)8 i PROVAK Ruud Maas gaat bezem door elftal halen KHOOIJEfLi Soest maakt het zichzelf moeilijk Vertraging voor WZ'49 Discipline krijgt prioriteit bij Hees SEC niet zakelijk genoeg Volleybalsters verzaken in De Bunt fé -•>r )0 WOENSDAG 26 OKTOBER 1994 TEN SOESTER COURANT Basis van SEC-zondag alleen nog toegankelijk voor werkers VOETBAL zondag Wennen Tevredenheid over gelijkspel metAFC Quick 1890: 2-2 VOETBAL zondag Prijzen Vianen slaat toe voordat gelijkmaker valt VOETBAL zaterdag Herenkapsalon <jUa/tce$ 02155-16450 Beetzlaan 89 VOETBAL zaterdag Hees haalt flink uit voor lokale derby met SEC ZWEMMEN Nacht van Soest ditmaal voor De Blauwe Vogel Iedereen welkom op afscheidsreceptie van René van Zee HOE TUINAFVAL COMPOST WORDT Nieuw bestuur wil nog dit jaar beleidsnota presenteren Zware kluif VOETBAL De Posthoorn maakt kansen koel af: 4-1 VOETBAL zaterdag Bingo bij SEC op vrijdag 28 oktober Dames Stam/SoVoCo staan weer met beide benen op de grond ;.,L. mmm IJzersterk VOLLEYBAL Heren -ge- r. ver- it >ekr. las, >ort >67 Ruud Maas gaat de bezem door zijn selectie halen. Drie, vier spelers ma ken kans om hun vaste plek in het eerste van SEC kwijt te raken. De trai ner is het zat dat de boosdoeners te lui zijn om te gapen. Na de met 5-0 verloren wedstrijd tegen Brederodes kondigde de Leusdenaar maatrege len aan. Gisteravond voerde Maas al een gesprek met aanvoerder Ron Daselaar en elftal-leider Bert Kanters over de te nemen stappen. Ramon Heijnen is sowieso een slachtoffer, Eric Looijsen vermoedelijk ook. Maas: "Het kan niet slechter, zeker voorin niet. Ik heb de eerste zeven wed strijden weinig gewisseld om de spelers zelfvertrouwen te geven. Maar dit kan ik niet meer handhaven. Als je niet uit kijkt, krijg je nog een grote bek ook van ze. De achterhoede loopt elke week weer te beuken, maar de voorhoede doet er geen flikker aan. Ik heb jongens met karakter nodig, jongens die twee keer drie kwartier voorin oorlog ma ken." In de wetenschap dat die spelers niet voor het oprapen liggen, zal Maas waar- schijnlijk enkele spelers naar voren diri geren. "Ik zal moeten schuiven en dit wordt een hele moeilijke situatie. Maar ik zal wel moeten. Ramon schiet nog geen deuk in een pakje boter, wat een kansen heeft hij nodig. Onvoorstelbaar zeg, onvoorstelbaar. Hij komt twee, drie keer voor de keeper. In de rust had* den we zeker met 0-2 moeten voor staan. Eric Looijsen viel ook door de mand. Zeven spelers knokken keihard en drie, vier spelers doen er niets aan. Als ze voorin die bal willen koppen, ko men ze nog geen vijf centimeter van de grond. Ronald geeft goede passes, maar ze begrijpen het niet en lopen er niet op. Ik ga een elftal neerzetten van spelers die lekker willen werken." Voor Maas is het wel even wennen. Niet eerder in zijn ruim twintig-jarige loop baan als trainer is de voormalige prof van HVC geconfronteerd geweest met voetballers die werklust ontbeerden. "Misschien is het het verschil tussen de zaterdag en de zondag. Op vrijdag avond gaan de zaterdag-voetballers niet zo gauw stappen. Nu zie ik bij SEC sommige jongens met van die kleine oogjes binnenkomen.»En dan vraag ik me af: doe ik daar nu zo m'n best voor?" Maas had zijn spelers nog gewaar schuwd in de rust (0-0). "Iedere keer beginnen we de tweede helft te mat. Ook nu was het dag en nacht verschil. Voor rust kregen we weer de betere kansen." Dat was snel afgelopen. In de vijfenvijftigste minuut riep Edwin van de Luitgaarden 'los', maar hij luisterde te goed naar zich zelf, vergat de bal te 'klemmen' en Brederodes stond op 1-0. De tweede treffer, in de 65ste minuut was een mooie. Het werd 3-0 uit een strafschop, die was toegekend omdat Marcel Dorresteijn zijn man aantikte en het werd 4-0 toen Van de Luitgaarden andermaal in de fout ging. Het vijfde doelpunt viel bij een uitval van Brede rodes. "En toen hadden wij de neder laag weer te pakken. Onvoorstelbaar, onvoorstelbaar," aldus Maas. Een optel- en aftreksommefje leerde dat Soest meer kansen had gekregen dan AFC Quick 1890. Toch vond trainer Dick Schinkel dat zijn ploeg blij moest zijn met de puntendeling (2-2). "Zeker als je kijkt wanneer wij de doelpunten maakten, verduidelijkte hij zijn standpunt. In de 41ste minuut was Soest via Ray- mond Brandes op 1-1 gekomen en tien seconden voordat scheidsrechter W. van de Berg de wedstrijd staakte van wege onweer, schoot Paul van der Grift Soest wederom naast de Amersfoor- ters. Er waren toen nog vijf officiële en vijf extra minuten te spelen. In die fase drong Soest nog aan, maar het bleef 2-2. Ook daarvoor had Soest nadrukkelij ker het doel van de tegenstander ge zocht. Quick mocht zich tot tweemaal toe excuseren dat het zich terug trok, omdat het toen op voórsprong stond. Eerst via een fraaie knal van Michel Zwanikken in de bovenhoek (na elf mi nuten) en in de 65ste minuut door een kopbal, waarmee Bert van de Biezen- bos uit een hoekschop raak mikte. Maar de ploeg speelde ook met de meeste mensen achter de bal in de 24 speelmi nuten die tussen de 1-1 en 1-2 lagen. De tweede treffer had overigens nooit mogen vallen. Van de Biezenbos had kort daarvoor in een identieke situatie op doel gekopt. Toen kon Gerard van de Bedem zijn handen nog tegen de bal plaatsen, bij de tweede keer kon hij niet verbloemen dat hij niet was uitgeko men. Schinkel hield zijn doelman zijn hand boven het hoofd. "De bal kwam hard voor het doel, dan moet je snel be slissen. De timing is niet Gerard's beste punt, maar hij kwam ook een paar keer goed uit zijn doel toen er een speler op hem afkwam." Schinkel vond dat de veldspelers het hadden laten afweten. "Met zoveel techniek moet je snel handelen en spe len. Maar vooral in de eerste helft heb ben we verzuimd simpel te spelen." Dat kwam met name doordat Martijn Sta lenhoef in de eerste 45 minuten nauwe lijks ruimte kreeg van Jacob van Goor. Het vaste aanspeelpunt van Soest was vaak geblokkeerd, waardoor anderen de bal probeerden te transporteren. Bas Aarts speelde de bal te vaak verkeerd in, Van der Grift gaf de bal teveel snel heid mee en Paul Hilhorst maakte over bodige meters met de bal. Aan de rech ter zijde was Ferenc Kleinegris, vooral voor rust, onzichtbaar. Toch hadden Maurice d'Aquino en Jeroen van Vee- nendaal de mogelijkheid om te scoren. In de tweede helft kreeg Soest meer ruimte in de opbouw. Kleinegris legde de bal op het hoofd van Brandes die de lat raakte. In de rebound knikte Van Veenendaal de bal tegen de paal. d'Aquino was toen al vervangen voor Michiel van der Hoeven die volgens Schinkel een sleutelrol kan vervullen. Dat de aanvaller nog niet in de basis staat, heeft te maken met het feit dat het niet zeker is of Van der Hoeven terug keert naar Curacao. Maar Schinkel heeft plannen met Van der Hoeven als Maurice d'Aquino kreeg voor rust twee kansen en bood Jeroen van Vee nendaal een niet te missen kans die geen doelpunt opleverde. Foto: Goos van der Wilt hij bij Soest blijft spelen. "Als we Mi chiel erbij houden, ben ik ervan over tuigd dat we in de prijzen vallen. Hij is een beslissende speler." Voor Peter van den Berg liggen de za ken anders. Hij begon zondag op de bank en viel pas in de 71ste minuut in voor de aangeslagen Brandes. Vijf mi nuten later had Van den Berg zich weer eens onsterfelijk kunnen maken, maar hij schoot de bal vanaf vijftien meter over het doel. Van der Hoeven kopte de bal een minuut daarna onder de lat. Dit maal reageerde Patrick Rasink snel met zijn vuist. Maar met Van der Hoeven en Peter van den Berg aan de kant, beschikt Soest wel over de bank van zes miljoen, zoals elftal-leider Marcel van der Lugt het had gezegd. "Dat betekent voor de an dere jongens dat ze elke week wat moe ten laten zien," aldus Schinkel die in dat oogpunt nog één of twee spelers van het type Van der Grift mist. "Voetballend waren wij beter, maar Quick heeft meer strijd erin gegooid. Dat was bij ons niet altijd voldoende. Ik heb de jongens ge waarschuwd. Bij Quick hadden ze in de afgelopen week besprekingen gehad. Dan weetje dat die jongens in ieder ge val in de eerste wedstrijd bij de les zijn." Het zal Schinkel daarom niet uitkomen dat hij zijn linkervleugelverdediger een wedstrijd moet missen. Na een uur voetbal kreeg Van der Grift zijn derde gele kaart van dit seizoen. Maar hij gaf zijn ploeg een aardig 'afscheidscadeau' door de gelijkmaker te scoren. Autorijdend Nederland heeft over het algemeen weinig op met Via nen. Automobilisten zijn altijd weer blij als deze plaats zonder al te veel vertraging gepasseerd is. Maar meestal levert Vianen erger- nis^op. Zo ook zaterdag voor de voetballers van WZ'49. Op weg naar de vierde klasse leverde knooppunt Vianen een vertraging van twee punten op. Een vertraging waar achteraf wel vrede mee te hebben was en die zelfs met enig geluk in de afwer king beperkt had kunnen blijven tot één of zelfs geen punt. Vianen overdonderde WZ'49 vanaf het eerste fluitsignaal. Met een drie mansverdediging en een sterk midden veld werd WZ'49 aan alle kanten voorbij gelopen en het was aan Vianen zelf te danken dat de ruststand tot 1-0 beperkt bleef. Veelvuldig kwamen de aanvallers van Vianen gevaarlijk door in het strafschopgebied, waar ze in de twintigste minuut tot scoren kwamen. Keeper Mare Brouwer werd na een ver doorgevoerde combinatie omspeeld. Na deze goal leek Vianen zijn kruit enigszins verschoten te hebben en kwam WZ'49 langzaam maar zeker in zijn spel. Het was bij machte om Vianen verder van de goal te houden en door meer aanvallende druk kreeg de verde diging van Vianen minder de gelegen heid om aanvallend van zich te doen la ten spreken. Na rust kon WZ'49 de druk op Vianen handhaven en zelfs verhogen. Aanval lend had Vianen niets meer in de melk te brokkelen en WZ'49 was op dat moment de betere ploeg. Alleen wor den daar geen punten voor gegeven. Nog altijd wordt dat gedaan aan de ploeg die de meeste goals scoort. En daar zat de makke voor WZ'49: Te weinig kansen werden gecreëerd en als deze zich dan voordeden, dan ontbrak het geluk. Tot tweemaal toe werd een inzet van achtereen Barry van de Berg en Cees Jan de Vries van de lijn ge keerd. Had WZ'49 toen gescoord, dan had er meer ingezeten. Nu kwam echter een oude voetbalwet in werking. Na een half uur werd de eerste de beste aanval van Vianen na rust doeltreffend afgerond. Een treffer die als een moker slag aankwam en alle motivatie bij WZ'49 wegnam. Hierdoor kabbelde de wedstrijd naar het einde toe. Openingstijden: di. t/m vr. 8.30-17.30 za 8.00-15.30 Een week voor de confrontatie met SEC heeft Hees uitgehaald tegen Ne- derhorst. Zonder trainer Teus Kom mer werd de hekkesluiter met de neus op de feiten gedrukt. Halverwege was het al 3-0 voor de roodwitten. Danny Brandenburg was zaterdag als centrale man op het middenveld gepos teerd. In de aanval stonden Erwin de Gier, Paul Castein en Johan van den Brink. De vier genoemde spelers zorg den Voor de produktie van de thuisclub. Na een kwartier was het raak toen De Gier na een hakbal van Van den Brink' in kansrijke situatie kwam. Van den Brink zorgde zelf voor 2-0 en Branden burg profiteerde van een listig over stapje van Castein (3-0). Castein maak te de vijfde zelf, niet nadat De Gier zijn tweede treffer had opgeschreven. Bran denburg was toen al vervangen door Edwin Lazonder. Hees treedt zaterdag op als gastheer voor SEC. In april won Hees thuis met 1-0, in januari had SEC aan de Bos straat-West met 2-1 gewonnen. De Nacht van Soest, de zwemmara- thon voor een goed doel, is dit jaar gericht op kinderdagverblijf De Blauwe Vogel. Zwemmers van twaalf teams springen komende za terdag vanaf 21.00 uur het water in om bij toerbeurt tien minuten lang baantjes te trekken. Dat moeten de teams twaalf uur lang volhouden. De teams proberen overal sponsors te werven, zodat aan het einde van de marathon zoveel mogelijk geld aan De Blauwe Vogel kan worden overgemaakt. Het dagverblijf voor meervoudig gehandicapte kinderen aan de Bosstraat wil het geld aan wenden voor zogenoemde rolstoel- fietsen, een constructie waarmee rolstoelen voor de fiets kunnen wor den bevestigd. De organisatie is wederom in han den van De Duinkikkers en Aqua Indoor, waar de derde editie van het evenement traditiegetrouw in het laatste weekeinde van oktober plaatsvindt. "We hebben geprobeerd om iedereen te bereiken, maar dat is niet gelukt. Maar alle mensen die op de een of an dere manier met René van Zee te ma ken hebben gehad, zijn natuurlijk wel kom op de afscheidsreceptie." Dat zegt Hans Moerman van AV Pij nenburg. De club organiseert in samen werking met de Vereniging Sportraad Soest (VSS) de afscheidsreceptie die op zaterdag 29 oktober in het clubhuis van AV Pijnenburg aan de Wieksloterweg wordt gehouden. De bijeenkomst, waarop de naar Oos tenrijk verhuisde Van Zee de hand kan worden geschud, begint om 16.30 uur en eindigt om 18.30 uur. Een dag eerder wordt in Soesterberg af scheid genomen van de fysiotherapeut Van Zee. Dat gebeurt in zijn voormali ge praktijk aan de Rademakerstraat, van 16.30 tot 19.30 uur. Bosch "Huister" hakselaar prachtig en stille versnipperaar Veilige bediening terugslagvrij Automatische doorvoer Geluidsniveau slechts 84 dB AXT 2200 2200 W Kapaciteit 3.5 cm O Demonstratie en advies op zaterdag 29 oktober a.s. van 10.00 tot 16.00 uur bij: Soesterbergsestraat 4 Soest Telefoon 02155 - 26900 BOSCH MET EEN BOSCH HEB JE IETS GOEDS IN HANDEN Zowel binnen als buiten de lijnen zal de discipline bij Hees moeten worden verbeterd. Dat is de be langrijkste taak die het nieuwe be stuur onder leiding van voorzitter Daan Lazonder zich ten doel heeft gesteld. Nog dit kalenderjaar moet dat resulteren in een beleidsnota. "De naam van Hees heeft de laatste tijd wat opsodemieters gehad en de boetes van individuele spelers en elftallen rij zen de pan uit. Dat kan zo niet langer," zegt Lazonder die maandagavond tot voorzitter werd gekozen. Nieuw in het bestuur zijn ook Ton van de Bremer, Joop Verhoef (beiden vice-voorzitter) en Gerard van de Brink (technische za ken). Penningmeester, secretaris Lyda van de Broek en wedstrijd-secretaris Gerard van Ernst zijn aangebleven. Het nieuwe bestuur komt morgenavond voor de eerste keer bijeen. "We hebben natuurlijk al wel ideeën hoe we Hees op de rails kunnen zetten, maar het lijkt me juist dat we die eerst in het bestuur bespreken. We gaan het be leid eerst op papier zetten. Die nota moet nog voor het einde van dit jaar uit komen, daarna willen we het beleid uit voeren," aldus Lazonder die in de jaren tachtig ook al de voorzittershamer han teerde. "Het zal een zwgre kluif worden en veel tijd en energie kosten. We hopen niet dat het nodig zal zijn, maar als het ge wenst is, zullen we harde maatregelen niet schuwen. We zullen een zeer con sequent beleid moeten voeren om het iedereen duidelijk te maken. Als er een groep in staat is, die Hees er bovenop kan helpen, dan is het deze groep wel. Ik heb er veel vertrouwen in." Dat laatste gaf de doorslag bij Lazon der. Na de bestuurscrisis die enkele maanden geleden ontstond bij Hees, stak een aantal oud-gedienden de kop pen bij elkaar. Lazonder ("lk zat hier niet op te wachten") werd benaderd voor de functie van voorzitter. Na ge sprekken met (nieuwe) verschillende bestuursleden en lang aarzelen stemde hij toe. Het Hees-bestuur wil ook de jeugdaf deling nieuw leven inblazen. De club aan de Kooiweg heeft nog maar drie jongerenteams en dat is in het verleden: wel anders geweest. Het bestuur zal de begeleiding van de jeugdteams optima liseren en activiteiten ontplooien om het voor jonge voetballers aantrekkelijk te maken bij Hees te komen spelen. Komende zaterdag kan het nieuwe Hees-bestuur zich voor het eerst naar buiten toe presenteren. Dan treedt het op als gastheer voor SEC. SEC was zaterdag driekwart van de wedstrijd in balbezit, maar ver loor wel verdiend met 4-1 van De Posthoorn. De Soesters kregen een handvol grote en kleine kan sen, maar hadden een strafschop nodig om in de laatste minuut de eer te redden. De Amersfoorters, tweede op de rang lijst, waren in de vierde minuut na een goede combinatie op voorsprong geko men. In de 27ste minuut lag nummer twee in de touwen, toen drie Seccers dachten dat 'de ander' zou ingrijpen. Aan de derde treffer ging een overtre ding tegen Razzo van Dam vooraf. Hij werd in de 32ste minuut gevloerd, maar de scheidsrechter Zag dat over het hoofd. Na een snelle uitval werd het in de tweede helft 4-0, voordat Teus Ver woerd zijn 'goaltje' meepikte. Twee Amersfoorters, alsmede Richard de Bruin kregen geel. "We speelden beter, maar De Post hoorn speelde zakelijker. Als het moest, gooiden ze die bal het andere veld op," meende Hendrik-Jan de Boer die zich om die reden kon neerleggen bij de nederlaag. Hij hoopt komende zaterdag meer succes 'te boeken bij Hees. De plaatselijke derby begint om 14.30 uur. Voor beide clubs zijn de kansen op de titel verkeken. SEC staat vierde met zeven punten en Hees neemt de vijfde plaats in met zes punten. "We moeten maar om het prestige spelen," aldus De Boer. In de kantine aan de Bosstraat houdt SEC op vrijdag 28 oktober een bingo. De aanvang is 20.00 uur, maar vanaf 19.15 uur kan men al terecht bij de voetbalvereniging. Bingomaster Gert Jan Timmer speelt tien spelletjes met drie ronden en sluit af met een superronde, waarin speciale prijzen .te verdienen zijn. 1M GEWORTELD u I I '-m 1 »T i tïDEsiAtffl Kf.vfu.f De dames van Stam/SoVoCo staan weer met beide benen op de grond. De 1-3-nederlaag tegen Bosta/The Smash bracht de vol- leybalsters weer terug in de reali teit. Servaas Klute, trainer/coach van de dames, had het al in de eer ste set zien aankomen. "Een aantal heeft zich verkeerd voorbereid en gedacht dat ze deze wedstrijd ook wel zouden winnen." Die misplaatste instelling kostte Stam/ SoVoCo de kop tegen de Castricum- mers die de laatste zes ontmoetingen vier keer met een zege hadden beklon ken. Toch was Bosta/The Smash ken nelijk geen aansprekende tegenstander, meende Klute. "We waren niet scherp, sommigen gingen op hun routine spe len. Het team was geen team meer, zo als in de eerste drie wedstrijden. Het waren losse onderdelen en daarom gin gen ze weer dezelfde fouten als vorig seizoen maken. Ze namen geen verant woordelijkheid meer en speelden pa niekvolleybal." Volgens Klute had hij de wedstrijd met slechts drie speelsters gespeeld. Judith Lazonder was ijzersterk, Monica van der Wal acteerde goed en in de ogen van Klute had ook Erna Boonzaayer al les uit de kast proberen te halen. "Ze hebben zich te blubber gewerkt" com plimenteerde Klute het drietal. De overige basisspeelsters, Esther van der Spek, Petra Hendrikse en Irene Koelewijn waren dus toe aan een wis selbeurt, maar dat sorteerde geen ef fect. Niet dat Klute dat had verwacht. "Van Laura Oostrom en Paulien Visser mag je niet verwachten dat ze meteen anderen er door slepen. Van Hedda Meijer misschien wel, maar dat lukte haar ook niet. We hebben geen één keer de wedstrijd in handen gehad met ons spel. Dat we in de derde set nog voor stonden, had te maken met het geluk dat een bal net goed viel. De voor sprong was niet afgedwongen." Stam/SoVoCo leidde in de derde set met 12-10, terwijl de tussenstand in sets 1-1 was. Bosta/The Smash zette de za ken alsnog recht en won de vierde set in een oogopslag (5-15). De eerste neder laag, notabene in de 'onneembare ves ting', zoals De Bunt wel eens wordt ge kenmerkt, kwam hard aan. Klute: "Dit zijn dingen die je op de weg naar boven moet leren. Ik kan op de training wel zeggen dat ze niet goed blokken, maar ze moeten het zelf voe len. Zij zijn nu aan zet." De volleybalsters kunnen zich zaterdag, wederom in De Bunt, rehabiliteren te gen Longa'59 dat de onderste plaats in neemt. Of het in deze fase juist uitkomt, dat Stam/SoVoCo een zwakke ploeg Monica van der Wal was één van de weinigen die zich staande hield. Te veel speelsters gaven in De Bunt echter niet thuis. Foto: Goos van der Wilt. ontmoet, dat betwijfelt Klute. "Lon ga'59 is ook geen aansprekende tegen stander. Wij zijn de favoriet en wij zul len het niveau moeten neerzetten. Dat wordt heel moeilijk." De heren van Stam/SoVoCo zijn in elk geval tot morgenavond de enige koplo per in de promotieklasse. Ze wonnen met 0-3 van NVC 2, terwijl de voor naamste concurrent SSS 3 twee punten verspeelde tegen SDS (2-3). Trainer Bram Muijs heeft de Barneveldse te genstander van morgenavond al twee keer aan het werk gezien en ziet moge lijkheden voor zijn team. "Het is een leuke ploeg die vrij vast is, maar de ver dediging is het minst. De passing is ook niet optimaal," aldus Muijs die zaterdag Ron Goethals moest missen in het duel met NVC 2. Roel Richmond ging daar om mee en zou in de derde set invallen. Sander Rasker nam de midpositie in, terwijl Arno van Ekeren op de plek van aanvoerder Goethals terechtkwam. In de eerste twee sets kende Stam/So- VoCo geen problemen (7-15 en 9-15). Daarna werd het nog even spannend, omdat de concentratie bij de Soesters verslapte. Maar met 14-16 werd de vierde volle zege veilig gesteld.

Soester Courant | 1994 | | pagina 13