Geen doelpunten aan de Kooiweg »VS moet pas op de plaats maken Rolstoelbasketballers van start Smit domineert op Kartkampioenschappen Zege SEC zwaar bevochten Schade voor gehavend Selby Eemvogels ruikt even aan zege WOENSDAG 12 OKTORFR 1994 SOESTER COURANT Hees en UW houden beginstand in ere PAGINA 17 VOETBAL zaterdag Zwak OS O vlak voor tijd op de knieën VOETBAL zaterdag Opnieuw invaller bij badmintonners BADMINTON DAMMEN Tweede wedstrijd levert ook winst op voor DVSB-ers HOCKEY Hockey-jeugd MHC krijgt training van internationals SEC vergooit eigen kansen; Hees neemt koppositie in ZAALVOETBAL Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Sanitair WATERPOLO Duinkikkers storen zich niet aan te kleine zwembad: 4-8 VISSEN Winst voor Bosman en Henk van Riet in koppelwedstrijd Onder paraplu's van Bentinck Fonds en The Red Stars ROLSTOELBASKETBAL Peter Kamphorst en Angela van Burgsteden van Drukkerij pakken titels mmmm KARTEN KORFBAL fUK iOT' ^■•^Uy.vr. Vlv 1 Aan de Kooiweg vielen zaterdag geen doelpunten tijdens de wed strijd Hees-UW. De Soesters hadden met name in de eerste helft voor een andere afloop kunnen zorgen, maar omdat na rust DW een aantal kansen onbenut liet, werden de verhoudingen door de uitslag juist afgespiegeld. De Utrechters hadden aanvankelijk niets in de melk te brokkelen. Hees kwam veelvuldig door en creëerde veel kansen. Paul Castein, Wout Blanken- stein en Danny Brandenburg volgden echter het voorbeeld van Johan van den Brink die twee keer had gemist. Ook UW had opgelet tijdens die ac ties, zo bleek na de hervatting. Met een extra aanvaller werd de defensie van Hees in verwarring gebracht en Hans Uitdenboogaard kreeg de schrik van zijn leven, toen tot tweemaal toe een UW-er met bal en al op hem afstorm de. De doelman hield zijn hoofd wel koel. Ook deze vrije trap van Edwin La- zonder zal geen doelpunt opleveren. Hees en UW kwamen niet tot scoren. Foto: Aldo Allessie Nadat de bal ook nog een keer naast het doel van Hees was beland, nam Hees het initiatief over. Echte kansen leverde dat niet op. Peter Teunissen die in de rust mocht invallen voor Tjeerd Altena kon daarin geen verandering brengen. De wissel Robert Schadee voor Bran denburg sorteerde wat dat betreft even min succes. De beginstand bleef onge wijzigd. Zwaar bevochten was de 2-3-zege die SEC zaterdag boekte op OSO, één van de zwakkere ploegen uit de derde klasse. De Soester voel den zich af en toe getild door scheidsrechter Van der Griend, maar maakten vlak voor tijd de verdiende, winnende treffer. Voetballend had SEC meer in haar mars dan de Bussummers en in de twin tigste en 22ste minuut zorgden Edwin de Jong en Mohammed El Hamdioui voor een 0-2-voorsprong. Een minuut later stond een Bussummer in de ogen van SEC-trainer Hendrik-Jan de Boer zeker een meter buitenspel, maar hij mocht doorgaan en scoren. El Hamdioui kwam daarna in het nieuws met een gele kaart en een gemis te kans. De andere doelpuntenmaker De Jong viel geblesseerd uit en werd vervangen doorTeus Verwoerd. Voor al in het eerste kwartier van de tweede helft verzuimde SEC de wedstrijd te be slissen. Tot overmaat van ramp werd Jeroen Verweij halverwege die helft met een rode kaart van het veld ge stuurd. Hij zou hebben nagetrapt, het geen volgens De Boer absoluut niet het geval was geweest. Met tien man kwam SEC even onder druk te staan. Ronald de Kruyf stompte een bal uit de hoek, maar zag de bal uit een vrije trap niet naderen (2-2). Inval ler Jacob 'Finidi' George zorgde voor opluchting. Hij passeerde zes minuten voor het verstrijken van de officiële speeltijd twee, drie tegenstanders en bood Verwoerd een niet te missen kans: 2-3. George had voor 2-4 kunnen zor gen, maar miste even later. Hetzelfde deed een Bussummer in de vierde mi nuut van de extra tijd. Door de overwinning neemt SEC de vierde plaats in. De ploeg heeft vijf ver- liespunten meer dan Cobu Boys dat in zes duels reeds 33 keer scoorde. Het eerste team van Selby speelde zaterdagavond uit tegen het eerste team van Evoba'70 uit Ede en we derom ging er een (andere) inval ler op pad: Sebastiaan Ott. Bas Kruiswijk moest daarom aantreden in het eerste heren-enkelspel en deed dit zeker niet onverdienstelijk. Hij trok de eerste set met gemak naar zich toe, maar hij kon dit niet volhouden in de tweede en derde set en verloor nipt. In valler Ott speelde een goede partij, maar miste het wedstrijdritme. Zijn te genstander profiteerde en won in twee sets. Gerdie van Kooten vond een uitsteken de speelster tegenover zich en kon ab- Isoluut geen vuist maken: Jeanette Wes- [terveld bracht de achterstand daarna lerug tot 3-1 in een betrekkelijk gemak kelijke overwinning op een niet slim •pelende tegenstandster. Het heren-dubbelspel ging in twee sets verloren, waarna het aan de dames Van Kooten/Westerveld was de achter stand enigszins weg te werken; zij won nen gemakkelijk in twee sets door met name de tweede dame van de tegen stander constant onder druk te houden. Met een 2-4-achterstand werd aan het gemengd-dubbel begonnen: Wester veld/Kruiswijk speelde een geoliede' gemengd-dubbel en won in twee sets, waarna de druk lag op het tweede ge mengd-dubbel Van Kooten/Ott om het tot een gelijkspel te brengen. Zij bleken in de derde en beslissende set niet goed genoeg op elkaar ingespeeld te zijn en moesten het afleggen tegen een met name zeer goed spelende dame van Evoba'70 waarmee de uitslag op 5-3 kwam. Ook de tweede wedstrijd in de lande lijke competitie is door DVSB in winst omgezet. In Nijmegen werd Noad 2 niet 8-12 verslagen. Van Wijk pakte de eerste punten. Na remise van Den Os ging De Bruyn in de fout. In een omsingelingspartij werd hij na een berekeningsfout van het bord gespeeld. Van der Ploeg liet zich in een betere stand verrassen door een dam- combinatie (5-3). De Kruiff bracht de stand in een posi tionele partij in evenwicht en Van der Laan redde zich uit een kwetsbare si tuatie. Vervolgens kwamen Tjon A Ong en Van Niel remise overeen met hun tegenstanders. Het was Weistra die de zege van DVSB veilig stelde. De C- en D-jeugd van MHC Soest kan op woensdag 19 oktober trainingen volgen van de internationals Wietske de Ruiter (HGC) en Marinus Moolen- burgh van Bloemendaal. Zij konten daarvoor naar het CD-kamp dat de hockeyclub dinsdag en woensdag houdt. De Ruiter, aanvoerster van het nationa le damesteam en Moolenburgh worden geassisteerd door Sabine Merhottein (Bloemendaal) en Oene van Brunschot van Amsterdam. De internationals en hoofdklasse-spelers verzorgen het mid dagprogramma op 19 oktober. Daar voor wordt op dinsdag 18 oktober een ochtendtraining en een tienkamp ge houden. Het CD-kamp, dat om de twee jaar wordt georganiseerd, is bestemd voor hockeyers van tien tot en met veertien jaar. DVS/Lazy Louis beleefde maan dagavond weinig plezier aan de derde competitiewedstrijd. Bin- Sen vijf minuten stond Interhesp op 0-3 en zat het zaalvoetbalduel in de hoofdklasse op slot. Het werd 4-7 voor de gasten, be ploeg uit Soest had zich er meer van [Voorgesteld, nadat uit de eerste twee wedstrijden drie punten waren ver gaard. Door de snelle doelpunten kon interhesp zich echter beperken tot ver- Bdedigen en uitvallen, het favoriete spel- Betje van DVS/Lazy Louis. Coach Henk van Asch: "Ik heb nu wel door Idat je goed zit als je met 1-0 voor komt. I Acht van de tien teams spelen verdedi- Egend." DVS/Lazy Louis kende even een goe- Lde periode, scoorde ook, maar zou nooit de aansluiting vinden. Telkens vergrootte Interhesp de marge van twee naar drie goals. Vijf minuten voor tijd f haalde Van Asch in een alles-of-niets poging doelman Jan Willem van de Wint naar de kant en zette hij een extra veldspeler in. Het mocht niet baten. In- I terhesp tilde de voorsprong naar 2-6, waarna de laatste doelpunten van sta- tistische waarde waren. Arnold Broer tjes schoot driemaal raak voor DVS/Lazy/Louis. SEC Fred Bos en Richard de Bruin deden het in het begin van de wedstrijd één keer voor. Tik-tik-tik en De Bruin vloerde de doelman van Ton Roelofs. Het was tevens de laatste keer dat SEC een snelle combinatie uitvoerde. De spelers hadden kauwgom aan hun schoenen en misten bovendien Hans Peter van Zoelen. In plaats van te combineren en de snel heid van Marco Martens te gebruiken, bezondigden de meeste voetballers zich aan pingelen. Van de rechter naar de linker zijlijn lukte dat nog wel eens, maar terreinwinst werd daarmee niet geboekt. Ook niet toen Ton Roelofs voor rust 1-1 maakte en vlak daarna op voor sprong kwam. SEC probeerde een tweede doelpunt te forceren, maar Ton Roelofs kreeg de meeste kansen. Het geluk lachte SEC toe, want de bezoe kers werkten die mogelijkheden te on stuimig af. Toen Jeffrey van Delden zijn tegenstander uitkapte en ook nog eens met rechts inschoot (2-2) leek het for tuin van SEC onuitputtelijk. Maar de groen-witten vergooiden andermaal hun kansen. Direct na de aftrap keken twee Seccers vanaf de middenlijn toe hoe Ton Roelofs de voorsprong in ere herstelde: 2-3. Hees Na twee wedstrijden staat HeeS fier bo venaan met een honderd procent score én een doelsaldo van 24-6. Buna werd woensdag met 13-3 de nek omge draaid, maar het waren de ledematen van de Soesters die het het ergste had den te verduren. De gasten toonden zich een slechte verliezer en schopten naar alles wat bewoog. De scheidsrech ter deelde vier tijdstraffen uit aan Buna. Binnen een minuut was het al 2-0 voor Hees dat in de rust met 8-0 leidde. Coach Reijer Looijsen drukte zijn spe lers op het hart om de wedstrijd rustig uit te spelen om te voorkomen dat Buna 'doodschoppen' zou uitdelen en dat de wedstrijd zou worden gestaakt. Telefoon (02155) -1 30 14 In het zeer kleine zwembad van Groo tebroek boekten de heren van De Duinkikkers een normale overwin ning. ZPC Wet-Friesland uit Noord- Holland bleek, net als vorig seizoen, zelf ook een maatje te klein: 4-8. Door gebruik te maken van het surplus aan techniek en snelheid werd West- Friesland relatief eenvoudig wegge speeld. Het enige succes voor de thuis ploeg boekte de doelman. Hij stopte driemaal een strafworp. De overtalsituaties werden door de Soesters iets beter uitgespeeld dan een week eerder. Maar met een score van veertig procent was het rendement in die situaties nog steeds te laag. Met meer overleg moet daarin verbetering komen. De Duinkikkers leidden na de eerste periode al met 2-4. West-Friesland kwam in de tweede doorgang op gelijke hoogte, maar daarna werd het via 0-3 en 0-1 uiteindelijk 408. Steven Uyland scoorde drie keer. Zestien koppels deden zaterdag mee aan de afsluitende wedstrijd van de zo mercompetitie van De Snoekbaars. Het koppel Henk van Riet/Theo Bos man was het meest succesvol met 32.23 tneter vis. Het tweetal haalde 187 vissen uit de Vecht. Het verschil met de nummers twee (Rinus Brons/Co Wijnands) was met ruim tien meter dan ook groot. Derde werd het koppel Henk Alte- na/Eddy Strumpel. Op zaterdag 22 oktober start de Snoek baars met de wintercompetitie. Die wordt gehouden over tier? wedstrijden op onder meer de Vecht, de Eem en de Naarder- en Muidervaart. Titelverde diger is Jan Livestro die onlangs ook de zomercompetitie won. In de koppel wedstrijd werd Livestro met zijn part ner Willem van Soeren gediskwalifi ceerd, omdat ze te laat binnenkwamen. Hetzelfde lot was Willem en John Hun- telerslag beschoren. De integratie van minder-valide en valide sporters heeft in Soest een nieuwe dimensie gekregen. Dank zij een samenwerking tussen het Bentinck Fonds en The Red Stars is zondag een rolstoelbasket balteam aan de competitie begon nen. Dat ging overigens goed, want in Grave werd in een span nend duel met 35-33 van Grave gewonnen. De oprichting van een rolstoelbasket- baltak is het gevolg van particulier ini tiatief en de Europese kampioenschap pen die in 1992 in Soest werden gehou den. Toen Marijke Roest, voormalig speelster van Red Stars, door een ver keersongeval (tijdelijk) aan een rolstoel was gekluisterd, kwam ze in contact met het Bentinck Fonds en ook met zwem mer Vincent Maassen, meervoudig Olympisch kampioen. "Hij liep ook al met het idee om een basketbalteam te beginnen. We hebben samen een jaar in Utrecht gespeeld. Toen we in contact kwamen met Harry van de Vis, is het gaan rollen," aldus woordvoerster Roest van het nieuwe basketbalteam. Van de Vis, die vrijwel wekelijks bij Red Stars de verrichtingen van zijn zoon Danny volgde, haalde andere spe lers erbij. Ómdat het is toegestaan dat een valide sporter meedoet, werd ook zijn zoon in het team opgenomen. Het contact met basketbalvereniging The Red Stars werd na de EK warm gehou den en vorig jaar bereikten het Bentinck Fonds en Red Stars overeenstemming over een samenwerking. Toen dat be kend werd, meldden ook een Utrechter en een inwoner van Houten zich aan. De overige zeven spelers komen uit Soest. Het team bestaat naast Roest, Maassgn en vader en zoon Van de Vis uit Jan Weldam, Wim Bakker, Chris Schrijver, Durmus Candan en Reinier Wallenburg. De ploeg beschikt nog niet over een trainer, maar Roest is in onderhande ling met een kandidaat. Mogelijk ont staat daar vrijdagavond meer duidelijk heid over. Enthousiasme Volgens voorzitter Adri van Rouwen daal van Red Stars heeft vooral het en thousiasme van de spelers ertoe bij ge dragen dat de integratie is gerealiseerd. "Als club hebben wij er geen voordeel bij. Het levert alleen maar meer werk op, maar wij denken dat wij het efficiën ter kunnen sturen dan het Bentinck Fonds, omdat we de kennis in huis heb ben." De rolstoelbasketballers betalen hun contributie aan het Bentinck Fonds dat via het passepartout-systeem voor zaal ruimte heeft gezorgd. De stichting voor minder-valide sporters maakt per spe ler 90 gulden per seizoen over aan Red De rolstoelbasketballers weten zich in de rug gesteund door Adri van Rouwen daal (staande links) van Red Stars en Mieke ten Cate (staande rechts) van het Bentinck Fonds. Foto: Aldo Allessie Stars. Mocht blijken dat de basketbal vereniging meer kosten maakt, zal dat in de evaluatie na dit seizoen worden meegenomen. Want, zo stelt Van Rou wendaal: "Het is zeker de bedoeling om er mee door te gaan." Rechten en plichten Onderscheid zal niet worden gemaakt tussen de valide en de minder-valide sporters. Van Rouwendaal: "De rol stoelbasketballers worden behandeld als valide sporters. Ze hebben dezelfde rechten en plichten. Ze zullen ook de jurytafel moeten bedienen tijdens wed strijden van andere teams." Het rolstoelbasketbalteam traint dit sei zoen op vrijdagavond van 21.00 tot 22.00 uur in Aqua Indoor. Om het inte gratie-proces te ontwikkelen, zal het volgend seizoen ook in sporthal Beu kendal trainen. De thuiswedstrijden worden al in Beukendal gespeeld. Ko mende zaterdag moeten de rolstoelbas ketballers nog naar Eindhoven, maar het eerste optreden voor'eigen publiek is op zaterdag 22 oktober. Het nieuwe team van het Bentinck Fonds en The Red Stars speelt dan om 15.00 uur te gen ISV Hengelo 2. (Advertentie) mÊÊtwm Peter Kamphorst (links) en Angela van Burgsteden van team Drukkerij Smit wonnen de officieuze Nederlandse kampioenschappen kart. Onder de pechvogels bevonden zich team-leider Paul Smit en Robbert Wolters. De laatste bezorgde zijn baas met de 'crashveel publiciteit. Ronkende motoren, onverantwoorde inhaalmanoeuvres en snelheids overtredingen bepaalden zaterdag de omstandigheden op de Kart-baan van Slagharen, waar de officieuze Nederlandse kampioenschappen op het spel stonden. Het team van Drukkerij Smit bv domineerde op het bochtige circuit en zette daarmee een kroon op het 75-jarig bestaan. Bij na zestig teamleden van Drukkerij Smit bv hadden zich geplaatst voor de eindronde. Na de finale werden zowel bij de dames als de heren de drie plaatsen op het podium bezet door rijders van Smit. Angela van Burgste den en Peter Kamphorst sleepten de titels in de wacht. De strijd was uitermate fel, werd soms op de rand van het ontoelaatbare ge streden, maar bleef collegiaal. Dertig mannen en 28 vrouwen met uiteenlo pende ervaring wrongen zich in allerlei bochten om vooraan te rijden. Het le verde ook pechvogels op. Leslie Nicoli- na was op weg naar de eindzege in de kwalificatierit, maar kwam zonder ben zine te zitten, De gedoodverfde kam pioen bij de heren, Aad Post, werd zelfs voortijdig uitgeschakeld na een onno zele stuurfout in de pits. Hij herstelde zich overigens tijdens de plaatselijke ti telstrijd kegelen die later die dag plaats vond en waarop hij zijn debuut als spor ter omlijstte met een eerste plaats. Har ry van den Deijssel maakte na een on stuimige poging een concurrent in te halen een smak en liep schaafwonden aan zijn rechter arm op. plaats van te finishen en zal zijn inzicht nog moeten ontwikkelen. Marianne Heij probeerde te corrigeren, maar dat lukte niet meer. Van der Wilt was er maandag nog ziek van. Na de fout van Van der Wilt zette Peter Kamphorst zijn kart als eerste over de meet, zodat hij zich kon gaan opmaken voor de hul diging. Quelle werd nog net tweede, voor Robbert de Boer die zijn kart als derde over de finishlijn drukte. Team-leider Paul Smit die het had ge-' munt op de overwinning, was tijdens zijn kwalificatie-race in aanvaring ge komen met reclame-deskundige jonk heer Robbert Wolters. Daarmee waren de kansen van beiden verspeeld, maar Smit haalde wel volop de publiciteit. Hij werd bovendien een dag later tot beste baas uitgeroepen. Wat dat betreft deed zijn levensgezellin Angela van Burgsteden het beter. In de beslissende manche sloeg zij alle andere finalisten van zich af. Ze werd onbe dreigd eerste voor de geroutineerde Trees Feitz en Linda Schotsman. Dramatisch Dramatisch was de ontknoping bij de heren. Alex Quelle stevende in de snel ste kart van de baan op de overwinning af. In de manche over tien minuten had hij van begin af aan de leiding. Vlak voor de laatste bocht van de laatste ron de wilde hij vertegenwoordiger Ray- mond van Muyden op een extra ronde zetten. Wat Quelle niet had ingecalcu leerd, was dat de twee karts in botsing kwamen, waarna Van Muyden hem zonder opzet van de baan drukte. Quel le zag in een flits fotograaf Goos van der Wilt langs zich razen. Die maakte ech ter de fout om de pits in te rijden in Eemvogels startte tegen O VVO met de laagstaande zon tegen en had duidelijk moeite opi de korf te vinden. Bij 2-0 scoorde Stanley de Vries van afstand. Een goede, vlot te aanval van Kathja Rauch en Astrid Doornekamp werd door laatstgenoemde afgemaakt. Daarna zakte Eemvogels weg en profi teerde OVVO: 6-2. Toen vochten de Soester korfballers terug en kreeg de aanval een strafworp mee, die Henriet- te Wisse benutte. Eemvogels rook meer kansen, maar een zuiver doelpunt van Agnes Kraaikamp werd afgekeurd. In de rust was het 7-3. De tweede helft begon Eemvogels vol goede moed. Dit resulteerde in twe^ zuivere afstandsschoten van Astrid Doornekamp. Bij 8-5 benutte Henriet- te Wisse haar doorloopbal in samen werking met Sjoerd Lub. De spanning bleef en ook Ronald van Bemmel scoorde: OWO liep weer uit tot 9-7, maar met een aanval achter de korf zorgde Agnes Kraaikamp voor 9-8. Marco Kuil verving daarna de moege streden Stanley de Vries. OWO scoor de 10-8, maar Marco Kuil verschalkte zijn tegenstander met een omdraai- schot. In de laatste minuut zette Eem vogels alles op alles om de gelijkmaker te forceren. Maar een goed overgeno men, dus onterechte doorloopbal van de thuispartij werd door de scheids rechter goedgekeurd, zodat de eind stand 11-9 werd.

Soester Courant | 1994 | | pagina 17