'Oranje' wint toernooi van Hees De Bron lost Desmond Tutuschool af Valse start Ambitieus 1S0ESTERBERGI ISPORTt 'Dr. Albert Plesman, een naam en een tijdperk' Weer puntei Manus van Rouwendaal sponsort Soest D2 Berichten uit het Soesterberg van 1949 WOENSDAG 19 OKTOBER 1994 SOESTER COURANT Record aantal deelnemers (255) buurtvoetbal aan de Kooiweg VOETBAL Hegemonie op korfbaltoernooi doorbroken KORFBAL BOWLING Ad van de Schoot op eerste plaats Initiatieven voor oprichting van meerkampvereniging PAGINA 1 WOENSDAG 19 OKI Jeugdnieuw^^^j Sportprogrammaj Titelkansen lijken TAFELTENNIS Klachten bezorging Wie vergelijkt leest de Soester Courant Achterstand (23-8) Firtina '93 blijft wi Het vierde buurtvoetbaltoernooi van Hees werd gekenmerkt door een record aantal deelnemers. Ruim 250 kinderen van zes tot en met zeventien jaar voetbalden maandag op de velden aan de Kooiweg. De leeftijdsgroep 10 tot en met 14 jaar was het best verte genwoordigd. Dat de spelers van het Nederlands Elf tal zich bij de naamkeuze niet te over moedig hadden opgesteld, bleek tijdens de wedstrijden. Het 'Andere Oranje', dat overigens niet in de nationale kleur speelde, werd winnaar in één van de drie poules van zes teams en won ook de finaleronde. Van Barcelona's Jeugd- team werd met 2-0 gewonnen, de zege op Brinkweg Boys viel twee keer zo hoog uit. Door de 2-1-zege op Barcelo- Foto: Alao Allessie na's Jeugdteam legden de Brinkweg Boys beslag op de tweede plaats. Bij de zes- tot en met negen-jarigen deed De Victorie haar naam eer aan door alle vijf wedstrijden te winnen. De Blauwe Sterren werden tweede, voor de Kurketrekkers. De toernooizege in de oudste groep ging naar The Nurds dat ook vijf van de vijf duels won. De Ploeg Zonder Naam werd tweede, het Team Zonder Naam derde. Nico Voet, één van de organisatoren van Hees, kon na afloop alleen positie ve mededelingen doen over het buurt voetbaltoernooi. Het weer werkte op de eerste herfstvakantiedag ook al mee. De organisatie was tevens te spreken over het feit dat alle teams kwamen op dagen. Het aantal deelnemers had nog hoger kunnen uitvallen, maar van vijf ploegen werd de inschrijving gewei gerd. Ze waren te laat en het toernooi- schema was al gemaakt en vermenig vuldigd. Voor volgend jaar heeft de jeugdcom missie van Hees al verschillende ideeën geuit. Het lustrum moet een extra tintje krijgen. Gedacht wordt aan de mede werking van twee professionele scheidsrechters en misschien nodigt Hees een coryfee uit om de prijzen uit te reiken. De organisatoren hebben nog even de tijd om een en ander uit te wer ken. Maar dat het buurtvoetbaltoer nooi een vijfde editie krijgt, dat staat volgens Voet als een paal boven water. De hegemonie van de Desmond Tutuschool is gebroken door De Bron. De basisschool aan de Swee- linckstraat schreef met de groepen 7 en 8 het korfbaltoernooi van De Eemvogels op haar naam. De korfbal wedstrijden werden ge speeld op het terrein aan de Staring laan. De Desmond Tutuschool maakte jarenlang de dienst uit op het evene ment, maar moest nu genoegen nemen met een bijrol. Hetgeen niet betekende dat de leerlin gen die aan de Molenstraat in de schoolbanken zitten, met lege handen naar huis gingen. In de reeds uitpuilen de prijzenkast kan de hoofdprijs voor de groepen 5 en 6 worden bijgezet. Die eer was vorig jaar De Bron ten deel ge vallen. Het eerste team van De Bron mag volgend vocujaar Soest verdedigen op de provinciale kampioenschappen. VELDVOETBAL 1. Paul Castein (Hees) 4 Cees-Jan de Vries (WZ*49) 4 3. Ramon Heijnen (SEC-zon) 3 Jeroen van Veen endaal (Soest 3 Cees-Jan de Vries is nog maar net terug van vakantie en heeft zich al aan de kop van de topscorers-lijst genesteld. Hij deelt die positie met Paul Castein van Hees die vorig seizoen nauwelijks in ac tie kwam, omdat hij snel terugkwam op zijn transfer naar SEC-zondag en bij Hees niet spelgerechtigd was. Elf spe lers scoorden tot dusver elf maal. ZAALVOETBAL 1. Stefan van Amerongen (Hees) 7 Arold Broertjes (DVS)7 Eric Looijsen (Hees) 7 4. Mustafa Aksit (Firtina'93) 6 Danny Brandenburg (Hees) 6 Peter de Jong (Hees)5 7. Zeki Kurt (Firtina'93)4 Özcan Satikboga (Firtina'93) 4 Hans Peter van Zoelen (SEC)4 10. Fred Bos (SEC) 3 Eddy Brinkman (DVS) 3 Edwin Lazonder (Hees)3 De eerste plaats bij de heren van de Soester Bowling Vereniging wordt momenteel ingenomen door Ad van de Schoot. Het lid van Shj-ammer scoorde vorige week een game van 212. Die prestatie was dit seizoen nog niet eerder neergezet. Van de Schoot was toch al goed op dreef met pinfalls van 166- en 177. Shj-ammer won met 5-0 van De Cobra's. In Baarn zijn initiatieven ont plooid voor de oprichting van een zogenaamde meerkampvereniging voor inwoners van Eemland en omgeving. Dit vloeit voort uit de onlangs gehouden biathlon in Bos- bad De Vuursche. Exploitant Cees Pouw van het zwem bad en Siem Teeling van de Nederland se Ski Vereniging hebben in verband met het succes van die wedstrijd het idee gevat een vereniging op te richten voor mensen die verschillende takken van sport willen beoefenen. In eerste in stantie gaat het om pistool- en geweer- schieten en lopen, maar zwemmen en ATB-en behoren ook tot de mogelijk heden. Gedacht wordt aan één centrale trai ning per week in het Bosbad, maar de leden kunnen aan de hand van een schema ook in hun eigen omgeving trai nen. Doelstelling is dat de leden ver schillende sporten beoefenen, zonder dat ze lid moeten worden van verschil lende verenigingen. De Stichting Moderne Vijfkamp en de commissie biathlon van de Nederland se Ski Vereniging gaan samen verschil lende wedstrijden organiseren, waar van een aantal zeker in De Vuursche wordt gehouden. Op zaterdag 29 okto ber staat op de Leusderheide (vanaf de Kolonel van Roijenweg de bordjes biathlon volgen) de eerstvolgende wed strijd op het programma. Pouw en Teeling stellen dat de vereni ging ook bestemd is voor inwoners van Soest. Voor informatie kan contact worden opgenomen met Cees Pouw, tel. 02154-12214 (Bosbad De Vuur sche) of Siem Teeling, Ferdinand Huycklaan 38, 3743 AN Baarn. Op zaterdag 22 oktober wordt een bij eenkomst gehouden voor belangstel^ lenden. Zij kunnen dan terecht in Bos bad De Vuursche aan de Hilversumse- straatweg in Baarn. De vergadering be gint om 9.30 uur en is vermoedelijk om 11.00 uur afgelopen. Onder deze titel plaatste wijlen dhr. CJ. van der Donk, redacteur van het Soesterbergs Nieuws, on derstaand artikel in de uitgave van september 1949. De bewoners van Soesterberg - waar de bakermat stond van de Nederlandse vliegsport, waarop de Soesterbergse vliegheide de eerste wankele schreden der aviatiek plaatsvonden - zullen zeer zeker geïnteresseerd zijn over de aller grootste uit de Nederlandse Lucht vaart, dr. Albert Plesman. Er werd in de jaren omstreeks het einde van de Eerste Wereldoorlog op de Soesterbergse vlieghei nog wel eens een slordig glas sherry gedronken. Op de zwart geuni- formde hemelbestormers uit die dagen straalden de roem en faam af van Von Richthofen en Guynemer en men wist maar al te goed, dat het leven van de vlieger niet met veertig begon. Daar zong men rondom de met kaarsen ver lichte piano rauwe krijgsmansliederen. En temidden der vliegeniers De Co- blijns, Perk, Laud, Duinkerk, Ver- steegh, Koppen, Steup en van Heyst, liep een grote aap de dolste sprongen te maken. Dan klonk uit de machtige ba- sorganen der hemelbestormers het strijdlied: Klinkt op, geronk van metaal omruist trots onze vlag. wanneer wij tonen in de lucht wat Hollands kd*ene aard vermag. Met wolken stoeiend, onversaagd.. Hoe stoeiden ze inderdaad met de wol ken.... en met het leven, die ridders van de Moranes en de Nieuports, van de Rumplers en roemruchtige Fokkers. En zo'n avond duurde dan coupletten lang! Uit die militaire samenleving komt de president-directeur der K.L.M. voort. Maar nu dertig jaren ons voldoende gedistantieerd hebben om rustig te oordelen en vast te stellen wie de kopstukken waren, wie met recht pioniers kunnen worden genoemd, dan kan dat oordeel in alle simpelheid lui den: 'De luitenant-vlieger A. Plesman heeft door het cellofaan van die heroï sche beginperiode heen gekeken en vastgesteld, dat het vliegtuig - in tegen stelling tot zijn vernietiging brengende oorlogstaak - veeleer de mens tot zegen kon zijn, dat de hel een hemel kon wor den. Hij verbrak dat cellofaan. Harer Majesteits luitenant-vlieger werd een 'captain of industry'. Te bekend is zijn persoon, te onomsto telijk vaststaand is de Doctor Honoris Causa nationaal bezit geworden, dat de geschiedenis van zijn Elta, van zijn K.L.M., hier nog besproken moet wor den. Feiten van algemene bekendheid behoeven geen bewijs, ze staan vast, evenals de volgorde van de letters K.L.M. in het alfabet vaststaat. Hij maakte zijn bedrijf. Heeft er tussen dr. Plesman en de lucht vaart een wisselwerking bestaan? Heb ben zij elkaar tot die grote hoogte ge bracht? Wij menen, dat de Nederlandse Luchtvaart door hem groot geworden is en dat in het karakter van de K.L.M. in zijn persoon is terug te vipden. Wij zijn ook van mening dat dr. Plesman aan de top van welk bedrijf ook in dit techni sche tijdperk zou hebben uitgeblonken. Meen echter niet, dat hij in een kunst matig isolement zijn kracht zocht. Hij is er de man niet naar om, hoog gezeten op een ivoren toren, te willen volstaan met directieven, suggesties en repri mandes. Hij is genaakbaar voor de een voudigste van zijn bagageknechten, voor de lastigste piloot, voor een ieder, die het wel meent met de maatschappij. Met mensen, die menselijke larven zijn gebleven, houdt hij zich niet op. En de kleinste loopjongen kan er van verze kerd zijn, dat^zijn president-directeur ook hem in de gaten houdt. Hem, zo goed als alle K.L.M.-ers, waar ook ter wereld verspreid. Want dr. Plesman heeft die wereld al heel wat kleiner ge maakt. Dat personeel weet, dat hij nim mer zijn positie heeft dienstbaar ge maakt aan eigen omstandigheden, dat hij in verchroomde automobielen voortsnellende grote-heren veraf schuwt, wars is van praal en pronk en het woord 'protectie' uit het woorden boek van de K.L.M. gebannen heeft. Het weet ook, dat hij van allen het hardst werkt en geheel en alleen verant woordelijk is voor de befaamde geest in het bedrijf. Voor de trots op de eigen K.L.M., het respect voor haar leider, de zeer redelijke materiële zekerheid en de teamgeest, die op de K.L.M. zijn stem pel drukt. En men weet hoe moeilijk die 'esprit de corps' bij grote bedrijven te handhaven is indien niet de korpscom mandant, behalve voor de menigvuldi ge diplomatieke, politieke en commer ciële beslommeringen, ook nog tijd en lust heeft zijn ondergeschikten zo eens bijeen te roepen voor een woord van dank, maar als het nodig is ook voor een flinke slag met de vuist op de naakte, keiharde directietafel. Zo wordt dit al les gezien door de microscoop van zijn werknemers, door allen, die recht streeks met hem te maken hebben. Maar om dr. Plesman te belichten als een luchtvaartfiguur van wereldfor maat, heeft men aan een microscoop niet voldoende. Men neme dan de BOWLING Soester Bowling Vereniging Senioren maandag: Zilveren ster - Omega 5-0: Big Splitters - Boule d'Or 1-4: No Na me - Raadhuis 2-3: De Enghe - Flying Pin Ten 4-1: Arrows - Baanbrekers 3-2; Van Ede - Lucky Loosers 5-0. Senioren dinsdag: Gokkers - Wings 1-4; Schei Links - Bluffers 0-5; Toverbal - Schei Rechts 1-4: H.A.M. - Stressless 3-2: Karei de Stoute - P. Team 4.5-0.5: Naadje - Hep- pie Hoekers 0,5-4.5: Shj-ammer - Cobra's 5-0; Onifantjes - W'estra Koffrie 0-5; Strajk - Pin Down 5-0. SEC Fortitudo Al - SEC Ai 2-1; SEC A2 - WZ'49 A2 8-4: BVC BI - SEC BI 7-2; Hooeland Cl - SEC Cl 4-3; Cobu Bovs Cl - SEC C2 3-6; SO Soest D2 - SEC D l' 3-0: IJsselmeervogels E2 - SEC El 8-5; SEC E2 - Roda"46 E9 2-3: KWA E5 - SEC E3 1-3: LJsselmeervogels F2 - SEC F1 1-1; SEC F2 - Hoevelaken F2 2-2; SEC F3 - Ro- da'46 F10 3-1. Soest NVC Al - SO"Soest Al 0-1;HDSB1-SO Soest BI 2-2; SO Soest B2 - Cobuboys 1 4-1; Hoogland C2 - SO Soest Cl 3-2; SO Soest C2 - WZA C4 3-3; SO Soest C3 - Roda'46 Có 0-7; VRC Dl - SO Soest Dl 5-2; SO Soest D2 - SEC Dl 3-0; Hees Dl - SO Soest D3 1-7; SO Soest D4 - Roda'46 D9 4-2; SO Soest El-KWA El 2-3;Spa- kenburgE2-SO Soest E2 1-4;WZAE4- SO Soest E3 1-6; WZ'49 E2 - SO Soest E4 9-5; SO Soest E5 - APWC E3 8-2; Ussel- meervogels E6 - SO Soest E6 1-7; SO Soest E7 - Hoogland E6 4-2; SO Soest F1 - Hoe velaken F1 2-1; CJW F1 - SO Soest F2 6-1; SO Soest F3 - Cobu boys F1 10-3; Quick F3 - SO Soest F4 1-2: SO Soest F5 - WZA F7 4-4; Cobu Boys F3 - SO Soest F6 0-4; SO Soest djA - 't Gooi djA 0-3. De Duinkikkers 200 meter schoolslag: Olivier Arnold 3.49.4; Roel Koot 3.18.4; Bram Houben 3.44.6. 200 meter vrije slag: René van Walsem 2.10.9; Steven Uyland 2.10.7; Vivian Spronk 2.40.4. 200 meter wisselslag: Annuska van Drie 3.01.9; Lizè van den Berg 2.57.2; Hester Vlaanderen 3.06.8. 200 meter vlinderslag; Inge van Nimwegen 3.16.3; Leontine Loeber 3.08.3; Raymond Honderdors 3.14.9. 100 meter schoolslag: Annuska van Drie 1.36.7; Lize van den Berg 1.30.4. 100 meter vlinderslag: Hester Vlaanderen 1.38.8. 100 meter wisselslag: Pieter Daamen 1.21.4; Raymond Honderdors 1.17.0; Leontine Loeber 1.21.7; Inge van Nimwe gen 1.20.9. 100 meter rugslag: René van Walsem 1.05.6; Steven Uyland 1.08.9; Joanna Thuys 1.26.9; Vivian Spronk 1.22.2. 100 meter vrije slag: Olivier Amold 1.21.4; Roel Koot 1.20.2; Bram Houben 1.17.3. SEC Ook zaterdag ging er weer een nieuw SEC-jeugdteam de competitie in n.1. SEC E3. In een zeer spannende wed strijd won het uit bij KVVA E5 met 1-3- De SEC-boys vergaarden tien wed- strijdpunten scoorden 36 keer en de SEC-keepers moesten 39 maal naar het net. Alle leiders/coaches waren tevre den over het vertoonde spel, zeker de coaches van het A2 team dat aantrad voor de derby tegen WZ'49 A2. Voor rust en zelfs twintig minuten voor tijd een sportieve gelijkopgaande wedstrijd met op dat moment een stand van 44. SEC wisselde tweemaal. Direct daarna brachten Arwin Lergner. Richard Von- derhake, Isar Alkan en Faroek de eind uitslag op 8-4. Soest Knap was zaterdag het herstel van So Soest Al. Na twee tegenvallende we ken werd er met 1-0 gewonnen van NVC. Keeper Olaf van de Grift hield met kunst- en vliegwerk zijn doel schoon en had daarbij hulp van de goed verdedigende Rogier Voet en Jaap ten Haaf. Het nieuwste E-pupillenteam, de E7, won met 4-2 van Hoogland E6. Een rasechte hatrick werd in die wed strijd gemaakt door Mare Gresnigt. Ook Sander van Duuren maakte een fraaie goal. SO Soest F1 tegen Hoevela ken F1 was een echte kraker. Het ge beurt niet vaak dat een pupillenwed- strijd spannend blijft tot in de laatste se conde. Met 2-1 werd de overwinning binnen gesleept en Juijen Troost en Jordy Boer scoorden de goals. WZ'49 De tot nu toe zonder verliespunten spe lende Al moest op bezoek bij "t Gooi. Na een harde eerste helft, liep de twee de helft geheel uit de hand en moest de scheidsrechter na de vierde rode kaart voor 't Gooi, de wedstrijd staken. De A2 verloor in het laatste kwartier van de wedstrijd geflatteerd van SEC A2; 4-8. De E2 won verdienstelijk van Soest E4: 9-5. De E3 ging gelijk op tegen KWA E3: 3-3. De Fl, na de herindeling een klasse hoger spelend, verloor nipt van Hoogland Fl. De F2 maakte veel goed door van Roda te winnen met 4-2. ZWEMMEN De Duinkikkers Een zwemwedstrijd met in het pro gramma voor iedere deelnemer een 200 meter nummer is voor een 'gewone' zwemclub^een hele kluif. Helemaal als dat dan ook nog een 200 meter wissel slag of 200 meter vlinderslag is. Deson danks boekten De Duinkikkers tijds- verbeteringen, hoewel de openingen van Steven Uyland en René van Wal- Basketbal 17.00 uur The Red Stars (D)-Duncker, 2 (Beukendal) Bowling 10.00 uur Toernooi Soester Bowling Vereniging (C-drie) Voetbal 14.30 uur Vianen-WZ'49 (Vianen) 14.30 uur Hees-Nederhorst (Neder- horst den Berg) 14.30 uur De Posthoorn-SEC (Amers foort) Volleybal 15.00 uur NVC 2-Stam/'SoVoCo(Hjl (Nijkerk) 17.00 uur Stam/SoVoCo (D)-Bosta The Smash (De Bunt) Waterpolo 18.00 uur De Kwakel-De Duinkikket (D) (Utrecht) ZONDAG 23 OKTOBER Bowling 12.00 uur Toernooi Soester Bowling Vereniging (C-drie) Voetbal 14.00 uur Soest-Quick (Bosstraat- Oost) 14.00 uur Brederodes-SEC (Vianen) Waterpolo 19.15 uur De Duinkikkers (H)-ZPHC (Aqua Indoor) MAANDAG 24 OKTOBER Bowling 19.30 uur Competitie Soester Bow ling Vereniging, ook op dinsdag vanaf 19.00 uur (C-drie) Zaalvoetbal 2.00 uur Firtina'93-Bloemenkwartier (Beukendal) sem op de 200 meter vrije slag niet sterk waren. Annuska van Drie en Lize van den Berg verbeterden hun tijden op de 100 meter schoolslag. De 200 meter vlinderslag waren voor Leontine Loe ber, Inge van Nimwegen. Raymond Honderdors en Pieter Daamen een nieuwe maar zware ervaring. Ook Oli vier Arnold, Roel Koot en Bram Hou ben moesten voor het eerst een 200 me ter schoolslag zwemmen. Vergelijkin gen zijn dan moeilijk. Bij de 200 meter wisselslag verbeterde Hester Vlaande ren haar tijd prima, wat ze ook deed op de 100 meter vlinderslag. Advertentie Manus van Rouwendaal Onderhoudsbedrijf heeft houden bij dank zij het bedrijf dat is gevestigd aan de D2 van s.o. Soest voorzien van nieuwe wed- het Weteringpad. De shirtjes werden zaterdagmor- strijdkleding. Het team loopt er weer goed onder- gen overhandigd door Manus van Rouwendaal Soesterberg Voor de abonnees in Soesterberg is het klachtennummer 02155-21841 (C. van Barneveld). Dat nummer kan op woensdag tussen 18.30 en 19.30 uur worden gebeld voor nabe- zorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soester Courant op donderdag nabezorgd. luchtcamera en aanschouwe hoe bij grote vraagstukken, - en niet slechts van luchtvaartbelang - leiders van vreemde maatschappijen, hoofden van andere staten hun ogen richten op de K.L.M.-directeur in Den Haag. Nog dit jaar zal dr. Plesman de grote vergade ring der International Air Traffic Asso- ciation presideren. Uit verre landen zal men naar het Haagsche Raamweg rei zen om er te luisteren wat dr. Plesman van de luchtvaart weet. Want wat hij niet weet is niet de moeite waard gewe ten te^ worden'. Aldus wijlen dhr. Van der Donk. Het artikel geeft niet alleen een stuk ge schiedenis weer, ook de trant van schrij ven is vooral voor ouderen een herinne ring aan die tijd van toen. Dr. Albert Plesman, geboren 7-9-1889, overleed op Oudjaarsdag 1953. Hij was in 1911 beroepsofficier bij de landmacht en ging in 1915 over naar de Militaire Luchtvaart. Van 1945 tot zijn plotse ling sterven in 1953 was hij oprichter en presicfent-directeur van de K.L.M. Uit Soesterbergs Nieuws van sep tember 1949 lezen we onder ande re: B&W van Soest gelet op art. 75 der Lager Onderwijswet; brengen ter alge mene kennis dat de Raad dier gemeente in zijn vergadering van 26 Augustus 1949 ten aanzien van de aanvrage van het bestuur der Vereniging voor Chr. L. en U.L.O. te Soesterberg: le. mede werking heeft geweigerd voor de aan schaffing van een nieuwe rekenmetho de; 2e. medewerking heeft verleend voor de uitbreiding der rijwielenbere- plaats. De Raad der gemeente Soest, gelezen het voorstel van B&W dd. 22 Juli 1949, le afd., No.: 245, om aan de nieuw aan' te leggen weg op het te bebouwen ter rein tussen de Kampweg en de Gene raal Winkelmanstraat te Soesterberg de benaming te geven van 'Generaal Spoorstraat'. Besluit: aan bovenbe doelde aan te leggen weg de naam te ge ven van 'Generaal Spoorstraat. Soest 26 Augustus 1949 De Secretaris Groot l.s. De Voorzitter S.P. Bentick, Burgemeester. Belangrijke officiële mededelingen september 1949: De 44 nieuwe woningen aan de Gen. Spoorstraat naderen hun voltooiing- Waarschijnlijk zullen ook verschillende inwoners die reeds over een gehele wo ning te Soesterberg beschikken, gaarne zo n nieuw huis willen gaan bewonen. Indien zulke bewoners in aanmerking wensen te komen voor de nieuwbouw, kunnen zij zich met een uitsluitend schriftelijk verzoek wenden tot Burge meester en Wethouders. *94^e'angr'jke adressen september Hulp-Secretarie: Veldm. Montgome ryweg 82, tel. 412, Geopend iedere werkdag van 9-12.30 uur. Voor Huis vesting geopend alleen op Dinsdag- en Vrijdagmorgen. Politie: Amersfoortsestraat 12, tel. 234. Vrijw. Brandweer: Commandant A. Tammer, Veldm. Montgomeryweg ^34 *f 236^" ^°0r brandmelding tel. Artsen: A. Th. Splinter, Amersfoortse straat 3, tel. 432, tevens Gemeente Ge neesheer en Lijkschouwer, en A.J.W. Hagendoorn, Amersfoortsestraat 67a, tel. 517. Tandarts: C. Ch. van Duijne, Veldm- Montgomeryweg 88, tel. 475. In de eerste thuiswedstrijd 1 Shot geen potten kunnen bre De verwachtingen tegen De 1 komst waren hoger dan wat e tien partijen uit de koker rc Zoals twee keer eerder, deeld tafeltennissers de punten met opponenten: 5-5. Het zag er op vijftig procent va wedstrijd allesbehalve positief uit de Soesters. In de gymzaal aan de deweg was een tussenstand van 1-' reikt. Tot driemaal toe besliste De Vele wegen leidden naar Rc Hetzelfde geldt voor Oegstg< al kun je overdrijven. Vier vai tien basketballers van Red S sloegen zaterdag de verkeerde in en kwamen pas halverweg» eerste helft in de sporthal aan. ploeggenoten waren toen net b een vlot opgelopen 23-8-ach stand goed te maken. In de was het 35-32 en de Soesters w nen met 62-72. Het was de tweede zege voor de ba* ballers die de competitie waren be; nen met net zo veel nederlagen. 0< geest bungelt al enkele jaren onderi tweede klasse van het rayon, maar fiteerde van het feit dat de zes op gearriveerde spelers vanuit de kleei mer meteen moesten starten. De klap die Oegstgeest toediende, van dezelfde omvang als waarmee Stars een week eerder Shooters op De weerstand van de doelman Allen Weerbaar werd groter groter en groter. De frustraties Hees ook. Hoe ze de bal ook sc ten of tikten, de keeper had '1 En als hij 'em niet had, verdw de bal naast of over het doel. H< dat dit seizoen kampioen wil w den, morste maandagavond eerste punt in de tweede klass De ambitieuze zaalvoetballers had in de eerste helft uit een groot kansen één keer gescoord. Eric L< jsen bleef daarmee lange tijd de ei speler die een doelpunt achter naam had staan. Ook na de rust w het doel van Allen Weerbaar on vuur genomen met schoten van midi lange afstand. De voeten en de han> van de doelman werkten niet mee er Hees echt in de buurt van het c kwam, zorgde hij er wel voor dat de niet zuiver kon worden gemikt. Toen iedereen zich verzoende met minimale zege, sloeg Allen Weert plosteling toe. Een Bussummer spee Stefan van Amerongen uit en sch hard in. Twee minuten later gebeu hetzelfde uit een vrije trap, waa Danny Brandenburg ruim een min voor tijd de bal in het dak van het di verlaten doel kon schieten: 2-2. "V< seizoen hadden we ook al moeite 1 ze. Allen Weerbaar is gewoon een st ge ploeg," slikte coach Reijer Looij de teleurstelling weg. Vijf dagen daarvoor had Hees slechtste wedstrijd van het seizoen speeld, maar toen werd wel met 3-5 Altius gewonnen. De doelpunten v den verzorgd door Peter de Jong 1 Van Amerongen, Looijsen en Ed Lazonder die tegen Allen Weert ontbrak.

Soester Courant | 1994 | | pagina 18