ROCK Vliegbasis even in Russische handen pmekoeken joóVêrs TSPdRTj fe-mrwHP'rvjL-wt? RAMSES II DeMet/erij' Inbrekers maken schoon schip ia aanhouding bij Domeinen Majorettes Odeon winnen PIZZADAG Wie is de schrijver Dik Top? PAGin^, ien mille rboerdetjj /urfew' le sband I 4 'tMeifertje Inbrekers roven woningen boven restaurant leeg Auto gekraakt Amnesty schrijft voor gevangenen Dronken bestuurder neemt de benen Kerkdiensten [j Medische dienst Ilulpverleninj^j VANDAAG NOG NAAR ROOVERS ...EN MORGEN 'GE-ZOND' WEER OP! 20,- BADMINTON Openingstoernooi van BC Badso VOLLEYBAL V olleybaltoernooi Griepvaccinatie huisartsen Officierscasino zoekt verleden WOENSDAG 26 OKTOBER 1994 Bonnen-lawine op rijksweg N 237 Politie arresteert drietal na hevige bonje bij café Elke donderdag Alle pizza's ülOr 03463 - 54054 Snorfietsster (17) en fietser (71) op kruising gebotst Zon in schoorsteen Yader Abraham bij de Zonnebloem 'De Drie Eiken' Activiteiten Agenda ■rige week w J -rboerderij De v!( 17 «"'den en 651 'eur Leo Van 1 maandag bij opbrengst, y e tafels en ruimte word, Teugel had ver„ gekregen) „„„S net het 25-]arip!|T ^'"Welling 'el. 19577 oktober: nlijk van hetPaJ 'ezette gebieden'! laat zien zijn ste-i vlaggen zwaaiej n. Televisie zoeitl vermijden." tijnse filmmakei j 2). Om het le,e, cherp mogelijk :J u te laten voelej 'd inhoudt, kooil an een documet- eelfilm. 'Curfen' lelt over een a l en familie in eal nkamp. Als stral] iviteiten hebbenl riten weer ingesteld. Nie-I ook niet alseif en vrouw in i lldozer een h breken. Je kumj ig je een manier om met| Deder, twee vol- och ter, dochter dar, een nako- we eigenlijk al-1 )robeert hij zijn f le brief van zijn itsland een be bouwen; maarl :n. contact te on-I "meisje, en va-1 ige manier de uilen. Radars ij de guerilla's o'n brave on- als hun vader, eite heeft met idar's knappe "vader toch a! voelen de an- etekent. 1 1962ineen J Gazastrook op art-direc- bij de film. j ederlands en 1 waardoor hij 1 /entuele be- )f Israëlische I beleven hoe ge verveling ;n de massa fl igenvanen- ieke kanten propagan- ekt Masha- milie in een ;n voorna- 'exasblues. tig was dat j es gecom- let streven oude als band be- luesmuzi- uke Joint lluesband speelden, 'erzorgde iding van :oals Ro- :ago Bob ee Burn- :ting: Jo- Martin Velde: Velen zouden je voor gek ver klaard hebben als je twee jaar gele den had gezegd: in 1994 marche- ren Russische en Tsjechische troe pen op de Vliegbasis Soesterberg. Vrijdag 21 oktober was dat werke lijkheid. In het kader van de oefe ning 'Coöperative Spirit 94' werk ten Voor het eerst militairen uit NAVO- en 'Partnership for Pea- ce'-landen sainen. Smfdoel van de oefening is het trainen van basisvaardigheden voor vredes operaties. Ze wordt gehouden van 21 tot en met 28 oktober op oefenterrei nen op de Veluwe. Aan deze oefening wordt deelgenomen door zo'n 1000 mi litairen uit de zogenaamde partner-lan- ^■Estland, Litouwen, Oekraïne, Po- Slo-wakiie, Tsjechië en Zweden en de NAVO-landen Canada, Duitsland, ïland, Amerika en het gastland Ne- _Eferid. De oefening staat onder lei ding van de Nederlandse generaal-ma- joor J.C. Koster. Vrijdag 21 oktober landde omstreeks 11.00 uur voor het eerst in de geschie denis van de vliegbasis Soesterberg een ^H^hin IL-76 Candid van de Oe- ^fense Luchtmacht. Het viermotori- ^■straaltransportvliegtuig kreeg met zijn vijfpersoons bemanning en onge veer vijftig militairen uit de Oekraïne om parkeerplaats aangewezen bij het ^Riument. Nadat de brullende moto- «1 het zwijgen was opgelegd ging de ^rme laadklep achter open en 'mar- erden' de militairen op de bekende ^sische wijze met zwaaiende armen buiten. ar stond de commandant van de Ifebasis, kolonel Ansink hen op te wachten. Even bleef hij stilstaan, het leek of hij zijn ogen niet geloofde. On langs afscheid genomen van de Ameri kanen en dan zo ineens een peloton rcherende militairen vlak voor zijn Asdie tot voor kort onder de catego rie vijanden werden gerekend! Russi sche commando's werden rustig gege ven en de vijftig vrij jonge Oekraïense mannen stonden perfect in de houding. De vliegbasis was zonder slag of stoot ingenomen met onderlinge groeten en beste wensen. Dê Oekraïense officieren bekeken met inferesse het uniform en de uitmonste ring van kolonel Ansink, vooral de wing trok hun aandacht. 'De pers wordt drin gend verzocht geen foto's van de baga ge te nemen', riep een Nederlandse landmachtofficier. Wel, dat vroeg ui teraard om de maximale aandacht. Kort daarop werden houten kisten en plunjezakken uitgeladen, waarvoor geen fotograaf enige belangstelling had. Ineens was het luchtruim weer vol van vliegtuigmotoren en kwamen twee Tsjechische Antonov-26 Curl toestel len binnenvliegen. Men kan ze vergelij ken met de Nederlandse F-27 Friends- hip, met het verschil dat deze toestellen wel een laadklep aan de achterzijde hebben. De twee toestellen hadden ook snel een plaats gevonden en wat volgde was hetzelfde ceremonieel. Het waren nu militairen van de 'Tsjecho Repu- blic', jonge mannen van om en nabij de 20 jaar met opvallend kortgeknipte ha ren. Ook zij verlieten niet marcherend het toestel en stonden rustig te wachten op de dingen die gingen gebeuren. Een Nederlandse landmachtofficier stond hun te woord. Ook hier weer een stukje onlogisch gebeuren. Een luid roepende Nederlander die de Tsjechen in een voor hen onverstaanbaar Engels aanspreekt, dat heel rustig en zacht door een Tsjechische officier voor zijn mannen wordt vertaald. Dat moest toch Voor de lekkerste Wij keten u van korte welkom! Keuken open van 12.00 Pot20.00uur Hotel- en bungalowpark '.053-651731 Onbekende daders hebben vrijdag kans gezien om binnen te dringen in de slaapkamers en verblijfsruimten van het personeel van een restaurant aan de Rademakerstraat. Van enkele mede werkers verdwenen o.m. geld, betaal- passen en rijbewijzen. De daders sloe gen hun slag tussen vijf en negen uur, de drukste tijd in het restaurant. Ze moe ten via de achterkant van het gebouw binnen zijn gekomen. Een 55-jarige Hilversummer ontdekte vrijdagmorgen dat zijn auto, die hij aan de Amersfoortsestraat had neergezet, was opengebroken. De dief was ervan door gegaan met de radio/cd-speler, een versterker en een aantal cd's. Vrijdag 28 oktober is er 'Schrijven voor gevangenen', een aktiviteit van de plaatselijke afdeling van Amnesty In ternational. Men is op die dag in het Dorpshuis welkom van 13.30 tot 15.30 uur. De brieven gaan deze keer naar Pe ru, Bhutan en Ukraine. n f 10,-. 0-14.00 en melding bij de Marechaussee eidde tot groot onderzoek bij Do- neinen. Oplettende térreinbewa- s van het Kamp Soesterberg het Zeisterspoor zagen mid- den in de nacht twee insluipers [over het terrein van Domeinen lo pen. De Brigade Koninklijke Ma rechaussee Soesterberg werd door hen gealarmeerd. Eén van de twee inbrekers kon worden jgearresteerd. De arrestatie was net óp Itijd, want de vandalen hadden een Kroot stuk van het hek opengeknipt en Ien op het terrein van Domeinen staan de inbeslaggenomen auto al klaar staan ivoor vertrek. Nog even moest de kof- [ferbak vol met motor- en auto-onder delen worden geladen, waarna ze met hun buit zouden vertrekken. Het was poor de Marechaussee voldoende rer den met hun arrestant te gaan praten en üeze zag wel in dat de waarheid maar /■beter verteld kon worden. En passant gaf hij ook de naam en het adres door van zijn nog voortvluchtige vriend, die kort daarop ook binnen de poorten van de Marechaussee brigade een tijdelijk onderdak kreeg. Deze was nog veel be- I ter in het spreken en vertelde dat hij van april 1993 tot september 1994, tijdens de nachtelijke uren zes keer op het ter rein van Domeinen was geweest om bromfiets-, motor-, auto-onderdelen en gereedschap te stelen. Voor het ge val dat de Marechaussee nog niet zoveel te doen had, gaf hij. ook de namen van vijf anderen door die deze feiten met hem hadden gepleegd. Ook deze kre gen een niet direct vrijwillige uitnodi ging om eens te komen praten. Alle vijf zagen wat voor bewijs reeds op tafel lag en bekenden de aangerekende strafba re feiten. Uit die gesprekken kwamen vervolgens enkele helers, die niet alleen van hun gestolen waar werden bevrijd maar ook nog iets als een proces-ver baal kregen. Alle knapen kwamen van uit de regio Gorinchem en hadden de leeftijd van 17 tot 20 jaar. Ze waren lid van een motorclub en hadden gehoord dat op het terrein van Domeinen voor hun merk motoren kennelijk wel iets viel te halen. Maar ja, daar stonden meer aantrekkelijke zaken en zo kwam die bal aan het rollen. Navraag leverde op dat slechts één van de arrestanten een keer met de politie in aanraking was geweest voor een kleine winkeldiefstal. Allen begrepen het zinloze van hun da den en vertelden daarom ook maar dat zij drie flinke inbraken in Gorinchem op hun geweten hadden. Dat was in de ogen van de Marechaussee 'schoon schip maken'. Zet een streep onder een stuk criminaliteit, beken kleur en begin met een schone lei aan een beter leven. Het onderzoek is nu rond, bijna alle ge stolen goederen zijn opgespoord en weer op de plaats teruggebracht waar ze hoorden. De zaak wordt daarna aan het papier toevertrouwd waarna de Offi cier van Justitie in Utrecht de feitelijke afrekening zal bepalen. 'Een voorbeeld hoe men toch weer op het goede spoor kan komen', aldus de Marechaussee. Gevonden voorwerpen Wereldruiterspelen Op het terrein de Vlasakkers zijn na de Wereldruiterspelen de navolgende arti kelen gevonden en terug te verkrijgen: 2 leesbrillen, 1 portemonnee, 1 camera, 1 mountainbike, 1 polstasje, 1 horloge. Men kan deze goederen op werkdagen van 08.00-17.00 uur verkrijgen bij de Brigade Koninklijke Marechaussee Soesterberg onder opgave van een dui delijke identificatie. opvallen. Nee, dat viel niet op want on ze landgenoot bleef luid roepend door- schetteren. Opvallend waren de souplesse en de discipline van deze vreemde militairen. Gewoon rustig wachten op de dingen die gaan komen, op de plaats blijven staan en observeren. Het leek of ze dit elke dag deden. Een Zweeds luchtmachtvliegtuig land de, kreeg ook een plaats om zijn man nen en materiaal te lossen en verdween direct daarop weer richting huis. Vijf zware Duitse helicopters dropten elders hun mensen en materieel. Zo was de vliegbasis even weer echt in gebruik. De oefening 'Coöperative Spirit 94' was begonnen. Soesterberg heeft het ten minste goed kunnen horen. Vrijdag 28 oktober komen de vliegtuigen terug om hun mensen en goederen weer op te ha len. Voor de spotters zaak om die dag de spottershill te beklimmen voor mo gelijk mooie fotografische opnamen. De politie heeft vorige week donder dagavond een 42-jarige automobilist uit Huis ter Heide aangehouden, die op de Batenburgweg betrokken was bij een aanrijding. De man was met zijn auto tegen een geparkeerde oplegger gebotst en was volgens getuigen vervolgens te voet verdwenen. De politie trof de man even later wandelend op het fietspad aan. Hij was duidelijk onder invloed en moest mee naar het bureau, waar hij overigens alle medewerking weigerde. Volgens de politie was hij zo dronken dat hij niet te horen was, zodat hij ter ontnuchtering werd ingesloten. Van de botsing had hij geen letsel overgehou den. De politie nam zijn rijbewijs in be slag. De fors beschadigde auto werd af gevoerd. Zondag 30 oktober ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 dameskoor Zondag 17.00 uur gemengd koor (Al lerzielen) Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da gelijks 12.15,15.30 en 18.00 uur. Op 1 november (Allerheiligen) en 2 novem ber (Allerzielen) is er om 07.30 uur een eucharistieviering. NED. HERVORMDE GEMEENTE De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. J. van Marion GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 99-101 zie De Hoeksteen Woensdag 2 november (dankstond): 19.30*ds. P. van Breugel, Scherpenzeel STERRENBERG 'De Lichtpunt', Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: R.M.P. v.d. Wijgerd (Den Dolder), Paltzerweg 227, tel. 030-280626. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts HJ.M. Tonino en P.B.E. Tonino- van Schieveen, Kampweg 50, tel. 52467, weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoord apparaat wie er dienst heeft. Hul]) Stichting Hulpdienst SoesterbergHulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 51789, b.g.g. 51658 of 51437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06-8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappe lijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103 (geref. kerk), tel. 52606, elke dinsdag en woensdag ,09.30-10.30 uur. Politie Dorpsplein 17A, tel. 51555; werkda gen 12.00-13.00 uur, elke donderdag 19.00-21.00 uur; overige tijden: tel. 02155-19444; alarmnummer: 06-11. Grot vuil Tel. 02155-93666. Gezond bruin worden met onze professionele snelbruiners en adviezen. Van 26 oktober t/m 12 november met een stevige korting! ZONMEKUURKAART VOOR 10 KEER SPECIALE AANBIEDING normaal 115,- nu 95,- Uw voordeel zonnekuurkaarten geldig t/m eind 1994 Fitness-/Aerobic-/Zonnecentrum Rademakerstraat 51 a 3769 BC SOESTERBERG 03463-54089 Badso begon het openingstoernooi met een toernooitje voor de jeugd. Er deden 28 jeugdspelers mee. Er werden mixen en dubbels gespeeld en als vanouds door iedereen keihard gestreden en sportief gespeeld. In poule A won Rachel van Beem, in poule B/C won Myron Koreneef. 's Middags waren de senioren aan de beurt. Met 35 koppels werd deelgeno men in mixen en dubbels. Er waren vier poules en het toernooi was qua opzet zeer geslaagd, veel gezelligheid en strijdlust. In poule A wonnen Piet Scheld en Hans Spil, in poule B: Piet Kieft en Vivian Kieft, in poule C: Nel Smeeing en Lia Korte en in poule D: Jo- landa van Loveren en Emiel Daal- meyer. Zaterdag 29 oktober, aanvang 20.00 uur is er voor iedere inwoner van Soes terberg gelegenheid mee te doen aan een gezelligheidstoernooi volleybal. Men hoeft zich niet vooraf op te geven. Wel graag op tijd aanwezig zijn. Het is de bedoeling op een ontspannende wij ze kennis te maken met deze sport en de avond gezellig door te brengen. Voor nadere inlichting: Bar Time Out tel. 51432 Creutzberg: 27 oktober Drie Eiken van 14.00-15.00 uur; 10 november praktijk van 17.30-18.00 uur. Galjart: praktijk 27 oktober van 14.00-16.00 uur en 1 november van 17.00-18.00 uur, Drie Eiken 3 no vember van 15.00-15.30 uur. Prause: praktijk 27 oktober van 19:00-20:00 uur en 3 november van 16.00-17.00 uur, 27 oktober Drie Eiken van 15.00-16.00 uur. Aan de Kampweg staat het Officiersca sino. Het is in de oorlogstijd op last en ten behoeve van de Duitsers gebouwd. Maar dan eindigt in feite de geschiede nis. De eigenaars en gebruikers van dit fraaie gebouw vragen of men in Soes terberg en omstreken meer van het ge bouw in de oorlogstijd kan vertellen. Wanneer werd het gebouwd? Wie heeft het gebouwd? Is er nog iemand die aan de bouw heeft meegewerkt? Hoe was de indeling van het gebouw en hoe werd het gebruikt? Wat zat waar en waarom? Duizend en één vragen die vooral de beheerders enorm intrigeren. Zij zijn het immers die er dagelijks werken, gas ten ontvangen en vaak met de mond vol tanden staan als men juist over die pe riode iets vraagt. Daarom doen ze een oproep op allen die iets kunnen vertel len over het Officierscasino in de oorlog en kort daarna. Reacties zijn van harte welkom bij ser geant-majoor Van Rijsten en sergeant le klas Timmer, tel. 03463-32043. Of loop eens binnen, ze zitten direct links van de hoofdingang. De majorettes van muziekvereni ging Odeon kregen een uitnodi ging voor het Nederlands Kam pioenschap van 1995 dat in Am sterdam wordt gehouden. Deze uitnodiging hebben ze te danken aan het resultaat dat ze zondag in Lobith behaalden. Correspondentie-adres f P. Taai, Van Maarenpleinll 3769 EN Soesterberg V tel./fax (03463) 51252. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest f tel. (02155) 21841 I De strenge dagelijkse controles die de politie al sinds half september uitvoert op de N 237 (de oude rijksweg Amers- foort-Utrecht) heeft tot dusver een kleine lawine aan processen-verbaal opgeleverd. De stand bedroeg aan het begin van deze week 1145. Het leeuwedeel van de bonnen werden uitgereikt wegens overschrijding van de maximum-snelheid (80 km/u). Snelhe den van rond de 130 kilometer zijn in middels geen uitzondering gebleken. Andere overtredingen betroffen o.m. het overschrijden van de doorgetrok ken strepen en de zgn. verdrijvingsvlak- ken, het rijden door rood licht en het voeren van een gebrekkige verlichting. Ook werden er in de afgelopen weken enkele bekeuringen uitgedeeld aan au tomobilisten die met lichtsignalen hun medeweggebruikers mef een misplaatst gevoel voor collegialiteit attent maak ten op de controles. In het project "N 237 veilig", waarvoor een jaar is uitgetrokken, werken diverse politieregio's en -diensten samen. Er wordt dagelijks op uiteenlopende tijd stippen gecontroleerd en overtreders gaan zonder mankeren op de bon. De politie moest in de nacht van maandag op dinsdag omstreeks 02.00 uur tussenbeide komen bij een hevige ruzie op de Rademakerstraat, waar een 26-jarige inwoner van Zeist na sluitingstijd nog toegang eiste tot een café. Toen hem dat door de eigenaar, een 48-jarige Soester- berger, werd geweigerd sloeg de man met een stuk hout de ruit van de deur in. De gedachtenwisseling liep vervol gens geheel uit de hand toen de eige naar, gewapend met een uitbeenmes en een wetstaal, op hém afkwam en ook de 26-jarige dochter van de ca féhouder zich in de conversatie mengde. Zij gebruikte daarbij een spuitbus met traangas. De indringer bleek overigens haar ex-vriend te zijn en volgens de politie was er spra ke van een al enige tijd voortslepend conflict. De politie probeerde de gemoede ren te sussen en nam de betrokkenen de "wapens" af, waarbij ook nog een bijl in beslag werd genomen. Het drietal werd gearresteerd en voor verhoor ingesloten in de politiebu reaus van Baarn en Amersfoort. Te gen alle drie werd proces-verbaal opgemaakt wegens bedreiging, maar tegen de Zeister ook nog eens we gens lokaalvredebreuk. Daar behaalden ze met hun show 87,3 punten wat een eerste prijs opleverde en een promotie naar de tweede divisie. De jury vond de show visueel zeer aan trekkelijk met een uitstekende choreo grafie goed aangepast aan de muziek. Ook de muziekkeuze, waarin zowel popmuziek als licht klassieke muziek was verwerkt, werd op prijs gesteld. De show was goed opgebouwd en de bewe gingen liepen synchroon en dat alle maal leverde als resultaat een eerste prijs. Ook de drumband van Odeon deed mee aan dit concours en had nogal hoge verwachtingen. Helaas was een eerste prijs voor hen niet weggelegd. Het concoursoptreden van de drum band bestond uit twee onderdelen- Het eerste gedeelte was een mars welke stil staand werd gespeeld en het tweede ge deelte moest marcherend worden ge speeld. In het eerste gedeelte werd voornamelijk op de muziek gelet en dat werd hoog gewaardeerd. De dynamiek en het tempo waren uitstekend. Het vertoonde slechts een paar ritmische ongelijkheden. Bij het marcherend werk waren tempo en marsorde ook goed maar technisch kwam het helaas niet goed uit de verf. Een ietwat slordig samenspelen was een reden dat zij niet in de prijzen vielen. Men lette teveel op het lopen waardoor de muziek in de verdrukking kwam. Het resultaat was 77,1 punten en een tweede prijs. Al met al een succesvolle dag voor muziekver eniging Odeon. Geniet van onze aanbieding van 15.00 tot 21.00 uur. U kunt ook telefonisch bestellen: Egyptische Grillroom shoarma en pizza's Dorpsplein 3 - Soesterberg Tel.: 03463-54054 Geopend: gehele week van 15.00 - 24.00 uur "De naam zegt me niets. Is hij de schrijver van die Soesterbergse boeken? Hoe kan dat nou, hij woont hier helemaal niet." Hel zijn opmerkingen die men hoort naar aanleiding van de uitgave van het vierde boek van Dik Top. Ergens begrijpelijk. Velen vestigden zich in Soesterberg en dan begin je met vandaag en niet een tijd geleden. Daar om een profielschets van de schrijver. Zijn naam is Dirk Cornelis Top, meer bekend als Dik Top. Geboren op zon dag 21 januari 1940 en zoals hij dat zelf op blz. 26 van zijn jongste boek schrijft over die maand januari: 'Ons land is al enige tijd in de greep van Koning Win ter. Er is een dik pak sneeuw gevallen en het vriest dat het kraakt. Delen van Ne derland worden door een sneeuwstorm geïsoleerd.' Zijn geboortehuis stond op de hoek Kampweg met de Banningstraat, een banketbakkerswinkel annex sigaren zaak, later bewoond door de fam. Dirks. Deze woningen zijn in de loop van de tijd verdwenen. Gezien zijn leef tijd heeft hij de laatste Wereldoorlog niet bewust meegemaakt. Zoals dat nu eenmaal gaat worden klei ne kinderen groot en in 1963 vestigt hij zich na zijn huwelijk in Soest als fysio therapeut. Dik Top is een man die zijn blik graag wil verruimen en dat doet hij in 1967 door met het hele gezin naar Noorwegen te verhuizen. Mogelijk is dat een kwaal die men aan fysiothera peuten kan toeschrijven, aangezien on langs dhr. Van Zee richting Oostenrijk vertrok. De feitelijke reden voor Top was dat fysiotherapie toen vooral in de Scandinavische landen op een hoog plan stond. Daar woont hij nu bijna der tig jaren en met plezier. De fysiothera pie is meer gewijzigd in acupunctuur en dan speciaal oor-acupunctuur. Op jeugdige leeftijd begon hij met het verzamelen van foto's van vliegtuigen. In 1960 concentreerde hij dit op de Ne derlandse vliegtuigen Fokker en Kool hoven en speciaal op het vliegveld Soesterberg. Bij toeval werd in 1980 zijn aandacht gericht op het verleden van Soesterberg. Zijn interesse trok naar het dorp-van-toen en heel lang zaam maar zeker begon hij met een in ventarisatie. In het kader van 150 jaar Soesterberg zou de toenmalige hoofdonderwijzer Van As een boekje over het dorp van toen schrijven. Dik Top had zijn mede werking gegeven op het gebied van fo to's en zo waren er nog enkelen. Helaas overleed dhr. Van As toen plotseling en werd Dik Top gevraagd ook het schrij ven van een geschiedenisboek op zich te nemen. Vooral pastor Ypma en Cor Sukking spoorden hem aan. Met hulp van ofider andere Bep Lensink uit Bun- nik, zijn broer Wim uit Nunspeet en ve le anderen verkreeg hij zoveel informa tie dat in 1987 het eerste boek ver scheen met als titel 'Soesterberg Ons Dorp'. In 1990 werd het gevolgd door 'Soesterberg toen en nu'. Dik Top richt te zich daarna'speciaal op de luchtvaart en zo verscheen een meer technisch boek waarin alle vliegtuigen stonden vermeld die een bezoek hadden ge bracht aan het vliegveld Soesterberg. Dit jaar het boek 'Soesterberg vliegveld 1939-1945, oorlogsgeweld in en boven 't hart van Nederland'. Het is net een dagboek, minutieus staat omschreven wat er in die tijd boven en rond het vliegveld gebeurde. Daardoor krijgt de lezer een duidelijk beeld van die bijzon dere jaren 1940-1945 en een stukje plaatselijke geschiedenis. In 1995 wordt op 4 mei het vijfde boek van Dik Top uitgegeven met als titel 'Soester berg 1940-1945', waarin hij speciaal de feiten en omstandigheden van het dorp Soesterberg en de wijde omgeving om schrijft. Wie van geschiedenis houdt, en speciaal die van Soesterberg, moet dit boek lezen, verkrijgbaar bij de boek handel aan de Rademakerstraat. Mede namens mijn kinderen wil ik u bedanken voor de vele blij-t ken van belangstelling, in welke! vorm dan ook, die wij mochten! ontvangen na het overlijden vanl mijn man, onze vader, groot- en overgrootvader. Voor ons is het een grote steun te weten dat hij door zovelen gekend en ge waardeerd werd. F. Bosma-Jonkers Soesterberg, oktober 1994. Op de kruising van de Generaal Win kelmanstraat en de Buys Ballotlaan zijn woensdagmiddag een zeventien-jarige snorfietsster en een 71-jarige fietser te gen elkaar gebotst. Beiden zijn inwo ners van Soesterberg. De aanrijding ontstond, doordat de snorfietsster geen voorrang verleende aan de bejaarde man die op de Gene raal Winkelmanstraat reed. De man hield schaafwonden aan zijn linker knie over aan het ongeval. Het is bijna Sinterklaas. Een tijd vol ge zelligheid en verrassing. Tenminste voor velen. Maar er zijn ook mensen die door ziekte of lichamelijk gebrek in een isolement raken. Zij kunnen vaak niet aan deze gezelligheid meedoen. Om deze mensen te laten weten dat Sin terklaas ook aan hen gedacht heeft, zoekt de Zonnebloem, afdeling Soes terberg, mensen die bereid zijn voor hen een pakje te maken. Het hoeft geen duur cadeau te zijn. Misschien met een gedichtje erbij en een beetje leuk inge pakt. Het gaat vooral om de aandacht die er aan besteed wordt. Wanneer men be reid is zo'n pakje te maken of iemand weet die in aanmerking komt om zo'n pakje te krijgen, dan kan men dit vóór 15.november doorgeven aan C. van Deijl, tel. 51709 of. N. Langerak, tel. 51828 (na 13.00 uur). Woensdag 19 oktober hebben zo'n 300 gasten van de Zonnebloem weer een gezellige middag doorgebracht in het Lichtpunt van Sterrenberg. Zij konden genieten van het komische duo De Ros- kinows, een optreden van Donna Lyn- ton en niet te vergeten Vader Abraham. Dit alles onder muzikale begeleiding van Frank Wilson. De gastheer van deze middag was Hans van Willigenburg en hij had de stem ming er al snel in. Bij het optreden van Donna Lynton, die sommige mensen in de zaal er persoonlijk bij betrok, gingen al vlug de handen op elkaar. Ook bij Vader Abraham was de hilariteit groot toen drie dames uit de zaal bij hem op schoot moesten komen zitten om een liedje met hem zongen. Uiteraard werd ook de inwendige mens niet vergeten. Deze middag werd mo gelijk gemaakt dank zij de inzet en hulp van ongeveer 35 vrijwillige medewerk (st)ers. Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 03463 - 5 14 02 Vanaf zondag 6 november is het dien stencentrum van De Drie Eiken elke zondagmiddag vanaf 14.00 uur ge opend. Men kan daar weer terecht voor een spelletje of het drinken van een kopje koffie of thee. Vrijdag 28 oktober staat het diensten centrum open voor Bingo. De zaal is open om 19.00 uur, de bingo-avond be gint om 20.00 uur. Kosten f 6,- per kaart incl. een kopje koffie. Er zijn zoals altijd weer mooie prijzen te winnen. Dinsdag 1 november is er om 12.00 uur een gezamenlijke maaltijd. De kosten hiervan zijn f 7,50 p.p., opgave vóór 31 oktober aan het kantoor Dienstencen trum tel. 51402. Het menu ziet er als volgt uit: tomatensoep, bami/shoar- maschotel, komkommersalade en ijs met warme kersen toe. Woensdag 26 oktober 18.00-22.00 avondvliegen helicopters Donderdag 27 oktober 14.00 videofilm, Drie Eiken Vrijdag 28 oktober 13.30 Amnesty schrijfmiddag, Dorps huis 20.00 Bingo, Drie Eiken Zaterdag 29 oktober 15.30 KVO 1-RDZ 1, Sportpark 20.00 Volleybal instuif, Banninghal Zondag 30 oktober 10.00 Badso 4 en 6, Banninghal 13.15 Badso 2, 3 en 9, Banninghal Maandag 31 oktober 18.00-22.00 Avondvliegen helicopters Dinsdag 1 november 12.30 warme maaltijd, Drie Eiken Woensdag 2 november 19.30 Dankstond, geref. kerk Opgaven voor de agenda: Van Maarenplein 1.

Soester Courant | 1994 | | pagina 11