Nog 3 weken C1000 VERBOUWINGSNIEUWS VAN C1000: C1000 f Soester verzorgingshuizen Molenschot en Groot-Engendaal onder één koepel io i 'Woningaanbod aan vraag aanpassen' Neem eens wat anders mee voor uw vrouw. NIC VAN DAM Zondag 16 oktober geopend 60 cent korting 2 gulden korting K VERKOOP '94 Profiteer 4 dagen lang van oplopende kassakortingen Autobedrijf Bosboom Fusie moet uiterlijk 1 januari 1996 rond zijn 3 Actueel 4 Varia 5 Actueel 11 Soesterberg 15 Sport Overvaller van De Sprong meldt zich bij politie Postagentschap Honsbergen sluit op 31 december van 11.00 tot 17.00 uur MEUBELEN Klassiek, eiken en modern GEBR. VAN WOERKOM ZIEKTEKOSTENVERZEKERING? D66 wil binnen een jaar actief beleid formuleren KUNSTNAGELS jÉVan Breukelen 5 Vast-goed HET VLEESCENTRUM C1000 Van de Graaf Zuidpromenade 6 3768 EM Soest Tel. 02155-15724 VOORDEELMARKT Vanaf woensdag 19 oktober active soorts De Soester verzorgingshuizen Mo lenschot en Groot-Engendaal gaan volgend jaar (bestuurlijk) op in één instelling. De beide bestu ren hebben vorige week een inten tieverklaring ondertekend, waarin als uitgangspunt staat geformu leerd dat de juridische fusie uiter lijk op 1 januari 1996 een feit moet zijn. Alle betrokkenen - bewoners en personeelsleden - zijn inmid dels van de plannen op de hoogte gesteld. De besturen en de directiés van de bei de tehuizen zijn ingenomen met de fu sie, die in feite voortbouwt op de be staande samenwerking op administra tief gebied en op het terrein van de keu kenwerkzaamheden, die vorig jaar al gestalte heeft gekregen. De besturen zijn - mede op grond van de opgedane positieve ervaringen - tot de conclusie gekomen dat het wenselijk is de samen werking te formaliseren in de vorm van een juridische fusie, "om met het oog op de toekomstige beleidsontwikkelingen een sterkere positie te kunnen inne men". Bovendien biedt de fusie de meeste waarborgen om de beschikbare midde len zo efficiënt, doelmatig en flexibel mogelijk te benutten met het oog op de kwalititatieve verbetering van de zorg verlening, aldus de intentieverklaring. De identiteit van de beide instellingen - Molenschot heeft een algemene signa tuur, Groot-Engendaal een protestant s-christelijke - wordt niet aangetast, en hetzelfde geldt voor het "leefklimaat" in de beide tehuizen. Sinds vorige week is een gezamenlijke stuurgroep aan het werk, die de fusie voorbereidt en inmiddels begonnen is met het opstellen van een stappenplan, waarbij ook de doelen en randvoor waarden van de fusie (o.a. de rechtspo sitie van de medewerkers) worden ge formuleerd. De bewoners en het perso neel zijn vorige week geïnformeerd en zullen in de loöp van het proces ook voortdurend op de hoogte worden ge houden van de vorderingen. Die moe ten uitmonden in een uitgewerkt con- cept-fusievoorstel, inclusief statuten en huishoudelijk reglement, dat door bei de besturen geaccordeerd dient te wor den. De consequenties van de fusie worden tijdig voorgelegd aan de bewo ners en het personeel en het concept vormt de basis voor het overleg met de bewonerscommissies en de vertegen woordiging van het personeel. Identiteit "We zien op deze manier de toekomst met nog meer vertrouwen tegemoet," aldus de dames E. Vischer en A. Greef- horst, resp. directeur en voorzitter van Molenschot. Volgens hen -was het nieuws van de fusie voor sommige be woners wel enigszins "schokkend". "De identiteit van de huizen is toch een beetje heilig," aldus Ans Greefhorst, "en het is ook niet niks." Voor alle ze kerheid hebben de besturen in de afge lopen maanden de identiteit van de af zonderlijke huizen al op papier gezet. Het fusieproces kan soepel verlopen omdat dé praktische samenwerking tussen Molenschot en Groot-Engen daal al geruime tijd bestaat. Die werd enigszins "uit nood geboren" omdat Groot-Engendaal tijdens de ziekte van directeur Cloo een beroep deed op on dersteuning vanuit Molenschot. Gedu rende ca. een half jaar zijn de directieta ken in Groot-Engendaal waargenomen door de directie van Molenschot. In praktische zin werd er sinds die tijd al samengewerkt op administratief en keuken-gebied. Koepel Door de fusie kan de nieuwe instelling (een nog "naamloze" koepel boven twee aparte "werkbesturen", die met name de identiteit van de huizen zal gaan bewaken) een aanzienlijk sterkere positie innemen dan de huizen afzon derlijk. Mevrouw Vischer: "In de dis cussie over de stelselherziening zijn we straks sterker tegenover bijvoorbeeld de zorgverzekeraars, en we hebben meer mogelijkheden om een beter, bre der pakket aan te bieden dan alleen de diensten van een verzorgingshuis. Bij de fusie zal ook de Soesterbergse "dependance" van Molenschot (de dit jaar geopende Heybergh) betrokken worden. Molenschot is in aantallen on geveer tweemaal zo groot als Groo t-Engendaal. Molenschot heeft - inclu sief de Heybergh - ca. 150 bewoners, Groot-Engendaal tegen de 70. Het aantal medewerkers (fulltime én partti me) ligt in dezelfde orde van grootte. De fusie is gebaseerd op gelijkwaardig heid en respect voor eikaars identiteit. Mevrouw Vischer: "Wij hechten veel waarde aan ons algemene karakter, en we hebben er volop begrip voor dat Groot-Engendaal hetzelfde doet met z'n christelijke identiteit. Die blijft ge waarborgd." Juist voor de leeftijds groep van de (hoog)bejaarden is de identiteit een belangrijk uitgangspunt bij de keuze van een verzorgingshuis. Het is nadrukkelijk de bedoeling dat de ouderen van Soest op het gebied van de huisvesting straks nog een keuze kun nen maken, aldus mevrouw Vischer, "in plaats van dat ze maar moeten ac cepteren waar ze terecht komen. De mensen willen dan juist een beetje kun nen terugvallen op hun wortels." W erkgelegenheid Een van de uitgangspunten is dat de fu sie geen bedreiging vormt voor de werkgelegenheid. "Je kunt als afzon derlijke huizen nooit iets garanderen, maar omdat het op den duur - gezien de ontwikkelingen - steeds lastiger wordt om de zorgverlening kwalitatief op peil te houden biedt een fusie juist betere mogelijkheden voor de werkgelegen heid. Als een bepaalde functie nu zou moeten vervallen omdat je 'm afzon derlijk niet kunt handhaven, kun je sa men misschien 'een parttimer aanstel len." Volgens mevrouw Vischer is de provin cie ook ingenomen met de voorgeno men fusie. "Het is geen geheim dat de provincie het aantal bedden, ook in Soest, nog altijd wil afbouwen. Door de fusie kunnen we beter inspelen op de taakverschuiving die in de toekomst op ons afkomt, bijvoorbeeld de groeiende behoefte aan aanleunwoningen en een uitgebreider zorgpakket." Ze signaleert op dat gebied overigens "allerlei golf bewegingen". Qok de besturen van de andere Soester verzorgingscentra - Mariënburg én Braamhage (resp. van katholieke en vrijzinnig-protestantse signatuur) - zijn op de hoogte gesteld van de fusieplan nen. Die houden dan ook niet in dat er met deze huizen niet naar verdere sa menwerking wordt gestreefd. "De ver standhouding is bijzonder collegiaal. Braamhage heeft zelf allerlei plannen en met Mariënburg hebben we goed kontakt. De fusie wil zeker niet zeggen dat Molenschot en Groot-Engendaal samengaan en dat de rest niet meer mag meedoen..." De beide verzorgingscentra - nu zo on geveer aan de beide uiteinden van de Albert Cuyplaan - komen binnen af zienbare tijd (in 1996, als het nieuwe Molenschot aan de Dalweg gereali seerd zal zijn) nog maar op een steen worp afstand van elkaar te liggen. Ook dat zal een voordeel zijn voor een effi ciëntere samenwerking, verwachten de dames Vischer en Greefhorst. Betonnen coalitie verbolgen over verwijten van machtspolitiek. Politie gaat scherp toezien op illegale bedrijfsactiviteiten. Radio Soest krijgt voor lopig alleen subsidie voor 1995. Nieuws van de gemeente Plan voor patiowoningen aan de Beukenlaan. Kabelnet geen 'koopje' voor REMU. Stichting Vrienden van het Vliegdorp reikt speurtocht- prijzen uit. Laatste rit van de Startfighter. Afscheid voor prins Bern- hard. De 'Spit' komt weer thuis. Red Stars ziet trainer/ coach vertrekken. De overvaller die anderhalve week geleden medewerkers van Edel steenslijperij De Sprong bedreigde met een pistool en een aantal siera den meenam, heeft zich donderdag nacht gemeld bij de politie. Hij werd aangehouden en bekende tijdens het verhoor. Het gaat om een 36-jarige man uit Amersfoort. Kennelijk was de grond onder zijn voeten te heet geworden. De politie was hem namelijk al op het spoor. Onder meer aan de hand van het sig nalement was de politie achter de identjjteit van de verdachte geko men. In zijn woning in Amersfoort was en kele dagen na de overval in De Sprong aan de Lange Brinkweg 'al huiszoeking gedaan. De man was toen niet thuis, maar de politie trof wel een alarmpistool aan, dat in be slag werd genomen. Een zoekactie naar de man leverde niets op, totdat hij zich donderdag meldde bij de po litie in Amersfoort. Hij werd overge bracht naar het bureau in Baarn en is afgelopen maandagmorgen al voor geleid aan de officier van justitie. Van de gestolen sieraden ontbreekt ieder spoor. De overvaller heeft ver klaard dat hij de buit heeft verkocht aan een heler, maar zei zich niet te kunnen herinneren aan wie. Het postagentschap in Super Van Doorn aan de Wiardi Beekman- straat wordt op 31 december van dit jaar gesloten. Dat heeft een woord voerder van Postkantoren bv beves tigd. Het besluit was overigens al in 1990 genomen en bekend gemaakt. De sluiting van het agentschap bij Honsbergen is het gevolg van het vestigingsbeleid dat de PTT voor de jaren 1990-1994 heeft vastgesteld. Er liggen bedrijfseconomische rede nen aan ten grondslag. Volgens de woordvoerder van Postkantoren wilde eigenaar Van Doom van de supermarkt het postagentschap in zijn zaak voortzetten. Maar Post kantoren zien daartoe geen moge lijkheid. Het aantal handelingen is juist afgenomen door het automati sche betalingsverkeer. "We proberen niet alleen de zakelij ke kant te bekijken, maar ook de maatschappelijke rol die je speelt. Natuurlijk zullen de bewoners van Honsbergen het niet leuk vinden, maar in dit geval kan het niet an ders," aldus de woordvoerder. 'n Begrip voor kwaliteit, service en prijs Soest Hilversum Steenhoffstraat 61 Leeuwenstraat 45-47 Telefoon 02155-13280 Telefoon 035-(2)41794 zie pagina De woningvoorraad van Soest moet beter aansluiten op de vraag van Soester woningzoekenden. Om dat te bereiken wil D66 binnen een jaar een actief beleid hebben geformuleerd. De fractie legt daarbij het accent op de ouderen. Het gaat daarbij niet zozeer om nieuwbouw, ma^r voor namelijk om aanpassing van de bestaande huizen. D66 heeft daartoe een initiatiefvoorstel ingediend. Het is de bedoeling dat het college een on derzoek instelt en een voorstel voor de gemeenteraad uitwerkt. De gemeente Soest telt ruim driedui zend woningzoekenden, hetgeen overi gens niet betekent dat die mensen geen dak boven hun hoofd hebben. Veel Soester gezinnen zijn echter toe aan een ruimere woning, terwijl veel ouderen zelfstandig willen blijven wonen in een kleiner huis. Die doorstroming verloopt allesbehalve vlekkeloos. Door een gebrek aan het gewenste type woning blijven, zo leert de praktijk, de meeste mensen zitten waar ze zitten. Mede daardoor neemt het gemiddelde aantal inwoners per woning af en wordt de druk op de woningmarkt opgevoerd. Oplossing Nieuwbouw is niet de oplossing volgens D66. Bovendien is die optie steeds klei ner geworden, doordat zowel de ge meente als de provincie verstedelijking van de natuur wil voorkomen. D66, zelf ook tegenstander van te grootschalige nieuwbouw, ziet meer heil in aanpas sing van de woningvoorraad. Bepaalde woningen zouden in tweeën kunnen worden gesplitst en in sommige geval len zou er een woning op een bestaande woning kunnen worden gebouwd, meent D66. De fractie stelt tevens voor dat vrijkomende, grotere woningen be schikbaar worden gesteld aan de grote re huishoudens die aan Soest zijn ge bonden. Dat soort veranderingen kan ertoe bijdragen dat de doorstroming beter verloopt. De exploitaties moeten uiteraard slui tend zijn. Maar D66 rekent op aanloop- en voorbereidingskosten. D66 wil die dekken uit een stelpost van 7,5 miljoen gulden, die de gemeenteraad in het structuurvisiebesluit heeft vastgelegd. D66 acht de kans van slagen groot, maar beseft dat realisering van een der gelijk beleid veel voeten in de aarde heeft. Overleg en samenwerking met de woningbouwverenigingen, thuiszorg organisaties en een of meerdere verze keraars is daarom gewenst. Omdat de woningnood in Soest niet uniek is, wijst D66 onder meer op het raoport 'Bestaande woningen aanpas sen voor ouderen' dat het ministerie van vrom in juni van dit jaar liet ver schijnen. Ook een project in de ge meente Heemstede wordt door D66 onder de aandacht gebracht. Signaal "Het is voor ons een tweede signaal dat met het aanpakken van het herbergend vermogen van de Soester woningvoor raad kan worden voorkomen dat er ver der wordt gebouwd in natuurgebieden. Zeker nu er aanzienlijk meer woningen ter beschikking van woningzoekenden zijn gekomen dan in de structuurvisie Nieuwbouw is niet dé oplossing voor het tekort aan woningen. De bestaande huizenvoorraad moet worden aange past aan de vraag van Soester woning zoekenden, meent D66. werd verondersteld," aldus fractievoor zitter Loet Jansen van D66. Er werd van uitgegaan dat tussen 1991 en 1 januari 1995 zeshonderd nieuwe woningen zouden worden gebouwd. Dat worden er 1.300 (400 vrijgekomen 'Amerikaanse' woningen in Soester berg en 900 nieuwe woningen). Gelet op dat laatste meent D66 dat de wo ningbouw aan de Jachthuislaan, in ie der geval tot 2005, achterwege kan blij ven. Voorwaarde daarbij is, dat Soest gemiddeld vijftig bestaande woningen per jaar verbouwd. "De informatie die er nu ligt, laat zien dat dit doel zeker niet bij voorbaat on haalbaar is. Daarom is het een politieke plicht actief beleid te gaan voeren," al dus D66. al vanaf f. 40,- per set. Afslank- en Nagelstudio Stance Andeweg Vosseveldlaan 47 - Soest Beh. volgens, afspr. 02155-12013 zie pagina Birkstraat 49 - Soest - Tel. 12477. GEVULDE SCHOUDER ROLLADE Q cn per kiloO. HAMLAPPEN ftcn (de echte) kilo 5J?u WILDSTOOFSCHOTEL jy.cn per kiloI 4?u Geopend do. en vr. 8.00-17.00 uur. Altijd kwaliteit en betaalbaar. Tegen inlevering van deze waardecheque ontvangt u bij aankoop van een pak gevulde koeken (normale prijs f 1,25 per pak) VOORDEELMARKT Zuidpromenade 6 c-noo De volgende fase in onze verbouwing is bereikt; de binnenmuren moeten eruit. Daarmee wordt het nieuwe gedeelte bij de winkel getrokken. Dat geeft nogal wat hak- en breekwerk. Voor de overlast die dat veroorzaakt bieden wij onze excuses aan. Op 2 november is alles achter de rug. Nog even en u kunt winkelen in onze schitterende C1000! Tegen inlevering van deze waardecheque ontvangt u bij aankoop van een fles Spontin Primeur limonadesiroop (normale prijs f 5,49) VOORDEELMARKT Zuidpromenade 6 VAN WEEDESTRAAT 16. SOEST TEL 13473 FEEL FREE, FEEL SUZUKI Birkstraat 105, Soest. Telefoon 02155-13256.

Soester Courant | 1994 | | pagina 1