Hypotheek-adviseurs ...met kennis van zaken. \fon Breukelen Vast-goed Jan van Zal herstelt ook schade aan motorfietsen Nel Koning neemt afscheid van Yrouwencentrum Soest DA Drogisterij Kok zoekt klant op IANT Iedereen voelt zich thuis bij Krea Grote occasion-show Stam Open kaart spelen met rolluiken iox75,- Koninginnelaan 40, Soest Tel. 02155-17962 KAPSALON MARIE-CLAIRE Per keer 8,50 Inbraak in huis Middelwijkstraat i/^INA6 WOENSDAG 5 OKTOBER 1994 SOESTER COURANT HANDEL WANDEL t PAGINA 7 Nieuwe Tegel Sanitair Studio aan de Torenstraat Nieuwe vestiging in Overhees voldoet nu al aan behoefte :.NST Renault-dealers pakken uit in Expohal New You houdt Open Huis in bewegingsstudio Introductielessen in aerobic bij De Springbokken Nieuwenhuis (Ereprijsstraat) stelt kwaliteit op prijs f 179,-1 Edelsteenslijperij "De Sprong iedereen wi waarborgd, Daarom is zich ook thi gaat naar Ais een van de eerste autoschade- herstelbedrijven in Midden-Ne derland beschikt Autoschade Jan van Zal in Soest sinds kort over een speciale afdeling waar motor fietsen met schade kunnen worden hersteld. Het bedrijf richt zich daarbij primair op de reparatie van kunststof onderdelen en spuit- werkzaamheden. Na de explosieve groei van de markt van motorfietsen begint ook de vraag naar motorschadeherstel toe te nemen. Deze heeft intussen geleid tot een ver dere professionalisering van motor schadeherstel, een ontwikkeling die is overgewaaid uit Duitsland. Daarbij heeft vooral de ontwikkeling van een compleet programma motorlakken veel aandacht gevraagd, zeker omdat motorfietsen complexere spuittechnie- ken vereisen. Autoschade Jan van Zal aan de Becke- ringhstraat, van oorsprong een auto- schadeherstelbedrijf, is zich nu als een van de eerste schadeherstellers in Mid den-Nederland gaan specialiseren in het spuiten van motorfietsen. Daarbij kan men zelfs binnen 24 uur over alle mogelijke kleuren van de in Nederland geleverde motorfietsen beschikken: twee- en drielaags metallic/parel- moerkleuren en effen kleuren op 2-componentenbasis. Daarnaast zijn ook alle originele stickers voor motor fietsen leverbaar. Naast het spuiten van motorfietsen richt Jan van Zal zich op de reparatie van kunststof onderdelen, zoals kuipen en tanks. Mochten deze onderdelen te zwaar beschadigd zijn, dan kan men ook nieuwe leveren en monteren. Voordat werd begonnen met het her stellen van motorfietsen met schade, heeft Jan van Zal reeds sinds 1975 erva ring met autoschadeherstel. Daarnaast is het bedrijf sinds 1983 officieel in- bouwstation van open daken van Ver- meulen-Hollandia. In 1994 is men be gonnen met schadeherstel van 4X4-au- to's en sinds kort is daar de inbouw van alarminstallaties aan toegevoegd. Met de nieuwe afdeling motorschadeherstel komt men tegemoet aan de groeiende vraag naar het professioneel herstellen van motoren met schade. Autoschade Jan van Zal is lid van het Focwa Garan tiefonds, klasse 1 met ster en telt 9 me dewerkers. ZONNESTUDIO - NAGELSTYLISTE Lekker nazomeren onder de snelbruiner Dillenburglaan 2a - Soest - Telefoon 02155 - 19991 Negen jaar geleden begon ze als beroepskracht van de Stichting Project Vrouwen voor Vrouwen, voorloper van de Stichting Inter nationaal Vrouwencentrum. En vrijdag nam coördinator Nel Ko ning afscheid van het centrum aan de Smitsweg. Betaalde medewerkers, vrijwilligers, bezoekers, bestuursleden en vertegen woordigers van het Turks Vrouwen Comité, iedereen kwam vrijdag Nel Koning de hand drukken. De waarde ring voor haar was groot, omdat de Stichting onder haar leiding uitgroeide tot een succesvolle, professionele in stelling. Cadeaus, bloemen en een stroom van lovende woorden vielen haar ten deel. "Hartverwarmend, dit had ik niet ver wacht," reageerde Nel Koning. Ze be dankte iedereen die een steentje heeft bijgedragen om van het Internationaal Vrouwencentrum een goed lopende or ganisatie te maken. "Alleen zou ik dit nooit hebben gekund." Dat het Vrouwencentrum een goede reputatie heeft, is volgens Nel Koning te danken aan de inzet van alle medewer kers en de goede, collegiale werksfeer. Onbekende daders hebben vorige week ingebroken in een woning aan de Mid delwijkstraat. Aan de zijkant werd een ruit vernield, waarna een haakse slijp machine met een diamantzaagblad en een stofzuiger werden ontvreemd. In het huis werden verbouwingswerk zaamheden uitgevoerd. Aangifte deed een 31-jarige Soesterse. de e kans r) op/in en inrichting van de winkel even open ging, werden de medewerkers aange schoten door mensen. "De mensen zijn blij en laten ons weten dat ze een drogis terij hebben gemist in Overhees", zegt Kok. De reacties bevestigen de resulta ten van een klanten-onderzoek dat hij had laten verrichten. Hij weet inmid dels ook dat zijn collega's in winkelcen trum Overhees content zijn met de branche-uitbreiding. "In de non-foodsector was hier weinig aanbod. Bovendien zit ik liever tussen de mensen dan in een groter winkelcen trum. In een drogisterij doen mensen hun dagelijkse boodschappen. Denk maar aan de huid- en haarverzorging. Soest is te klein om te gaan winkelen, daarom willen de mensen de winkel dicht bij huis hebben. In dit wijkcen trum zitten we nu dicht bij de mensen en dat zijn erin deze week 7.200. We zitten hier ,op de hoek, dat kan dus niet mis sen." Advies Behalve de goede bereikbaarheid weet Kok nog wel enkele voordelen op te noemen van zijn DA Drogisterij in Overhees. "We hebben een breder as sortiment en wij geven de mensen ad vies. Onze medewerkers worden opge leid, zodat ze iedereen met raad en daad kunnen bijstaan." Reinier Kok en de medewerksters waar hij zo zuinig op is. Foto: Goos van der Wilt. Een dergelijke opleiding neemt al gauw een jaar in beslag, omdat de medewer kers worden geacht brede kennis van zaken te hebben. Dat moet ook wel, met de drie hoofdpijlers van DA Drogisterij Kok: huid- en haarverzorging, genees middelen en de parfumerie. Maar ook cadeau-artikelen en andere artikelen zijn verkrijgbaar in de zaak. Kok "Het is niet mogelijk om alleen een theorie-opleiding te volgen. De cursis ten moeten tegelijkertijd praktijk-erva ring opdoen. Een opleiding van een jaar is nodig, wil je ze zelfstandig kunnen la ten werken. Bij ons staat een vriendelij ke benadering op de eerste plaats. Dat is immers mijn gezicht. Daarom moet ik zuinig op de medewerkers zijn." In Overhees kunnen de klanten dezelf de kwaliteit en service verwachten als in de Drogisterij in winkelcentrum De Smitshof. Monique van de Broek wordt de chef in de nieuwe vestiging. Zij kan terugvallen op zeven jaar ervaring in deze branche en weet dus van de hoed en de rand. Reinier Kok beschouwt zichzelf als een 'vliegende keep' en zal zowel aan de Smitsweg als aan de Tam boerijn als 'invaller' en vraagbaak die nen. Stam Autobedrijven houdt van donderdag 13 tot en met zaterdag 15 oktober een grote occasion- show. Alle Stam-bedrijven, waar onder Stam Soestdijk, presenteren een selectie van vierhonderd au to's. De occasion-show vindt plaats in de Expohal in Hilversum. Alle auto's die jonger zijn dan vijfjaar en niet meer dan 150.000 kilometer hebben gereden, worden verkocht met één jaar volledige garantie, inclusief lak en roest. Oudere auto's of auto's die meer dan 150.000 kilometer op de teller hebben staan, gaan de deur uit met drie maanden offi ciële BOVAG-garantie. Dit laatste geldt alleen voorde wagens die duurder zijn dan 7.500 gulden. Verder verzorgt Stam een nieuwe APK-keuring voor occasions die minder dan 7.500 gulden kosten. New You in Baarn houdt op zaterdag 8 oktober open huis. De bewegingsstudio is daarvoor van 11.00 tot 16.00 uur ge opend. In een jaar tijd begroette New You hon derd leden. Het toeval wil dat de hon derdste inschrijving werd ondertekend door een 77-jarige vrouw. Het meeste aantal deelnemers zijn tussen de 40 en 50 jaar oud (38). De vijftig-plussers worden vertegenwoordigd door 51 mensen. New You biedt de mogelijkheid tot conditieverbetering, figuurcorrectie en verbetering van klachten in verband met stijve en/of pijnlijke gewrichten, spieren en rug. Ook voor een verkeerde houding, moeheid, stress, oedeem, een sinaasappelhuid, constipatie en een ho ge bloeddruk kan men bij New You te recht. De bewegingsstudio is te vinden aan de Sparrenlaan, vanaf de Stadhouderslaan het spoor over en dan recht en na 100 meter links. *4 Tijdens de show van 13 tot en met 15 oktober pakt Stam Autobedrijven uit met een speciale aanbieding, de zoge naamde Company Cars (Renault Clio's, Twingo's, R19 en Espace). Deze Company Cars zijn minder dan eén jaar oud en hebben nog niet veel gereden. Stam geeft duizenden guldens korting op deze auto's. Medewerkers van een financierings maatschappij zijn tijdens de show aan wezig om de mogelijkheden van finan cieren uit te leggen. Stam geeft zijn pro visie aan de kopers cadeau. Wie op de show een occasion van Stam koopt, kan bovendien meedoen aan het Stam-Al- tijd-Prijs-Spel. In dat spel wordt altijd een korting op de aanschafsprijs ge wonnen. Dit voordeel kan oplopen tot 2.500 gulden. De occasionshow is op donderdag 13 en vrijdag 14 oktober geopend van 12.00 tot 21.30 uur. Op zaterdag kun nen belangstellenden tussen 10.00 en 17.00 uur in de Expohal terecht. Op 7 en 14 oktober worden bij De Springbokken twee introductielessen gegeven voor de nieuwe aerobic- groep. De belangstelling voor aerobic is zo groot, dat de eerste twee groepen vol zitten. Na de kennismaking in de twee lessen kan een 10-lessenkaart worden aange schaft. Die kost 45 gulden. Maijorie Roelofs leidt de lessen die bestemd zijn voor mensen van dertien tot en met der tig jaar. De aerobic-lessen worden vrij dagavond van 20.00 tot 21.00 uur in de gymzaal aan de Paulus Potterlaan gege ven. Daar vinden op donderdag 6 en 13 ok tober ook de introductielessen voor jazz plaats. De vijf- tot en met acht-jarigen kunnen er terecht van 17.00 tot 18.00 uur. Het uur daarna is voor de leeftijds groep 9-12 jaar en meisjes van dertien jaar en ouder krijgen van 19.00 tot 20.00 uur les. Aansluitend komen de dames aan bod. "De prijs ben je zo weer vergeten. Het gaat om de kwaliteit. Als iets niet functioneert, wordt je daar als klant telkens mee geconfron teerd." Dat zegt het echtpaar Nieuwenhuis van het gelijknamige bedrijf in rolluiken en zonwerings ystemen dat is gevestigd aan de Ereprijsstraat 145. Bij Nieuwenhuis houden ze er niet van om klanten met een kluitje in het riet te sturen. Als het gaat om zonweringen of rolluiken, en juist voor dat laatste is de tijd weer aangebroken, weten de klan ten vaak niet wat er te koop is. Nieu wenhuis is daar volkomen duidelijk in en vertelt de klant precies waar het op staat. "We kijken wat de mensen willen en wat ze nodig hebben. Daar hangt na tuurlijk wel een prijskaartje aan, maar dan krijgen ze ook waar voor hun geld. Wij doen daar geen concessies in. Die naam hebben we in de afgelopen jaren wel opgebouwd." Eerlijke adviezen zijn van belang, meent Nieuwenhuis, te meer daar er in de branche nog wel eens onzin wordt verteld. Nieuwenhuis haalt het voor beeld aan van aluminium rolluik-lamel len die van binnen geschuimd zijn. Die zouden voor de beste isolatie zorgen. Nieuwenhuis: "Dat is natuurlijk niet waar. Daarvoor moet je een simpel, dubbelwandig rolluikpantser van pvc hebben. Dat benadert hetzelfde effect als dubbel glas." Vragen "Het aanschaffen van rolluiken of -hek ken is moeilijk, vooral als het aankomt op het bepalen van de kwaliteit. Het roept ook veel vragen op bij de klant. Wij adviseren daar duidelijk in." In het aanbod van rolluiken (en zonwe ringen) is de verscheidenheid groot, ook wat betreft de automatisering van de bediening. Uiteraard moet daarbij het kaf van het koren worden geschei den. Nieuwenhuis heeft een bewuste keuze voor kwaliteit gemaakt. "Als een geleiding te smal is en de, wind slaat ach ter het pantser, dan vliegen de lamellen er uit. Je kunt prima lamellen gebrui ken, maar als er dan zo'n Frans koordje in komt te hangen of een slechte zijge leiding, dan is het eindresultaat nog niks. Als je zoiets verkoopt onder het mom dat het goed is, kom je jezelf te gen." Eén van de functies van rolluiken, is be veiliging. Winkeliers, maar ook parti culieren, moeten van verzekeringsbe drijven rolluiken aanschaffen, willen ze zich na één of meer inbraken kunnen blijven verzekeren. De verzekerings maatschappijen stellen daarbij eisen aan de rolluiken. Nieuwenhuis: "Laat de mensen ervoor zorgen dat ze van de leverancier een verklaring krijgen, waarin staat dat het rolluik voldoet aan de eisen. Dan kunnen ze nooit hun vin gers branden." i. Bij dit rolluik was het technisch moge lijk om het geheel te integreren in de pui Nieuwenhuis heeft sinds kort ook be schikking over een primeur: ronde rol- luikkasten met halfronde zijgeleiding. Foto: Goos van der Wilt Toonaangevend De ondernemer van de Ereprijsstraat zal niet schromen een dergelijke verkla ring af te geven,,omdat hij zijn hand in het vuur durft te steken voor het pro- dukt dat hij verkoopt. Nieuwenhuis werkt met het merk Heroal, dat toon aangevend is op het gebied van rollui ken. Een mini-rolluikje aan de muur hangen, is meestal geen probleem. Maar een zwaar rolluik met automati sche bediening, tijdschakelklok en eventueel een vergrendeling installe ren, vereist precisie en vakmanschap. Daarom zorgen de zonen van het echt paar Nieuwenhuis voor de montage en de service bij de klanten. Volgens Nieuwenhuis is de tijd weer rijp voor rolluiken. Ze schrikken inbre kers af, maar weren ook de zon. De warmte in huis wordt vastgehouden en de koude van buiten wordt tegenge houden. Ook beschermen rolluiken de bewoners tegen lawaai. Rolluiken dra gen ook in belangrijke mate bij aan de privacy van de gebruikers. Juist daarom geven ze bij Nieuwenhuis de nadrukke lijke voorkeur om open kaart te spelen. Lange Brinkweg 66 - Soest - Tel. 02155-13042 showroom staat een oud-Engels aan doende kast met daarin een groot assor timent tegels, vooral klassieke en, daar is de term weer, nostalgische tegels. Zo als bijvoorbeeld de cotto-tegels die weer 'in' zijn. Eyndhoven: "Het kost wat meer, maar we hebben ook de meer gangbare tegels. We zijn in tegels gespe cialiseerd, we hebben ze ook van 19,95 gulden. En alle tegels zijn uit voorraad leverbaar." In het in Romeinse stijl ingerichte sou terrain van de zaak beschikt Krea over 250 vierkante meter vloer, waarop vloertegels voor voornamelijk de huis kamer worden gepresenteerd. Ook die tegels worden bij de mensen thuis ge legd door Krea. Kortom, Krea is veelzijdig. Ook wat be treft de prijzen. In het assortiment is re kening gehouden met elke portemon nee. Vlak bij de whirlpool van tiendui zend gulden staat er ook één van 1.495 gulden klaar voor een demonstratie. Andere aanbiedingen zijn onder meer een badmeubel van 1.895 gulden en een wastafel in antieke stijl van 399 gul den. Zo kan Eyndhoven nog wel meer voor beelden noemen, maar eigenlijk moe ten belangstellenden zelf een kijkje ne men. Het interieur van de winkel en de showroom verklapt al veel over de kwa liteit van de sanitair en tegels. Eyndho ven, die zeven jaar bij een groothandel in sanitair en tegels heeft gewerkt, heeft zijn zaak met eigen handen ingericht. "Iedereen kan zien dat het ons niet aan ideeën ontbreekt." Eyndhoven zegt daarmee niets teveel, want in één oogopslag voel je je al thuis bij Krea. Sennheiser HD520 II: Nu f20,- terug voor uw oude koptelefoon bij aankoop van een echte Sennheiser hoofdtelefoon1 Sennheiser HD520: 18-22000 Hz. Vervorming<0,3%-Gewicht2 lOg Tijdelijk met inruilkorting f 179,-. □Ej SENNHEISER I video Steenhoffstraat 15 - Soest - Tel. 12132 Sinds afgelopen vrijdag is winkel centrum Overhees, maar vooral de wijk Overhees een DA Drogisterij rijker. Het is de zaak van Reinier Kok die ook al een DA Drogisterij aan de Smitsweg heeft. De tweede zaak is gevestigd in het voormalige kantoor van de Rabobank aan de Tamboerijn. Al voor de officiële opening bleek dat Kok met de DA Drogisterij in Overhees voorziet in een grote behoefte. Elke keer als de deur tijdens de verbouwing nodigt u uit voor een bezoekje. Wij hebben thans: een unieke expositie kristallen uit het Oeral-gebergte een grote collectie zilveren en gouden sieraden met edelsteen. bij aankoop een leuke attentie Het souterrain, waarin Krea een groot aanbod van vloertegels presenteert. Foto: Goos van der Wilt. wil dat zijn privacy is ge- zeker in de badkamer, is het zaak dat iemand ook thuis voelt als hij op zoek naar baden, bijbehorende wastafels of misschien een whirlpool. Sinds twee we- kunnen Soesters daarvoor it bij huis blijven. inkzij Tegel Sanitair Studio Krea n de Torenstraat. Peter Eyndhoven is eigenaar van de nieuwe zaak, waarin ilgie een voorname plaats inneemt, is niet zomaar het adres voor een wastafel of een bad. s "Sanitair kun je overal kopen. Wij on- I derscheiden ons in de tegels. Wij verko- - pen een idee voor de badkamer en doen offerte met een ontwerp, als de mensen I, daar prijs op stellen. De mensen doen j hier hun idee op voor de complete bad- 1; kamer en we geven volledige nazorg," f: zegt Eyndhoven. m Krea verkoopt niet alleen sanitair en te- j gels, maar maakt ook ontwerpen voor de inrichting van een badkamer. Verder j wordt alles geïnstalleerd en geplaatst I door de medewerkers van de nieuwe zaak. In een speciaal kantoor van de ruime

Soester Courant | 1994 | | pagina 7