SLUYIER 4$ W f 10 NOVEMBER OP HARTJE ZUID |fan Sluyter vestigt schoonheidssalon Sn parfumerie aan Zuidpromenade 1 HANDEL WANDEL ïrafit Zien wordt nu vederlicht Joh. Mets doorgedrongen tot finale van 'beste specialiteitenwinkels 1994' Postkantoor in geheel nieuwe stijl .11 JOH. METS aar heeft 'n leuke CD-aktie lil lauwe Gujfct Prins der Narre Knollen '94-'95 toch nog groot raadsel? 'Mh gimaj. \lOENSDAG 19 OKTOBER 1994 Wkapsalon in Soest-zuid slaat zijn vleugels uit SOESTER COURANT PAGINA 21 LMil IERS HM OBER Printscene Studios Soest ield weg uit huizen jtan Minstreelpad PARFUMERIE Titan pur ook bij Hulleman Optiek Mënsing nieuwe voorzitter EVÖN Vrouw bestolen in supermarkt Enthousiasme over nieuwe Bordeauxwijn HAMMERLE - ar BRAX - DRESSLER - GEIGER r~ m s: Oi H m LACOSTE - ROBERTOSARTO - SCHIESSER Gekneusde schouder bromfietsster (16) Geld gestolen uit kleedkamer gymzaal Cadeaubon en spelletjes bij heropening aan Steenhoffstraat MET DE VAN BETER (Gratis CD bij offerte-aanvraag). i I I ATAG Uw voordelen: Zuinige en milieuvriendelijke HR-verwarmingsketel Hoogwaardig Nederlands kwaliteitsprodukt Comfortabele warmwater-voorziening Vakkundige installatie door Atag select-dealer 2 jaar all-in garantie Gratis onderhoudscontract tot 1-1-'97 Ook mogelijkheid tot lease of huur Momenteel met f200,- milieusubsidie VRAAG VRIJBLIJVEND ONZE DOCUMENTATIEMAP AAN. Bosman Heurne Loodgieters b.v. - Hoevelaken Soest - Bel gratis 0.6.0-22.22.11 eschikkim 5 KY 10XALC Éindelijk weer een echte parfume- rie in Soest! Als alles volgens sche- fia verloopt opent Jan Sluyter, de Ikende kapper van de Soester- brgsestraat 10, begin november Hjn nieuwe kapsalon aan de Zuid- Iromenade. Het nieuwe onderdak in de uitbreiding van het winkel- entrum - biedt dan plaats aan een jchoonheidssalon én een parfume- e-speciaalzaak. pe nieuwe zaak gaat dan ook eigenlijk Tstaan uit drie "winkels"de kapsalon, ^larnaast de parfumerie en daarboven de schoonheidssalon. Met name de par- Hljmerie betekent een bijzonder welko- Ts aanvulling in het Soester winkelbe- ;and, dat de laatste jaren op dat gebied jen speciaalzaak meer kende. Parfumerie Sluyter" en "Schoon- lidssalon Sluyter" verrijzen samen fet de nieuwe kapsalon (die wordt uit- ^■breid tot maar liefst tien "kapplaat- sen") in het nieuwe hart van Hartje- ^Jid: direct naast C-1000 en tegenover dè ABN-Amrobank, midden op wat tot voor kort de grote parkeerplaats van de Zuidpromenade was. lil de nieuwe parfumerie zullen alle gro- ■Rmerken op het gebied van make-up huid- en lichaamsverzorging ruim- jioots vertegenwoordigd zijn, zoals nristian Dior, Yves Saint-Laurent, fcrtier, Lancöme, Biotherm en andere, narnaast zullen ook twee zeer gere animeerde merken op het gebied van 1 huidverzorging verkrijgbaar zijn: het jelgevraagde Gatineau (dat momen el niet meer in Soest verkrijgbaar is), het nieuwe merk Carita, dat op dit nied omschreven kan worden als "de p van de top"of, zoals Jan Sluyter het nschrijft: "voor de klant voor wie het sste nog niet goed genoeg is". ^agelijkse verzorging de schoonheidssalon staan straks gediplomeerde schoonheidsspe- [alistes klaar: Shirley, Trudy en Sylvia, i wie de laatste twee ook de verkoop de parfumerie voor hun rekening zul- i nemen. De parfumerie zal alles bie- :n wat de consument kan wensen op :t gebied van huid-, haar- en gezichts- jerzorging, dus ook scheerartikelen oor de heren efi zaken als badmutsen, jagelschaartjes, toilettassen en kam- hen, kortom: het uiteenlopende scala jan artikelen die zich nog het beste la- samenvatten als "alles voor de da- jelijkse verzorging", zowel voor de da lles als de heren. i Sluyter zelf fungeert als gastheer en riördineert zowel de kapsalon als de barfumerie en zijn echtgenote Marian treedt op als gastvrouw in het geheel. Voor de kapsalon kunnen zij een be riep blijven doen op de vaste mede werksters Mariska, Loes, Teunie en Wonne, in het weekeinde bijgestaan Boor twee parttime-kapsters. Ontwerp en Produktie Brochure materiaal Bedrukking van balpennen Relatie geschenken Folie-visitekaartjes Briefpapier Stickers Voor al uw kerstkaarten en kerstrelatiegeschenken. Bel nu de Printscene Studio's. Spinet 112, Soest. Tel/fax 02155-16735 ^■1 twee woningen aan het Minstreelpad iE donderdag ingebroken. Door een lleukendeur te forceren kwam de inbre ker binnen in een huis, waar hij een plstasje en een spaarpot buitmaakte. Bet leverde hem ongeveer 500 gulden |p. Uit een ander huis verdwenen siera- Ben, waardepapieren en een bedrag van fierhonderd gulden. Afgezien van de schoonheidssalon en de parfumerie komt ook kapsalon Jan Sluyter op een nieuwe manier voor de dag. De nieuwe salon wordt een stuk groter dan de oude aan de Soesterberg- sestraat 10, en krijgt bovendien een "lu xe jasje", zoals Jan Sluyter het om schrijft. "Het wordt allemaal nog een beetje eleganter en stijlvoller, met don kergroene tegels en roodbruin kerse hout in de betimmering, en metaal. Strak, maar met een warme sfeer." Menu-systeem De schoonheidssalon krijgt een voor Soest unieke opzet. De klant kan voor de gewenste behandeling een keuze maken uit een aantal vaste "menu's", die haar (of hem) worden gepresen teerd op een speciale "menukaart". De verschillende menu's hebben een stan- daardduur van 30 minuten (de prijs ligt in de orde van 30 a 35 gulden), maar er zijn ook allerlei combinaties mogelijk, bijvoorbeeld inclusief nek- en schou dermassage en rugbehandeling. In de schoonheidssalon is elke denkba re behandeling mogelijk, van gezichts massage tot wimperverven, om maar iets te noemen. "Het menu-systeem biedt betere resultaten, en in kortere tijd en voor minder geld," aldus Jan Sluyter. "Dat is de filosofie." In het al- Kapper Jan Sluyter en zijn team ver huizen op 10 november naar Hartje- Zuid. Foto: Aldo Allessie gemeen zal een behandeling van een halfuur voldoende zijn. "Als je dat een maal per maand doet hou je de huid in optimale conditie." Dat geldt volgens hem ook voor de heren, voor wie een schoonheidsbehandeling steeds minder vreemd is. Ideale combinatie De op zichzelf al ideale combinatie van kapsalon, schoonheidssalon en parfu merie is natuurlijk helemaal perfect voor bruidjes, die er op de dag-van hun-leven in alle opzichten goed uit willen zien. Jan Sluyter heeft voor hen speciale bruids-arrangementen, waar bij alle aandacht (onder één dak!) kan worden besteed aan de verzorging van de huid, het kapsel en de make-up. Het nieuwe menu -systeem wordt via een begin november te verspreiden fol der huis-aan-huis in Soest gepresen teerd. Men vindt daarin alle mogelijk heden opgesomd, dus dat is wel iets om even naar uit te kijken. In de folder vindt men een complete opsomming van de behandelingen met de bijbeho rende prijzen. Met de slogan 'Zien wordt veder licht' indtroduceert Silhouette na jaren intensieve research een nieu we serie brilmonturen uit puur ti tanium. Het in de ruimtevaart technologie veelvuldig toegepaste titanium leent zich bij uitstek voor de produktie van hoogwaardige brilmonturen. Puur titanium is uitzonderlijk sterk en duurzaam, is één van de lichtste meta len, is zeer goed bestand tegen corrosie veroorzaakt door transpiratie en is ab soluut allergievrij. Puur titanium is bij zonder moeilijk te verwerken. Het ver eiste de ontwikkeling van een aantal nieuwe procédé's. Alle inspanningen en het lange wachten waren echter niet voor niets. Titan pur heeft alles in zich om de trendsetter van de komende jaren te worden. Comfort Het draagcomfort van Titan pur mag uniek genoemd worden. De brillen zijn niet alleen extreem licht maar boven dien 100 procent allergievrij. Omdat Silhouette uitsluitend gebruik maakt van puur titanium, zonder toevoeging van andere metalen zoals nikkel, wordt de belangrijkste allergie-veroorzaker geëlimineerd. Niet alleen in technisch opzicht is Titan pur trendsetter, ook het design is ver nieuwend. Waar in de jaren tachtig avant-gardistisch vaak gelijk stond aan excentriek en opvallend vertonen de ja ren negentig juist een tegengesteld beeld. Eenvoudige, natuurlijke vormen hebben de overhand en een sobere, eer lijke stijl wint terrein. De brillen zijn natuurlijk ook verkrijg baar bij Hulleman Optiek, Burgemees ter Grothestraat 10, tel. 13859. Wibèrthy Mensing, directeur van Co- lourSeparation in Soesterberg, wordt de nieuwe voorzitter van het Eemlands Vrouwen Ondernemers Netwerk (EVON). Ze volgt Gon Veltkamp op die niet herkiesbaar is. EVON steunt en stimuleert haar leden in het uitoefenen van hun ondernemer schap en probeert een positief klimaat te scheppen voor vrouwen en bevordert de informele contacten tussen vrouwe lijke ondernemers. Op woensdag 26 oktober houdt EVON van 17.30 tot 19.30 uur een bijeen komst in café Halewijn aan de Hof in Amersfoort. Voor meer informatie over EVON kan contact worden opge nomen met Hilda de Vries, tel. 03498-64139. In een supermarkt aan de Zuidprome nade is maandag een vrouw bestolen van haar portemonnee. Daardoor raak te ze een paar honderd gulden, een pas je en andere persoonlijke bescheiden kwijt. De portemonnee van de 42-jari- ge vrouw werd uit haar fietstas, die in een winkelwagentje lag, gestolen. De firma Joh. Mets b.v. - de be kende delicatessen winkel en ivijn- koperij aan de Van Weedestraat in Soestdijk - is doorgedrongen tot de finale in de nationale competitie om de titel van "beste specialitei tenwinkel van Nederland '94". Op dinsdag 8 november zal blijken of de familie Mets beslag zal weten te leggen op de felbegeerde "Trofi- que Supérieur". Voor deze hoogste eer zijn nog vijf spe cialiteitenwinkels uit het hele land ge nomineerd. Zij zijn geselecteerd door een vakjury en een consumentenjury, bestaande uit "mystery ladies", die ano niem en onaangekondigd de winkels bezoeken en beoordelen op aspecten als klantvriendelijkheid, produktken- nis, presentatie, hygiëne en de samen stelling van het assortiment. Op 8 november vindt in 't Spant in Bus- sum de feestelijke bekendmaking plaats van de uiteindelijke winnaar. De wissel trofee - vorig jaar gewonnen door een N ÜJ O XI XI O BAARN Laanstraat 65 02154 - 15418 SOESTDIJK Burg. Grothestraat 7 02155 14488 03 X) Op de Van Weedestraat heeft een zes tien-jarig meisje uit Soest haar linker schouder gekneusd. De oorzaak was een botsing. Het meisje reed vrijdag morgen om half twaalf op haar brom fiets en werd geraakt door een auto die een inrit insloeg. De bestuurder, een 39-jarige vrouw had de bromfietsster niet zien naderen. Een veertien-jarig meisje uit Soest is za terdag haar portemonnee kwijtgeraakt. Die werd in de kleedkamer van de gym zaal aan de Paulus Potterlaan uit haai broek gestolen. De diefstal vond plaats tussen zeven en negen uur 's avonds. Het postkantoor aan de Steenhoff straat wordt morgen heropend. Tijdens een ingrijpende verbou wing is de vestiging omgetoverd in de nieuwe stijl van Postkantoren bv. Om dat te vieren krijgt morgen elke twintigste klant een bonca deau ter waarde van vijftien gul den. Het is niet het enige gebaar dat Post kantoren maakt ter gelegenheid van de heropening. Voor de kinderen wordt een groot springkussen in de vorm van een postpak opgesteld. Verder zijn er spelletjes, zoals postpak-werpen, blok kendoos bouwen, ballengooien en een LOODGIETERS x, ?XX> Bij aanvraag van 'n offerte om uw huidige c.v.-ketel te vervangenontvangt u 'n leuke CD Deze aktie geldt van 1 juli 1994 t/m 31 december 1994. Gecertificeerd Waarborg- installateur grabbelton, waaraan gratis kan worden meegedaan. De verbouwing van het postkantoor aan de Steenhoffstraat maakt deel uit van een omvangrijk bouw- en verbouw programma van Postkantoren bv. In de komende vijfjaar wordt het vestigings netwerk volgens de nieuwe formule in gericht. Verandering De meest zichtbare verandering vor men de open balies. De glazen schei dingswanden zijn verdwenen. Boven dien zijn de medewerkers herkenbaar aan de speciaal ontworpen bedrijfskle ding. De klanten worden volgens een volgnummersysteem geholpen. Veel aandacht is besteed aan de veilig heid. Los gezien van wisselgeld is er geen geld beschikbaar aan de balie. Het geld is opgeborgen in apparatuur die het gevraagde bedrag alleen uitgeeft nadat een klant zijn pincode heeft inge toetst. Alle apparatuur is voorzien van een tijdvertragingsmechanisme. Daar door zal met name het opnemen van grotere bedragen meer tijd in beslag ne men. In het postkantoor-nieuwe-stijl is een winkel ingericht met produkten die aansluiten op de dienstverlening van het postkantoor. Het gaat daarbij om wenskaarten, kantoorartikelen en ver pakkingsmaterialen. Daarnaast kan ge bruik worden gemaakt van een giro maat, een kopieerapparaat en een kaarttelefoon. Alle verschillende diensten van PTT Nederland worden gesymboliseerd door een kleur. Rood staat voor PTT Post, blauw voor de Postbank, groen voor PTT Telecom en oranje voor alle overige diensten. Deze kleuren zijn te rug te vinden in het nieuwe logo dat de gevel van het pand aan de Steenhoff straat siert. De openingstijden van het postkantoor zijn als volgt: Maandag tot en met vrij dag van 9.00 tot 18.00 uur en zaterdag van 9.00 tot 12.30 uur. Advertentie Door een misverstand is er in de Soester Courant van 28 septem ber j.1. vermeld dat Joop van Oranje de nieuwe Prins carnaval '94-'95 wordt. Nu is het traditiegetrouw zeer ongebruikelijk dit vóór 11 no vember om 11 over 11 bekend te maken, wel zijn er rond deze tijd de nodige en meestal leuke dorpsroddels in omloop. Eén van deze roddels is momenteel dat oud-voorzitter Jan van Ede samen met oud-Prins Gerrit van Delden de nieuwe Prins c.q. ad judant der Narre Knollen wor den. Hiervoor zouden zij met rui me meerderheid en in uiterste geheimhouding zijn gekozen. Omdat beiden doorgewinterde Narre Knollen zijn met een lange staat van dienst wordt aangeno men dat zij het verhaal van Joop van Oranje gelanceerd hebben om op deze manier op het Prin senbal als donderslag bij heldere hemel de Prinsenburcht te betre den. Omdat het drietal de laatste tijd veelvuldig samen in de Soester lokalen gesignaleerd wordt, slui ten wij ook niet uit dat Joop van Oranje misschien 2e adjudant wordt. Tevens zijn zij bij diverse garage bedrijven in Soëst gezien om een geschikte hofauto voor Prins en gevolg te vinden. Wie de Prins '94-'95 wordt zal dus pas op 11 november '94 om 23.11 uur echt bekend worden. Prins en adjudant(en) zien u graag op deze avond om er sa men een ouderwets gezellig Prin senbal van te maken. Alaaaaaaffffffffff. zaak in Den Haag - wordt dan uitgereikt door Paul Fagel en blijft een jaar lang in bezit van de beste specialiteitenwinkel. De firma Mets is duidelijk een van de kanshebbers, maar moet ook in de ko mende weken nog door een aantal beoordelingen heen zien te komen. Om uiteindelijk de keus te vergemak kelijken krijgt de jury in Bussum o.a. een aantal videofilms voorgeschoteld, waarin de deelnemende zaken kort worden "geportretteerd". Maandag middag j.1. vonden daarvoor de opna men plaats in de winkel aan de Van Weedestraat. "Het is heel spannend," aldus dhr. Joost Mets, de jonge direc teur van de Soestdijkse zaak, die overi gens al heel trots is op het feit dat hij de finale heeft weten te bereiken. Niet minder trots is hij overigens op het resultaat van de jaarlijkse "wijnreis", dié hem met zijn vrouw Sigrid onlangs naar Bordeaux bracht. Ze maakten daar (opnieuw of voor het eerst) kennis met een aantal vooraanstaande pro- priétaires en selecteerden een aantal speciale wijnen die in de "Mets-collec tie" straks een bijzondere plaats zullen innemen. Dat de jaarlijkse "speurtocht" een groot succes is geworden wordt onderstreept door het feit dat Joost en Sigrid nog een aantal prachtige wijnen uit de (uitzon derlijke goede) wijnjaren 1989 en 1990 hebben weten in te kopen, die op de wijnmarkt van Bordeaux zelf al niet of nauwelijks meer voorhanden zijn. Uit waardering voor de jarenlange relatie openden de chateaux hun wijnkelders en maakten ze hun eigen reserves vrij. Chateau de Ricaud Eén van de mooiste en rijpste wijnen uit Joost Mets (l.) en chatelier Alain Thiènot proeven de wijn. die reserves is de 1990 Chateau de Ri caud, appellation lères Cötes de Bor deaux Contrölée: diep, rijpend rood en zeer intens, met een weldadig bouquet van rijpend fruit en een vleugje eike hout. "De smaak brengt je in verruk king: warm, mondvullend, rijp fruit van de Merlot- en Cabernetdruiven, met smeltende zachte tannines." Het "op- legpotentieel" van deze wijn loopt tot 2004. Bij Mets is deze uitzonderlijk mooie wijn - "de koop van het jaar" - verkrijg baar voor f 13,95 per fles, maar de prijs daalt zeer interessant bij de aankoop van 12,24,36 of zelfs 48 flessen. Ande re grote wijnen zijn de 1990 Chateau Lapelletrie, de 1990 Chateau de Ri caud Loupiac (wit), de 1990 Chateau Duplessis, de 1989 Chateau Doisy Du- broca en de 1989 Chateau Rahoul. Daarnaast mogen ook de jonge wijnen 1993 Chevalier Védrines en 1993 Cha teau Vert Bois zeker niet ongenoemd blijven. Joost en Sigrid Mets bewaren boven dien nog een aangename herinnering aan hun reis naar de wijngaarden rond om Bordeaux. Tijdens hun bezoek aan Chateau de Ricaud Loupiac werden zij, na het afleggen van een speciale test en op voorspraak van chatelier Alain Thiënot, opgenomen in de gelijknami ge wijnbroederschap. Een fraaie oor konde getuigt van deze bijzondere on derscheiding. Maandagmiddag werden er video opnamen gemaakt, die een belangrijke rol spelen in de wedstrijd. Mooie Bordeauxwijn van 1989 en 1990 wordt schaars. Daarom zijn we de laatste (lessen zelf maar gaan zoeken... 1990 Chateau de Ricaud 0.13,95 p.fl. Appellation lères Cótes de Bordeaux Contrölée Mis en bouteilles au Chateau de Ricaud De kleur is diep, rijpend rood, zeer intens. Het bouquet brengt weldadig rijpend fruit en een vleugje eikehout. De smaak brengt ons in verrukking; warm, mondvullend, rijp fruit van de Merlot- en Cabernetdruiven, met smeltende zachte tannines. Een grote rijpe rode wijn, met nog oplegpoten- tieel (tot 2004). De kwantumprijzen maken de koop nóg aantrekkelijker: bij 12 flessen: fl13,25 p.fl. bij 36 flessen: fl» 12,65 p.fl. bij 24 flessen: fl12,75 p.fl. bij 48 flessen: fl» 12,50 p.fl. DELICATESSEN - WIJNKOPERIJ Van Weedestraat 90 - Soest - Telefoon 02155 - 12404

Soester Courant | 1994 | | pagina 21