Stem zingende voetballers hapert isportr Internationals bij MHC Soest Grote belangstelling open dag SEC Van Son en Vlek winnen Goud en Winst voor basketbaldames ondanks slecht spel: 42-41 Pressiespel levert winst op Business-i Amersfoort wil hooguit marginaal meewerken aan golfbaan Soest rK ^2!^sdag 26 Oktober 1994 SOESTER COURANT ÜT Firtina 93 wendt op laatste moment verrassing af PAGINA 14 WOENSDAG 26 C ZAALVOETBAL Loodgieterswerk f'Strater en/d rkoPefl' HüiZennen/of^ Kopen en/ uenStrater' en BASKETBAL GOLF SCHAATSEN Schaatsers openen met goede tijden DAMMEN Jeugd van DVSB in landelijke finale De voetbalvereniging HEES bedankt de sponsors van het buurtvoetbaltoernooi van 17 oktober j.1.: De Duinkikkers delen eerste plaats WATERPOLO Sportprogramma J| Eerste plaats voor Mart van Hal in Wolfskamerloop Café 't Plukje wil oprichting van dartclub Voorrondes voor Interpolis bridge Op het Industrie Penaltybokaal, zes-tegen-zes en inleiding Louis Felter BOWLING DAMMEN Koppositie blijft gehandhaafd na derde zege DVSB Bert van Dijk wint eerste viswedstrijd wintercompetitie Soesters willen e !!l,l^lltUrde b'ina maandag- dens finina^Tm Beuko"dal- fj' Hm a 93-Bloemenkwartier. konrb Ue tussen de dansende weeSPen e.n de schier onbe- f Hilversummers. De k„n„Van de Soesters die met de bal kwart*" z,nSen» haperde ruim een m!n ,Cr' maar in de ,aatste tien minuten zongen ze toch luidkeels victorie. Ook in het veld moeten de gedachten 1naar ee" stunt van de bovenste K zyn gegaan. De onzekerheid op binnen bij de promovendus uit oest die dit seizoen meteen wil door- S k-5 naar de hoofdklasse. Een scneidsrechter die een negatieve hoofd rol opeiste en een tegenstander die een verrassing in de lucht zag hangen, maar eigenlijk nooit zou kunnen winnen, werkten Firtina'93 op de zenuwen en dreigden te resulteren in het eerste puntverlies in 22 competitiewedstrij- Als het in de rust 5-0 was geweest, had niemand daarop commentaar kunnen leveren. Bloemenkwartier had één re delijke voetballer en vier harde wer kers, maar toevallig ook een doelman die elke seconde groeide. Het doelpunt liet daarom lang op zich wachten en viel pas toen de doelman op reglementaire wijze werd gehinderd door Mustafa Aksit die de inzet van zijn broer Saban doel zag treffen. 'Pietje Precies' En toen ging de scheidsrechter zich met het duel bemoeien. De 'Pietje Precies' die de bal regelmatig op de verkeerde plek liet leggen bij spelhervattingen, stuurde doelman Satikboga vlak voor rust naar de kant, omdat hij te snel in liep bij een vrije trap vanaf de cirkel. Twee schoten van Bloemenkwartier le verden vervolgens twee doelpunten op, al wreekte özcan Satikboga zijn broer: 2-2. Direct na rust zette Bloemenkwartier achterin enkele extra klemmen op de deur en gokte de ploeg met succes op wat uitvallen. De eerste twee keer stond die taktiek garant voor succes, omdat de thuisclub de poorten wagenwijd open gooide. Firtina'93 wist zich even geen raad met de situatie (2-4). En toen ging de scheidsrechter zich met de situatie bemoeien. Hij stuurde de doelman van de gasten voor twee minu ten weg, om dezelfde reden waarom hij Satikboga tijdelijk had verbannen. Het werd dan ook vlot 4-4 dankzij Mustafa Aksit (veruit de beste van het veld) en özcan Satikboga die ook voor 5-4 zorg de. De zoveelste vrije trap vanaf de cir kel betekende 5-5, maar toen had Bloe menkwartier geen lucht meer. De duels werden harder, de irritaties gelijk de dwalingen van de scheidsrechter groter. De pijp bij Bloemkwartier was leeg, Fir tina'93 had nog genoeg over en slachtte de tegenstander op een wijze die ze in de eerste helft achterwege had gelaten: 8-5. özcan Satikboga werd topscorer met vier doelpunten. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155)-1 3014 Makelaardij o.g.l Soesterbergsestraat 79, Soest. 02155-16151. Ondanks dat de meeste basketbal- sters onder hun normale niveau speelden, won het damesteam van Red Stars ook de vierde wedstrijd. Het Hilversumse Dunckers 2 werd na een ruststand van 24-18 met 42-41 verslagen. In sporthal Beukendal leden de dames gemiddeld elke twee minuten een keer balverlies en dat is onaanvaardbaar, te meer daar de bal te vaak onnodig uit handen werd gegeven. Red Stars was daarnaast verdedigend niet altijd bij de les en had in de aanval geen overtui gend antwoord op de zone van Dunc kers. Niettemin leidde de thuisclub, bij wie alleen Nancy de Kruyf haar normale ni veau haalde en bij wie Claudia van Drie defensief goed werk verrichtte, 39 van de veertig minuten. Tot driemaal toe gaf Red Stars een voorsprong van zeven punten (bijna) weg. De laatste keer bleef de schade beperkt. Red Stars stond zeventien seconden voor tijd met 42-39 voor en was via De Kruyf in balbezit. De spelverdeelster werd in de mangel genomen door twee tegenstanders, maar kreeg tot haar ver bazing de fout van de scheidsrechter. Dunckers kreeg daardoor balbezit en mocht even later, na een nieuwe fout, vanaf de vrije worp lijn aanleggen. Er was toen nog slechts één seconde te spe len. Dunckers maakte de fout door bei de vrije worpen te benutten (42-41) in plaats van te gokken op de rebound, zo dat er wellicht een gelijkspel zou inzit ten. Red Stars mocht de bal innemen, gaf die pardoes nog aan een Hilversum mer, maar ontsnapte omdat de bal op de rand van het bord stuitte. Rolstoelbasketbal In hun eerste optreden voor eigen pu bliek hadden de rolstoelbasketballers van Red Stars geen kind aan JSV Hen gelo 2. De Soesters wonnen met 57-14 (25-6). De spelende coach Vincent Maassen werd topscorer bij Red Stars met 20 punten. Dariny van der Vis 11 en D. Candan (10) haalden eveneens de dubbele cijfers. Het rolstoelbasket balteam staat na drie wedstrijden bo venaan in de tweede divisie met zes punten. Eerder werden al Grave en ERB geklopt. Het gemeentebestuur van Amers foort is "hooguit marginaal" be reid tot medewerking aan de aan leg van een 18-holes golfbaan in het grensgebied met Soest. Dat is vorige week schriftelijk door B. en W. van de Keistad meegedeeld aan Soest. De provincie Utrecht is voorstander van een gezamenlijke ontwikkeling. Daartoe heeft in de zomer al overleg plaatsgevonden tussen wethouder Van Logtenstein en zijn Amersfoortse colle ga's De Man en Elzinga. In dat gesprek werd al aangegeven dat Amersfoort niet anders dan marginaal kan meewer ken aan de eventuele situering van een deel van het toekomstige golfterrein. Als argumenten daarvoor werden aan gevoerd de beperkte oppervlakte van Birkhoven, het ruimtebeslag van de huidige voorzieningen en de uitbrei- dingswens van het Dierenpark Amers foort. Amersfoort vindt het wel in het belang van beide gemeenten dat er een goede afstemming komt van de ontwikkelin gen in het Soester/Amersfoorts grens gebied. Volgens afspraak zal er in amb telijk overleg (waarbij ook de Stichting Wolfduin wordt betrokken) worden geïnventariseerd welke ontwikkelingen er in de gebieden Monnikenbosch en Birkhoven spelen. In Utrecht zijn zondag de eerste wed strijden van het schaatsseizoen verre den. Zes leden van de Soester schaats vereniging Eemland verschenen hier bij aan de start. Hoewel het nog heel erg vroeg in hef seizoen is en de omstandigheden op dè Utrechtse buitenbaan niet optimaal wa ren, werden er al redelijke tijden gere den. Angelique van de Berg reed haar 500 meter in 53.00 seconden en de 1.000 meter in 1.47.40, Jolanda Ver duin had hier 50.07 en 1.43.93 voor no dig. Susanne den Hertog legde met 53.86 en 1.49.92 de basis voor een suc cesvol seizoen. Harold van Haren liet op zijn eerste afstanden van dit seizoen 56.59 en 2.00.68 klokken. Tom Ver steeg kwam na 45.03 over de streep en trainer Peter van den Heuvel liet zien het wedstrijdrijden nog niet te zijn ver leerd: 44.31. De 1.500 meter van Ver steeg ging in 2.16.54. Van den Heuvel rondde zijn 1.000 meter af in 1.29.53. Het aspiranten-viertal van DVSB heeft zich gekwalificeerd voor de Ne derlandse kampioenschappen dam men. Het team speelt zaterdag de eer ste twee wedstrijden in Baarn en op 12 november de laatste in Lunteren. DV Harderwijk, DES Lunteren en Ex celsior Waddinxveen zijn de tegenstan ders in de finale. DVSB plaatste zich als provinciaal kampioen voor de halve fi nale. Daarin werden ze met 13 punten uit zeven wedstrijden eerste. In de reeks wedstrijden werd met 5-3 van Wad dinxveen gewonnen. Die ploeg is op 12 november de laatste tegenstander van DVSB dat komende zaterdag om 11.00 uur begint tegen Harderwijk en om 14.30 uur tegen Lunteren moet spelen. Plaats van handeling is het Rode Kruis gebouw aan de Burgemeester Penstraat in Baarn. Het team van DVSB wordt geformeerd door Virgil Beszelsen, Ro- bert Jan Sall, Hoang Nguen en Dudi Zuiderdorp. advertentie DAVO doe het zelf centrum Drukkerij Brink Drukkerij de Horizon E. v.d. Hengel Beheer BV Cebr. v.d. Pouw Kraan Kat Emaille BV Korlaar Recycling BV Metselbedrijf B. Kuver BV Metselbedrijf C. v.d. Broek Newstar Sportprijzen Nic van Dam Active Sports - Procar BV - Reclameverspreiding van Barneveld - Reijerse BV Loodgieters- en verwarmingsbedrijf - TOF Speciaaldrukkerij - T. v.d. Linden Slijterij en Wijnhandel - Wennekes BV Graveerinrichting - IJssalon Regnery - Zonnestudio Soest Dit weekeinde stond de eerste thuiswedstrijd voor het eerste he renteam van De Duinkikkers op het programma, ZPCH uit Hoofd dorp was onbekend, maar de Soes ters waren gewaarschuwd door en kele uitstekende resultaten van ZPCH. De eerste periode gingen De Duinkik kers uitstekend van start door reeds na 36 seconden de score te openen. ZPCH liet zich hierdoor niet van de wijs bren gen en nam het initiatief over. De ploeg uit Hoofddorp had het betere van het spel, maar kon door de strakke pressing van de Soesters moeilijk tot scoren ko men: Slechts eenmaal werd doelman Ron van de Plaats gepasseerd. Ook in de tweede periode had ZPCH het betere van het spel, maar odk nu bleek de pressing van De Duinkikkers zeer effectief. Over en weer werd er tweemaal een doelpunt gemaakt. In de derde periode kwamen de Soesters steeds beter onder de druk van ZPCH uit en werd vanuit de nog steeds uitste kend uitgevoerde pressing de counter gevaarlijker. Het initiatief werd overge nomen door De Duinkikkers. De voor sprong van 4-3 was zwaar bevochten en zeker verdiend. In de vierde en laatste periode werd door De Duinkikkers de kroon op de gedisciplineerd uitgevoerde pressing gezet. Uit de veelvuldig afgeslagen aan vallen van het fysiek zeer zwaar spelen de ZPCH werden succesvol tegenaan vallen opgezet. Viermaal speelden de Soesters hun kansen uit, zodat een ver diende overwinning werd gehaald: §-3. Hierdoor staan de Soesters samen met De Amstel en 't IJ op de gedeelde eerste plaats. Dames Zaterdagavond zijn de dames uit Soest op bezoek geweest bij de Kwakel. Te verwachten was dat het een moeilijke wedstrijd zou worden, maar dat er toch een puntje te halen was. In de eerste pe riode was het de Kwakel dat de leiding nam, maar direct was het Petra Buist die de stand gelijk trok. De tweede periode ging precies zo en dit keer was het En- gelina van Velzen die de Soesters op ge lijke hoogte bracht. In de derde periode ging het weer mis, de dames uit Soest misten hun kansen en het was aan de prima keepende Petra Wildenburg te danken dat de stand na de derde perode slechts 4-2 was. In de vierde periode probeerden de hard werkende Soesters nog terug te komen, maar de Kwakel scoorde nog tweemaal: 6-2. WOENSDAG 26 OKTOBER Zaalvoetbal 20.00 uur Wings-DVS/Lazy Louis 10.00 uur Madjoe-SEC (Huizen) DONDERDAG 27 OKTOBER Volleybal 20.30 uur SSS 3-Stam/SoVoVo (H) (Barneveld) ZATERDAG 29 OKTOBER Basketbal 12.00 uur Bourgondië-The Red Stars (D) (Wijk bij Duurstede) 18.30 uur The Red Stars (rolstoel)- GSVA (Beukendal) 20.30 uur The Red Stars (H)-Baros (Beukendal) Korfbal 15.30 uur De Eemvogels-Viko 3 (Sta ringlaan) Tafeltennis 17.00 uur Shot-De Trefhoek (Heide weg) Voetbal 14.30 uur WZ'49-VOP (Eemweg) 14.30 uur Hees-SEC (Kooiweg) Volleybal 17.00 uur Stam/SoVoCo (D)-Lon- ga'59 (De Bunt) ZONDAG 30 OKTOBER Badminton 12.00 uur Harderwijk-Selby (Harder wijk) Handbal 13.30 uur Aalsmeer 4-Smeeing/BDC (H) (Aalsmeer) Hockey 12.45 uur Qui Vive-MHC Soest (D) 14.30 uur MHC Soest (H)-'t Goyer- bosch (Koningsweg) Voetbal 14.00 uur SEC-Celeritudo (Bosstraat- West) 14.00 uur JSV-Soest (Nieuwegein) Formatie dansen 10.00 uur NK formatie dansen met deelname van Formation Dance Com- pany Eemland (Den Bosch) MAANDAG 31 OKTOBER Bowling 19.30 uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dinsdag vanaf 19.00 uur (C-drie) Zaalvoetbal 20.00 uur SEC-RKZ (Beukendal) 21.00 uur Firtina'93-TOV (Beuken- dal) 21.00 uur Éemnes-DVS/Lazy Louis (Eemnes) JtX X XjEi X X£iJV Mart van Hal van AV Pijnenburg had er zondag goed zin in tijdens de Wolfs kamerloop in Huizen en zette haar beste seizoenprestatie op déze afstand neer in 39.40. Daarmee was ze niet alleen eerste dame veterane, maar tevens in het totaalklas sement. Clubgenote Esther de Bree - voor het eerst officieel actief in een KNAU wedstrijd - kwam op de 10 kilo meter uit op 46.53. Bij de senioren te kende Henk Wallet voor de snelste tijd van het Soester gezelschap in 37.40. De beste Soester veteraan in Huizen was Wim van de Veen, die nog met de Eind hoven marathon in de benen tot 40.30 kwam. In café 't Plukje aan de Kerkstraat worden initiatieven ondernomen om een dartclub op te richten. Vanaf 16 november wil de uitbater elke dins dagavond vanaf 20.00 de mogelijk heid bieden om te trainen. Het is in eerste instantie de bedoeling dat de dartliefhebbers samen trainen en tegen elkaar spelen. Bij voldoende be langstelling wordt eeft club opgericht, zodat de leden in competitieverband kunnen darten. Mensen die graag darten en belangstel ling voor de club hebben, kunnen zich aanmelden bij café 't Plukje aan de Kerkstraat, tel. 24178. Het Interpolis toernooi voor bridgers kent verschillende voorronden, waar van er twee in De Vijverhof aan de Klarinet worden gehouden. Tijdens het Interpolis toernooi mag er niet worden gerookt. Dat geldt uiter aard ook voor de voorronden op woensdag 9 november en zaterdag 3 december. Beide avonden beginnen de bridgers om 19.30 uur. De voorronden zijn opengesteld voor bridgeparen van alle niveaus, dus ook voor beginners en zogenoemde thuis- bridgers. Het inschrijfgeld bedraagt tien gulden per paar en moet op de speelavond worden voldaan. De leiding is in handen van N. Stolwijk en Lidy van Vilsteren. Aanmelden kan bij de laatste, tel. 16688. Meer sport op pagina 17 Ongeveer negentig jeugdleden van MHC Soest hebben in de herfstvakantie deelgenomen aan het kamp dat de club had ge organiseerd. Hoogtepunt tijdens het tweedaagse evenement was ongetwijfeld de training die een aantal interhationals en spelers uit de hoofdklasse woensdagmiddag gaven. Wietskede Ruiter (HCG en aanvoerster van het nationale damesteam Marinus Moolenburgh (Bloemendaal en Oranje), Sabine Merhottein (Bloemendaal) en,Zoene van Brunschot (lands kampioen Amsterdam) leerden de jonge hockeyers de klap pen van de zweep. Of de aanwijzingen en goede raad zich ver talen in betere resultaten, zal de komende weken moeten blij ken. Foto: Goos van der Wilt. Ter elfder ure moesten de organi satoren van de open jeugddag bij SEC boodschappen doen. De be langstelling voor het evenement was met 108 deelnemers namelijk groter dan verwacht. Om tien uur was de 'aftrap' van de open dag. Alle voetballers deden in spelvorm een warming-up. Vervolgens verzamel den ze zich rond Louis Felter, docent bij de KNVB. Hij vertelde de Seccertjes een verhaal over de jeugdopleiding bij onder meer Ajax. Daarna volgde het penaltyschieten dat in de D/C-groep werd gewonnen door Hasret Hassancebi. Bij de E/F-pupil- len ging de bokaal naar Turan Kork- maz. Het vier-tegen-vier voetbal, dat na de lunch stond geprojecteerd, werd zes- tegen-zes. Dit in verband met de grote De belangstelling voor de open jeugd dag van SEC was groter dan verwacht. Foto: Goos van der Wilt. belangstelling voor de trainingsdag. Heerenveen bleef het 'grote' Ajax voor in het toernooi voor D/C-pupillen. In de jongere groep won België, voor on der andere Duitsland. Na afloop kregen alle deelnemers een herinneringsvaan tje. Een aantal vaji hen meldde zich aan als lid van SEC. Door drie overwinningen in drie wed strijden hebben de spelers van DVSB zich aan kop van de ranglijst in de lan delijke competitie geschoven. Een voudig kwam de 11-9-zege op Apel doorn niet tot stand. Bij de eerste tijdcontroïe om vier had Tjon a Ong al gewonnen en A.M. van der Ploeg verraste zijn tegenstander, die al in tijdnood verkeerde, met een ge meen zetje. Het was dus al snel 4-0 en twee remises later 6-2. Maar op de andere borden stonden de dammers uit Soest en Baarn en minder florissant voor. M. van Wijk kwam niet goed uit de opening en verloor. Hij zou de enige DVSB-er zijn die twee punten moest inleveren. Gerrit de Bruyn, een eindspel kenner bij uitstek, stond een schijf achter, maar strafte een kleine fout van zijn tegen stander af, zodat hij toch nog remise kon overeenkomen. Moeizaam waren ook de puntendelingen van C.P. de Kruiff, B. Weistra en L.M. van der Laan: 11-9. Bart van Dijk heeft de leiding geno men in de wintercompetitie die zater dag van start ging. Hij heeft 4.88 me ter vis achter zijn naam staan. De tweede plaats werd opgeëist door John Kasius (4.14 meter), gevolgd door Gerrit Kasius (3.55). Titelverdediger Jan Livestro moest genoegen nemen met de zevende plek (2.68). Aan de eerste wedstrijd van de winter competitie namen niet minder dan 31 vissers deel. Dat is een record in het 72-jarig bestaan van de hengelsportver eniging. Daarom wordt er aan gedacht om ook de wintercompetitie in twee di visies te splitsen. F. van Son en M. Vlek hebben het herfsttoernooi van de Soester Bowling Vereniging op hun naam geschreven. Het single handicap- toernooi over vier games vond za terdag en zondag plaats in C-drie. M. Vlek won bij de dames met een tota le pinfall van 1.409, ruim zestig meer dan R. van Dijk die met 1.341 tweede werd. Vlak daarachter eindigde A. van Ede als derde met 1.339. De hoogste game bij de dames (188) kwam op naam van K. Hasselbach. Die eer viel bij de heren Bart Breunesse ten deel. Hij scoorde een game van 214, maar dat was niet voldoende voor de eerste plaats. Hij moest genoegen ne men met de derde stek (1.366). Eerste werd Van Son met 1.428. Ook R. We- stra, die tweede werd, kwam boven de 1.400 uit: 1.423. "Klaar! Komt u maar..." tekst kondigt Kantoor* Van de Ven in Soest de aan van haar nieuwe ai trum, tevens centraal r aan de Nijverheidsweg 24 genover het postkantoor de bekende vakhandel oj bied van kantoorbenodi zich op het Soester Indi rein. Midden tussen haar en potentiële cliënten: d ven en kantoren die de pi en diensten van Van de V< der handbereik hebben. Op ruim 750 overzichtelijk vierkante meters is een cew staan, dat de functie van s voor kantoormachines- en vervult, maar ook dienst zal d> haalmagazijn. De officiële op« tiviteiten zullen in de tweede november plaatsvinden. De nieuwe vestiging van Ka ciency Van de Ven komt in de showroom aan de Korte die vorige maand werd leegve gesloten. Van de Ven heeft e gezeten en was er al snel uit he jasje gegroeid. Er bestaat een hoefte om alles zoveel moge kaar onder één dak te kunne bestellen. Dat was aan de Ko weg niet mogelijk. Na lang Van de Ven erin geslaagd een ruime hal te vinden die na maanden hard werken is on tot een zeer representatief gel met name het bedrijfsleven te voor letterlijk alles op het g kantoorbehoeften. Drie vestigingen Kantoorefficiency Van de Ve de regio vanuit drie adressen in de Steenhoffstraat en nu a; vérheidsweg en in Baarn in c straat. Het nieuwe Business-! het Industrieterrein opent de heid de vestiging aan de Steen ruimer van opzet te maken, toormeubelen en -machines j Zeven keer goud en drie ver. Dat kunnen Henk Voskuilen uit Soest op h erelijst bijschrijven. De makers scoorden in Utr dens de internationale be slagers en worstenmakers to, wederom hoog. Henk en Wim zonden afzonc groffe en fijne rookworst in. paardeworst lieten ze hun eig de vrije loop. Daarnaast werk zamenlijk aan een ronde en verworst in natuurdarm, ee achterham en Indische snack Zeven keer kregen ze van de ge jury het maximaal haalb: punten (50), alsmede een gou ficaat. Alleen bij de fijne (twe groffe rookworst moesten ze nemen met zilver. Een N kampioenschap zat er ditma ondanks dat Voskuilen en tot het selecte gezelschap ho< de deelnemers die het hoog punten haalden. Het was de e dat er geen nationale titel aan kende beoordeling hing, ma min waren beiden tevreden, den zoveel produkten aange allerlei landen. Ik had numme zend-zoveel. Ik weet niet of c veel produkten waren, maar nummer wel. De tafels lagei produkten," zei Wim Voskui Met zijn broer Henk heeft hij

Soester Courant | 1994 | | pagina 14