TWEE KUNNEN MEER DAN ÉÉN. 15 - 50% kortingen M \Ï3Ï)WÏn7 dl CU r r 0 n v o ij 0ISBKI TOTALE "D TRIP! 'ER IVAMr t WEVER OUT OF DATE I elika houdt opnieuw inzameling W./ Nieuws van de gemeente Cultuurstimuleringsfonds: aanvragen t/m 28 november Blommers in Soest wc DAMESMO WOENSDAG 26 OKTOBER 1994 SOESTER COURANT Opbrengst kaartenaktie bij AH: f 1865,-! Want°„Ph" Z!^rdag werd aan a»e 'i AH aan de Smitswep ferS dee' te aa" de kerstakfe voor Velika, door Inzameling: 26 november Bedrijven gezocht Meningen van lezers Een goede tip Winkelen op zondag PAGINA 4 WOENSDAG 26 NVM HYPOTHEEKSHO VOOR TWÉÉ HYPOTHEEKIDEEEN VERDIENERS. NVM Hypotheekshop NVM Hypotheekshop Schoeman Deelen DE NVM HYPOTHEEK-SHOP. Dorpsranden Ondermaatse journalistiek Laat uw zonwering tijdig onderhouden, bel ons voor een servicebeurt. VERBOUWINGSOPRUIMING Ews^l VRIJETIJDSKLED1NG Van Weedestraat 59, Soest Tel. 02155 - 24595 Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Meningen van lezers Soest NATuurlijk op 't DROOGT (2) d' QQOJ33Ï Drie aanvragen in) Normaal te vinden op di Weedestraat 7. Nu aan de overl VANWEEDESTRA «en'nifv'Vf" Van ki"<l«tekenin- eeW a. aan ,e scha«en. Dit geld wordt omgezet in voedsel en hfa nT'«° toiletartikelen. Het edrag 1 1865,- was veel hoger dan venvacht. de Ve'e Pos'tieve geluiden van de ti™?',Wfn er tevens enke'e nega- Wtl en te horen' Zo ,eêde één aoester inwoner uit dat het een onver standige aktie was die er werd gehou den, men kon beter deze generatie én ónderen laten uitsterven, dat scneelde weer in de toekomst Ge lukkig dacht niet iedereen er zo over. De medewerking van het AH-filiaal was geweldig. De bedrijfsleider nodig de de vrijwilligers van Stichting Velika uitvoor koffie en lunch, samen met het ""Personeel. Daarnaast kreeg het team drie welgevulde kratten met boodschappen mee, alvast bedoeld voor het kersttransport. Ook met de aankoop van voedsel tegen een redelij- ke prijs wil men behulpzaam zijn. Veel klanten vroegen wanneer er weer wordt ingezameld voor Velika. Deze inzameling is gepland op zaterdag 26 november, vanaf 9.30 tot 14.00 uur. Er is behoefte aan de volgende goederen: Alle soorten houdbaar voedsel, zoals macaroni, meel, slaolie, suiker, koffie (bonen), thee, jam, ligakoeken etc. Verder zeep, shampoo en maandver band en wasmiddel; Dekens, kussens, dekbedden plus over trekken, linnengoed, handdoeken, theedoeken etc; Kleding: nachtgoed, ondergoed, sok ken, schoenen (vooral dameslaarzen voor de sneeuw) en warme jassen. Ook overige winterkleding is welkom. Verder heeft het schooltje in Velika, dat zich voor de bijna onmogelijke taak ziet gesteld zo'n honderd kinderen extra les te geven, gevraagd om sportkleding voor kinderen in de lagere schoolleef tijd. Shirtjes, broekjes, zwemkleding, joggingpakjes, gympies en sportschoe nen, alles is welkom. Dan is er nog een speciaal verlanglijstje gekomen voor pannen, serviesgoed, bestek en alles wat verder bruikbaar is aan keukenspullen en om te eten. Ver der staat er natuurlijk de inmiddels be kende witte Velika-collectebus, deze keer niet voor vervoer, dat is al gere- Smitsweg geld, maar voor melkpoeder voor de kinderen. Hiervoor is absoluut geld no dig, het is één van de produkten die niet zijn m te zamelen. Natuurlijk kan men ook nog Velikakaarten kopen bij deze gelegenheid! Scholen gezocht Opnieuw, en hopelijk voor het laatst, zoekt Stichting Velika scholen in Soest en omgeving die deel willen nemen aan de aktie 'Kerst, óók in Velika'. Deze scholen wordt verzocht deel te nemen aan de kaartverkoop voor Velika, en/of bij te dragen middels een voedse- linzameling. Voorts wordt er gezocht naar schoolmeubeltjes voor een tiental kinderen van zo'n elf jaar. Deze kinde ren zitten in een overvol klasje en vol gen de les zittend achterin het lokaal. Als er een school is die nog iets op zol der heeft staan, alstublieft! Verder is er een groot aantal 12, 13 en 14-jarigen dat wil corresponderen met kinderen in Soest (in het Engels). Niet alleen scholen, ook kinderen in die leef tijdsgroep kunnen contact opnemen. Het zijn niet allemaal vluchtelingenkin deren, ook kinderen die hun hele leven al in Velika (Kroatië) hebben gewoond willen graag corresponderen. Er wordt gezocht naar bedrijven die eveneens een bijdrage willen leveren aan de kaartverkoop voor Velika. Mis schien een suggestie voor het kerstpak ket dit jaar? Ook bedrijven die denken een produkt te hebben dat bruikbaar kan zijn voor de mensen in Velika wordt gevraagd snel te reageren. Aarzel niet, er is nog behoefte aan zóveel bij de mensen in Velika die helemaal niets meer hebben en zélfs de hoop een beetje opgeven. Natuurlijk wordt ieders financiële bijdrage toegejuicht! Laten wij ook dit jaar er met z' n allen voor zor gen dat het kerstlicht weer een beetje zal schijnen in Velika! Wilt u helpen met kaartverkoop, heeft u een suggestie of wilt u iets vragen, neemt u dan contact op met Martin en Ivonne Wierink, tel. 14963 (na 18.00 uur). De inzanfïeling wordt gehouden zater dag 26 november van 9.30 tot 14.00 uur bij glasservice Van Ede aan de Nieuwe Gracht la (dichtbij het ELF- station aan de Koningsweg). Een bijdrage aan de kerstaktie kunt u overmaken op Stichting Velika te Soest, giro 2339176, of brengen tijdens de inzameling. Als u nu eens naar buiten loopt, en op het trottoir voor uw huis gaat staan. Is uw huisnummer dan te lezen? Nee? Denk dan eens aan de postbode, de be zorgers van kranten en tijdschriften, maar ook niet te vergeten de vrijwilli gers van clubs en verenigingen die da gelijks hun wijk lopen. Zij kunnen hun werk niet goed uitvoe ren als uw huisnummer niet leesbaar is. Maar ook de eventuele hulp van politie, brandweer en ambulance wordt dan moeilijk. Daarom voor iedereen: laat uw huis nummer zien. Dank u, een bezorgster, R. Hilhorst Naar aanleiding van het 'Rondje Soest in de Soester Courant van 19 oktober, met als kop 'Zuinig op Zondag', vertelt Arie Wandelaar ons uitvoerig hoe het was toen hij - lang geleden - als jongen de zondag beleefde. Men zegt weieens dat het een mooie tijd was, maar was het werkelijk zo? Uit Arie z'n relaas blijkbaar niet altijd, alleen de zondag was geweldig, want er was geen winkel open. De zevende dag was heilig. In de ochtend- en avonduren een afgeladen kerkgebouw en in de overige tijd soms doelloos achter de gordijnen zitten turen of er wel buren waren die iets anders gingen doen dan alleen maar de Schepper danken voor de verstrekking van het dagelijks brood. Gelukkig constateert hij nu dat de tijd veel veranderd heeft. Hij zegt zelfs dat de invulling van de zondag maar aan ie dereen persoonlijk moet worden over gelaten. Dit houdt echter volgens Arie wel in dat er nu een concurrentiepositie is ontstaan tussen dit beleven en het kerkbezoek. Dit is voor Arie blijkbaar het grote kernpunt. Door allerlei zaken (die nog bewezen moeten worden) op te som men die nu op zondag plaatsvinden, probeert hij zijn kernpunt, het niet be zoeken van de kerk, aan te tonen. Waar blijft echter z'n stelling dat ieder een maar de zondag kan beleven naar eigen inzicht? Laat de mens toch vrij in z'n beleving van de zondag, zonder steeds weer te trachten op allerlei ma nieren aan te tonen dat alleen zijn ma nier van de zondagsviering juist is. Als hij stelt dat 'de ene helft van de be volking toch geen geld heeft' om te gaan winkelen, vergeet hij dat dan ook de an dere helft daardoor wel kan gaan win kelen. Volgens mij blijkt uit dit artikel van Arie duidelijk dat hij blijkbaar nog niet geheel los is gekomen van de opvoeding als jongen. Toen was de zondag een uit komst voor velen, die zes dagen hard hadden gewerkt en nu een dag vrij wa ren. Nu zijn niet alleen diegenen die vijf da gen werken, maar ook velen die o.a. als alleenstaanden niet altijd in de gelegen heid zijn om ook in 'de week nog bood schappen te doen, dankbaar als er de gelegenheid komt om rustig op zondag te gaan winkelen. Het is te hopen dat Arie op zondag nooit tot de ontdekking komt dat er he laas nog een boodschap moet worden 4 l Je bent jong. Je bent al een poosje met zijn tweeën. Je wilt wel eens wat anders dan dat huurhuis. Een betere plek om te wonen. Een eigen huis! Dat kan. Tweeverdieners krijgen tegenwoordig alle ruimte voor het kopen van een huis. Wat gaat dat per maand kosten? Loop eens vrijblijvend binnen bij de NVM Hypotheekshop. Ze hebben daar allerlei slimme hypotheekideeën voor tweeverdieners. En men heeft bovendien ook verstand van de huizenmarkt. Dat is mooi meegenomen. NVM i HYPOTHEEK SHOP Middelwijkstraat 54, 3764 CH Soest Gallenkamp Pelsweg 11, 3768 HT Soest Tel. 13539 Tel. 15360 OOK VERSTAND VAN HET PAND. gedaan omdat die vergeten was. Daarom Arie, velen zien uit naar de dag dat de zondag eindelijk weer door een ieder op zijn wijze beleefd kan worden. Niet alleen de kerkdeuren, maar ook de winkeldeuren open, is mijn advies. Piet de Roos Graag wil ik puntsgewijs reageren op de open brief van N. van Velzen in de Soester Courant van 19 oktober 1994 inzake mooie dorpsranden. Ten eerste beweert Van Velzen dat de actie van GGS inspeelt op gevoelens van eigenbelang. Dat geldt niet alleen voor GGS (en velen met hen) maar voor elke belanghebbende. De één wil minder auto's in de straat, de ander wil een stukje groen bewaren, weer ande ren willen zowel een rondweg als de au to's in de straat (winkeliers). Onder punt 2 wordt vermeld dat er al ternatieven gevonden moeten worden. Volgens mij is dat alternatief er al lang: gebruik de auto eens wat minder. Ik heb gelezen dat veel autoverkeer geen doorgaand verkeer is maar binnen Soest blijft. Dat betekent ritjes over een afstand van maximaal 5 kilometer. Moet daar weer. een stuk polder voor opgeofferd worden? Bovendien ligt er al een rondweg, nl. de Koningsweg. Dan moet het probleem Ossendam- weg/Vondellaan opgelost worden, maar dat moet toch al lang een keer ge beuren, dat wordt niet opgelost door, een rondweg door de polder. Onder punt 3 wordt de suggestie ge wekt dat het aantal huishoudens een ar gument zou zijn om de dorpsranden aan te tasten. Zullen we de Hoge Velu- we dan ook maar platgooien en vol proppen met wegen en huizen? Verderop in de brief wordt gevraagd wat de waarde is van een dorpsrand. Is1 Van Velzen wel eens in de polder ge weest, niet vanuit de auto gezien maar met de fiets of lopend? Het is daar soms nog echt stil, zonder geraas van auto's, dat is tegenwoordig heel wat waard. Bovendien wil Van Velzen de ellende naar de polder verplaatsen zodat 'ande re wijken' leefbaar worden. Vervolgens is men volgens Van Velzen voor of tegen een plan op grond van kwaliteitsredenen en komen de finan ciën daarna. Als van te voren al blijkt dat een plan gigantische financiële of fers vraagt kun je beter maar meteen ophouden, zeker gezien de toekomstige financiële ontwikkelingen in Soest. Ook de democratische besluitvorming wordt nog besproken. Als democratie inhoudt dat er eens in de vier jaar geko zen mag worden en dat de kiezer zich verder koest moet houden is dat wel een zeer armzalige democratie. Zeker in deze tijd wordt er door diverse groepe ringen in de maatschappij geprobeerd de burger meer te betrekken bij de be sluitvorming. Dat het eigenbelang overheerst is (helaas) altijd zo geweest en dat geldt voor iedereen. De politiek heeft juist de taak al die belangen tegen elkaar af te wegen en met het oog op een leefbare toekomst een beslissing te ne men. Van Velzen eindigt met een aantal wen sen. Ik hoop dat onder kwaliteit en leef baarheid ook de natuurlijke omgeving valt. Verder is zakelijkheid vaak de grootste vijand van 'het groen'. Ik eindig met de opmerking dat het wel eens moeilijker is goed te zorgen voor watje hebt dan telkens weer iets nieuws te ondernemen. A. van Ginkel In de krant van verleden week heeft u een redactioneel stukje opgenomen, waarin u de mening verkondigt dat de fractie van Gemeentebelangen wel met 2/3 van de raadsvergoeding toekan. Dit omdat een van de gekozen raadsle den te weinig het woord zou voeren en niet deelneemt aan het commissiewerk. Zoals in het stukje wordt opgemerkt is Diny Hartering door de andere twee fractieleden vrijgehouden van het com missiewerk om haar tijd te stoppen in het actiewerk en het realiseren van het verkiezingsprogramma van Gemeente belangen, zoals het houden van enquê tes en het peilen van meningen. Ge meentebelangen is dus in alle commis sies vertegenwoordigd en het gevolg is niet anders dan dat twee raadsleden iets harder zullen moeten werken dan als dat werk over drie mensen werd ver deeld. De kiezers wordt in ieder geval geen tekort gedaan, omdat bepaalde zaken niet zouden worden opgepakt. Integendeel, Gemeentebelangen pro beert meer te doen dan de andere par tijen, door meer aandacht te geven aan de mening van de burgers en acties te ondersteunen dan wel zelf te initiëren. Voor zover het u interesseert kunnen we meedelen dat de stemming bij ons die ze ook repareren wil en kan. Beetzlaan 24a, Soest Tel. 02155-19706/19507 Fax 02155-12727 Openingslijden: maandag gesloten di. t/m vr. 10.00-12.00 uur 13.30-17.30 uur zaterdag 10.00-16.00 uur goed is en we deze niet laten bederven door ondermaatse journalistiek en on juiste insinuaties. Wij gaan door met ons in te zetten voor een mooi, leefbaar Soest. Met vriendelijke groet, Gerard van den Deijssel, Diny Hartering, Harry Witte, Hans van Wuijckhuijse •6".. sNFf« K U AMSTERD/ yiNTERNATIONAt/J M (publikatie onder verantwoordelijkheid van de Soester Courant) Vergaderingen raadscommissies Maandag 31 oktober, 19.30 uur: Algemene Bestuurszaken Dinsdag 1 november, 19.30 uur: Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Welzijn Woensdag 2 november, 19.30 uur: Milieu, Sport etc. Donderdag 3 november, 19.30 uur: Financiën Agenda en stukken liggen ter inzage in het INFOcentrum. Het publiek kan ge bruik maken van het spreekrecht. In lichtingen: Infocentrum, tel. 93777. Wet Milieubeheer Incidentele festiviteiten: B. en W. hebben vrijstelling verleend van de geluid- en trillingsvoorschriften in het Besluit Horecabedrijven Milieu beheer aan: Lazy Louis Jazzcafé, Burgemeester Grothestraat 37. De vrijstelling geldt in plaats van de eer der verleende vrijstelling voor 18 no vember. Inlichtingen: afd. Milieubeheer, tel. 93593. Meldingen: Besluit woon- en kantoorgebouwen: Beckeringhstraat 36 (mevr. M.J. Mater); Van Goyenlaan 26-88 (vereniging van eigenaren); Van Goyenlaan 151-201 (vereni ging van eigenaren). Besluit horecabedrijven: Steenhoffstraat 46A (Artishock). Stukken liggen tot 1 december ter inzage in het gemeentehuis. Inlichtingen: afd. Milieubeheer, tel. 93593. Bouwzaken B. en W. willen vergunning verlenen voor: het bouwen van een woonhuis (kavel 2), Bosstraat (art. 19 WRO en art. 50.5 Woningwet); het bouwen van een woonhuis (kavel 6), Bosstraat (art. 19 WRO en art. 50.5 Woningwet); het bouwen van een woonhuis en een bijgebouw, Dorresteinweg 95 (art. 19 WRO); het uitbreiden van een woonhuis, Schoutenkainpweg 167 (art. 19 WRO en art. 50.5 Woningwet); het uitbreiden van een winkelpand, Zuidpromenade 6 (art. 19 WRO en art. 50.5 Woningwet). Schriftelijke bezwaren binnen twee we ken bij B. en W. Stukken liggen ter inza ge in het gemeentehuis, afdeling ROB. Bouwvergunningen Gevraagd: Bosstraat 102: vervangen houten blokhut door gemetselde berging; Kerkpad ZZ 10: uitbreiden woon huis met entree; Middenlaan 5: uitbreiden woonhuis met serre; Smitsweg (ong.): plaatsen 2 reclame masten; Van Burenlaan 7: vergroten dakka pel. Verleend: A.P. Hilhorstweg: bouwen woon huis met garage; Apollo 44: uitbreiden woonhuis; Apollo 74: uitbreiden woonhuis; Apollo 139: plaatsen blokhut; Apollo 147: plaatsen blokhut; Braamweg 32: bouwen schuur; Kerkpad NZ 20: bouwen hobby ruimte; Middelwijkstraat 27: bouwen car- port; Molenstraat 7A: uitbreiden woon- •huis; Nieuwstraat 54: plaatsen berging; Soester Hoogt 2: aanbrengen geluid- werende voorzieningen; Turfstreek 201: plaatsen kap op ga rage; Van Burenlaan 7: vergroten dakka pel; Van Weedestraat 7-9: splitsen en verbouwen winkelpand; Veenzoom 2A: vergroten woonhuis; Veldm. Montgomeryweg 3: aan brengen geluidwerende voorzieningen; Versteeghlaan 40: veranderen ach tergevel; Zuidpromenade 6: wijzigen winkel pand. Bezwaarschriften A WB: binnen 6 we ken bij B. en W. Stukken liggen ter inzage in het gemeen tehuis, afdeling ROB. Kapvergunniiigen Gevraagd: Willem Speelmanhof: 4 coniferen; Braamweg 53: 1 populier; Regentesselaan 4A: 1 prunus; Soesterbergsestraat 73 (zijde Von dellaan): 1 naaldboom; Anna Paulownalaan 33: 3 sparren, 2 dennen. Bezwaren binnen 4 weken bij afdeling Groen, Natuur en Landschap, postbus 2000, 3760 CA Soest, tel. 93709. Verleend: Hildebrandlaan 24: 1 berk; Apollo 120: 2 berken, 1 wildgroei; Bosstraat 11: 1 fijnspar. Bezwaren binnen 6 weken bij B. en W. Rectificatie: De gevraagde kapvergunning voor 1 eik (gemeld in deze rubriek op 12 okto ber) heeft betrekking op het perceel Julianaplein 10 i.p.v. Julianalaan 10. Reageren kan nog t/m 9 november. Hogere grenswaarden Noordelijke Eng B. en W. willen het College van Gede puteerde Staten verzoeken hogere grenswaarden vast te stellen (ex art. 82 t/m 86 Wet Geluidhinder) voor 12 ge projecteerde woningen in het plange bied Noordelijke Eng (Beukenlaan 1). Eventuele bedenkingen schriftelijk bin-, nen één maand bij B. en W., of monde ling tijdens openbare zitting (afspraak maken vóór 18 november met mevr. J.v.d. Berg, afd. ROB, tel. 93467). Stukken liggen ter inzage tot 27novem ber in het gemeentehuis, afd. ROB. Informatie Voor alle nadere informatie: Gemeen tehuis, Raadhuisplein 1, postbus 2000, 3760 CA Soest, tel. (02155) 93411fax (02155) 93689, of bij de betreffende af deling. Niemand reageerde op Soest NATuur lijk (1) dat is logisch, iedereen hoosde. Ik reageerde niet op Ton Paauw van Kijkkader omdat ik bang was dat hij een handtekeningenaktie of zoiets wilde beginnen en omdat ik bang was dat ik de enige was die reageerde. Ik ben een slechte lange-afstandzwemmer en ik kan moeilijk nee zeggen, sorry, Ton. Met genoegen las ik in OP 't DROOGT over de Soester politieke partijen: - PVDA: Het rioleringsstelsel heeft snel grote aanpassingen nodig. - GL-PS: Het geld eerst besteden aan een beter rioolstelsel. - D66: Welke stappen zijn gezét om bergingscapaciteit van riolen versneld te vergroten? - BAM: Grastegels zodat water in bo dem kan zij ken. - CDA: Is het mogelijk om riolerings plannen eerder uit te voeren? Uit ruwe berekening bleek dat de poli tieke meerderheid Soest wel op het dro ge wil krijgen. Dat vinden we fijn, on danks onze plannen om een zeehondje bij Lenie 't Hartweg te halen. Alle facili teiten zijn aanwezig, alleen jammer dat BAM naast honden, ook katten wil gaan belasten. Wij hebben drie katten, vijf kippen en een haantje, dus we willen graag wat informatie over katten-, kip pen-, hanen- en zeehondenbelasting. Van de GPV-SGP-RPF-ers horen we graag of we recht hebben op pluimvee- katten- en/of zeehondenbijslag en hoe het zit met opvangmogelijkheden. Al onze katten zijn ex-asielzoekers, ons pluimvee is overwegend bejaard en ge zond en na wat reorganisaties hebben mijn man en ik weer een baantje. We zijn 'nieuwe rijken', geloof ik. Op 19 oktober las ik dat de gemeente raad besloot om over te gaan tot ver snelde uitvoering van het riolerings plan. Ook las ik 'in algemene zin posi tief en 'binnen enkele maanden con creet voorstel'. Dat riekt naar op de lan ge baan schuiven. (IJsbaan? Winter? Nog een winter?) Ik las ook dat een paar ambtenaren met een camera het riool indoken om te kij ken 'hoe het riool er bij stond'. Dat is onzin en zonde van ons geld en ik leg u uit waarom: - Onze stichting is gespecialiseerd in ca mera-werk, wij doen dit al jaren. - Wij fotograferèn meestal boven gronds, maar vanwege de zwaarte kracht weten we zeker dat zodra er wa ter op de (Hart)weg staat, dit onder de (Hart)weg zeker niet anders is. Bij ons autootje loopt het water aan alle kanten naar binnen, ook als het alleen wat miezert. Toch zijn wij, 'de nieuwe rijken', heel zuinig op onze bejaarde Panda. Zodra er opnieuw rioolwater onder zijn poezelige deurtjes naar bin nen stroomt, laten we onze Panda eens goed opdrogen. De hal van het gemeen tehuis lijkt ons daarvoor bijzonder ge schikt. Voor we naar Soest kwamen woonden we in Utrecht, wij hadden toen een uiterst lelijke eend. Pas in Soest ontdek ten we dat onze eend, behalve dat hij le lijk was, ook niet kon zwemmen. We kunnen hem nog wel op foto1 laten zien, maar onze eend is verroest in Soest. Ook met ons' Skoda liep het slecht af, hij verzoop in een Soester zeemansgraf. Onze roestbruine bus was snel verdwe nen, NATuurlijk, zo'n kleur is vragen om problemen. Ons campertje mag zonodig op de dam van het eiland van onze buren. Ik bedoel NATuurlijk niet dat ik bij re gen op het naburig paleis aan ga sturen. Wel hoop ik dat Prins Bernhard naar ons' Panda wil komen kijken, zodra beertje in het Soesters Stadhuis staat te prijken. Ons' Panda, beschermd door het We reld NATuurfonds, en bijna laatste in zijn soort, Prins wil vast niet dat hij naast het paleis wordt verzopen of ver moord. Geachte Prins Bernhard, Prinses Ju- liaan, laat Panda niet in het Soester riool ten onder gaan. T. Vermeulen-Voorhout Tot en met 28 november kun nen Soester verenigingen en in stellingen weer subsidie-aan vragen indienen voor unieke, eenmalige activiteiten op het gebied van kunst en cultuur. De volgende voorwaarden zijn van toepassing: alleen een Soester vereniging of instelling kan aanvragen indienen; de activiteit dient toegankelijk te zijn voor alle inwoners van de ge meente Soest. De ingediende verzoeken worden beoordeeld door de Commissie Beeldende Kunst, eventueel aange vuld met een externe deskundige. Deze commissie brengt een bindend advies uit aan de Stichting Coördi natie Kermissen, die het Cultuur Sti muleringsfonds beheert. Tegen af wijzing van de subsidie-aanvraag kan geen beroep worden ingesteld. Aanvragen moeten vóór 29 novem ber worden ingediend bij de Stich ting Coördinatie Kermissen Soest, p/a afdeling WVC, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het verzoek dient ten minste in te houden: een duidelijke omschrijving van de activiteit; een begroting van inkomsten en uitgaven. De afgelopen jaren bleek er nogal eens misverstand te bestaan over de vraag, wat onder unieke eenmalige activiteiten moet worden verstaan. Sowieso kunnen uitgezonderd wor den alle activiteiten die binnen het normale activiteitenpatroon van een vereniging of instelling vallen. Het criterium 'uniek' mag in beginsel worden opgevat als 'uniek voor Soest'. Zo is in 1992 bijvoorbeeld de Poëziewedstrijd 'Het verloren land schap' gesubsidieerd. Andersom geldt dat niet elke van elders naar Soest vertaalde activiteit geaccep teerd zal worden. Nog enkele voorbeelden van geho noreerde aanvragen uit het verleden zijn: straatmuziekfestival Jazzclub Ar- tishock/Soester Middenstand (1992); educatief programma 'bronsgie- ten' C-drie (1992); culturele manifestatie 'De Afri kaanse Cultuur' Derde Wereld- groep; cursus Kunstuitleen 'Meer dan mooi alleen'(1993); Billboard-project C-drie 1994 (billboards met werk van cursisten bij invalswegen in de gemeente). Di- allernieuwste collortiu int van uw woningsper iaalzauk li natuurlijki' werkelijkheid. IJ vindt «le rust van di: natuu toonaarden terug. Voorbeelden uit onze collec Gordijnstoffen in I ni Katoen vui p.m. Vitrage LJni Batist verkrijgh KOM EENS KIJKEN NA Wooncentrum Middelman lig Birkstraat 9! Volgens de nieuwe Win tingswet is Soesl groot voor twee avondwinkels, i consument ook na 18.00 i middernacht) "boodsch kan doen. Er zijn inmidd aanvragen bij het genie stuur ingediend. De avondwinkels dienen overi sloten te zijn tussen 00.00 uur uur 's middags, dus het grool van de dag. Het gemeentebest vergunning geven voor één av< kei per 15.000 inwoners en d voor Soest (met 40.000 mens neer op twee winkels. Wethouder Neks Blommers is ning dat het bedrijfsleven in sté worden gesteld om op deze fac te haken. Daartoe wil ze in de verordening Winkelsluiting So gelijkheden voor de twee wette gestane avondwinkels opnem aanvragers moeten overigens enkel stringente eisen voldoei het assortimentscriterium (70 het assortiment moet bestaan ui drinkwaren). Ook moet de ave kei passen in het bestemmings moet de ondernemer aan de ge lijke vestigingseisen voldoen. Spreiding Bovendien blijkt uit het Collej stel dat Soest een zekere spreidi de gemeente nastreeft, waarbij bereikbaarheid en de aanwezigh parkeerfaciliteiten worden me gen. Blommers denkt aan rra één avondwinkel in Soesterberj ook als daarvoor geen belang bestaat zal ook in Soest niet mt

Soester Courant | 1994 | | pagina 4