llili I r t LIVE I e 'e Gouden Snaar: veertig jaar toon-aangevend 1 HANDEL WANDEL Autoverhuur nieuwe pijler Yan Doorn TOF* Kapsalon 'Robert' bestaat dertig jaar! Gemar doet 'dagje-Avifauna' met klanten T hrecteur J. Meeder: 'Geluid is voor mij het belangrijkste... Gratis huurauto bij volle spaarkaart GOEDKOPER HUURT U NERGENS THEA en JACQUES Proficiat!!! V oorlich tingsa vond voor allochtonen over starten zaak Wekelijks Ajax, Feijenoord, AC Milan, Barcelona enz. live op de buis voor slechts 12?°* per maand!!! MAROBE TELECOM 02155-12344/23349 Reductie op nieuwste kleuren van Igora Royal ÜLv i Jongen (14) betrapt op stelen tabak Met drie bussen op stap W OENSDAG 19 OKTOBER 1994 SOESTER COURANT A hi :a ir PAGINA 11 Veertig jaar - onwillekeurig denk I bij zo'n jubileum even na over pt er allemaal gebeurd is. Je ziet pk steeds vaker mensen van wie jweet dat hun opa vroeger al in de jinkel kwam. Dan heb je dus al te riaken met de derde generatie..." jgenlijk een beetje verbaasd kijkt Jecteur J. Meeder terug op de ëertigjarige historie van zijn Gou- fen Snaar, een verhaal waar - let- irlijk en figuurlijk - muziek in zit. Meeder wordt de laatste jaren steeds vaker aangesproken door mensen van tegen de zestig, die graag herinneringen Éffihalen. "Weetje nog dat ik vroeger gi taarles van Jacques Pet bij jullie heb ge had?" klinkt het bijvoorbeeld. En soms tóórnen er klanten binnen die hij in geen jaren heeft gezien, omdat ze naar het buitenland zijn verhuisd. De Gouden Snaar zijn ze nooit vergeten, en ze ko men graag nog eens kijken hoe het met de zaak is. De Gouden Snaar hóórt bij Soest, dat staat wel vast. Er zijn maar weinig zaken die zo, met wortel en tak, met het dorp vergroeid zijn als de bekende muzie kwinkel die veertig jaar geleden be scheiden begon aan de F.C. Kuyper- straat, waar men terecht kon voor in strumenten, muziekles en grammo foonplaten, en aan de Steenhoffstraat is uitgegroeid tot een in meer dan één op zicht "toon-aangevend" centrum, waar je niet alleen voor de muziek, maar ook voor de bijbehorende apparatuur uit stekend terecht kunt. Want al is de Gouden Snaar in de loop der jaren ook een zeer vooraanstaande plaats gaan innemen op het gebied van het beeld (televisie, video), in wezen is het nog altijd het geluid (hifi-appara- tuur, van geavanceerde ontvangers tot waar het volgens Meeder om draait. In zekere zin kan men dus zeggen dat het geluid het beeld van de Gouden Snaar bepaalt. "Geluid is voor mij nog altijd het belangrijkste," aldus Meeder. Jpaar ligt m'n hartstocht." ulhiek is een cliché-omschrijving, die BLAUPUNXT echter zeker op de.Gouden Snaar van toepassing is. Op geen ander vakgebied zijn de technische ontwikkelingen in de laatste tientallen jaren zo spectaculair geweest, maar de "filosofie" van de ra- diozaak-van-weleer is nagenoeg het zelfde gebleven. En de muziek staat daarbij voorop. "Vroeger draaide het zo'n beetje fifty-fifty tussen muziek en de afspeel-apparatuur, nu de televisie en de video erbij gekomen zijn is het elk een derde." Een stukje emotie Meeder zelf is een gepassioneerd mu ziekliefhebber. "Ik heb altijd muziek om me heen, van 's morgens vroeg tot 's avonds laat. Een mens gaat immers al- IN-WEAR PARTTWO P.T.A. MARC O'POLO CUURE HAVENS GARDEUR MONIQUE BROUNS BRAX •MAC TURNOVER GATSBY Koninginnelaan 22, 3762 DE Soestdijk Telefoon: 02155-25996 - Fax: -2155-12740 tijd door met luisteren. Muziek is altijd een stukje emotie, in welk genre ook. Wie ervan houdt krijgt er een kick van. Wie dat niet kent snapt er geen bal van." Zijn liefde voor de muziek ondergaat hij niet alleen passief, hoewel hij zelf ui teraard beschikt over uitstekende mo gelijkheden, maar vrijwel iedere dag brengt hij - als het even kan - een paar uur actief achter de piano door. "Nee, een uitgesproken voorkeur heb ik niet. Soms speel ik een hele avond jazz, daiii weer een avond klassiek. Dat maakt me niet zo veel uit. En dat is met het draaien net zo. Soms moetje een plaat drie keer horen voordat je het mooi vindt, maar dat is ook een kwestie van ontwikke ling." Ook bij zijn klanten treft hij die "evolu tie" aan. "Ze beginnen soms traditio neel bij Mozart, maar een paar jaar later komen ze belangstellend informeren naar heel moderne, experimentele componisten." Meeder kan die ontwik keling op de voet volgen, want sommige klanten kent hij al vanaf het begin, toen de Gouden Snaar nog in de kinder schoenen stond en zich nog een plaats moest zien te verwerven tussen de an dere "radiozaken" in Soest. Gewoon doorgegaan "Er zijn er heel wat geweest," herinnert hij zich. "Vroeger had je zelfs uitge sproken katholieke en protestantse za ken. Wij zijn vanaf de start meer alge meen gericht geweest en altijd gewoon doorgegaan. We hebben ons ook nooit willen aansluiten bij een keten, want daar voel ik me niet bij thuis. Ik ben mis schien een van de laatste Mohikanen; van dit soort zaken is nog maar nauwe lijks veertig procent zelfstandig. En groot heb ik nooit willen worden..." Er is overigens nóg een terrein waarop de Gouden Snaar zich beWeegt, en dat door Meeder wordt omschreven als "een hobby ernaast": de levering en in stallatie van professionele geluidsappa ratuur bij bedrijven en instellingen, waar dus nog wel wat meer voor komt kijken dat de gebruikelijke apparatuu- r-op-huiskamerformaat. "Op dat ge bied is er niet veel deskundigheid," al dus Meeder. "Soms ben je wel een half jaar bezig met zo'n project, en er zijn niet veel bedrijven die dat aankunnen." 78-toerentijd Meeder heeft een scherp geheugen - "ik heb de 78-toerentijd nog meegemaakt en weet nu nog wat er op de B-kant van de bekende singletjes stond" - en zijn Auto van Doorn aan de Laanstraat {iert in 1994 het twaalfeneenhalf- irig bestaan. Een jubileum dat in iet laatste kwartaal van dit jaar met tal van acties en aanbiedingen Inder de aandacht van bestaande n toekomstige relaties wordt ge- racht. 25,- 35,- 45,- 70,- 95,- j Seat Marbella I Seat Ibiza Seat Toledo i Bestelbus (v.a. 5.5 m3) Luxebus (9 pers.) DAGPRIJZEN -100 KM VRIJ SPECIALE VAKANTIE TARIEVEN 200 KM PER DAG VRIJ-VANAF 7 DAGEN AUTO VAN DOORN BV I Laanstraat 82 - Soest Tel. 02155-21719 'aartoe behoort, sinds de start van een specialiseerde autoverhuurafdeling, n groot aantal afnemers die belang- itelling aan de flag legt voor deze nieu- e pijler van Auto van Doorn. In kwali tatief opzicht weten huurders zich ver- jekerd van topkwaliteit. Wat de prijs- :elling betreft is de slogan "Goedkoper uurt u nergens" binnen en ook ver bui- fen de regio doorgedrongen, 'oor bedragen vanaf f 25,- per dag 100 km vrij) een huurauto tot je be- ichikking hebben, mag zonder enig oorbehoud in dé autoverhuurbranche iniek genoemd worden. De aangepaste linimumprijzen voor vracht- en perso- envervoer, respectievelijk f 70,- en f 95,- per etmaal (200 km vrij) verkla- •en eveneens het succes van Auto van 'oom. 'e nog dagelijks groeiende belangstel ling was in het pand aan de Laanstraat aanleiding om dit commerciële succes verder uit te bouwen en te ontwikkelen. In de afgelopen week werd een nieuwe verhuur- en ontvangstruimte in gebruik genomen. Een locatie waar zaken, ver huur betreffende, snel en efficiënt wor den afgewikkeld en de voordelen van 'goedkoper huurt u'nergens' onder de aandacht van de aspirant-huurders worden gebracht. Met de ingebruikna me van deze nieuwe receptieruimte is ook een nieuwe exclusieve voordeelac tie voor huurders van auto/busjes van start gegaan. Iedere huurder wordt in het bezit gesteld van een Auto van Doorn spaarkaart. Daarop worden de huurtransacties aangetekend. Na elf huurtransacties heeft de huurder recht op een gratis auto/busje naar keuze waarmee gedurende een gratis huurpe- riode van 24 uur 100 onbelaste kilome ters kunnen worden afgelegd. Van 'tel uitje winst' is ook in ander op zicht sprake. Huurders van personen auto's en busjes die een huurcontract afsluiten voor meer dan zes dagen mo gen op de zevende dag, en alle dagen er na, rekenen op 200 vrije kilometers per dag, ongeacht de tijdsduur van het huurcontract na zes dagen. Ook bij de verhuurafdeling van Auto van Doorn is duidelijkheid troef. De huurcontracten zijn klip en klaar, waar door onaangename verrassingen ach teraf zijn uitgesloten. En dan is er nog de bij de huurprijs inbegrepen deskun dige advisering en service, te vertalen in: bij Auto van Doorn is alles be spreekbaar. Directeur Jac. Meeder van de jubile rende Gouden Snaar rechts op de voor grond) te midden van zijn naaste mede werkers. Foto: Aldo Allessie interesse houdt niet op bij de winkel deur. "Ik weet vaak nog precies wat ik m'n klanten vroeger aan apparatuur heb geleverd, en meestal kan ik er dan ook bij vertellen waar ik de installatie heb neergezet. Soms kan ik de huiska mers uittekenen, want ik wilde altijd zien waar het kwam te staan en hoe het gebruitót werd. Daarom heb ik er ook een hekel aan als mensen hun spullen zelf wel even in de auto mee willen ne men. Dan ontdekken ze soms pas naja ren dat ze al die tijd verkeerd geluisterd hebben..." Het installeren liet hij dan ook liever niet over aan de klanten zelf, en nóg niet. "We geven niks zomaar mee. Het moet goed zijn, anders kan het niet. Dat is ook ons bestaansrecht. Als je de spullen gewoon meegeeft en de mensen maar laat ziefl wat ze ermee doen, dan gaat 't alleen nog om de prijs en dan kun je net zo goed een cash carry-bedrijf worden. Dat is onze ma nier van werken niet." 'Stempel' Deskundigheid en persoonlijke aan dacht zijn het kenmerk van de Gouden Snaar geworden. Dat is niet in de laatste plaats te danken aan de mèdewerkers, die naast Meeder zelf altijd een eigen "stempel" op bijvoorbeeld de platen collectie - nu de cd's - hebben gedrukt, zoals Henk Wegewijs, die (alweer 18 jaar) voor de klanten een muzikale vraagbaak zonder weerga is. Hetzelfde geldt voor technicus Willem Bart, die buitengewoon goed thuis is in de appa ratuur, en voor Rob Thijssen, die in de buitendienst werkt en erop toeziet dat de spullen, geheel conform de Meeder- filosofie, volgens de regelen der kunst geïnstalleerd worden. De Gouden Snaar gaat het 40-jarig ju bileum in de maanden november en de cember vieren met een grootscheepse jubileum-actie, waarbij zowel de appa ratuur als de cd-collectie een belangrij ke rol zullen spelen. Meer daarover in de komende edities van de Soester Courant. 36 jaar bij elkaar, 40 jaar Gouden Snaar Marobe Telecom Op maandag 24 oktober wordt in Amersfoort een voorlichtingsavond ge houden voor allochtonen die een eigen bedrijf willen beginnen. Deze avond biedt allochtonen gelegenheid zich voor te bereiden op het zelfstandig on dernemerschap. Naast het kennisnemen van specifieke informatie is er die avond ruimte voor een persoonlijk gesprek met deskundi gen van verschillende instanties. De voorlichtingsavond geeft een overzicht van de belangrijkste spelregels waar startende ondernemers mee te maken krijgen. Zo wordt onder andere infor matie verstrekt over de vestigingswet geving en benodigde diploma's, het nut van een goed ondernemingsplan, het lenen van geld en de diverse instanties in Amersfoort. Op deze avond zijn de volgende instel lingen aanwezig: Kamer van Koophan del, Regiowerk en het Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf (IMK). De voorlichtingsavond op. maandag 24 ok tober wordt gehouden in de vergader zaal van de Kamer van Koophandel, Stationsplein 28 te Amersfoort en be gint om 20.00 uur. De deur gaat open om 19.30 uur. Om de kosten te dekken wordt aan de deelnemers een bijdrage van twintig gulden gevraagd. Voor aanmelding en verdere informa tie: IMK Midden Nederland, J. de Bruin, tel. 033-613542. Ui 11II11 HUI II exclusief aanschaf schotel en decoder Hf ff;r»4FrT;s "Het is soms makkelijk een zaak te beginnen, maar het moeilijkste is hem goed te houden." Dat zegt kapper Rob de Graaff van de be kende salon "Robert" aan de Kerkstraat 44, die deze maand zijn dertigjarig bestaan viert en daar mee de op één na langst gevestigde dames- en herenkapsalon van Soest is; Dat het "goed houden" van de zaak Rob en Wil, zijn echtgenote, in al die ja ren uitstekend is gelukt, behoeft geen betoog. Wie een bezoek brengt aan de kapsalon kan zich daarvan met één blik overtuigen. Na jaren van renoveren en interieurveranderingen is het een fraai en waardevol pand geworden. "Salon Robert" begon dertig jaar gele den - in 1964 - aan de Van Goyenlaan 90. Na negen jaar namen Ron en Wil de kapsalon aan de Kerkstraat over van de familie Rademaker jr. en die is inmid dels een begrip geworden in Soest. "Daar heb ik jaren voor geknokt," aldus Rob de Graaff, "met zeer veel inzet en liefde voor het vak, ook van Wil en niet te vergeten ons team." Een van de belangrijkste aspecten van een kapsalon is de sfeer, aldus Rob de Graaff. "Het gaat in de eerste plaats om de communicatie met de cliënt." In de kapsalon is die zonder twijfel duidelijk aanwezig: er is bijvoorbeeld altijd een kopje koffie of thee; of een drankje, ver krijgbaar aan de gezellige koffiebar. Daar kunnen trouwens ook de heren op hun gemak en ongedwongen een krant of tijdschrift lezen. Langzamerhand is de schroom om een gemengde salon te betreden er bij de heren wel af, constateren Rob en Wil de Graaff met genoegen. Ook van een "zoet" interieur is bij de kapsalon geen sprake meer. "Salon Robert" werkt in principe op afspraak (tel. 12175), maar vooral aan het begin van de week is er meestal wel tijd genoeg om iemand "tussendoor" te kappen. Igora Royal Over goede of minder goede produkten willen Rob en Wil niet uitgebreid spre ken, maar waar ze de lezers wél graag attent op maken is dat de 82 nieuwste Rob en Wil de Graaff en hun mede werksters in "Salon Robert", die dertig jaar bestaat. Foto: Aldo Allessie kleuren van Igora Royal zojuist zijn bin nengekomen. "Het zijn fantastische modetinten," aldus het kapperspaar, "grijsdekkend en met een minimum aan ammonia." Ter gelegenheid van het dertigjarig be staan worden de kleuren van Igora Royal aangeboden met een feestelijke reductie van maar liefst 12 gulden. De medewerksters Corine en Clair (beidën inmiddels tien jaar in dienst) en Rolin- ka, Sandra en Nicolette zullen de klan ten daarbij deskundig adviseren. "Sa lon Robert" is gevestigd aan de Kerk straat 44 en ook op vrijdagavond ge opend. De politie heeft een veertien-jarige jon gen Uit Soest aangehouden in verband met winkeldiefstal. De jongen bekende een pakje shag, een pakje sigaretten en een blikje cola uit een zaak aan de Van Weedestraat te hebben gestolen. Dat gebeurde vrijdagmorgen TRAITEUR CA TERING PARTY SPECIALIST Herfsttijd, gezellige tijd Oester- en paddestoelen-tijd Wild- en noten-tijd Bessen- en spruitjes met kastanjes-tijd Stoofpeertjes- en Apfelstrudel-tijd Kortom „Le Saladier"-tiid! Vanaf nu weer wekelijks een gerecht uit Oma's kookboek. Openingstijden: dagelijks van 10.00- 20.00 uur - zondag van 15.00 - 20.00 uur 's woensdags gesloten F.C. Kuyperstraat 3 3761 EG Soest Tel.: 02155-24664 Maar liefst 165 klanten van de Gemar - drie bussen vol - gingen gistermorgen opstap vooreen "dagje-Avifauna". Het evenement hadden ze zelf verdiend met het sparen van mun tjes, die de supermarkt aan de Parallelweg verstrekte ter gele genheid van de recente verbouwing en de heropening. Bij elk 25 gulden aan boodschappen kwamen ze in het bezit van een muntje, en vier muntjes waren voldoende vooreen entreebe wijs voor het vogelpark in A Iphen aan den Rijn. Zo te zien zat de stemming er bij het vertrek al aardig in.

Soester Courant | 1994 | | pagina 11