"ijpi4 J SALZ heeft nu ook eigen EHBO-team Stichting Vrienden van het Vliegdorp reikt speurtochtprijzen uit De 'Spit' komt weer thuis Afscheid voor Prins Bernhard afwezig Sterrenberg zoekt vrijwilligers Laatste rit van de Starfighter PIZZADAG 03463 - 54054 'rut- RAMSES WOENSDAG 12 OKTOBER 1994 Elke zaterdag op terrein van Defensie Daverende vliegshow boven Soesterberg ANBO-nieuws Meningen van lezers I De dief slaat toe F.P. Prause HUISARTS van 17-22 oktober De collega's nemen waar voor spoedgevallen. Kerkdiensten Medische dienst Hulpverlening Burgerlijke stand I KORFBAL Benauwde zege KVO in Elburg Avondvliegen helicopters BRIDGE Bridge-instuif in De Drie Eiken 'De Drie Eiken' Info De Drie Eiken Griepvaccinatie Elke donderdag Alle pizza's fl. 10,- Kleur bekennen in Luchtvaartmuseum Agenda Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (03463) 51252. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (02155) 21841 Indien men zaterdags via het Zeis- terspoor en de Kolonel van Royenvveg richting de Tankwerk plaats rijdt, wordt het oor getrof fen door het jankend geluid van ross-motoren. Bij een zijweg met het bordje Spuitplaats is het zoe- en naar een plekje voor de auto. [Het terrein staat meestal vol met dit ioort blik van alle vormen, merken en laten. Zo ook zaterdag. Onder oorver- ovend lawaai vond de zoveelste start yan die dag plaats met even later het ge hecht wie het eerst bij een heuvel was. Vlens en machine vlogen daarop een ;ind door de lucht om met een dreun leer te komen. Banden met grof profiel vraten zich in het zand. Slingerend en net hoge snelheid vervolgden de moto- ■en hun weg. Bij een soort kantine stond een man met een zwarte baard en donkere bril, P.J. Liebeek, secretaris van de motorsport vereniging SALZ. Snel was het duide- ijk dat dit woord afkomstig is van de gefuseerde motorsportverenigingen uit Soest, Amersfoort, Leusden en Zeist. Vlotorfanaten uit deze vier gemeenten lebben een terrein van Defensie ge- ïuurd waarop men elke zaterdag deze sport kan bedrijven. De vereniging telt ongeveer 260 leden en staat open voor een ieder die hieraan mee wil doen. Een vereiste is wel dat men zelf de beschik- cing heeft over een cross-motor en de daarbij behorende kleding. De bezoe- cers waren duidelijk als motorrijders te lerkennen met uiteraard familie en vrienden die dit alles met keurende ilikken bekeken. Een jongetje van on geveer zes jaar liep geheel in motor- cross- enue voorbij. Z'n gezicht was vuil van zand en modder, terwijl een motorhelm achteloos werd meegenomen. Dhr. Liebeek: 'Onze jongste motorcrosser moet nog vier jaar worden. Hij kan nog niet fietsen maar weet z'n motortje heel handig en snel over het terrein te krij gen. Ons oudste lid is bijna zeventig, dus we kunnen elke leeftijd opnemen. Laat ze hier maar komen dan vertellen wij wel hoe het verder gaat'. Die zater dag reden ongeveer 110 motorcrossle den mee in hun eigen Club Kampioen schap waarvan er acht per jaar worden gehouden. Daaruit komen de besten in hun klassen naar voren en die kunnen op landelijk niveau mee doen. Zo ken nen zij Rob Vernet, landskampioen 4-takt KTM (600cc) en Anne van Ramshorst, kampioen in 250 cc. Ook doen ze mee in het Enduro Team, dat zijn de lange afstands crosswedstrijden die veel in de Achterhoek worden ver reden. Vervolgens wees Liebeek op een groene directiekeet. 'Dat is ons hospi taal van ons eigen EHBO-team. Wij zijn de enige sportclub in Nederland die een eigen EHBO-ploeg heeft. Wij vin den dat dat moet bij zo'n sport'. Voor 'het hospitaal' stond de Soesterberger Ben van Wijhe, leider van het medisch team. 'Ongeveer 12'/2 jaar geleden hoorde ik bij toeval dat men EHBO'ers zocht. Ik gaf als hobby EHBO-instruc- tie en kon hier mijn kennis en ervaring kwijt. Met nog twaalf mensen vormen wij het EHBO-team van deze motor crossvereniging en per wedstrijd zijn we met ongeveer vijf mensen aanwezig', al dus Ben. In de EHBO-ruimte staat een massagetafel, brancard en veel ver- bandmateriaal. 'Als er wat gebeurt dan is er de zekerheid dat er direct vakkun dig opgetreden kan worden. Wij leve ren zonodig de klant panklaar aan de GGD, dat wil zeggen ontkleed, bagger- vrij we kunnen de eerste maatregelen Dat Soesterberg de bakermat van de Militaire Luchtvaart is en daarom ook wel het vliegdorp wordt genoemd, is bekend. Met enige trots deelde het bestuur van de Stichting Dutch Spitfire Flight on langs mee dat de vliegbasis Soesterberg binnenkort de thuisbasis wordt van de enige Spitfire die Nederland heeft. Uiteraard staat er ook één in het Mili taire Luchtvaart Museum, maar deze heeft geen ambities om de lucht in te gaan. Zaterdag 22 oktober zal men de De Spitfire. Spit boven de vliegbasis kunnen be wonderen als hij wordt voorgevlogen voor de donateurs van de stichting die op die dag een Spit-dag houden. De enige Nederlandse Spit is na heel wat omzwervingen eindelijk waar hij hoort. Niet alleen de Spit komt thuis, hetzelfde geldt voor de Kapel van de Koninklijke Luchtmacht. Dit befaamde korps heeft nu nog z'n stek in Nijmegen, maar komt binnenkort ook naar de bakermat. londerdag 6 oktober kreeg het liegdorp Soesterberg de eer die ij verdiende. Van 14.30 tot 15.15 uur >vas het luchtruim vol gaande en komende vliegtuigen. Het werd _chter niet voor het vliegdorp ge organiseerd maar voor iemand die iet dubbel en dwars verdiende: ,K.H. Prins Bernhard. det nog enkele leden van het Konink lijk Huis nam hij op de vliegbasis Soes- jerberg afscheid van zijn actieve vlieg- beriode. In de zeer vele jaren dat hij de Ituurknuppel van een vliegtuig in eigen landen hield, heeft hij in heel veel toe- Itellen gevlogen. De meesten daarvan Jverden die middag voorgevlogen en Drachten de groet door middel van het ïvelbekende op en neergaan van de ®leugels. Veel inwoners hebben de nooie 'vogels' zien overvliegen en dank zij de hulp van de afdeling voorlichting Jan de vliegbasis noemen we ze nog ens. )m 14.30 uur opende de basis Gilze- tijen met een Tigermoth, een Auster, feen Piper, een S-ll, een Harvard en len BeechcraftT-7. Om 14.35 uur: Ti germoth en Piper met landing. Te 14.36 lur een F-27 Fokker Friendship. Te 14.37 een C-130. Te 14.38 uur een Fu- n. Te 14.39 een Cessna-172. Te 14.40 feen Dakota. Te 14.41 uur een Mes- jscherschmidt RF-108Taifun. Te 14.42 een AB-412. Te 14'.43 uur een Dakota net landing. Te 14.44 uur andermaal de Messcherschmidt BF-108 Taifun tmet landing. Te 14.45 uur een Stear- man PT-17. Te 14.47 uur een P-51 en leen Spitfire met landing. Te 14.50 uur I vier Alouette III. Te 14.51 een B-25. Te 14.52uureen Klemm.Te 14.53uureen Stinson. Te 14.54 uur een Proctor. Te 14.55 uur 4 x Fokker. Te 14.56 uur een Klemm met landing. Te 14.57 uur een Stinson met landing. Te 14.58 uur een Proctor met landing. Te 14.59 uur 4 x BO-105CB. Te 15.00 uur 3x PC-7. Te 15.01 uur een Cessna Citation. Te 15.02 uur een Hurricane. Te 15.03 uur 3 x Lynx. Te 15.04 uur 3 x Orion. Te 15.05 uur een Hurricane met landing. Te 15.06 uur een F-28. Te 15.07 uur een F-70.Te 15.09 uur4xF-16 met als klapstuk en slot te 15.13 uur de hyper moderne Amerikaanse bommenwer per Stealth met landing. Ongetwijfeld zullen vele vliegtuigspot ters blij zijn met bovenstaande gegeven en kunnen diverse plakboeken weer rij kelijk worden aangevuld. In totaal was het een prachtige show die helaas om veiligheidsredenen niet eerder bekend kon worden gemaakt. Het verdiende veel meer aandacht. Op donderdag 13 oktober houdt de ANBO, afdeling Soesterberg, haar na jaarsvergadering in de zaal van De Drie Eiken, aanvang 14.00 uur, zaal open om 13.30 uur. In deze vergadering zul len naast het beleid 1995, ook bestuurs verkiezingen worden gehouden. Na de ze zakelijke onderwerpen zal T. Schroote de aanwezigen vertellen over de schoonheid van de diverse soorten stenen in ruwe vorm en gepolijst. Door een stereo-microscoop kan men zien wat voor het blote oog onzichtbaar is. Het belooft een interessante middag te worden, aldus het bestuur van de AN BO. nemen zoals spalken enz. Gelukkig ge beurt zoiets niet vaak, maar dit seizoen hadden we twee keer ambulancehulp nodig in verband met breuk. Verder blijft het bij het verzorgen van ontvellin gen en zulke kleine zaken. Ook de rij- ders vinden het prettig als zoiets bij de hand is'. Op dat moment werd een jon ge motorcrosser binnengedragen die was gevallen en zijn linkervoet pijnlijk had bezeerd. Met vaardige handen werd de gezwollen voet van de modde rige laars ontdaan en stelde Ben van Wijhe de diagnose. Snel bleek dat het om een fikse kneuzing ging en werd een kóeling aangelegd om verdere bloeding tegen te gaan. De onfortuinlijke kleine crosser trilde van spanning. Ben wist hem in een korte tijd gerust te stellen. Hoe hij heette? 'Mikel, maar dat schrijf je als Michael. Hoe meer? Mijn achter naam is Kinningen. Ik ben 8 jaar en waar ik woon? Aan de 2e Daalsedijk. Waar? Dat weet ik niet. Nee, niet in Amersfoort. Nee, Zeist ook niet. Ja, ik gelQof van in Utrecht. Ik reed in de 2e versnelling in het minibaantje en vloog uit de bocht. U doet het goed want het doet niet meer zo'n pijn', daarmee kreeg Ben een compliment die hij ver diende. Intussen werd de vader van Mi chael opgezocht die ergens op de baan stond te vlaggen 'Met een gele vlag', had Michael nog gezegd. Ondertussen ging de zoveelste heat van start en da verde het bos en omgeving van het ge luid van vele zware motoren. Intussen verzorgde Ben de voet van Michael die weer rechtop kon zitten en nog eens vertelde hoe hij was gevallen. De Mo torsportvereniging SALZ mag trots zijn op hun EHBO'ers. Zet of laat geen spullen van enige waar de meer voor de deur staan. Wat is na melijk het geval. Op dinsdag 4 oktober heeft een persoon een tas met daarin tijdschriften gestolen, die voor de wo ning stond in de Plesmanstraat. Deze persoon (dief) fietste langs uw spullen en nam deze al fietsende mee. Schrijver dezes heeft dit mogen constateren op de door mij reeds omschreven data om plusminus 08.15 uur, op één van de pleintjes aan de Plesmanstraat. Deze dief moet een manspersoon zijn. J.v.Loveren Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (02155) 21841. Zondag 16 oktober ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 gemengd koor Cenakel, Amerstoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da gelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. NED. HERVORMDE GEMEENTE De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. J. van Marion GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 zie De Hoeksteen STERRENBERG 'De Lichtpunt', Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: P. Creutzberg, Dorpsplein 10, tel. 51700. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino- van Schieveen, Kampweg 50, tel. 52467, weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoord apparaat wie er dienst heeft. Hulp Stichting Hulpdienst SoesterbergHulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 51789, b.g.g. 51658 of 51437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06-8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappe lijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103 (geref. kerk), tel. 52606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Dorpsplein 17A, tel. 51555; werkda gen 12.00-13.00 uur, elke donderdag 19.00-21.00 uur; overige tijden: tel. 02155-19444; alarmnummer: 06-11. Grof vuil Tel. 02155-93666. GEBOREN Geen. GEHUWD Geen. OVERLEDEN 2 oktober: Adriaan Bosch (35), Rum- pier 5. Opgaven: Van Maarenplein 1. In Elburg dacht KVO met gemak een overwinning te kunnen halen op de op de laatste plaats staande club met de zelfde naam. Niets was minder waar. Het werd een spannende wedstrijd door een hard knokkend Elburg tegen een ontzettend veel kansen missend KVO. De ploegen gaven elkaar geen duim breed toe. KVO opende de score maar telkens maakte Elburg gelijk. Na een ruststand van 5-6 werd de eindstand uiteindelijk 8-9 voor KVO. De doel punten werden gescoord door Petra Jansen en Mien Driessen (elk twee keer), Rob de Peuter, Marcel Bos, Sily Viszia, Wietze Hoekstra en Folko de Raad. Overige uitslagen: Odik 3-KVO 2 13-6, HKC 5-KVO 3 11-6, KVO 4-Esdo 5 7-10, KVO 5-Exakwa 3 7-13, KVO A1 -DOC A1 13-6, KVO A2-Antilopen A3 3-6, KVO Cl-DoornC2 10-4, KVO Dl-MeeuwenD3 3-0 en DOS El-KVO El 0-0. KVO Dl is kampioen geworden. Wil men de bew oners van Sterrenberg meer plezier en ontspanning geven, dan moet dat uit de hoek van de vrij willigers komen. Dat is een duidelijke kreet van Dick Scheper in de Poster, het informatieblad Sterrenberg. Op allerlei plekken komt^nen vrijwilli gers tekort. Bewoners die geen familie hebben of die heel weinig bezoek krij gen. 'Juist voor hen is het van groot be lang dat er gedurende langere tijd regel matig iemand speciaal voor haar of hem op bezoek komt, bijvoorbeeld eenmaal per maand een middag. Wij denken daarbij aan hulp bij sociale- recreatieve activiteiten', aldus Scheper. Het is bekend dat de bewoners met ple zier uitkijken naar de komst van hun vrijwilliger en daarover vertellen. Hun eigenwaarde gaat er door vooruit, ze presteren iets met of door hun vrijwilli ger en zijn daar trots op. Ze gaan meer initiatieven nemen. Ook tieners zijn van harte welkom. Zij kunnen een welkome aanvulling zijn op het functioneren van de bewoners. Voor welke plekken heeft men in Sterrenberg behoefte aan vrij willigers? Op verschillende groepen, voor mannen en vrouwen van verschil lende leeftijden en niveau worden zeker 25 vrijwilligers gezocht. Eén gastgezin, waar een bewoner eens per twee a drie weken op bezoek kan komen. Zwem- begeleiding op zaterdag. Medewerkers voor radio, zowel voor techniek als voor aankondigingen. Begeleiding in het dorpshuis op verschillende dagde len. Voor het halen en brengen naar de kerkdiensten op zondagochtend van 10.00-12.00 uur. Meehelpen in soos- achtige werkzaamheden bij ouderen. Zaterdagopvang in een rooster van 09.00-17.00 uur. Dit gaat om verstan delijk gehandicapten van buiten Ster renberg (jongeren en oderen). Iemand die passe-partout kan snijden en tevens tekeningen wil inlijsten. Voor inlichtin gen kan men zich wenden tot de coördi nator Vrijwilligerswerk, Dick Scheper, tel. 59911 of 59354. (dinsdag, woens dag en donderdag). Tijdens de Informatiemarkt in het Dorpshuis, enkele weken geleden, verstrekte de Stichting Vrienden van het Vliegdorp een puzzel waaraan een speurtocht met een cryptische omschrijving verbon den was. Mw. T. Nijs, "een vrouw met inventiviteit", aldus voorzitter Hans van Epen, had dit bedacht om zo het dorp en omgeving beter te leren kennen. Het einde van de speurtocht was restau rant het Soester Hoogt. Terecht dat men voor de prijsuitreiking ook deze gelegenheid had gekozen. Zo was het kleine restaurant op donderdag 6 okto ber voor zijn doen vrij vol door be stuursleden van 'de Vrienden' en vijf gasten als prijswinnaars. In een korte toespraak deelde Van Epen mede dat drie van de vele inzen dingen helemaal goed waren. "Dan kun je een le, 2e en 3e prijs maken, maar dan moet je onder drie dezelfde een keuze maken. Daarom krijgen ze van ons allemaal de eerste prijs, een etentje in het Soester Hoogt." En met deze woorden overhandigde hij de prijzen aan mw. Roker met haar zoon, dhr. en mw. Haring en dhr. Lamers. Volgens de Het was vrijdag 7 oktober precies 00.00 uur toen de mobilofoons in de voertuigen van de Koninklijke Marechaussee Soesterberg het sein kregen van start te gaan met een bijzonder transport. De hek ken van de vliegbasis aan de Van Weerden Poelmanweg stonden wijd open en een echte Starfighter werd de weg opgetrokken. De chauffeur van de vliegtuigtrekker moest heel wat laveren om vooral de volle breedte van het vliegtuig langs de vele obstakels te leiden. Blauwe zwaai lichten van de escorterende mare chausseeauto's en -motoren gaven op dat middernachtelijk uur een bepaalde dimensie aan dit transport. Het oude maar nog sierlijke toestel protesteerde soms met klagende piepgeluiden tegen deze wijze van transport. De eens door vele vliegeniers geroemde Starfighter wilde zo graag nog één keer haar naam eer aandoen, om als een vechter tussen de sterren naar haar laatste rustplaats te gaan. Het was of ze die nacht protes teerde tegen deze wijze van vervoer, dat was haar eer te na. De trekker was onverbiddelijk en hield de oude mooie ijzeren vogel in een lan ge trekhaak stevig vast. Bij het kruis punt Ons Belang moest ondanks het zeer vroege uur nog diverse auto's een halt worden toegeroepen. En heel sier lijk reed het brullende monster van toen in alle stilte aan de verbaasde blikken van slaperige bestuurders voorbij. Nog even goed laveren op de Richelleweg en langzaam maar zeker werd het opge slokt in de inktzwarte duisternis van de nacht. Op het viaduct trok het voor het laatst nog eens goed aan de trekstang. Stel voor dat die toch zou loslaten en dan vol gas brullend omhoog schieten. Het was haar niet toegestaan en volgzaam reed ze achter de trekker naar de ingang van het Kamp van Zeist. Bij het Militaire Luchtvaartmuseum stond ze bijna op haar achterste twee wielen. Stokstijf bleef ze oog in oog staan met die andere die daar stond, de Russische MIG. Het was of ze nog even haar tanden wilde la ten zien, maar toen reed ze vlak voor de neus van de MIG voorbij en liet die Rus haar grote ronde zwarte achterste zien. Al verder ging het en ineens zag ze veel oude vriendinnen. Met een zucht en nog één laatste kreun stond ze op de voor liaar gereserveerde plaats. Te 00.30 uur van die 7e oktober 1994 was haar laatste rit volbracht. Transport zonder problemen op de plaats van be stemming aangekomen', klonk het door de marechausseemobilofoon. Het museum is een mooie ijzeren vogel rij ker geworden. Deze maand kan men van 18.00 tot cir ca 22.00 uur avondvliegen van helicop ters verwachten op woensdag 12, maandag 17, woensdag 26 en maandag 31 oktober. Met ingang van heden zijn bridgelief- hebbers en zij die dit willen leren, elke woensdagmiddag van 13.30-16.30 uur welkom in De Drie Eiken voorde Brid ge-instuif. Deze gratis instuif is gericht om dit kaartspel ruimere bekendheid te geven. k Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 03463 - 5 14 02 Op dinsdag 18 oktober is men van 14.00 tot 16.00 uur welkom in De Drie Eiken voor een eenmalige cursus zijde schilderen. Tegen een bijdrage van f 5,- per persoon, incl. klein materiaal wor den de eerste beginselen van deze kunst bijgebracht. Men kan zich hiervoor aanmelden bij het kantoor van het Dienstencentrum De Drie Eiken. De huisartsen van Soesterberg hebben voor de griepvaccinatie de navolgende indeling gemaakt. Huisarts Creutzberg: in de praktijk op 25 oktober van 14.00-15.00 uur en op 10 november van 17.30-18.00 uur en in De Drie Eiken op 27 oktober van 14.00-15.00 uur. Huisarts Galjart: in de praktijk op 27 oktober van 14.00-16.00 uur en op 1 november van 17.00-18.00 uur en in De Drie Eiken op 3 november van 15.00-15.30 uur. Huisarts Prause: in de praktijk op 27 oktober van 19.00-20.00 uur en op 3 november van 16.00-17.00 uur en in De Drie Eiken op 27 oktober van 15.00-16.00 uur. winnaars was het een leuk idee en voor herhaling vatbaar. Het was daarna goed toeven in de gezellige ruimte van het eethuisje. De overige niet-winnaars kregen een bos bloemen. Geniet van onze aanbieding van 15.00 tot 21.00 uur. U kunt ook telefonisch bestellen: Egyptische Grillroom shoarma en pizza's Dorpsplein 3 - Soesterberg Tel.: 03463-54054 Geopend: gehele week van 15.00 - 24.00 uur Tot vrijdag 14 oktober neemt het Mili taire Luchtvaartmuseum actief deel aan het thema 'kleur bekennen' in het kader van de Nationale Wetenschap- en Techniek Week. Vooraf werd een wed strijd uitgeschreven voor het mooiste kleurenschema voor een Starfighter. Honderden inzendingen kwamen bin nen met de fraaiste kleurenschema's. Het mooiste ontwerp - een lieve draak met veel kleuren - werd door de beken de kunstenares Leentje Linders, samen met de prijswinnares, op het vliegtuig beschilderd. Het vliegtuig zal binnen kort bij exposities buitenshuis te bezich tigen zijn. Ook zal er een fototentoon stelling te zien zijn over kleur in de mili taire luchtvaart, zoals camouflage, her kenning en vliegtuigen in vredestijd. Dat alles en nog veel in het Militaire Luchtvaartmuseum, geopend dinsdag t/m vrijdag van 10.00 tot 16.30 uur en zondags van 12.00 tot 16.30 uur. Woensdag 12 oktober 13.30 Bridge-instuif, Drie Eiken 18.00 Avondvliegen helicopters Donderdag 13 oktober 14.00 Koffiemiddag ANBO, Drie Ei ken Zaterdag 15 oktober 13.30 KVO 5 - Maaskanters 1 Zondag 16 oktober 12e Nat. Modelbouwmanifestatie, Luchtvaartmuseum Maandag 17 oktober 18.00 Avondvliegen helicopters Dinsdag 18 oktober 14.00 Zijdeschilderen, Drie Eiken Woensdag 19 oktober 13.30 Bridge-instuif, Drie Eiken Opgaven voor de agenda: Van Maarenplein 1.

Soester Courant | 1994 | | pagina 11