Beide Kerstdagen muilen /f Ka diner-dansant (Nagels mooier bij Wendy's Nailcosmetics BROUWER Nieuw teken maakt duidelijk wat huishoudelijk chemisch afval is Allochtonen hebben slecht toegang tot gezondheidszorg Silky D. wear market store door The Dubliners geopend voor een Kerst in stijl Boeren gaan weer bomen planten Gevraagd VASTE-, en INVAL- LOPERS «WOENSDAG 19 OKTOBER 1994 SOESTER COURANT PAGINA 9 Wendy Dievenbach opent nagelstudio aan Smitsweg Wij maken op voor u alle soorten manden, kisten enz. U kuist zelf de inhoud bepalen. Het adres voor Soest. WIJNHANDEL - SLIJTERIJ Soest - Telefoon 12551 Steen hoffstraat 64 Antwoordapparaat en fax gestolen Vrijwilligers Vakature Bank OPENINGSSTUNT Autotelefoon weg Inbrekers nemen geld en cd's mee Friese staartklok weg bij inbraak aan Lange Brinkweg Groundhog Day Monkey Trouble Fatal Instinct Hocus Pocus Voor meer video-informatie:! Bel de Videolijn Nieuwe zaak aan de Koninginnelaan \NereldI/1/inkel Houten speelgoed, een gewild artikel Dit jaar met een 'verrassend' muziekje! JJ Reserveringen 02155 - 1 38 07 ReseA/eer tijdig om teleurstelling te voorkomen, Allesbrander aan en schoorsteen brandt ook (aan) Soester Courant Wie aan politiek doet leest de Soester Courant Nagels mooier laten maken. Dat kan sinds kort bij Wendy's Nail cosmetics. Wendy Dievenbach is de persoonlijking van de nieuwe nagelstudio aan de Smitsweg 469. Ze is op werkdagen van 13.00 tot 21.00 uur geopend en op zaterdag van 9.00 tot 15.00 uur. Het is de bedoeling dat de studio op termijn ook 's ochtends open gaat. Wie veronderstelt dat alleen vrouwen de studio van Dievenbach binnenlopen, komt enigszins bedrogen uit. "Ook mannen komen, bijvoorbeeld verte- genwoordigers die er verzorgd moeten uit zien," zegt Wendy. Haar klantenkring bestaat voorname lijk uit mensen die nagels bijten. Zij krij gen een kunstnagel op hun eigen nagel bevestigd, waarop blanke of gekleurde gel wordt aangebracht. Als mensen goede nagels hebben, kan een kunstna gel achterwege blijven. De gel moet om de drie, vier weken worden vervangen. De klanten moeten daarvoor naar de nagelstudio terugkeren. Een kunstna gel is niet één-twee-drie los te krijgen. Als de klant dat wil, zal Wendy Dieven bach de kunstnagel vijlen en oplossen. Versieringen Andere versieringen zijn eveneens mo gelijk. Wendy Dievenbach noemt in dat verband applicaties, 'nail-art' (die op Foto: Goos van der Wilt. Komt u vrijblijvend even binnen om te informeren. WIJNHANDEL BROUWER Het plaatje van een afvalcontainer met een groot kruis erdoor zal men steeds vaker tegenkomen. Het is het nieuwe teken voor huishoude lijk chemisch afval Fabrikanten van dit soort produkten worden wettelijk verplicht het tekentje voortaan op het produkt en/of de ver pakking te zetten. Medio 1995 moeten ze allemaal zo ver zijn. Het voordeel van het nieuwe tekentje voor huishou delijk chemisch afval is dat men niet meer in dubio hoeft te staan of iets er wel of niet onder valt. Het blijft natuurlijk wel om het schei den van het chemische spul zelf gaan! Een lege verpakking met het tekentje erop, mag men natuurlijk wel in de groene container gooien. Toch nog vra gen? Bel dan de infolijn afvalstoffen: tel. 02155-93666. Haltes chemokar Winkelcentrum Soest-Zuid le zaterdag van de maand, 9.00-12.00 Winkelcentrum Smitshof 2e vrijdag van de maand, 18.00-19.30 uur Winkelcentrum Honsbergen 2e vrijdag van de maand, 19.45-21.00 uur. Winkelcentrum Overhees 2e zaterdag van de maand, 9.00-12.00 uur. Soesterberg, Buys Ballotlaan le vrijdag van de maand, 18.00-21.00 uur. Mensen van allochtone afkomst hebben minder toegang tot ge zondheidszorgvoorzieningen dan autochtone Nederlanders. Dit komt door een informatie-achter stand op het gebied van zorgvoor zieningen, patiëntenrechten en klachtopvang. Door deze informa tieachterstand zijn allochtonen niet in staat een gelijkwaardige rechtspositie te verwezenlijken. Dit is de belangrijkste conclusie die ge trokken kan worden op basis van het rapport Met lege handen dat gisteren in Amersfoort werd aangeboden aan de directeur van het Centrum Buitenlan ders Midden Nederland, A. Najib. Het onderzoek waarop het rapport is geba seerd, is uitgevoerd door het Provin ciaal Patiënten/Consumenten Plat form Utrecht (PP/CP Utrecht). Aanleiding tot het onderzoek van het PP/CP Utrecht vormde het uitblijven van klachten en vragen over gezond heidszorg, afkomstig van allochtonen bij het Informatie- en Klachtenbureau Gezondheidszorg Utrecht (IKG Utrecht). Volgens het onderzoek zijn allochtonen niet alleen slecht op de hoogte van hun rechtspositie in de ge zondheidszorg. maar wordt er door on bekendheid ook een beperkt beroep ge daan op voorzieningen. Dit kan nega tieve gevolgen hebben voor de gezond heid, bijvoorbeeld doordat er geen ge bruik wordt gemaakt van preventieve zorg. De informatie-achterstand belemmert het gebruik van zorgvoorzieningen, maar ook de integratie van allochtonen in de Nederlandse maatschappij. Het realiseren van een gelijkwaardige rechtspositie is een basisvoorwaarde voor het in stand houden van een socia le en evenwichtige samenleving. In de gezondheidszorg wordt tot nu toe on voldoende aandacht geschonken aan het informeren van allochtonen over hun rechtspositie. Om hierin verbete ring te brengen zet het PP/CP Utrecht een landelijk voorbeeld-project op, dat zal worden uitgevoerd in Amersfoort. Het projectplan wordt gepresenteerd direct na de aanbieding van het rapport Met lege handen. Het PP/CP Utrecht is een koepelorganisatie van patiënten/ consumenten organisaties in de provin cie Utrecht. Het behartigt belangen van ruim 40.000 mensen die gebruik maken van gezondheidszorg. de kunstnagel worden geschilderd) en zelfs een zogenoemd doorboor-em- bleem. Voor dat laatste wordt in de top van de kunstnagel (de behandeling is dus niet pijnlijk) een klein gaatje ge boord. Het embleem wordt vervolgens via het principe van een oorring beves tigd. "Er is een heleboel mogelijkheden op dit gebied," aldus Dievenbach. Wendy Dievenbach kwam op een bruidsmodeshow in aanraking met 'nail-art'. Ze volgde een cursus bij In ternational Beauty Design (IBD), haal de haar diploma en is momenteel de enige in Soest die IBD mag gebruiken. Ter introduktie mogen haar klanten bij een behandeling kiezen uit een gratis vijl of een embleem (één per klant). Die actie loopt tot 1 januari. De prijzen van Wendy's Nailcosmetics zijn afhankelijk van de behandeling. Het aanbrengen van blanke of gekleur de gel op gezonde nagels kost 75 gul den, met een kunstnagel erbij komt de prijs op 125 gulden en voor het vervan gen van de gel moet 45 gulden worden betaald. Wendy's Nailcosmetics is te vinden aan de Smitsweg 469 (eerste etage) en tele fonisch bereikbaar via nummer 13476. Van de Stichting Kruiswerk is vorige week donderdag een antwoordappa raat en een fax gestolen. De apparatuur werd 's middags tussen vier uur en half vijf ontvreemd uit een pand aan de Nieuweweg. Smitsweg 311, tel. 12630 Thuiszorg Een noodzakelijke voorwaarde voor het goed functioneren van organisaties in de intensievere vrijwillige thuiszorg (voor dementerenden, chronisch zie ken of stervenden) is de aanwezigheid van een of meerdere coördinaten. Zij leveren een belangrijke bijdrage aan de hulp en zorg die vele vrijwilligers bie den. Zij zijn de spin in het web: ze laten niet alleen de organisatie en het werk goed verlopen, ze zijn er ook voor de vrijwilligers. Deze hebben recht op een deskundige coördinator. Ook de Vrijwilligers Vakature Bank beschikt over bemiddelaars tussen vraag en aanbod van zorg en hulpverle ning. Deze week vraagt de Vrijwilligers Va kature Bank Soest uw aandacht voor de volgende vakatures. 5-105 Een stichting voor geestelijke gezondheidszorg zoekt iemand die te gen een bescheiden vergoeding voor lichting kan en wil geven aaft groepen (b.v. voorbereidend beroepsonderwijs, buurthuizen) over vooroordelen t.a.v. patiënten. 6-116 Vrijwillige hulpverleningsin stantie zoekt personen die slachtoffers opvangen, begeleiden en eventueel ver wijzen naar de aangegeven instanties. 8-133 Centrum voor geestelijk ge handicaptenzorg zoekt een aantal vrij willigsters voor het opbouwen en on derhouden van zogenoemd "bezoe- k-ouder-relaties", d.w.z. dat een bewo ner regelmatig wordt bezocht en dat er met hem/haar gezellige dingen worden gedaan. 10-101 Opvangtehuis te Utrecht vraagt een groepsleider voor het mee draaien van de normale diensten, per soonlijke begeleiding, teamvergadering e.d. Periode: minimaal één jaar. 14-103 Een pleegzorgproject zoekt particulieren die kunnen inspringen voor familie of buren van mensen die op opname in een verpleeghuis wachten. 17-104 Een maatschappelijke dienst verlening zoekt een groot aantal vrijwil- lig(st)ers voor het begeleiden van oude ren met de ouderenbus. Geïnteresseer den moeten een goede fysieke conditie bezitten en op de hoogte zijn van we gen, straatnamen en bijzondere lokaties in Soest. Inlichtingen over de zogenoemde vaka tures en over vrijwilligerswerk: Vrijwil ligers Vakature Bank, Smitweg 311, Kantoortijden: dinsdag tot en met don derdag van 9.00 tot 12.00 uur, tel. 12630. Tot en met 21 oktober is de WB gesloten. NAILCOSMETICS By Wendy Dievenbach Bij het aanbrengen van een set gelnagels GRATIS een banaha vijl of applikatie op één van de nagels. Deze aanbieding is geldig tot januari '95. Smitsweg 469 - Soest - Tel. 13476 Een 52-jarige Soester keek vorige week enigszins vreemd op toen hij vanuit zijn bedrijf aan de Nieuwegracht een onbe kende man in zijn auto zag duiken. De% wagen was niet afgesloten, omdat hij op eigen terrein stond geparkeerd. Toen de onbekende weer tevoorschijn kwam en vervolgens hard wegfietste nam hij alsnog een kijkje. Daarbij constateerde hij dat de autotelefoon was ontvreemd. Hij deed aangifte bij de politie. Door een achterdeur open te breken, konden inbrekers zondagnacht een wo ning aan de Di Lassostraat betreden. Ze namen enkele potjes met klein geld, een portemonnee met daarin onder meer een bankpasje en veertig cd's mee. Daarvan werd aangifte gedaan door een 39-jarige vrouw uit Soest. Een onbekende dader heeft vorige week kans gezien om in te breken in een antiekzaak aan de Lange Brinkweg. Hij haalde o.a. de werkplaats overhoop en verdween met medeneming van een - overigens incomplete - Friese staartklok. Aangifte deed een 59-jarige Soester. ELKE WEEK DE MEEST AKTUELE HUURTIPS UIT UW VIDEOTHEEK De egoïstische weerman Bill Murray wordt iedere keer wak ker op dezelfde dag: ae ergste dag uitz'n leven. Tt s Groundhog Day!' Alweer../ Humor Oplichter Harvey Keitel en zijn aapje Fineers stelen tijdens hun optredens de show, en nog veel meer! Totdat Fingers de wijde wereld intrekt. Humor De beste, opwin dendste en meest komische momenten van "Basic Instinct The Naked Gun en 'Cape Fear worden tot een waanzmni totaal aemen Humor Drie sluwe'300- jarige heksen (onder wie Bette Midler) willen via een tover spreuk weerjong worden. Drie kinderen probe ren dat te verhin deren. Humor TiOCUS [prijzen: d.a. een PhilipsTurbol Drive videorecorder, een Jurassic Park-pakket en voor maar liefst fl. 100,- aan videobonnen De leeftijdsaanduidingen zijn tol stand gekomen onder supervisie van de Raad von Toezicht Videoclassificatie. fje tuutit uityefa. ck de iUdeot&ee&! De wereldberoemde Ierse folk groep The Dubliners heeft onlangs Silky D. wear market store ge opend. Het betreft de nieuwe kle dingzaak van Dennis Huizenga aan de Koninginnelaan. De muzi kanten waren eind september en begin oktober op toernee in ons land en deden, zij het niet voor een concert, ook Silky D. aan. Het vijftal uit Dublin, dat al ruim dertig jaar 'unplugged' speelt, behoort tot de vriendenkring van de Huizenga's. Va der Tjallie is concert-promotor en is zo doende al lange tijd een goede bekende van de leden van de Ierse formatie die in de jaren zestig ontstond in de pub O'Donoghue's in de Ierse hoofdstad Dublin. Dennis Huizenga was vanzelfsprekend Dennis Huizenga wordt voor zijn zaak geflankeerd door Barney McKen- na (links) en Sean Cannon van The Du bliners. verguld met de komst van The Dubli ners die hij overigens ook tot zijn vaste klantenkring mag rekenen. "Ze zijn gek op zijden blouses, maar die zijn in Ier land ontzettend duur." Bij Silky D. market store dus niet. Vol gens Huizenga is een gulden in zijn zaak een dollar waard. Dat blijkt uit de prij zen van spijkerbroeken, maar ook de populaire houthakkers-blouses, de zo- - genoemde John de Wolf-blouses en an dere casual-wear. De kleding in Silky D. is voornamelijk gericht op heren, maar ook dames zijn inmiddels in de voetsporen van The Dubliners getre den. \>>\^icWing Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 28132 Houten speelgoed geniet de laatste ja ren een groeiende populariteit. In Sri Lanka, ten zuiden van Colombia wordt door veel kundige houtbewerkers prachtig gaaf spëelgoed gefabriceerd. In de grote ondernemingen krijgen de makers van al die auto's, treinen en puz zels vaak een veel te laag arbeidsloon. In de werkplaatsen van de Golden Palm ligt dat anders. Deze organisatie betaalt de handwerkslieden wel een eerlijk loon. Sumandase, 41 jaar, leidt zo'n speelgoed werkplaats. Van een hout snijder die duivelsmaskers maakte, leerde hij al ruim twintig jaar geleden de kneepjes van het vak. In die tijd begon hij met vijf mensen, inmiddels is dat uit gegroeid tot honderd houtbewerkers. In de werkplaats worden ondermeer puzzels en mobiles gemaakt. Na een opleiding van zes maanden be ginnen nieuwe werknemers met een voudig werk. Als ze heel goed zijn, kun nen ze opklimmen tot ontwerper, ver telt Sumandase. Ook hijzelf maakt nieuwe ontwerpen. "We hebben zojuist gehoord dat we zijn uitgenodigd voor een grote speelgoedtentoonstelling in Japan", vertelt hij. "Het gaat goed. Steeds meer mensen in ons dorp kun nen nu een toekomst opbouwen". Fair Trade en dus de Wereldwinkel doet daarom zaken met de Golden Palm en daarmee kunnen de Soester klanten hun voordeel doen. Wereldwinkel: geopend dagelijks van 9.30 tot 17.00 uur, op maandag geslo ten. L De aktie 'Boeren Planten Bomen' is bedoeld om boeren en andere bewoners van de landelijke gebie den te stimuleren meer struiken en bomen aan te planten. Voor boe ren en andere particulieren op het platteland een makkelijke èn goedkope manier om de omgeving van huis en bedrijf met inheemse bomen en struiken te verfraaien en ontsierende elementen als mestsi- lo, opslagplaats of hoogbouw in de omgeving aan het oog te onttrek ken. Stichts Landschapsbeheer le vert het plant- en beschermings materiaal tegen kostprijs. Vermoedelijk omdat de bewoners wa ren vergeten een allesbrander uit te zet ten, is donderdagmiddag een schoor steenbrand ontstaan in een woning aan de Dolderseweg. De vlammen sloegen om tien voor drie uit de schoorsteen. Er was niemand thuis toen de brandweer arriveerde. Die drong via een raam de woning binnen en bluste het vuur. voor de Aanmelden: tel. 1 41 52 Via de aktie 'Boeren Planten Bomen' kan het erf en de direkte omgeving van de boerderij aanzienlijk worden verf raaid. In het plantassortiment zitten voornamelijk streekeigen bomen en struiken die passen in de verschillende landschapstypes van Utrecht. Door de scherpe prijzen en de gratis thuisbezor ging wordt het mogelijk om met hetzelf de geld, véél meer te doen. Dit seizoen zijn er twee termijnen waar binnen de bestelling gedaan kan wor den. Sluitingsdata zijn 15 november en 15 februari a.s. Levering volgt in de we ken daarna. Bestellingen kunnen wor den opgegeven met het bestelformulier in de brochure 'Boeren Planten Bomen 1994-1995'. Het door Stichts Landschapsbeheer ge leverde plant- en beschermingsmate riaal is gegarandeerd van uitstekende kwaliteit. Bomen en struiken zijn ziek- tevrij en worden betrokken van een ge renommeerde kwekerij. Stichts Land schapsbeheer verschaft ook goede in- strukties voor de aanplant, verzorging en bescherming. Bestellers kunnen kosteloos een toegesneden beplan tingsadvies aanvragen. Herwaardering Streekeigen erfbeplanting wordt van oudsher aangeplant om het huis te be schermen tegen weer en wind en om de boerderij te verfraaien. Een goed ont worpen erfbeplanting komt tegemoet aan het verlangen naar orde, netheid en naar een prettige sfeer in de direkte om geving van het huis. In plaats van de kenmerkende streekeigen bomen en struiken, verschijnen coniferen, ligus terhagen, Japanse sierkersen en laag stamfruitbomen. Zowel bij agrariërs als particulieren is de belangstelling groeiende om het erf volgens traditie van de streek in te richten. Een oprij laan met hoge bomen geeft de boerderij een zekere waardigheid. Een hoog- stamboomgaard dicht bij de boerderij wordt vaak gezien als waardeverho- gend deel van de boerderij en de fraaie bloesem in het voorjaar en lekker fruit in de herfst geeft de boomgaard ook ge bruikswaarde. De hoogstamfruitrassen worden her ontdekt. De fantasierijke namen uit verhalen van grootouders duiken weer op, zoals Groninger Kroon, Zoete Pip peling, Hooilaars, Dubbele Flip, He renpeer, Boerengroentje, Dubbele Boerenwitte. Voor aparte fruitsoorten als kweepeer, mispel en moerbei wordt voor de afwisseling weer een plaatsje gezocht. Ook heggen rond de moes tuin, van oudsher bescherming biedend tegen binnenlopend vee en andere on gewenste gasten, worden in ere her steld. Een saaie toegangsweg krijgt met laanbomen als eik, beuk of zelfs peer de allure van oprijlaan. Achterop het erf komt de wat minder gecultiveerde be planting, zoals een uitgroeiende heg of vogelbosje. Een paar mooie vrijstaande bomen of boomgroep benadrukt de overgang van erf naar landbouwgrond. Boerentuin De boerentuin herkrijgt het specifieke boerenkarakter. De stadse bonte bor der maakt plaats voor de treffende een voud van weleer. Helemaal terug van weggeweest zijn onverwoestbare soor ten als sering, jasmijn, ribes, kornoelje, hulst, deutzia en weigelia. De omringende landerijen hoeven niet vergeten te worden. Met elementen als knotbomen, singels, slootkanten of oorspronkelijke houtwas, geriefhout- bosje of houtkade kan het natuurlijke of cultuurhistorische karakter worden be nadrukt. Houtwallen en singels, heg gen, (geriefhout)bosjes, knotbomenrij- en en hoogstamfruitbomen kunnen ge durende de actietermijn van 'Boeren Planten Bomen', indien de eigenaar/ gebruiker in aanmerking komt voor een bijdrage uit de Bijdrageregeling Kleine Landschapselementen, met minimale kosten door de eigenaar/gebruiker worden ingeplant. De actie wordt zowel in Utrecht als Zuid-Holland gehouden. De bij de ac tie behorende brochure 'Boeren Plan ten Bomen 1994/1995' met een over zicht van het assortiment, plantinstruk- ties en bestelformulier, kan door inwo ners van de provincie Utrecht gratis worden aangevraagd bij Stichts Land schapsbeheer, tel. 030-205534. Schrij ven kan ook: Postbus 121,3730 AC De I Bilt.

Soester Courant | 1994 | | pagina 9