COMBI VAN ESSEN COMBI FOTO-VIDEOVOORDEEL Geen sanctiemaatregelen Vini's Bar Ouderenbonden houden 'oude' subsidie in Ouderenbus mag toch gebruikt voor tochtjes in de buurt Z^\TI N EAU CARITA GGS-actie tegen rondweg haalt de 1000 Van Logtenstein oogst lof voor snelle aanpak riolering sclMtvmsikci* FANTASTISCH IN FOTO EN VIDEO PENSIOEN? 10NOVEMBER OP HARTJE ZUID ONTWIKKELEN EN AFDRUKKEN 1599,- 1399,- 2999,- PHILIPS SONY 50% FOTOVOORDEEL SONY ZUIDPROMENADE 15 "HARTJE ZUID", SOEST TEL. 02155 -1 28 74 U kunt met Volop gratis pin betalen, m parkeren. College zwicht voor raadsmeerderheid 326 College stelt wel enkele eisen aan ondernemer jongerencafé Automobilist onder iWesteneng PARIS WOENSDAG 19 OKTOBER 1994 SOESTER COURANT 7ACTUEEL!PAGINA 3 DE LAAGSTE PRIJS EN TOCH TOPKWALITEIT Sony CCD-TR 350 Philips 17AA3547 Eerste doos met 'bedenkingenaangeboden Rioolrecht vanaf 1999 extra omhoog Hitachi CP2164 invloed botst op lantaarnpaal Man moet rijbewijs aan politie afgeven Hitachi VM-H70E SCHOEJUIAKER technische dienst Aanbiedingen geldig zolang de voorraad strekt. Een afgetekende meerderheid van de gemeenteraad - waaronder no ta bene de coalitiefracties WD, CDA en PvdA - heeft het College vorige week gedwongen de subsi die voor de ouderenbonden te handhaven op het bestaande ni veau. De bonden kunnen ook na 1995 dus rekenen op in totaal 12.500 gulden. Het College zelf, dat vasthield aan de nieuwe uitgangspunten in de nota-Wel- Zorg, voelde niets voor deze "inbreuk" op het nieuwe subsidiesysteem, maar zwichtte uiteindelijk voor de raad die uiterst gevoelig bleek voor de ouderen- lobby. Gezien de opkomst van de oude renpartijen in het land lijkt die houding alleszins verklaarbaar. De raad schaarde zich met 16 tegen 8 stemmen achter de gezamenlijke motie van WD, CDA en PvdA (de coalitie!), die eiste dat het College de bonden ook in de toekomst dezelfde bedragen gaat uitkeren. Het verschil met de "oude be deling" bedraagt overigens slechts 3500 gulden, maar het gaat om het principe, vond wethouder Pieter ten Hove (PvdA). Het voornaamste argument van de raad was dat de ouderenbonden met hun ontmoetingsbijeenkomsten zoveel goeds doen tegen de eenzaamheid, en dat is nu juist een van de prioriteiten van het WelZorg-beleid. BAM en D66 trokken hun moties over dit punt, die nagenoeg dezelfde strekking hadden, in en steunden uiteindelijk de motie van de drie Collegepartijen. Alleen GroenLinks-PS, Gemeentebe langen en Meilof (GPV) steunden het Cpllege. Leidje Tomassen had alle waardering voor het werk van de oude renbonden, maar twijfelde eraan of ze de "echt eenzamen" wel bereikten, en Meilof zei geen fluit te geloven van de noodzaak om de kas van de bonden te spekken. "Als ze geld tekort komen moeten ze dat zelf maar oplossen, niet met overheidsgeld. Er zijn misschien wel arme ouderen, maar dat geldt zeker niet voor allemaal..." De motie werd desondanks met 16 tegen 8 stemmen aangenomen. V olksuniversiteit Nog breder was de meerderheid die een motie steunde waarin de Volksuniver siteit een extra subsidie van 7500 gul den kreeg aangeboden voor haar laag drempelige taaicursussen en cursussen algemene vorming en ontwikkeling, ook al omdat de doelgroep het anders zou laten afweten en er zelfs een hele taalcursus (met certificaat) geschrapt zou moeten worden. Alleen Tomassen en Meilof verklaarden zich tegen de subsidie, de een weg As andere priori teiten, de ander omdat hij meende dat de cursussen vooral worden bezocht door gemotiveerde mensen die een ho gere prijs best zelf kunnen betalen. Het College had overigens al bij voorbaat uitgesproken dat het de motie zou over nemen. De motie van GroenLinks-PS die 160.000 gulden wilde "oormerken" voor onderwijsvoorrangsbeleid, fluori despoelen, een nieuwe formatieplaats bij het maatschappelijk werk en activi teiten voor tieners en jongeren haalde het niet. Alleen de PvdA-fractie zag wel iets in het fluoridespoelen - dat tot dus ver op één school plaatsvond maar vol gens het College nu al geschrapt zou moeten worden- evenals BAM. Burge meester De Widt liet overigens weten dat de GGD onderhandelt met het zie kenfonds Anova over de financiering van het fluoridespoelen. Het zieken fonds zou daartoe wel genegen zijn, op voorwaarde dat de tandartsen stoppen met de fluorapplicatie. De motie van GroenLinks werd overigens verworpen met 19 tegen 5 stemmen. Dorpshuis Een andere motie van GroenLinks, die een incidentele meevaller van 265.000 gulden (Defensie betaalt onverwacht alsnog voor het groenonderhoud van 1984 in de wijk Apollo) wilde aanwen den voor het "gat" in de renovatie van het Soesterbergse Dorpshuis, werd in getrokken na de toezegging van wet houder Ten Hove dat hij de raad daar over binnenkort een voorstel zal doen. Ook D66 zag enkele moties verworpen worden. De eerste had betrekking op de subsidie voor een tweede intensieve taalcursus; de tweede op het uitbeste den van werk in de wijken en aan de on- kruidbestrijding op de verharde wegen en paden aan de sociale werkplaats RWA, nu die van Soest een flinke som geld meer gaat ontvangen. De meeste partijen vonden het voorstel veel te ge compliceerd. De coalitiepartijen verwierpen tenslot te ook een motie waarin D66 ervoor pleitte om het oude convenant tussen de gemeente en de sport voorlopig te handhaven tot na de kerntakendiscus sie, zodat de resultaten daarvan in het nieuwe convenant kunnen worden meegenomen. Alleen GroenLinks, Ge meentebelangen en Meilof steunden D66: 14-10. Denkt u geen of (te) weinig pensioen te krijgen als u stopt met werken? Kleinegris zoigt goed voor uw pensioen en geeft advies op maat. Bel voor een afspraak: 02155 -13260 3766 AG Soest udNBvA College komt terug op afwijzing De ouderenbus mag wat het Colle ge betreft toch gebruikt worden voor dagtochtjes, zoals het bestuur van de SWOS had gevraagd. B. en W. vinden het bij nader inzien geen bezwaar, als het maar be perkt blijft tot Soest en directe om geving. De SWOS krijgt dan ook toestemming voor acht tochtjes van maximaal vier uur in Soest en direct omliggende ge meenten. Het College is "om" gegaan nadat de SWOS had aangegeven dat zij geen hele dagtochten in de zin had, maar alleen ritjes in de buurt van maxi maal vier uur en maximaal acht per bus (er rijden twee ouderenbussen). Aanvankelijk hadden B. en W. proble men met het idee, omdat er sprake zou kunnen zijn van concurrentieverval sing, waarvoor mogelijk betaald zoo moeten worden. Ambtelijk waren er geen onoverkomelijke bezwaren meer, omdat is vastgesteld dat er momenteel ook regelmatig ritten worden gemaakt naar instellingen in omliggende ge-, meenten, zoals Birkhoven, Molendael- Baam en verpleeghuis de Lichtenberg ip Amersfoort. Als het ziekenhuis Mo- lendael helemaal naar Baarn verplaatst wordt zal het aantal ritten daarnaartoe zeker nog toenemen. Gebleken is dat de tochtjes wel binnen de doelstelling van de SWOS passen en dat het belastingvoordeel voor de bus niet in gevaar komt. Door het tarief en het aantal deelnemers zullen de ritten ook kostendekkend kunnen zijn. 'Overschot' Het College is de SWOS overigens niet ter wille op een ander verzoek, namelijk om het positieve verschil van ruim 22.000 gulden op het exploitatietekort te mogen houden en daar andere zaken van te bekostigen. De stichting mag 10.000 gulden gebruiken voor het re servepotje voor een nieuwe bus, maar de rest moet terug in de gemeentekas. De SWOS had het geld willen gebrui ken voor o.a. de geraamde wachtgeld kosten in verband met de reorganisatie, de aanschaf van een kopieerapparaat en secretariaatskostbn, notariskosten (ook i.v.m. de reorganisatie) en de aan schaf van een computer met software voor de financiële administratie. Het College blijft echter van mening dat de ze zaken niets van doende hebben met de subsidie aan de werkgroep vervoer van de SWOS en thuishoren in de be groting 1994. Hotel Heidepark in Bilthoven vergader mogelijkheden tot 200 personen Jan Sleenlaan 22, 3723 BV Billhoven Bel 030 - 28 24 77 Gemakkelijk te bereiken, ook met NS. (Txrj vriendelijke ambiance fTïr iiOJ budgettair verantwoord H3- Hotel Heidepark in Bilthoven hotelfaciliteitenr*, 21 viersterren kamers 2 deluxe appartementen Jan Steenlaan 22, "3723 BV Bilthoven Bel 030 - 28 24 77 Gemakkelijk te bereiken, ook met NS. (Tui .yrtendelijké.émbiance Tui UI!) budgettair verantwoord UU UURWERKMAKERIJ voor reparaties met ambachtelijke precisie. y 11 Den Blieklaan 48 - Soest -11766 SCHOONHEIDSSALON dépositair 12 opnamen 9?5 24 opnamen 36 opnamen per foto 39 cent) HiFi geluid 10xmotorzoom 2 lux lichtsterkte direct afspeelbaar pullrange autofocus slechts 770 gram 44 cm FSQ-beeldbuis Unieke tweezijdige afst.bediening 60 voorkeurzenders Teletext met 4 pagina's Moderne vormgeving Sony XV-A33F Geluids unit Normaal 699,- nu 599,- Hotel Heidepark in Bilthoven voor een volledig verzorgde conferentie seminar Jan Steenlaan 22, 3723 BV Bilthoven Bel 030 28 24 77 Gemakkelijk te bereiken, ook met NS. rTTT] iPIndélijkfSlmbiance ttti In!) budgettair verantwoord UU Een 12 man/vrouw/kind sterke delegatie van Gemeentebelangen Groen Soest heeft vorige week de eerste resultaten van de actie tegen de rondwegplannen aangeboden aari burgemeester De Widt. In een versierde doos bevonden zich "900-zoveel" getekende formulie ren van tegenstanders, "die Soest mooi willen houden". De papieren werden aan De Widt over handigd door "partij-ideoloog" Henk van Arkel, zoals fractievoorzitter Harry Witte hem omschreef. Hij wees erop dat de handtekeningen afkomstig wa ren van mensen die het Veen en andere open plekken al hebben zien verdwij nen en het nu zouden betreuren als er ook aan de polder geknabbeld zou wor den. Van Arkel vond dat er al een "leuk aantal" handtekeningen was binnenge komen en kondigde alvast aan dat er nog heel wat bezwaarschriften zullen volgen als de raad geen gevolg geeft aan de klemmende verzoeken. "De provin cie luistert dan hopelijk wel." Bij de overhandiging ontspon zich een spontaan debatje tussen de burgemees ter en de actievoerders. De Widt wees erop dat het plan nog "loopt". "Er lig gen op dit moment alleen maar gedach ten, en of 't ooit zo ver zal komen weten we nog niet. Het is afwachten wat de raad doet." Hij verzekerde Van Arkel dat het hele gemeentebestuur zich zor gen maakt om het "mooie van Soest", maar dat het een kwestie van belangen afwegen wordt. "Ook de jeugd wil straks een dak boven zijn hoofd. Als we hier niet bouwen moet dat elders in Ne derland gebeuren..." "Ja, dat soort antwoorden kregen we twintig jaar geleden ook al van burge meester Bentinck," repliceerde Van Arkel. "Ik hoop dat Soest nogs wat van de geschiedenis leert, zodat er echt een beleid wordt gevoerd." 'Jammer of niet' De Widt wees er fijntjes op dat er ten tij de van zijn voorganger Bentinck nog Montage unit Normaal 699,- Nu 599,- In de nacht van woensdag op donder dag, 's morgens tegen half vijf, hield de politie op de Birkstraat een 33-jarige automobilist uit Soest staande. Hij was in de bocht van de Soesterbergsestraat tegen een lantaarnpaal opgereden, waarbij de schade overigens beperkt bleef. De man moest wel mee naar het bureau, omdat hij naar drank rook. Bij het onderzoek bleek hij voldoende in genomen te hebben voor een proces verbaal en een rijverbod van vier uur. Tegen Vini's Bar zal het college geen sanctiemaatregelen uitvaar digen. Het is van mening dat de overlast bij het jongerencafé aan de Middelwijkstraat aanzienlijk is afgenomen na de openingsdrukte in juni. B en w zullen wel nadere eisen stellen, waaraan de ondernemer moet voldoen. In Vini's Bar moeten extra toiletten ko men, dient de inmiddels aangestelde portier erop toe te zien dat de (brom-)- fietsen ordelijk worden gestald en dat de bezoekers het café rustig verlaten, zodat de buurtbewoners geen overlast hebben. Ook willen b en w dat het terras direct wordt ontruimd na sluitingstijd, al zal het terras voorlopig niet meer worden gebruikt. Deze besluiten van het college volgen op klachten van omwonenden. Die wa ren vooral gebaseerd op de beginperio de, toen de toeloop enorm groot was en veel mensen niet eens naar binnen kon den. Het is nu rustiger geworden, meent het college en daarom zijn sancties niet aan de orde. begrotingsbehandeling een A-viertje met een ingewikkeld financieel over zicht, waaruit bleek dat met enig plus sen en minnen een aantal verschuivin gen mogelijk waren in de voornemens voor de verbetering van de bestaande riolering en de aanleg van de nieuwe. De uitgaven kunnen bekostigd worden uit het bestaande rioolfonds. Al met al kost het de burgers voorlopig ook niet meer geld, want voorlopig kan worden volstaan met de (al afgespro ken) jaarlijkse verhoging van 12 gulden rioolrecht per huishouden. Pas vanaf 1999 is erom de verschuivingen te kun nen financieren een extra verhoging no dig, die eveneens 12 gulden per jaar zal bedragen. Driemaal nieuw tapijt Kees Boerkoel (PvdA) zag overigens nog meer mogelijkheden en drong er bij de wethouder op aan dat hij al in de cember met een uitgewerkt voorstel naar de raad komt. Van Logtenstein be loofde daar zijn best voor te zullen doen. Hij was blij met de brede steun van de raad en onderstreepte dat de snellere aanpak ook tegemoet komt aan de wensen van de burgers, van wie som migen volgens hem in de afgelopen maanden wel drie keer hun tapijt had den moeten vervangen. Alleen weer- profeet Wiebe Meilof vond dat wat overdreven: "Er vallen heus niet elk jaar drie van die buien..." Op de Kastanjelaan is zaterdagnacht een 46-jarige man uit Laren aangehou den. Hij bleek bij de blaasproef teveel alcohol te hebben gedronken. In zijn bloed zat een alcoholpromillage van ongeveer 1,9. Omdat de man toch ach ter het stuur van zijn auto was gekro pen, moest hij zijn rijbewijs inleveren. Een Soester van 23 jaar kreeg zondag nacht een rijverbod van vier uur opge legd. Ook hij had gedronken, maar was toch gaan rijden. Hij werd op de Vrede hofstraat aangehouden. maar 8 miljoen Nederlanders waren, en dat dat er inmiddels al 15 miljoen zijn. Volgens de burgemeester heeft de ge meenteraad nu eenmaal een Structuur visie afgesproken, "jammer of niet". Voor de onstuitbare toename van het autoverkeer leek het aanleggen van we gen hem onvermijdelijk, "want de au to's zijn er wél!Op zijn beurt hield Van Arkel staande dat de overheid op die manier vervoersbewegingen creëert in plaats van ze te reduceren. Hij stelde het overigens op prijs dat De Widt - "als burgemeester van ons alle- Video Hi-8 systeem 24 X powerzoom HiFi-stereo opnames Steady-shot stabilisator Spatwaterdicht "Camera van het jaar 1994" 55 cm extra platte beeldbuis HiFi-stereo 2x15 watt Teletext met 16 pagina's geheugen 60 voorkeurzenders met afst.bed. 2 x euroscart en camera-aansluiting Op verzoek van de gemeente heeft de politie regelmatig gepatrouilleerd om te controleren of de sluitingstijden voor het terras en het café in acht worden ge nomen. Volgens het college zullen de ontwikkelingen nauwlettend in de ga ten worden gehouden. Een en ander is vastgelegd in een brief aan buurtbewo ners die eerder hadden geklaagd. De gemeenteraad heeft vorige week verheugd gereageerd op de plannen voor een versnelde aan pak van de riolering. Volgens CDA-wethouder Ries van Log tenstein, die de zaak had laten doorrekenen, kunnen de bestaan de plannen om de capaciteit te ver beteren voor een groot deel naar voren worden gehaald, zodat Soest de wateroverlast met meer kans op succes kan bestrijden. Van Logtenstein reageerde daarmee bijzonder vlot op de geluiden uit de raad, die naar aanleiding van de recente waterperikelen in Soest sterk had aan gedrongen op snellere maatregelen. De wethouder bezorgde de raad tijdens de Voor alle zekerheid! Van Weedestraat 78 - Soest Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL. 02155-10344* maal" - de handtekeningen in ont vangst wilde nemen en de burgemeester complimenteerde de actievoerders voor hun inzet als vrijwilligers. Hij be loofde de boodschap aan de raadsleden door te geven. Inmiddels is het aantal ingezamelde handtekeningen naar ver luidt de 1100 gepasseerd. De overlast van Vini's Bar is, na de turbulente openingsdrukte in juni, afge nomen, meent het college. Sanctiemaat regelen zijn daarom niet nodig. Foto: Goos van der Wilt. Eigen vakmensen verzorgen snelle reparatie van: kleuren televisies video's camera's geluidsapparatuur wasautomaten koelkasten magnetrons Henk van Arkel (r.) biedt burgemees ter De Widt namens de actievoerders de versierde doos met getekende formulie- ren aan. poto: Goos van der Wilt.

Soester Courant | 1994 | | pagina 3