U BENT RIJKER DAN U DENKT... OUTPOST •HL-TOn SLl 10 NC 0PHAI Regina Bos levert verjaardagscadeautje af bij kindertehuis in Kozle IVARIAt Kabouter op 'jarige' peuterspeelzaal Nieuws van de gemeente get your levi's jeans at Soest schaft kerstboomverbranding af Delegatie Kozle naar Soest Jasmij ruimte Plan voor aan Beukei VAN TOL - SOEST w CVV WOENSDAG 12 OKTOBER 1994 SOESTER COURANT Opbrengst gegroeid tot 2900 gulden PAGINA 4 WOENSDAG 12 OK PIANOHANDEL Meningen van lezers De maat is vol Modder en stront Rondweg? NVM HYPOTHEEKSHpR UW BESTAANDE CONTROLEPUNT VOOR Hypotheek. NVM Hypotheekshop NVM Hypotheekshop Schoeman Deelen DE NVM HYPOTHEEKSHOP. 't Kwetternest viert vijf tien-jarig bestaan Rondweg (2) Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Milieu-aspect belangrijkste argument Organisatie zoekt nog gastgezinnen Auto gestolen wan "najaars moe daarom: blc Karakteristieke vi PAR l Maar liefst 2900 gulden. Dat was het bedrag dat Regina Bos uit Soest onlangs in Ko/le kon aan bieden aan het kindertehuis Dom Pomocy in Kezierzyn/Kozle. Het geld is dit voorjaar bij elkaar ge bracht ter gelegenheid van Regi- na\s 55e verjaardag. Die "benefiet-verjaardag" vierde ze op 11 juni in het Gildehuis, onder het mot to: "Wie jarig is tracteert". Regina - zelf Poolse van geboorte - kreeg een grote groep buren, vrienden, kennissen en bedrijven uit Soest zo ver dat ze alle maal eert duit in het zakje deden. Dat le verde in juni al een bedrag van bijna 2400 gulden op, wat in de maanden daarop aangroeide tot 2800 gulden. In Polen kwam er zelfs nog 100 gulden bij. Een paar weken terug was Regina in Kozle, om met eigen ogen te zien wat er met het geld gedaan kon worden. Het verjaardagscadeautje blijkt bij Dom Pomocy (vroeger Caritas geheten) méér dan welkom te zijn geweest. Het tehuis werd in 1911 opgericht voor geestelijk en lichamelijk gehandicapte kinderen, in principe van 0 tot 18 jaar. In de praktijk worden ook "kinderen" tot in de 30 jaar opgenomen, omdat die simpelweg nergens anders naartoe kun nen. Momenteel wonen er 68 kinderen per manent in Dom Pomocy. Slechts 12 van hen zijn enigszins mobiel, de overigen zijn volstrekt bedlegerig. Het enige hulpmiddel dat ze hebben is een krak kemikkige rolstoel, plus een loopwa gentje waarin de kleine kinderen leren lopen. Hartverscheurend Regina: "Eén jochie had inderdaad ge leerd zichzelf daarmee voort te bewe gen, en blij d^t-ie was! Hartverscheu rend om te weten dat dat 'geluk' ande ren wordt onthouden, omdat men een voudigweg niet over meer van dat soort dringend benodigde middelen be schikt." Met het geld uit Soest werd daarom een mobiele, hydraulische "Unilift" aange kocht. Daarmee kunnen de kinderen uit bed worden gehesen om ze bijvoor beeld naar de badkamer te brengen. Het is eigenlijk onvoorstelbaar dat het Regina Bos met de directrice (r.) en een zuster (l.) van het kindertehuis Dom Pomocy in Kozle. tehuis nu pas over een lift beschikt. Het laat zich denken dat de zusters intussen allemaal een versleten rug hebben en al diverse breuken hebben opgelopen. Daarnaast werden twee waswagens aangeschaft, waarin de vuile was wordt verzameld en naar de wasserij gebracht. Dom Pomocy is goed voor dagelijks 450 kilo wasgoed! Het kindertehuis le verde zelf ook een bijdrage, maar daar mee is hun eigen "kapitaaltje" dan ook weer schoon op. Nieuwe aktie Regina is diep onder de indruk geraakt van de schrijnende situatie in Dom Po mocy. Daarom wil ze zich inspannen om - liefst nog voor de Kerst - opnieuw geld bij elkaar te brengen. Daarmee kan dan hopelijk een tweede Unilift worden aangekocht, voor de andere verdieping. Regina heeft haar "sponsors" inmid dels per nieuwsbrief laten weten dat ze weer een beroep op hen gaat doen. "Al les is vrijblijvend, maar elke gulden helpt, en op die manier kunnen we met z'n allen wat bijdragen om de werksi tuatie van de mensen in Dom Pomocy wat menselijker te maken. Liefde, toe wijding en hartelijkheid hebben ze ge noeg, nu nog wat meer hulpmiddelen." (Giften zijn ook welkom op bankreke ning 42.41.85.962). De verjaardags-aktie van Regina Bos werd mede mogelijk gemaakt door de volgende Soester bedrijven, instellingen en personen: Het Gildehuis, Pamukkale Pazari, Harry's Versshop, wijnhandel Brouwer, tabakorie Akkerman, In den houten Klomp, kapsalon Wewer, restaurant Akropolis, pizzeria Or- tobene, pizzeria La Pergola, Brouwer Sys teembouw, Attent Harry Janmaat, restau rant China, antiekhandel De Balans, Van Soest Woonwinkel, kaakchirurg Vernooy, TOF speciaaldrukkerij, wasserij Soestdijk, Renault Stam Soestdijk, Varoda Paekaging, drukkerij Arjen Bosgraaf, café Willem I, pa pegaaikoning Jan Beernink, Sakkers lood gieters, Zonwering Soest, A. v.d.Brink kerstbomen, Hannelores kledingreparatie, Karla Karwoczik, Eemdal drukkerij, Schip per bouwprodukten, Van Roodenburg, poelier Hans v.d. Bor, Joh. Mets delicates sen, Multicopy Soest, C-1000 supermarkt. Het Loddereintje. Stemmen Reparatie Verhuur vanaf 75,- p.mnd In- en verkoop Burg. Grothestraat 20 Soest Tel. 02155 - 12968 b.g.g. 17517 Nog steeds bevinden zich op de Wal deck Pyrmontlaan en de Verlengde Talmalaan obstakels die het de auto mobilisten onmogelijk maken van deze straten gebruik te maken. Elke keer weer erger ik mij daar dood aan. En nog steeds zijn er bewoners en bewonersverenigingen die zich met hand en tand verzetten tegen het ver wijderen daarvan. Nu beginnen ze al te mekkeren om ook de Bartolottilaan en de P.C. Hooftlaan te laten afsluiten. Waar halen deze mensen toch de bruta liteit vandaan om met zulke voorstellin gen, c.q. eisen te komen. Willen deze mensen mij eens komen uitleggen hoe zij zelf met de auto thuis komen. Rijden zij dan soms niet door straten waar geen obstakels zijn, door straten waar ook mensen wonen. Ja toch. Is dit niet zeer inconsequent? Ik begrijp dan ook niet hoe B. en W. en de gemeente raad telkens weer aan onredelijke ver langens toegeven. Ik zou dan ook tegen B. en W. en de Raad willen zeggen: Neem uw eigen verantwoordelijkheid en verwijder on middellijk alle obstakels in onze ge meente en luister niet naar alle grillen van wie dan ook. P. Broersma N.a.v. het schrijven in de Soester Cou rant van 5 oktober 1994 door Van Nieuwkerk het volgende. Van Nieuw- Uw huis is ongetwijfeld meer waard dan toen u het kocht. U bent daarom waarschijnlijk rijker dan u denkt. De afgelopen jaren zijn er nieuwe hypotheekmogelijk heden bijgekomen die meer rekening houden met uw persoonlijke situatie. Tijd om na te gaan of uw huidige hypotheek nog net zo bij u past als toen u hem afsloot. Loop daarom eens vrijblijvend binnen bij de NVM Hypotheekshop. Daar gaat men kosteloos voor u na' of het niet anders kan. Bovendien heeft men bij de NVM Hypotheekshop ook verstand van de huizen markt. Dat geeft u een extra voordeel. BON voor mensen met een bestaande hypotheek. Ik wil graag eerst vrijblijvend informatie ontvangen over hypotheken en de NVM Hypotheekshop. Naam Adres Postcode Woonplaats 1 Deze bon invullen en opsturen aan: N V M 1 HYPOTHEEK SHOP Middelwijkstraat 54, 3764 CH Soest Gallenkamp Pelsweg 11, 3768 HT Soest Tel. 13539 Tel. 15360 OOK VERSTAND VAN HET PAND. kerk schrijft namelijk dat Van Loveren met modder heeft gesmeten, dit gezien mijn ingezonden stukken in de Soester Courant, aangaande de kwestie Baks. Allereerst het volgende, als er een met modder heeft gesmeten dan is het wel Van Nieuwkerk zelf. U heeft toch ook op een minderwaardige manier het per soneel van de plantsoenendienst onder uit geschopt! (Lees Soester Courant van 5 oktober 1994.) Kijk dit is mensen overrijden met een strontkar. Wat ik gedaan heb in mijn in gezonden stukken is de waarheid boven tafel halen. Vele Uitkeringsgerechtig den hebben fiks moeten inleveren, en dan iemand die doelbewust met valse cheques te werk is gegaan, en daar een veroordeling voor heeft gekregen, kan nooit en te nimmer als raadslid blijven fungeren, om dan toch maar even f 18.000,- te ontvangen. Hr. Van Nieuwkerk, uw misselijke schrijven van 5' oktober j .1. heb ik mijlen ver van mij af gesmeten. Als buitenkerkelijk zijnde wens ik met iemand die dergelijke onzin schrijft niet langer te discussiëren. Nog even dit, laat het CDA blij wezen dat de desbe treffende persoon was verdwenen. Dit was dan politiek. J. van Loveren. Wat doet Soest toch moeilijk. Waarom niet een groot winkelcentrum met wo ningen er boven, gelijk sociale controle 's avonds en in het weekeinde. Locatie: Boerenstreek. Dan de winkels in de Van Weedestraat verbouwen tot woningen. Alle proble men opgelost. M.W. Vermeulen Wat zit iedereen toch te dramatiseren over een weg om de Noord. Al het ge blaat van de gemeenteraad is koekhap- pen in eigen voordeel. Waarom moet de Eempolder gespaard blijven en het Soesterveen, waar f 1500,- ook Soester burgers op moeten neerkijken, geheel worden verguist. De presentatie van de zich onovertrof fen goede gemeenteraad in op 't Hoogt van 7 oktober durft totaal geen enkele goede beslissing te nemen, maar is zeer, en dan ook zeer gevoelig voor persoon lijke leuzen zoals, 'Niet bewegen is stil staan". Vanmorgen bemerkte ik, dit nog met mijn fiets, toen ik niet trapte bleef ik stil staan. Ha, ha, ha, goed hè, (hoe kom je er op). Als u een weg om de Noord wilt creëren, moet de gemeenteraad eens zoeken en niet overloos discussiëren. Wat zou u denken van een weg om de Noord, beginnende bij de kruising van de Biltseweg langs de Praamgracht, on der de Stadhouderslaan, en onder spoorlijn Baarn-Utrecht door langs de spoorlijn Baarn-Amersfoort, aanslui tend op de kruising van de N 221. Dit is waarschijnlijk, voor Baarn, voor Soest, en waarschijnlijk ook. voor Amersfoort aantrekkelijk. Die betalen en Soest profijt halen. Wat kan Soest hier aansluitingen op maken, de Dal- weg dwars door de brandweerkazerne, (moet toch 90 graden worden gedraaid en wat een gebied voor nieuwbouw komt hier vrij. Goeie morgen zeg, toen ik 6 jaar was heb ik al geleerd regeren is vooruit zien dus denk eens na. Hoor ik nog iets op zo'n goed idee, of woont er nou er net weer iemand, of een goede vriend van die goede gemeente raad in dit gebied. H. de Groot Het was zaterdag feest op 't Kwet ternest. De peuterspeelzaal aan het Vedelaarpad bestaat 15 jaar en dat moest natuurlijk worden ge vierd. En dat gebeurde dan ook. Alle vaste bezoekers van 't Kwetternest waren uitgenodigd om de voorstelling van Kabouter Pierelier bij te wonen. Hij trad twee keer op, omdat de peuters in twee groepen waren verdeeld, 't Kwetternest vierde het derde lustrum uitsluitend voor de peuters die doorde weeks dagdelen doorbrengen in het ge bouw aan het Vedelaarpad. Ze genoten met volle teugen van Kabouter Piere lier. Kabouter Pierelier vermaakte de peu ters van 't Kwetternest. Foto: Aldo Allessie (publikatie onder verantwoordelijkheid van de Soester Courant) Bouwvergunningen Gevraagd: Apollo 74: uitbreiden van een woon huis; Apollo 147: plaatsen van een blok hut; Beetzlaan 59: aanbouwen van een bijkeuken; Duinweg 21: bouwen van een kin derdagverblijf; Eigendomweg 19: uitbreiden van een woonhuis; Heideweg 66: plaatsen van een dak kapel; Kolonieweg 24: bouwen van een ga rage/berging; Korte Brinkweg 22B: verbouwen van een carport; Nachtegaalweg 9: plaatsen van een dakkapel; Schoutenkampweg 42: veranderen van een woonhuis; Schoutenkampweg 167: plaatsen van een blokhut; Sterrenbergweg (ong.): bouwen van een hoogspanningsruimte; Veenzoom 2A: vergroten van een woonhuis; Winterkoning 13: plaatsen van een blokhut; Zeisterspoor 19: plaatsen van een antennemast. Verleend: Ant. van Leeuwenhoeklaan 45: uit breiden van een woonhuis met een ser re; Apollo 76: bouwen van een berging; Apollo 86: plaatsen van een blokhut; Beetzlaan 59: aanbouwen van een bijkeuken; Noorderweg 45: vernieuwen en ver anderen van een schuur; Talmalaan 33: plaatsen van een dak kapel; Winterkoning 105: bouwen van een overkapping boven de voordeur; Peter van den Breemwerweg (nabij Hooiweg): aanleggen van een biezen veld met bijbehorende bouwkundige werken. Bezwaarschriften A WB: binnen 6 we ken bij B. en W. Stukken liggen ter inzage in het gemeen tehuis, afdeling ROB. Kapvergunningen Gevraagd: Duinweg 37: 3 coniferen; Van Mecklenburglaan 26: 1 spar; Van Mecklenburglaan 33: 1 ceder; Van Maarenplein 36: 1 eik, 1 naald boom; Prunuslaan 22: 1 spar; Julianalaan 10: 1 eik; Ereprijsstraat 3: 1 pinus; Steenhoffstraat 33: 1 prunus. Bezwaren binnen 4 weken bij afdeling Groen, Natuur en Landschap, postbus 2000, 3760 CA Soest, tel. 93709. Verleend: Aviatik 11: 1 larix, 1 den; Korte Kerkstraat 1: 1 ceder; Koningsweg 24: 2 lijsterbessen; Speenkruidstraat 73: 1 berk; Roggeveld 20: 2 coniferen; Apollo 72: 1 den; Amersfoortsestraat (Du Moulin-ka- zerne): 1 berk; Claroenstekerpad 45: 1 ceder, 2 dennen; Noorderweg 2A: 6 coniferen; Julianalaan 82: 11 coniferen, 1 berk, 2 fijnsparren, 1 wilg; Van Lijndenlaan 17: 6 eiken; Wilhelminalaan 30: 1 berk, 1 coni feer; Kerkpad NZ 21: 1 picea omorika; Dokter de Voslaan 12: 1 berk. Bezwaren binnen 6 weken bij B. en W. Informatie Voor alle nadere informatie: Gemeen tehuis, Raadhuisplein 1, postbus 2000, 3760 CA Soest, tel. (02155) 93411fax (02155) 93689, of bij de betreffende af deling. for MEN and WOMAN Van Weedestraat 8a - 3761 CE Soest - Telefoon 02155 - 23324 De collectieve kerstboomverbran ding heeft nu ook in Soest - zoals in veel andere gemeenten al lang het geval is - z'n langste tijd gehad. De burgers moeten hun kerstbomen voortaan aan het begin van het jaar maar gewoon bij de afvalcontainer zetten. Dat blijkt uit het advies van de Werk groep Kerstboomverbranding (politie, brandweer, Hopman Masselmangroep, SWS en gemeente), dat door het Colle- De Stichting Jumelage en de ver eniging die contacten onderhou den met het Poolse Kedzierzyn- Kozle zoeken nog enkele gastge zinnen. Die zijn nodig in verband met het bezoek dat een delegatie uit Kozle aan Soest aflegt. De Polen komen op zaterdag 22 okto ber aan en blijven hier tot woensdag 26 oktober. Het betreft een officieel be zoek, nadat een Soester delegatie vorig jaar in Kozle te gast was. De meeste in woners van Kozle logeren bij leden van de jumelagestichting en de vereniging Soest-Kedzierzyn-Kozle. Van de gastgezinnen wordt gevraagd de Polen een bed en maaltijden aan te bie den. Ook vervoer tussen huis en de cen trale aankomst- en vertrekplaats wordt op prijs gesteld, al is dat geen voorwaar de. Mensen die één of meer Polen in huis willen nemen, kunnen contact op nemen met mevrouw S.J. Wolzak van de gemeente Soest, tel. 93681. Volgens de gemeente ligt de kracht van de jume lage tussen Soest en Kozle juist in de on derlinge contacten tussen de burgers van beide gemeenten. Hierdoor zijn in het verleden al veel contacten ontstaan. Het programma van de Polen bestaat onder meer uit een uiteenzetting van dr. Boomsma over de structuur van de ge zondheidszorg in Nederland. De Wo ningstichting Soest verzorgt een dag programma in het kader van 'Bouwen en onderhouden van woningen." ge van B. en W. is overgenomen. Vol gens de werkgroep is er de laatste jaren steeds meer kritiek op de verbranding van kerstbomen, o.a. van landelijke milieu-organisaties, en kritische Soes ter burgers zijn het daarmee eens. Het belangrijkste kritiekpunt is dat de loka le overheid het goede voorbeeld moet geven en daarom niet zo snel ontheffing moet verlenen van de bepalingen in de APV. Ook de gemeentelijke afdeling Milieu beheer heeft een advies uitgebracht over de milieuvervuilende aspecten van de kerstboomverbranding. In de afwe ging van de voor- en nadelen van ver branding tegenover versnippering ont dekten de ambtenaren weliswaar geen doorslaggevende argumenten om de kerstboomverbranding te ontraden, maar uit nader onderzoek is inmiddels gebleken dat de veelgebruikte spuit bussen met "kunstsneeuw" wél milieu belastend zijn. Daarmee is aan het be- zwarenlijstje tegen verbranding een nieuw, sterk argument toegevoegd, al dus het advies. De werkgroep wil daarom zélf geen ini tiatieven meer ontplooien voor de col lectieve kerstboomverbranding. Het evenement - op de Eng - trok de laatste jaren zo'n 100 toeschouwers (als het al doorging), zodat er volgens de werk groep ook geen sprake is van een "ruim maatschappelijk draagvlak". Illegale brandjes Ook de vertegenwoordigers van het so ciaal-cultureel werk vinden dat de mi lieu-aspecten zwaar meegewogen moe ten worden, hoewel de collectieve ver branding oorspronkelijk bedoeld was als een vorm van vandalisme-bestrij- ding. Het heeft wel geholpen, want het aantal "illegale" brandjes werd er dui delijk door teruggebracht. De werk groep zal initiatieven blijven steunen om te voorkomen dat er weer op grote schaal illegaal boompjes worden opge stookt. De werkgroep wil zich verder gaan toe leggen op een intensievere voorlichting aan de burgers over de mogelijkheden om toch van de kerstbomen af te ko men. De bestaande regeling houdt in dat men tot veertien dagen na de Kerst de bomen bij de afvalcontainer mag zet ten, waarna ze door de gemeentereini ging worden meegenomen om versnip perd te worden. Van een 37-jarige Soester is vrijdag nacht de auto gestolen. Het betreft een blauwe VW Golf. De wagen stond ge parkeerd op de Dalweg. Daarentegen werd in Zeist een Opel Corsa gevonden, die eerder was ont vreemd op de Johannes Poststraat in Soest. Drie gouden horloges en een onbekend bedrag aan geld zijn uit een woning aan de Larixlaan gestolen. De inbreker be zocht de woning vrijdag. Hij kwam ver moedelijk binnen via een dakraam. Een 71-jarige man deed aangifte van de in braak en diefstal. ZUIDPROMENADE 9 Het College van B. en W. is bi medewerking te verlenen aa bouw van 14 patiowoningen voor senioren) op het voortel van de firnia Duyst aan de I kenlaan 1 (bij liet kruispunt Beetzlaan, Laanstraat en W Beckmanstraat). Het gaat oir schakelde woningen, waarvoo Soester aannemingsbedrijf Va Grift een plan heeft ingedien HERENMODE Van Weedestraat 8b 3761 CE Soes Telefoon 02155 - 23324

Soester Courant | 1994 | | pagina 4