Nog 2 weken Dobert VERBOUWINGSNIEUWS VAN C1000: 99 169 SUPER FLOWER 2?5 Neem eens wat anders mee voor uw vrouw. Onderzoek naar rondweg gaat verder Folly tijdelijk gesloten voor publiek Privéles Eindelijk, ze zijn er!!! Sint arriveert op zaterdag 19 november in Soest! PENSIOEN? 3: °Ufw Hollandse appelen Iglo rodekool met appeltjes Boeketten zijden bloemen Autobedrijf Bosboom WOENSDAG 19 OKTOBER 1994 (73e JAARGANG NO. 8 VVD, CDA en PvdA verwerpen initiatief-voorstel van GL/PS Kleurwedstrijd en miniclown-verkiezing Herinrichting van plantsoenen Colenso 3 Actueel 5 Actueel 17 Sport Bijlagen 13 Soesterberg 'Plantentrekkers' in de kraag gevat Geen glühwein op Kerstmarkt Soest Bouwsel aan Dalweg doelwit voor vandalen HET VLEESCENTRUM Geld overhouden, kan dat nog? TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT op keyboard, piano of orgel c€oif?j!u'leb Wist u Breukelen 5 Vast-goed Revolutionaire facelift C1000 Van de Graaf Zuidpromenade 6 3768 EM Soest Tel. 02155 -15724 VOORDEELMARKT Speciale aanbieding: Jf Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152 Telefax 02155-24904 Postbank 126156 Abonnement: Soest/Soesterberg per halfjaar f 13, Buiten Soest f 26, Losse nummers 75 ct Gecontr. opl. 11.650 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Het onderzoek naar een rondweg in Soest-Noord gaat gewoon door. Groen Links/Progressief Soest (GL/PS) dat een initiatief-voor stel had ingediend om het onder zoek en de voorbereidingen met onmiddellijke ingang stop te zet ten, krijgt daarmee niet haar zin. BAM, D66 en Gemeentebelangen Groen Soest die het voorstel van GL/PS steunden, evenmin. De blokkade werd weggenomen dopr de college-partijen WD, CDA en PvdA. Zij gaven fractievoorzitter Jan Visser van GL/PS de wind van voren. Zij wezen er haarfijn op dat Visser (en Mieke Swinkels van D66) het college programma in het vooijaar had onder tekend. En in dat programma krijgt het college opdracht onderzoek te doen naar de haalbaarheid van een rondweg, in welke vorm dan ook. "Er is niets er- gers voor de democratie dan hem zo te verpesten," verwierp Wil Stekelenburg van de PvdA de ommezwaai van Visser (en Swinkels). Visser verdedigde zich met de opmer king dat hij tot inkeer is gekomen. "Op de inspraakavond van 21 september is duidelijk geworden dat we op de ver keerde weg zitten. Ik merk in het dorp dat men er niet achter staat," aldus Vis ser, volgens wie kan worden volstaan met een aantal ingrepen in de N221 (waaronder ook de Van Weedestraat valt). W ethouders-zetel Johan Baks (BAM) steunde het GL/PS-voorstel wel, maar vond het merkwaardig dat GL/PS na een in spraakavond ineens een ander stand punt inneemt dan bij de college-bespre kingen. Baks suggereerde dat Visser bij die besprekingen overal maar mee ak koord ging, omdat hij toen nog op een wethouders-zetel hoopte. BAM en Ge meentebelangen Groen Soest hebben het college-programma overigens niet ondertekend. Voor Swinkels is het zo klaar als een klontje dat de meerderheid van Soest tegen een rondweg is. Kees Boerkoel (PvdA) vroeg haar daarop een over zicht van cijfers te geven van wie er voor en wie er tegen is. Uiteraard kon Swin kels geen gehoor geven aan het ver- Sinterklaas en zijn Zwarte Pie ten komen dit jaar op zaterdag 19 november in Soest aan. De goedheiligman heeft dat on langs laten weten aan de mede werkers van De Schoof, het buurthuis van de SWS aan de Molenstraat, dat hem bij zijn in tocht en verblijf zal assisteren. Het precieze tijdstip en de plaats waar Sinterklaas in Soest arriveert zijn nog niet bekend. Wel staat vast dat er na zijn intocht, van 15.30 tot 17.00 uur, een groot kinderfeest wordt georganiseerd, waarvoor naast de Sint en zijn Pieten ook de Comedy Capers zijn uitgenodigd. De Comedy Capers zijn drie enthou siaste, reuzegezellige clowns; zij brengen dolkomische clownsacts, verbluffende goocheltrucs, muzika le intermezzo's, met veel spektakel en het nodige gooi- en smijtwerk en nog veel meer. De kinderen worden volop bij het optreden betrokken en tijdens het programma vindt ook de verkiezing van de leukste miniclown plaats - een eer die een van de kinde ren uit de zaal te beurt zal vallen. Kaarten voor het kinderfeest (vier gulden per stuk) zijn vanaf 26 okto ber op woensdagmiddag tussen 16.00 en 17.00 uur verkrijgbaar bij De Schoof, Molenstraat 142 (Jolan- da). Het feest is bedoeld voor kinde ren van 3 t/m 7 jaar. Kleurwedstrijd Om alvast in de stemming te komen kunnen alle kinderen meedoen aan een mooie kleurwedstrijd, waarmee ze leuke prijzen kunnen winnen. De prijsuitreiidng voor de kinderen van 3 t/m 7 jaar vindt plaats tijdens het kinderfeest in de Schoof, voor de kinderen van 7 t/m 12 jaar tijdens de ontvangst van de Sint en zijn gevolg tussen 14.00 en 14.30 uur bij het ge meentehuis aan het Raadhuisplein. De kleurplaat moet uiterlijk op 16 november worden ingeleverd bij de bibliotheek. zie pagina zoek. "Ik heb geen behoefte aan cijfers. Je hoort het overal. En dat zal blijken bij de verkiezingen." Waarop Bart Krol (CDA) Swinkels meedeelde dat de mening van de bevol king al bij de afgelopen raadsverkiezin gen duidelijk was geworden. "Toen was alles nog onduidelijk," rea geerde Swinkels. "Nee," zei Krol, "Wij hebben klip en klaar onze standpunten ten aanzien van het verkeer duidelijk gemaakt." Bert Krijger (WD) sloot zich bij die opmer king aan en zei dat Soest met volle vaart verder moet gaan met het onderzoek en de inspraak rond de rondweg. Gedrevenheid Die gedrevenheid van Krijger miste Visser bij PvdA-wethouder Pieter ten Hove tijdens de inspraakavond in sep tember. "De wethouder was toen niet meer dan een notulist. Ik heb hem geen betoog horen houden waarom en hoe Soest de rondweg zal aanpakken."Wil Stekelenburg nam haar wethouder in bescherming: "Wij waarderen het dat de burgers aan het woord komen in plaats van dat we meteen de indruk wekken dat het toch niet uitmaakt wat ze zeggen." Dat laatste zal waarschijnlijk toch de praktijk worden, tenminste voor wat betreft de tegenstanders die zich tijdens de inspraakavond massaal lieten horen. De VVD, PvdA en het CDA vormen met 17 zetels immers een meerderheid in de raad en zij willen het onderzoek voortzetten. Of er een rondweg komt en, zo ja, in welke vorm, is nog de vraag. Een en ander zal afhankelijk zijn van onder meer de financiële consequen ties. Bovendien is het niet uitgesloten dat de bevolking een belangrijke rol gaat spelen in de besluitvorming. In de raad lijkt zich namelijk een meerder heid te vormen, die als het puntje bij paaltje komt, niet afwijzend staat tegen over een referendum. De tussen de laagbouwwoningen van Colenso gelegen plantsoentjes worden heringericht. De afdeling groen, natuur en landschap heeft hiervoor een plan ontwikkeld dat binnenkort met de be woners besproken gaat worden. Thans zijn de plantsoentjes ingericht met onder meer heesters en laurierwil gen. Deze verkeren in slechte conditie. Ze zijn rot van binnen, waardoor ze (vooral bij storm)- een gevaar voor de omgeving vormen. Ook de sierwaarde van het geheel is de laatste jaren door grote en kleine veranderingen afgeno men. In het nieuwe beplantingsplan wordt onder meer gedacht aan kleine bloeiende sierbo'men en laagblijvende doorbloeiende heesterrozen. Geen sanctie maatregelen Vini's Bar. GGS-actie tegen rondweg haalt de 1000. Ouderenbonden houden 'oude' subsidie. Ouderenbus mag toch worden gebruikt voor tochtjes in de buurt. Succes van Spulienhulp leidt al tot verstopte Schans. Medaille voor Johnny Baardman. Vrijwilligers De Drie Eiken trekken aan noodrem. Rechtbank stelt Tempo in het gelijk. Gerard Tukker nieuwe trainer Smeeing/BDC. Volley halsters leven in weelde. Opbouwfase SEC nog niet voltooid. Seniorenpagina met o.a.: Landelijke Informatie Telefoon Ouderen een schot in de roos. Op 't Hoogt met o.a.: Minder ongevallen door verbetering verkeerssituaties. I I De politie heeft vorige week in sa menwerking met de controleur woonomgeving vijf jongens uit Soest aangehouden, die eind september in een plantsoen aan de Meidoornweg vernielingen hadden aangericht aan het openbaar groen. Ze hadden daar zo'n 60 planten uit de grond getrok ken. De knapen, in leeftijd variërend van 8 tot 17 jaar, moeten de schade (f 642,-) vergoeden en zijn voorge dragen vooj het Halt-project, waar door hun nog een "alternatieve" straf boven het hoofd hangt. Op de Kerstmarkt, die op 17 december in de kerkebuurt wordt gehouden, mag geen glühwein worden geschonken. Het college heeft een verzoek voor het proefschenken en verkoop van de alco holische drank afgewezen. De Stichting Oude Ambachtenmarkt Soest had het verzoek ingediend voor één van de deelnemers aan de kerst markt. Die wil kleine proefglaasjes schenken én flessen glühwein te koop aanbieden. Om twee redenen heeft het college toestemming geweigerd. De ontheffing voor het verstrekken van zwak-alcoholische dranken tijdens spe ciale gelegenheden kan alleen worden verstrekt aan een ondernemer met een café- of restaurantbedrijf. Volgens het college wordt niet aan die voorwaarde voldaan. Daarnaast kunnen volgens ar tikel 15 van de Drank- en Horeca wet alcoholhoudende dranken alleen wor den geschonken in besloten ruimten. De Kerstmarkt vindt buiten plaats. «si sm UM» Over de folly aan de Dalweg zijn al heel wat zure grapjes gemaakt sinds het "speelse element" werd gebouwd. Maar hoezeer de appre ciatie van het bouwsel ook ver schilt, ieder weldenkend mens zal het betreuren dat ook dit stukje Soest ten prooi valt aan het welig tierende vandalisme. Birkstraat 49 - Soest - Tel. 12477 zie pagina 16 Geopend do. èn vr. 8.00-17.00 uur. Altijd kwaliteit en betaalbaar. Engels, Duits, Frans, Spaans, Portugees, Italiaans, Zweeds, Nederlands Intensieve individuele kursussen op elk niveau. JOH. WAGENAARSTRAAT 12A. TEL. 033 - 72 90 97 Goed, snel en plezierig lessen bij een ervaren, gèdiplomeerde muziekleraar (conservatorium). Voor jong en oud, mét of zonder vooropleiding. Nu ook Keyboard groepslessen; de voordelige manier om snel een toetsinstrument te leren bespelen. Vraag vrijblijvend informatie bij Peter Loef Haverweerd 181, 3762 BG Soest Tel. (02155)27330 De 82 nieuwste kleuren van Igora Royal grijsdekkend en milieuvriendelijk. De mooiste herfst- en wintertinten. Ter gelegenheid van ons 30-jarig bestaan t/m eind oktober f 12,- reduktie op deze kleuren. dames/herenkapsalon Kerkstraat 44 3764 CT Soest Telefoon 02155- 12175 Wist u dat wij binnenkort gaan verhuizen??? Daardoor is onze zaak komende weken wat moeilijk bereikbaar. dat onze zaak daarom bol staat van de aanbiedingen! Exclusieve damesmode, Byoux, Beenmode, Lederaccessoires, Schoenen ZUID PROMENADE 5 SOEST TEL 24314 zie pagina Afslank- en Nagelstudio Stance Andeweg Vosseveldlaan 47 Soest Beh. volgens, afspr. 02155-12013 Elstar, Cox of Coudreinetten per kilo c-noo Onze afdeling voor Groente Fruit wordt tijdelijk ingekrompen. Die ruimte hebben wij dringend nodig om de ver bouwing zo snel mogelijk te kunnen uitvoeren. Wij geven het grif toe: boodschappen doen in zo'n kleine ruimte is geen pretje. Onze excuses daarvoor. Vanaf 2 november maken we dat ruimschoots goed in onze nieuwe winkel! pak a 450 gram Voor het gemeentebestuur was dat aan leiding de folly voor het publiek af te sluiten: Een robuust hekwerk verspert sinds maandag de, doorgang naar bo ven, nadat er eerder al een provisori sche barrière was aangelegd. Volgens gemeente-ambtenaar D. van Boven, die de folly onder zijn hoede heeft, is het overigens een tijdelijke kwestie. Onlangs bleek dat de glazen stenen die in het dak van het bouwwerk ingegoten zijn, en die als het ware de lichtkoepel vormen voor het atelier in het inwendi ge, zwaar beschadigd waren. Van Bo ven houdt het erop dat de stenen zijn in getrapt door jongelui, die ze moedwillig vernielden. "Ze hebben tegenwoordig .van die laarzen met ijzerbeslag, en daar mee zijn de stenen vermoedelijk kapot gestampt." Dat moet trouwens met de nodige kracht zijn gebeurd, want de (holle) gla zen stenen waren van de zwaarste kwa liteit. De bovenzijde van een flink aan tal stenen is kapotgemaakt, waardoor er water in kon lopen. De kans op lek kage nam daardoor toe. Het hek werd maandag j.l. geïnstal leerd door de gemeente. Volgens Van Boven is eei^ definitieve oplossing niet makkelijk te vinden. Herstel van de glazen stenen gaat mis schien wel 50.000 gulden kosten, schat hij. "De hele bovenkant moet er dan uit, want de stenen waren prefab ingegoten in het beton." Het hele dak gewoon vol storten met beton is ook geen oplossing, want dan komt er geen daglicht meer in het atelier. "Daarom hebben we beslo ten de folly tijdelijk maar af te sluiten. Niemand kan er nu meer op. Nee, daar zijn we niet gelukkig mee, want het was toch bedoeld voor de openbaarheid en het was leuk om er altijd wat kinderen bovenop te zien rondscharrelen." Maandagmiddag heeft een schoon maakbedrijf ook de laatste dubieuze graffiti van de bovenkant van de folly verwijderd. Dat was in dit geval een ha kenkruis, terwijl het bouwwerk een paar weken geleden al eens ontdaan moest worden van racistische leuzen. Kwajongenswerk...(?) Grote sortering en „Supervoordelig! vanaf VAN WEEDESTRAAT 15-17 - SOEST TEL. 13727 FEEL FREE, FEEL SUZUKI Birkstraat 10S, Soest. Telefoon 02155-13256.

Soester Courant | 1994 | | pagina 1