Rechtbank stelt Tempo in het gelijk Volleybalsters leven in weelde n G Collectief SoVoCo scoort 100 procent J Sr, 1 Opbouwfase SEC nog niet voltooid Aanvallend Soest trekt langste stokje Programma NK veldrijden 6 III' Eindelijk geld voor opslag van materialen Aqua Indoor /OENSDAG 19 OKTOBER 1994 SOESTER COURANT PAGINA 17 \Sponsor Saricar van Kerstcross moet 50.000 gulden overmaken VELDRIJDEN Op zaterdag 7 en zondag 8 januari Opnieuw 0-3-zege voor Stam/SoVoCo in uitwedstrijd VOLLEYBAL Volleyballers laten SDS niet in de wedstrijd komen: 3-0 w- ümf Installatiebedrijf J j. cornelisse bv. 1 Dakwerken HANDBAL Gerard Tukker nieuwe trainer Smeeing/BDC VSS zoekt nieuwe praeses vanwege vertrek Van Zee Afscheidsreceptie René van Zee op 29 oktober Fortitudo komt twee keer langszij en pakt punt (2-2) VOETBAL zondag Van der Hoeven en Brandes doen weer mee »rote opluchting bij Paul Nijhuis en Arie Bakker, de organisatoren van Ide Kerstcross. De veertigste editie van de internationale veldrit in Soest- duinen gaat door. Die conclusie kon donderdagmorgen worden getrok ken, nadat president Hofhuis van de Utrechtse rechtbank ren- en wieler vereniging Tempo in het gelijk had gesteld. Sponsor Saricar Houtbouw bv uit Nijkerk, die door Tempo was gedaagd, verloor het aangespannen kort geding en moet uiterlijk op 12 december van dit jaar 50.000 gulden hebben overgemaakt op de rekening van de organisatie van de Kerst- cross. v^an doorslaggevende betekenis was jhet feit dat er volgens de rechtbank 'sprake was van een nieuwe overeen komst tussen Saricar en Tempo. Een overeenkomst is rechtsgeldig, zodra een aanbod is aanvaard. Over het aan bod bestond geen twijfel. Immers, in oktober vorig jaar liet Saricar via Dek ker/V.d. Bos Partners reclame- en kdviesmarketingbureau schriftelijk we ten 50.000 gulden te willen sponsoren Voor de Kerstcross op 26 december van pit jaar en de Nederlandse kampioen schappen die op 7 en 8 januari 1995 pveneens in Soestduinen worden verre ien. /erklaringen Jiteenlopende meningen werden wel euit over de aanvaarding. Verschillen- leden van Tempo legden gedetail- berde, mondelinge en schriftelijke ver klaringen af over een gesprek dat op 11 povember vorig jaar was gevoerd met laricar en waarbij Tempo het aanbod Onder de bekende voorwaarden had panvaard. Directeur G.A. Legemaat pan Saricar wist zich tijdens de zitting, knderhalve week geleden, niets te her inneren van dat overleg. In zijn vonnis noemde president Hof huis van de rechtbank het onlogisch dat [Tempo, dat afhankelijk is van sponsor- gelden, niet zou hebben gereageerd op het aanbod. Nog onaannemelijker achtte hij het dat Tempo het aanbod zou hebben afgeslagen. Het feit dat Tempo-leden, onder wie Nijhuis, Bak ker en Reulen gedetailleerde verklarin gen konden afleggen, speelde daarbij een rol. Hofhuis bepaalde eveneens dat Tempo wel aan de voorwaarden heeft voldaan, zoals die in het reeds bestaande drie-ja rige sponsorcontract zijn opgenomen. Saricar moet dus de toegezegde 50.000 gulden betalen. Dekker/V.d. Bos Partners, die als tussenpersoon optrad, is niet veroordeeld. Gezonde druk "We hebben steeds geroepen, dat we zouden winnen, maar vlak voor de uit spraak wordt je toch zenuwachtig. De druk is er af, maar nu krijgen we een ge zonde druk. Tot nu toe hebben we al leen maar de Nederlandse kampioen schappen voorbereid, nu gaan we ook aan de Kerstcross werken." Nijhuis en Bakker zijn inmiddels in vol le gang met de samenstelling van het deelnemersveld. Ze willen de voorma lige wereldkampioenen Danny de Bie uit België en de Tsjechische Radimor Behalve de jaarlijkse Kerstcross organiseert Tempo het Neder lands kampioenschap veldrij den 1995. De titelstrijd vindt plaats op zaterdag 7 en zondag 8 januari in Soestduinen. Op de eerste dag komen de dames, de nieuwelingen, de cyclo-sportie- velingen en de neo-amateurs (18-20 jaar) aan bod. Een dag later volgen de veteranen, de junioren en tot slot de profs en de amateurs. Aan de profs moet een vastgestelde vergoeding worden betaald. Niette min mogen de organisatoren van Tempo bepalen wie deelneemt aan het nationale kampioenschap. "We gaan uit van vijftien tot twintig profs. Veel meer professionele veldrijders zijn er niet in Nederland," zegt Paul Nijhuis, met Arie Bakker de man achter het evenement. De amateurs rijden tegelijkertijd met de profs. Amateur Richard Groe- nendaal slaagde er in januari van dit jaar in Nederlands kampioen te wor den. De titelverdediger zal uiteraard in Soestduinen starten. Simunek naar Soest halen, evenals de Nederlands kampioen Richard Groe- nendaal»(winnaar in 1992) en Adri van der Poel die vorig jaar als eerste finishte in Soestduinen. Dit viertal maakt tot nu toe de dienst uit in het nieuwe seizoen voor veldrijders. Verder verwachten Nijhuis en Bakker dat alle Nederlandse profs aan de start verschijnen, omdat de Kerstcross een uitstekende voorberei ding is op de NK die twee weken later op hetzelfde parkoers van Soestduinen gestalte krijgen. Kortom, de organisa toren van de veertigste Saricar Kerst cross en de Nederlandse kampioen schappen hebben hun handen voorlo pig vol. Adhesie Nijhuis en Bakker zijn uitermate te spreken over de steun en adhesie-betui- gingen die ze van de plaatselijke onder nemers kregen. Nijhuis: "Toen in de Soester Courant stond dat Saricar wilde afhaken als sponsor werden we meteen gesteund door de andere sponsors. Ve len gaven meteen het dubbele, anderen stelden wagens en materialen beschik baar." Ook over de medewerking van het ad vocatenbureau Borgelt De Jong, na mens wie mr. H. Veen de belangen van Tempo verdedigde, zijn Nijhuis en Bakker laaiend: "Zonder hun steun hadden we dit nooit voor elkaar gekre gen en was de Kerstcross niet doorge gaan. Het contact was klasse, gewoon van mens-tot-mens, helemaal niet za kelijk." Nijhuis en Bakker hebben geen contact meer gehad met directeur Legemaat van Saricar Houtbouw. "Maar we zul len natuurlijk aan de voorwaarden vol doen, zoals die in het sponsorcontract staan." ['We gaan heus nog wel potjes ver biezen," zei Servaas Klute na de tierde opeenvolgende overwinning van Stam/SoVoCo (0-3 tegen For- mido/DAK). Maar de dames- coach zal er alles aan doen om dat zo lang mogelijk uit te stellen. Met acht punten uit drie duels leven de volleybalsters in een weelde die de meesten niet gewend zijn. Het is echter veel te vroeg om te juichen of conclusies te trekken. De stelling dat Stam/SoVoCo in aanmerking zou ko men voor het kampioenschap, vindt Klute veel te voorbarig. "Je kunt niet van degradantenvolleybal overschake len op een kampioenschap. Het is niet mogelijk om in één keer die grote mid denmoot over te slaan." Niettemin bleek ook in het tweede op treden op vreemde bodem dat Stam/ SoVoCo sterker is geworden. Formido/ DAK verraste Klute met goed spel en het bleef dan ook een uur spannend. Stam/SoVoCo leidde in de eerste set steeds met één, twee punten en deelde met 14-16 de eerste tik uit. Ook daarna vibreerde de sporthal in Hoogezand. Klute's ploeg kwam met 2-7 voor, maar Formido/DAK herstel de zich. Het werd 7-7, het werd 10-10 en het werd 11-11. De wedstrijd kreeg zinderende vormen aan en de climax kwam op het moment dat Formido/ Dak een 13-11-voorsprong had geno men. Petra Hendrikse raakte de bal over het net. Maar waar iedeiten ver wachtte dat de scheidsrechter de bal zou affluiten, keurde hij het punt goed (13-12) met als gevolg dat de coach van DAK zich briesend verhief en een rode kaart kreeg, waardoor het reglementair 13-13 werd. "Alsof we werden gehol pen door een engeltje," keek Klute op het cruciale moment terug. "Maar na tuurlijk dom op zo'n moment," veroor deelde hij zijn scheldende collega die eerder al geel had gekregen en die mini maal op een punt had gerekend. Dat kwam er niet van, want vanaf het moment dat de coach van DAK het let terlijk en figuurlijk rood voor de ogen zag, was de wedstrijd gespeeld. Stam/ SoVoCo maakte er snel 13-15 van en wikkelde de derde set in sneltreinvaart af (4-15). Niemand kan zich herinneren wanneer de Soesters voor de laatste keer twee uitwedstrijden achter elkaar met 0-3 wonnen. Maar niemand pakt de ploeg deze punten nog af. De volgende twee duels worden in De Bunt afgewerkt. Eerst komt Bosta/The Smash (Klute: "Onvoorspelbaar") en daarna volgt Longa'599 dat ondanks degradatie een nieuw startbewijs kreeg voor de eerste divisie. "Het zijn twee wedstrijden, waaruit we zes punten kunnen pakken." Klute kan in ieder geval meer schuiven met zijn speelsters. Zo begon de van een griep herstelde Esther van der Spek za terdag aan de kant. Haar taken werden, vooral aanvallend, goed waargenomen door Paulien Visser. Alleen in de slotfa ses van de eerste twee sets maakte Vis ser plaats voor Van der Spek om in het achterveld meer zekerheid te hebben. Een andere troef heeft Klute in de mid- aanval in handen. Hendrikse en Hedda Meijer zijn dusdanig aan elkaar ge waagd, dat beiden inzetbaar zijn. "Hed da is begonnen, Petra is er in de tweede set ingekomen en heeft de wedstrijd uit gespeeld. Ik laat het ze met elkaar uit vechten. Wie deze week tijdens de trai ningen het meeste laat zien wat ik wil zien, begint zaterdag. Dat is een luxe voor mij." Mi -fits&W-i Tik hoop dat ze dit kunnen vast houden. Dat moet ook kunnen." 8ram Muijs, trainer/coach van de heren van Stam/SoVoCo, had alle reden om teyreden te zijn na de [thuiswedstrijd tegen SDS. De pro- notieklassers uit Soest verdienden vederom drie punten en voeren de [ranglijst aan met de maximale sco re. [Het was een goede wedstrijd, we heb ben ze niet in hun spel laten komen," Emeende Muijs over het verloop van de ■ontmoeting met de gasten uit Voorthui- Izen. Vooral Arno van Eekeren speelde leen puike partij, met name in de blok- Ekering. Aanvoerder Ron Goethals gal Taan dat hij op de juiste momenten kan f toeslaan. Aan het einde van de eerste f twee sets scoorde hij met uitstekende blokkeringen. Maar Stam/SoVoCo speelde zaterdag in De Bunt voornamelijk als een team en dat deed Muijs goed. Alleen in de tweede set was Stam/SoVoCo op ach terstand gezet, maar de tussenstanden van 3-6 en 11-12 verontrustten de ge routineerde volleyballers niet. Op 11-12 verscheen ook Jan Visser weer binnen de lijnen. De midaanvaller maakte op eigen verzoek een stap terug naar. het tweede team, maar voldeed aan het verzoek van Muijs om beschik baar te zijn voor het duel met SDS. Met enkele goede stops bewees. Visser dat hij nog steeds van waarde is voor het eerste team. Muijs was in elk geval con tent met Visser's deelname. De trainer/ coach wil een achtste speler aan zijn team toevoegen. Dat zou aanvankelijk Ali Moghadasssian worden, die ook al eerder in hét eerste team uitkwam. Maar Moghadassian koos voor het Telefoon (02155) -1 30 14 Met een driemansblok geven Ad van Brammelen jr, Arno van Eekeren en Ron Goethals aan dat Stam/SoVoCo niet of nauwelijks in de problemen knam' F0to: A Ido A llessie tweede team, omdat Muijs hen geen speeltijd kon garanderen. Met de cijfers 15-11, 15-12 en 15-11 hield Stam/SoVoCo de volle buit bin nen en is daarmee met SSS 3 uit Barne- veld de enige ploeg die nog geen punt verspeelde. Elf dagen voor de start van de com petitie is Smeeing/BDC erin ge slaagd een nieuwe trainer/coach aan te trekken. Het is Gerard Tukker uit Utrecht die als actief handballer er varing in de eredivisie opdeed. Het bestuur van de handbalvereni ging wil toewerken naar een langdu rige verbintenis (drie jaar) met Tuk ker. "Maar we gaan eerst maar eens kijken hoe het gaat. Gerard is in ie der geval een man die midden in de groep staat," zegt bestuurslid Bert Smeeing. Tukker geeft vanavond voor de eerste keer leiding aan de se lectie van Smeeing/BDC. Die train de sinds eind augustus onder leiding van aanvoerder Arjan Roest en Cleem Diemers, nadat Paul van den Deijssel was opgestapt. Tukker komt oorspronkelijk van Sport Vereent en speelde na een fu sie jarenlang bij UDSV. Met die ploeg acteerde hij één seizoen op het hoogste niveau van Nederland. In verband met een knieblessure stopte hij als speler. In het voorbije seizoen was hij trainer/coach van UHV/ DSO. Met die Utrechtse formatie eindigde hij als derde in de tweede divisie. Tukker heeft het voordeel dat hij afgelopen seizoen de komen de tegenstanders van Smeeing/ BDC leerde kennen. De competitie van Smeeing/BDC begin zondag 30 oktober met een thuiswedstrijd. Door het plotselinge vertrek van Re- né van Zee zoekt de Vereniging Sportraad Soest (VSS) een nieuwe voorzitter. Die zal voortkomen uit het bestuur dat momenteel één vaca ture telt. De sportverenigingen is gevraagd een kandidaat voor het bestuur aan te dragen. Die hoeft niet persé uit de sporten te komen die Van Zee verte genwoordigde. Zodra het bestuur compleet is, zal tijdens een algemene ledenvergadering de nieuwe voor zitter worden gekozen. De vertegenwoordiging van Van Zee wordt tot dan waargenomen door M. van Halen (schaatsen), Cees Verkerk (atletiek en triathlon), Jan Paauw (fiets/toursport), Gert Lamers (motorsport) en Henriëtte Topper (Bentinck Fonds). Op zaterdag 29 oktober krijgt René van Zee een afscheidsreceptie aan geboden door atletiekvereniging Pij nenburg en het bestuur van de Ver eniging Sportraad Soest (VSS). De voormalige voorzitter en dui zendpoot van Pijnenburg en praeses van de Sportraad verhuisde begin deze maand naar Oostenrijk, waar hij een baan in een revalidatiecen trum heeft aanvaard. Pijnenburg en de VSS willen hem niet met stille trom laten vertrekken en hébben een receptie georgani seerd om Van Zee uit te zwaaien. Van Zee kan volgende week zater dag de hand worden geschud in het clubgebouw van AV Pijnenburg aan de Wieksloterweg. De receptie be gint om 16.30 uur en duurt tot 18.30 uur. Vier doelpunten, waaronder één met een penetrante buitenspel- walm, en meer dan een handvol gele kaarten vormden zondag de hoofdbestanddelen van SEC-For- titudo. De Soesters verspeelden een punt tegen de nummer twaalf van de vierde klasse. Vijf minuten voor tijd egaliseerde de Utrechtse ploeg de stand (2-2). Eric Looijsen mikte de bal daarna nog bij een vrije trap in de bovenhoek, maar de doelman van Fortitudo tikte de bal met zijn nagels tegen de lat. btiC. was in de eerste helft op voor sprong gekomen door Ramon Heynen. Hij transporteerde de bal via een verde diger in het doel, SEC had zich toen net onder een 'bestandje' van twintig minu ten bevrijd. Ronald de Rooy, in de ogen van trainer Ruud Maas de uitblinker, had kort daarna voor 2-0 kunnen zor gen. De als linker middenvelder opge stelde voetballer liet de achterhoede- spelers zijn hielen zien, voordat de bal op de doellijn werd gekeerd. Omdat met name achterin de Soesters niet scherp genoeg waren in de één-te gen-één situaties kon Fortitudo op inzet terugkomen. Dat werd ook in de stand zichtbaar, al was het voor SEC sneu dat dit aan de hand van een buitenspel- doelpunt gebeurde. Het spel golfde daarna heen en weer. SEC voetbalde, volgens Maas, rustiger dan voorheen en omdat Heynen dieper stond opgesteld, kregen De Jong en De Rooy meer ruimte op het middenveld. Toch zat Fortitudo dichter bij het doel van SEC, maar het doelpunt viel aan de kant waar de thuisclub het wilde. De Rooy mikte de bal in de 75ste minuut vanaf negentien meter langs de muur en de doelman: 2-1. Ditmaal had Heynen na de verkregen voorsprong de over winning kunnen bezegelen. Het scheel de vijf centimeter. Luchtgevecht Tot overmaat van ramp maakte Forti tudo vijf minuten voor tijd voor dé tweede keer gelijk. Bij een luchtgevecht werd de bal niet weggewerkt. Een Utrechts been bracht de bal net wel/ niet over de doellijn, waar Jos Kramer redding dacht te brengen door de bal via de onderkant van de lat het veld in te knallen. Scheidsrechter R. van Haaften Kort na de 1-0 soleert uitblinker Ro nald de Rooy door de defensie van For titudo. Hij zou missen, maar scoorde la ter wel vanuit een vrije trap. Foto: Aldo Allessie had toen al naar de middenstip gewe zen. Na de vrije trap van Looijsen ge beurde dat dus (terecht) niet. De eerder genoemde De Rooy, Hey nen, De Jong en Kramer kregen overi gens geel, net als twee tegenstanders. Voor Heynen was het de derde kaart, zodat hij binnenkort een verplichte atv- dag moet opnemen. Marco Martens was zondag niet van de partij. Ruud Maas had hem om disciplinaire redenen terug gezet naar het tweede. "Dat ge beurt als je een grote mond hebt tegen de trainer," gaf Maas de logische hiër archie aan. Marcel Dorresteijn was de vervanger van Martens, van wie werd verteld dat hij in het tweede een goede wedstrijd had gespeeld. Hoewel Maas teleurgesteld was over het puntverlies, stelde hij vast dat SEC progressie had getoond. De ploeg speelde met meer overleg en was bij een aantal spelhervattingen gevaarlijk. Toch zal Maas nog stenen moeten blij ven sjouwen om de bouw van zijn selec tie te voltooien. In een levendige wedstrijd met bij vlagen goed voetbal zochten NFC en Soest de aanval, goed gebruik makend van de zijkanten. Dit leid de tot ontelbaar veel inworpen maar ook tot scoringskansen. Bij rust had Soest een terechte voor sprong van 0-1, daarna scoorden beide teams beurtelings nog twee keer, met steeds een voordelige marge voor de blauwhemden: 2-3. In de openingsfase had Soest al snel een overwicht. De passes naar voren waren echter te onnauwkeurig. Paul van der Grift joeg een vrije trap net over het doel en een fraaie actie van Lucien Lin- ger namens NFC werd door Luits Hou- kes ontregeld ten koste van een corner. Bij een fraaie combinatie tussen Jeroen van Veenendaal, Peter van den Berg en Maurice d'Aquino, tastte Ewald Baal mis en wist d'Aquino met een lage schuiver via de binnenkant van de paal de score te openen. Hierna speelde Soest gemakkelijker en kwam tot enige kansen. Van Veenen daal besloot een dribbel met een schot over en uit een voorzet van dezelfde speler lepelde Paul Hilhorst de bal ook over het Amstelveense doel. Kort voor de pauze kreeg NFC wat meer grip op de wedstrijd. Uit een corner schoot Ray van Loon naast en een schot van Marcel Ravesteyn werd door Gerard van de Bedem bekwaam gestopt. Dezelfde Ravesteyn schoot na een voorzet van Janno v.d. Hogen naast. Dubbele wissel Ook na de thee bleven de aanvalsgol ven over en weer. Van Veenendaal haalde de achterlijn, maar zijn voorzet werd door Van den Berg hoog over ge knald. Tegen het nu fellere NFC plaat ste Dick Schinkel een dubbele wissel, d'Aquino en Van den Berg werden ver vangen door Michiel van der Hoeven en Raymond Brandes, en Soest pakte de draad weer op. Een hard schot van Martijn Stalenhoef werd door doelman Edwin Meilink tot corner omgebogen, waardoor Paul Hilhorst naar rechts ver trok. Uit de aanvankelijk afgeslagen V Ut i J3ÜL zondag aanval kreeg Hilhorst de bal te pakken, sprintte langs de zijlijn en gaf een afge meten voorzet die door de instormende Brandes fraai werd ingeschoten (0-2). Soest bleef hierna de aangeslagen te genstander belagen. Een voorzet van Van Veenendaal vond geen afmaker en Van der Hoeven strandde na goed werk op de NFC goalie. Aan de overzijde kopte Ravesteyn een voorzet van Arjan Zwerver net naast. Even later was het toch raak toen de buitenspel staande Zwerver door mocht gaan en Ronald Ramatarsing makkelijk kon scoren (1-2). Goed doorzetten van Van der Hoeven eindigde met een prima voorzet die door Van Veenendaal in het doel werd gegleden (1-3). In de ruim bemeten blessuretijd kwam NFC nog terug tot 2-3 door Arjan Zwerver maar verder liet de Soest-ver dediging het niet komen. Uitblinker Van der Grift dichtte de laatste gaten, zodat Soest nu een keurige middenmo ter is in de tweede klasse. Ruim driejaar na de opening krijgt Aqua Indoor eindelijk een buiten berging. Al die tijd bleek dat de bestaande opslagplaatsen niet toe reikend waren voor onder meer de waterpolodoelen, keerschotten en badrolstoelen voor gehandicap ten. De gemeenteraad stelde don derdagavond eindelijk geld be schikbaar. Voor de buitenberging is 85.000 gulden nodig. Gemeentebelangen Groen Soest, Groen Links/Progressief Soest en BAM vinden dat veel te duur, maar de overige fracties (GPV/SGP/RPF was afwezig) zijn zich ervan bewust dat de buitenberging noodzakelijk is en dat daar .een wat groter prijskaartje aan hangt. De berging moet voldoen aan enkele bouweisen. Voorkomen moet bijvoor beeld worden dat warmteverlies en/of condensatie optreedt. Ook dient reke ning gehouden te worden met de wet hygiëne en veiligheid. Met name het Bentinck Fonds en zwemvereniging De Duinkikkers heb ben al regelmatig een .verzoek inge diend om de buitenberging te realise ren. De voorziening zal geheel in de stijl van het sport- en recreatiecomplex aan 'de Dal weg worden gebouwd. Van het krediet voor de bouw van Aqua Indoor resteert nog 22.633 gulden. Daarnaast heeft de gemeente 35.000 gulden over in verband met lagere kos ten voor de vervanging van het dak van sporthal Beukendal. Het resterende gat wordt gedekt uit de doelmatigheids taakstelling sport. D66 ging alleen akkoord, omdat het geld ten laste van de sportbegroting wordt gelegd. De WD, PvdA en het CDA stemden sowieso in met het voor stel. Hans van Wuijckhuijze van Ge meentebelangen refereerde nog even aan uitspraken die de huidige wethou der Ries van Logtenstein in de vorige- raadsperiode had gedaan. Van Logten stein, toen nog 'gewoon' raadslid, had destijds gezegd dat Soest geen eredivi sie-waardige accommodaties nodig heeft. Van Wuijckhuijze stelde dat een buitenberging van 85.000 gulden toch wei 'goud-gerand' is en dus overbodig voor een plaats als Soest. Van Logten stein deelde die mening niet. Hij bena drukte dat dit de goedkoopste oplos sing is. "Dit is al een uitgekleed voor stel, al is dat in een zwembad niet onge woon."

Soester Courant | 1994 | | pagina 17