 5 OKTOBER 1994 SOESTER COURANT PAGINA 5 2der, 1 berk; j oom; en; oniferen, 1 Muziek van o,a.: Queen Bruce Springsteen Golden Earring Gloria Estefan Elvis Presley Dire Straits Genesis Toto U2 Van woensdag 5 t/m zaterdag 15 oktober ontvangt u bij een minimale besteding van f 44,95 aan CD's het interactieve muziekkado '94 GRATIS. Met muziek van o.a. Queen, Bruce Springsteen, U2, een exclusief gemaakte videoclip van de Gol den Earring en geeft u toegang tot het Megados- sier (via uw CD-i-speler). voor televisie, video, camcorders, hifi-stereo, cd's voor persoonlijk advies en een stipte service voor betaalgemak bijv. Pincode binnen 8 dagen omridlgarantie voor installatie en instructie voor extra garantieverzekering tot 5 jaar Steenhoffstraat 13a-15 i Vanuit de ambachtelijke bakkerij van Veltmaat in Wychen worden vanaf morgen dagelijks verse Lim burgse vlaaien naar Soest gereden. Aan de Van Weedestraat vindt donderdag de opening plaats van de eerste vestiging van Vlaai Vlaai. Het is een nieuwe formule, nu de Limburgse vlaaien ook bo ven de rivieren razend populair zijn geworden. Joost den Ouden van Veltmaat weet er alles van: "Vlaai is geen vla, dat is pud ding, Vlaai is geen gebakje, maar een cultuur, een traditie uit Limburg. Het begint net zoals met de bodem van de pizza. De bodem van een vlaai moet mals en luchtig zijn met een korte beet. Deze bodems worden afgewerkt met bavaroises in allerlei smaken, room, verse vruchten, chocolade en andere lekkernijen." Het is de bedoeling dat Vlaai Vlaai een keten wordt met franchisenemers. In Soest worden de bedoelingen in de praktijk gebracht. De vlaaien worden in Wijchen gebakken en via gekoeld transport naar Soest gebracht. Den Ou den: "Ons sterke punt is dat we in staat zijn snel in te spelen op de wensen van de klant. Niet dat iedereen lukraak kan bestellen, maar er is veel ruimte om te anticiperen, uitgaande van het basisas sortiment." De kaart van Vlaai Vlaai bevestigt de woorden van Den Ouden. De consu ment kan keuze doen uit niet minder dan 27 verschillende vlaaien, variërend van appel- tot kruimelvlaai, van vruch tenschelp- tot Spaanse vlaai en van si- nas-bavaroise- tot christoffelvlaai, alle met een doorsnede van 27 centimeter. Ook voor diabetici heeft Vlaai Vlaai twee heerlijke vlaaien. Zij kunnen een punt vlaai voor één persoon bestellen. In het zuiden zijn de vlaaien al honder den-jaren niet te versmaden. Inmiddels veroveren ze ook het 'nuchtere' noor den. Vlaai Vlaai zal 's morgens voor half negen open gaan pm werknemers de kans te bieden verse vlaaien mee te nemen naar hun werk. In dat geval advi seert Den Ouden de mensen een dag van te voren de gewenste vlaai te bestel len. Het is overigens al lang niet meer zo dat een Limburgse vlaai alleen op ver jaardagen wordt geserveerd. De vlaaien kunnen ook in de nieuwe zaak aan de Van Weedestraat (naast Bakker Faas) worden genuttigd, zodat Vlaai Vlaai ook als rustpunt dient. De winkel biedt zeventien zitplaatsen aan klanten die dan ook nog eens een kopje koffie of thee of een glaasje fris kunnen drinken. Den Ouden wijst met name op de koffie. "Die moet van de beste kwali- toon teert, e be- >eede en de :e af telt zijn. Is de koffie niet goed, dan smaakt de vlaai ook niet. Daarom be trekken wij onze koffie van Juurlink Verhoeven Cie. Dat bedrijf heeft on langs nog drie prijzen in de wacht ge sleept in de nationale Misset-horeca koffietest." Over de kwaliteit van de Limburgse vlaaien hoeft niemand zich zorgen te maken, garandeert Den Ouden. "Het is misschien een cliché, maar voor ons zijn de beste ingrédiënten nog niet genoeg." In verband met de opening van de eer ste vestiging in Nederland is het morgen en overmorgen (vrijdag) feest in Vlaai Vlaai. "De verwenners uit het zui den" houden dan twee verwendagen, waarop gratis kan worden geproefd. Voor de kinderen wordt een wervelca bine ingehuurd, zodat ze kunnen mee dingen naar leuke prijzen. Ook een koe luistert de opening op. "Iedereen die van smullen houdt, is welkom," aldus Den Ouden. Joop den Ouden toont een echte Lim burgse vlaai voor het pand aan de Van Weedestraat, waarin morgen Vlaai en Vlaai wordt geopend. Foto: Goos van der Wilt. Normaal te vinden op de Van Weedestraat 7. op al onze merken. Binnenkort stoppen wij met kindermode. Nog even kunt u spotkoopjes bemachtigen. Niet op de Van Weedestraat 8 maar één deur verder. Hoek Korte Melmweg korting Na zijn succesvolle radio-programma serie "Bij ons op Soest" met oudere Soesters, start Jan Visser op zondag middag 9 oktober om 14.00 uur een nieuwe reeks van twintig uitzendingen, getiteld "De ronde van Soest". Deze keer met meer oog voor actuali teit. Elke uitzending begint met enkele gedichten over het jaargetijde die wor den gelezen door Ellen de Jong. Daarna spreekt Eit Algra een column uit over een door hemzelf bepaald onderwerp In elke uitzending om de veertien dagen interviewt Visser twee gasten. Zondag middag aanstaande is dat allereerst Jean-Marie van Staveren, schilderes en voorzitter van het Dorpshuis Soester- berg over haar kunst en het zwartboek van het Dorpshuis Soesterberg. Daarna volgt een zeer openhartig ge sprek met Johan Baks (BAM) over zijn persoon en de "affaire". De Lions Club Eemland heeft vo rige week een cheque ter waarde van zesduizend gulden overhandigd aan de Stichting Bouwen voor Zwakzinnige Kinderen in Roeme nië. Dat bedrag was de netto-op brengst van de Balkan-avond die in mei van dit jaar in het Griftland College was gehouden. Het geld wordt aangewend om een huisapotheek in een nog te bouwen zwakzinnigeninrichting in het Roe meense Piatra Neamt te bekostigen. De Stichting Bouwen voor Zwak zinnige Kinderen in Roemenië draagt zorg voor de bouw. Het wordt een complex van kleine ge bouwen met tachtig plaatsen. Ook gehandicapte kinderen uit de regio kunnen er terecht. De cheque werd overhandigd door Lions Club-president Jan van Saaz- en (links op de foto). Voorzitter A.G.M. Lempers nam de symboli sche cheque dankbaar in ontvangst. Vrijdag won het Baarnsch Lyceum voor de vierde achtereenvolgende keer de Sportinterlyceale. De tra ditie van sportontmoetingen tus sen de oudste neutraal bijzondere lycea van Nederland gaat al terug tot de jaren dertig. Deze keer werd de Sportinterlyceale georgani seerd door het Lorentzlyceum in Eindhoven. De andere deelnemers waren het Amsterdams Lyceum en het Kennemer Lyceum. Bij het softbaltoernooi jongens was het niveau van alle ploegen dit jaar zeer hoog. Doordat in de slotwedstrijd het dubbeltje de verkeerde kant uit viel (5-0) werd het Baarnsch Lyceum twee de achter Lorentz. Nieuw was dit jaar het meisjesvoetbal '7 a-side'. Ook zij bewezen dat de oefenperiode niet voor niets was geweest. Met degelijk samen spel wisten ze enorm veel kansen te creëren, al liet de afwerking te wensen over. De tweede plaats was dik ver diend. De hockeymeiden vormden een prima mix uit de hockeyclubs van Soest en Baarn. Ook hier leverde gedegen spel gebaseerd op goede conditionele vaar digheid de tweede plaats op. Bij het voetbal jongens moest vastgesteld wor den dat er meer in had gezeten dan de derde plek. De basis voor het succes werd dit jaar vooral gelegd door de eerste plaatsen van de volleybal- en de atletiekteams. Bij het meisjesvolleybal werd al vooraf rekening gehouden met een eerste plaats. Het team werd gebouwd rond een aantal Sovoco-junioren en speelde superieure partijen. In het jongensteam zaten geen verenigingsvolleyballers. Hun kracht was de teamprestatie die in de al voor de zomervakantie begonnen trainingen gestalte kreeg. Atletiek tenslotte is vanouds een sterk onderdeel van het Baarnsch Lyceum. Onder aanvoering van de kampioenen van Nederland: Eva Jansen (1500 m) en Daniël Hofman (400 m) werden eer ste plaatsen gehaald. Eva bewees dat ze een all-round atlete is, want vlak voor haar dik gewonnen 800 meter verover de ze ook een eerste plaats bij het hoog springen waarbij ze haar P.R. op 1.50 meter bracht. De jongens veroverden zowel bij het speerwerpen als het kogel stoten de eerste en tweede plaats terwijl de meisjes bij de estafette 4 x 80 meter naar de overwinning denderden. Nieuw was ook dit jaar het atletiekonderdeel voor de onderbouw (t/m 14 jaar). Vier leerlingen (2 meisjes en 2 jongens) vormden een team waarbij elke deelne mer twee onderdelen plus de estafette (4 x 80) voor zijn rekening moest ne men. Na afloop gaven de cijfers aan dat het Baarnsch Lyceaum met 30 punten had gewonnen. Het Lorentz Lyceum werd tweede met 23 punten. plaats adres woning indeling UITGEBOUWDE MIDDENWONING MET ZONNIGE TUIN EN BERGING Soest IR. MENKOLAAN uitgebouwde middenwoning met zonnige tuin en berging hol, toilet, ruime uitgebouwde woonkamer, keuken, bijkeuken verdieping 3 slaapkamers, kleine badkamer en zolder Algemeen deze woning is voorzien van c.v. en een parketvloer Gevraagde koopsom indeling plaats Soest adres ALBERT CUYPLAAN ligging De Engh woning 3-kamerhoekappartement op de 3e etage met berging op de begane grond hal, toilet, douchecel, woonkamer met parketvloer, moderne keuken en 2 slaapkamers algemeen servicekosten ca. 133Ir (incl. erfpachtcanon} per mqand. Voor en achter een vrij balkon. Granol op de wanden in het gehele appartement. Het appartement verkeert in uitstekende staat van onderhoud 3-KAMERHOEKAPPARTEMENT MET BERGING Gevraagde koopsom woning Soest BIRKSTRAAT helft van een dwarshuis boerderij (1907) met garage, bijgebouw, weiland met aantrekkelijke ligging en fraai uitzicht op de Birkstraat. zij-ingang, opkamer, zitkamer, 2 slaapkamers met vaste kasten, kelder onder V opkamer, keuken met schoorsteen, douche en gang met toilet. gang, voorslaapkamer, achterzijde met open zolder met rookkast, schoorsteen en geheel beschoten kap met ktlgoten. garage en schuur (ca. 17 x 28), fraaie voortuin. Perceel-oppervlakte ca. 5.000 m2. adres indeling verdieping algemeen HELFT VAN DWARSHUIS BOERDERIJ MET GARAGE plaats adres plaats adres Soest DORRESTEINWEG 69 vrijstaand woonhui' Soest DORRESTEINWEG 22 helft van een dubbel Gevraagde koopsom Gevraagde koopsom a met garage Gevraagde koopsom Koninginnelaan 40, Postbus 471 3760 AL Soest Tel 02155-17962 Fax 02155-26061 j Hypotheken Onroerend-goed Assurantiën voor particulieren en bedrijven! De Soester Zakenkring houdt op woensdag 12 oktober een lunchbijeen- komst in restaurant Darthuizen aan de Prins Hendriklaan. Tijdens deze ont moetingvan 12.00 tot 14.00 uur geven de ambtenaren Petra Vrakking en Jan Booi van de gemeente Soest voorlich ting over de gemeentelijke werkgele- genheidsmaatregelen. Ze zullen zich ditmaal beperken tot de Jeugdwerk- garantiewet (JWG) en het project Voorwerk. De leden van de Soester Za kenkring krijgen na de inleiding gele genheid tot het stellen van vragen. De daaropvolgende bijeenkomst van de Soester Zakenkring is op 21 novem ber. Dan wordt de algemene ledenver gadering gehouden. Maarten Smedema en Peter Kou dijs uit Soest doen zaterdag 8 okto ber mee aan de Nederlandse kam pioenschappen Stratego. De 'ge neraals' moeten daarvoor 'hun troepen' meenemen naar Nijme gen, waar de finale plaatsvindt. Smedema, die vorig jaar ook de eind ronde haalde, en Koudijs kwalificeer den zich tijdens een van de voorronden. In 1993 werd zo'n kwalificatietoernooi in Soest gehouden. De twee Soesters komen uit in de jeugdgroep. De NK Stratego worden elk jaar geor ganiseerd door een groep studenten uit Nijmegen. Dat het initiatief aanslaat, blijkt uit de toename van het aantal deelnemers. Dit jaar dongen 269 Ne derlanders mee naar een finaleplaats, vorig jaar waren dat er 179. Stratego neemt een steeds belangrijke re rol in de denksportwereld in. Dat blijkt onder meer uit de internationale ranking van geoefende Stratego-spe- lers. Volgend jaar worden de voorronden in Maastricht, Nijmegen, Utrecht, Delft, Eindhoven en Zwolle gehouden. Voor informatie daarover kan contact wor den opgenomen met de Stichting ISK, Postbus 31340, 6503 CH Nijmegen. Cursussen en herhalingslessen van de 'Vrienden van de Hartstichting' zijn in het vervolg nog duidelijker dank zij de dia-beelden die in- structrice Marjan Kruiswijk zal to nen. Dat is mogelijk geworden doordat Willem van Oosten de plaatselijke afdeling van de Neder landse Hartstichting heeft voor zien van een dia-projector. Het gulle gebaar van de fotograaf, met vestigingen aan de Soesterbergsestraat en de Van Weedestraat kwam bijna net zo snel als de kleurenfoto's van de één uur service. Toen Van Oosten werd be naderd door een bestuurslid van de Vrienden van de Hartstichting begon zijn hart meteen sneller te kloppen en reageerde hij positief. Van Oosten vond het een uitstekend idee om de moderne dia-projector met afstandsbediening in verband met het 25-jarig bestaan van zijn gerenommeerde zaak cadeau te doen aan de Vrienden van de Hart stichting. Jelly van Brug nam het apparaat vorige week woensdag dankbaar in ontvangst Willem van Oosten overhandigt de dia-projector aan Jelly van Brug van de Vrienden van de Hartstichting. in de winkel van Foto Willem van Oos ten aan de Soesterbergsestraat. "Onze instructeur Marjan Kruiswijk heeft veel dia's, maar kon ze tot dusver niet tonen. We hebben wel een videofilm, maar je kunt niet elke keer dezelfde Film laten zien. Met dia's hebben we veel meer mogelijkheden om de lessen visueel te ondersteunen." Zodra minimaal vijftien mensen zich hebben aangemeld, starten de Vrien den van de Hartstichting in Soest een cursus. De eerstvolgende begint op 31 oktober, maar die is reeds volgeboekt. De reanimatie-cursus bestaat uit drie lessen. Wie slaagt, krijgt een diploma. Een half jaar later moeten de cursisten één herhalingsles volgen en daarna worden ze één keer per jaar aange schreven om wederom op herhaling te komen. De cursus kost 37,50 gulden, een herhalingsles tien gulden. Voor in formatie kan contact worden opgeno men met Jelly van Brug, tel. 27062. Tijdens een autorijles in Soest heeft een 29-jarige vrouw uit Hilversum een pijn lijke nek opgelopen. Dat gebeurde toen ze op de Beckeringhstraat stopte voor het rode verkeerslicht. Een 57-jarige Utrechter die achter haar reed, had dat te Iaat door en botste achterop de les- wagen. Met een programma van internationale dansen heeft Radost maandagmiddag een start gemaakt met het nieuwe sei zoen. Gdurende anderhalf uur was de Volksdansgroep actief in het wijkge- bouw van de Emmakerk aan de Regen- tesselaan. Radost komt daar ook morgenochtend van 9.30 tot 11.00 uur om het interna tionale dansprogramma te presenteren. Belangstellenden kunnen het gratis bij wonen.

Soester Courant | 1994 | | pagina 5