Vrijwillig(st)ers van De Drie Eiken trekken aan de noodrem ronzen medaille voor Johnny Baardman Intocht van Sint Nicolaas I Najaarsconcert van Odeon afwezig APK KEURINGSSTATION F.A. Tammer Soesterbergse kinderen over 'In 't holst van de nacht' Van Carnegie-Heldenfonds j Zaanse klok uit [woning gestolen Inbraak woning aan Plesmanstraat Op zaterdag 19 november om 13.00 uur Speelt u muziek heeft u muziek gespeeld, Kom dan bn wihmuziek gaan spelen. MUZIEKVERENIGING ODEON Van fanfare naar harmonie Amstelvener raakt auto kwijt aan dief Woningbouw aan Rademakerstraat/ Prof. Lorentzlaan KORFBAL KVO moet DWS nu naast zich dulden Kerkdiensten Medische dienst Hulpverlening f P. Creutzberg Getuigen gezocht van 'doorrijding' V.d. Griendtlaan Inbraak in woning aan Jongbloedlaan WOENSDAG 19 OKTOBER 1994 Op de bres voor het welzijn van hun ouderen Rob Brouwer Agenda schoonmaakster Griepvaccinatie 'Mijne heren', zo begon burge- neester J. de Widt zijn rede dins dag 11 oktober in de trouwzaal van het gemeentehuis. Voor hem zaten op dat moment alleen heren van de politie, brandweer, het Carnegie- leldenfonds en persfotografen, naar met als centraal persoon de bijna 16-jarige Johnny Baardman uit de Plesmanstraat. Met vader en grootvader keek hij om zich heen lof hij toevallig binnen was gelopen 1 ter ere van een ander. [Van een 71-jarige inwoonster van I Soesterberg is een Zaanse klok gesto- I len. Die werd buitgemaakt door een in- I breker die zaterdagavond tussen acht I en twaalf uur de woning aan de Kamp- I weg was binnengedrongen. Hij nam te- lvens een kenteken- en een rijbewijs mee, alsmede twee girobetaalkaarten. j Op de Plesmanstraat is vrijdag tussen vier uur 's middags en negen uur 's avonds in een woning ingebroken. Daarbij raakte een 48-jarige bewoner een stereo-installatie, een horloge en diverse sieraden kwijt. De inbreker kwam binnen door de achterdeur open te breken. Het is al weer een tijd geleden, die vroe ge woensdagmorgen 23 maart 1994. Johnny werd wakker vanwege abnor maal lawaai en brandlucht. Vlug trok hij de nodige kleding aan en repte zich naar buiten. Daar zag hij dat de buur vrouw en haar twee kinderen boven bij het raam stonden en vanwege'vuur en rook niet naar beneden konden. Snel zette Johnny de groene kliko voor het raam. Hij kreeg van zijn moeder een stoel aangereikt en zo kon hij net bij het raam komen waar de buurtjes angstig stonden te wachten. Hij kon ondanks de hinder van veel rook een meisje uit het brandende perceel redden en in die tussentijd was ook de brandweer gearri veerd, die de zaak professioneel van hem overnam. Het rapport van de politie en brand weer met de heldendaad van Johnny kwam onder ogen van de burgemeester, die dit daarna doorgaf aan het Carne- gie-Heldenfonds. Het gevolg was dat hij een halfjaar later in het centrum van de belangstelling stond. 'Dankzij jouw doortastend optreden werd één van de bewoners gered. Jij was een jongen van toen 14 jaar, met een goedJcarakter en het bewijst dat jij uit een goed nest komt en zulke mensen moeten wij juist hebben', aldus burge meester De Widt tegenover een blozen de Johnny. Vervolgens werd kort ingegaan op het begrip Carnegie-Heldenfonds. Carne gie vertrok als 13-jarige jongen met zijn vader in 1848 vanuit Schotland naar Amerika en deed daar op latere leeftijd goede zaken. Als gefortuneerd man liet hij bijvoorbeeld het Vredespaleis in [Van officiële zijde heeft de Stich- jting Jeugdwerk Soesterberg ver nomen dat Sint Nicolaas op zater- dag 19 november het vliegdorp zal bezoeken. De goedheiligman wordt dit jaar in de grote zaal van |'Het Lichtpunt' in Sterrenberg j verwacht. Vanaf 13.00 uur zijn alle Soesterbergse I kinderen van 1 tot en met 8 jaar daar ■van harte welkom. Het feest begint met I een groot optreden van Dwuppie en Dwappie die samen met de kinderen de Sint zullen inhalen. Aansluitend is er om 14.30 uur een rijtoer door het dorp via de route Sterrenberg,Amersfoort- seweg, Rademakerstraat, Versteegh- laan, V.d.Griendtlaan, Rademaker straat, Kampweg, Van Maarenplein, Spoorstraat, Winkelmanstraat, Buys Ballotlaan, Plesmanstraat, Fokker straat, Winkelmanstraat, Van Ange- renstraat, Dorpsplein. Kinderen die me.t een versierde bakfiets of eigen fiets achter de stoet willen meerijden moeten dat even melden aan Nel Ruis, telefoon 03463-53129. Wie weet krijgen zij wel een bijzonder cadeau van Sint Nicolaas. In onze harmonie is nog plaats voor klarinet, hobo, dwarsfluit en slagwerkers. Voor lessen kan worden gezorgd. Ook is er in onze drumband en bij onze majorettes nog plaats. Kom eens langs, Odeongebouw, Rademakerstraat 72 in Soes terberg of bel J. van Vliet 5 1 I 27 of H. Helmhout 52 I 50. P.S. 5 november COIlCertofficierscasino Kampweg. I Het orkest van de muziekvereni- 1 ging Odeon staat voor een mijlpaal in haar geschiedenis. Van fanfare r gaat het op zaterdag 5 november voor de eerste keer optreden in een concert als 'harmonie'. Onder andere zal men geen bugels meer zien, maar doen de houtinstru- I menten zoals de klarinetten hun intre de. Het was keihard studeren om het nieuwe repertoire onder de knie te krij gen. Dat betekende niet alleen wennen aan andere muziek maar ook wennen j aan dat andere instrument. Het wordt een bijzonder concert, omdat het een dubbel concert is. Naast Odeon treedt ook op de vermaarde Amsterdamsche Tram Harmonie, opgericht in 1906. Ze zijn bekend van hun concerten met on der andere de solisten Christine Deute- kom, Marco Bakker, Tamara Lund, Donna Lynton en ook het Amsterdams en het Volendams Operakoor. Zij heb ben kwaliteit in huis. Odeon zal nog heel wat moeten stude ren voor zij die hoogte hebben bereikt. Zaterdag 5 november zal de bekende sopraan Liesbeth Damen haar mede werking verlenen. Ze wordt begeleid door de Amsterdamsche Tram Harmo nie en Odeon. Beide harmonieën wor den gedirigeerd door Gerrit de Weerd, die solospel en orkestspel heeft gestu deerd aan het Sweelink Conservato rium in Utrecht. De Weerd is een ge dreven man met veel overtuigings kracht die hij weet over te brengen op de muzikanten. Zoals gewoonlijk wordt het najaarsconcert gehouden in het Of ficiers Casino aan de Kampweg en ge presenteerd door Thari Schröder. De aanvang is 20.15 uur, vanaf 19.45 uur kunnen kaarten a f 15,-per stuk aan de zaal gekocht worden. Voorverkoop kaarten bij VW Soesterberg, Restau rant de Tuin, Rademakerstraat en bij Van Delft, Buys Ballotlaan. Den Haag bouwen en stelde hij geld voor goede doelen beschikbaar, zo ook het Carnegie-Heldenfonds. Johnny Baardman werd voorgedragen en kreeg nu uit handen van burgemeester de bronzen medaille met de daarbij beho rende draagmedaille. Dit alles werd ge staafd met een getuigschrift en cadeau bon van f 100,-. Een vertegenwoordi ger van het fonds deelde mede dat het een heel zeldzame onderscheiding was, dit jaar slechts aan enkele mensen uit gereikt. Onder veel flitslicht werd Johnny de bronzen medaille opgespeld. Na de feli citaties van de aanwezigen was er ook nog een kort samenzijn met een hapje en een drankje. Johnny liet deze drukte als een ware held rustig over zich heen gaan. Op de Sterrenbergweg is vorige week een auto gestolen. Het is een Peugeot van een 31-jarige man uit Amstelveen. Het kenteken van de wagen is VX-89-SP. De wagen moet zijn gesto len tussen 14 en 17 oktober. Op die laatste dag ontdekte de Amstelvener de diefstal. Op de hoek van de Rademakerstraat en de Prof. Lorentzlaan staat het gemo derniseerde huis van eigenaar dhr. Rooze. In de volksmond staat deze wo ning bekend als de voormalige sigaren winkel van Truus Majoor. Om deze wo ning ligt al geruime tijd grond braak, men kan het ook bouwrijp noemen. Deze rijpheid gaat binnenkort in ver vulling nu dhr. Rooze toestemming heeft gevraagd voor de bouw van twee halfvrijstaande woningen. De wonin gen aan de Rademakerstraat passen volgens de gemeente Soest in het be stemmingsplan en liggen tussen de vastr gestelde lijnen van 35 en 40 Koste- n-eenheden. Datzelfde geldt voor de geplande twee woningen aan de Prof. Lorentzlaan, maar die passen niet in het bestemmingsplan Er zijn geen stedebouwkundige rede nen om de woningbouw aan de Prof. Lorentzlaan tegen te houden. In het be stemmingsplan is blijkbaar gerekend op bijgebouwen ten behoeve van winkels en niet op woningbouw. Voor de bouw vergunning is een ontheffing van de ge luid-voorkeurswaarde nodig. Er is geen vast beleid op basis waarvan voorspeld kan worden of de ontheffing wordt ver leend. Volkshuisvestelijk zijn er ook geen bezwaren, wel is het wenselijk uit te gaan van een juiste verhouding tus sen prijs en kwaliteit. Ook moet worden gewezen op de milieunormen en op aanpasbaar bouwen. Indien aan het verzoek medewerking wordt gegeven zal één der voorwaarden zijn dat de bouw binnen drie jaar moet zijn voltooid, aldus het advies van de gemeente. Ze is in principe bereid tot medewerking aan het verlenen van bouwvergunningen van de vier wonin gen. Het aanzien van die hoek zal daar door aanmerkelijk verbeterd worden. KVO moest naar Kootwijkerbroek om tegen DWS te spelen, dat net na KVO op de ranglijst staat. Wouden berg staat bovenaan met tien punten, daarna KVO met negen punten en op een gedeelde derde plaats staan DWS en Reehorst met acht punten. KVO startte goed (3-4), maar voor rust veranderde de stand in het voordeel van DWS en ging men de rijst in met 5-4. Na de rust werd door beide partijen goed verdedigd zodat een doelpuntenregen uitbleef. Uiteindelijk won DWS met 10-8. Topscorer bij KVO was Jaap van de Hoek met vier doelpunten. Overige uitslagen: DWS 2-KVO 2 11-9, Doorn 3-KVO 3 9-13, RDZ 5-KVO 4 8-15, KVO 5-Maas- kanters 1 12-9, Ter Leede Al-KVO Al 13-9, Dindoa A4-KVBO A2 3-7. Zondag 23 oktober ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 herenkoor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da gelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. NED. HERVORMDE GEMEENTE De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 zie geref. kerk GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 ds. M.A.A. Nawijn; mmv Sur- sum Corda Soest STERRENBERG 'De Lichtpunt', Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra; mmv koor en mu ziekgroep Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: W. Brandt (Den Dolder), Dolderseweg 57A, tel. 030-293100. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts HJ.M. Tonino en P.B.E. Tonino- van Schieveen, Kampweg 50, tel. 52467, weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoord apparaat wie er dienst heeft. Hulp Stichting Hulpdienst SoesterbergHulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 51789, b.g.g. 51658 of 51437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06-8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappe lijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103 (geref. kerk), tel. 52606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Dorpsplein 17A, tel. 51555; werkda gen 12.00-13.00 uur, elke donderdag 19.00-21.00 uur; overige tijden: tel. 02155-19444; alarmnummer: 06-11. Grof vuil Tel. 02155-93666. HUISARTS van 31 oktober t/m 7 november i.v.m. nascholing. De collega's nemen waar. De politie is op zoek naar getuigen van een aanrijding die vorige 'week dinsdag moet hebben plaatsgevonden op de Van de Griendtlaan in Soesterberg. Een 42-jarige bewoner ontdekte dat zijn auto forse schade had opgelopen aan de linkerzijde. De onbekende boos doener was na de aanrijding doorgere den. De politie vermoedt - gezien de aard van de beschadiging - dat hij in een vrachtauto of terreinwagen reed. Wie iets gezien heeft wordt verzocht kontakt op te némen met de politie. Een onbekende dader heeft vorigè week kans gezien om een huis aan de Jongbloedlaan binnen te dringen. Hij forceerde een achterdeur en verdween met medeneming van een onbekende hoeveelheid geld en enkele sieraden. Aangifte deed een 46-jarige Soester- berger. Klaar terwijl u wacht Herkeuring gratis Bij 10.000 km beurt APK gratis 20 uitstekende occasions Reparatie en onderhoud alle merken auto's. Ook lichte bedrijfswagens. SCHADE-REPARATIES +SPUITEN+LASWERK Automobielbedrijf Postweg 58 (ind. terrein) Soesterberg, tel. 03463-53381 Geopend: 08.00-18.00 uur Vrijdagavond koopavond Zaterdag geopend van 09.00-16.00 uur Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (03463) 51252. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (02155) 21841 GENIETEN VAN SPECIALE BIEREN DUVEL BIER per flesje GRIMBERGEN DUBBEL per flesje GRIMBERGEN BLOND per flesje GRIMBERGEN TRIPEL per flesje GRIMBERGEN OPTIMO BRUNO n<|() per flesjefc VIEUX DUJARDIN ^95 per literfcwi HOOGHOUDT JONGE GRAANJENEVER ^95 per liter twi WIJNHANDEL SLIJTERIJ Vrijdagmiddag was de leestafel in de bibliotheek gereserveerd voor de twee prijswinnaars van 'de ver- halenwedstrijd. Kinderen van de plaatselijke scholen in de leeftijd van 10 tot 12 jaar waren door de bibliotheek uitgenodigd een mooi verhaal te schrijven over het the ma: 'In het holst van de nacht'. In totaal werden 37 reacties ontvangen en toen werd het voor de dames in de bi bliotheek lezen en puzzelen wie de mooiste hadden ingezonden. De Postil jon kreeg alle eer, omdat beide prijs winnaars vanuit deze school kwamen. Volgens één van de moeders was dat dank zij de enthousiaste begeleiding van directeur Kamphorst. De leiding van de bibliotheek was van mening dat er goede verhalen waren geschreven en het echt moeilijk was daaruit de win naars te halen. Toen bekend werd dat Saskia Dasselaar de eerste prijs had ge kregen was George Epping de eerste die haar feliciteerde. Beiden kregen ui teraard een leesboek waar ze best tevre den mee waren. Saskia's verhaal brengt de lezer naar een stil, donker en verlaten kasteel, waar de wind vreemde geluiden maakt door de open ramen en het hek eng knarsend open en dicht slaat. Twee nieuwsgierige kinderen willen wel eens weten of het om 12 uur 's nachts inder daad zo griezelig is. De wekker wordt gezet en via de regenpijp verlaten ze heel zachtjes hun ouderlijke woningen. Om middernacht staan ze bij het kasteel en schrikken enorm als de skeletkop pen op het hek gaan draaien en gillen. Trillend op hun benen gaan ze het kas teel binnen. De ene schrik op de andere overvalt hen daar vanwege spoken en andere enge zaken. Met veel geluk kun nen ze het kasteel via doolhoven ont vluchten en heelhuids thuiskomen. George heeft het over een meisje Chris- tina die in Gurst woont. Ze ziet op een dag een ongeluk en een ambulance waarvan ze erg schrikt, 's Nachts om twaalf uur wordt ze wakker en hoort vreemde geluiden van spoken, vam piers en dracula's. Ineens wordt ze ook veranderd in een vampier met groene ogen. Als alle mensen en dieren haar eng vinden en haar willen grijpen, vlucht ze naar het bos. Heel diep in dat bos is het zo mooi en zo stil dat ze ineens weer in het meisje Christina verandert. Ze tracht haar huis te vinden, maar be landt bij een heks. Na heel wat spannen de momenten komt ook Christina ge zond en wel weer thuis. GEN. WINKELMANSTRAAT 37 SOESTERBERG TELEFOON 03463 - 53439 Woensdag 19 oktober 13.30 Bridge-instuif, Drie Eiken Donderdag 20 oktober 09.45 Koffiemorgen PCOB, Drie Ei ken Vrijdag 21 oktober 14.00 Spelletjesmiddag, Drie Eiken 17.00 Pannekoeken eten, Drie Eiken Zaterdag 22 oktober 14.00 Spitfire-luchtshow, vliegbasis Zondag 23 oktober 12.00 Openingstoernooi Badso, Ban- ninghal Maandag 24 oktober 10.00 Koffie inloop-ochtend, Hoek steen Woensdag 26 oktober 13.30 Bridge-instuif, Drie Eiken Opgaven voor de agenda: Van Maarenplein 1. Het was vorige week woensdag pa niek in het dienstencentrum van De Drie Eiken. In een vergadering met de beheercommissie werd dui delijk gemaakt dat hun beroeps kracht, Tosca van Bussel, met in gang van 1 januari geen twintig, maar slechts tien uur per week in De Drie Eiken werkzaam zal zijn. De andere tien uren moet zij in Soest zijn ten dienste van het vrijwilligers werk daar. Dit eenzijdige besluit is in principe al op 1 januari genomen door de Stichting Welzijn Ouderen Soest. Er was geen discussie mogelijk, ook rea geerde de SWOS niet op de schriftelijke voorstellen van de Beheercommissie van De Drie Eiken. De Soesterbergse vrijwilligersgroep, bestaande uit ongeveer dertig perso nen, is furieus over dit plan. Wat zij als vrijwilligers in de afgelopen jaren met een enorme inzet hebben opgebouwd, wordt met ingang van 1 januari 1995 fi naal in de grond geboord. Vooral de Stichting Welzijn Ouderen Soest moet het ontgelden. 'Is dat welzijn? Dit is afbraak. In Soest heeft men diverse mogelijkheden, wij hebben hier slechts één onmisbare be roepskracht en die pakken ze ons af. Het lijkt wel David en het lam van die arme man. Waarom moet Soest voor de zoveelste keer weer alles hebben en bungelen wij er als Soesterberg maar weer wat bij? Wij vragen niet om dat verschil, maar het wordt ons opgedron gen, het is oneerlijk en gemeen. In 1959 kregen we een beroepskracht voor 40 uur per week, verder iemand voor 15 uur administratieve arbeid en iemand voor 4 uur maatschappelijke arbeid, 59 uren aandacht in totaal. Tosca deed dit alles tot op heden in 20 uur en daar moet nu nog de helft vanaf?' De dames en heren vrijwilligers ballen hun vuisten voor zoveel onbegrip. Ze zien een totale ineenstorting van het he le vrijwilligerswerk op zich afkomen. De Drie Eiken is tot op heden het cen trum van activiteiten voor het 'welzijn' van ouderen. De eenzaamheid, vooral bij de oudere alleenstaanden, wordt zo veel mogelijk opgelost met een reeks van activiteiten. Anneke Pley deelt mede dat de vrijwil ligers volledig op Tosca van Bussel steunen. 'Zij is hier niet alleen admini stratief werkzaam, maar een groot ge deelte werkt ze ondersteunend voor de vele ouderen. Ze kent hen uiteraard al lemaal en ze weet van eenieder de zaken die gedaan moeten worden. Even at tenderen hierop, daar weer een briefje in de bus van 'vergeet u niet....' Wie moet dat straks gaan doen? Dat kunnen wij als vrijwilligers nooit doen, daar zijn wij ook niet voor. De SWOS gaat voorbij aan het feit hoe veel uren Tosca besteedt aan ouderen die soms in de rij op hun beurt staan te wachten voor het invullen van wat voor formulieren ook. Dat is een vertrou- wenszaak en dat mag en kan alleen-Tos- ca doen.' Emmy Viersen vult haar aan: 'Als vrij willigers dragen wij alle activiteiten, Nederlandse Service Organisatie bv zoekt voor haar projekt te Soesterberg voor 17'/2 uur per week van maandag tot vrijdag van 08.00 tot 11.30 uur. Interesse??? Bel 03408-89360 tussen 16.30 en 20.00 uur. De huisartsen van Soesterberg hebben voor de griepvaccinatie de navolgende indeling gemaakt. Huisarts Creutzberg: in de praktijk op 25 oktober van 14.00-15.00 uur en op 10 november van 17.30-18.00 uur en in De Drie Eiken op 27 oktober van 14.00-15.00 uur. Huisarts Galjart: in de praktijk op 27 oktober van 14.00-16.00 uur en op 1 november van 17.00-18.00 uur en in De Drie Eiken op 3 november van 15.00-15.30 uur. Huisarts Prause: in de praktijk op 27 oktober van 19.00-20.00 uur en op 3 november van 16.00-17.00 uur en in De Drie Eiken op 27 oktober van 15.00-16.00 uur. maar al het voorwerk wordt door Tosca gedaan. Denk eens aan al het admini stratieve werk dat zij doet, inventarise ren, het doen van bestellingen en ga maar door. Dat kunnen wij nooit zelf doen.' De overigen vinden het onredelijk om dat het geen bezuiniging inhoudt. Im mers Tosca gaat tien uren naar Soest en daar zijn al voldoende krachten voor handen, daar hebben ze veel meer mo gelijkheden dan hier in Soesterberg, is hun mening. Dan een andere opmer king: De groep vrijwilligers heeft on derling ook wel eens verschillende ge dachten en dat kan soms uit de hand lo pen. Tosca is steengoed in conflictbe heersing en weet ze allemaal in hetzelf de spoor te krijgen, een gegeven dat heftig door de anderen wordt beves tigd. De vrijwilligers waren het in de afgelo pen vergadering helemaal met elkaar eens. Unaniem werd besloten dat in dien de werkzaamheden van Tosca van Bussel voor het centrum in Soesterberg worden ingekrompen, het dienstencen trum voor de tijden dat Tósca er niet is wordt gesloten. Het gevolg is dat er geen klaveijaswedstrijden, bridge, ge zamenlijke warme maaltijden, volks dansen, sjoelen, vergaderingen van ou derenbonden, medische onderzoeken en inentingen, video- en zangmiddagen enz. enz. meer worden gehouden .Kort om alle activiteiten waar De Drie Eiken nu zo bekend om staat zijn dan afgelo pen. En is dat de prijs van tien uur waard? Is dat opkomen voor het welzijn van het toenemend aantal ouderen in Soester berg? Is dat streven naar een oplossing om het probleem van de eenzaamheid van ouderen op te lossen? De vrijwilli gers menen van niet, maar blijven vast op hun standpunt staan. Dinsdag 8 november zal de SWOS uit spraak doen. Het is te hopen dat zij het 'welzijn' in hun stichting voor de Be heercommissie van het Dienstencen trum De Drie Eiken in Soesterberg ter harte zullen nemen.

Soester Courant | 1994 | | pagina 13