Procar wint Milieuprijs en Award 1 HANDEL WANDEL I FYSIO FITNESS PROMOTIONS MacDenim bedient iedereen op maat Kleuranalyse kan leven wending g wijk niet kamen helpee. Speciale cd voor orgel nieuwe kerkzaal gereformeerde kerk (vrijgemaakt) Soest Prijswinnaars bij Hans Kanters cursus SKI-KONDITIE cursus RUG-KONDITIE I Soester onderneming voorbeeld voor andere bedrijven Foto: Goos "ander Verkoop van eigen bedrijf: 'Grienen of genieten...?' ME mag ofefenen op terrein Far East Inbraak slachthuis Lange Brinkweg Wie van Soest houdt leest de Soester Courant J.R. van Beijnum voor Soest/Baarn in waterschap presenteert FYSIO FITNESS PROMOTIONS Nieuwe Jeans store aan de Soesterbergsestraat Russisch gezang startschot voor Diabetescollecte Voorlichting over borstprothesen Haarkleur-advies bij Syllie Hair Kenteken graveren in autoruiten nu naast postkantoor Uitreiking bij brood- en banketkraam in Overhees PAGINA 9 Dames- Herenkapsobn Haarkleur onolisfe PAGINA 8 r WOENSDAG 26 OKTOBER 1994 SOESTER COURANT Wilt Procar Holding bv is winnaar ge- Iworden van de eerste Milieuprijs van de provincie Utrecht en de ■Award voor de Beste Onderne- j mers Visie (BOV) van de Junior Kamer Utrecht. Dat is vrijdag be- kend gemaakt. I De Soester producent van onderhouds- len reinigingsartikelen werd verkozen ■boven de andere genomineerde bedrij- Iven, Ouwehands Dierenpark in Rhe- nen en Printtoner in Amersfoort. De ju- Iry was duidelijk in haar oordeel: "Pro- I car heeft de zorg voor het milieu op ver- Inieuwende wijze ingevoerd in de gehele bedrijfsvoering, in alle stadia van hoog ■tot laag. Het bedrijf loopt zelfs vooruit op de milieu-regelgeving. Daarmee is I Procar een voorbeeld voor andere mid- Iden- en kleinbedrijven in de provincie Utrecht," aldus voorzitter G.J.J. Wesly Ivan de Kamer van Koophandel namens I de jury. I Procar incasseert met de prijs een be- drag van tienduizend gulden. Het is de bedoeling dat het geld wordt aange- Iwend voor nieuwe milieu-investerin- I gen. "Het komt van de werkvloer, dus I mag het personeel ook bepalen waar het naar toe gaat," zei technische direc- I teur Th. J. Th. van den Dijssel van Pro- I car. Stimuleren De prijsuitreiking vond vrijdag plaats in I het hoofdkantoor van de Rabobank. I Ongeveer 150 ondernemers uit de pro- I vincie Utrecht waren getuigen. Com missaris van de Koningin, jonkheer drs. I P.A.C. Beelaerts van Blokland over handigde de Milieuprijs en de BOV- Award. De provincie heeft een duit in het zakje gedaan om originele en effec tieve milieu-initiatieven te stimuleren. Ook de Junior Kamer Utrecht wil de milieuzorg onder de aandacht brengen. Procar is al jarenlang een begrip in I Soest. Het bedrijf heeft honderd mede- I werkers en is bekend om de produktie van onder meer ontvetters, vochtver- drijvers en auto make-up produkten. Procar verdiende de prijs en de Award onder andere dank zij een warmwater- opslag, waarmee op energiebesparende wijze warm water wordt geproduceerd. Ook het feit dat Procar gelijksoortige Onder de titel "Grienen of genie ten...?" organiseren de Kamers van Koophandel Midden-Nederland een voorlichtingsbijeenkomst voor onder nemers die op zoek zijn naar een opvol ger. Met name in familiebedrijven is dat een toenemend probleem. Ér komen vragen aan de orde als: "Hoe vind ik een geschikte koper, hoe verloopt het proces, hoe wordt een reële prijs be paald, profiteert de fiscus mee?" etc. De bijeenkomst, georganiseerd in sa menwerking met het Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf en Walge- moed Accountants Adviseurs, vindt plaats op woensdag 9 november (13.00-16.30 uur) bij de Kamer van Koophandel Utrecht. Kosten: f 125,- per persoon. Informatie o.a. bij de KvK-Amers foort: tel. 033-612964. De directie van Procar met de Milieu- prijs. V.l.n.r. Theo van den Dijssel, An- dré van den Dijssel en Gijs Kok. Het College van B. en W. heeft de ME (Mobiele Eenheid) toestemming ver leend om - evenals in de afgelopen jaren - voor oefeningen gebruik te maken van de Far East-baan op de Vlasakkers. De oefeningen vinden plaats op de maan dagen 7, 14 en 21 november. produkten in dezelfde mengketel pro duceert, waardoor de ketels minder vaak gewassen hoeven te worden, droeg er toe bij dat het bedrijf aan de In dustrieweg tot winnaar werd gebom bardeerd. Burgemeester Hans de Widt, milieu wethouder Ries van Lögtenstein en ge meente-voorlichter Ben van Os hebben het bedrijf overigens dinsdagmorgen bezocht om de felicitaties van de ge meente over te brengen. Onbekenden hebben vorige week inge broken in het slachthuis aan de Lange Brinkweg. Ze kwamen binnen door een ruit te forceren en maakten o.a. een te lefoon plus antwoordapparaat en een microscoop buit. Ook verdween er een onbekende hoeveelheid geld. Een 43-jarige Soester deed aangifte J.R. van Beijnum, directeur van Centri lab, is door de gemeenten Soest en Baarn voorgedragen als (interim)be- stuurslid van het waterschap Vallei en Eem. Het bestuur heeft zitting tot 1 ja nuari 1996, want volgend jaar worden er verkiezingen gehouden. Soest en Baarn moeten volgens het nieuwe reglement samen één lid aan wijzen. Van Beijnum is volgens B. en W. van Soest goed ingevoerd in de ma terie; hij is behalve directeur van Cen- trilab ook lid van de commissie Milieu beheer en vertegenwoordiger van het bedrijfsleven in diverse adviescommis sies op het gebied van water en milieu. De gemeente Baarn kan instemmen met het voorstel. optimale wintersportvoorbereiding training van ski- èn langlaufspieren, konditie en ski-imitatietechnieken GRATIS PROEFLES zaterdag 5 november a.s. van 10.00 tot 11.00 uur BEL SNEL voor tijdige inschrijving! "Back in shape": rugversterking, stabilisatietechnieken en konditie: START 1 NOVEMBER A.S. BEL voor 1e individuele test. Van Weedestraat 211 (achter de Guco) - 3761 CD Soest - Tel. 02155-23106 De Sint, die binnenkort weer in ons land arriveert voor zijn jaar lijkse filantropische uitstapje, hoeft niet meer in alle hoeken te zoeken naar spijkerbroeken. Hij kan voortaan gewoon naar Mac Denim Jeansstore aan de Soester bergsestraat, want daar zal hij al tijd slagen. Grote, kleine, lange, korte en zelfs ex treme maten, ze liggen allemaal op voorraad in de tweeëneenhalve week geleden geopende winkel. MacDenim zit in het pand, waarin vroeger sport zaak Eb. Kareisen was gevestigd. Met tweeduizend spijkerbroeken op de planken garandeert MacDenim dat alle modellen en lengtes verkrijgbaar zijn. En mocht een bepaalde maat toevallig net de deur uit zijn, dan is er nog geen nood aan de man. "Alles wat wordt ver kocht, wordt bijbesteld en is de volgen de dag weer aanwezig," zegt eigenaar Cees Meijer. Iedereen moet kunnen binnenlopen en zijn maat vinden, is de filosofie bij Mac Denim. Daarom hebben ze in Soest- Zuid de kindermaten 6 tot en met 16 en de grotere maten 26 tot en met 48 inch en de lengtematen 26 tot en met 38 op voorraad. Tot nu toe is er niemand zon der spijkerbroek weggegaan, omdat hij geen passende maat kon vinden. En dat willen ze zo houden. "We willen het de mensen gewoon makkelijk maken, want gemak dient de mens. Daarom zijn we ook zo blij dat de mensen hier makkelijk kunnen parkeren." Vanzelf sprekend voeren de blauwe spijker broeken de boventoon, maar ook ande-. re kleuren, zoals kaki, army green, cho co bruin, marine en black black liggen klaar. Korting Voor de prijs hoeven de klanten het niet te laten, meent Cees. De spijkerbroe ken zijn verkrijgbaar vanaf 69 gulden (kindermaten vanaf 55 gulden). Bij MacDenim zien ze de spijkerbroek als een consumptiemiddel, daarom moet de drempel laag zijn. Hetzelfde geldt voor de bovenkleding, zoals de spijkerhemden in diverse kleu ren met knopen of rits, de ruithemden, de Fleece-sweaters en -jassen. Speciaal voor de dames heeft MacDenim ook strakke truien en diverse gilets. Het duurste artikel heeft een prijskaartje van 69 gulden. Waar de spijkerbroeken verzekerd zijn van een plaatsje in de zaak, daar zullen de 'tops' in wisselende collecties wor den aangevoerd. "Als kabeltruien 'in' zijn, kopen wij kabêltruien in. We gaan niet een halfjaar van te voren orderen, wij spelen steeds in op de mode," aldus Cees Meijer. MacDenim biedt daar naast een ruime keuze in riemen, alle maal met een winkelwaarde van 29,95 gulden. In de Grote Kerk van Naarden geeft het Oeral Kozakkenkoor op vrijdag 11 no vember (20.00 uur een benefietconcert. Het is de muzikale start van de landelij ke collecte van het Diabetes Fonds Ne derland die op 13 november begint. Het Oeral Kozakkenkoor staat onder leiding van dirigent Gregor Bak. Hij presenteerde in het afgelopen seizoen voor de NCRV het tv-programma C-Majeur en Zo vader, zo zoon. De toegangsprijs bedraagt f 15,-; voor houders van een 65-l-kaart is de toegang f 12,50. De kaarten zijn in de voorver koop o.a. verkrijgbaar in Soest bij: Kan toorboekhandel Immerzeel, Van Wee destraat 11. De opbrengst is bestemd voor het Diabetes Fonds Nederland. Alle maten, daar draait het om bij MacDenim jeansstore aan de Soester bergsestraat. Foto: Goos van der Wilt Centrum 'voor Vrouwengezondheids zorg "Aletta" organiseert op maandag 7 november een voorlichtingsbijeen komst over siliconen-borstprothesen, waar o.a. alle voor- en nadelen worden besproken en mogelijke alternatieven. De bijeenkomst - alleen toegankelijk voor vrouwen - wordt gehouden bij de Leergangen Vrouwenhulpverlening, Nieuwegracht 24A, Utrecht. Aanvang 20.00 uur. Entree f 2,50. Gaarne voor af telefonische aanmelding: tel. 030- 332304. Kleur speelt een belangrijke rol in ons leven, heeft invloed op onze omgeving en kan onze stemming beïnvloeden. Kleur wordt ook al sinds mensenheugenis gebruikt in spreekwoorden zoals: blauw van de kou zien, zich groen en geel er geren, rood van kwaadheid wor den. Andere voorbeelden van bepaald kleurgebruik zijn geboorte (rose bij een meisje en blauw bij een jongen) en bij het uitgaan. In gezellige eetgelegenhe- den wordt vaak duidelijk gekozen voor warme kleuren, zodat men zich op zijn/ haar gemak voelt en zodoende langer tafelt. Enfin, kleur beïnvloedt ons. Dat geldt ook voor kleding, make-up en de kleur van het haar. Iedereen heeft wel kleding in de kast hangen, die werd gekocht omdat het toen een modekleur was. Wordt het later nog eens aange trokken dan voelt de draagster zich lang niet altijd prettig en ook al is de ma ke-up aangepast, het resultaat is nog niet optimaal. In zo'n geval wordt de kleur van het haar veranderd om het geheel toch compleet te maken, maar weg is dan de harmonie. De natuur heeft ons namelijk een kleurenharmonie gegeven, waarbij huid, ogen en haar de boventoon voe ren. Deze zijn afgetemd op koele of warme ondertonen, de koele met een blauw-rose ondertoon en de warme met een goud-groene ondertoon. Geeft men nu iemand met een koele ondertoon een warme kleur haar, dan ontstaat er een disharmonie, zodat die persoon er bleek, hard en onnatuurlijk uitziet. De huid wordt dikwijls 'romme lig' .en rimpeltjes worden juist meer geaccentueerd. De verkeerde kleur geeft schaduwen op het gezicht, zodat geen mooi stralend effect ontstaat. Het botst dus met de koele ondertoon. Dat is wel begrijpelijk, want blauw met geel wordt groen. Men ziet er natuurlijk niet groen uit, maar het tekent wel een scha duw op het gezicht, zodat alle oneffen heden, kringen, wallen, zelfs couperose verhevigd worden. De juiste kleuren Door simpelweg de juiste kleuren te dragen versterken ze de ondertoon waardoor men er stralender uit kan zien. De huid wordt gladder en ziet er gezond uit, de ogen gaan meer stralen en het haar krijgt een diepere kleur schakering. Zelfs tanden worden wit ter! Zelfs zonder make-up werkt deze kleurentheorie. Met een kleurenanalyse is het mogelijk de juiste ondertoon te ontdekken waar door alles in de garderobe op elkaar kan worden afgestemd. Dan blijkt ook, dat er veel meer kan worden gecombi neerd. Bovendien wordt het kopen van kleding, make-up enz. gemakkelijker, miskopen blijven uit en er wordt dus ook nog bespaard. Het haar in de juiste kleur laten verven of spoelen kan eveneens. Sillie Hair geeft een haarkleur-advies, dat op deze methode is afgestemd. Bij dat advies wordt extra aandacht geschonken aan het kleuren van het haar. Het voorkomt de kans op de verkeerde haarkleuren en Foto: Goos van der Wilt dus op onnatuurlijke effecten. Na een kleuranalyse kan men er dus 100 pro cent goed gekleurd uitzien en de com plimentjes zullen niet uitblijven. Na het in de praktijk brengen van een advies straalt men over de kleuren heen, de juiste ondertoon is gevonden voor de harmonie. U valt op in uw omgeving, in plaats van de kleding die u draagt. En is dat niet wat wij willen, er zonder veel moeite goed en op zijn voordeligst uit zien? Maandag t/m zaterdag geope.ia. - Tel. 02155-1070 Burgemeester De Widt krijgt aan staande vrijdag in Bunschoten een cd-tje aangeboden. Hij is dan te gast tijdens een concert in de Im- manuëlkerk, waar het schijfje (met de titel "Rejoice in the Lord al- way") officieel wordt gepresen teerd. De opbrengst is bestemd voor het orgel in de nieuwe kerk zaal van de gereformeerde kerk vrijgemaakt aan de Parallelweg Met man en macht, en vooral in "zelf werkzaamheid", werken de vrijge- maakten van Soest momenteel aan de uitbreiding van hun kerkgebouw. Er wordt een compleet nieuwe kerkzaal aangebouwd, die met 260 zitplaatsen meer ruimte biedt aan het groeiend aantal kerkgangers. De oude kerkzaal wordt omgebouwd voor een ruimere hal en enkele vergaderzalen. Naar ver wachting zal de "nieuwe" kerk - in het verleden een rooms-katholieke school - in de loop van volgend jaar in gebruik genomen worden. De nieuwe kerkzaal vraagt ook om een nieuw orgel, of op z'n minst uitbreiding van het bestaande instrument. Daar voor is een speciaal orgelcomité in het leven geroepen, waarin o.a. de vaste or ganist Johan Haaksma en zijn beide vervangers Willem Smith en Peter Veen zitting hebben, aangevuld met de heren Jan Boersema en Eddy de Vries. Het comité heeft onlangs de laatste hand-gelegd aan de produktie van een cd met koor- en orgelmuziek, waarvan er in eerste instantie een stuk of duizend worden geperst. Het comité kon daar- Klantenkaart Elke klant van MacDenim ontvangt een klantenkaart. Het is geen spaarkaart voor stempels of stickers. Nee, MacDe nim biedt op vertoon van de kaart ge woon vijf gulden korting op spijker broeken. Daarnaast worden de vaste klanten per brief op de hoogte gesteld van de nieuwste collecties en aanbie dingen, maar ook worden ze als eersten geïnformeerd wanneer er uitverkoop zal worden gehouden. Van de klanten die tot dusver tevreden naar buiten stapten, zijn de namen genoteerd. Zij krijgen op korte termijn de klanten kaart thuis gestuurd. Één zo'n kaart wordt binnenkort waarschijnlijk per boot naar Spanje verstuurd. Het Collegb van B. en W. heeft de firma Automark toestemming gegeven de jaarlijkse actie "kenteken graveren" (in autoruiten) op donderdag 17 novem ber te laten plaatsvinden op het par keerterrein naast het postkantoor aan de Steenhoffstraat. Voorheen gebeurde dat altijd bij de Zuidpromenade, maar daar is door de uitbreiding van het win kelcentrum geen plaats meer. Niet minder dan 32 prijswinnaars verzamelden zich zater dagmorgen vroeg bij de brood- en banketkraam van Hans Kanters in winkelcentrum Overhees, Het verkooppunt van broodfabriek Steven de Graaf was het doel van kinderen die hadden meegedaan aan een kleurwedstrijd. Puzzels, tenten, poppen en fototoestellen gingen de deur uit. Bij de meisjes won de negen-jarige Marielle Stolze. Zij ging met een pop naar huis. Gert-JanSmit, winnaar bij de jongens, ontving een race baan. Foto: QOOS vgn der wat voor gebruik maken van "eigen kwali teiten", want Willem Smith (op zater dag klassiek cd-adviseur bij Silver Star) heeft een eigen platenproduktiemaat- schappij - met het label WSP - en "top- technicus" Jan Boersema is o.a. hoofd Geluid bij de NOB geweest. Johan Haaksma verleende zijn medewerking als uitvoerend musicus. Presentatieconcert De opbrengst van de cd is dus bestemd voor het orgel in de vrijgemaakte kerk in Soest, maar hij wordt officieel gepre senteerd in de Bunschotense ïmma- nuëlkerk aan de Plevier 2, aanstaande vrijdagavond 28 oktober om 20.30 uur (entree: f 3,50). Daar vindt een concert plaats waaraan medewerking wordt verleend door het jongerenkamerkoor Quintessens uit Utrecht o.lv. dirigent Dick Duyst, met medewerking van de sopraan Cora Drost en de bariton Gert André. Het orgel wordt bespeeld door Johan Haaksma, maar ook zijn colle ga's Jan Hage en Willem van Twillert komen in actie op het instrument, even als Dirk Zwart, maar dan op de piano. Het concertprogramma vermeldt wer ken van o.a. Britten, Fauré, Frisius, Karg-Elert, Lemmens en Dirk Zwart zelf. Voor een deel gaat het om werken die óók op de cd terug te vinden zijn, voor de rest staan er werken uit dezelf de periode op. De muziek van het schijfje is trouwens opgenomen in weer een heel andere kerk: de St. Dionysius- kerk (bijgenaamd 't Goirke) in Tilburg. Het orgelcomité kwam op het spoor van deze kerk door bemiddeling van de Soester orgelbouwer Hans Eibers. Hij wist dat daar een Frans, romantisch ge tint instrument stond dat zich uitste kend leende voor de opnamen van de 19e- en 20e-eeuwse koor- en orgelmu ziek. 'Leuke relatie' In 't Goirke vonden onlangs de opna- Producer /organist Willem Smith op de plek waar de nieuwe kerkzaal ver- rijst. Foto: Goos van der Wilt men plaats en volgens Willem Smith is het allemaal prima gelukt. "Dat we op één zaterdag meer dan een half uur koorzang hebben kunnen opnemen is een unicum. De St. Dionysius heeft per fect meegewerkt. Het is trouwens een prachtige kerk - gelukkig blijft-ie be staan - met een heel goeie akoestiek en een schitterend orgel." Tussen de vrij gemaakte Soesters en de katholieke Til- burgers is volgens Smith een "leuke re latie" ontstaan rondom de cd-opna- men. Het is een vólle cd geworden, want al met al heeft hij een speelduur van maar liefst 79 minuten. Er staat dan ook heel wat op, zoals "Psalm 150" van César Franck, "Cantique de Jean Racine" van Gabriel Fauré, "Rejoice in the Lord al- way", (waaraan de hele cd z'n titel dankt), "Liftup your heads, o ye gates" van William Matthias, "O clap your hands" van John Rutter en "Te Deum in C" van Benjamin Britten. Koor, or ganisten en solisten zijn dezelfde als die in Bunschoten het presentatieconcert zullen opluisteren, maar daarnaast is ook Anton Pauw (organist van de Ba- vokerk) op de cd aanwezig; hij speelt drie koraalvoorspelen van Brahms. Van Twillert speelt verder werken van Saint-Saëns, Lemmens en Frisius, en Haaksma houdt het bij Alain en Franck. Alle betrokkenen hebben overigens ge heel belangeloos hun medewerking verleend. De cd - waarvan de kwaliteit bijzonder hoog is, aldus een zeer en thousiaste Willem Smith - is na afloop van het concert al te koop voor f 39,90. Hij kan ook besteld worden door dat bedrag (plus f 3,50 verzendkosten) over te maken op girorekening 71.33.170 t.n.v. E. de Vries, Soest, o.v.v. "CD-aktie Soest".

Soester Courant | 1994 | | pagina 9