PROVAK Mooijer^ WZ'49 heeft juiste weg ingeslagen Hockeygrasvelden weer ter discussie Valse start Red Stars na dwaalspoor Ambitieus Hees morst eerste punt Hockeysters laten beide punten liggen Ook compleet Selby krijgt pak slaag BLADBLAZERS EN BLADZUIGERS ISPORTt ire^Weer puntendeling van Shot msm rg Soester Schaak Club start schaakschool op vrijdag SEC maakt achterstand goed Ook Hees onmachtig tegen titelkandidaat Cobu Boys WOENSDAG 19 OKTOBER 1994 SOESTER COURANT Titelkansen lijken verspeeld PAGINA 19 PAFELTENNIS Zeewolde voelt zich niet thuis in Soester polder: 4-0 Meningen college en bestuur MHC Soest liggen uiteen Achterstand (23-8) wordt op tijd uitgewist: 62-72 BASKETBAL Firtina '93 blijft winnen in eerste klasse ZAALVOETBAL ^Strater n/of ve»'lluizÉ Huize" ®"/0fverkoPel KopeneH^JL-- U en Strater' KORFBAL Eemvogels wacht nog op eerste wedstrijdpunten Soester schakers houden zich staande tussen toppers Fouten doelman breken ploeg bijna op VOETBAL zaterdag VOETBAL zaterdag Heren MHC Soest onderschatten Bennebroek HOCKEY D VS pakt meeste drie-setters en wint met 1-7 BADMINTON o.a. Flymo, Black Decker en Mc Cullogh ars(D)-DUl Soester Bowl; 'Z-49 (Vianen) lerhorst (Nedé,. rn-SEC (Ame[v m/SoVoCo )Co (D) KFfW De Duinkikkeo ester Bowli™ (Bosstraat- >EC (Vianen) )ester Bow- dinsdag vanaf menkwartier j slag niet sterk 2 en Lize van tijden op de e 200 meter eontine Loe- i, Raymond )aamen een tig. Ook Oli- i Bram Hou- een 200 me- Vergelijkin- le 200 meter er Vlaande- ook deed op In de eerste thuiswedstrijd heeft Shot geen potten kunnen breken. De [verwachtingen tegen De Toe komst waren hoger dan wat er na tien partijen uit de koker rolde. Zoals twee keer eerder, deelde de tafeltennissers de punten met hun opponenten: 5-5. Het zag er op vijftig procent van de wedstrijd allesbehalve positief uit voor dl Soesters. In de gymzaal aan de Hei deweg was een tussenstand van 1-4 be reikt. Tot driemaal toe besliste De Toe- Aksel van Elteren heeft oog en een neusje voor de bal in het duel met De Toekomst. Foto: Aldo Allessie komst een partij in de derde game. In het dubbelspel was het pleit pas na 23-25 in de derde game beslecht. Het werd nog erger toen Martin Fran sen zijn laatste enkelspel verloor, maar Aksel van Elteren en Rene Daselaar trokken de zaak recht door elk twee ze ges te boeken. In vier duels gaf Shot al 21 punten uit handen. De ploeg heeft er dus negen tien, waarmee de titelkansen in de der de divisie verspeeld lijken te zijn. WZ'49 heeft de opgaande lijn doorgetrokken. Na het goede re sultaat in Eist moest Zeewolde met een 4-0-nederlaag de thuisreis naar de polder aanvaarden. Door dit resultaat nestelt WZ'49 zich in de kopgroep. In vergelijking met het team wat Mus ketiers versloeg was WZ'49 op één positie gewijzigd. Gert van de Munt moest geblesseerd toezien hoe Peter de Ruiter zijn plaats innam. WZ'49 had een droomstart. Binnen twee minuten yond Cees Jan de Vries het doel. Barry van de Berg had hem diep gestuurd waarop De Vries de keeper in de korte hoek passeerde. Geholpen door de vroege goal bleef WZ'49 de betere tegenover een zwal kend Zeewolde, wat geen raad wist met het goede combinatiespel van WZ'49. Daarnaast had het geen vat op de veel vuldig van positie wisselende aanvallers van VVZ'49. Nog voor dat het eerste half uur verstreken was, werd het 2-0 VOETBAL zaterdag voor de Soesters. Wederom was het Van de Berg die voor de inleiding ver antwoordelijk was. Ditmaal werd Joep Akkerman diep gestuurd, die bij de tweede paal Gerard Becker in staat stel de om met het hoofd zijn eerste compe titiegoal aan te tekenen. Becker, die een grote dadendrang aan het licht bracht, moest even later uitval len. Een ongelukkige actie leverde hem een hamstring blessure op. Niels van der Giessen, zijn vervanger, was bij zijn eerste actie bijna goed voor de aanzet voor WZ's derde goal. Hij zette Bart Baars vrij voor de keeper. Het schot van Baars verdween echter in de handen van de doelman. Na deze goal nam WZ'49 gas terug en liet Zeewolde in het spel komen. Hiermee riepen de Soesters het onheil een beetje over zich af. Het was dan ook aan keeper Mare Brouwer te danken dat WZ'49 de nul hield. Maar liefst driemaal vond Zee wolde het aluminium. Voor rust trof een kopbal de paal en na rust werd tot tweemaal toe de lat geraakt. In het laatste kwartier hervond WZ'49 het ritme van het eerste half uur terug. Hierbij werd het weer in het zadel ge holpen door de voorstopper van Zee wolde. Een diepte pass op Cees Jan de Vries bracht hem zo in de problemen dat een terugspeelbal zijn enige oplos sing was. Ongelukkiger wijze stond de keeper van de gasten zover voor zijn goal dat de bal keurig over de keeper in het net belandde: 3-0. Mede door deze ongelukkige tegengoal probeerde Zee wolde zijn frustraties af te reageren op de scheidsrechter, die op zijn beurt zijn autoriteit op een zielige wijze met gele kaarten op peil wilde houden. Vlak voor tijd kwam dit Zeewolde na een vlak buiten de zestien toegestane vrije trap zelfs op een rode kaart tè staan na tweemaal geel wegens aanmerkingen op de leiding. De vrije trap werd door Cees Jan de Vries verzilverd. De twee grasvelden van de Mixed Hockey Club Soest kunnen ver dwijnen. Daar komt het oordeel van het college van burgemeester en wethouders op neer. Volgens b en w zijn de twee kunstgrasvelden toereikend voor voor het afwerken van de competitiewedstrijden en de trainingen. Het bestuur van MHC Soest begrijpt niet hoe het college tot die conclusie kan komen. Secretaris Margreet Luykx: "Zonder grasvelden komen we dik in de problemen. Het zou beteke nen dat we een ledenstop moeten in voeren en welke gezonde vereniging wil dat nou. Wij hebben voldoende kader om 'nieuwe leden op te vangen." Vol gens Luykx zal het hockeybestuur con tact opnemen met het college om de kwestie te bespreken. Met name op de zaterdag is het pro gramma propvol. Om half tien 's mor gens beginnen de eerste wedstrijden. Vanaf dat moment zijn de kunstgras velden tot half vijf bezet. Na de herfst vakantie wordt de behoefte aan velden nog groter, omdat dan twee achttallen (die op een half veld spelen) worden omgezet in elftallen. En die hebben een heel speelveld nodig. Eén grasveld kan MHC Soest missen. Dit heeft het bestuur ook al kenbaar ge maakt. Maar twee velden, dat gaat te ver. "Je kunt natuurlijk wel de wedstrij den op de kunstgrasvelden achter el kaar plannen, maar waar moeten we dan inlopen en inslaan. We hadden een half verhard veld, maar dat is aan de jeu de boulers gegeven. Daar kunnen we dus ook niet meer terecht," aldus Luykx die daaraan toevoegt dat tenminste één grasveld ook nodig is voor de tijden waarop veel teams trainen. Dat is zeker op woensdagmiddag het geval. Prognose Volgens het college blijft de ontwikke ling van het ledenaantal van MHC Soest achter bij de verwachtingen. Het college zegt zich daarbij te baseren op de prognose van de club tot en met het seizoen 1996-'97 en de ledenlijst per 10 september 1994. Luyks snapt er niets van: "De groei is er wel degelijk. In ok tober 1992 hadden we 467 leden, in ok tober 1993 499 en nu hebben we er 524. Die groei zit met name in de jonge re jeugd." De Koninklijke Nederlandse Hockey Bond (KNHB) voorspelt een gemid delde groei van drie procent per jaar. Daarbij is in ogenschouw genomen dat Vele wegen leidden naar Rome. Hetzelfde geldt voor Oegstgeest, al kun je overdrijven. Vier van de tien basketballers van Red Stars sloegen zaterdag de verkeerde weg m en kwamen pas halverwege de eerste helft in de sporthal aan. De fioeggenoten waren toen net bezig een vlot opgelopen 23-8-achter- stand goed te maken. In de rust was het 35-32 en de Soesters won nen met 62-72. Het was de tweede zege voor de basket ballers die de competitie waren begon nen met net zo veel nederlagen. Oegst- apest bungelt al enkele jaren onderin de .^Rede klasse van het rayon, maar pro- ^Kerde van het feit dat de zes op tijd fflgarriveerde spelers vanuit de kleedka mer meteen moesten starten. De klap die Oegstgeest toediende, was van dezelfde omvang als waarmee Red Stars een week eerder Shooters op een dwaalspoor had gezet. Maar de door gelegenheids-coach Joes Heeregrave geleide ploeg stelde, in tegenstelling tot de Bunschoters, orde op zaken. Na twintig minuten had Red Stars de aan sluiting gerealiseerd. De drie punten achterstand werden na de hervatting vlot weggestreept, waarna de stand na genoeg in evenwicht bleef. In de laatste tien minuten was het complete team van Red Stars warm gedraaid, waar door het via 50-5.0,62-72 werd voor de ploeg die nog steeds op zoek is naar een opvolger voor de vertrokken trainer/ coach Hans de Bruin. Dames Het damesteam van Red Stars stond te genover Bull's dat zowel over lengte als snelheid beschikte. De sterke Utrechtse ploeg nam een voorsprong, mede dank zij een fellé verdediging, waar tegen Red Stars aanvankelijk veel miste. Toen Red Stars in de vijftiende minuut overschakelde op een zone-verdedi ging om de break te stimuleren, bleef Bull's het antwoord schuldig. Binnen drie minuten was het 16-17 voor de Soesters. Antoinette van Eeten rondde vijf snel uitgevoerde breaks af en benut te bovendien een bonus-vrije worp. Direct na rust (18-19) trok Red Stars die lijn voort, maar op 20-33 vielen er in de verdediging enkele gaatjes. Bull's scoorde daardoor een aantal keer en voorkwam daarmee dat Red Stars de break kon blijven hanteren. Onnodig balverlies tegen de agressieve, maar toelaatbare defensie van Bull's droeg er ook toe bij dat de Utrechters tot 31-37 naderden. In de slotminuten hield Red Stars het hoofd weer koel en werd de voorsprong en cfe ongeslagen status tot het einde toe met succes verdedigd (36-41). delingen de Gen. Itooiing. hillende iele wo- gaarne :wonen. nerking wbouw, sluitend Burge- tember tgome- iedere r Huis lag- en 2, tel. int A. iryweg ng tel. ortse- :e Ge- L.J.W. t 67a, eldm. De weerstand van de doelman van Allen Weerbaar werd groter en fjfoter en groter. De frustraties van Wees ook. Hoe ze de bal ook scho ten of tikten, de keeper had 'em. En als hij 'em niet had, verdween de bal naast of over het doel. Hees, dat dit seizoen kampioen wil wor den, morste maandagavond het eerste punt in de tweede klasse. De ambitieuze zaalvoetballers hadden in de eerste helft uit een groot aantal 'kansen één keer gescoord. Eric Looi jsen bleef daarmee lange tijd de enige speler die een doelpunt achter zijn naam had staan. Ook na de rust werd het doel van-Allen Weerbaar onder muur genomen met schoten van middel jonge afstand. De voeten en de handen van de doelman werkten niet mee en als ees echt in de buurt van het doel 'am, zorgde hij er wel voor dat de bal [niet zuiver kon worden gemikt. |Toen iedereen zich verzoende met een linimale zege, sloeg Allen Weerbaar losteling toe. Een Bussummer speelde efan van Amerongen uit en schoot [ard in. Twee minuten later gebeurde :tzelfde uit een vrije trap, waarna 'anny Brandenburg ruim een minuut Dor tijd de bal in het dak van het deels [erlaten doel kon schieten: 2-2. "Vorig izoen hadden we ook al moeite met ze. Allen Weerbaar is gewoon een stug ge ploeg," slikte coach Reijer Looijsen de teleurstelling weg. yijf dagen daarvoor had Hees de ilechtste wedstrijd van het seizoen ge- ipeeld, maar toen werd wel met 3-5 van Altius gewonnen. De doelpunten wer den verzorgd door Peter de Jong (2), Van Amerongen, Looijsen en Edwin Lazonder die tegen Allen Weerbaar ontbrak. Firtina'93 Firtina'93 haalde tot dusver wel een honderd procent score. De derde wed strijd, uit tegen Bussum, werd met 4-7 gewonnen. Firtina'93 overdonderde de Bussummers in de openingsfase. Elke aanval werd vlekkeloos uitgevoerd en de eerste vier doelpogingen waren met een raak. Na vier minuten was het zo doende 0-4 voor de Soester Turken. Na de flitsende beginfase beging Firti na'93 de fout door alles te mooi te wil len doen. "We maken elke keer de kee per van de tegenpartij man van de wed strijd," zei Saban Aksit over het spel. "We zoeken te snel de aanval. We zou den meer geduld moeten hebben, maar we maken steeds dezelfde fout." Door onnodige fouten kwam Bussum na de rust 1-5) nog even terug tot 4-6. Het laatste doelpunt was van Firtina'93 dat met Adelaars de Bruin de kopposi tie deelt. Mustafa Aksit scoorde drie maal. Met ingang van 18 november start de Soester Schaak Club een schaakschool. Gedurende tien vrijdagavonden zal les wor den gegeven aan zowel jeugd als volwassenen. Basiskennis van de schaaksport is niet vereist. De cursussen worden gegeven in het EHBO-gebouw aan de Parallelweg. De club heeft voor de schaakschool een trainer vrijgemaakt. De lessen voor de jeugd van 7 tot en met 14 jaar zijn van 18.45 tot 19.45 uur, de ouderen krijgen van 20.00 tot 21.30 uur les in schaken. De cursus is be stemd voor zowel beginners als gevorderden, dus ook voor schaak liefhebbers die meer combinatie technieken willen leren. Voor de vergevorderde schaker bestaat de mogelijkheid om gerichte openings theorie te behandelen. Daarbij wordt gebruik gemaakt van de TASC-schaakdatabase, waarin NiC- base is geïntegreerd. Bij de cursussen wordt de stappen methode van Brunia/Van Wijger- den toegepast. Brunia is jeugdtrai ner van de Koninklijke Nederlandse Schaakbond en geeft reeds één keer per maand training aan de sterkste jeugdschakers van de SSC. Van Wij- gerden is internationaal schaak meester en was jarenlang bonds coach van de KNSB. De cursus kost 25 gplden, inclusief materiaalkosten. Voor informatie of inschrijving kan contact worden op genomen met jeugdleider en secre taris Rob van Aurich, tel. 035-247929 (na 19.00 uur) of tel. 035-249626 (9.00-17.00 uur). Ook bij voorzitter Koen Vegter (tel. 14788) kan men terecht. Makelaardij o.g. I Soesterbergsestraat 79, Soest. 02155-16151. Eemvogels, verzwakt doordat twee basisspelers ontbraken, stond voor de moeilijke opgave om het stugge RDZ te verslaan, dat ervaring en jeugd in één team combineerde. Zoals vaker dit seizoen begon Eemvogels goed. Hetzelfde gold voor RDZ. Na enkele minuten was de stand 2-2 door doelpunten van invalster Manon Nieuwenhuis en Hathja Rauch. Daarna bleek snel dat Eemvogels het niet zou redden tegen de Zeister ploeg. Bij rust was het al 7-2. In de rust hadden Soesters elkaar dui delijk opgepept, want het werd nu op nieuw een wedstrijd. Erik van de Pol en Ronald van Bemmel brachten Eemvo gels terug tot 7-4. RDZ zette echter op nieuw aan en hield het hoge tempo tot het einde toe vol. Eemvogels wist hier geen antwoord op te vinden. Nog twee keer kwamen de Soesters tot scoren, waarmee de eindstand op 16-6 werd bepaald. De Soester Schaak Club heeft zater dag uitstekend gepresteerd tijdens de snelschaakkampioenschappen van de Stichts-Gooise Schaakbond. De spelers van het eerste team hielden zich prima staande in een deelnemers veld met voornamelijk tegenstanders die in de landelijke competitie uitko men. De Soester Schaak Club, dat zelf in de hoogste regionale klasse speelt, deed mee in de sterkste groep en eindig de in de middenmoot. De Soesters hield veel clubs achter zich. Van Ber- kel/BSG uit Bussum verdedigde met succes de titel. Bram Otto en Marcel Nijman scoorden met vijf-uit-tien het beste voor het schaakteam uit Soest. in 1998 twee wereldkampioenschap pen voor landenteams in Nederland plaatsvinden. Die hebben ongetwijfeld tot gevolg dat veel, met name jongere, mensen zich bij een hockeyclub aan melden. Het college stelt dat het die verwachte groei in haar besluit heeft meegeno men. Het is niet zo dat de twee grasvel den op korte termijn zullen worden ont trokken aan het sportpark Koningsweg. Wel zal het standpunt van het college over de grasvelden worden betrokken bij de discussie over het doelmatiger ge bruik van sportaccommodaties. Hendrik-Jan de Boer was niet ja rig, maar werd zaterdag in één klap drie jaar ouder. De trainer van SEC-zaterdag had behoorlijk in spanning gezeten tijdens de thuis wedstrijd tegen Nederhorst. Pas in het laatste kwartier zat hij rustig in de dug-out. SEC boog in die fase een 0-2-achter- stand om in een 3-2-overwinning. Ne gentig minuten lang waren de groen- witten beter geweest dan de bezoekers die steeds met tien man achter de bal speelden. Twee fouten van Ronald de Kruijf, vlak voor en vlak na de rust, hiel pen Nederhorst aan een onverdiende voorsprong. Het herstel van SEC, dat in de eerste helft al vier kansen had gemist, tekende zich af in de 66ste minuut. Toen soleer de Sajis Stojan met reuzestappen door de defensie: 1-2. Tien minuten later maakte Edwin de Jong gelijk met een lob over twintig meter. Nederhorst had toen nog maar tien spelers in de strijd, omdat een geblesseerde speler niet kon worden vervangen, simpelweg vanwe ge het gebrek aan invallers. Daarom haalde De Boer de overbodig geworden verdediger Jeroen Verweij naar de kant en werd Jacob George als extra aanval ler ingezet. Drie minuten na de gelijkmaker hielp Richard de Bruin de Soesters aan de ze ge. Krijn Schouten, in de rust ingevallen voor Razzo van Dam, kopte de bal goed in. De keeper redde, waarna Moham med El Dioui schrok van de plotselinge kans die hij kreeg. De Bruin hield het hoofd wel koel en schoot de bal vanaf zestien meter diagonaal in het doel. Ook Hees heeft aan den lijve on dervonden dat het Cobu Boys dit jaar menens is. Na SEC (6-1) en een aantal andere clubs werd Hees ruim geklopt. Het werd in Amers foort 5-1 voor de gedoodverfde kampioen. Cobu Boys kent de laatste jaren een sterke eerste competitiehelft om na de kerst meestal terug te vallen tot de der de of vierde plek. Het programma na de winterstop is in de derde klasse echter zo gering dat de Amersfoorters hun doel nu wel eens zouden kunnen berei ken. Met veertien punten uit zeven duels en bijna veertig doelpunten doen ze het uitstekend. Tegen Hees scoorde Cobu Boys vijf maal. De eerste keer was al na tien mi nuten. Wout Blankestein maakte nog wel gelijk, maar de gastheren gingen de rust in met een 2-1-voorsprong. Hees had de pech dat het na twee minu ten in de tweede helft al 3-1 stond door een geslaagde vrije trap. Met vier spe lers in de voorhoede probeerde Hees de bakens te verzetten, maar de spitsen werden nauwelijks aangespeeld. Uit een strafschop, veroorzaakt door Ewout Jansen, werd het 4-1Het laatste doelpunt kwam tot stand uit een af standsschot. Ook na de zesde speeldag in de hockeycompetitie hebben de da mes van Soest nog steeds geen en kel punt. Tegen Alliance uit Heemstede had Soest zondag vol doende kansen om de winst naar zich toe te trekken, maar de ploeg verloor met 2-3. Het beginnen moeilijke tijden voor de hockeysters te worden. De drager van de beruchte rode lantaarn in de eerste klasse kwam oook na de zesde speeldag duidelijk creativiteit te kort om beide competitiepunten af te dwingen. Tegen Alliance uit Heemstede, dat eveneens in de onderste regionen van de compe titie is terug te vinden, stond Soest met name in het eerste kwartier zwaar onder druk. Alliance kreeg voldoende moge lijkheden en kon door middel van een strafcorner en een prachtig velddoel- punt de stand op 0-2 brengen. Toch kwamen de Soester dames verras send en sterk terug. Alliance werd op eigen helft vastgezet. Een strafpush en een velddoelpunt bracht Soest weer op gelijke hoogte. Na de theepauze had Soest het betere van het spel. Alleen de aanval miste inspiratie om Alliance op de knieën te krijgen. De ploeg uit Heemstede bracht echter met een snelle counter een 2-3-stand op het score bord. In het laatste kwartier had Soest voldoende kansen om op z'n minst een puntje van Alliance af te snoepen. Het ontbrak echter aan een aanvaller met een onvervalste 'killer-instinct' om van de nul op de ranglijst verlost te worden. Heren Heren 1, dat vorige week zo goed ac teerde tegen HIC, moest het opnemen tegen het laag geklasseerde Benne broek. "De prestaties kan je vergelijken met een zaagtandcurve. De ene week spelen we fraai en geroutineerd en de andere week is het vertoonde spel he laas ver onder de maat," aldus Henk Hugen, de coach van het eerste heren team. Soest kwam in de eerste helft flitsend uit de startblokken. Het overwicht werd beloond met een schitterend genomen strafcorner door Steven Blommers. Bennebroek wijzigde daarna haar tac tiek en ging over op de Engelse stijl dat met lange slagen wordt gekenmerkt. Daarmee oogstte Bennebroek succes. Nadat eerst een strafpush werd verzil verd, verruimde Bennebroek de voor sprong voor rust door nog eens twee maal fortuinlijk uit te halen. In de tweede helft speelde Soest ver on der het gewenste niveau. Doordat er in de eigen gelederen teveel werd gepraat en geprotesteerd, kon Bennebroek de voorsprong uitbouwen naar 5-1. Soest plaatste nog een tegentreffer maar kon de feeststemming in Bennebroek niet verstoren: 5-2. Op volle oorlogssterkte heeft Sel by 'de slag bij C-drie' verloren. De badmintonners speelden dit sei zoen voor het eerst zonder inval lers en leverden tegen DVS toch zeven van de acht partijen in. Jean- nette Westerveld redde de eer in haar 'single' De thuiswedstrijden begon met neder lagen voor Dennis Kox, Bas Kruiswijk en Gerdie van Kooten. Dank zij Wes terveld was het halverwege nog 1-3. In de dubbelpartij met Van Kooten ver loor Westerveld de eerste set met 8-15. Het herstel was opvallend (15-1), maar vooral door de sterke eerste dame van DVS ging de partij alsnog naar de gas ten (8-15). Drie sets waren ook nodig in het ge mengde dubbel van Van Kooten en Kox. De Soesters waren op weg naar het tweede punt van Selby, maar strandden in het zicht van de haven. Na winst in de eerste set (17-16), kwam het Soester dubbel op 16-16 op match point. Dat ging even later naar DVS dat wel toesloeg en vervolgens ook de extra set won. DVS maakte er tegen Wester veld en Kruiswijk spoedig 1-7 van. Gerdie van Kooten (links) en Jean- nette Westerveld verloren hun dubbel spel in drie sets. Foto: Aldo Allessie IJZERWAREN - GEREEDSCHAPPEN Soesterbergsestraat 4, Soest Tel. 26900

Soester Courant | 1994 | | pagina 19