Soest wil 'Eemlands-eigene' behouden in nieuwe regio Versoepeling regels voor gebruik van bijgebouwen Nieuwe, aangepaste Algemene Plaatselijke Y erordening( APV) Begrotingstekort teruggebracht Ondergrondse bijgebouwen en kap op garage meegeteld bij bebouwingspercentage Inspraak eerste herziening van bestemmingsplan - Klein Engendaal Democratische besluitvorming zenderkeuze Aansluitingen van fietspaden gelijkgemaakt WOENSDAG 19 OKTOBER 1994 OP 'T HOOGT PAGINA 3 Inventarisatie Bij Wieksloterweg op bord voortaan voluit oostzijde en westzijde Gemeente: liever route Koningsweg voor vrachtverkeer 'Illegaal' gebruik van verzamelcontainers moeilijk probleem Stimuleringsregeling achterpadverlichting Inspraakreacties mogelijk tot 21 november Invoering van katten belasting kan niet volgens Gemeentewet Medewerking grond eigenaar nodig voor verharden fietspad Gemeente plaatst geen onnodige borden en obstakels Terughoudend beleid verkeersremmende maatregelen In de oktober-vergadering van de commissie algemene bestuurszaken dTleden ?!ïfProken worden «ver het gewest. Burgemeester J. de Widt zal de leden informeren over de actuele stand van zaken en anderzijds van de commissieleden vernemen hoe zij de ontwikkelingen verder zien. "Het besluit van provinciale staten van juni, waarbij de gebiedsindeling op grond van de Wet Gemeen schappelijke Regeling (WGR) werd vastgesteld, betekent dat Soest met de andere Eemland-ge- meenten, samen met de Vallei-re gio (Hoevelaken, Nijkerk, Barne- veld, Ede en Wageningen) plus drie gemeenten in Zuid-oost Utrecht, «Veenendaal, Rhenen en Renswou- de, één nieuwe regio gaan vormen. De rest van de provincie Utrecht vormt de andere WGR-regio"licht burgemeester De Widt toe. Binnen de regio Eemland wordt op dit moment de discussie gevoerd hoe de gemeenten in de 'oude' regio de tot nu toe goed verlopen samen werking zoveel mogelijk kunnen vasthouden in het grotere gebied. "Die mag niet verwateren of door invloeden van elders worden aan getast. Het Eemlands-eigene willen we zoveel mogelijk bewaren", aldus de burgemeester. De gemeentesecretarissen in het gebied hebben een inventarisatie gemaakt welke regelingen en over eenkomsten er bestaan en welke verschillen er zijn. Aan de gemeen tebesturen is gevraagd om aan de hand van tien stellingen in decem ber met een reactie hierop te ko men. In de eerstkomende vergade ring, op maandag 31 oktober, van de raadscommissie algemene be stuurszaken zal het college van bur gemeester en wethouders met de commissieleden en de Soester ge westraadsleden discussiëren over de regionale samenwerking en het door Soest in te nemen standpunt over die samenwerking en grens overschrijdende taken, waarvan voorbeelden zijn politie, ambulan ce, brandweer, milieu, verkeer en volkshuisvesting. Tenslotte zegt burgemeester De Widt benieuwd te zijn naar hét be leid van het huidige kabinet, "om dat wij uit een toespraak van de staatssecretaris van binnenlandse zaken, mevrouw Van de Vonder- Burgemeester De Widt. voort, hebben begrepen dat we een iets andere richting opgaan. In de cember wordt in de Tweede Kamer de begroting van binnenlandse za ken behandeld en dan hopen we toch wat meer duidelijkheid te krij gen over de nieuwe regiovorming". Het begrotingstekort 1995 is teruggebracht tot 186.000 gul den. Er was aanvankelijk een tekort van 358.000 gulden. Nu de salarismaatregelen voor 1995 bekend zijn, betekent dit voor Soest een meevaller van 172.000 gulden. Dit heeft wet houder mevrouw N. Blommers (financiën) bekendgemaakt. Een bewoner van de Wieksloter weg WZ (westzijde) heeft het col lege van burgemeester en wethou ders gevraagd de huisnummers van de Wieksloterweg te herzien omdat de aanduiding WZ en OZ (oostzijde) veel verwarring geeft. Burgemeester en wethouders heb ben in ieder geval toegezegd dat bij plaatsing van nieuwe straatnaam borden de toevoeging oostzijde en westzijde voortaan voluit wordt ge schreven. Het helemaal weglaten van deze toevoegingen door de ge hele weg enkel Wieksloterweg te noemen, is weliswaar mogelijk maar heeft nogal wat consequen ties. De totale huisnummering voor ongeveer 85 adressen zal bijvoor beeld moeten worden herzien, te beginnen bij de Biltseweg en eindi gend bij de spoorlijn Soest-Utrecht. Daarnaast heeft één en ander finan ciële consequenties, zowel voor de gemeente als de aanwoilenden. Overigens zijn bij de gemeente tot nu toe geen klachten binnengeko men, noch over de huisnummering aan de Wieksloterweg westzijde, noch over die aan de oostzijde. Ook de PTT heeft geen problemen met de huidige nummering. Het college wijst erop, dat de her nummeringen van de afgelopen ja ren enkel plaats vonden als gevolg van nieuwbouw waarvoor geen huisnummers beschikbaar waren (Verlengde Talmalaan). In wezen bestaat aan de Wiekslo terweg dezelfde situatie als op de Vredehofstraat, Burg. Grothe- straat, Van Weedestraat, Steen- hoffstraat enzovoorts. Ook dit is een doorlopende weg met verschil lende namen en telkens nieuwe huisnummers. Dit is evenmin een gemakkelijke situatie, maar hij be staat al sinds jaar en dag en er zijn tot nu toe nooit klachten over bin nengekomen. Daarom is deze situa tie nooit veranderd. B. en w. vinden dat ook op de Wieksloterweg de be staande situatie gehandhaafd kan blijven. Stel een verbod in voor vrachtver keer op de Beukenlaan. De weg is daarvoor niet geschikt en er ge beuren nogal eens ongelukken. Vrachtverkeer kan in plaats van deze route gebruikmaken van de Koningsweg/Vrijheidsweg, aldus een bewoonster van de Hannie Scliafthof. Burgemeester en wethouder bea men dat de Beukenlaan inderdaad smaller is dan de relatief nieuwe Koningsweg.Ook de gemeente heeft liever dat het vrachtverkeer met bestemming industrieterrein via de Koningsweg en de Vrijheids- weg rijdt. Men moet echter met ver geten dat ook aan de Beukenlaan en Laanstraat veel bedrijven en be drijfjes zijn gevestigd die ook door vrachtwagens bevoorraad moeten worden. Verkeer met die bestem ming kan dus niet anders dan de Beukenlaan gebruiken. Het vracht verkeer uit de Beukenlaan weren kan dan een wens zijn, praktisch is dit niet te verwezenlijken, aldus burgemeester en wethouders. Er komen bij het gemeentebestuur regelmatig verzoeken binnen om een bijgebouw voor een ander doel te mogen gebruiken dan als berging of stallingsruimte. Ter voorkoming van rechtsongelijkheid worden deze verzoeken tot nu toe geweigerd. Immers, als een vrijstaand gebouw als kantoor wordt gebruikt is de kans aanwezig dat er een zelfstandig kan toor ontstaat dat geen relatie meer heeft met het hoofdgebouw. Omdat echter in sommige gevallen geen bezwaar bestaat om een berging bij voorbeeld bij de woning te trekken of te gebruiken als kantoor, hebben burgemeester en wethouders besloten de regels te versoepelen. In het ka der van het nieuwe beleid zijn voorwaarden geformuleerd die bij een ver zoek om vrijstelling moeten worden gehanteerd. Volgens Jolanda van den Berg van de afdeling ruimtelijke ordening en bouwzaken (ROB) wil de gemeente voorkomen dat in bijgebouwen die anders niet of slechts gedeeltelijk gebruikt worden, functies worden gecreëerd voor een bedrijf, praktijk of kantoor aan huis. "Ongemerkt kan dan de situatie ontstaan dat er op een woonbestemming een be- drijfsbestemming ontstaat. Dat is natuurlijk niet de bedoeling, alleen al om te voorkomen dat er overlast ontstaat, bijvoorbeeld door parke ren". Tot nu toe was het altijd zo -en dat is vastgelegd in de bestemmingsplan nen- dat een bijgebouw enkel mag worden gebruikt als berging of ga rage, dus niet voor bijvoorbeeld woondoeleinden of kantoor of praktijk aan huis. Er kwamen ech ter steeds meer verzoeken van men sen die in de garage een kantoortje wilden beginnen of de woning wil- deh uitbreiden door (een deel van) de garage erbij te trekken. Het gemeentebestuur en de com missie ruimtelijke ordening zijn nu van oordeel dat het op deze manier uitbreiden van de woning kan lei den tot vergroting van het woonge not, zoals veel aanvragers aanvoe ren, en dat er lang niet altijd be zwaar bestaat tegen thuis werken in een eigen kantoor. Daarom is beslo ten op kleine schaal een ander ge bruik van bijgebouwen toe te staan dan waarvoor ze oorspronkelijk zijn bedoeld. Van belang hierbij is dat de ge meente, ongeacht het gebruik van het bijgebouw, dit wel als zodanig en in z'n geheel als een bijgebouw blijft beschouwen. "Dus de regels in het bestemmingsplan voor bijge bouwen blijven gelden", wijst Jo landa van den Berg er met nadruk op. "Dat betekent dus dat maximaal 40 vierkante meter bij de woning mag worden getrokken, maar dat er altijd voldoende berging -die vol doet aan de bouwverordening, dat is meestal 6 vierkante meter- moet overblijven. Anders krijg je straks de situatie: Ik heb m'n garage bij de woning getrokken, maar nu kom ik bergruimte tekort en daarom wil ik graag een berging bouwen. Dat kan natuurlijk niet". Voor percelen groter dan 1.000 vierkante meter, waarop maximaal 64 vierkante meter aan bijgebou wen mag worden gebouwd, geldt eveneens dat daarvan aan niet meer dan 40 vierkante meter een andere (woon- of kantoor)bestemming mag worden gegeven, als tenminste het verzoek om vrijstelling wordt gehonoreerd. Om te voorkomen dat her en der 'losse' bedrijfjes gaan ontstaan, moet de ruimte die in ge bruik wordt genomen, vastzitten aan de woning. Dat wil zeggen dat er een water- en winddichte verbin ding met het hoofdgebouw moet zijn. "Deze maatregel is genomen om kantoren niet los van een woonhuis te laten functioneren. Wie achterin de tuin een losse garage heeft, zou die eventueel als zelfstandige kan toorruimte kunnen verkopen, maar bedrijfsvestiging achter een woning Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten dat -in tegenstelling tot wat nu gebeurt- ondergrondse bijgebouwen voor taan worden meegeteld bij de op pervlakte aan bijgebouwen (in Soest maximaal 10 procent van het perceel) die het bestemmingsplan toestaat. In een toelichting hierop zegt Jolanda van den Berg van de afdeling ruimtelijke ordening en bouwzaken (ROB) dat met het nieuwe beleid nu in feite één lijn wordt getrokken, "want waarom zou je onder de grond wel mogen bouwen wat boven de grond niet mag?" Het besluit is genomen naar aanlei ding van een uitspraak van de Raad van State over een bouwaanvraag in Zandvoort voor een garage met daarbij een ondergrondse garage, die van buitenaf bereikbaar was. Zandvoort besloot toen de onder grondse garage ook mee te tellen als bijgebouw. De aanvrager ging daar tegen in beroep. Hij wees op de be paling in het bestemmingsplan waar staat dat de oppervlakte van een bij gebouw of garage wordt gemeten vanaf één meter boven peil. Wat daaronder ligt, behoeft dus niet te worden meegeteld. De Raad van State heeft echter in zijn uitspraak een andere bepaling in het bestemmingsplan, namelijk die waarin het bebouwingspercen tage aan bijgebouwen is vastgesteld, zwaarder laten wegen. De wijze van meten mag dus geen afbreuk doen aan het bouwvoorschrift, waarin de maximale oppervlakte aan bijge bouwen is vastgelegd. De gemeente Soest heeft toe nu toe ondergrondse ruimten -die overi gens nooit groter mogen zijn dan het bovengrondse gebouw- ook niet meegeteld bij het bebouwingsper centage van een perceel. Dat gaat nu, naar aanleiding van de uit spraak van de Raad van State, wèl gebeuren. Deze nieuwe regeling geldt voor ondergrondse bijgebou wen die rechtstreeks van buitenaf bereikbaar zijn en zal in elk bestem mingsplan duidelijk worden opge- De nieuwe regel geldt trouwens niet alleen voor hetgeen onder de grond is gebouwd, maar ook voor de kap op een garage. "Het komt voor dat mensen een garage bouwen met een kap erop en daarin een dakkapel. Daar zou je dus van alles kunnen doen en daarom hebben we gezegd: een kap op een garage gaan we van af een stahoogte van 1.50 meter bij het bebouwingspercentage tellen", aldus Jolanda van den Berg. De commissie ruimtelijke ordening heeft met deze beleidswijziging in gestemd. willen we voorkomen. Een ruimte die een vaste verbinding heeft met de woning, zal minder gauw als zelf standig kantoor verkocht worden. De vrijstelling is dus puur bedoeld voor mensen die echt kantoor aan huis willen". Voor alle duidelijkheid is het colle ge van b. en w.samengevat, dus on der de volgende voorwaarden be voegd ontvrij stelling te verlenen om bijgebouwen te gebruikên als wo ning of praktijkruimte/kantoor: a. er moet een water- en winddich te verbinding zijn met het hoofd gebouw; b. de oppervlakte mag maximaal 10 procent van de oppervlakte van het perceel bedragen tot een maximum van 40 procent, on geacht de grootte van het per ceel; c. er moet een berging aanwezig blijven die qua oppervlakte vol doet aan de eisen van het bouw besluit; d. het nieuwe gebruik van het bij gebouw moet voldoen of wor den aangepast aan de eisen van de bouwverordening en het bouwbesluit; e. bij vrijstelling voor kantoor of praktijk aan huis moeten er vol doende parkeerplaatsen aanwe zig zijn. Dit kan naar gelang de plaatselijke situatie ook worden opgevangen in het openbaar ge bied. Uiteraard moet in alle gevallen vooraf een bouwvergunning wor den aangevraagd. Naast de nodige voorlichting kan de afdeling reiniging en vervoer niet méér doen dan regelmatig rommel weghalen. Burgemeester en wethouders antwoorden dit op een vraag van een bewoner van de Beetzlaan. Hij heeft er veel last van dat mensen zijn containers ge bruiken voor het storten van afval ais de glas- en papiercontainers op de hoek Schrikslaan/Beetzlaan vol zijn. Ook wordt veel afval rond de containers achtergelaten. Het probleem van 'illegaal' gebruik van de verzamelcontainers kan al leen opgelost worden als iedere be woner een mini-container heeft. Deze suggestie doet het gemeente bestuur ook aan anderen die -zoals de vragensteller- in een hoogbouw/ duplexwoning wonen. Als alle be woners een mini-container willen, zullen burgemeester en wethouders het verzoek daartoe zeker honore- Een bewoonster van de Groen van Prinstererstraat heeft gevraagd of er langs het pad aan de achterzijde tussen de woningen genummerd 9 tot 19 verlichting kan komen. Burgemeester en wethouders ant woorden, dat de gemeente zorgt voor het aanbrengen van verlichting op openbaar terrein. Ze is niet ver- antwoordeijk voor het verlichten van achterpaden op particuliere grond. Om te bevorderen dat aan- wonenden de achterpaden zelf gaan verlichten, heeft de gemeente de 'stimuleringsregeling achterpad verlichting' in het leven geroepen. Hiervoor komen de bewoners in aanmerking die voor het eerst ver lichting willen aanbrengen waarvan ook anderen mee profiteren. Nadere informatie hierover ver strekt het Buro Bestuurlijke Pre ventie, telefoon 93705 of 93673. Het ontwerp-bestemmingsplan 'Eerste herziening bestemmings plan Klein Engendaal' ligt met in gang van morgen, donderdag 20 oktober, ter inzage in het gemeen telijk informatiecentrum (in de hal van het gemeentehuis), en bij de balie Bouwzaken (tweede verdie ping gemeentehuis). Verder is het ontwerp-plan in te zien in de bi bliotheekfilialen in de gemeente en in het Dorpshuis in Soester berg. Het ontwerp-bestemmingsplan is ook te koop bij de balie Bouwzaken (afdeling ruimtelijke ordening en bouwzaken, ROB), Het kost f 45,75. De afdeling ROB kan ook nadere informatie verschaffen, zo wel inhoudelijk als procedureel. Op woensdag 2 november 1994, aanvang 19.30 uur, wordt in het gemeentehuis aan het Raadhuis plein een inspraakavond over het ontwerp-bestemmingsplan 'Eerste herziening bestemmingsplan Klein Engendaal' gehouden. Dit ontwerp-plan regelt het gebruik van de gronden die worden be grensd door de Koningsweg, de Den Blieklaan, de Nieuweweg en de Bosstraat. Doel van het ontwerp-bestem mingsplan is het handhaven en eventueel reconstrueren van de in het plangebied aanwezige lijnvor mige bomenrijen en de verschillen de kleinschalige bosopstanden, houtwallen enzovoorts. Daarnaast zijn in het plangebied enkele loka- ties onder voorwaarden geschikt bevonden voor nieuwbouw van wo ningen. Verder is deze planherziening me de benut voor een gedetailleerde uitwerking van het woongebied aan het Egeltjespad. In het plan is ook een aantal routes opgenomen ten behoeve van het langzaam verkeer. Iedereen kan schriftelijk reageren op dit ontwerp-plan bij het College van burgemeester en wet houders, Postbus 2000, 3760 CA Soest. De inspraakreacties moeten uiter lijk 21 november 1994 bij de ge meente zijn ontvangen. Het ontwerp-plan wordt in dezelf de periode om commentaar voor gelegd aan onder meer enkele pro vinciale instanties. Degenen die schriftelijk bij het college van burge meester en wtehouders reageren, krijgen waarschijnlijk medio de cember 1994 antwoord. Naar verwachting wordt het ont werp-plan 'Eerste herziening be stemmingsplan Klein Engendaal' in het voorjaar van 1995 voor de eer ste keer officieel ter visie gelegd. Op dat moment kunnen eventuele be zwaren bij de gemeenteraad wor den ingediend. De overlast van katten wordt door invoering van een kattenbelasting natuurlijk niet voorkomen! Dit zeggen burgemeester en wet houders naar aanleiding van een schriftelijke opmerking van een be woonster van de Titus Brandsma- straat. Zij geeft het college in over weging een kattenbelasting in te voeren. Katten 'doen' het in ander mans tuin; ze schaden indirect het milieu (kattebakvulling); het is eer lijker tegenover hondebezitters, en katten vallen soms aangelijnde hon den aan, aldus de schrijfster. B. en w. laten haar weten dat de vraag om invoering van een katten belasting wel vaker wbrdt gesteld. Het onderwerp is bovendien on langs nog ter sprake geweest in de raadscommissie financiën. Het college wijst de schrijfster erop, dat in de Gemeentewet is geregeld welke belastingen de gemeente mag heffen. De kattenbelasting wordt daarin niet genoemd, dus mag deze belasting niet ingevoerd worden. Waarom is het resterende gedeelte van het fietspad tussen de Kolonie- weg en de Parklaan, het Rinke Tol manpad, niet als fietspad afge maakt? Deze vraag heeft een be woonster van de Veenbesstraat voorgelegd aan het college van bur gemeester en wethouders. Zij stelt dat het 'ontbrekende' deel vooral voor ouderen met de fiets haast niet te berijden is. Burgemeester en wethouders laten haar weten dat het resterende stukje fietspad geen eigendom is van de gemeente. Om de verharding te kunnen doortrekken, is de gemeen te afhankelijk van de medewerking van de eigenaar van de grond. Hij moet toestemming geven om de werkzaamheden uit te voeren. Dit is tot nu toe helaas niet gebeurd. De gemeente Soest heeft een nieuwe, aangepaste Algemene Plaatselijke Verordening (APV). Dit is een gevolg van de verande ringen op het terrein van de ge meentelijke wetgeving en van de regionalisering van de politie. Vooral met het oog hierop is het wenselijk binnen het politiedistrict Eemland-Noord, waartoe Soest behoort, zoveel mogelijk dezelfde regelgeving aan te houden. Niette min is in de deelnemende gemeen ten sprake van specifieke plaatse lijke aspecten, die in een enkel ge val aanleiding zijn af te wijken van de modelverordening van de Ver eniging van Nederlandse Gemeen ten (VNG). De heer J. Hilhorst van de gemeen telijke afdeling Kabinet: "We heb ben alle artikelen in de modelveror dening bekeken en vergeleken met onze APV. Daarbij hebben we een aantal bepalingen niet opgenomen en er andere aan toegevoegd". Als voorbeeld noemt hij dat als weige- ringsgrond voor het toestaan van evenementen is toegevoegd 'be scherming natuur en landschap'. Dit naar aanleiding van sportwed strijden in de duinen, zoals beach- volleybal. "Bepaalde activiteiten zouden kunnen uitgroeien tot grote evenementen. Om dat ter bescher ming van de natuur te voorkomen, moet de gemeente een mogelijk heid hebben om een verzoek tot het organiseren van een evenement eventueel niet te honoreren. Daar om is de weigeringsgrond 'bescher ming natuur en landschap' toege voegd". Wat Soest ook handhaaft en wat niet in de modelverordening is op genomen, is het gebruik van het ge meentewapen en de gemeentevlag. Het blijft dus verboden het gemeen tewapen en/of de gemeentevlag te voeren en/of te gebruiken, tenzij burgemeester en .wethouders ont heffing hebben verleend. Deze moet altijd schriftelijk worden aan gevraagd. Voor het gebruik van ge meentewapen en/of-vlag moet ook altijd schriftelijke toestemming kunnen worden overgelegd. Bij de onderwerpen over openbare orde is de bepaling 'plaats van on derkomens in buitengewone om standigheden' geschrapt. Deze was destijds in de APV"opgenomen met als doel het Vrouwenvredeskamp nabij de vliegbasis Soesterberg te kunnen ontruimen. Omdat bij het opstellen van de nieuwe verorde ning het uitgangspunt steeds is ge weest zoveel mogelijk de modelver ordening te volgen, is dit artikel ge schrapt. Afgezien van het feit dat de omstandigheden in Soesterberg zijn veranderd, zijn er nu ook andere wettelijke mogelijkheden om in soortgelijke gevallen als vestiging van bijvoorbeeld kamp in te grijpen, onder meer op grond van de ge bruiksvoorschriften bij het bestem mingsplan. Het is de bedoeling dat in de ko mende uitgaven van Op 't Hoogt enkele belangrijke artikelen in de APV nader worden belicht. Hoe komt het dat de gemeente Soest moet bepalen welke zenders de inwoners op radio en televisie kunnen kiezen? Waarom mogen de inwoners dit niet zelf bepalen? Deze vragen stelt een bewoner van de Wiardi Beckmanstraat. Burgemeester en wethouders ant woorden dat de gemeente Soest machtiginghoudster en eigenaresse is van de Centrale Antenne Inrich ting (cai). De gemeente kan dus be palen -naast degene die ze wettelijk verplicht moet doorgeven- voor welke zenders wordt gekozen. De praktijk is dat burgemeester en wet houders de raadscommissie om ad vies vragen en dit advies overne men. Dit betekent dus dat er sprake is van democratische besluitvor ming. In 1993 is een groot aantal aan sluitingen van fietspaden op krui singen geëgaliseerd. Burgemeester en wethouders antwoorden dit naar aanleiding van vragen van be woners van het Minstreelpad en de Citer. In een toelichting zeggen b. en w. dat de gemeenteraadscommissie milieu) jaarlijks de onderhouds- maatregelen voor alle wegen, voet en fietspaden vaststelt. Hiervoor is ongeveer 1 miljoen gulden beschik baar. In 1994 is hiervan 100.000 gulden besteed aan fietspaden (on der meer langs de Nieuweweg). B. en w. hebben voorgesteld in 1995 eenzelfde bedrag te besteden. Voor welke fietspaden is op dit moment nog niet bekend en afhankelijk van de besluitvorming op 2 ncfvember a.s. Waar mogelijk zullen krappe bochten in de fietspaden worden verruimd. Met het oog op de be perkte financiële middelen is het niet mogelijk om alle slechte fiets paden tegelijk aan te pakken. Op het verzoek om ten behoeve van de fietsers de straatkolken die het hemelwater afvoeren gelijk te ma ken met het wegdek, antwoorden b. en w. dat het voor de afwatering noodzakelijk is dat deze straatkol ken iets lager liggen dan het weg dek. Waarom worden er in de gemeen te zoveel onnodige borden en ob stakels geplaatst? Door de borden ziet men het bord niet meer! Wordt Soest als proef-gemeente gebruikt? Zie de verschillende soorten verkeersdrempels en de hoeveelheid op bepaalde wegen. Waarom die levensgevaarlijke hekken op enkele wegen? Er staan toch verbodsborden? Met deze vragen heeft een bewoner van de Prins Hendriklaan zich via de bon in Op 't Hoogt schriftelijk tot het college van burgemeester en wethouders gewend. Het college antwoordt: In principe plaatst de gemeente geen onnodige borden en obstakels. Uit een oogpunt van kostenbeheersing en duidelijkheid voor de weggebruiker wordt ge tracht zo efficiënt mogelijk met 'straatmeubilair' om te gaan. Ondanks verbodsborden zijn daar naast fysieke obstakels regelmatig nodig. De moderne regelgeving gaat er van uit dat een verkeers maatregel of gewenst verkeersge drag afhankelijk is van de inrichting van de weg. "Het is nu eenmaal helaas zo dat weggebruikers zich weinig van ge boden en verboden aantrekken ten zij er sancties op staan (maar daar is de politie voor nodig) of het gewoon niet anders kan (bijvoorbeeld bet door middel van een hek daadwer kelijk afsluiten van een weg)", aldus burgemeester en wethouders. Op grond van de inspraak is het ge deelte van de Generaal Winkel manstraat in Soesterberg waaraan de basisschool ligt, in de besluitvor ming buiten het Verkeers Circulatie Plan gehouden. Burgemeester en wethouders antwoorden dit op de vraag van een bewoner van de Gen Winkelmanstraat. Hij mist juist op het gedeelte van de school verkeers remmende maatregelen zoals drempels en de aanduiding '30 km.-zone'. Burgemeester en wethouders laten hem nu weten dat het huidige beleid met betrekking totverkeersrem mende maatregelen terughoudend

Soester Courant | 1994 | | pagina 31